Споделена история от Здраве

Депресия и тревожност. Антидепресанти.
Здравейте, искам да споделя и моя проблем! Иска ми се да си пиша с хора които като мен преминават или са преминали по пътя на този капан - депресията, тревожността и безпокойството и социалната фобия. Много ми е тежко и заради тази тревожност едвам успявам да излезна от вкъщи за да отида дори да си изхвърля боклука, нито пък до магазина, да не говорим за друго - тогава изпадам в тревожност, нещо подобно на паника и нерви. Започвам да пия антидепресант деанксит, тъй като той бил най-лек от антидепресантите и вече ужасно се страхувам дали ще се оправя, тази тревожност, безпокойство и раздразнителност ме съсипват, да не ви казвам когато ме критикуват или не са доволни от мен какво ми се случва, тук играе роля и социалната гадна фобия.

Пиша ви, защото ми трябва някаква искрица надежда, която не ми остана. Прибягвам към хапчетата тъй като нямам много възможност за психотерапевт, бих искала на първо време да се стабилизирам малко и да се опитам да си помогна относно терапевта. Искам да споделя, че вече от месеци не съм имала един ден, в който да съм била спокойна и щастлива. Това за мен е някаква мечта. Това за мен е нещо непознато. Не си спомням какво е чувството да си щастлив.

На 23 години съм. Ужасно мъчно ми е като гледам връсниците ми как напредват в живота и се развиват, а аз стоя на едно място и се чувствам сама и неразбрана. Има ли някакви книги или информация в интернет за идеи и стратегии как да се справим с депресията или фобията или тревожността.

Благодаря на всички, които ще ми помогнат или отговорят. Вече забравих какво е да се радваш и да си спокоен поне за ден. Моля ви пишете има ли излизане от този капан. Ужасно е ада да е на земята!!! Има ли въобще излекуване от това нещо???

Коментари

151-200 от 229

164.   №163, о, да! При хората всичко е химия! Сипваш в реактора и той работи, не сипваш и той не работи!
За вас, материалистите, всичко е пределно ясно! Чак ви завиждам даже.
Блажени са верующите!

165.   Ох мале "верующите" не са защитени нито от болести, нито от лоши хора, нито нищо, заблудени са вЕрващите, ГОСПОД НЕ СЪЩЕСТВУВА, САМИ СИ ЧЕРТАЕТЕ ПЪТИЩАТА В ЖИВОТА!

167.   Ако лекът е омега 3, то тогава милиони щяха да бъдат излекувани с ленено семе, например.

Не отричам, че лошото хранене не се отразява на физическото и оттам на психическото здраве, но причините са по-дълбоки.. някъде скрити в психиката на болния.

168.   към авторката:Часът за преглед при психиатъра е за 26. 07. 12г. Веднага след това ще споделя какво е станало.

169.   До номер 167
Милиони хора не, ами милиарди са излекувани и / или няма да се разболеят никога. Ти какво мислиш, че всички се гърчат в ада на тоя свят ли??? Мерси, ама без мене :)

Диета с Омега 3 предпазва даже от Алцхаймер 100% - потърси информация, няма да ти поствам тук/.
Не ленено семе, а риба, орехи, зелени зеленчуци и пиле. Ленено семе в краен случай, то е нож с две остриета.

А ако се чудиш каква е връзката между депресия и Алцхаймер - скоро ще узнаеш. Само че малко след това ще ти е все едно :))

170.   Пожелавам успех на 169 да се излекува от тежка депресия и сериозна тревожност от която умира от болезненост с омега 3, да ми се обади, хаха

171.   А аз ти пожелавам да си останеш все така тревожна
и не, мерси, няма да ти се обадя :))

172.   Хей хора, мили хора не ви ли е достатъчно трудно и нямате ли си достатъчно проблеми, че сте решили да се препирате. Живея със страховете си 15години и ако не са антидепресантите сигурно нямаше да издържа и щях да се самоубия но съм готова да изпробвам всяко нещо което може да помогне. Омега 3 е безобидно ако не помага не вреди и едва ли е причина за подобни спорове.

173.   Нови изследвания разкриват, че някои криминални проявления и агресивни състояния са пряко свързани с ниските серумни нива на омега-3, които са свързани с ниски нива на алтруизъм, честност и самодисциплина. Тези ефекти оказват пряк ефект върху отделянето на серотонин от мозъка. Съществува солидна база данни, за това, че приема на рибено масло при всички възрасти намалява проявите на агресивно поведение и недоброжелателност.

174.   Открито е, че омега-3 притежават антидепресантни и невропротекторни свойства. Едно важно проучване установява, че хора приемащи по-големи количества омега-3 са увеличили обема на сивото вещество в мозъка и че по-голямата част от тази тъкан се е образувала в част от мозъка свързваща се с чувството за щастие.

175.   Редица сериозни епидемиологични изследвания демонстрират, че хората страдащи от депресивни състояния имат изключителни ниски нива на омега-3 мастни киселини в мембраните на клетките в кръвта и серума. При опити с аутопсия е установено, че страдащите от депресия имат много по-ниски нива на омега-3 в мозъка, в сравнение с други, които не са имали подобни проблеми в поведението. Малки количества омега-3 редовно се наблюдават при хора, с прояви на самоубийствени тенденции. Пациенти с ниски нива на омега-3 също така имат редуцирана проява на виталния транспортен комплекс отговорен за придвижването на серотонина към връзките на нервните клетки.

176.   От 167
169, от къде реши, че страдам от депресия?

Не се чудя за нищо, между другото. Няма нужда да си навираш мнението в лицата на хората, когато някой ти противоречи на думите. Не ме интересува Алхаймер , така че няма да търся нищо.

177.   Прабаба ми Цветанка навремето като научила, че земята е кръгла се смеела с пренебрежение, чак се пляскала по колената. "Ма нали ако е кръгла щехме сичките да се изтъркаляме, бре! "В случая не аз, а ти спориш с науката, незнайно защо. Сигурно ще отречеш всичко измислено като лекове по света, а и без витамин "С" може да живееш нали? И без вода сигурно, и без въздух. Е, Омега 3 е водата и въздуха за мозъка.

178.   177 уникална смешка, ужас

179.   Стига сте се препирали тук пишат хора които имат проблем и им е нужно насърчение а не вашите препирни ако искате да се заяждате пишете другаде.

180.   Много от психичните разстройства не могат да се излекуват само с психотерапия или с положително мислене. Въпреки че имат някои странични ефекти, медикаментите могат да помогнат в такива случаи и да са единственият изход от ситуацията. Има много различни видове медикаменти, комбинации, които се преценяват от психиатър в зависимост от конкретния пациент. Освен това всеки човек има различна поносимост към тях, така че ако за един човек даден медикамент не върши работа, за друг може да е идеален. Няма място за отчаяние- има хубави, пречистени лекарства, от тези състояния се излиза, стига да се намери подходящия психиатър със съответните знания - най вече- първо трябва да се потърси помощ. Много хора се срамуват да отидат на психиатър - казват, че не са луди. Това не е лудост, просто заболяване като всички останали. Така че потърсете компетентна помощ, ако не ви хареса подхода на някоой психиатър- отидете на друг. Въпросът е да направите така, че нещата да потръгнат и да живеете нормален живот.

181.   Браво номер 180, много си прав, но има хора, които не го осъзнават.

182.   Това е схващането на българина- отиваш на психиатър- значи си луд.. В развитите страни е престижно да си имат хората личен психиатър- психотерапевт, с когото редовно да провеждат сеанси, а да не говорим какви суми пари дават за такива типове консултации.. Но разбира се, в България нещата както винаги са объркани :) КОгато някой е в депресия или друго психично разстройство- ще каже- "имам проблеми с нервите" и ще отиде на невролог или на всякакъв друг лекар, който няма дотастъчната компетентност за този тип разстройства...

183.   Браво и на 182, точната истина, но все още сме много назад с развитието ни във всяко отношение

184.   Паническите атаки никога не се излекуват докрай-май има само временно подобрение...

185.   Вероятно се подържа някакво качество на живот без панически атаки но с антидепресанти, представете си че иате диабт, така ще подържате и вие състоянието, но нямате друг избор

186.   Здравей!

Синът ми имаше същия проблем.
Давам ти името и адреса на докторката, която му помогна.
Сега той е добре.
Година и половина пи золофт и сега ще го спираме бавно.
Препоръчвам ти тази лекарка. ще ти помогне. Лекарството е много добро.
Доц. д-р Светла Стамболова
София

Работно време:
от понеделник до петък: от 9 до 18 часа.
събота: от 10 до 14 часа (само при предварително записан час)
медицински център Психично здраве

187.   Аз пих золофт 18месеца спрях го постепенно и след 4месеца всичко започна отначало. Не се лъжете всичко е в главите ни хапчетата само ни помагат останалото трябва да свършим сами.

188.   Аз съм от около 4 години на антидепресанти/панически атаки фобия/ и имаше леко подобрение но с този стрес, в които живеем не е лесно. Наистина всичко е в главата, трябва да си психически много стабилен и да се бориш. Хапчетета помагат до един момент но трябва и ти да си помогнеш. Сега започнах да ги намалявам защото се чувствам по-добре. За мен голям проблем са килограмите които качих около 15 за 4 години при вас как е с килограмите пишете. И това ме стимулира да ги намаля постепенно и ще жидим какво сте стане.

189.   Моля за информация някой употребявал ли е 5хидрокситрептофан и какви отзиви има за него, както и дали може да служи за заместител след спирането на антидепресантите.

191.   Как може да мислите дали ще напълнеете или не при наличието на такъв сериозен проблем???
Аз страдам от социална фобия съпроводена със паник атаки и имам чувството че навън всички мен зяпат... Ужас на ужасите -не е живот това... За лапак знаете ли как завършиха нещата? Станах и алкохолик защото пиенето ми помагаше да изляза от вкъщи и да кажа "майната ви".. да изключа паник атаките.

ИЗВОД И СЪВЕТ ОТ МЕН :Отпуснете се, смейте се, влюбете се, и си казвайте "аз съм силен и искам да съм щастлив -накрая на улицата има светлина и ако го искам много ще я докосна -говорете с хора, познати или непознати и се попитайте "той/тя в момента притеснявали се - еми еко всъщност те се претесняват повече от мен (дет уж съм болен)??? .

Хапчета мапчета - забрате.

Неме разбирайте погрешно - нее лесна работа, аз 8 години ме беше "срам" и от кучето ми докато бяхме сами в нас - имах чувството че ме гледа и уссеща че съм различен.

Тва е.. Отворете се към света, курсове, хобита, приятели и знайте че това реално не се случва а е само чувство.... Като го усетите засмейте се и спрете някой непознат, или продавача в мола и намерете повод да започнете смешен/забавен разговор. Или просто вметка,

Успех на всички.
С Уважение - просто споделих как аз постъпих и сега дори съм малко по контактен от нормалното :)

192.   НИСКИТЕ ИЛИ ВИСОКИТЕ НИВА НА КОРТИЗОЛА СА СВЪРЗАНИ С ТРЕВОЖНОСТ ДЕПРЕСИЯ ПАНИК АТАКИ. АД РЕГУЛИРАТ ТОЗИ ХОРМОН ЗА ТОВА НЯКОЙ СЕ ЧУВСТВАТ ДОБРЕ С ТЯХ ПРИ ОТТЕГЛЯНЕ НА АД КОРТИЗОЛА ОТНОВО ИЗЛИЗА ИЗВЪН НОРМА И ЗАТОВА ВСИЧКО СЕ ВРЪЩА. ВИСОКИТЕ НИВА НА КОРТИЗОЛ ПРЕЧАТ НА ОБРАЗУВАНЕТО НА СЕРОТОНИН И ДОПАМИН. ДРУГИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ПРИЧИНЯВАЩИ ПАНИК АТАКИ СА ХОРМОНИ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА, ХИПОГЛИКЕМИЯ, КАНДИДА ОБРАСТВАНЕ, ПРОБЛЕМ С ВРАТНИТЕ ПРЕШЛЕНИ СЪЩО ИМИТИРА ПАНИК АТАКА, ВЕСТИБУЛАРНИ НАРУШЕНИЯ СЪЩО.

Aide da ne pishete s golemi bukvi samo, stava li? Moderator moderatorov

193.   Внимавайте с 5хидрокситрептофан (5HTP). Може да повреди сърцето поради вдигане артериалното налягане към белия дроб. Потърсете в Интернет за механизма му на действие.

195.   Всичко е от мислите ни. Лекувах се от паническо разстройство 2 години. Бях на Пристик и Вайбрид. Правете повече физически упражнения, не мислете негативно.

196.   Аз се лекувам вече 6години и всеки път когато спра антидепресанта който ползвам всичко започва отначало. Лошото е че същият антидепресант вече не ми понася и трябва друг. Появи се и още един проблем страхувам се да спирам антидепресантите за да не изживея отново ужаса на страховете си. Въртя се в омагьосан кръг и не знам какво да правя.

197.   А някой случайно да си е мерил нивата на витамин Д в кръвта? В един друг форум, някой пишеше, че е получавал панически атаки, но една лекарка се е сетила да му премери нивото на витамин Д, било много ниско. След 3 месеца терапия с витамин Д3, нивата се оправили и паническите атаки са изчезнали.

198.   Моя съвет е да не пиеш никакви хапчета с които може да се престрастиш а да започнеш да спортуваш разходки, сабираи се с положителни хора избягвай хора които само се оплакват от живота защото това те натоварва.... натрупана негативизам води до такова състояние.... радвай се и на малките неща, усмихвай се дори и да не ти е до това и ще видиш как ти самата ще се усетиш променена и по уверена в себе си :)! Желая ти късмет :)

199.   Здравей :) Исках да споделя, че не трябва да се отчайваш и имам оправия цялата тая гадост... аз съм на 24 и имах страхова невроза... не исках да излизам, не исках да съм сама, постоянно се хранех, трябваше да съм близо до болница да има телефон до мен.. беше ужасно.. имаше дни в които успявах да оправя всичко сама, със спорт, но после пак всичко се връщаше. Отидох на психолог изписа ми сероксат, пиех го 4 месеца, и се оправих, качих някой друг кг, без да съм се хранела повече, но се оправих :) даже сега съм в друга държава, работя и се установявам тук, което си беше като един вид проверка на това дали съм се оправила :) така че бъди по оптимистично настроена, спортувай.. отразява се много добре :) Успех

200.   Благодаря ти 199 аз не смея да си помисля да отида в друга държава изпитвам ужас от това че ще съм далече от къщи от самото пътуване. И при това 6 години пия антидепресанти. Не знам моля ви ако някой знае как да успея да се преборя с това нека да пише. Опитах всичко дори и на психотерапевт ходих пръснах толкова пари напълнях с 15кг и няма излизане от това. Щом спра ад и всичко започва отново, лекарите само сменят антидепресанта и казват:От този вече ще се оправиш! Сигурно съм паталогичен случай. Отворена съм за всякакви съвети само това да свърши и да съм полезна на семейството си.

201.   здр-те няма на кого друг да пиша и затова пиша тук където попаднах съвсем случайно. и аз имам депресия о тдълги години минахла съм през всички кръгове на ада. живея в чужбина и наскоро бях в психиатрията защото се опитах да се самоубия. постоях няколко дни почувствах се добре и ме изписаха. приемах золофт 100 мг сутрин и всичко си беше ок ноооо внезапно започна безсънието отново и то в много тежка форма/жинаги съм имала проблем със съня но с золофта стана невъзможно изобшо да спя/по късно по схема спрях лекарствата и ето резултата дне сизпаднах в криза натроших всичко в нас. и сега на по изяснена глава искам да кажа че депресията не се лекува, поне на мен нищо не ми помогна нито психиатрите нито психолозите дето си бъбрим глупости.... нищо. не очаквам чудеса от тук просто искам да помоля за съвет. благодаря ви предварително

202.   До номер 201, единствения ми съвет е ако имаш възможност до се свържеш с психотерапевт онлайн от България или по скайп не знам, но на мен само те ми помгнаха, бях тръгнала да крещя и викам по всякакъв повод, аз също имах черни мисли, но само психотерапията ми помогна, ако можеш без лекарства ще е добре

203.   аз съм с диагноза тревожност, пия стумулотон... паник атаки вече не ме връхлитат често както преди, но определено е много неприятно... щастлив съм, че когато ме връхлети е за 5-10мин... преди караха повече време

204.   ...

Момиче на 20 съм иииии аз страдам от тревожност :(
На мен ми помогна йогата и медитацията в комбинация в лекарства. Не се плаши важното е да си повярваш, че нищо ти няма и, че ще се излекуваш само е нужно време и воля, дори и да ти е зле не спирай да си повтаряш, че си добре. Излизай и говори повече с хората.. това поне лично мен ме отпуска. Миналата вечер получих малка паник атака, но бързо се справих, държа ме около 15минути това състояние. Когато ме връхлети такава атака започвам да върша някаква мисловна дейност... да си отвличам вниманието, а не да седя и да чакам да ми стане "нещо" ... молбата ми е да не се страхуваш, бъди силна и не се предавай... аз съм така от 2 години, радвам се , че кризите отшумяват, но проблемът е, че живеем в много напрегнат свят и напрежението витае във въздуха, при по - чувствителните протича по тежно, отколкото при останалите. На днешно време няма човек със здрави нерви..

205.   благодаря ти 202 и това съм пробвала и да права си психотерапията е добра но е с временене ефект. В моя случай трябва да ходя години на психотерапия тъй като има много натрупване в години ми на негативизми/разбирай малтретирана съм от бебе/и последния път и те се видяха в чудо с мен да викаха менеджера си за да им помогне пражиха ми всякакви тестове и след кратко обзъждане казаха че съм била много умна жена и се затрудняват защото не отговарям на въпросите им според очакванията им/разбирай че на те на всеки въпрос имат няколко възможни отговори и ако не отговориш по тези начини настава объркване от тяхна страна/и аз им казах че не е е вярно, че съм умна просто се объркват защото като всеки малтретиран човек инстинкта ми за самосъхранение е по силен и вероятно затова са сметнали че съм умна и затова имаме пазминаване във отговорите. и след кратко обсуждане решиха че такъв случай не са имали и ме пратиха при психиатър който пък каза че да попаднеш на добър психотерапевт е много много трудно:)))))))) но д апража си трябва скоро пак да ги навестя. иначе не само си крещя и то за нищо и ме изнервя всеки дори и най близките ми хора/те даже повече от другите/ами си и чупа каквото ми се изпречи пред погледа. И нека само да подчертая че не съм лигла вслучай че някой си помисли това а съм болна която прави всичко по силите си за да се излекува и понякога дори имам нормални периоди в който съм най предпочитания човк за компания. Благодаря ви, че ви има и мога да споделя всичко това с вас

206.   Здр. 204 това което си написала е много добро като идея но се замисли дали ако човек е пробвал и това и си е повтарял колко е силен и как всичко ще е наред и че от ден на ден ще става по добре слущаики съветите на другите и изпълнявайки точно всичко по наи малката подробност и ако не даи си Боже не с есправи дали намя да си помисли че вината е негова щото не може да се справи и да стане още по зле и да реши, ч той или тя са единствените хора който не могата да се справят с болеста. Аз ако мога да изразя своето мнение бих казала че депресията може д аотклучи много други заболявания и за да с епредпази от тях човк първо и най важното е д ане допусне болеста да се влоши и ако не може да се справи веднага да насочи вниманието си поне д ане с евлоши още повече, засхтото депресията е нещо с което всеки ще си живее много дълго време и.... ако е щаслив и има човк до себе си който да го подкрепя и да се чувства значим и да вижда че другия иска неговото оздравяване повече от колкото той самия тогава вече ще е различно и ще има стимула да го направи и да има благоприятен изход. в противен случай може и да не се получи защото само спорт и разговори с приятели не са достатъчни. сажелявам ако съм малко рязка, но мисля че е погрешен подхода виждаш ли само то теб зависи трябва да си силен/а/ не нестава точно така. благодаря би

207.   Здравейте НОМЕР: 203 И 204! АДСКИ доброто лекарство за тревожност е КОАКСИЛ!!! пие се около 6 месеца и изчезват страховете, то лекува, възстановява и удебелява връзки в мозъка отговорни за състоянието. След спирането му не се появява проблема нан ново. Лекува. Спомага. Наистина!!! По време на приема му може да ви подтиска малко интересите, аувствата, но е страхотно за тревожни състояния!!! Една таблетка сутрин и една на обяд. Кутията е от 12 мл. Послушайте ме!!!

208.   Няма вълщебно хапче, всичко е в това как възприемаме живота, ако ти сам не си помогнеш, то тогава никой не може да ти помогне, лошото при тревожността е, че не се излекуваш с един замах трябва да мине доста време, но пак казвам, ако ти нямаш воля и си се предал, то никой не може да ти помогне....

210.   Здравйте, на всички във форума. Имам агорафобия от 5 години, а отскоро депресия и тревожност. Смятах, че няма изход от тези състояния, но виждам, че има хора, които са се излекували. Пия отскоро валдоксан, ривотрил и атаракс, ходя на психотерапия и психиатър, но не виждам светлина в тунела. Моля, някой ако е пил същите лекарства да сподели, дали има смисъл да продължавам с тях.

214.   Препорачвам ти Д-р Вергиния Георгиева - тя ще ти помогне да излезеш от това састояние!

215.   Препоръчвам д-р Рада Алексиева която се занимава с
алтернативни начини на лечение. Завършила е в Лондон и
успешно се справя с такива проблеми.

216.   до 210 : Аз съм автора на тема " Не издържам психически ". Всичко започна преди около година, направих грешката в началото за да замажа фобията и тревожността с алкохол. От три месеца съм на Сероксат и Ривотрил, а Ривотрила си го пия около 1 мг на ден правя опити да го намаля и спра, но все още ме е страх. За тази може би трябва някакъв вид терапия или нещо релаксиращо, защото постоянно съм под някакво напрежение и не знам какво да правя. Ривотрила помага при Агорафобията, аз не вярвах, че ще мога да се изправя дори не на 100 процента на крака и да излеза отново на вън. Знам, че той е просто успокоително и има опасност да се привикне, но по добре да се пият хапчета, отколкото алкохол. Като пиеш Ривотрил пробвал ли си да излизаш навън? Трябва да пробваш насила го прави ако ще няма да умреш, но го прави. Кажи за проблема си? Моя ще го напиша в темата си сега. Но да се върна и да кажа за себе си, аз никога не съм вярвал, че ще мога да изляза навън до магазина, или пък да стоя сам в къщи без алкохол. Но на втория ден след като пия сероксат и ривотрил започнах да излизам, не съм 100 възстановен, но излизам.

217.   Без лекар специалист не вземай никакви лекарства. Психотерапията помага много, но най вече вие сами можете да си помогнете. Без вас никой не може да ви помогне

218.   Здравейте! Изчетох всички споделени мнения. Приятно е да видиш хора с подобни на твоите проблеми и да можеш да споделяш с тях. Според мен механизмът на възникване на депресията е много сложно нещо и много са факторите, отговорни за това. Аз съм имала депресивни епизоди в пубертета след една тежка операция. След това дълги години въобще не съм имала подобни неща. Но от известно време отново имам депресивни епизоди. Най-трудното нещо според мен е да попаднеш на точния психиатър, който ще те разбере като личност, характер, проблеми, вид психика и тогава заедно с тебе ще започне да провежда лечение. Изненадана съм, че повечето психиатри не ти обясняват нищо, а ти искаш да участваш с твое мнение, имаш страхове и то с основание. Едва ли не за всеки всичко е ясно и лесно. Терапията бързо е готова и после ти се притесняваш как да влезеш в контакт с него, ако имаш въпроси, ако се случват някакви промени в състоянието ти, за които не си предупреден. Имам чувството, че и психиатрите са уморени от работата си на по 2-3 места. И те са хора като нас. Имат своите проблеми. Но какво да правим ние? ! Смених в разстояние на няколко месеца няколко психиатри с надеждата, че ще почувствам това, от което имам нужда - разбиране, търсене на причините, изясняване на терапевтичен план и евентуални последици и тяхното преодоляване. Много са разнопосочни начините им на мислене и действие. Затова се губи доверието. Последният път попитах психиатъра дали мога, успоредно с лечението, да ползвам помощта на психоаналитик. Мойто чувство е, че аз някъде в процеса на моя начин на живот и моите мисли и действия бъркам нещо - прекалено много анализирам, безпокоя се за много неща, свикнала съм с всичко да се справям сама, на всичкото отгоре съм и перфекционистка и т. н. и т. н. Имам голяма дъщеря - абитуриентка беше - хубави емоции. Съпругът ми ме подкрепя доколкото може. Но не мога да се справя със състоянието си сама. Тя беше обаче категорично против за психотиерапия, защото смята, че аз съм си много добър аналитик на себе си и нямам нужда от психоаналитик. Само че аз като добър аналитик на себе си, се оказва, че нямам познанието и силите да си помогна, т. е. характерът и психиката, които вървят ръка за ръка, и не без участието на тежката ситуация в държавата ни, ме изчерпват. Сега ми сменя антидепресанта с друг, защото не се чувствам добре. Не знам какво да очаквам от смяната му, естествено се притеснявам и се чувствам оплетена отвсякъде - от една страна от моите мисли, от друга страна от несигурността, която чувствам от психиатрите. Не мога от интернет да се ориентирам за добри психоаналитици. Вътрешната ми убеденост е, че трябва лечението да е комбинирано - лекарства за острия стадий и психотерапиа за по-нататък. Какво бихте казали за тези мои разсъждения? Извинете ме, ако съм ви отегчила с много дългия пост. Мейл за връзка, ако някой реши да сподели с мен нещо лично или подобно: georgieva_nat_94@abv. bg.

220.   Мило момиче, лека, ствата помагат но трябва да опиташ и хомеопатия, а най-добре е да си помогнещ сама. Изпиши в гугъл ТЕС и намери техниката за емоционална свобода - прочети, потърси и книгата. Има и практика, която помага - повярвай ми, че трябва да си помогнеш сама.

221.   здравейте, аз пия анафранил, флуанксол и амитриптилин от година и половина но качих 30 кг. сега доктора ми изписа бифлокс за отслабване, някой миже ли да каже има ли ефект от него?

151-200 от 229