Споделена история от Здраве

Депресия и тревожност. Антидепресанти.
Здравейте, искам да споделя и моя проблем! Иска ми се да си пиша с хора които като мен преминават или са преминали по пътя на този капан - депресията, тревожността и безпокойството и социалната фобия. Много ми е тежко и заради тази тревожност едвам успявам да излезна от вкъщи за да отида дори да си изхвърля боклука, нито пък до магазина, да не говорим за друго - тогава изпадам в тревожност, нещо подобно на паника и нерви. Започвам да пия антидепресант деанксит, тъй като той бил най-лек от антидепресантите и вече ужасно се страхувам дали ще се оправя, тази тревожност, безпокойство и раздразнителност ме съсипват, да не ви казвам когато ме критикуват или не са доволни от мен какво ми се случва, тук играе роля и социалната гадна фобия.

Пиша ви, защото ми трябва някаква искрица надежда, която не ми остана. Прибягвам към хапчетата тъй като нямам много възможност за психотерапевт, бих искала на първо време да се стабилизирам малко и да се опитам да си помогна относно терапевта. Искам да споделя, че вече от месеци не съм имала един ден, в който да съм била спокойна и щастлива. Това за мен е някаква мечта. Това за мен е нещо непознато. Не си спомням какво е чувството да си щастлив.

На 23 години съм. Ужасно мъчно ми е като гледам връсниците ми как напредват в живота и се развиват, а аз стоя на едно място и се чувствам сама и неразбрана. Има ли някакви книги или информация в интернет за идеи и стратегии как да се справим с депресията или фобията или тревожността.

Благодаря на всички, които ще ми помогнат или отговорят. Вече забравих какво е да се радваш и да си спокоен поне за ден. Моля ви пишете има ли излизане от този капан. Ужасно е ада да е на земята!!! Има ли въобще излекуване от това нещо???

Коментари

51-100 от 229

52.   Ами ти какви АД пиеш сега

53.   Преди бях на Серопрам, отскоро съм на Бифлокс.

54.   Мили хора ,за съжаление няма такъв от който да не се пълнее.Аз съма антидепресанти вече 2 години и съм с 15 кг отгорем,вече се чудя какво да правя ,пробвах да ги спра и пак се почна 'кошмара',незнам как да отслабна вече съм 90 кг.ужасно е...

55.   Ах ужасно, съжалявам, много неприятно, аз пия золофт месец и половина и не чувствам ефект...

56.   Аз съм на ленуксин ,а понеже имам и сърцебиене ми изписаха и корвитол от 50мл.има ефект обаче килограмитееее еее ужас...

57.   Eх ужас, не ви завиждам :( Тези хапове гадна работа :(((

58.   Здравейте аз също имам подобни проблеми от 3 години. Ходех на психиятър но диагнозата беше че съм напълно здрава. След като ми няма нищо защо ми става така сякаш въздох не ми достига, сърцебиене, разтреперване, изчервяване ... В живота си никога не съм имала подкрепа и разбиране от страна на родители от както се помня винаги са ме подтискали. Не мога да търпя баща си, отвратителен ми е и го мразя,бих се радвала ако го нямаше в семейството. А от скоро разиграват театър пред мен с майка ми, за да ме притесняват и да не се чуствам на място ( мислят че не съм добре ). Не искам да живея с тех под един покрив. Добре че имам само 2 приятелки на който мога да разчитам и да споделям. С тях се чуствам отново нормален и оценен Човек.

59.   Aми моят съвет е психотерапия, а не да ходиш на психиатър!!!!!! И аз не получавах разбиране от баща си и мисля, че заради него съм с толкова ниско самочувствие и депресирана.... Но изходът е прекратяване на източниците на неприятни емоции и психотерапия.

60.   Единственото решение е ПСИХОТЕРАПИЯ!Преди време до такава степен на нервност стигнах, че не можех да говоря нармално, а само крещях. Реших, че ако отида на психиатър ще ме натъпче с лекарства и ще гледам тъпо като дрогирана,добре че се доверих на инстинкта си и съм благодарна на психотерапевта си, извади ме направо от ужаса!!!!!!!!Изобщо ходете на психотерапия и ще бъдете здрави

61.   Здравейте и аз в момента преминавам през този ад. Имам това заболяване от 10г но се лекувам едва от 5г. При мен се получи така че три години бях на Оропрам и се чувствах чудесно,вярно напълнях с 10 кг,но можех спокойно да излизам от къщи. После психиатъра ми ме посъветва да намаля дозата и да го спра. Пет месеца бях добре без лекарства,после всичко се върна отново. Пак ми изписаха Оропрам ама се почнаха едни странични ефекти ужас:гадене,треперене,страх. Сега сменям вече трети антидепресант и все едно и също психиатъра ми е луднал от мен. Дано не разочаровам някого с това което споделям просто ми се иска да споделя с някого.

62.   ех, няма да разочароваш никого, но това състояние е ужасно, дано се лояви отново слънцето и за нас

63.   Ако знаете колко съм благодарна , че имам с кого да споделя.Може и да не се излекувам но ми става по-леко. И ви моля споделяте ако някой може да помогне нека каже.

64.   Радвай се на живота защото е кратък, добре че нямаш като мойте УЖ Добри приятелки който ми гледат сеира защото на последкат не се чуствам много добре и получавам разтреперване на краиниците и по цялото тяло което си личи. Ходех на Психиятар не иска да ми изписва успокоителни и сега карам на билкови и тем подобни хапчета. Ако можеше да ми е по лесно ... Как стигнах до това положение ??? !!! Защо съм такава идиотка !!! По добре да си депресирана от колкото да ти има нещо друго което не може да го контролираш!! Успех ...

65.   Не съм съгласна, много номер 64. Зарежи тези приятели инамери по-добри, не ги търпи повече. А за разтреперването и т.н. не психиатър, а психолог е човека, който би те посъветвал и помогнал как да се справиш с треперенето и мн други. Но трябва да попаднеш на свестен... а относно депресията, не си точно наясно какво изпитва страдащия...
Кураж, мисля, че ще се справиш с проблема, силата е в теб! :)

66.   А на теб какво ти има ? Не може да няма някакво лечение за това и ако този психиатър не може да ти помогне смени го. А колкото до приятелите те нокога не са добри или лоши. Те са просто приятели верни и проверени,останалото е само познати. Сега в момента пия Золофт още не знам какъв е резолтата защото тази вечер ми е второто хапче но ако има някакви промени ще пиша.

67.   Има и напълно природни антидепресанти без никакви странични ефекти но не е коректно от моя страна да ги споменавам тук.Ако някой желае да му изпратя информация по въпроса може да ми пише на и-мейл dr_ppetrov57@abv.bg

68.   Ами аз мисля, че ги знаем тези природни антидепресанти, например жълт кантарион и т.н и не виждам да е толкова лошо да се споменат, не пишем за наркотици или хапове, че да се притесняваш :)

69.   мила аз още по зле преживявам нещата. какво ли не пих. сега пия хедонин, преди тва ципралекс. нищо не помага. вече се чувствам в безтегловност. направо имам чувството че живея в ада. чудя се дали организма като се изчисти от всичките тия отрови в организма ще се оправя.

70.   И аз смених много антидепресанти почнах с ципралекс, после оропрам, после бифлокс, сега съм на золофт и най-после се чувствам добре. Додето ми оцелят лекарството минах през ада. Но не бива да се отчайваш постепенно нещата ще се оправят.

71.   Ами честно казано аз съм така от години... ЗАПОЧНИ НЯКАКВА РАБОТА... СПОРТУВАЙ ПО ЧЕСТО... и може би ще видиш малка светлина в тунела и ти препоръчвам Грандаксин най безвредните и не оставящи следи хапчета
22 мъж 3 години хронично депресиран ходи редовно на психотерапевт

72.   Това лекарство е противопоказано при депресия и паническо разстройство. Има опасност от провокиране на самоубийство. Не опитвайте самолечение опасно е!

73.   аз съм на 24 и съм в същото положение. Постоянна депресия, липса на самочувствие и желание, за каквото и да било, да не говорим и за социалната фобия. При мен е още по зле и заради с. ми ориентация. Близките ми казват да мисля позитивно и т. н но не е лесно който не го е изпитал не знае за какво става на въпрос. Някъде бях чел, че депресията била свързана с хим. дисбаланс в мозъка. Затова трябвало да се яде повече ориз и др. въглехидрати. Със сигурност хапчетата не помагат и не са най доброто средство за спряване. Трябва и специалист, аз за сега се само лекувам... ..

74.   Здравей, наистина имаш нужда от помощ, от психолог, , аз не съм ходела никога на такъв само на детски докато бях в училище, защото мн ме тормозеха и го изживявах тежко. Добра идея е да идеш на психолог, но трябва да споделиш и със семейството. Понякога от родителите също можеш да получиш подкрепата от която имаш нужда. А антидепресантите, това е най-лошото, което можеш да си сложиш в устата-това са си наркотици. Тровиш се и на всичкото отгоре се и пристрастяваш. Човек направо може и да умре като нищо от тях, защото са направени от боклуци. И не забравяй да се молиш. Когато човек си поплаче и се помоли се поуспокоява. Трябва да си създадеш програма. Да си внушиш, че можеш да се справиш и да работиш върху това. Слушай релаксираща музика, от рода на Китаро например и т н. прави гимнастика, излизай навън. Тази социална фобия според мен ще я преодолееш само като се сблъскаш очи в очи с нея. Излез навън и се разходи. Не си луда, просто ти трябва малко стимул и положителна енергия! Не се предавай! Ще се справиш!

75.   И още нещо. Изпадала съм в депресия много пъти, но никога не съм се предавала. Не трябва и ти да го правиш-не е зле да се занимаваш с йога или с медитация. И аз много искам да се науча да медитирам, но си трябва практика. Трябва да наложиш на съзнанието си да мисли положително, това е първата стъпка. Имай вяра, както казах в предния пост!

76.   И похапвай помалко шоколад или сладко, отразява се добре особено когато си в депресия. Доставяй си сама радост, живота не е толкова лош, колкото изглежда. Успех!

77.   Искам да питам случвало ливи се е когато пиете антидепресанти да усещате дискомфорт в гъплото долу ниско където е ямката до раменете, и това да ви принуждава постоянно да повдигате глава и да поемате въздух. При мен сега е така и аз го отдавам на золовта. Ако някой е имал подобни проблеми моля пишете.

78.   Недей да пиеш антидепресанти, момиче! Нямаш си на идея колко си вредиш! Успокоявай се по естествен начин- с музика, разходки, ако щеш рисувай, гледай филми. Развай се на живота! Ще психясаш съвсем от тия хапчета. Да не говоря, че ако прекалиш с количеството можеш и да умреш. Пази се и се вслушвай в съветите на хората.

79.   Този ад при мен е вече 2 години. Незнам колко още ще издаржа но знам че най много искам да се излекувам. Имам 2 деца и сам длажна да се боря за тях. На 25 години сам а вече се чувствам много остаряла. Дано има лек за ПР и Депресия. Сега ще ходя в София при д-р Кирил Сираков надявам се той да ми помогне.
Ако има резултати ще пиша.

80.   Да, пиши как се развиват и при теб нещата и дали този доктор Сираков ти помага

82.   Бях, при Д-р С. изписа ми Ксанакс и Лароксин като каза, че имам паническо разстройство.Много се надявам да има ефект засега се чувствам много по спокойна отколкото преди няколко дни.Надявам се всичко да се оправи,а иначе за доктора аз останах със много добро впечатление.Дано и ефекта е какъвто очаквам.

83.   Здр., ксанакса за колко време ти е изписан, не трябва да го пиеш дълго време, използват го докато антидепресанта започне да действа, може би 2 седмици-той е с натрупване.

84.   Здравей, искам да те успокоя защото аз имам същия проблем, на 22 г и даже при мен е по страшно, имам натрапчиви мисли, недей да пиеш лекарства, няма смисъл най -хубавото, което можеш да направиш за себе си е да се опиташ да се преборищ със страховете си, препоръчвам ти книгата на Дейл Карнеги, който е известен по целия свят че е помогнал на много хора 'Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота ', щом на мен ми е помага, значи и на теб ще помогне, опитай, мило момиче, мисли позитивно, храни се здравословно, спи по много, скоро всичко ще бъде наред. Пожелавам ти истински да се оправиш и да си щастлива!

85.   Мисли позитивно ! ! ! :))))))))))))), може да идеш и на психолог, но не пий хапчета, те временоо помгата трябва и може даразвиеш зависимост, защо да се тровиш, говори с близки за това, слушай музика, усмихни се :), ще успееш! Много щастие ти желая :)

86.   Благодаря за хубавите неща който сте написали. Скоро заминавам за Шотландия и се надявам при смяната на обстановката да се поуспокоят нещата. Малко ме притеснява как ще мине пътуването но ще се справя някак си, защото рано или късно трябва да се изправя срещу страховете си вместо да се крия в къщи и да избягвам контакти с хората. Дано всичко се оправи, надявам се да е скоро.

87.   Също така е най-добре човек да си направи пълни изследвания, за да се установи причината от която се получава депресията, например при мен се получава защото имам гатсрит и куп още болести на стомаха и от прекаляване с храните се стигна до депресия, моля ви не се отчайвайте а намерете решение и мотивация да се излекувате, действайки, а не само да се пият хапчета да се оплакваме колко сме зле, така няма да си помогнем :)

88.   Имала съм подобен проблем преди години и искам да споделя как го реших:
1. Стъпка първа - посещение при психиатър за изписване на съответните лекарства. Те не започват да действат веднага, необходимо е натрупване от поне 2-3 месеца, затова не бива да се бърза с извода, че лекарството не действа. Съгласна съм, че всяко лекарство малко или много натоварва организма и го замърсява, но в крайна сметка това, за което пишеш, е заболяване, и трябва да се отнесеш към него максимално отговорно - а това включва и прием на лекарства.
2. Стъпка втора - след известно време под влияние на лекарствата симптомите на проблема намаляват и това е времето, през което трябва да променим някои свои вредни навици и да добавим други, за да ускорим лечението-тук включвам четене на подходяща литература, спорт / особено полезен за подобни състояния/, преоткриване на позабравени хобита - шиене, градинарство и т. н.. Спирането на цигарите за пушачите в този период е неподходящо, независимо колко са нездравословни.
3. Стъпка трета - организмът и психиката са отпуснати, време е да се опитаме да анализираме, доколкото можем, какво всъщност ни е докарало до главата подобен проблем. Посещенията при психотерапевт са особено подходящи, без обаче да се спира лекарствената терапия. Ако е необходимо, сега е моментът да се отстрани и дразнителят, причинил ни подобно страдание - неподходяща работна атмосфера, лоша социална среда и др.
4. Стъпка четвърта - оттук само нагоре... постепенно / след година-две може и повече/ се спират лекарствата по схема, изработена от психиатъра, вече сме си изградили интереси, които емоционално ни предпазват от срив, свели сме до минимум причините за това заболяване, станали сме по-борбени... . и оздравяваме!
Повярвайте ми, много е дълга борбата, трудна е, но в крайна сметка има решение!

89.   Браво 88 номер. Наистина е в помощ това, което написа, много е хубаво. Благодаря ти. Сега започнах от около 2 седмици да пия едни антидепресанти и се надявам да подесйстват, защото иначе нямам сили да се боря за нищо :(((

90.   Аз много уважавам мнението на 88 и спазвах точно това което пише. Антидепресанта го пих 3години и после по схема го спрях. Не искам да разочаровам никого,но 5м по-късно всичко се повтори с пълна сила и още не мога да изляза от дупката. А дразнителите отдавна ги няма.

91.   Аз също ги спрях преди 5 месеца, а ги приемах с прекъсване почти 2 години, спрях ги за 1 седмица защото забременях, но в 4 месец ми откриват аномалия на плода и се наложи да ми го махнат, искам да питам някой знае ли дали тази аномалия е била от антидепресантите. Сега не ги пия държа се и мислявече никога да не припарвам до тях.
Благодаря предварително.

92.   Аз също в момента съм на антидепресанти. Преди години се лекувах от паническо разстройство със серопрам и ривотрил и всичко отшумя. Но сега след раждането ми се появиха натрапчиви мисли за нараняване на някого или мен самата. Даже и ми се появяват страни мисли като например да излея кофа с вода която нося на килима и такива работи, които изглеждат смешни, но мен ме плашат. Пия ципралекс и ривотрил, като вече съм в минимални дози. Всичко беше на 90 % овладяно, но ето сега всичко се върна в началото и пак съм на хапчета. Лекаря ми каза, че всичко ми е наред и е само в моята глава. Хапчета се пият за да не получаваш панически атаки, но човек сам трябва да си помогне за мисленето.

93.   Здравейте! аз също имам проблем и знам че той е предизвикан от моят партньор... имам един съвет-никога не се променяйте заради някой. бях весела и безгрижна а сега не мога да се усмихна опитвам се да съм забавна когато съм сред хора но вътрешно ми е трудно. живея тежък живот-заради един глупак, който успя да ме срине. но няма да се предам! мисля, че ако се влюбя отново всичко ще се оправи не пия нищо но бих искала да пробвам... искам хапче което да действа както примерно... уискито или виното, .. нещо такова... дали има? ако има ще е хубаво... благодаря ви!

94.   четох за някакво хапче" HAPPY DAY" дали е добро?

95.   И аз съм чела за това хапче но мисля че ако вече си пила антидепресанти няма да ти помогне. Защото аз пробвах с билката ДЕМИР БОЗАН заедно с антидепресанти но ефекта беше много лош чувствах се много нервна докато ги пиех заедно и я спрях билката и после бях по спокойна. Ако изобщо с ПР може да се чувстваш спокоен. Ноако не си пила хапчета пробвай с ХЕПИ ДЕЙ дано ти помогне. УСПЕХ!

96.   Здравейте на всички 93 моя проблем е същия от партньора, но при мен е още по-зле понеже е баща на детето ми. Пия в момента деанксит от него качих 13 килограма и никаква диета или друго не ме оправя или трябва да съм дебела или да ми е лошо. При мен проблема е, че ми се повдига става ми лощо и повръщам или ако не повръщам то ми се гади страшно слино. Ходих преди това 1, 6 година по доктори побърках се с това гадене бях като бременна постоянно. Това ме накара да се затворя в къщи и да се ужасявам да излезна, защото ми прилошаваше по всяко време без причина. Страх ме е ако спра лекарството да не се върне гаденето всичко друго мога да понеа имала съм и депресия яка, но съм се преборвала без хапове. Но пък от друга страна вече килцата ми тежат много и е неприятно и това положение ужасно е. Ще спра хаповете и ще видя как ще е пожелайте ми успех :)

97.   Много ми е интересно, дали има някой който напълно се е изликувал. Аз от 3 години боледувам от паническо разтройство, включващо виене на свят/което става изведнъж/ и след това изпитвам страх, че нещо ще ми се случи, все едно, че в дадената минута ще умра. Нещо ужасно е. Пила съм серопрам и ципралекс. Напълнях с 20 килограма. От 2 месеца съм спряла ципралекса и пак започнаха постепенно леки панически атаки. Имам чувството, че съм добре само когато съм на лекарства. Знае ли някой какво да правя за напред

98.   Здравейте аз от 10 г. съм с такива симптоми -виене на свеят, страх, треперене и т. н. пила съм какво ли не -лексотан, транксент, ципралекс, ривотрил и др. В мамента ми изписаха Бифлакс в комбинация с Ривотрил докато откажа Ривотрила казаха ми че се отслабва от него но това не е най-важното, най- важното е да спрят ужасните пристъпи

99.   По спокойно аз съм в същото положение хапчетата не помагат трябва сами да си помогнем... Намерете отговорите на вашите страхове СИЛНАТА ВОЛЯ ще ви помогне аз на моменти съм добре на моменти не. Мисля че ми трябва човек който да ме подкрепя и насочва иначе се чуствам омряла :(

100.   Аз от 10години съм така с паническо разтройство пих какво ли не, имах периоди на оправяне, после всичко започва отначало. Сега май намерих решението - работа ама толкова много работа, че нямам време да мисля как съм, От 4 месеца не пия нищо но и нямам време да се замислям. Май това е решението.

101.   Аз бях така до преди година. Беше ме страх и в кола да се кача. Постоянно получавах болки в гърдите...
Тогава намерих ските като спорт. Там горе в планината установих, че вече няма страх. Не зная какво се случи с мен. Не съм го търсила. Но от тогава... Карам ски, наслаждавам се на живота, карам и кола. Не ме е страх когато детето ми е болно. И болки нямам вече.

102.   Така е всичко е в главите ни, аз се страхувах да изляза сама на улицата, да оставам сама в къщи и какво ли още не. Ходих дори на психотерапевт дадох сума й пари а решението било просто: Да нямаш време да се замисляш как си. Повярвайте само работа, работа и пак работа и всичко е на ред.

51-100 от 229