Споделена история от Избор на редактора

Какво ви харесва и какво не в spodeli.net
Здравейте приятели!

От няколко години съм модератор в сайта. Искам от свое име и от името на екипа ни, да ви пожелая Весели зимни празници и една прекрасна следваща година.

Пускам "старата" тема - какво ви харесва и какво не, тъй като мисля, че има нужда от място, където можете да споделите оплаквания и хвалби (защо не :)

Благодаря, че правите заедно с нас този сайт - интересен, забавен и полезен.

По случай Коледа, искам да си пожелая, да се налага да одобряваме повече весели истории, истории с щастлива развръзка и повече стойностни и наистина полезни коментари.

Весели празници!

Коментари

451-461 от 461

685.   Не ми харесва това, че се одобряват и публикуват груби и цинични коментари, а в същото време коментари, които са напълно нормални и книжовни, биват отказвани. Иначе самата идея на сайта да споделиш анонимно е много добра.

688.   От 683 до 684, благодаря за отговора.

689.   601, по-добре е със звездички, отколкото палец нагоре, защото така виждаш доколко някой е съгласен с мнението. Може някое тийнейджърче да е пускало и фалшиви теми, но повечето са реални. Пускала съм много реални и са ми ги одобрявали. Естествено, че е много посещаван сайта. Къде другаде в България анонимно на български можеш да си излееш душата? Отскоро са пуснали опция анонимен във фейсбук, но някой ако е близо до телефона ти по нотификации към коментари може да отиде и да ти я види. Сайта си е супер и така. Това не е фейсбук за палец нагоре, за който настоявате. Дизайна е изчистен. Одобряването зависи колко модерарора има, а и те са отговаряли и споменавали, че и те имат семейства, вероятно не са много спрямо наплива в коментарите.

690.   594, не е вярно, че със сайта по-скоро се пречи на хората, отколкото да се помага. Идеята да споделиш е много хубава, но както се споменава и в други коментари, едно от най-неприятните неща в този сайт е, че обидните коментари се публикуват, а уж пише "хейтъри не се толерират". Аз също съм писала теми в този сайт, но така ме оплюха, че няколко дни бях като депресирана - нарекоха ме "лъжкиня", "курва", дори ме обвиниха, че не съм на толкова години, на колкото се представям, че съм, а съм три пъти по-голяма и най-лошото беше, че най-обидните коментари получаваха по 4 или 5 звезди, а тези, които съдържаха съвети или позитивни мнения в себе си, получаваха по 1 звезда. Да не говорим, че в един от коментарите, отправен към мен, пишеше, че аз не съм никаква "малка тийнейджърка-курвичка", а съм някаква баба Саша, за чието съществуване дори не съм знаела до този момент. Като цяло се питам защо се публикуват груби, гадни и вулгарни коментари, а в същото време пише "хейтъри не се толерират" и "обидните квалификации не са аргумент". И разбира се, очаквам след моя коментар да завалят нападки.

695.   НЕ МИ ХАРЕСВА това, че не публикувате мейл адрес, хайде тел. номер-ок, разбирам.
Но как да се свържа с няко коментиращи, с които искам да се запозная-било то мъже или жени по повод на някоя интересна тема като не публикувате лични данни?
Защо е така, защо това не се промени?
Който иска, да остави мейл адрес за контакт или пощенсkа кутия.
Има толкова много самотни хора, които желаят да се запознаят. Нека сайтът да има и някаква полза за хората.
А не само писане на анонимни истории.

696.   Да и също така, след определен брой страници темата да се заключва както е в Bg. mamma.
На никой не му се четат теми от по 1000 стр, а и няма нужда неща, публикувани примерно преди 10 год., още да стоят.
Въведете опция за заключване на темата след опр. брой страници.

697.   Те, заключените, пак са си там четими за "новодошлите" или за справка, припомняне, удоволствие... След заключване се вдига същата тема с индекс "2", "3"... и коментирането си продължава (което е напълно нормално, след като има интерес). Предимството е "прелистването". Всъщност само една тема е с прекалено много страници, та прочитането на последното мнение е след доста "прелистване"... ако не сте забелязали опцията за обръщане на коментарите ("най-отгоре - стари/нови").

698.   Искам да благодаря на модераторите за работата, която вършат. Предполагам, че доста теми и коментари с отвратително съдържание не стигат до нас, просто защото биват отсявани. Мога само да си представя, колко натоварваща дейност за психиката е това.
Благодаря ви и за това, че се грижите сайта да продължава да работи, да изглежда така какти изглежда. Благодаря. че давате опцията на много хора да си кажат какво им тежи, какво ги тревожи и евентуално да получат отговор, който да им пмогне.

Благодаря ви за всичко!

Хубав ден и успешна седмица.

710.   Здравейте!

Честит празник на Св. Василий Велики и за много години!

Две важни предложения (препоръки) имам за сайта:

Предложенията ми за сайта са свързани с допълнение към правилата и са следните:

1. Да се забрани и да не се допуска(като се модерира и трие) използването на нецензурни думи!

(Освен, че не е редно и е неприлично, и некултурно - тук четат и деца! )

2. Да се забрани обсъждането и коментирането(и плюенето и обиждането на хората) на коментарите в темата!

Казано по друг начин: да не се прави коментар на коментара на друг човек!

(Тоест да се пише само по същество - към автора на темата!
Защото иначе, освен че това създава дрязги и раздори - много пъти разводнява темата и много теми се превръщат в лични нападки между коментиращите! )

714.   Не ми харесва, че този който одобрява коментарите ги дели на удобни и неудобни. Истината не му е удобна в много случаи.
Харесва ми.... анонимността донякъде

716.   Не ми харесва това, че се одобряват коментари, които съдържат фразата "брутална физика, брада и татуси". Започнах да ги срещам доста често, не знам дали са от един и същ човек, но е много вероятно да са. Това започва да прилича на фетиш или дори леко психично заболяване. Бих препоръчал подобни коментари да бъдат ограничавани.

451-461 от 461