Споделена история от Други

На кафе и сладки приказки
Здравейте на всички потребители на сайта!
Имам идея, която с ваше участие може да се превърне в реалност. Всеки, който има желание нека се присъедини тук в моето виртуално кафене! Може да обсъждаме всякакви теми, може да поклюкарстваме, да си изразим просто настроението... В този хубав понеделник нека ни тръгне на слука, с чаша кафе и сладкиш, разбира се виртуално. Представете си нашето кафене, то не е илюзия, щом има истински хора, които седят пред компютрите си и искат да общуват. Нека всеки се чувства добре дошъл, нека всеки напише как се чувства и какво прави. Нека има приятелство, шеги, всичко, което бихте искали да кажете може да го сторите. Просто достатъчно сме чели за отчаяни и самотни хора, за несподелена любов и болки...
Искрено ваша: Lady Lora

Коментари

251-300 от 388

254.   Докато ви изчета три кафета вече пих. За ревността ще ви отговоря с един цитат на Шекспир "Ревността е зеленооко чудовище" (говорим за болестно състояние). По въпроса за абортите-радвайте се, че са разрешени, иначе съвсем ще се напълним с изоставени деца. И за да не ви е скучно ще ви питам следното-Бихте ли простили изневяра?
Маги

255.   Маги, и аз ли да отговарям? :-)

Кубрат

256.   А защо не? Ще ми бъде интересно. Или може първо искаш ти да ме питаш нещо? Ако искаш отговори ми, само че се обоснови.
Маги

257.   Обичам толкова много мъжа си, че мисля, че бих му простила всичко. Не се е налагало до сега, разбира се, а и не съм никак ревнива. Хубавото е, че обичта и уважението са взаимни, така че ако изпита нужда да ми изневери, вина ще има и в мен. Уверена съм, че ще говори с мен, ще сподели и заедно ще търсим решение ( което едва ли ще е изневяра). Освен това, за мен, изневярата не е сексуалният контакт с друга жена, защото, все пак, двама души не са заедно за едното е*ане, нали?

А за абортите - темата ми е много болна. Никога абортът не е представлявал алтернатива за мен. Затова сме подхождали с отговорност. Внимавали сме и гафове не е имало. Принципно съм много против абортите и озаконяването им. Мисля, че е много по-лесно да се прави безопасен секс и да се избягват нежеланите бременности. Изключение, разбира се, са абортите, които се налагат при проблемна бременност.
Днес се иска и се дава прошка ( Сирни заговезни). По този повод, ако съм наранила, или нагрубила неволно някой от тук, нека ми прости!

Хубав ден на всички ви :)

М. М.

258.   Здравейте кафеджии, кака сте?
Ето ви едно кафе и от мен!
Забелязвам, че Лоша се губи... надявям се, че е добре.
Аборти: Да хубаво е, че са разрешени. Смятам, че след като неможе да се отгледа едно дете, или по други причини-е по-добре аборт.
Изневяра: Аз, лично ТВЪРДО НЕ!!! След всеки първи път, има и втори.
Ще предложа и аз нещо....
Въпрос: Защо според вас се стига до изневяра?
Въпрос-2: Към мъжете-Какви жени харесвате.... по характер, външен вид, стил?
Същия въпрос и към женската част.
Поздрави
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

259.   Малко по-нагоре прочетох един анализ на Кубрат и ми направи впечатление че е писан от много ерудиран човек, но бих искала към него да добавя малко и за да не се сърди Кубрат че говорим за него в трето лице ще се обърна лично
Кубрате, вероятно това е псевдоним, а не истинското ти име. Но ако не знаеш значението на това име -то е съставено от вълк и народ. Съдейки по писанията ти ти си бял мъж на възраст между 25 и 35г. Интелигентен(пишеш без правописни грешки) и с високо мнение за себе си. Склонен си да се съгласиш с мнението на другите но само след личен опит. Завършил си вероятно икономика и владееш поне още един език. Включваш се само на определени теми и то ако те отговарят на вкуса ти. Във връаките си на моменти си емоционален, но при повечето случаи планираш почти всичко.
Ако съм познала значи съм добър професионалист. Пиши какво ти е мнението за анализа ми
Маги

260.   Хората си изневеряват когато не са влюбени.

Немога да кажа какви момичета ми харесват трябва да ме грабне излъчването и.
БеЛиЯ МеЧоК

261.   Номер 259

Много добър анализ, според мен с добри попадения! Чудя се какво би могла да кажеш примерно за мен. Пробвай се ако искаш, ще ми е интересно, да видя дали ще познаеш нещо.

~winterfire~

262.   Хубава идея, но ми се иска да въведат регистрации в сайта. Човек да си допадне с друг няма как да си разменят поне ел. пощите при тези драконови правила.

MissViki

263.   Маги, понеже си задала два съвсем различни въпроса, ще отговоря в различни коментари, да не се мешат (както и си ги задала де).

Най-напред, що се отнася до 256, въпросът ми беше реторичен, защото неведнъж съм изказвал мнението си относно изневерите, включително и няколко коментара преди твоя (251), та реших, че въпросът ти не се отнася за мен. Ако трябва да отговоря - за пореден път - честно казано съм абсолютно съгласен с М. М. в 257. Единствената "изневяра", която не мога да си представя да простя, е когато ме зарежат окончателно (! ) заради друг. "Изневяра" е в кавички, защото това вече не е изневяра. За всичко друго съм абсолютно убеден в любовта на жената до мен, както и в моята към нея, и не смятам, че една забежка би могла да застане между нас.

Дори мога да кажа, че след изневяра сексът е по-хубав и страстен от всякога. И това мога да го потвърдя "прясно" - след случката, описана в 248, въпреки че в крайна сметка изневярата не се състоя, правих най-якия секс от поне половин година насам... няма да навлизам в подробности :-) или поне не в тази тема.

Също съм съгласен с М. М., че при "задаваща" се изневяра първото, което се прави, е да седнете да говорите едно към едно директно, кое как защо и откъде, и да се види първопричината на проблема. За много проблеми изневярата е най-лесния изход, но не е решение. За други е решение, но ако е такова, трябва да е осъзнато и възприето от двамата. Например има неща в сексуален план, на които партньорката ми не е съгласна, а на мен ми харесват или поне искам да опитам (за тези, които още не съм). Аз я уважавам достатъчно много, за да не я насилвам да прави неща, които не иска, а тя уважава правото ми да получа това, от което имам нужда, дори да не е от нея, след като тя няма как или не иска да ми го даде.

И отново както каза М. М. - двама човека не са заедно за едното е*ане.

Това е моето мнение по въпроса, знам, че има и други и ще се радвам, ако още някой отговори толкова изчерпателно.

Кубрат

264.   Така, Маги, по другата тема от 259 - ще карам по ред:

Да, Кубрат не ми е името. И не, честно казано не знаех какво значи, освен, че е име на български хан и 13 века по-късно на боксьор :-) Честно казано никога не би ми хрумнало да си избера такъв псевдоним, питай Лоша как се стигна до него :-) Но във всеки случай е хубав псевдоним, точно защото е много далеч от мен.

"Съдейки по писанията ти ти си бял мъж" - Това сигурно е била най-трудната част от анализа :-) Да, вярно е.

"... на възраст между 25 и 35г" - Не знам защо избра точно този диапазон, но да, попадам в него. Ще допълня само, че съм няколко години по-млад от теб. (Макар че има 1-2 теми, в които ми пише и точните години. )

"с високо мнение за себе си" - Ммм, тука много зависи в какъв смисъл го казваш, обикновено този израз носи леко отрицателна нотка, в смисъл на "твърде високо мнение". Не знам дали имам (твърде? ) високо мнение за себе си, това другите ще го кажат, но във всеки случай по доста въпроси имам ясно изразена позиция, която често е "непопулярна" и отстояването й спрямо "мейнстрийма" може би се възприема като високомерие. Всъщност не карам никого да е съгласен с мен, нито искам да си натрапвам мнението, но и няма да се оставя да ме убедят в нещо, в което сам не съм убеден.

"Склонен си да се съгласиш с мнението на другите но само след личен опит" - Да. Мисля, че едно от най-правилните ми решения в живота е никога да не възприемам дадена позиция, само защото "другите" или някой конкретен човек я защитава. Стигам до убежденията си сам и от собствения си житейски опит, което ми дава свободата да открия "моята" истина за нещата и да градя живота си така, както аз искам, а не според нечии чужди представи. Това е трудно, тежко и излиза скъпо, но както всяко друго нещо, качествените житейски уроци също са скъпи, за сметка натова остават за цял живот. Иначе, както и в магазина, евтиното излиза скъпо.

"Завършил си вероятно икономика" - Мне, наложи ми се в един момент да уча икономика, заради която си опропастих следването и се върнах 3 години назад, така че съм леко алергичен на тема икономика :-) Също така имам и особено мнение за т. нар. "икономисти" и "мениджъри", но това излиза много извън темата. Във всеки случай най-добрите икономисти и мениджъри, които познавам, не са учили икономика.

"владееш поне още един език. " - Ако имаш предвид освен българския, още два. Бих могъл и още 1-2 да "понеса", но честно казано нямам време... (Макар че, ако се откажа от Сподели... )

"Във връаките си на моменти си емоционален, но при повечето случаи планираш почти всичко" - Всъщност ако зависи от мен бих планирал абсолютно всичко, не само връзките. Случайни неща няма, дори една монета да хвърлиш, от силата и ъгъла на хвърляне може да пресметнеш дали ще се падне ези или тура. На теория. На практика вече се убедих, че нещата съвсем не се случват на това ниво, което ние виждаме и възприемаме, така че е абсолютно безсмислено да предвиждаш каквото и да е. Но и тук излизаме извън темата, а и навлизаме в такава, в която съм твърде бос, за да изказвам мнение. Може Рей да подхване.

Май това е. Не знам дали си "познала" - направи си сама извода. Като казваш "професионалист" - с това ли се занимаваш? Ако трябваше аз да познавам, нямаше да ми хрумне никога, но сега като се замисля... пасва доста добре в картинката.

Иначе, понеже в 256 питаш дали аз искам да те питам нещо, сега ми хрумва, извън темата е, но все пак: Защо в темата за сексуалните фантазии първа и май засега единствена (може да има развитие, не знам) реши да си кажеш псевдонима и кои коментари са от теб? Ако искаш не отговаряй.

Кубрат

П. П. 261, Уинтър, не искам да се заяждам, ама ти пък как разбра, че са добри попадения?

265.   Ааа, забравих - то Заговезни вече мина аз докато се натуткам, но все пак: Ако някого в този сайт съм обидил, наранил, или по друг начин засегнал, не е било нарочно и най-сърдечно моля да ми простите! Аз прощавам всичко на всички - без значение дали ми искат прошка или не.

Кубрат

266.   MissViki, много си права, но такива са обстоятелствата.

Snowman

267.   winterfire,
Заинтригува ме. Добре ще се постарая.
Името, което си иабрал за псевдоним в свободен превод/зимен огън/ навява асоциаций с книга на Дж. Линдзи и затова прдполагам че си романтична натура.

Мъж в средата на 30те, за който любовта и романтиката са преобладаващи във връзките с жени. Пишеш грамотно без правописни грешки и предполагам, че имаш завършено висше образование. Мисля че си моногамен и също така знаеш какво искаш. Имаш мнение за себе си, самоуверен си, но не и надменен. Отстояваш собствените си възгледи и се съгласяваш с чуждото мнение ако съвпада с твоето. Стараеш се да убедиш аудиторията, че външния вид не е всичко, а са важни чувствата/пишеш по такива теми/ и затова мисля че можеш да обичаш силно и всеотдайно. Ами май е това. Пиши ми дали имам попадения.
Маги

268.   маги, да не ставам нахален ама на стария Мечок би му бил ентересен един анализ за самия него

БеЛиЯ МеЧоК

269.   Е, Кубрат, вече знаеш какво означава псевдонима, който си избрал. Да с това се занимавам и по въпраса за възрастовата граница разсъжденията ти попадат в този диапазон. Не съм сигурана дали годините ти са 28 и затова сложих плюс минус.
Ще ти отговоря, за сексуалните фантазий написах(само че Маги е името с което ме наричат галено приятелите ми) си името защото не ме е срам от нищо, което съм написала(предполагам си ги чел-не си мисли лощи неша за мен). Все пак всеки има право да фантазира. На кафе или на уйски ще споделиш твоите(ако искаш де). Ще ми е интересно. Това вече не мога да позная.
Маги

270.   Може би си малко мече, но със сигурност не си стар мечок. Избрал си интересен псевдоним, който навява асоциация с... водка. Като изключим това белите мечки са моногамни, хищни а мъжкия индивид е активен през цялата година, докато женския само през определен период. Възрастта ти е някъде около 20те. Живееш с родителите ти, но искаш да си самостоятеле. Амбициозен си и искаш да постигнеш нещо сам. Пишеш с правописни грешки и мисля че българския много не ти се оттдава. В разсъжденията често си противоречиш и се поддаваш на моментно настроение. Макар че искаш да ни убедиш, че излъчването на момичето трябва да те грабне почиташ красотата. Смяташ се за нещо повече от доста други момчета и ли леко надменен. Май това е всичко.
Маги

271.   Здравейте кафеджии!
Как сте?
Гледам, тук станало доста интересно и забавно.
Маги, ако нямаш нищо против, напиши за всичкини по-нещо със едно изречение.
Черпя цялата компания-кой каквото иска!
Имам едно предложение за всички-(до- един). Искатели да си спретнем виртуален купон?
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

272.   Здравей Маги :)

Добре се справяш с анализите, но понякога за да анализираш някой най-точно, трябва да излезеш от рамките на мненията му. Да се запиташ защо, прави каквото прави...

Позна, че псевдонима ми е от книга :) Но не е на Дж. Линдзи, а на Дийн Кунц, книгата се казва Студен огън, и да има в нея роматичност, но и динамика. Става дума, за един мъж, който се бори срещу съдбата и я променя. В книгата се намесва и любовта.

Уоу, почувствах се много голям :) Не съм в средата на 30-те ;) На 22 съм, навърших ги към края на Декември. Но горе-долу, беше много близко.

Да, любовта и роматиката наистина са преобладаващи за мен. Това е което ме прави мене си :) Така съм устроен!

Още не съм завършил висшето си, мисля виждаш, предвид годините ми. Но е на път и това да стане.

И аз така мисля, за моногамността :D Знам какво искам, така е! За мнението, аз имам мнения за всякакви въпроси, винаги имам мнение, и да влючително и за мен си...

Самоуверен, знам ли може би. Опитвам да съм такъв, защото преди много се подценявах! И имах страшно ниско самочувствие.

Ммм, склонен съм да се съгласявам и с мнения който не отговарят на мойте виждания. Защото знам, че моя опит, не е опита на целия свят. А и аз колкото и да знам, продължавам да се уча, от всички. Когато давам мнение, се опитвам да не намесвам свойте предубедености и пристраствия. За да мога да разбера писалия темата. Да усетя каквото го е подтикнало да стигне до тук. Но има мнения, който са много набеждаващо предразсъни, хора не искащи да разбират, и казващи на бялото черно, защото днес примерно това им е на кеф. Това не ми харесва на мен, и с такива мнения не мога да се съглася. Но знам, че в мнението на всеки има истина, която е най-правилна за него си.

Бих могъл, да дам мнение, по коя да е тема :) В другия сайт дето го закриха, сподели. инфо, давах мнения във всяка тема в която хората се нуждаеха от разбиране, и помощ. Без значение, дали е за цигарите, или секса, или забременяване, или депресията. Но твърде мниго такива теми съм виждал. А и каквото и да кажеш, утре пак се появява същата тема, и питата същото. Няма лошо, знам, че всеки се притеснява. И има правото да попита. Но едни и същи проблеми се повтарят отново и отново. И започвам да се питам, ние хората способни ли сме да се поучаваме, или сме на давай, каквото ще да става! И съм по в настроение за чувствените теми :)

Ами да ти кажа, не искам да убеждавам никой нищо. Но не ми пречи да опитам да покажа, че има и други, който не се вълнуват от същото което вълнува масите. Разбрал съм, че каквото и да се каже, никой няма да те послуша, явно всеки иска на своя глава да премине през което и други са, да стигне до същите изводи, и от там пак цикъла се повтаря. Абе живот :)

"мисля че можеш да обичаш силно и всеотдайно" Да :) От онзи тип съм дето като обичат, обичат и не мислят за изневяри!

Като изключим някой разминавания, има попадения, а а другото беше много близко :)

П. П Към Кубрат, а ти как мислиш! Разбрах, защото си имам представа какви мнения даваш, не само ти. И много от предполoженията на Маги и аз ги имах. А казват, че когато две страни имат еднотипни предположения, значи шанса да са истина е по-голям. А и от мнението ти, се вижда, че е познала за доста неща, с леки отклонения, но пак е близко. Затова не казах, точни попадемия, а добри попадения!

~winterfire~

273.   доста нацели а пиша с грешки не от неграмотност а от неудобна клавиятура и не ми се занимава

защо реши че съм на 20

БеЛиЯ МеЧоК

275.   winterfire, написах, че ми навява такива асоцияций и се постарах в съставянето на анализа, но е съставен само от това, което си написал като коментари. Може би по точно беше да пиша между 20 и 30, но както и да е. Благодаря, за мнението и се радвам ако анализа ти е харесал.
Бял мечок, изпробваш ли ме? Когато започнах с анализа(, за който ти ме помоли) прочетах няколко твой коментари и на базата на тях си съставих анализа. Написах някъде около 20 и не съм написала че си неграмотен. Не ми въвирай думи в устата. Все пак дори и да не си признаеш попаденията ми са добри. Кажи ми какво мислиш за анализа ми като цяло и не се придържай към теорий, чийто факти не търпят критика.
Кубрат, не каза какво мислиш за анализити на другите и не ми отговори, а аз бях така изчерпателна в отговора си до теб.
Лудкарке, самотана майка наближаваща 30те. Доста си убедителна в ролята си на непукист. Повече понататък че сега нямам време. Искрено ваша
Маги

276.   Маги (269), защо пък трябва да те е срам от това, което си написала? ! И как ти хрумна изобщо, че заради това ще си мисля лоши неща за тебе? Има много по-извратени мнения от твоето, но дори и при тях не си мисля нищо лошо за хората - нали затова са фантазии! А и честно да ти кажа още в началото, преди да кажеш кои са твоите коментари, като ги прочетох ми се сториха доста... чаровни бих ги нарекъл.

Само че ти явно не разбра дълбочината на въпроса ми: ако е просто защото не те е срам, щеше да се подпишеш и първия път. Щом тогава нещо те е спряло, значи си има причина. Въпросът е къде изчезна тая причина после, че реши да свалиш картите в последствие? Хайде анализирай малко себе си :-) (Това е висшият пилотаж, между другото... )

Сега тъпото е, че заради дискусията тука всички ще се юрнат в другата тема да гледат какви са ти фантазиите, дори преди това да не са обърнали внимание :-) Но какво да се прави, човек като си пише името някъде, трябва да знае какво върши :-)

Относно моите, чак от уиски нямам нужда, за да ги споделя, макар че уискито евентуално би помогнало да ми хрумнат нови фантазии :-)

Между другото, понеже често споменаваш правопис при другите, ще си позволя да отбележа, че въпреки че като цяло пишеш изключително грамотно, правиш някои дребни грешки главно свързани с й: "уйски", "фантазий", "оттдава", "искренно" и т. н. Уиски няма как да се пише с й, защото й е съгласна, нищо че прилича на гласна, а в "уиски" ударението е на първото "и". Както знаем не може съгласна да бъде ударена. Уйски на мене ми звучи като (х)уйски :-) Аналогично е при уикенд, когото някои пишат уйкенд...

При "фантазий" има едно много просто правило - няма дума, която в множествено число да завършва на -ий. Има такива, които в единствено число са на -ий, например сценарий, критерий, хербарий, но всичките в мн. ч. са на -ии. Също както и фантазии, комуникации, конституции, и т. н.

Относно "отдава" vs. "удава", както и двойното -нн- виж дискусията в темата "О неразумни и юроде! " (http://spodeli. net/17/story-20753. html), по-специално коментари 14 и 32.

Цялото това ти го казвам разбира се не като заяждане, а за да се усъвършенстваш още повече - сигурен съм, че ще ме разбереш правилно, за разлика от повечето хора.

Лек ден от мен и ЧРД на всички, които имат щастието днеска да имат рожден ден :-) Един колега днеска празнува 12-ти рожден ден, въпреки че е роден преди 48 години ;-)

Кубрат

277.   272, Уинтър, прав си, "добри попадения" важи :-) Просто се изненадах защо "потвърждаваш" нещо, което не се отнася за теб, затова така реагирах...

Ако трябва и аз да изкажа мнение, да си призная много често нямам търпение да изчета коментарите ти докрай, то и моите обикновено не са от най-кратките, но ти ме надминаваш :-) Затова и не мога да изкажа много фундирано мнение, но определено имаш склонност към романтика и "витаене в облаците", в което няма лошо. Като години моят best guess беше 20-25, не знам Маги как е стигнала до "средата на 30-те". Само няма да се разберем по темата за моногамността :-) и че силната и всеотдайна любов има нещо общо с моногамност. Ноооо тая тема я минахме (май)...

Относно Мечока, ще си позволя и за него мнение: Според мене 20 години е горна граница, моето предположение е 18-19. Мечок, имаш доста зрели мнения, но съм попадал на 2-3 коментара, които те "издават" като по-млад :-) Но наистина личи, че искаш да си независим от вашите - и не само тях вероятно - което е много похвално. Само че относно правописа, моля те не излизай с тоя номер, не знам как точно "неудобната" клавиЯтура пречи на правописа, а ако наистина е неудобна, си купи удобна, иначе ще си навлечеш проблеми с китките и пръстите (аз съм по 12-14 часа на ден на клавиатура, има значение! ). А това, че "не ти се занимава" ти вярвам напълно, само че то не е аргумент и оправдание, а е дори първопричината за проблема!

Както и да е, има много умни хора, които пишат с грешки, не е болка за умиране, но поне си признавайте и не търсете измислени причини.

Кубрат

278.   От 450

Честита баба Марта на всички с пожелание за здраве, щастие и късмет.

279.   Кубрат, благодаря за изказаното мнение. Относно това защо не съм се подписала първите два пъти, ами стори ми се че за хората няма да е важно на кого принадлежат тези фантазии. Впоследствие реших да се подпиша защото прецених, че мога да се издам и че на някои би им било интересно да разберат, че тези фантазии са мои. Но ще споделиш ли твоите?
За правописа също ти благодаря, въпреки, че е малко смешно човек, който пише и чете на три езика да прави такива елементарни грешки. Няма да се оправдавам с клавиатурата, да не подценявам интелигентността на другите. Понеже се стремя към усъвършенстване, съм благодарна за напревената забелешка и ще се помъча да не я допускам. А ти филология ли си завършил?
Относно висшия пилотаж, може би имаш предвид в манипулирането ако не си чел "Манипулираите, но правилно" тази книга ще ти допадне. Маи това е засега.
Маги

280.   Добре, вече ме накарахте да пиша грамотно! Все пак в този сайт нямяме снимка и всичко което виждат другите за нас са "правилно написаните коментари".

Относно Мегито, много си добра в анализа си, Кубрат също. Хареса ми защото има много истина :)

Нека ви кажа къде нацелихте в 10-ката и къде не успяхте:
1. Годините.
Кубрат, тази календарна година ставам на 18. Считаме го за уцелено и от кубрат и от Мегито.
2. Меги, съжелявам че е прозвучало че ти навирам думи в устата, опитах се само да констатирам.

Нека разгледаме цитати от на Мегито коментарите :)

"Като изключим това белите мечки са моногамни, хищни а мъжкия индивид е активен през цялата година, докато женския само през определен период. "

Няма нищо общо с животното а с шоколада. Да, колкото и да е странно има общо с шоколада. Преди 2 години имах зарибявка с едно момиче(не беше мн черна, имам предвид че не е до цвета на кожата). Просто аз обичам белия шоколад, а тя черния и оттам...

"Амбициозен си и искаш да постигнеш нещо сам. "-самата истина

"В разсъжденията често си противоречиш и се поддаваш на моментно настроение. Макар че искаш да ни убедиш, че излъчването на момичето трябва да те грабне почиташ красотата. Смяташ се за нещо повече от доста други момчета и ли леко надменен. " -красота и излъчване за мен е едно и също.

Съжелявам, ако с нещо някой нагрубявам, все пак сте наистина добри в разсъжденията си :)

Лек ден на всички :)

БеЛиЯ МеЧоК

281.   До Маги

Да, анализа ти ми хареса :) Според мен се справяш добре!
Ако говорим за поведенчески анализ, който разкрива доста
за личността, е да излезеш извън кутията! Да правиш смели предположения, предугаждайки причините за стила, типа и смисъла на мненията. Личността може да има много слоеве, това исках да ти кажа :)

До Кубрат

Не се и съмнявам :D Поне си откровен! Знам че малко хора ще имат желание да прочетата "дългите" ми мнения! От тях, повечето едва ще стигнат до половината, и само малцина ще ги прочетата с много големи мъки и усилия :D А сега сериозно! Да са дълги, колко да са дълги? ! . Има неща, които не могат да се кажат с две думи, и такива за които и две думи ще са много ;)

(Не се отнася за теб, а поначало за който не чете) Чудя
се, как някой хора не ги мързи да правят секс, а ги
мързи да четат :)) ми че да вземат да преподават с
четмото в улищата и секс, така може четенето и да е по
приятно ;D

Тц.. мм.. м... "имаш склонност към романтика и "витаене в
облаците"" до някъде да :) но не съм с вързани очи, нито
с розови очила! Не съм песимист, но не съм и пълен
оптимист... Имам склонност и към реалистика, но тъй като
не съм загубил вяра в мечтите си, мога и да мечтая. А времето ни е твърде малко и кратко, за да го пропиляваме
в груби и студени мисли! Може би затова за мен романтиката е което искам да намеря в света, за мен това са цветове! А за облаците, по-добре да летиш, отколкото да пълзиш!

~winterfire~

282.   Не виждам общо между шоколад и мечки, но както и да е. И не знам защо ми четеш името неправилно. И анализа е съставен на базата на коментарите ти.
winterfire, книгата която посочи е малко като стил ужаси. Имаш много зрели коментари за годините, които си написал че си. Радвам се, че ти е харесало и все пак е съставено на база на мненията ти и стил на писане.
Лудкарке, поне пиши дали съм улучила, защото мога да продължа още малко. Но все пак четете де не пиша сама на себе си.
Кубрат, чакам отговор.
Маги

283.   Маги, отговор за фантазиите ще получиш, но разбира се не в тази тема, а и като гледам няма да е сега, защото съм още на работа и ми се ще да ставам след малко. Но ще ти отговоря, обещавам. За начало няма да се подписвам, да видим дали ше познаеш кои са моите фантазии - като не можеш да отгатнеш фантазиите на хората, поне хората по фантазиите :-)

Относно висшия пилотаж имах предвид, че да анализираш другите е лесно (доколко е вярно е вече друг въпрос), но да анализираш себе си е много трудно, а да се анализираш ВЯРНО е наистина висш пилотаж и малко хора го могат.

"Манипулираите, но правилно" я бях виждал някъде из къщи наскоро, но честно казано не съм я чел. Може би е време...

Не, не съм завършил филология, обратно в училище литературата и истроията ми бяха най-омразните предмети. Сега вече ми харесва да се занимавам и с двете, вероятно защото не съм длъжен :-) Иначе езиците и по-специално граматика и правопис винаги са ми се удавали, просто умея да мисля по правила и да помня. Смея да твърдя, че и на чуждите езици, които знам, пиша по-грамотно от 90% от населението, на които им е майчин език. Рекордът ми в училище беше от 5 страници съчинение по немски единствената грешка беше 1 пропусната запетайка.

А при тебе, какво е другото висше, освен това, което всички предполагаме, след като каза с какво се занимаваш професионално :-)

Между другото, от (Северо)източна България ли си?

Кубрат

284.   Да от североизточна България съм. Честно да ти кажа немския ми един от най-омразните езици. Опитаи да ме анализираш ти и се пробвай да познаеш, ако не можеш ще ти кажа. А в интерес на истината в училище историята ми беше любим предмет, а учителката не ме харесваше особено заради един реферат за Холокоста и Лагерите на смъртта. Беше я яд че знам повече от нея и съм по-хубава. Математика и физика не ми се отдават. Е дадох ти достатъчно жокери. Пробвай се. Ще чакам.
Маги

285.   Между другото какво стана с А. и Зара, уж бяха и двете на нашето сепаре, ама се изгубиха нещо?

Конкретно на А. бих напомнил да си чекне Ксинг-а!

Кубрат

286.   Маги, да отлично се справи със анализа, и ако не те затруднява ще ми е приятно да довършиш.
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

287.   Здравейте приятели!
Как сте?
Аз от няколко дена се занимавам със крадени булки, страшни разходки падат, докато се стигна до свадба "абе ужас, ромейска работа"
Извинявайте, ще си продължа коментара, който почнах.
Маги, смятам, че имаш доста добър талант да анализираш човек, само от коментарите(БРАВО). Да, всичко уцели, и съм ти изключително благодарна. Само не разбрах какво искаше да кажеш със това: "Доста си убедителна в ролята си на непукист"
Ако, не те затруднявам ще се радвам да довършиш анализа си. Хареса ми това което написа.
Поздрави
^^^^ЛуДкАрКаТа^^^^

288.   Маги викаш да те анализирам... Абе тва тука кафене ли е или лекарски кабинет? :-) Нещо доскучахме на другите ми се струва, май по-добре да си отворим тема. Но както и да е, да видим какво ще се получи:

Както съм казвал и преди, си изключително начетена жена. Обичаш много да четеш, предимно художествена литература, при това от всякакъв тип, както класици, така и световно неизвестни автори. Зрял и улегнал човек си, реагираш спокойно на нещата, не си истеричка, както доста жени, включително на твоята възраст. Имаш доста житейски опит, може би повече от "обичайното" за годините ти, което ти позволява да гледаш на нещата по-отгоре, да не се впечатляваш от дреболии и бързо да фокусираш критичните точки в дадена ситуация. Имаш здравословно самочувствие, поради което реагираш на обиди и провокации спокойно, без излишно преиграване и драми, защото си знаеш цената и не се влияеш толкова от чуждото мнение. Същевременно си наясно, че не си върха на сладоледа във всяко отношение и че има още много да се развиваш, и използваш всяка възможност, за да го правиш. Приемаш обоснована критика и си вземаш поуката от нея. Стремиш се към усъвършенстване, което ти самата си казвала доста пъти, но и без да го казваш това си пролича още като пусна темата за перфектната съпруга. (Преди нея честно казано почти не бях попадал на твои коментари, но аз съм от скоро тук. )

Като образование беше казала, че имаш две висши, предполагам, че едното е по единия от трите чужди езика, които владееш, евентуално може и право да е, но ме съмнява. Другото вероятно е по психология или нещо подобно. Че математика и физика не ти се *у*дават е повече от ясно - мисълта ти понякога тече малко хаотично, без структура и "замисъл", просто пишеш както ти идват нещата наум. Това не е характерно за хората на точните науки. Също така колкото и нелогично да звучи, хората от природните, инженерни и математически науки имат много по-добър правопис от филолози и литератори, защото граматиката и правописът са точни науки - съвкупност от праввила, които се следват. Хората с хуманитарни наклонности, каквато си ти, не обичат правилата и им е безкрайно трудно да следват такива, дори всъщност да искат.

Иначе като човек обичаш мистериозността, тайнството, обичаш да ти правят изненади. Спонтанен човек си. Падаш си малко авантюрист, но в граници, не би направила нещо наистина налудничаво и ненормално, например което е опасно за здравето.

Май друго не ми хрумва засега, но и без друго надминах по изчерпателност всички останали анализи накуп :-)

Кубрат

289.   Първо ще отговоря на Лудкарката.
Започвам с това, което ме попита-мисля, че не искаш да се влияеш от това какво ще кажат другите. Правиш нещата така като ти смяташ че е редно. Живееш сама с детето си и се издържаш сама. Мисля че имаш дъщеря, но ми е простено да сбъркам де. Понякога правиш малко откачени за другите хора, неща. Ами маи това е засега.
Кубрат, наистина имаш талант позна повечето неша. Завършила съм история. Има неща от миналото ми, които ме пронениха да стана човека които съм сега. Кафето малко стана слабо за темите които вобим, затова ако искате можем да си отворим нова тема. И без това си прав че може би на повечето би им доскучало.
Въпреки, че имаме някои разминавания по определени теми бих казала, че не сме толкова различни.
Маги

290.   Здравейте милички!
Ето ви по-едно кафе от мен:)
Кубрате, не изобщо не сте доскучали, незнам защо си мислиш така... напротив, става все по-интересно(поне за мен), нали затова е това кафе, всеки да говори или споделя каквото иска без ограничение.
Кубрате, ако не те бърка, кажи нещо и ти за мен, ще ми е интересто да чуя твоя анализ към мен.
Поздрави:
Лоша, а и останалите къде сте? Искрено се надявам, че сте добре.
~Лудкарката~

291.   Маги, не ми говори за слабо кафе, че сега в момента пия едно дето е отровно, сложих повече мляко отколкото кафе и пак не се пие.

Пропуснах да кажа в анализа, че си вероятно от Варна или друг по-голям град в Североизточна България (както сама каза), което си личи по начина, по който пишеш някои думи. Туй дьет гъ каза за АйфИлУвата кулъ нъпрау мъ ръзби чуек! :-) Сега остава да се окажем и от един и същи град и ще стане весело :-)

Кубрат

292.   Позна, Кубрат. От Варна съм. Расмя ме. Чак така не пиша. И говоря по-меко. Дадена буква от азбуката я произнасям по как да ти кажа на някои им се струва "еротично". Друго какво пропусна в анализа си? Наблюдателен си явно. Е вече знаеш достатъчно за мен. А ти от кой град си? Бургас може би.
Маги

293.   Хах, Маги, знам много добре как говорят във Варна, няма нужда да ми обясняваш :-) Иначе Айфилувата кула точно така си я написа, ако искаш иди си прочети пак съответния коментарч. Направо паднах като го видях, но пък беше много силен жокер откъде си :-)

Ебахти, с най-яките хора от тоя сайт се засичаме по разни общи градове... не е истина. Само Лоша се цепи от колектива, за нея ще трябва да се мръдна някой път по-встрани от нормалния ми маршрут...

Иначе не съм от Бургас. Откъде съм е трудно да се определи, защото съм роден на едно място, израснал на друго и живея на трето, но да речем, че генетично съм от град, който във Варна го наричате иронично "квартал на Варна" и се намира на около 50км северозападно от нея...

Кубрат

294.   Съжелявам, че сменям темата, но ми е интересно как бихте реагирали ако човек от вашия пол прегръща гаджето ви.... аз ли съм твърде... как да го кажа... като по турските сериали или и на вас би ви станало тъпо?

БеЛиЯ МеЧоК

295.   ... Кубрат и аз това си помислих;общи градове в различни страни... :)само ти го умееш... поздрави.... ЗАРА

296.   Това описание ми прилича на Добрич. Но никога географията не ми е била силна страна. Но пък не съм идеална и ми е простено да допускам грешки. А ти къде падна? Върху някоя мадама ли? А съотвения коментар е от една друга тема. Но пък го написах с главна буква. Но ти благодаря все пак де. А иначе ако съм ти познала града браво на мен.
Мечок, нещо много се вживяваш нали само се е прегръщала.
Маги

297.   Ехаа, Зара се завърна, не може да бъде :-) По едно ирландско кафе за цялата маса по тоя повод :-)

Мечок, за прегръдките... Честно да ти кажа първата ми мисъл като ти прочетох коментара беше "Кви са тия глупости ве" :-) Нямам намерение да се превръщам в пъдар да я вардя къде какво прави, а и се предполага, че е достатъчно голям човек да може да преценява сама какво прави и да отговаря за постъпките си. Като иска да се прегръща с някой, да се прегръща. Ако е само за това, така или иначе нямам проблем, а пък ако е нещо по-сериозно вече зависи от ситуацията, зависи и от човека. Със сегашната си имаме достатъчно довере и знам, че ще ми каже сама, ако има нещо.

Но в крайна сметка ти си доста по-малък, така че никак не е изненадващо, ако вземаш нещата по-насериозно, а и момичетата на твоята възраст хептен не знаят какво искат (не че после знаят). Споко, не се спичай.

Кубрат

298.   Кубрат, благодаря за ирландското кафе, обаче предпочитам "Маргарита" или "Текила сънрайз", въпрос на вкус. А по повод генетично от кой град си, ако съм познала, баща ми е от град на 25км. северозападно от твоя. Така че имаме още едно общо нещо.
Маги

299.   Как сте. Черпя по едно 3 В 1 :)

Snowman

300.   Маги, явно си по коктейлите, тогава един Sex on the Beach от мене :-) Не ми е любимия коктейл, но като за морски град, на плажа какво по-хубаво...

Кубрат

301.   Абе малко ми навява асоциации ама както и да е. Ще се прежаля да го изпия и на мен не ми е от любимите ама щом черпиш ще е неучтиво да го откажа. А щом минахме от кафе на коктейли темите станаха явно по сериозни. Кажи нещо подходящо за случея, че на мен нищо не ми идва наум.
Маги

302.   Маги, какви са тия асоциации дето ти навява? И кое по-точно ги навява, самия коктейл или името му? :-)

А щом не ти харесва - не го пий, поръчай си каквото искаш...

Кубрат

303.   .... НЕ мисля, че сериозните теми се обсъждат на коктейли.... според мен е точно обратно... ЗАРА

304.   Хм, Зара, а на какво се обсъдждат сериозните теми?

Кубрат

251-300 от 388