Любов ... срок на годност - изтекъл !
Привет на всички ,
предварително благодаря за вниманието :)
Аз съм мъж на 35 години, женен съм и имам дете.
Историйката може да ви се стори банална, но тя е
в моя живот и за МЕН е от значение. Нямам смелстта да я споделя с никой и ми се налага да го направя анонимно, просто имам нужда от това.

От 6 месеца имам връзка с 19 г момиче. Бързам да
охладя ентусиазма на всички "моралисти", които
ще използват случая, за да ме нарекат какво ли не.
Аз не съм някой наивник, малодушник или глупак, за да
не си дам сметка.

Всичко стана случайно, не съм го искал, не съм го
търсил, но то се случи, подробностите не са от значение. Истината е, че сега съм безумно влюбен в това момиче. Не само за това, че изглежда перфектно, не съм срещал човек с толкова чиста душа. Би могла
да има всеки мъж, а избра мен.

Нито миг не съм съжалявал за това. Искам да го преживея, искам да се насладя на всеки миг, когато съм с нея. Обичам я и ми се иска да го изкрещя.

А не мога...трябва да се срещаме тайно, тя знае всичко за мен.

Казвал съм и ,че никога няма да напусна жена си, че държа на семейството си и знаете ли какво получих отсреща...РАЗБИРАНЕ.

Каза ми ,че никога няма да си прости ако
причини нещастие на мен или на който и да е от семейството ми .

И пак бързам да уточня ,не става въпрос за пари, използване и каквото и там друго такова обяснение , сигурен съм в това , не се опитвайте да ме разубеждавате. Каквото и да е намерила в мен, то НЕ е това.

Знам, че всичко това някога ще приключи. Аз не бих могъл да и дам всичко, но сега не искам да живея с тази мисъл. Няма да пропусна този момент от живота си, само защото правилата са други и да оставя да наделее чувството за вина. ДА, има го, но живота си е МОЙ и е единствен, колкото и егоистично да звучи.

Ако съм щастлив и успявам да накарам някой друг да се чувства щастлив , без да причинявам нещастие на други...питам...дали съм намерил правилната формула.
Труден въпрос и сигурно няма еднозначен отговор.
Друг въпрос...защо се случва така. Какво става с
ЛЮБОВТА във времето. Тази любов ,която съм изпитвал към съпругата си ,какво стана с нея.
Не съм сигурен, знам само че изразът " Любовта е вечна " е мит.
В какво се ,трансформира ...близост,уважение ,привързаност,
няма значение ,но не е това ,което кара сърцето ти да бие бясно ,да спира дъха ти.
Не си търся извинение, но не ми казвайте че само истинската любов може да издържи във времето , защото за любовта не могат да се дават такива определения...
Искам в живота ми да останат такива моменти,които никога няма да забравиш. Пожелавам това на всички.
Благодаря за търпението.

Лем :)

Коментари

101-150 от 364

104.   Номер 92 и т. н публикаций, четейки ги се питах кога съм писала това???? Всъщност с радост открих че има на света ПОНЕ една жена, която да споделя до толкова "странните" ми (според хората) възгледи и разбирания. Позволи ми да стисна ръката ти виртуално и да те поздравя за това че си един от малкото хора в целия свят, успели да намерят покоя в душата си, такива хора с право могат да кажат:Знам какво искам и как да го направя, знам къде отивам и как да стигна до там". Поздравявам те отново и ти благодаря за коментарите... ще ги прочета отново

105.   Мари,
уверявам те, че следя много внимателно всеки
един коментар, защото не ми е безразлично мнението
на хората. Друг е въпроса дали ще се съглася с него.
Не очаквах такива задълбочени анализи и решението
ми бе да не коментирам, за да не "подбутвам" темата.
Не мога обаче да подмина 'вниманието" и съветите ти.
Виж... бих могъл да бъда изключително саракастичен
към теб, но ще ти го спестя. Една дама не го заслужава.
Не се опитвай да ме анализираш, щото не ти се получава,
по добре ме напсувай, както би направила една
уважаваща себе си феминистка, ако това ще ти донесе
някакво удовлетворение.
Поздрави на теб и на всички сестри от женското движение
от един "галактически" боклук.

До номер 97
Впечатляващо, стилно, аргументирано... поздравления.
Мислиш ли, че ВИСОКОМЕРИТО, което храни егото на човек и ДОСТОЙНСТВОТО, олицетворяващо истинското благородство могат да кореспондрат така, че да създадат хармония и съвършенство. Сигурен съм, че ще рабереш
въпроса.

ЛеМ

106.   до автора;искам твоето искрено пожеланиe на финала на споделеното от теб да се случи и на мен. Сложни са човешките взаимоотношения и колкото и да обичаш и държи на семейстното си няма как да не поискаш малко щастие за теб самия. А когато то се появи, какво значение има кога то ще свърши... изживей го така, че ако има някой наранен това да си само ти... дъпжиш го и на двете. Зара 36

107.   До Зара 36
Имаш моите най искрени пожелания :)

108.   "Ако съм щастлив и успявам да накарам някой друг да се чувства щастлив, без да причинявам нещастие на други... питам... дали съм намерил правилната формула. "
Ти си добронамере човек, способен да обича... отговорен и все пак.. има нещо, което смущава в оправданията ти. Лаком си, искаш д авземеш всичко от живота си. Тогава рискувай, не се крий зад предразсъдъци. Откажи се от семейството си, постави се на разположение на малката госпожица, така прекрасно заслепена от вниманието на зрял мъж, което едва ли осъзнава. Предложи и съжителство и опитайте. Дайте си срок за проверка на силата на чувствата ви. Отговорите ще дойдат неизбежно, заедно с отрезвяването. Много е малка, драги, просто се оставя на твоето обожание, поласкана е, но не знае какво иска още. А ти.. ти си като всеки мъж, искаш ново, младо... за покоряване...

109.   Животът е сложно нещо! Той поставя множество въпроси, а отговорите... те зависят от личността на всеки един от нас.
Има "вечна любов", но не всеки я може. В описания случай Вие преживявате някакви красиви мигове, родени от докосването на две души и по-точно от най-чистите им части, но това не е любов! Това е разбиране, споделяне...

Представете се, че живеете с това момиче, колко дълго би продължила тази ваша любов? А ако тя стане ваша жена и след време срещнете друга 19-годишна чиста душа... какво?! Ще се влюбите отново?! И докога така... ?!
Всичко, което пиша не е упрек, а само въпроси...

110.   До номер 109
Животът е сложно нещо... тази констатация е
толкова вярна, колкото и банална. Не знам какво
ще стане след време, живота освен че е сложен
е и непредвидим, иначе би бил твърде скучен.
Бихте ли дали определение на " вечна любов",
достатъчно обосновано за да повярвам в съществуването и
... тудно е нали.

До номер 108
Прав (а) сте, аз не съм по различен от всеки един мъж
в някои отношения, но имам своята индивидуалност и
тя ми дава уникалност, каквато е присъща за повечето
от нас.

За сведение, "формулата "все още работи и аз нямам
намерение да рискувам, отказвам, предлагам, отрезвявам
или каквито и да било други действия, целящи да докажат неефективноста и.
И друго... аз съм последния човек, за когото би могло да се каже, че се крие зад предразсъдъци.

ЛеМ

111.   Има един израз, който аз много ценя и мисля, че има много истина в него: "Любовта минава, обичта остава"

112.   Лемски, тя не стана ли вече на 20 г.? Още ли си влюбен в нея или вече взе да ти минава?

113.   До Лем
"Бихте ли дали определение на " вечна любов",
достатъчно обосновано за да повярвам в съществуването и
... тудно е нали. "-Спомнете си за любовта на Маяковски към Татяна Яковлева!

114.   Номер 111... Аз обичам кучето си, природата, шоколад,
Пинк Флойд и още куп други неща... любовтта и обичта
са две съвсем различни неща. Каква велика истина откри
в този израз, не знам.
Номер 112... Абе не ми минава... и аз се чудя, кога ще почна да оздравявам :)
Номер 113... Маяковски е бил извратеняк, не сте запознат(а) с двойнствения му живот, така че чувствата му не
биха могли да бъдат критерий за каквото и да било.
Интересно... не знаех, че все още съществуват негови съвременници :)

ЛеМ

115.   Животът е единствен.
Няма нищо по тъжно от един пропилян, захвърлен
покрай пътя, божи ден.
Не го правете, за да може когато се обърнете назад,
към тези изминали дни, да намерите смисъл във
всеки един от тях.
Не съдете и не отнемайте правото на никого да
изживее живота си така, както го разбира, с вашия...
правете каквото си искате.

116.   Лемски, радвам се за теб, бъди щастлив

117.   Лем, сарказмът Ви е неуместен-"Интересно... не знаех, че все още съществуват негови съвременници :) "! Не смятам, че потъпквам с подковани ботуши чувствата ви!

Ако искате да чувате онова, което е в главата Ви, не е необходимо да използвате форуми, просто си го запишете върху някаква медия и си го слушайте!

118.   До 117...
Приемете моите извинения, не исках
да бъда неучтив.
Любовтта не може да бъде идеализирана,
сравнявана, поставяна в рамки.
Защо пък точно Маяковски, защо точно неговата
любов трябва да бъде приета като еталон за възвишеност.
Нима Вашата, моята или на когото и да било е по малко
достойна, само защото не е станала достояние на целия свят.
Ако исках да чуя това, което е в главата ми,
нямаше да използвам форуми. Искам да провокирам
мнения и те да ми помогнат да намеря отговори.
Не на последно място бих поставил и нуждата от споделяне, особено ако си лишен от тази възможност.
А сарказмът... той е просто форма на изразяване,
в повечето случаи неразбран и винаги неуместен,
за този, към когото е адресиран.

119.   Здравейте хора, не разбирам каква е тази кавга, нямам и желание и време да ви чета заяждането, но прочетох историята на автора, която май изобщо тук не е от значение!

Съветвам хората да следват сърцето си, често то е по-мъдро от разума!

120.   Приемам извиненията Ви. Изложението Ви говори много за дисбаланса, в който се намирате, затова Ви съчувствам. Никога не съм смятала, че нечия любов е по-малко достойна от друга!

Със случая Маяковски само илюстрирах термина "вечна" любов, не казах "възвишена", защото тя надхвърля рамките на един човешки живот! Възвишеността е нравствена категория, която характеризира определени личностни качества и я притежават малцина. Тук не става дума за това!

Без всякаква ирония, бих Ви замолила да се опитате да разкажете историята си през погледа на вашата съпруга. Мисля, че за Вас би било полезно (с цел отговор на въпроси) да разгледате ситуацията от този ъгъл.

121.   И през погледа на любовницата после... плитко 120, никой не е длъжен да се поставя на чуждо място, живота ни учи да сме такива, каквито сме, а не да предаваме себе си от чувство за вина към някой, в когото дори не сме влюбени. Един живот живеем и не трябва да сме нещастни за да бъде щастлив някой друг (съпругата му).

За да са щастливи двама души заедно трябва страст и любов, разбирателство и приемане на човек такъв, какъвто е, а не чувство за вина и манипулации на тема дълг. Елементарен егоизъм, н 120, това е твоето предложение. Това няма да направи нито него, нито жена му по щастливи.

122.   Като следяща темата, ще отговоря преди автора: според него жена му е "щастлива" в блаженното си неведение, макар че той пренасочва и физически, и емоционално голяма част от себе си към друга и така без да осъзнава ощетява законната си съпруга, иска или не иска... Кара я да живее в нереален свят, без истински обичащ я човек до себе си, за което тя няма да му е благодарна някой ден. Но моята молба би била да погледне през очите на жена си, в онзи момент, когато тя вече е разбрала за случващото се (което в реалния живот неминуемо става факт рано или късно).

123.   122, съгласна съм с теб. Според мен тя усеща, че е пренебрегната и необичана. Когато тръпката на съпруга и и отмине, което е неизменно, тя няма да е по-щастлива, а просто някак примирена. Защото е загубила нещо завинаги. Мисля, че бракът не бива да се съхранява на всяка цена и ако човек не се чувства щастлив с някого е по-добре да е свободен от него. Може би тази институция трябва да премине в нещо друго. Временни съюзи на хора, свободни да останат или си тръгнат когато решат....

124.   121, Още по-плитко! За какво е нужно да се доближаваме до някой, ако мислим единствено и само за себе си? ! И кой говори за "чувство за вина"?
Съпружеството означава цялостност, 2 части на едно цяло. И как човек ще вземе решение, ако не огледа проблема от всички страни, т. е. в неговата цялостност?

125.   124 права си за „съпружеството означава цялостност“, но когато това цяло се разбие от проблеми, от липса на любов и се появи трети, значи нямаме окончателно цялостност, което по определение прави съпружеството недействително.
От тук следва, че 121 е все пак права. Двамата съпрузи няма да станат по-щастливи заедно, ако любовницата се оттегли да кажем от чувство за вина. Няма да мине много време и пак ще се потърси любовницата или друг трети, защото разбитият брак не може да бъде поправен и тук не третият има вина, ако може да се говори за вина, а двамата брачни, които са позволили цялото, а с това и съпружеството, да бъде разбито. Затова - нека си помилим 10 пъти дали правим партньора си щастлив, преди да търсим вината в него, както и нека се стараем повече във връзката си. Третият е само симптом и следствие, а болестта е в самото съпружество и брак.

126.   Господине, пише Ви едно 23-годишно момче. Предварително се извинявам, че не изчетох всички коментари и е възможно да повтарям казаното от някой друг преди мен. С риск да бъда порицан от ваши съмишленици, ще си позволя да си изкажа мнението. Мисля, че сте един страхливец, който се опитва да оправдае пред себе си неспособността да носи елементарна емоционална отговорност пред своя партньор. Усещайки тази невъзможност се опитвате да залъжете себе си, че не нарушавате ничии интереси. Явно обаче това не ви се е удало и затова сте решили да потърсите съчувствие от други като вас. Смятам, че сте достатъчно зрял, за да знаете и осъзнавате, че не постъпвате правилно. Вие сте направил своя избор - ок. Редно е обаче да понесете личната си отговорност с чест и достойнстно, ако такова изобщо ви е останало. Бъдете мъж, а не мижитурка. Истината е, че в дългосрочен план вие наранявате не само жена си, но и любовницата ви. Щом сте преценили, че това е, което искате да направите, ваша си работа. Не се ослушвайте обаче да си платите сметката. Иначе не сте никакъв мъж, а един обикновен слабак. Пишете, че имате дете. Помислете на какво бихте искали да го научите. На чест и достойнство с гордо вдигната глава, за да плати за грешките си или на лицемерно шикалкавене с криене по миши дупки от страх и срам. Желая ви мъдрост.

127.   Номер 126, ако ти бях връстница щях да си помисля.... колко сериозно и правилно разсъждава това момче, но тъй като съм на възрастта на автора ще ти кажа, че всичко е различно от позицията на различнните възрастти... не е нужно да казваш, че за честта, достойнството и отговорността няма възраст, защото ще бъдеш прав... но човек има нужда да бъде щастлив дори когато е ужасно трудно... ЗАРА 36

128.   Няма цялостност там, където има незавършена личност. Незавършена личност е този, който не е осъзнал, че не е "половинка " а цялост. Здравата двойка е съставена от 2 цялости, а не от 2 половинки. Тоест, двамата да са заедно защото са влюбени един в друг, а не защото трябва. Защото го искат, а не от чувство за вина. Дори с манипулации да го спечелиш за себе си, да спасиш брака на всяка цена, какво всъщност печелиш? Един влюбен в друга мъж, който се чуди какво да направи, за да избяга от твоята натрапена действителност. Дали пак ще изневерява, дали ще започне да пие, да излиза с приятели или денонощно да е на компа, пак няма да си щастлива. Какво печелиш? Оглозган кокал от друга кучка?

129.   Относно децата, нека да се въздържим от коментари. Точно децата ще ви научат на най-ценният урок, когато станете на 55-60 г. Когато гледат собствените си семейства, а се сещат за вас само неделя на обяд, тогава "ама аз се жертвах за тебе" няма да мине, те няма да ви се чувстват длъжни. Гледайте ги и ги възпитавайте, но не се жертвайте. Те не го очакват от вас. По - скоро биха се радвали да бъдете щастливи. Мъдрост ви желая

130.   Аз също съм 23 годишен и съм съгласен с 126!

131.   Абсолютно споделям мнението на 126!

132.   Оооооооо 130, затова си съгласен, защото си на 23, не си зрял човек

133.   Мнението на номер 130 само потвърждава думите ми.... 127

134.   132, доста съм зрял даже. Вече не съм млад. Млад е човек на 13-16.

135.   132, Узряването е въпрос на личен избор, а не на физическа възраст! Някой дори и до смъртта си си остават "зелени", а други и на 23 могат да постъпват мъдро!

136.   Коментарите изместват встрани темата... но така е и в живота... често пъти обичта бива изместена от страстта и трябва ли да има виновни, ако няма наранени... а по-повод последните коментари в които се усеща лека ирония ще кажа, че зрелостта е синоним на възрастта, а мъдростта на опита... ЗАРА 36

137.   Ако обичта беше по-важна от страстта, мъжете щяха да живеят с майките си цял живот. Страстта е основата на отношенията между мъжа и жената. Без страст няма любов, без любов не е живот. И винаги има наранени, такъв е живота.

138.   От 126 до ЗАРА 36 Съгласен съм, че човек е длъжен пред себе си да бъде щастлив. Редно ли е обаче щастието да стъпва на гърбовете на другите хора. Тук не говорим за зависимост от чуждото мнение, незавършени личности и да кажеш на децата си "аз се жертвах заради вас, а вие идвате само в неделя на обяд". Става дума отново за отговорност. Аз като имам нужда от пари не отивам пред пощата да причакам някоя баба и да я прасна по главата с един камък, за да и взема пенсията. Иначе добре ще ми дойде някой лев. Сещаш ли се накъде бия? С други думи не може да изграждащ щастие, като градиш върху нещастието на най-милото - семейството, пък било и това нещастие неосъзнато, понеже той крие от жена си. Това би направил един слабак. Достойно е, като искаш щастие другаде, ами недей наранявай другите. Да поиска развод и да си ходи по жени колкото иска. Ето това е което е редно според мен. И още нещо - въпреки "крехката" ми възраст, света би бил много по-добро място, ако повече хора мислеха като мен. Извинявам се за нескромността. По-скоро автора се държи като дете. Разликата между детството и зрелостта е най-вече в правото да правиш избори, но и в задължението да носиш отговорност за тях. Иначе за каква зрялост говорим щом не отговаряш за деянията си и се скатаваш като мишка пред човека, на който си казал "ще те обичам и почитам, докато смъртта ни раздели".

139.   Цинизъм е написаното от теб, 137 и глупост. Страстта е краткотрайно състояние, което кара хората да бъдат подвластни на други. И какво хубаво ражда тя.... удоволствие, което отшумява на мига. Възможна е да се случи на напълно непознати хота дори. Любовта я включва, но не винаги. Не мисля, че трябва да се поставя на първо място.... в никакъв случай. Хора, подвластни на нагона си не бива да създават семейства, защото страстта към един ще угасне, за да се разпали с друг и пак и пак...

140.   Щастието винаги стъпва на гърба на някой друг.

141.   Страстта е по-силна от любовта. Можеш да си влюбен в някоя жена без да те привлича сексуално, обаче така няма да стане нищо между вас. Аз като бях на 15 се влюбих в 50 годишна жена, но не ме привличаше сексуално, а като личност. И какво? Естествено, нищо не се получи между нас!

142.   141, не виждам как можеш да си влюбен без да желаеш съответния човек...

143.   139, страхливо и глупаво е твоето мнение. Мислиш, че като стоиш на едно място нещата не се променят. А те се променят. Винаги. Сигурността е една илюзия, това е истината, утре може и да умрем. Тогава какъв е смисъла да се вкопчиш в някой или нещо?

Страстта е истината, без страст няма любов, има просто навик. Има и продължителна страстна любов, но не ти стиска да го помислиш дори. С 138 сме на едно мнение оттам нататък, въпрос на избор е. Автора е с двете и хем му се иска, хем не му стиска. Рано или късно много ще боли в тази история. Не с знае на кой гръб ще е, но няма как да се избегне това. Ще има наранени. Това е живота, за съжаление

144.   Щом страстта не е важна, защо тогава като е насочена към друга да е тоооолкова важно? Шом не ти е важно го остави да се отдава на страстта си, то и без това е без значение, нали в къщи те обича с "чиста обич " т. е като сестра, защо се сърдиш ако ти изневерява, нали е маловажно и не е любов?

145.   140, щом не можеш да го поемеш върху своя...

146.   До номер 126...
Проявяваш неоправдано самочувствие.
Един съвет... не навлизай във словесен спор със
Зара 36, не си причинявай това, защото съм склонен
да мисля, че ще си докараш комплекси.

Мисълта ти подскача по повърхността, но ако все пак се осмелиш да навлезеш в дълбокото, ще станеш лесна жертва. Отговорността, достойнството, щастието не могат да бъдат определени така... елементарно. Не искам да навлизам в подробности.

Бях решил да Ви разкажа нещо, но ще си позволя да се
отклоня от темата. Не мога да се въздържа да изразя отношение, по повод коментари 130 и 131.

Това са те... дребните душици, моля запознайте се с тях.
Хора, които непрекъснато се съгласяват с чуждото мнение, които живеят с него, които се хранят от него.
Неспособни да мислят самостоятелно, лишени от индивидуалност, привидно безобидни и непречещи, но
изключително безполезни. Как ще ги познате... ами лесно.

Те просто изразяват съгласие, лаконично, ясно и нетърпимо повтарящо се съгласие, независимо, подчертавам, от ситуацията и темата, без аргументи, без мисъл за противоречие.

Така че... моля, запазете въпросното и безполезно съгласие
за себе си, не го размахвайте и навирайте в очите на другите, никой освен вас няма нужда от него.

Простете ми лекото раздразнение, което вероятно прозира, дори изтрих част от коментара, за да запазя известно благоприличие.
Бъдете здрави!

ЛеМ

147.   Господин Лем, ЗАЩО не искате да напуснете жена си?
Нали искате да бъдете щастлив?

148.   143, аз съм 139 и не виждам къде усети глупост и страх в мнението ми. Това е реалността. Не с естрахувам да изкажа мнението си, защото познавам добре това чувство. Само примитивен човек ще твърди, че всичко се определя от страстта. Да на нея са подвластни повечето хора, но колко разбити семейства и нещастни съдби са паднали в нейна жертва.... за няколко мига удоволствие. Когато тя е част от една голяма любов и е подхранвана от двама равностойни партньори е възможно да продължи вечно. Дай боже всекиму такава страст. Но тук става въпрос за предателство, породено от страст. Защото, ако беше любов изходът е ясен. Ново начало и точка. Но истината, уви всички знаем е друга. Разбирам автора и не искам да го съдя, но нека наречен нещата с истинските имена. А той ги знае добре... личи си по гузната му съвест, която прикрива с фалшива самоувереност и агресия на моменти. Обидите към 126 и са доказателство....

149.   ЛеМ, защо просто не кажеш на жена си и да видим какво ще стане? Хубаво, любовта е важна, страстта, секса, никой не ти пречи. Отиди при 19-годишната(или на колкото беше) и си ги изживявай.

150.   От 126 до ЛЕМ Допускам, че авторът и Лем са един и същи човек
Разбирам, че си влюбен като ученик. Разбирам, че всички са ти криви, само ти си прав. Нормално е, да се опитваш да ни убеждаваш в своята правота, за да компенсираш собствената си несигурност. Щом си писал тук обаче, ще трябва да чуеш и мнения различни от твоето - сам си публикувал в такъв сайт. Ако смяташ, че разсъжденията ми са повърхностни, не им обръщай внимание. Пък и както казват - любовта е сляпа. Какво има да ти говорим, след като сам не виждаш къде вървиш. И още нещо... страстта и похотта са две различни неща.

151.   Толкова тъжни коментари изчетох.. думите на някои от посетителите ме задушиха - ужасно силни, тежки.

Много съдници! И какво? Нямало формула за щастлив живот, нямало формула за вечна любов, нямало и истински морал.. прекрасно, но всеки носи различно усещане за щастие.
Ако авторът се нуждае от "глътка свеж въздух" и това го прави щастлив - нека! Ако Дядо Торбалан изпитва нужда да остане верен на себе си и честен спрямо половинката си - нека! Не искам да повярвам обаче, че щастието ни винаги е за сметка на другиго.. не ми се иска!

Много лесно се съди, всеки знае точно, кое е добро за другите.. За себе си - не бих намерила щастие в подобна ситуация. И аз истински желая да намеря баланс и бъда щастлива, но това няма как да ми се случи, знаейки, че лъжа съпруга си. Не мога да отнема правото му да продължи без мен, поради егоистични причини. Обожавам се, но не бих го причинила на друг, особено на човека, с когото съм създала семейство. Добре, но това важи за мен! Ами тези, които ще се чувстват добре в сходна ситуация? Не ги разбирам, но не зная как да ги осъдя.. само се моля да не попадна на такъв човек в живота си!

Авторе... знаеш, би било ужасно болезнено за съпрухата ти, ако узнае. Само тази мисъл.. разваля магията на любовта с младото момиче. Но и тази магия нямало да продължи вечно, та нека да спестиш излишни мъки на жена си - добро решение, наистина..

Морал, догми, правила.. дълги разтегливи понятия. Но уважението към майката на детето ти, е нещо по-кокретно. Може от уважение към нея, да и спестяваш истината, но по-скоро от натрупан опит, по-подразбиране знаеш, какъв е краят на аферата ти и го дочакваш. Дано съпругата ти никога не разбере за случващото се и дано има сили да дочака твоят миг на щастие.. дано и това е истинското щастие за теб!

Желая успех

152.   Браво бе 126... ти си Айнщайн,
подозренията ти са верни.
И как всичко разбираш... евала пич.

153.   Ама че престрелки тук... естествено, че авторът е влюбен като ученик, но не е така безотговорен, сам съзнаващ, че всичко това ще отшуми... а до тогава защо да не бъде и примерен съпруг и добър баща и щастлив мъж... мъжете умеещи да съчетават това не са много... но пък си заслужават всичко, което изживяват... 126 ти се успокой.... убедена съм, че няма да си от тях, защото в речникът им думи като мишка, похот, мижитурка не съществуват... но ти си едва на 23 така, че има още да се учиш от... ЛЕМ... що за елеметарни въпроси са 147 и 149... модераторът няма ли да се намеси... :)... Зара 36

101-150 от 364