Любов ... срок на годност - изтекъл !
Привет на всички ,
предварително благодаря за вниманието :)
Аз съм мъж на 35 години, женен съм и имам дете.
Историйката може да ви се стори банална, но тя е
в моя живот и за МЕН е от значение. Нямам смелстта да я споделя с никой и ми се налага да го направя анонимно, просто имам нужда от това.

От 6 месеца имам връзка с 19 г момиче. Бързам да
охладя ентусиазма на всички "моралисти", които
ще използват случая, за да ме нарекат какво ли не.
Аз не съм някой наивник, малодушник или глупак, за да
не си дам сметка.

Всичко стана случайно, не съм го искал, не съм го
търсил, но то се случи, подробностите не са от значение. Истината е, че сега съм безумно влюбен в това момиче. Не само за това, че изглежда перфектно, не съм срещал човек с толкова чиста душа. Би могла
да има всеки мъж, а избра мен.

Нито миг не съм съжалявал за това. Искам да го преживея, искам да се насладя на всеки миг, когато съм с нея. Обичам я и ми се иска да го изкрещя.

А не мога...трябва да се срещаме тайно, тя знае всичко за мен.

Казвал съм и ,че никога няма да напусна жена си, че държа на семейството си и знаете ли какво получих отсреща...РАЗБИРАНЕ.

Каза ми ,че никога няма да си прости ако
причини нещастие на мен или на който и да е от семейството ми .

И пак бързам да уточня ,не става въпрос за пари, използване и каквото и там друго такова обяснение , сигурен съм в това , не се опитвайте да ме разубеждавате. Каквото и да е намерила в мен, то НЕ е това.

Знам, че всичко това някога ще приключи. Аз не бих могъл да и дам всичко, но сега не искам да живея с тази мисъл. Няма да пропусна този момент от живота си, само защото правилата са други и да оставя да наделее чувството за вина. ДА, има го, но живота си е МОЙ и е единствен, колкото и егоистично да звучи.

Ако съм щастлив и успявам да накарам някой друг да се чувства щастлив , без да причинявам нещастие на други...питам...дали съм намерил правилната формула.
Труден въпрос и сигурно няма еднозначен отговор.
Друг въпрос...защо се случва така. Какво става с
ЛЮБОВТА във времето. Тази любов ,която съм изпитвал към съпругата си ,какво стана с нея.
Не съм сигурен, знам само че изразът " Любовта е вечна " е мит.
В какво се ,трансформира ...близост,уважение ,привързаност,
няма значение ,но не е това ,което кара сърцето ти да бие бясно ,да спира дъха ти.
Не си търся извинение, но не ми казвайте че само истинската любов може да издържи във времето , защото за любовта не могат да се дават такива определения...
Искам в живота ми да останат такива моменти,които никога няма да забравиш. Пожелавам това на всички.
Благодаря за търпението.

Лем :)

Коментари

251-300 от 364

267.   К., лиши си, че пишеш с 10 пръста... това другите няма да го разберат, но който пише с 10 пръста, пише сякаш говори и така се получава цял ферман.

268.   Ей вие, еднобуквените "К" и "А".
защо не се срещнете наяве, като сте толкова реални
за да се боготворите и споделяте взаимно.
Фантазиите Ви не са за завиждане, скучни са, нещо повече... досадни. Намерете си друга трибуна, там където
себелюбците са на почит.

270.   Мен вече на смях не напушва. Баси горките съпрузи.
Винаги неразбрани, никога оценени и накрая спасени.... Ако щете вярвайте ама е смешно.
В една връзка трябват двама. За да се стигне до проблем също.
На мен ми е писнало да гледам деца, къща, да ходя на работа и накрая пън вкъщи. Мерси. Да взема да лепна нещо чуждо. Дет се вика поне внимание ще ми обърне. И без друго кандидати бол. Ще му изпея ария колко съм нещаста и ще го оставя да ме спаси. Да така правят възрастните. :)

273.   Както и подозирах, че е така - "Пътуванията са държали връзката ни жива - напротив, те са част от проблема, убил брак номер 1". Едни проблеми не се решават с пътувания. Човек е хубаво да е горд с произхода си, както ти правиш. Аз съм горд, че съм Българин, но и понякога се срамувам, когато ни сравняват с циганите, които работят в чужбина под български паспорт. Така нарочват българите за крадливи цигани. А за това, което каза "Пак си е виновна за мен жената, защото НИЕ ИЗБИРАМЕ. ", мисля че по принцип в повечето случаи си е така, но някои мъже са добри актьори и свалячи. Заблуждават и мамят умишлено. Ако е по неопитно момичето лесно може да бъде заблудено от такъв мъж. Точно си описала грешката на много жени, да тръгнат с един мъж с идея да го направят друг, да го превъзпитат. Това, което и моята приятелка греши, е че изисква от мен да имам качества, които са по скоро женски. Мисля, че не съм ужасен човек, но когато почне да ме обвинява и почвам да се чувствам ужасен. Този разговор тук, който водим се премести и при нея, но на друг тон малко и с повече обвинения отколкото смислени решения. Но по е добре така, поне се обсъжда и се говори, а не се мълчи. Странно ми е, уж казва, че грешките в една връзка са и на двамата /за което съм съгласен/, хем след малко чувам думи "Ти си виновен, че споделяш по форуми. Разочавована и обидена съм много. Мога и аз да манипулирам и вече ще го правя. ". Еми търсенето на съвет от някой, който може да даде такъв, не мисля че прави проблема, а по скоро е търсене на разрешаването му. Ако не пиша или не говоря не мисля, че няма да има проблем. Както и да е. Само с пътуванията не знам как ще се разберем. Тя въпреки, че е обидена пак зачекна темата, че малко ходим на театър, кино и малко пътуваме. При положение, че миналата година бях доста закъсал, имах и смърт в семейството, но тя не пропусна да натяква, как и се ходи на море. Нямах и грам настроение за това, но отидохме. Вярно разсейване си е, но все пак не ми беше до това. Разбирам, че много обича да пътува, но аз не споделям всичките и тези желания. По скоро ме притеснява това в нея, че не се съобразява с някои неща. Решила си е нещо и това е. Тук би казала, че и аз съм такъв. Ами донякъде е така. Но не бих настоявал така за неща, които другият не иска. И за пореден път не пропусна да каже, колко много правила, готви 1-2 пъти в седмицата вечеря. Все едно като тя е при мен, аз не и приготвям супа, мусака и др. Обичам да си готвя някои неща. Понякога и помагам с чиниите. Притеснява ме факта, че го натяква колко много правела само когато се скараме. Аз мисля, че наистина тя прави много неща, но далеч не е "толкова" много. Искам да кажа, че има хора, например дори и ти, които правят същите неща, но и още 100 неща. Не, че до сега съм ги искал, нито съм и натяквал, че не прави еди какво си. "готовността да правиш компромиси. Най-вече аз ги правя, но пък не ми тежи, защото виждам ответното щастие - как няма да ми е кеф, нали се храня от неговите усмивки, от неговото щастие" - Много хубаво звучи. Иска ми се и тя да може да каже това, но не мисля, че ще ако го каже ще е пълната истина. Може и да греша, но така ги виждам нещата. Може да се наложи да отидем на консултация, защото може би и аз греша или съм позволил да стигнат до тук нещата. Да знам със сигурност, какво да правя от тук на там или да не правя. Трябва сериозно да си помисля.

"Циганите си мислеха същото за нашите намерения, защото бяхме в черен софийски джип и карахме със 100 км. в час! Изобщо - ужас. Много му се карах тогава, че оплаши народа. /особено бабките/. " - Това беше смешно! Хаха! Голяма картинка сте били с джипа из селото. :)
"ази директност не може всеки да понася, защото се чувства изобличен, а и задължен да предприеме нещо. Много по-удобно е да получаваш комплименти, но аз мразя това" - Аз съм на същото мнение. Въпреки, че от време на време казвам по някой и друг комплимент, ми правят забележка, че не е достатъчно. Явно има хора, които имат нужда да чуват всеки ден или почти всеки. "просто съм казала истината - моята истина" - Да, но истината боли. И се получават неприятни моменти. Аз почвам да мисля, че е по добре да се спестява част от истината на някои хора. А това за дрехите Секънд хенд, мисля че показва само, че си по разумна. Някои хора биха казали "Ужас", но аз не виждам нищо лошо в това. Даже, както каза ти може да има много хубави дрехи. "Ами той бил такъв и онакъв, няма да ти „плати“ за услугата - може да е такъв и онакъв и да го мързи да си поклати гъза за теб, но ако го обичаш този човек, ще му играеш кючек и ще се храниш от блясъка в очите му" - Хареса ми как го каза, което си е самата истина. Въпреки, че не трябва да се превръщаш в мазохист, който прави само компромиси. Има граница, но някои хора не я знаят или не могат да разберат. "Един щастлив във връзката си човек се чувства пълен с енергия, с идеи за живота, носи розови очила дори и нищо не може да му развали настроението" - Така е, но аз трябва да знам колко и аз греша. Да, и двамата в една връзка имат вина, но аз искам да знам за себе си, къде бъркам за да се стигне до това. Все пак ако съм наясно, къде греша ще мога и да изгладя някои мои ръбове в мен. В момента си отправяме обвинения главно, което няма да доведе до нищо положително. Знам го много добре, но разговора все на там отива. Затова мисля, че трябва май двамата да се вдигнем и да отидем при трети независим професионалист в областта. Поне да ми посочи къде бъркам и на нея също. "Ти си човек, който е възпитан да дава на жените много. Възпитан си, без да искаш, че ако не даваш, ако не четеш всяко нейно неизречено желание в очите, тя ще те зареже, няма да те обича и т. н. " - Ох, наистина такъв бях като по малък, но се разочаровах от някои и вече не съм баш така както предполагаш. Давал съм много и не е било оценено, затова с времето нещо се промених. Не съм егоист, но не съм и вече такъв, който описа. Това с написването на нещата на лист е добра идея. Не, не чете хороскопи и подобни неща. Умен човек е, не вярва на глупости и не се влияе лесно. Ако бе някоя празноглавка, аз нямаше да я избера за връзка. Избирам жените да са интелигентни и да си пасваме, в колкото повече неща, толкова по добре. Не ми трябва някоя мис Красота, достатъчно е толкова, че да ме привлича. Все пак желанието трябва да го има. Наистина с тебе добре си обсъждаме нещата, но както започнаха да се оплакват от форума, май попрекаляваме с тебе. К. :)

274.   До К. и всички себелюбци - другите да четат на собствена отговорност! МЗ предупреждава - четенето на долното може да доведе до главоболие и увеличаване на диоптрите!

Защо да караш кола на първа скорост като тя има по принцип 6 скорости?
В брака 6-та скорост е любовта. После, може да минеш на 5-та, но пак ще си по-добре от сега. Е, винаги натискаш преди това съединителя, винаги може да тръгне колата на собствен ход, но поне, поне имаш шанс да захапе 5-та скорост....или поне 4-та, 3-та....
.......

275.   Винаги съм смятал, че няма как да бъдеш
наивен, ако си достатъчно интелигентен.
Ами... пълна утопия. Оказа се, че постоянно срещам
такива хора. "А" е крещящ пример за което.
Наивността, скъпа ми "А", е хилавата основа, върху
която се гради мирогледа ти.
Защото не познаваш мъжете, мисленото, природата им.
Няма да ти обяснявам въобще, много от истините ще преоткриеш сама.
Колкото и сделки да сключиш, няма да можеш да поддържаш шеста скорост, магистралата просто ще свърши,
а на финала ще те посрещне огромен плакат с надпис...
" Любов, срока на годност... изтекъл".
И ако по време на пътя не сте успяли да изградите основите на нещо, което да ви свързва и което да осмисли съвместното ви съжителство, познай какво ще се случи. Просто ще отпуснеш съединителя.

276.   Към А, много ме забавляваш. Невероятна си. Не разбирам съвсем същността ти, но се радвам, че има екземпляри като теб!!!

278.   .... Нима си правите труд да четете тези дълги коментари... определено и на а, и на к им липсва реално общуване.... и предполагам, че ни убеждват, колко са ''успешни" са в живота... а той си минава без дори да разберат, че и има и по - интересни неща от сподели нет... ЗARA36

279.   До 275 и четиримата, които го харесаха : Аз не съм " А", но ще ви припомня нещо - " Щастливите хора живеят в един прекрасен, щастлив свят. Нещастните песимисти живеят в един отвратителен, пълен с нещастия свят. Същият този свят. " Това, че вашата любов е със срок на годност, не означава че при всички е така. Мислите си, че е "при всички" за да оправдаете страха от новото и провала си в любовта. По-лесно е да приемеш един провал, като си мислиш че всички са се провалили. Ама не са:) Щастие не е равно на наивност, тя е смела и решителна жена. На финала, ще съжаляваш за пропиляният си, празен живот, в който за една илюзорна сигурност си се лишавал умишлено от любов и щастие. В студената спалня с човек, който умишлено се лишавал от същото, тихичко ще се ненавиждате, но комшийките ще са доволни - имало е брак на всяка цена. Децата и в неделя няма да ви се обаждат, защото ще се водят по модела, който сте им показали- любовта няма никакво значение. Пожелавам ви дълъг живот в лицемерие и лъжа. Вътре в себе си поне го осмислете сега, за да не стане късно после

280.   279, провал в любовта няма. Тя е чувство, което идва и си отива, ако му дадеш тази възможност. Изключвам интересчиите и актьорите в живота. Но винаги е имало някакви чувства при всяка двойка с по-дълга връзка. И в такава връзка няма прагматични разсъждения като на А. и К. Любовта е подсъзнателно отдаване. Дори не помниш, какво си дал на другия и какво той - на теб. Такива пресмятания идват при проблеми и раздяла.
По пътя на логиката, че трябва перманентно да сме влюбени на фаза "пеперуди в стомаха", то трябва да следваме ромския начин на живот. Любовна връзка минава през различни фази. И напълно разбирам тези, които осъзнато изживяват тръпка с някого, но не искат повече от него, и си държат на семейството. Поемат риска да не се разбере, докато временното отмине. Те знаят, с кого животът им е уреден в много аспекти и с кого - само в един. Интелектът ги кара да пресметнат поговорката "от трън та на глог". Обикновено хората са прагматични и търсят сигурността. Авантюристичният тип поведение е във вечна полигамия.

281.   Аз ги чета тези дълги коментари , който го мързи нека не чете

282.   279, мерси за подкрепата - да, провал в любовта няма, но провал в брака има - когато един брак е кух отвътре, когато е само външната обвивка за пред хората, децата, тогава страхливците се вкопчват в нея.... страх ги е от провал... в брака, не в любовта - в любовта провал няма - тя е пълна, тя е търпелива, чакаща, усмихната... не те посреща с крясък, със скандал на входната врата
-„Ш-ш-ш-ш-ш-ш, да не чуят съседите, децата“!!!

283.   Интелекта ги карал... ама че смешна теория. Интелект не е равно на страх. Уреждали си живота... Какво точно уреждат освен измамна илюзия за сигурност? А, извинявам се, страх от комшийки и баби, страх от риск, несигурност че може да се справиш с живота винаги, стига да си способен. Пропилян и нещастен живот е живота в лъжа. Страстта е основата на любовта, а не интереса, финансов и друг подобен. И защо трябва да живеем в изкуствен брак само не разбрах? За да бъдем докрай с един човек, но защо не разбрах в брак в лъжа?

284.   А бе хора... и ти скъпа ми А, какви ги дрънкате,
я слезте на земята, преди да сте паднали отвисоко.
Кой друг твърди, че може да е вечно влюбен, безпаметно влюбен... нека да вдигне ръка и аз ще го нарека най заблудения идеалист и наивник.
Жестока е тази вяра, не я подхранвайте с напразни надежди.
Да 283... интелекта, точно той.
Същия, който би ти помогнал да разбереш,
ако не страдаше от липсата му.

286.   Аз съм К. Тези дни нямах време да влизам, но виждам доста коментари са се насъбрали.
До коментар 284. Никой не казва, че може да си влюбен вечно, хормоните изчезват след няколко години, но тук говорим за нещо повече от влюбване. А именно за любов. Това е нещо друго и изисква усилия и е рядък успех. Лесно е да почнеш връзка, но много по трудно е да задържиш любовта дълги години. Това си е изкуство и е рядък талант.
Това се отнася и за коментар 280 "По пътя на логиката, че трябва перманентно да сме влюбени на фаза "пеперуди в стомаха". " Никой не говори отново само за фаза влюбване. Тя е временна, говорим за любовта. Тя има много повече компоненти и е по постоянна. Има приятелство, има доверие, желание, компромиси и др. Да си влюбен няма нужда да познаваш добре обекта, нито да си приятел с него, нито да му имаш доверие и др. Не бъркайте нещата, елементарни грешки правите.

До кометар 278 на ЗАРА36. Зара, аз влизам когато имам време, сайтовете не са ми моят живот. Ти си тази, която по често се повизава в разните форуми, а тръгнала на другите да мъмри. Каква си ми ти, че ще ми казваш на колко дни да влизам и в кои сайтове? Аз казвам ли ти? Ако имаш лични проблеми и не си доволна в личен план не си го изкарвай на други хора във форума. Не сме длъжни да те търпим с заядливите ти и глуповати обвиненията. Пука ми за мнението ти колко често ще влизам тук. На директорка ли се правиш нещо, която ще ми размахва показалката? Ако се държиш така контролиращо и с близките ти, то горките хора около теб. Аз или "А" не се заяждаме с тебе нали? Тогава какво искаш всъщност? Като не ти харесва какво пишем ами просто НЕ ЧЕТИ. Хем четеш, хем се оплакваш. Ти как си с начина на мислене изобщо? Не мога да те разбера, ако искаш да се заяждаш си сбъркала хората и форума.

"А", благодаря ти за съветите, оценявам ги. Мисля, че с моята няма май да се разберем, но поне смятам да положа усилие да решим проблемите. След поредният разговор разбрах, че тя си е тежък характер, както и аз впрочем. Повече изисквания отколкото компромиси има. Каза, че и аз съм същия. Трябва да помисля, може и да има право. Но все си мисля, че не съм чак такъв, какъвто ме описва тя. И да мисля, че жената трябва да е малко по мека и гъвкава от един мъж. Жената трябва да е малко, като водата. Не и харесва и това мое мнение. Трябва си трети човек да седне и да каже нещата, защото когато аз ги казвам, тя не ми вярва, няма значение, че и цитирам от дебелите книги на известни психиатри и психолози. Тя не вярва, иска да го чуе от трети, иска по възможност жена психолог, да не било мъж. Книгите от мъже предимно са били написани. Ами така е. Аз се съгласих, искам да знам за себе си колко и къде греша. Дори и да се разделим, поне да работя над себе си, над своите минуси. Прибрах се преди малко от кръщането на моята племенница и едвам гледам. Много хубаво си прекарахме, но си е досадно различни хора да те питат "къде е приятелката ти? ". Както и да е. Бебчето на сестра ми вече е кръстено. Да е жива и здрава. Тези дни съм малко зает, но когато мога ще влизам, утре на бачкане, а в неделя на тиим билдинг в еднокитно селце, ще има много скара. Освен днес с огромните китайски порции в неделя се очертава пак много ядене, ужас направо ще си разваля фигурата. :)

287.   Здрасти, К., радвам се, че пак писа.

Прав си - жените сме по-дипломатичната, социалната и да - отстъпчивата част от човечеството. Ние сме създадени, за да раждаме деца, за да пазим дома, за да се грижим за децата, за болните, слабите в обществото (виж типичните женски професии и до днес).
Да, прав си - жената е като вода, която се напасва в съда на мъжа, или изтича през пръстите му, ако не е правилният... и бабите, и майките ни са правили важни компромиси, за да накарат мъжете им да се чувстват... мъже. А, че накрая женската воля се е налагала.... по заобиколен начин, когато е по-добре за мъжа, но той не го знае (хе-хе) - това е друг въпрос.
Не случайно има приказка „зад всеки велик мъж стои правилната жена“ - Тя, правилната жена, такива криле може да ти даде, такова самочувствие, такъв събеседник може да бъде, че сам да стигаш до важни изводи и решения на важни проблеми - не само ще роди и възпита децата ти, но ще ти бъде подкрепа и стълб, ще защитава дома ти и теб дори (без да разбереш).
Не чакай от някаква психоложка да промени жената до теб. Те, психоложките също са жени

288.   Я се стегни и не обиждай хората н 284. Проблема е, че не разбираш други гледни точки освен твоята. Ако под страст разбираш само "пеперудки в стомаха " Проблема не е в моя интелект. Толкова елементарно мислене рядко се среща. Страстта е сексуално желание, усещане че някой ти липсва постоянно, когато не сте заедно, нежност, интимност, радост и щастие когато сте заедно. Спокойствие и напрежение едновременно. Химия, хармония, сливане. За сведение, това е основният компонент на любовта. Любовта е страст, приятелство, доверие, заедно с техните съставни части. Ако едно от тези неща липсва - това не е любов. Никой тук не ти говори за елементарното харесване. Тук говорим за любовта. Хората били търсили само тръпка навън... Да, в начало търсят само тръпка, после само секс, после само да разберат дали и другият човек се чувства така, после искат да му споделят само че и те са влюбени, после само да го виждат възможно най-често, само да са живеят заедно и само да имат общо дете. Само това искат хората в живота, нищо повече. Въпроса е дали да се живее и един провален, изкуствен брак или да се започне наново. Явно смелите и самоуверени хора, като К. и А. са си дали сметка за това. Докато други се заблуждават и живеят в лъжа, оправдавайки се по всевъзможни начини. Когато стигнеш до този извод много още има да живееш и да се унижаваш, но и това ще стане. Разликата между мен и теб е 3 каруци книги в моя полза :)

289.   Извинявай номер 288, не исках да те обидя,
повече няма да правя така :)
Три каруци с книги, хм... това си е сериозен аргумент,
не знаех, че има такава мерна еденица за интелигентност.
Та кой казваш е основния компонент на Любовта и неговите съставни части?
Не ме разбирай погрешно,
прочетох изключително съсредоточено коментара ти,
но явно елемнтарното ми мислене не ми позволява да
разбера една така задълбочена и сложна ( за мен) теория
за Любовта, страстта. сексуалното желание и т. н.
С интерес очаквам следващата лекция, благодаря предварително!

290.   Специално подбрах мерната единица да е близка до твоята нагласа. Нямам намерение да ти изнасям лекция, има си места за тези неща, наричат се университети.

291.   Здравей "А". Нямах време тези дни да влизам в сайта, ходя по изследвания, че ме мъчи синузит. Надявам се скоро след операцията да съм нормално дишащ :). Мисля, че не съм се изказал добре, аз не настоявам точно сега за дете. Тя има голямо желание и отваря темата на няколко пъти. Знаеш, че мъжете сме си малко дървени в това отношение. Не смятам да имам дете без да се разбираме, и както се казва да гледаме в една посока. При положение, че имаме доста проблеми сега никак не мисля, че е подходящо време за бебета. Това което каза "И да - къде е приятелката ти? Та ти си сам в тази връзка, в която всеки дърпа към себе си" - нещата май са си така, въпреки, че тя нямала да се отказва и ще правела усилия. Но не разбирам за какви усилия говори, след като има и говори за нейните си неща, откъде ще знае какви усилия ще прави като не я виждам да иска да прави компромиси изобщо. Както и да е. До нова година предполагам ще стане ясно. К.

292.   Няма жена която на сто процента да одобри поведението
на Лем. Няма мъж, обаче, който да не иска да е на негово място. Повечето ще останат само с мечтите си, малцина ще имат щастието и смелостта да ги превърнат в реалност.

След като изневярата съществува цяла вечност и няма никакви изгледи изобщо някога да изчезне, не е ли крайно време, тя да се приеме като част от нас самите, като част от живота. Не е ли време?

293.   292, има такива мъже ;)

294.   292, има истина в казаното от теб, но и истина е, че изневярата е предателство, което някои приемат други не, но не е нещо което може да се вмести в едно нормално семейство. Ако има доверие и уважение между двойката всяка нова тръпка се приема философски, независимо от последствията. Всеки самоуверен, уважаващ себе си човек би приел с достойнство съдбата...

295.   Може ли да кажеш как се приема философски една паралелна връзка? Как независимо от последствията? Всеки самоуверен, уважаващ себе си човек може да променя обстоятелствата и не се оправдава със съдбата, като поеме отговорност за себе си и живота си

296.   294, каква съдба, какво чудо ви гони?
Много сложно си го правите, когато е много просто. Има много такива като Лем, които просто нямат никаква романтична връзка с жена си, може и никога да са нямали, които са по-скоро заради децата с нея, заради общите вече роднини, семейните приятели, имущество... общото минало.
Е, докато не ги срещне бъдещето в лицето на едно младо и наивно момиче, докато не познаят любовта. От тях зависи, какво ще направят от ситуацията. Аз лично не намирам, че говорим тук за паралелна връзка, защото каква връзка можеш да имаш със съпруга, която ненавиждаш, с която от години нямаш секс, любов също, с която те свързват само брачният договор и децата? Съдба... ха-ха, на нея се смея. Житейският ни път зависи само от нас самите. Ние правим избори всеки ден. Това е съдбата.

А.

297.   Твоята биография вече ни е ясна A... само дето плановете не винаги се изпълняват... а и защо не си размените координатите с този к за да си общувате двамката на спокойствие.... всъщнос тогава, кой ли пък ще ви обърне внимание.... такава романтика около теб, а ти все в сподели нет... :)а такива като Лем живеещи отговорно в насоящето не са толково много... и поздравления за твоя лем, който е избрал бъдещето, но дали ти си в него не бъди убедена... но поне си тук... още в следващия коментар...

298.   Не ми е в стила да бъда анонимна,дори тук.....просто пропуснах ,297 е на ЗАРА36..............ЗАРА36

299.   Виж А... ти си частен случай.
Не ме сравнявай с " твоя Лем", той е просто
една малка незабележима прашинка върху лявата ми обувка. Безотговорен егоист, това е той.
Свободата е начин на живот, осъзната необходимост,
висша човешка ценност и морална уникалност, не се КУПУВА с къщи и коли.
Смисъла в който я разбираш, свободата не означва да
изоставиш децата си, да зачеркнеш миналото, да превърнеш една Любов в ненавист и омраза, защото така
признаваш провала си. А това те прави неудачник.
Ти си спечелила Него, неудачника... ами честито Бъдеще.
Аз знам какво искам и знам какво да очаквам.
Вярвам в съдбата, защото тя ме срещна с това момиче.
Тази съдба, на която ти се присмиваш. Никога не знаеш
какво може да ти поднесе, не я пренебрегвай.
Най добре се смее този, който се смее последен.

ЛеМ

300.   ЛеМ, не вярвам изобщо да ти е до смях, когато Госпожата разбере за момичето - ще превърне живота ти в ад, ще те наказва всеки ден и час за твоята слабост и неудачие.
Това ли е святото семейство? Това ли заслужава едно дете?

... нито ще се правя на заспала заради материални неща, ако любовта си е отишла и той си има друга. Само една съпруга, на която съвсем не ? дреме за мъжа ? позволява той да бъде с друга, затваряйки не едно, а две очи. Твоята Госпожа не спи, също знае, че има нещо, но защо да си разваля спокойствието - дори не ? се налага да те приема често в леглото си. Win-Win...
А тебе, ЛеМ, теб само съжалявам, защото ще плачеш, ще плачеш горчиво, когато приказката свърши и момичето ти се събуди или на жена ти ? писне, когато децата ти порастнат, а ти разбереш, че сам си изгонил птичето на щастието от рамото си.
А.

301.   А така Лемски, страх от провала, а? Страх да не си "безотговорен егоист ", ако избереш малката? Ами ти си вече безотговорен егоист, като използваш 2 жени едновременно. Страхливец също - вкопчен в миналото, хленчещ и оправдаващ се със съдбата страхливец. Смелият човек не се оправдава с псевдоморализъм и съдба, а сам взима решенията си в живота, сам определя какво и как да му се случва.

302.   Не 301, не ме страх от провал, защото
няма да го допусна. Вадиш думите ми от контекста
и си измисляш.
Съдбата не е оправдание за мен, по скоро предизвикателство. Или го приемаш или не.
Не просто да се оставиш на течението, а да намериш сили
да гребеш срещу него.
Не можеш да твърдиш, че всичко което се случва в живота на човек е единствено и само плод на неговите решения. Чиста утопия.
Първо срещащ човека, наречи го съдба, случайност или
кавото поискаш, а след това взимаш решение. Или според теб, просто можеш да си го измислиш, да го избереш от каталог, да го поръчаш с куриер или какво. Не става така...

До А... Не ти отива да говориш за свято семейство,
на мен също, но за разлика от теб аз не го правя, по съвсем разбираеми причини.
Ти още нямаш семейство, не си готова за това, сама го казваш. Знаеш ли какво означава това... несигурност.
Непрекъснато анализираш миналото му, съпругата му,
защо го правиш. Ти говорила ли си с нея, познаваш ли я
изобщо... не мисля.Ти си добрата, а тя е лошата. Ама разбира се, много удобно е така. Това ти носи чувство за превъзходство, значимост. Но представи си че същият този човек, който най вероятно е създал тази представа,
след време постъпи по същия начин с теб, че същите думи
могат да бъдат казани по твой адрес... защо не, вече го е правил.

Аз никога не съм злословил срещу съпругата си, никога,
нито съжалявам за миналото. Няма да превърнем взаимно живота си в ад, защото както казах, няма да го допусна.
И това 301, не е " безотговорен егоизъм".

ЛеМ

303.   Оправдавай се колкото си искаш, ти сам знаеш какъв е ада в твоята глава.

304.   Лем, защо искаш да споделиш историята на личния си живот?

По какви причини нямаш смелост да я споделиш с никой и ти се налага да го направиш анонимно?

Приятели нямаш ли? Ако имаш, защо не споделяш с тях, с хората, които са най-близо до теб и те познават добре? Не мислиш ли, че те биха ти дали най-точните отговори?
А каква по-голяма публичност от нета?
Наистина ли имаш нужда от тези коментари или може би ти трябва материал за психологически анализ с цел написване на поредна дисертация или научно съобщение по тема....?

Sani

305.   До 301 ЛеМ. - "защото както казах, няма да го допусна". Решителен човек си, но за съжаление в живота нещата не са така прости. Има фактори и други хора които не можеш да изконтролираш, които не можеш да предскажеш. Понякога нещата се случват бързо и не по план. Ако зависеха нещата само от теб е така както казваш. Но знаем, че когато не си сам няма как да зависят само от теб.
Голяма илюзия е това да вярваш, че само от теб зависят нещата и няма да допуснеш това или онова. Когато имаш 2ма човека, отделни индивиди с различни вътрешни вселени, то няма как да контролираш всичко. Изобщо да знаеш, че контролираш нещата е поредната илюзия, която хората сами си създаваме.

К.

306.   До Лем.

Нека предположим хипотетично, че сте баща на това 19 годишно момиче. Какъв съвет бихте му дали, да продължи връзката си с този 35 годишен мъж, или да потърси друг, който да я прави щастлива всеки ден.

С.

307.   Ще ти кажа Сани, ще ти кажа защо.
Тук мога да го напрвя, открито, откровенно и най вече...
анонимно. Да, имам приятели и да си призная, няколко
пъти съм бил на ръба да споделя. Не за да търся отговори
или подкрепа, знам че ще ги получа от тях. Не искам да рискувам обаче, не искам да бъда непредпазлив. При определени ситуации, хората показват слабост и вероятноста от предателство не е изключена. Случвало ми се е, за съжаление.

Много хора тук ме нарекоха страхливец... защо, защото вярвам в убежденията си и защото, според тях, непремнно трябва да направя избор. Е... това не е моята представа за смелост. Смелост, която би наранила, която би предизвикала нещастие и огорчение... не, благодаря.
Заплашиха ме с болка, неизбежна и страшна. Аз съм готов
за нея, но ще направя всичко възможно да си остане само моя. Не мога да подчиня живота си на страха от бъдещето.
Дали имам нужда от тези коментари... ами не знам, факта че ме провокират да отговарям, трябва да означава, че не
са ми безразлични, нещо повече, някои от тях определено са повод за размисъл.

До С... Да предположим хипотетично, че имам 20 годишна дъщеря... хм, трудна ми е тази представа. Ако тя е толкова интелигентна и зряла за годините си, щях да бъда спокоен за избора, който ще направи и не бих си позволил да давам съвети за щастие. НЕ... не бих приел тази връзка, но няма да и отнема правото да я изживее.

ЛеМ

308.   "А" здравей. Не знам дали влизаш още в тази тема. Понеже доста обсъждахме с теб нещата, исках да те информирам, че взех решение да се разделим. Сложих край и и го казах съвсем ясно и категорично. НЯмах план точно в този ден и то по телефона, но след поредният дълъг телефонен разговор ми писна. Все едни и същи неща, обвинения и изисквания и все по изнервена обстанивка. Не съм и повишавал тон или обиждал, но тя вече не се въздържаше и твърде емоционално реагиреше, даже и обиждаше. А аз как обичам тънките обиди само... Дори и не така директни не ги прави по леки. Това ми бе достатъчно да взема решение. Тя няма да отстъпи нито да се промени. Както и аз.

Не и хареса никак това, че приключвам с нея. Почна да замазва положението, как и двамата се обиждаме и да си дадем шанс. Какъв шанс я питам? Шанс за какво? Решението ми дойде така лесно, както и не мислех даже. Все пак уж бизо 4 години са си време и не би трябвало толкова да ми е лесно да сложа край. Даже се изненадах от самият себе си, защото до сега при сериозна връзка винаги ми е било малко или много трудно. Както и да е, живота продължава.

К.

309.   К. "браво"! Една псевдопсихоложка ти показа "пътя в живота". Жалко за приятелката ти. Една жертва на "приятелка" на този, когото мисли за своя половинка. Ако четеше тук (случайно), няма да се унижава така пред теб. Щом го прави, значи има чувства.

310.   Да "К", животът продължава,
ти просто си още един пример за
Любов, с изтекъл срок на годност !
"А", може да бъде доволна, как може да си толкова
наивен и податлив.

311.   Здравей, Лем,
била съм в твоето положение цели 8 години. Но не издържах! Живеех за мига и аз, но този миг го плащах с много лъжи (дори и неволни), с много лицемерие. Плащах го през всяка минута, в която бях със съпруга си. Височка ми се стори тази 'цена", скъпи Лем и трябваше да избера. Не издържах повече лицемерие, не можех да понасям погледа на нищо неподозиращия ми мъж, не можех да обясня поведението си, което - вярвай ми, излизаше от собствения ми контрол. И избрах. Разведох се. От две години съм тново омъжена, имаме си и дете. Щом си готов да издържиш на болката -ок, дерзай! Но рано или късно някой ще е наранен и може би не само ти. Не те съдя - коя съм аз, че да го правя!?-, но "безплатен обяд" няма!
Това, което избираш за момента, според мен е чиста проба мазохизъм, както апропо бях писала и в по-горен коментар, на който само ти знаеш защо се подлагаш. И ..не споделяй с приятелите си.

Бон шанс, ЛеМ

МВМ

312.   Защо МВМ, защо да не споделя с приятелите си,
ако са истински, те биха го разбрали най добре.
Без значение дали ще го съдят или поощряват,
те са, които ще му кажат това, което действително мислят.

313.   На тези като 309 и 310. Имате право да мислите каквото си поискате, но решението ми за това не е продиктувано от един човек, а е резултат от натрупаните проблеми, разликите в начина на мислене и сблъсаците, които ги имаше с или без някой друг. Решението ми за това дойде на момента, както казах и е защото разбрах в този момент, че няма да се разберем дори и да отидем при психолог.

Проведеният разговор няма нищо общо с това което тук е писано, той е резултат от различия в основни теми и въпроси, за които никой не иска да отстъпи или да се промени. Но типично за българина ви е по лесно да реагирате първосигнално и елементарно, пречупвате нещата през твърде елементарна призма, а те не са така прости. Един съвет от мен - привидното опростяването на нещата не винаги е вярното и правилно нещо.

К.

314.   Пожелавам женат исъщо да намери любовта и да се чувства по същия начин. Тя също заслужава да е обичана. Интересно дали, когато разбереш ще бъдеш толкова великодушен, както към себе си.

315.   Виж К... любовта или я има или си е отишла.
Различия по основни проблеми и въпроси... дрън дрън,
това да не е политическо споразумение. С Любовта си отиват и компромисите, това е сигурен признак.
Сложните проблеми обикновено имат прости и лесни за разбиране грешни отговори.

316.   Ей половин час местих скрола надолу, за да има честта Лем да получи коментар....

Не съм бил женен, мисля че все още ми е рано на 21 съм, но въпреки това имам своето мнение, може би от прекрасния пример на родителите ми, които все още се обичат, подкрепят...

Имах най-якото детство което можете да си представите и щастието и любовта на родителите ми спомогна за това- вярно направи ме наивен (вярващ безрезервно в любовта и приятелството)

Това е най-голямото щастие за едно дете да бъде с майка си и баща си и да вижда щастието им, някак си се създава неповторима атмосфера в сърцето на "малкия човек''.

Хубаво не обичаш жена си, но трябва ли да подлагаш щастието на детето си на риск?
Не се ли наживя като беше келеш на 20 :) нямаше ли гаджета тогава... Имаш щастието да имаш семейство и ще го загубиш, момичето ще си намери някой симпатяга и ще ти бие шута все пак си чичка :/ и оставаш сам като куче па после каквито искаш доводи ми изкарвай, че си прав.

Увлеченията на момичетата на тая възраст са кратки, защото все още не знаят какво искат, знам защото излизам с такива момичета.

В едно съм сигурен че такова момиче няма да иска да си изгуби най -ценните годинки с застаряващ младеж
Просто и е интересно, но бързо ще и писне.
в духа на пошлите псевдоними с които целите да бъдете забелязани :) моят ще е
ЩтР

317.   Аз само едно не разбрах как жена ти до сега не е подозряла и тази малката има ли си приятел, тебе ли чака?

318.   Щтр, много се радвам, че си израстнал в щастливо семейство - то всички деца на неразведени родители си мислят така.
е. Съвсем съм сигурна, че и доста други неща в семейния живот не вървят, че двамата брачни не са щастливи заедно. Защо тогава да се продължава подобен кух брак на всяка цена?
За да си мислят децата, че мама и тати се обичат? Е и? Децата много добре чувстват, кога нещо е фалшиво и неистинско. Те не лъжат и не се преструват, за разлика от възрастните. Грешно е да бъдат гледани и възпитавани в лъжа и преструвка.
Лем, подреди живота си и спри с театрото.
А.

319.   Хахахахах, ЩтР, разцепи ме от смях. Браво, евалата....
Засрамете се, хора... Летите някъде високо из облаците и мислите с незнам какво... просто чукам на дърво един ден и аз да не заприличам на вас :) Петя

320.   Благодаря за оказаната чест ЩтР, чувствам се особено
поласкан.
Виж, ти вече не си дете и не ти подхожда да разсъждаваш
от позицията на такова. Освен наивност, родителите ти
явно имат и заслуга за самочувствието ти. Лошо няма... аз също не страдам от липсата на самочувствие, но не го демонстрирам по този начин.
Толкова много неща имаш да преоткриваш, така че не бързай. Не бързай с изводите, със сигурността си, не бързай да се " наживееш", какъвто и смисъл да влагаш
в тази дума, защото няма да успееш. Предизвикателствата,
които ще ти предложи живота, не винаги ще са по твое желание, нито ще бъдеш достатъчно подготвен за тях.
Аз никога няма да бъда вече на 21, но ти ще станеш на 36
и съвсем искрено ти пожелавам тогава да нямаш повод да се чувстваш " застаряващ наживял се младеж"... ще бъде много, много жалко.
Още нещо... увлеченията на момичетата на тази възраст, са кратки, НЕ защото те не знаят какво искат, а защото
ти НЕ знаеш как да задържиш вниманието им.
Излизаш с такива момичета... ами попитай ги.
Попитай Петя, например, която се разцепва от смях, и незнайно защо призовава към всеобщо засрамване.
Браво Петя... чукай на дърво, това е начина да приличаш на себе си.

ЛеМ

321.   Авторът си е казал, че иска в живота му да останат такива моменти. Ясно е, че не е честно спрямо момичето. Това ще е опит за нея, и предполагам, че ще си вземе поука.
Лем, жена ти не улавя ли отнесения ти поглед? Все пак не си робот и като се прибереш да изтриеш емоциите от деня.

251-300 от 364