Любов ... срок на годност - изтекъл !
Привет на всички ,
предварително благодаря за вниманието :)
Аз съм мъж на 35 години, женен съм и имам дете.
Историйката може да ви се стори банална, но тя е
в моя живот и за МЕН е от значение. Нямам смелстта да я споделя с никой и ми се налага да го направя анонимно, просто имам нужда от това.

От 6 месеца имам връзка с 19 г момиче. Бързам да
охладя ентусиазма на всички "моралисти", които
ще използват случая, за да ме нарекат какво ли не.
Аз не съм някой наивник, малодушник или глупак, за да
не си дам сметка.

Всичко стана случайно, не съм го искал, не съм го
търсил, но то се случи, подробностите не са от значение. Истината е, че сега съм безумно влюбен в това момиче. Не само за това, че изглежда перфектно, не съм срещал човек с толкова чиста душа. Би могла
да има всеки мъж, а избра мен.

Нито миг не съм съжалявал за това. Искам да го преживея, искам да се насладя на всеки миг, когато съм с нея. Обичам я и ми се иска да го изкрещя.

А не мога...трябва да се срещаме тайно, тя знае всичко за мен.

Казвал съм и ,че никога няма да напусна жена си, че държа на семейството си и знаете ли какво получих отсреща...РАЗБИРАНЕ.

Каза ми ,че никога няма да си прости ако
причини нещастие на мен или на който и да е от семейството ми .

И пак бързам да уточня ,не става въпрос за пари, използване и каквото и там друго такова обяснение , сигурен съм в това , не се опитвайте да ме разубеждавате. Каквото и да е намерила в мен, то НЕ е това.

Знам, че всичко това някога ще приключи. Аз не бих могъл да и дам всичко, но сега не искам да живея с тази мисъл. Няма да пропусна този момент от живота си, само защото правилата са други и да оставя да наделее чувството за вина. ДА, има го, но живота си е МОЙ и е единствен, колкото и егоистично да звучи.

Ако съм щастлив и успявам да накарам някой друг да се чувства щастлив , без да причинявам нещастие на други...питам...дали съм намерил правилната формула.
Труден въпрос и сигурно няма еднозначен отговор.
Друг въпрос...защо се случва така. Какво става с
ЛЮБОВТА във времето. Тази любов ,която съм изпитвал към съпругата си ,какво стана с нея.
Не съм сигурен, знам само че изразът " Любовта е вечна " е мит.
В какво се ,трансформира ...близост,уважение ,привързаност,
няма значение ,но не е това ,което кара сърцето ти да бие бясно ,да спира дъха ти.
Не си търся извинение, но не ми казвайте че само истинската любов може да издържи във времето , защото за любовта не могат да се дават такива определения...
Искам в живота ми да останат такива моменти,които никога няма да забравиш. Пожелавам това на всички.
Благодаря за търпението.

Лем :)

Коментари

301-350 от 364

322.   .....Изпуснах съвсем какво става тук,но бърз поглед е достатъчен за да видя,че промяна в мненията няма...така ,че лем искрено сие надявам и при теб да няма промяна и нещата да са такива,каквито са......ЗАРА36

323.   312, защото това, което действително мислят и ще му йажат, няма никак да му се хареса.

МВМ

324.   Отдавна не съм чела, защото бях много заета, сега чета с интерес...
Значи К. ти най-после си се разделил с момичето? Поздравления, добре че реши да не си губиш повече времето. Истинската любов е там някъде, ще видиш, ще я почувстваш, когато я срещнеш.

Много подкрепям иначе мнението на 315. Аз лично минах през ада, за да се наслаждавам днес на любимия.

Компромисите не се чувстват като компромиси, когато човек обича. Това използва и ЛеМ - намерил е любовта в лицето на едно младо момиче, което прави компромиси, без да чака нищо в отплата.

След години, той ще разбера, какво е имал. Надявам се да не е твърде късно и все още да го има.
А.

325.   Признавам не изчетох коментарите, но така или иначе моето мнение може пък да е полезно на някой друг ако не на автора: Изживей си увлечението, но все пак в един момент следва да се постави край, та дори и да го смяташ за любов. Не си разваляй семейството, всъщност за съжаление понякога се налага да възпитаваме чувствата си.

Какво имам предвид: първо ще нараниш съпругата и детето си, второ ще бъдеш изключително нечестен егоист спрямо девойката - не се сърди много си стар за нея, сега не се усеща, но и това време ще дойде, а с него и агонията, не съсипвай и нейния живот и трето мислил ли си по въпроса, че за девойката това с тебе може да е просто едно екзотично сексуално преживяване с по-възрастен и опитен мъж, който определено знае повече какво да прави и в леглото и извън него от един 20 годишен пикльо.

В никакъв случай не искам да опошля нито твоите, нито нейните чувства, но според мен не се увличай сериозно, ще съжаляваш, бъди дискретен и приеми че рано или късно ще трябва да сложиш край. За предпочитане рано, все пак не е честно да опропастяваш живота и шансовете на момичето или да мамиш доживот съпругата и семейството си.

Ще кажеш, ми къде съм аз, а моя живот? Просто се опитай да преоткриеш приоритетите си в тоя живот... и съпругата си също, все пак сигурно си се оженил доброволно за нея и сте създали това семейство и дете с любов... помисли върху това!

326.   Да Зара... нещата са такива, каквито са.
Обичам това момиче и тя ме обича. Толкова е
просто, Без съмнения, уговорки, интриги и доказване.
Не искам да споделям подробности, прекалено е предизвикателно и лично, а и не искам да дразня съдниците. Те виждат само края, а изпускат съдържанието, прескачат живота с големи крачки и вярват
в своята праведност. Ако се осмелят да погледнат поне за
за миг в мислите си, ще разберат, че не са по различни от мен.

Не "А"...не ми трябват години, за да разбера какво съм
имал, аз го знам и сега. Когато след години се обърна назад, искам да видя НЕ разруха, а съзидание... защото си права, всичко си има граници, дори и Любовта.
Иксам след години , да нямам повод да използвам израза
" за съжаление ",колкото и цинично да ти прозвучи.

ЛеМ

327.   Всъщност, Лем, ти отдавна нямаш брак! Имаш някакво съвместно социално-икономическо съжителство с някого, с когото имате обща цел, а именно съвместно отглеждане на биологична единица, която наричаш дете (или деца).
Имаш само любов, чийто срок на годност приближава своя край, който ще настъпи в онзи слънчев миг, когато любовта ти прецени, че не си заслужава да прави чак такива компромиси със себе си.
А съпругата ти (по документи), вече знае за тази любов!

Сани.

328.   Хаха, това последно ми хареса най-много. И ако дамата се окаже "дамата с докумените " или някоя приближена до вас ще падна... Заформи се направо сценарии за "шикер-филм". Виж Лем, уважавам чувствата на всяко човешко създание, хора се събират и разделят от както слънцето залязва и се показва отново на хризонта, но това за висшия пилотаж не е майсторство.. ( не помня вече къде го прочетох из многообразната реч по-горе), а накратко казано изкуство да лъжеш без да те пипнат! Ще кажа само едно, никой няма право да те съди, а двете дами имат право да ти простят или не, само Бог ще те съди, справедливо! А иначе докато си тук долу.... каквото те акъл учи!

329.   Ето че сагата жена и дете vs тиин продължава.
Кой ли ще е удостоен с честта да бъде с Лем и кой ще си тръгне с утешителна награда -самобръсначка на педали или колело с печка?
Ще се роди ли мъдрец който да сложи край на дискусията и да покаже пътя на Лем?
Какво знаем дотук- Всички обичат Лем а Лем очевидно не обича никой освен себе си :)( добро начало) good job man!
Мексиканска вълна за Лем- и когато Лем каже viva вие кажете teens.
А когато нашият герой стане на 60 и срока на годност пак изтече какво правим? как какво прибягваме към teens! :)
от не застарялият и ненаживял се младеж
ЩтР

330.   Твърде късно хванах тая дискусия (чак сега), но все пак ще се "изцвъкам" и аз тука. Разбира се нямах нерви да чета всичките 330 коментара от последната 1 година, прочетох първите 30 и последните 15-20. Ако има развой на нещата от началото, моля да ме извините.

Не мога да разбера защо всички наричат ЛеМ лъжец? ! Четейки историята не можах да разбера точно дали е казал на жена си за това или не, ако не е казал разбира се не е редно (и да, би бил лъжец). Това, което аз бих направил на мястото на Лем е да кажа на жена си за какво става дума и ако тя е съгласна, да го правя. За децата дали ще им кажа зависи на каква възраст са и какви са като характер, някои деца са по-"либерални", за други приемат нещата много навътре.

Жената на Лем не я познавам, не знам как би реагирала. Но знам, че моята би се съгласила и би ме пуснала да си изживея каквото имам да си живея. И не защото е проста, наивна или там каквито още неща биха ви хрумнали. Една много проста причина - когато обичаш някого, искаш най-доброто за него, дори то да не минава през тебе. Другото е егоизъм. Насила хубост не става. Като не ме пусне, кой ще спечели от това? Естествено моя ОТГОВОРНОСТ към семейството е да продължа да се грижа за него както и преди, да съм същия баща и съпруг, който съм бил и преди. И ако не мога да съвместя двете, тогава вече ще мисля какво да правя, и всъщност вече знам: Ще избера семесйтвото си, разбира се. Но няма отнапред да изневеря на сърцето си и да спъвам собственото си емоционално и житейско развитие, само защото на някой не му изнася, пък било то и на майката на децата ми. Звучи жестоко, но всичко останало е лицемерие. Да, ТОВА е лицемерие, лицемерие със себе си и собствените си чувства, а не това, което прави Лем.

Имаше и коментари "а как би постъпил, ако жена ти направи същото? " Еми РАЗБИРА СЕ, че по същия начин, както очаквам и тя да постъпи, когато става дума за мен. Всичко друго отново би било егоизъм. Ще я пусна нея да си изживее емоциите и тръпките, защото и на мен не ми трябва вкъщи невротична и "незадоволена" (емоционално и психически) жена. Разбира се тогава НЕЙНА отговорност е да продължи да бъде същата майка и съпруга, каквато е била преди. И също така очаквам ако тя не може да съвмести двете неща, отново да избере семейството си, както бих направил и аз.

Не знам дали Лем е склонен на тази стъпка, да даде на другия това, което иска от него. Ако не е склонен - също лошо! Но тогава проблемът при него е егоизма и липсата на "симетрия" в брака, а не фактът, че е намерил нова тръпка, без значение в кого и как.

Това е общо взето. Сега плюйте колкото искате и си живейте живота както намерите за добре. Всъщност не - просто си живейте живота, с плюене нищо няма да се промени.

331.   До 330... по всичко личи, че не ти се е случвало,
но много ти се иска такова развитие. Поставил си началото
на началото и това е всичко.
Трябва да знаеш обаче, че ще бъдеш много изненадан от
собственото си поведение или съответно от това на съпругата ти, когато простичката ти теория се разбие в скалите на реалността. Защото не всичко в този живот се случва така, както ти смяташ, че трябва да бъде.

ЩтР... убийствено объркваща мисъл. Бъпреки сериозните
усилия от моя страна да хвана тази мисъл... нищичко не разбрах, дали ше се роди този мъдрец, който ше успее...

332.   330,
да кажа и аз като 331: Да излизаш с теории - аз бих, аз ще - няма да убедиш никого. Ако си го преживял и практиката е издържала на теорията ти, тогава се изхвърляй така. На думи сме много либерални, но дойде ли ни на главата - тогава се разбира кой какъв е.

333.   Леле, колко много морал...пфу
" Нека този който е безгрешен, пръв хвърли камък"
Ми то не останаха камъни бе .
Ако 19 годишно захарче иска да ме изчука, аз лично
не бих се дърпал много
"Пътят към ада е постлан с добри намерения"
Е... ако има ад, трябва да си заслужим мястото там,
ами ако няма... кой ще върне праведниците обратно
за да наваксат пропуснатото.
Всички вие възмутени и злобно обвиняващи, кой ви дава
правото да бъдете съдници, никой не е длъжен да живее
по вашите измислени правила...
Светът е оцелял, защото се е е*ал...

334.   проблема е, че не правиш нищо по въпроса да запазиш любовта м/у теб и жена ти. Просто един огън угасва когато няма кой да го поддържа. Наистина не е честно спрямо женати трябва да избереш една и да пуснеш другата да живее с друг който ще я обича. Сигурна съм, че ако кажеш на жена си какво искаш от нея.. как да го прави, малко спомени... , романтика и време само вие двамата с малко сексапилно бельо. Но за това се иска разговор открит м/у вас и желание да пламне пламъка отново. Ето това е истинска любов да умееш да я съхраниш.

335.   334... Огън с мокри дърва не се поддържа,
почва да тлее и накрая угасва.
Спомени, романтика и сексапилно бельо... ми, нека
някой мъж да каже дали това действа и колко време трае
ефекта.

336.   Към 334, За да станат дървата сухи трябва време, а нашият домакин /Лем/ явно държи постоянно да има мокри дърва под ръка. Дали за да покаже мъжественост или всичко това е плод на слабост и страх... причината сам си я знае.
Сани

337.   Ти когато не желаеш един човек и на челна стойка с роза в устата няма да го пожелаеш. Мокрото дърво не става за секс, това е истината. Глупавите идеи за романтичните спомени не помагат. Той страстният секс си го е намерил другаде. Много хора си заравят главата в пясъка и не искат да повярват в очевидни неща. Чак когато живота ти удари явно два шамара, тогава разбираш какво точно се е случило

338.   Когато един човек, започне да живее със спомените си,
а не в настоящето... или това настояще е прекалено скучно,
или просто е загубил интерес към него.
Тогава заравя главата си в пясъка и не му пука за очевидните неща.
В другия случай не се примирява и търси алтернатива,
дали това ще е нова любов или нещо друго... няма значение, важното е да придаде вкус на живота му, защото една гозба без сол, нищо не струва.

339.   Към 338,

Прав сте за спомените.
Що се касае за вкуса на живота... вярно е, че "една гозба без сол, нищо не струва", но в днешно време солта губи силата си и всички гозби стават еднакви и безвкусни! За да се променят нещата трябва да променим отношението си към живота, а именно да се разделим с лъжата и да сме готови да понесем истината и нейните последици.
Сани

340.   Сани... кажи ми, ама честно...
ти винаги ли казваш истината?

341.   За Сани не знам, но аз казвам истината! Просто не ме е страх какво ще си помислят хората и поемам отговорност за постъпките си. Което съветвам да се научат и изневеряващите. Лем, какво си изградил и къде има съзидание? Във фалшивият ти брак няма съзидание. Това не можеш да преглътнеш ти. Това което ще видиш, като се обърнеш назад, е живот пропилян от лъжи и страхове да си признаеш, че си се провалил в този брак. Висиш като маймуна между двата клона и не можеш да продължиш напред.

342.   Това тук не е просто филм, цял сериал е :)
Не е ли време за нови серии, нов сезон?

Ето основната идея: Обичай винаги когато може, колкото може и докато може.
Като обичаш, прави много секс, разбира се :)
Без значение кой за кого е женен/омъжена.

Y D

344.   До 342...
Точно, лаконично и ясно, дори не са необходими
аргументи.
Що се отнася до сериала... ако продължи прекалено дълго,
става досаден дори и за най ревностните му привърженици.
И в живота е така, затова ще си позволя да те повторя...
Обичай винаги когато може, колкото може и докато може.

ЛеМ

345.   "Обичай винаги когато може, колкото може и докато може."

Звучи прекрасно. Като житейска есенция, преодоляла суетата на момента :).

Но не е.

Това е лицемерната теория на консуматора.
Ако всяко чукане с тръпка е любов, то и всичко, дето лъщи, е злато. Ама не е :).

346.   Към 340,

Да, винаги казвам истината, разбира се, имам проблеми по този повод, но не се отказвам. Рано или късно тя, истината, излиза наяве, тогава не става ли по-зле,м?

347.   Аз в момента съм от страната на момичето. На 17 съм, но той не ми беше казъл, че е женен и сега ми е много кофти... Браво че си и казъл

348.   Мъж и жена са на селски туризъм. Попадат в кравеферма, тъкмо когато заплождат кравите. Стои си един едър бик и една по една му докарват крави. След всяко чукане получава като за награда бонбонче.
Жената завистливо се замислила, а вечерта се прибрали и правили секс... нормален, скучен, както винаги мъжът се обърнал на другата страна, но усетил леко почукване, обърнал се и видял жена си, усмихната, с протегната ръка в която държала бобнбонче. Досетил се за тънкия намек и отсякъл... " Да, ама на бика всеки път му водеха различна крава"
Изводите си за вас

349.   О мили ми Хумберт..

Язе да се изява като моралистка, ама по-тъпо нещо не бях чела. Имам едно умилено отвращение към мъжете, които лапват по малки девойки, аз самата съм към тази възраст и ми се повдига от мъжете, които се лепят. Не искал, ма станало.. ма се влюбил, ма жена му била студена.

Айде стига тъпотии, а?

Има огромна разлика в мисленето на 19 годишна и 35 годишен пръч. Колкото и да идеализираш нейното разбиране (което със сигурност е гарнирано със страха да не разочарова родителите си) и мислите, които вълнуват една 19 годишна и нещата, които тя трябва да преживее. А ти си на 35 и отдавна е трябвало да се сетиш, че емоционалните изблици не ти прилагат а трябва да заложиш на рационалното мислене, понеже това дете има нужда от баща! А ти дърти пръче, си просто една увяхваща пишка с изтичащ срок на годност и сълзливите ти излияни са толкова банални, че една част от мен се надява да не пострада девойката.

Оффф

350.   Номер 349... или завиждаш, или в теб има толкова романтика, колкото и в учебник по квантова физика.
Какво ти дава право да квалифицираш мисленето на когото и да било, независимо от възраста му и да правиш сравнения. Звучиш ми по скоро като съвременничка на Хумберт, а не на " към тази възраст"... ха!

351.   Хм, 350 коментара по историята на един егоист par excellence!
?азбира се, не съм и очаквала авторът да се съгласи с множеството епитети, които много точно го описват. За "n"-ти път "свалям шапка" на Д. Т. и за пръв път не съм съгласна с Рей!
Между другото, любовта не винаги има срок на годност... поне в моето и в на родителите ми семейства е до живот. Горко ни на нас, заблудените...

352.   Заблуда е да се смята, че изневярата не наранява никого.

За Автора: Живеем в дуалистичен свят. Колкото си по-щастлив сега, толкова повече ще страдаш после.

Много вероятно е, докато се накоментираме тука, автора вече да си носи последствията... или малко по-късно.

Лем, сподели.! Почнаха ли вече данданиите или след малко?

До тук - свежи коментари! С удоволствие чета!

353.   Всичко стана случайно.... не съм го искал... не съм го търсил... но то се случи... безумно влюбен...

Не мога да разбера за хомо сапиенс ли иде реч или за първосигналко?

Ами детето? Това ли ще му обясниш? - Всичко стана случайно.... не съм го искал... не съм го търсил... то се случи... безумно влюбен... А, сетих се - то детето няма нищо общо - да не съм посмял да го замеся - нали? Айде, жената ще я жертваме, голяма е - ще се оправи!

Според теб колко деца са хвърлени в ужаса на развода, причинен от изневярата, която вероятно е най-бързият път към развода? А, да, сетих се - детето няма нищо общо! И защо най-невинните трябва да страдат заради 'Всичко стана случайно.... не съм го искал... не съм го търсил... то се случи... безумно влюбен... '

Горката ти жена, горкото ти дете, горкия ти, горкото момиче! Печеливши няма, колкото и да си мислиш, че си изтеглил асото от колодата. Само губещи.

Айде успех и сподели, че се развълнувахме тука.

354.   На теория всички сме моралисти, но когато попаднем в критична ситуация и да трябва да проявим морала си, оказва се, че нито е толкова лесно, нито е толкова просто, защото нещата винаги са комплицитни. И аз бях от тези, които сега сочат с пръст и съдят, но явно животът ми реши да ми даде урок и да ми покаже, че не съм нищо повече от хората, които съдих, и докато не вляза в обувките им, не мога да знам защо и как са взели някакво решение. Така или иначе, всеки сам си носи последствията от действията. Неслучайно съдбата ни поставя пред такива изпитания. Трябва да си научим уроците.

355.   Доста почетох мненията под историята... и накрая реших и аз да се включа въпреки, че вече е доста време е минало. Накратко... и аз бях в подобна ситуация като автора, с разликата, че нямахме разлика във възрастта. Аферата продължи близо 6 месеца, като през това време и аз се чувствах окрилен от любов, пеперудки и други ефекти, описани по-горе. В един момент даже започнах да мисля и за развод. Но.. не знам какво се случи една сутрин, нещо ме отрезви и установих, че щастието, в което си мислех, че живея... е всичко друго, но не и щастие. Откраднати моменти, 1-2 часа на ден, непрекъснато криене, настръхване като звънне телефона... това не е щастие... и тогава за пръв път осъзнах как аз бих се чуствал, ако съпругата ми направи същото нещо. Е... със сигурност не беше щастие, това което усетих. Реших, че трябва да прекратя връзката си и да се съсредоточа върху семейството си. Да се опитаме със съпругата ми отново да върнем тръпката между нас. Нещата с раздялата се получиха сравнително лесно и мога да кажа, че се почуствах много добре. Няма го вече гузното чувство, с което се прибирах в нас след поредната 'външна' среща. Разбира се остава гадното чуство, че съм предал семейството си и че съм пристъпил обета, който съм дал при сключването на брак. Знам, и че приключването на паралелната връзка не ме прави светец, знам и че ще има някакво възмездие. Само се надявам, да не е много сурово. И открих, че най-голямото щастие е като се прибера вечер да ме чака малкото човече и колкото и да съм изморен да започнем луда игра с него. Така че Лем, ако все още си с паралелната връзка... вземи се в ръце и се върни при семейството си. Според мен няма да сбъркаш...

357.   'Каза ми, че никога няма да си прости ако
причини нещастие на мен или на който и да е от семейството ми. '

Ха, манипулации! А това момиче не си ли дава сметка, че всъщност лъже, тя вече е причинила вред на семейството. Хубавите думи нищо не значат.

Не те съдя, но избери една от двете и знай, че която и да избереш- все ще съжаляваш за избора!

358.   Не 357... хубавите думи значат много, ако са искрени. Това момиче удържа на обещанието си, въпреки всичко.
Здравейте отново, за всички, които проявяват любопитство, искам да кажа, че историята НЕ е приключила. Липсва ми споделянето, въпреки че се "научихме" някак си да живеем по този начин... извън правилата. Дори за мен, това продължава неочаквано дълго, още не съм открил формулата, не знам какво ще се случи, но все още нямам усещането за край. Обичам детето си, обичам жена си, но съм влюбен в това момиче... факт. Мога ли да го променя, мога ли да контролирам чувствата си, трябва ли? Времето не ми е съюзник, малко са хората, които биха намерили смелост да ме оправдаят, а аз и не искам да бъда оправдан, искам по скоро да бъда разбран.
Животът ми е по сложен от колкото може да си представите, непрекъснато трябва да го организирам, планирам, импровизирам, да лъжа дори... неизбежно е. Понякога си мисля, че това е цената, която трябва да платя. По стечение на обстоятелствата, сега имам повече време, което мога да прекарвам с НЕЯ, да разговаряме... секса не е единственото нещо, което ни свързва, усещането, че сме едно цяло е взаимно. Бихте ли се отказали доброволно от нещо, което е толкова истинско и непринудено, че липсата му води до болка. Какъв щях да бъда, ако Тя не се беше появила в живота ми... по добър, по отговорен, морален или просто различен. Не знам, може би. Понеже тук си позволявам да бъда достатъчно откровен ще ви кажа... не проклинам съдбата, благодаря и. Каквото и да се случи в бъдеще, благодаря и.

ЛеМ

359.   Ти направо си караш втори паралелен брак. А замисляш ли се какво ще стане, когато влюбването, за което казваш, че не е вечно, се трансформира в обич, и ти обикнеш и момичето? И се влюбиш в трета жена? Ще имаш две съпруги и една любовница и тогава само клониране може да те спаси.

360.   Влюбен си до уши. Няма да послушаш никого, но аз те разбирам. В същото положение съм и аз, но с тая разлика, че с никой не съм споделила. Опитвам се да скрия чувствата си, а ти си по-смел.
Знам, че е грешно, но на сърцето никой не може да заповядва

361.   Подкрепям номер 5 и 58.
На въп осният господит Автора му е липсвала тръпката, онези временни пеперуди в стомаха. Както пеперудата има много кратък живот (за съжаление), тага и тръпката в стомаха.
Опиянени и замаяни, не осъзнавате какво се случва.
Въпроса не е във възрастта Ви, а за момичето, че си губи времето, защото няма бъдеще с Господина. Може би тя самата не го осъзнава сега. Но Автора е наясно с нещата, казал го е кратко и точно, че много обича семейството си и че няма да се разведе.
Пеперудите още ги има при Вас, само защото се криете.
Господин Съвършенство, оставете я да си изживее годините и да намери момче, което да я обича наистина и да ти има семейство.
Всяка жена заслужава да има семейство, а с Вас тя няма бъдеще!!!
Ако поне малко държите на нея, ще я освободите от безсмислицата Ви. Повярвайте в това, ще я обичат истински, заради самата нея, не само заради пеперудите в стомаха. Вие я лишавате в момента, тя сега живее в сянката на жена Ви, не е НИКОЙ.
Помислете за нея, не й съсипвайте живота, нямате това право.

362.   Много неща мога да кажа за тази история, но знам 4е едвали ще имат зна4ение за теб. Просто ще ти кажа цитат от една любима песен: " Дано даде съдбата да имаш дъщеря и с нея да се слу4и вси4ко оново... "(което преживява 20годишното моми4е... )

363.   Подкрепям 361.
Авторе, това прекрасно чувство, което изпитваш е влюбване, не любов. А влюбването е най-егоистичното чувство и няма нищо общо с любовта. Ти докъто си влюбен всъщност обичаш себе си, виждайки се в другия човек.... това за твоите 35 години трябва да си го разбрал вече.

364.   За същото нещо, ако се случи на жените ви, сте готови на кладата да ги изгорите. И тогава няма да мислите, че се е влюбила, изобщо няма да ви интересува какви са били причините. Я си помисли как би се чувствал, ако жена ти се беше влюбила така в някой по-млад и интересен от теб и си кара паралелна връзка. При теб ако любовта е изчезнала, защо си мислиш, че при нея не е? Или смятате, че е само ваша привилегия да ви "изчезва" любовта към жената, с която сте живели толкова време и с която имате деца? Ще ви издам една тайна - любовта изчезва, защото самите вие не се стараете да я поддържате, след като вече вържете една жена. Разбира се, по-лесното е да се метнеш на другата, отколкото да опиташ да погледнеш на жена си, както си гледал преди време. Тя няма да остане безразлична към това и ще останеш изненадан от отговора. Но то с влюбчивите е така - инертна, несериозна работа. След време и сегашната фаворитка ще бъде изместена от поредната голяма любов и така до безкрай.

365.   Ох, прочетох всичко, най- много ме фрапира последният коментар на ЛеМ, който е отпреди 10 дни и твърди, че всичко продължава. Как може една връзка с момиче, което преди време е срещнал и нищо не е разбирало от живота, била е просто ученичка и абитуриентка, как може тази връзка да продължава вече втора или трета година? Просто не го разбирам, момичето е изживяло младостта си, криейки се, представяш ли си колко стрес й е причинен, да се крие, за да се вижда с 35 годишен женен мъж, и да лъже родителите си, кой знае какво им е казвала, когато се вижда с него. И как се е чувствала после, при условие, че лъже хората, които дават всичко за нея. Изключвам варианта, че това е само секс, разбира се, че е някаква странна разновидност на любов, но ако беше любов, тя би прекратила връзката с жената и семейството. Ако баща ми имаше такива чувства, колкото и гадно да е, бих предпочела да знам какъв предател е, вместо да се прибира вечер, да целува мен и майка ми със същите устни, с които е целувал моя връстница...
И определено, тази връзка е съсипваща за младия индивид, който си мисли, че е намерил себе си в мъж, който вместо да е отговорен за семейството си, се поддава на връзка, която би унищожила не само него.
Това е повече от егоизъм.
Това е сляпа вяра, че съдбата ти е подготвила много повече, отколкото можеш да понесеш. Според мен този човек трябва да се замисли, как ли щеше да се чувства сега, ако не беше започвал тази връзка?

366.   Не съм моралистка, но заради текива като теб скъпи ми авторе, такива като мен ги е страх да се обвържат и да създадат семейство. Що за глупости са това и всички които те възхваляват?? Ти някога постави ли се на мястото на жена си, която е ясно няма тяло на 19 годишна (което пак не е сигурно), но някога ти е повярвала с пълна сила, че ти си нейният човек и ти е родила дете? Ти запита ли се кого точно правиш щастлив и на кого точно не пречиш... обяснения от сорта на: "не съм го искал.. случи се" звучат меко казано несериозно. И тези философски питания :'къде била изчезнала любовта към съпругата.. " ами тя тази любов трябва да се поддържа.. няма го началното WOW, но остават много по-ценни и стабилни неща.. а що се отнася до 19 годишната - там е ясно всичко е само секс.
Ж, 27г.

367.   До ЛеМ
Здрасти, аз съм момиче, което беше любовница на такъв като теб цели 6 г. Бях на 18 г., когато го срещнах. Знам, че не съм първата му любовница, но съдбата реши да остана последната.
Какво да ти кажа - първите 3-4 г. бях прекалено заета със себе си, със своето израстване, следване, за да мисля. По-скоро за да не мисля работих на две места учих редовно, а нощем падах изтощена в самотното си легло. И всичко вървеше като при вас, докато започнах да се скапвам. Той си гледаше семейството, децата му растяха, правеше почивки с жена си и децата си и дори си позволяваше на командировки да спи с разни леки жени. Сякаш всичко минаваше покрай мен - сама на празници, в почивните дни (гледах да нямам такива затова), сама нощем в самотното си легло. Той беше и е много ревнив - никъде не излизах. Животът ми се състоеше само от работа, учене до пълно скапване и неговите посещения, които почнаха да стават все по-чести, всекидневни дори.
Заради него държах скъп за мен едностаен апартамент, вместо да живея в общежитие или със състуденти да кажем. Изобщо не ми помагаше с нищо. Накрая дори идваше да вечеря при мен, да си похапва плодове, защото жена му никога не готвела и никога не му поднасяла каквото и да е било - застояваше се първо 1 ч., после 2 ч., започна да споделя всичко с мен. Станах му най-добрият приятел едва ли не, но в този период сякаш беше сляп за моите проблеми.
Някъде към третата година си призна, че се е влюбил с мен. Спря да спи с други жени, включително с жена си... гледаше си децата, семейството, материално им осигуряваше всичко - екзотични почивки, коли, маркови дрехи, частни учители, телефони и голяма къща.
Интересното е, че противно на предубежденията нямаше нито подаръци, нито глезории, нищо - нали жан му може да забележи. Не можехме дори на едно кафе да излезнем, за да не ни видел някой. За 4 г. връзка бяхме ходили 2-3 пъти в друг град, където той ме почерпи с по един обяд. Това ми беше материланото облагодетелстване.
След четвъртата година обаче почнах психически да се скапвам. Започнах да заспивам много трудно, получавах сърцебиене като си легна, имах страх да си легна в самотното легло вечер, напълнях 12 кг. и не бях способна вече да нося теглото на собствения си живот, материално оцеляване (нямам родители да ми помагат), работа, учение - скапах се с две думи. Най-обидното беше, че той нищо не забелязваше, толкова се беше отдал на проблемите в семейството - децата му се проваляха в училище, жена му искаше повече и повече пари, а бизнесът му в онова време се беше закучил - стоеше с часове в бедната ми квартирка, докато у дома плазмата му, джакузито, скъпарските мебели си стояха празни.
Събудих се, разбрах, че е голям страхливец и поставих под съмнение чувствата му към мен.
Приех работа в чужбина по моята си специалност, изхвърлих СИМ-картата си. Използвах време, когато той беше в чужбина, за да се изнеса от жилището си, да се махна от държавата изобщо.
... видя, какво е без мен. Много трудно ме спечели обратно, разведе се, разводът беше много тежък заради материалните неща.
Жена му му каза в прав текст, че от самото начало е била с него заради парите и го била търпяла заради почивките, тя също си имала любовник.
Няма да изпадам в подробности, но фалшивото му семейство се разпадна. От много години вече сме семейна двойка, имаме общ живот, свои бизнес, с който печелим достатачно добре, за да издържаме децата му по университетите, за да не се мъчат като мен навремето. Като разведен мъж дори отделяше повече време за децата си, които в началото се оставиха да ги настройва майка им негативно, но слава Богу достатачно бързо се ориентираха и заеха неутрална позиция. В момента чакаме свое дете, строим свои дом, но загубихме ценни години - нито той е вече първа младост, аз прехвърлих 30-те и не знам дали ще можем да си имаме второ дете, а да не говорим, че се лекувах 2 г. при психолог, за да се стабилизирам психически, защото не си мисли, че всичко минава през приятелката ти без последствия - подтискаш, подтискаш и накрая всичката мъка изригва изведнъж и те смачква.

Какво искам да кажа на ЛеМ - не бъди страхливец и не губи години време като нас, не скапвай приятелката си като я използваш. Сега сме истински щастливи и той си даде сметка, че е бил голям глупак, че сам си е причинил страдания, които са били излишни. Децата му преживяха нещата много по-лесно, отколкото той си представяше. Страховете му се оказаха безпочвени. Последните години дори по-малкото се пресели направо да живее при нас по собствено желание.
Ще минат доста години явно, докато се престрашиш и ти. Можеш да спечелиш, можеш и да загубиш. Преди мен моят човек е имал 2 сериозни любовници. Бракът му е бил нещастен от втората година и само с паралелни връзки е успявал да запази статуквото и да търпи студенината у дома.
Така ли си си представял живота си, семейството си?
Така ли искаш да живееш?
Какво предлагаш на любовницата си?
Какво ще правиш, когато я загубиш?
Как си представяш живота без това момиче?
Да, времето работи против теб, защото тя ще порастне все някога и какво правиш тогава?

368.   Ти си... моралистка 366, в което няма нищо лошо разбира се, но ако мога да си позволя един съвет, нека "такива като мен", да не бъдат оправдание за страховете ти, защото изборът в крайна сметка си е твой.
"Ти запита ли се кого точно правиш щастлив и на кого точно не пречиш "... да, питал съм се.
Номер 364... сигурен съм, че много жени биха ме изгорили на кладата, изпитвайки садистично удоволствие, Ти си жена, съвсем нормално е да бъдеш солидарна, но не дискриминирай, защото тази "привилегия" за която говориш, не прави избор между мъж и жена.
Благодаря ти 367, че сподели своята историйка. Не разбирам, защо си поддържала връзка, която те е натоварвала толкова много, че си стигнала до психолог. Толкова пъти си употребила думата " скапвам", оставям с впечатлението, че всичко това ти е причинило повече мъка, отколкото радост. Аз не бих го допуснал, вярно е, не си представям живота без това момиче, но ще си тръгна в момента, когато тя го пожелае. Вярвам, че е достатъчно искрена за да ми го каже, ако се почувства скапана или използвана, изморена, отегчена. Споделяли сме всичко това много пъти. За сега, още виждам все същото пламъче в очите и, когато ме види и това ми е повече от достатъчно.
Благодаря ви за Коментарите!

ЛеМ

369.   Любовта е много хубаво чувство, Лем. Изживей си я, но много внимавай. Не допускай тя да нарани хората, които те обичат. Пази се. Много!
Веднъж прочетох, че много хора на "смъртния си одър" са съжалявали не за това, което са направили, а за това, което не са направили.
Бъди щастлив!

370.   Лем, сигурен ли си че ще си тръгнеш когато тя пожелае? а къде ще отидеш?
Какво ще ми кажеш за връзките и зависимостите?

371.   Започнах да чета 2 години и 9 месеца след започването на темата, като имах странното усещане, че автора и до днес ще бъде между двата стола.. за съжаление се оказах прав.

Мъчно ми е за момичето, от тази връзка един ден ще излезе като развалина -емоционална и физическа, няма начин такова търпеливо и обичащо момиче да не бъде спасено и възнаградено.

Жена му си е екстра -не се напъва, има кой да запълва емоционалните и сексуални празнини в брака и, ЛеМ е хванат с халката за носа. Тя знае всичко за младата любовница, но се прави на мила, беззащитна и калпава.

Детето е "кеф на мах " Всичко му е ясно за гнилоча у дома и се възползва и от слабостите на двамата, един ден ще поеме пътя си и ще мрази родителите си заради фалша и лицемерието им. Почти е сигурно, че ще повтори грешките им в своя живот.

ЛЕМ, пожелавам ти брак който заслужаваш - дълъг, ама много дълъг и никога повече да не срещнеш човек който да те обича. Да си жив и здрав.

372.   Направих си труда в рамките на 3-4 дена да изчета всички коментари по темата - няма значение, че още от самото начало бях готов да изкажа мнението си. ОНЗИ дето се наричаш Лем прочети още веднъж коментарите на No 314, 316, 325, 327, 329, 341, 345, 349 най-вече, 353, 355, 361, 363, 365, 366, 367, 371 - не мися, че бих могъл да добавя нещо повече, освен това, че ти си един красноречив измамник, който мами най-вече себе си, защото от другите ще избягаш, може и да успееш да се скриеш, но от себе си наяма къде да се скриеш "човек живее със себе си цял живот". Ти си един безотговорен, все още млад, но вече застаряващ мъж, някой ден ще си платиш, но не на оня свят, а тук на земята - то и сега не ти е никак лесно, представям си какъв огън ти гори в главата, нещо което трудно се понася. Не трябва да пропускам да ти обърна внимание и на това, че си жлъчен наглец - значи мнението на 367 е "историйка", а твоето е ИСТОРИЯ? Нищо няма да те съветвам, но от позицията на 49 годишния си опит ще ти кажа, че си много жалък, дори не знам защо те коментирам, но винаги съм се дразнел когато някой наглец ме дърпа за опашката! В заключение, безотговорен си, към момичето, към съпругата, към детето си - единственото, което изпитвам към теб е съжаление и срам, че някоя жена би ме поставила под общ знаменател с МЪЖЛЕ като теб!

373.   брак съжителство сметки проблеми роднини упреци гняв много секс които не желаеш или липсата на такъв когато много го желаеш... това убива любовта. ако искате това заживейте заедно и унищожете и най хубавото което сте имали някога

301-350 от 364