Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

101-150 от 420

116.   Всички знаем до какво води ислямът. 115, спазването до такава степен на всичко, което изисква религията ви е фанатизъм. Колкото и да се опитате да ни изкарате тесногръди и т. н., 1-во вие не приемате изобщо християни и 2-ро не може да сме слепи за това, което става. Според мен, който приема исляма е луд и не случайно това са повече жени, което показва двойния ви стандарт. С гръмките си слова за нетолерантност няма да убедите никой здравомислещ човек.

118.   Май изобщо не си общувала с мюсюлмани откъде го измисли това, че не сме приемали християни напротив ние сме толерантни към всички народи религии и раси! Или си попаднала на грешния човек или просто не знам откъде имаш такова впечатление! Аз живея с християни и мога да ти кажа, че дори нямам такива приятели мюсюлмани и всичко е взаимно, те ме приемат какъвто съм но аз мога да ти кажа от личен опит и друго, че християните сте по нетолерантни към другите! Изобщо не знаеш какво говориш. А и точно за българите мога да ти кажа, че са пълни расисти не уважават другите религии и особено исляма заради турците живеете в стария свят правите са на патриоти и не си гледате собствения живот и затова държавата е на това положение. Хората по света избират исляма и до 2040 мнозинството от хората на земята ще са мюсюлмани но моля те не ми обиждай религията, ти го доказа че сте по нетолерантни може да съм казал нещо което ви е прозвучало обидно но не е така просто изтъквам фактите! И за това че немюсюлманите не изпълняват техните религии и това е главнич проблем аз не те карам да вчтваш в Аллах но все пак човек трябва да вярва в нещо и то истински не да гледаме да ни е все хубаво защото мн хубаво не е на хубаво!

119.   до Авторката - в Конституцията си България ти гарантира религиозна свобода, но и за хора като 118 е изрично казано, коя религия е традиционната в страната

Чл. 13.
(1) Вероизповеданията са свободни.
(2) Религиозните институции са отделени от държавата.
(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.
(4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.

Иначе, аз съм израстнала с помаци - българи, който по време на турското робство по една или друга причина са приели ислияма. Не вярвам да е по свой избор, 118, но както и да е. Моите приятелки са 100% помакини, но само една се омъжи за такъв и страда и до днес от това. Не казвам, че това е заради религията, и изобщо помаците по градовете рядко изповядват религията си.
118, не знам откъде ти е дошло на акъла,че българите едва ли не са фишисти, само че ще ти напомня, че „расистите„ българи до сега са нямали война на етническа основа и дори по времето на националсоциализма ние единствени и датчаните сме спасили евреи и роми. Българският патриарх е застанал лично пред влака, пълен с евреи!
Аз лично и Байрям съм празнувала със съседите си, и сме се канили по празници и се уважаваме. Родителите ми практически са атеисти, добре че съм възпитана от баба си в Християнството. И брат ми и братовчедка ми направиха грешката да се оженят за помаци и полследиците са лоши. Не е заради религията, а заради ценностите, различния начин на живот и т.н. Макар, че нашите помаци не си изповядват религията и т.н. пак си са носители на тези ценности и начин на живот и за съжаление си страдат от това.
118, няма съвременен човек (освен авторката), който да си избира ислиама за религия. Вярно, Ислиямът е бил през Средновековието много по-толерантен от Християнството, но поне от 200 години не е така. Няма го благоверният Саладин да пощади невинните, а в днешно време ислиамските държави са потънали в тъмнина, кръв, мръсотия, беззаконие, изостаналост, безперспективност и простота.
Нашите философи, начело с Левски, са ни учили, че да си българин не е въпрос на религия, да оставим мирните турци в страната си, но така ли направи Турция - къде са православните в центъра на православието - Истамбул? Знаеш ли, че като умре вселенския патриарх, край!!! Заради турски закони не може да имаме друг? Знаеш ли, че в Истамбул един християнин не са оставили, че са изселили гърците с хиляди, гърдите - основатели на града, които са го построили, наследниците на Катерина Велика!!!
Къде сте толерантни, когато дори в Западна Европа се убиват момичета с камъни, ако решат да се омъжат не за мюсюлманин. Моята приятелка - туркиня е изхвърлена от семейството си, защото си е намерила приятел ( пак турчин) БИЛА Е К-ВА, да не говорим, че собственият й баща я изнасилва, но за това не се говори - нали?
Пропастта между ислияма ДНЕС и всички останали (включително будисти, атеисти и т.н.) расте. Не може да отричаш в 21 век равенството м-у половете, свободата на словото, образованието в природните науки (извън мъмренето на Корана), да искаш шариат и да грабиш собственото си население (Либия, Иран, Саудитска Арабия)..и да искаш да си „номер 1„.
Не е възможно до 2040 г. мюсюлманите да са мнозинство, защото само китайците са 2 милиарда. Да не говорим, че не расте броят на мюсюлманите заради „избор„ на религия, а защото се плодите като зайчета - виж Косово! Но вземи картата на света и ще видиш, че най-бедните страни са с най-голяма раждаемост, най-висока смъртност и най-голяма човешка мизерия. Ето пример - Индия и Пакистан, един народ, две религии - едните са една от най-бързо развиващите се страни в свта, център на информатиката, всеки знае английски - другите са център на тероризма, мизерията, корупцията и продажничеството.
Ето, хиляди араби напират да живеят в ХРИСТИЯНСКА ЕВРОПА по западен начин, не съм видяла италианци да се трупат на някой арабски остров? Мразим американците уж, ама ако им дадеш американски паспорти, цяла Мала Азия ще се обезлюди, най-напред жените и децата ще искат да избягат от този гнет. Кажи им - Християнство срещу американски или ЕС паспорт - и ще се обезлюди и Турция и цяла Северна Африка.
Е, американците не са будали да дават на тези хора паспорти - нито имат образование повечето от тях, нито нищо, даже хляб не може сами да си направят в Либия от мързел, защото индийците са напуснали страната (ББ би казал - лош човешки материал).
Ето, Либия се освобождава БЛАГОДАРЕНИЕ на християнските сили, а бунтовниците искат западен начин на живот, СВОБОДА!!! Да видим!
Ислиямът може би на теория е по-добрата религия, но на практика се е превърнал в бич за човечеството. Ние, българите усетихме ятаганите на джихата и си знаем. Може би ни чака Трета световна война, която ще е на база християнски свят, напредък , западен начин на живот, свобода vs. фундаметализъм, изостаналост, тероризъм, Средновековие - тоест Ислиям!
Аз уважавам мюсюлманите на ниво личност, ето - младите хора доказаха, че искат да живеят нормално в страните си, но като доктрина, като шариат, джихат и отношение към човека и жената - НЕ, НЕ И ПАК НЕ!

120.   Аз съм 116, съгласна съм със 119, тя общо взето е отговорила на 118. 118, твоите наблюдения са за България. Къде в мюсюлмански страни се позволява такова своеволие на християните? Кога някой там ще дръзне да си сменя религията? Даже кога някой от вашата общност в България ще тръгне да го прави? А за това как сме били мразили ние българите. Ние сме толкова толерантни към другите и нетолерантни към самите нас, че ще се погубим. Забелязала съм, че нормалните хора приемат другите стига да живеят като българи. Когато някой хора започнат да говорят, че тук след известно време няма да е българско и че ние в нашата държава трябва да се съобразяваме с техните норми, а те с нашите- не, тогава вече е ясно, че няма да го приемаме.

122.   119 това че си израстнала с помаци не означава че си израстнала с мюсюлмани ти го каза че те не си изпълняват религията това и е главния проблем и на тях оттам идват и семейните проблеми на твоите приятелки и братовчедки, ако техните мъже помаци си изпълняват религията това изобщо нямаше да се случи! За каква мизерия говориш в арабските държави гледала ли си репортажа как едно българско дете не иска да се прибере в България а иска да остане в Либия децата макар и малки разбират къде е по хубаво не виждаш ли че България става с всеки ден циганска държав, не виждате ли мръсотията, беззаконието и т. н тук в България ако имаш пари и дори да убиеш човек те осъждат на условна присъда, а там смъртна присъда тук ако изнасилиш жена 2-3 месеца а жъзможността да не получиш нищо още е по голяма това е истината! Колкото до турците видяла ли си че почти всеки турчин или арабин в България си има хубаво гадже българка особено в ст град е пълно с такива защо българките избирате тях?

123.   Ти си знаеш. Но грешката ти е голяма. Погубваш си душата. Но не е необратимо.

126.   Аз съм приел исляма и аз съм доволен от избора си

128.   Така мислиш, защото приятелят ти е християнин, я си вземи един турин или албанец да ти покаже какво е ислям и да те тъпче всеки ден, щото нали знаеш, че мястото ти е между обувката му и земята и да видиш коя е правата вяра. Религията ли те не научи да се откажеш от семейството си, не те ли учи да уважаваш майка си и баща си и да не престъпваш волята им? Тръгнала си да сменяш религия,а не знаеш, че в курана пише, че мъжът ти има право да те бие ако не слушаш и да те убие ако му изневериш, ама как ще знаеш като имаш християнин за гадже. А знаеш ли,че според курана е грях да имаш гяур ( неверник) за мъж, знаеш ли че сега ще гориш в ада за това? Я вземи да си поговориш с някой мюсюлманин да ти каже, че това не е игра, а правила, които ти си нарушила и да искаш не можеш да имаш мюсюлманин, защото няма да вземе момиче, което е било с християнин и не е девствено, така че вземи влез в църква и прочети библията, може и малко да се образоваш, защото пишеш с грешки и е срамота.

129.   115, аз съм с мъжа, с който искам... ти също не ме познаваш, че да твърдиш каква съм аз. А колкото се птнася до това, колко често ходим на църква: аз не смятам, че между мен и Бог има нужда да има посредник, как се държа с всички живи същества е важно, а не колко често ходя на църква ;)

Лола

130.   Така, първо не съм 115 и второ коментарът ми е за номер 1, не за теб Лола. Като четеш поне малко мисли.

132.   Христос или Иса както е при мюсюлманите е пророк преди Мохаммед, но той е човек не бог вие смятате Христос за бог, а той е просто човек пророк но в никакъв случай бог, заради това християнството е станала грешната религия и заради такива мн изменения от хората да не говорим за сектите които продължават да го правят, а за хората, които дори не са отворили корана да не говорят празни приказки!

133.   Не съм мюсюлманин но искам да науча повече за тази религия. От къде да си взема коран на български? Искам да го прочета от интерес. Съгласен съм с 132.
Искам да ви попитам защо смесват някой от вас османското робство с религията. Може би ще ми отговорят, че защото османлиите са налагали насилственно мюсюлманството. А защо след като се връщате назад в годините в историята не се върнете още по назад. Цар Борис също е налагал християнството насила и тогава падналите глави никак не са били малко и то от ръката на българският владетел не от ръката на поробител. Или така е по лесно да нападаме момичето за решението й. Нейното решение е дошло от там. Църквата в България почти липсва като институция като сгради я има, но къде поп говори с хората като с равен и поповете отдавна мислят само за пари. Последно като ходих в манастир поп за пари Благославяше Джип да за автомобил говоря бяха му вдигнали предният капак попът пръскаше с чимшира двигателя и говореше да държат спирачките му, да са здрави частите му и т. н.. Бог вече е спасил нас сега да пази и колите ни та нали в библията пише да не се обръщаме към матерялното да търсим духовното. Джипа какво е? Бях шокиран това ли е нашата християнска религия. Майтапихме се с приятелите ако му занеса на попа скъпата си ловна пушка дали и нея ще благослови да стреля и никога да не засича. Защо не и тя е предмет като автомобила.
Имамите говорят с хората изслушват проблемите им дават съвет подкрепят хората си. Разказват им поучителни притчи на разбираем за тях език. Затова момичето се е заинтересовало пък може и да е видяло поп да благославя мерцедес. Знае ли човек?

134.   №133, пич, на прав път си с разсъжденията. Прав си и в наблюденията си докъде е стигнала нашата църква и въобще Църквата по принцип. Само ще ти подскажа, че духовността (би могла да) няма нищо общо с религията, била тя християнска или ислямска. Духовността е степен на (само-)осъзнаване и на разбиране на истинските закони, които управляват битието. Знание е и за това какво представлява и как функционира Съзнанието и къде сме самите ние в общата картинка на нещата.
Отговори на тези въпроси (особено изказани на съвременен език) няма да намериш нито в Корана, нито в Библията. Или поне това, което ще намериш там ще е само част от истината, и то представена по начин, който едва ли ще разбереш преди да натрупаш съответните духовни и житейски опитности...
Ако искаш хубава ДУХОВНА книга с ислямски оттенък, прочети книгата "Любов" на турската авторка (всъщност много космополитна жена) Елиф Шафак. Книгата е художествена и увлекателно написана. Приеми я като един съвременен поглед върху исляма и корана, при това през очите на жена. В нея става въпрос за суфите и дервишите - едно от мистичните разклонение на исляма (съществуват и подобни християнски такива), които са хора практици и са истински духовни.
Ако опознаеш и будизма и въобще източните религии и философски учения, вероятно ще откриеш, че всички те (заедно с християнството и исляма) говорят за едни и същи неща, само че пречупени през културата и терминологията на времето и мястото, където са възникнали. Дори съвременната наука, която смятаме за нещо като антипод на религията, напоследък започва да открива потвърждения и да намира допирни точки с духовното познание, събирано хилядолетия (гелдай филма What the.. bleep.. do we know? ")

Успех по Пътя!
Ray

135.   Доста ще има да почетеш но това е хубаво щом имаш желание! Ако напишеш в google коран на българси ще ти излезне има мн преводи, даже и озвучение има. В това за цар Борис си напълно прав( евала) радваш ме като мислиш така, никой не е виждал бог даже Мохаммед когато е поискал да го види казва че е видял една голяма светлина като планина, така че най -малко бог ще се яви в човешко лице!

136.   Значи, харесват ми последните три коментара, заради добрия си тон - определено е добре, човек да бъде толерантен и да уважава другите и тяханото търсене на спиритуалитет.
Но не мога да се съглася с мнението ви, че ислиамът е точният отговор на тази религия. Да, църквата ни след 60 г. комунизъм е в криза, но за нея това е само миг -тя съществува от 2000 години и ни е спасявала като нация многократно - спасила е и над 25 000 евреи и рома и днес ме една от две нации в Европа (освен Дания), спасила евреите си, защото патриархът ни е стоял пред влака.
Определено, налагането на християнството е нямало нищо общо със спиритуалното, но защо трябва да го търсим в Коранът?
Християнството се е реформирало през годините, библейските текстове се тълкуват съвременно, жените не се приемат например за част от инвентара, а имаме един женски образ като Дева Мария. Християнството възпитава преди всичко, особено хора с по-ниско образование, които не могат сами да си отговорят на много въпроси, предлага достъпни отговори за всеки. Да, църквата ни е в криза, но на места има много, много добри попове и отци, които помагат много и днес.
Не говоря нахаос, идвам от Родопите и там точно ислиямът отблъска все повече хора, защото ходжите се занимават само с печатане на пари - правят магии за 100 лв., няма в джемиите помещение за жените и те са изключени - наред с добитъка, оправдава се боя над жени и деца, а в последно време има и много терористически организации, които се опитват да радикализират мюсюлманите. Има училища-интернати, които привличат с добри условия за живот и безплатно образование, а са реално инкубатори на терористи - слава Богу, институциите реагираха, но това се процеси от 21 век, които важат изключително за мюсюлманите и просто е неадекватно един човек днес да търси спиритуалното в Ислияма.

Нека не забравяме и политическия момент - в бъдеще ще има война между Западния свят и мюсюлманския - между тях и всички други държави (християнски, будистки, държави като Китаи и т. н. ). Ислиямът в днешно време е символ на лошото, на демоничното, на грешното.
Добре, ти ще приемеш тази религия, добре следващите 20 години можеш да живееш в мир с това, какво става с децата ти - С ДЪЩЕРИТЕ ТИ? Ще им сложиш ли бурка, ще ги затвориш ли вкъщи, ще ги обрежеш ли като ги осакатиш, отрязвайки им срамните устни - все мюсюлмански спритуалитет, все практики, за които се намира някакво изречение в Корана.

Не знам - щом съседите ми - РОДЕНИ МЮСЮЛМАНИ тайно се прекръстиха, щом техните деца отведоха моето в неделното училище на епископ Антонии в църквата, значи не е отговорът в Ислиямът, ако човек днес търси спиритуалното, ако търси религия и за децата си, да ги възпита като добри хора - не случайно има термин християнска добродетел - да обичаш без да съдиш, да не отмъщаваш, да помагаш, да търсиш отговори.

Завършвам с думите на една моя позната - монахиня, родена помакиня - Какво намери в Християнството, което го нямаше в Ислиямът?
- Прошката. В Ислиямът е няма тази дума - трябва на всяка цена да се запази честта на семейството, да има възмездие, око за око - зъб за зъб - няма я прошката, тази дума няма да я намерите в Корана.

Ф.

137.   Ти отварял ли си корана? Говориш врели некипели! На какво се възпитават християнските деца- момичетата на 13-14 вече са изгубили девствеността си, а до 20 става чиста проститутка на това ли учи християнството? Приятел според мен не си чел нито коран ното библия, за какви войни ми говориш за това, че Америка и останалите държави искат нефта на арабсите държави, впрочем и за Японците имаше клипче къде горят корана но какво ги сполетя, не говори празни приказки как може да вярваш в човек? Бог не се ражда той е създателя на всичко! Най-малко може да излезе от отробата на жена, а за тези помаци за които ми говориш те били ли са някога мюсюлмани? Ти изобщо като се смяташ за християнин мислиш ли, че изобщо си такъв! никоя религия не учи на лошо!

138.   Браво 137, евала. За протокола само да добавя - аз също искам и ще сменя религията си, родена съм християнка, но откривам истината в Корана. Не ме интересува мнението на болшинството. Мир на всички Ви.

139.   137, 138 - споко.

137. - аз съм жена, но едва ли съм човешко същество според религията ти, така че не си се сетил, че може да съм и жена (не знам - бозайник ли се водя, предмет ли, инвентар ли според корана, светнете ме).

Конституцията на РБ ви гарантира СВОБОДА НА ВЕРОИЗПОВЕДАНИЕТО, спокойно - проблем щяхте да имате, ако искахте да ставате християни в мюсюлманска стана (дори Турция) - тогава едва ли щяхте да преживеете деня.

По стечение на обстоятелствата съм израстнала сред родени мюсюлмани, всичките ми приятелки са такива - празнувала съм десетки Байрями и съм ги уважавала. Колегите и приятелите на родителите ми също са 100% такива (не 90%, а 100%) и по принуда съм отваряла Корана, подарявали са ми и „осветени„ от ходжата малки коранчета (т. е. книжка с цитати от корана, които носят винаги на врата си)... , знам какво се пее в молитвите им... знам традициите, начин на живот и разбирания, държала съм броениците им в ръцете си. Винаги сме ги уважавали и зачитали, за да си нямаме проблеми, но никога не сме искали да бъдем като тях.

Когато двете дъщери на колегата на баща ми се омъжиха за иранци и се забулиха от главата до петите, човекът рева на рамото на баща ми, защото загуби единствените си деца - те се затвориха вкъщи и се дистанцираха от родителите си - нали по Коран, вече са на мъжете си. Самите им мъже - иранците, избягали от своят си ислиамски ад СЕ СРАМУВАТ ОТ ЖЕНИТЕ СИ. Живеят в България все пак и хората мислят, че те са ги принудили да се забулят и да живеят така, а те не го искат - молят ги да не го правят, не - те са вярващи жени, другите са курви.

137., като стигнахме до тази дума - защо християнството да учило жените да губели девствеността си на 14? Това е личен избор в един демократичен свят, а и така го казваш, сякаш губейки девствеността си, жената от инвентар се превръща вече в повреден инвентар? Светни ме и тук - какво наказание дава коранът - бичуване до смърт или по-скоро пребиване с камъни.
Мога да разбера един мъж, които търси „истината„ в Корана, защото тя ще бъде удобна за него, но не мога да разбера жени, които търсели там истината.
Моите приятелки - РОДЕНИ МЮСЮЛМАНКИ, празнуващи такива празници, носещи доскоро малки извлечения на корана на шията си, постещи преди байрям - всички те след 18 напуснаха родителите си и отидоха в София, в други големи градове и се изпожениха за българи-християни за радост на родителите им, защото и самите мюсюлмани като имат дъщери не искат да ги дават на мюсюлманин, защото ги губят за винаги, нямат право и върху внуците си, ако семейството на мъжа рече - няма да им ги дадат да ги видят даже, нито дъщерята, нито децата и - те са собственост на семейството на мъжа.

Така че решавайте - каква е тази истина, която кара хората да създават такива държави като Иран, да се убиват един друг (сюнити с-у шийти), наказва със смърт момичето, дръзнало да не е девствено (сякаш стойността на човека зависи от ципата), о - забравих - то жената не е и човек, за да има каквато и да е била стойност.

Съжалявам - в миналото християнството може да не е било особено напрадничава религия (кръстоносни походи, инквизиции, ... ), може и Библията да е като по-стара книга не много модерна, но като цяло ДНЕС просто няма напреднала икономически и културно държава, няма демокрация, ЖИВОТ В МИР, които да бъде съгласуван с религията на Мохамед.
Тя се е превърнала в символ на насилието, на омразата (джихад) и на лошото в света и е безотговорно към децата ви най-малкото да ставате нейни последователи - е, ако не възнамерявате да се взривите в някой вагон Майка и дете или на гарата в Пловдив преди това, нали - имате добри примери от 80-те... Но да ви кажа - няма нормална държава в света в момента, която да търпи „истината„ на Корана и няма културно общество, което да иска да живее според тази „истина„, няма в момента друга идиология или религия, която да е по-агресивна, НЕхуманна и отблъскваща всеки, които има малко здрав разум. Родените мюсюлмани може да ги уважавам, защото те са нямали избор, но пък вас? Направо нямам думи.
Станете будисти, станете каквото искате, но не и това, не и в 21 век, просто е смешно и гротескно, особено за жените

една ХристиянКА

140.   Много точен коментар 139 ,Поздравявам те
(родена мюсюлманка)

141.   №139, чудесно изказване! Поздравления!

Един практически принцип от психологията: "Никога и по никакъв начин не можеш да обясниш на глупака, че е глупак и на идиота, че е идиот! ". Хората, достигнали до определен етап в развитието си, сами намират начин да излязат и да скъсат със заблужденията си, в които са живели до преди това. А до тогава - най-доброто, което можем да направим за тях е тактично, без да предизвикаме никаква съпротива и обида у тях, да ги насочим (напр. чрез събуждане на любопитството им) към някакви действия, които биха ги довели до информираност и съответното осъзнаване.

Често се случва да има ОГРОМНА (качествена) разлика между една религия (или философско/духовно учение) и начинът по който тя се тълкува и прилага на практика. Определящо за това е нивото (или "качеството") на хората, които я тълкуват и практикуват. Имаме си роден пример - Комунистическата идея от една страна и реализираният на практика социализъм у нас от друга... Относно исляма ти много точно описваш ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ НАЧИНА по който той се тълкува и прилага, които пък говорят достатъчно красновечиво за нивото на развитие и осъзнатостта на хората, които гравитират около него. Иначе самата религия си е като един инструмент, например чук - с него можеш както да ковеш пирончета и да градиш, така и да разбиваш глави и да рушиш... зависи в чии ръце е попаднал.
Та много лесно е на теория да възвеличаваш исляма от някой уютен български или немски апартамент, съвсем друго е обаче НА ПРАКТИКА да те пречукат с камъни на площада в някой мюсулмански град, само защото си си позволила невероятния лукс да се влюбиш не в когото са ти определили... Ако сме добронамерени към авторката и номера 137, 138, трябва да им пожелаем никога да не изпитат ПРАКТИЧЕСКОТО ПРИЛОЖЕНИЕ на исляма върху гърба (и други части от тялото) си.

Преди време бях в Дубай, водещо се за едно от най-светските емирства в ОАЕ. Всичко изглеждаше прекрасно, докато в един момент от всички минарета в града, през колони с киловатова мощност не започна някаква проповед или молитва... Не разбирам грам арабски, но в един момент гласът на проповедника придоби толкова агресивни и застрашителни нотки, че косите ми се изправиха! Това е все едно тук по Националната система за тревога да пускат по 5 пъти на ден най-бруталния хеви -метъл... Е, извинете... няма да се преселя там, въпреки изградените ски-писти в пустинята и 7-звездните хотели в залива. Като гледах и пингвините с черните бурки на 40-градусовата жега, ми стана ясно, че човек за да издържи такова мъчение трябва да е или сериозно застрашен, или сериозно фанатизиран... Разбира се не липсваха и местни девойки с палави погледи, за които сигурно да забият чужденец, който да ги отведе в Европа или САЩ е равносилно на бягство от Ада.

142.   141, за съжаление си права.

Благодаря Родена Мюсюлманка, аз много ви уважавам, 100% от приятелките ми са като теб и всичко ми споделят на мен, помежду си не могат, защото ги е страх - едно да не бъдат изклюкарени и обадени на баби и майки, друго, да не им вземат момчето като си харесат някого. Поправи ме, ако греша, но българските мюсюлмани по принцип се женят за една жена (нали все пак такива са законите), но изобщо винаги е било така, че е лесно мъжът да те остави - да си те върне на родителите като не те харесва повече и да си вземе друга жена. По времето на бабите ни така са си крали момите мъжете - когато младата булка - мюсюлманка е бременна, приятелките и се стремят да и вземат мъжа, затова от малки ви възпитават да не споделяте с чужди хора (извън семейството), а с майките си, защото всичко може да бъде използвано в привидно задружната общтност.

За мен винаги ислямът си е било най-нормалното нещо на света, възпитавани сме да не говорим в обществото на тази тема, ако не започне друг нали и да не обиждаме по някакъв начин (неволно) мюсюлманите - изобщо и аз квази съм полу-мюсюлманка, защото като искаш да живееш с тях и да си им приятелка се съобразяваш, знаеш кога са празниците им, знаеш кое е обидно, изобщо всичко и си ги спазваш тези неща. До да кажем 15-годишна смятах дори, че Ислиямът философски би следвало като по-млада религия да е по-модерна от Християнството, докато не ми попадна една брошура на Хайтов в памет на едно момиче - Зейре. Тя е била българо-мохомеданка и си е живяла сравнително нормално, докато не е получила първата си менструация и „станала жена„ - тогава техните я забулват (въпреки, че това е било забранено през комунизма, но кой ти следи по тези закътани селца), затварят я у тях и не я пускат вече на училище - животът и става ад. Забранено и е да слуша музика, забранени са книгите на български, само Корана, за да може да се прочисти за престоящата си сватба за някакъв непознат братовчед. Какво ли не е пробвала, за да избяга - не може и не става.
В деня на сватбата, Зейре бива облечена в сватбена премяна и стои заключена в стаята си (тя не е била по-голяма и от 14-15 г).
Виждайки, че няма измъкване и знаейки какво и предстои като съпруга - става собственост на човек, който не познава и на семейството му, като снаха трябва да се подчинява... да ражда и да търпи... ИЗХОД НЯМА - тогава тя се запалва в стаята си.

Зейре умря за България, пише Хайтов - просто е искала да живее един нормален живот в една нормална страна.
Най-покъртителни за мен бяха снимките на изгорялата стая - по стените стояха на парцали плакати на западни групи, грамофонни плочи бяха смачкани и разтопени по пода, а на стената имаше множество нейни снимки - с кърпа, разбира се и черна лента, родителите отстрани - реват.

Това ме разтърси за пръв път и започнах да се оглеждам - как живеят аджеба приятелките ми - мохомеданки. На пръв поглед нормално, но пречупих табутата, в които ме бяха възпитали родителите ми и започнах на саме да ги заговарям на темата.

Ужас!!! Крият се, за да се запази лицето на семейството пред света, иначе са подложени на страшен тормоз, особено от баби и дядовци. Една туркиня също мога да нарека позната, тя е приятелка пък на братовчедка ми и само на нас - гяурките!!! се довери, че баща й я насилва от дете. Семейството й се отказа иначе в последствие от нея, защото тя отиде да учи и заживя заедно с турчин, но от самата Турция, който искаше да се ожени за нея, но като завършат. НЕ - ТЯ Е КУРВА, ИЗЛОЖИЛА ГИ, ЗАЩОТО ЖИВЯЛА КАТО КУРВА С МЪЖ, а баща й? Той значи може да изнасилва дъщеря си???

двоен морал е това.

Една в темата „Влюбих се в арабин„ - говори колко е щастлива с нейния мароканец бла-бла-бла... , нямало разврат при тях - ХАЙДЕ БЕ!!!
Човекът е човек независимо от религията си - не е рядкост като се ожени булката - на 14, мъжът и да не може да изпълни съпружеските си задължения (и той дете) и братята, баща му, чичовци да го направят. Заедно.

В къщата жените ходят незабулени и стават жертва на всички роднини на мъжете си от мъжки род, които видели-невидели и при всеки момент гледат да използват и да го напъхат някъде, но разбира се - само в рамките на семейството.

В Афганистан много родители на момичета ги преобличат като момчета - с къси коси и всичко, за да има кой да им помага в работата, да може да ги пратят на училище и тези дъщери до последно не се женят - най-уважавани са в обществото, защото за разлика от другите жени могат да четат, имат и професия - гледах филм за такава афганистанка - автомонтъор в сервиза на баща си, които има само момичета и от малка я облича и представя за момче, за да не се срами, че не е направил момче. ТОВА КАЖЕТЕ, ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е???

В ИРАН - КЪДЕТО ИЗНЕВЯРАТА СЕ НАКАЗВА СЪС СМЪРТ - има традиция вече всеки ден на определена улица (знае се чрез устни слухове кой ден коя) в центъра да се срещат хора за сори - ама съвокопляване анонимно - всяка жена там (разбира се, забулена като пингвин) като я дръпнеш и вдигнеш одеждата, можеш да я...

На мой познат жена му за малко да стане жертва на такава батардия, защото като чужденка не е знаела къде е и какво ще стане. Да не говорим, че някакви, с които са се скарали подкупват полицията и е трябвало бързо да напуснат странтата, преди да са ги убили с камъни на площада като развратници!!!

това е положението - това е истината на Корана.

Не, тази книга не е никаква модерна Библия, защото в нея действително можеш да намериш текстове, насърчаващи многоженството, боя и убийството на жени, ВОЙНАТА И УБИЙСТВОТО.
Коранът не е само някаква си книга, използвана от грешни религиозни водачи - тя самата е източник на омраза, нетолерантност и конфликт.

Повечето ми приятелки се отърваха от перспективата да станат помъчени булки на някой братовчед, повечето са върли християнки - не че вярват в Бог, те вярват в посланието на Христос - любов, прошка!!!

Моята най-добра приятелка кръсти детето си сякаш сватба прави - да знаят всички, че е християнин сина й, не го е обрязвала - иска децата и да знаят кои са - чисти българи!!! Християни!!!

Не мога да ви разбера хора, как може бабите ви да са били колени в името на това слово на омразите, бебетата им да са били изваждани от коремите им с турски ятаган, а вие сега да иската този същия ятаган на омразата и джихада да сложите в люлките на децата си.

Недейте така - младите мюсюлмани са се видгнали по цял свят и искат промяна, искат да живеят като нас, вие пък предавате всичко свято и за какво???

една Християнка

143.   Какво говорите, дори без да познавате вашта си религия и без да сте чели дори библията та оставаше да сте прочели корана! В момента говорите така заради турция! Нито Турция е мюсюлманска държава нито България е християнска борите се за нещо което не сте били и няма да бъдете! В корана не е споменато нещо такова, че жената не е човек или такива врели некипели тя е уважавана колкото и мъжа, това че е разрешено да имаш повече жени няма нищо общо, арабкините даже не работят всичко им е на поднос( самички си преценете колко се уважава жената от исляма, в арабските страни когато жена се качва в такси таксиджията и казва ти си моя сестра, а не като тука качва се на стоп до отсрещната горичка, изнасилвачите биват убивани, не само да ги коментират по телевизията там жената е мн по добре защитена, но тя знае, че трябва да бъде вярна на съпруга си, а не да пийне някоя чаша повече и си легне с някой друг) не говорете без да знаете нищо Турция е най-малкия пример за една мюсюлманска държава! Няма изнасилване, няма кражба няма лъжа това е така защото тези държави се движат по шериат! Знаете ли колко българи живеят в тези арабски емирства и се възхищават на тези хора! Вие според мен не сте християни- отдавате се на свободия искате да ви е мн хубаво- наркотици, алкохол, прелюбодеяние всички тези неще нищо хубаво не носят! Един пиян шофьор какво направи на великден(уби 6 тима души), от наркотиците също човек пропада до край искате да ви е хубаво да пиинете да се напушите после съжалявате! Това не е думата на един трезво мислещ човек. А това което се случва в момента в някой от източните държави протестите, убииствата и т. н не идваот корана нито от исляма, а от управляващите не може едни да няма какво да ядат, а други да си живеят като царе толкова петрол, а за някой от хората нищо!

144.   първо четене на Корана тогава говорете. жената е партньор в брака

145.   В пълна подкрепа на последните коментари- ще кажа, че никъде по света не се дава гласност на факта че в арабските държави (единствено) имат нулев процент на престъпност или близост до този 1, 2%. А как стоят нещата в напредничавата ви европа? Както каза 143 - пиянски изпълнения, завършващи злощастно, наркоманий, изнасилвания, кражби и прелюбодеяния, което, простете - за вас е модерно и престижно и вие сте свободни. А що се отнася до положението на жената в Корана, ами прочетете и тогава говорете. Жената има ясни права и задължения. Има право да работи, НО мъжа е длъжен да изхранва семейството т. е. парите които жената изкарва с работата си, са само за нея, в брака там има разбирателство и взаимна подкрепа и уважение. Уважение и обич към децата, съпрузи и родители. Там не става въпрос за надмощия - кой от двамата съпрузи има думата и кой ще командва. Жената там знае с перце, с блага дума да постигне това, което иска, а не като тукашните съпруги, които ще се сърдят, ще обиждат и напук ще се налагат дори с цената на много конфликти. Ясно е че тук няма да достигнем до консенсус в спора, но... нека има и друго мнение все пак...

146.   145 - МНОГО Е НАИВНО ДА ВЯРВАШ НА СТАТИСТИКАТА на една държава-диктатура - шариат!!!

И в комунистическите диктатури официално е нямало престъпност, имало е най-големия брутен вътрешен продукт в света и мед и масло са текли през кранчетата, но знаем, че не е така. Стига само да се съберат всички убити в Гулак от Сталин (над 6 милиона), умрелите от глад заради неговите глупости в „проспериращата икономика„ - още 12 милиона, събираме и жертвите на Белене - 200 000, какво да кажем за Хитлер -??? ПРИ ВСИЧКИТЕ РЕЖИМИ ОФИЦИАЛНО ПРЕСТЪПНОСТ Е НЯМАЛО, САМО ДЕТО ПРЕСТЪПНА Е БИЛА САМАТА ДЪРЖАВА т.е. - НАВСЯКЪДЕ!!!! Ако съберем всички тези убийства излиза, че всеки трети е бил убит - НАЙ-ГОЛЯМАТА ПРЕСТЪПНОСТ В СВЕТА ЗНАЧИ. Най-големият процент убийства, да не говорим за кражбите под формата на „одържавяване„, на изнасилванията под формата на „милиционерски разпит„....на изчезналите

Какво ще кажем за Иран, за Ирак по времето на Садам, за Афганистан, за шариатите в Африка. Нима не е престъпление да убиеш без съд и присъда жени на стадиона с камъни???? Нима не е прстъпление да осакатиш МИЛИОНИ ЖЕНИ, като им отрежиш малките и големи срамни устни, КЛИТОРА - за да са чисти???? Тези жени не само нямат удоволствие при секс, но и 30% от тях умират от загуба на кръв, от инфекция - после при раждане умират още 20% пак от кръвозагуба, много удобно за мъжа- ще си вземем друга жена нали, то те са и без това животни според Корана, инвентар!

Хайде да включим тези жени в статистиката (е, ако сметнем, че са хора, разбира се - или в статистиката на заколените добичета ги сложете, господин мюсюлманин, така ще е по- правоверно), да включим изнасилваните в семейството на мъжа й булки, да включим насилствено омъжваните на 12-13 - мъжете всички за педофилство да ги включим в статистиката, да включим всички убити и мъже с камъни, уж защото са били развратничели - и ще видим, че в тези страни с шериат имаме най-голямата престъпност в света.

Да, нямаме пиянски истории официално, но пък всеки втори афганистанец е зависим от хероин - а страната най-големият пройзводител на херойн!!! и това е отдавна практика в арабския свят - те са измислили дрогите, разни гъби и др. наркотици много по-вредни от алкохола.

„тукашните съпруги„ не можеш да ги убиеш с камъни като им се наситят и като те дразнят. Да, определено за един мъж е по-приятно в тези страни - жените си мълачат от страх да не са следващата на площада, но в душите си не знам да има жена, която да обича мъж, за които е омъжена на 12 на сила, който има 3 други жени, който я бие и я отстъпва на родата си като му хрумне.

Ако си прав, сега на площадите на Запад щеше да има хора, не в арабските страни - отиди в Мароко да живееш, нека там да те гръмне някой вярващ мюсюлманин както си пиеш кафето, нека твоята жена я убият с камъни наобяд като си на работа, защото някой твой враг я е обвинил в разврат, нека твоята дъщеря я замъкнат на 12 за булка.... нека после твоя син бъде разстрелян на някой площад, защото е имал наглостта да иска да живее като модерен човек, нека теб те убият, защото брат ти иска имота ти и каже, че си развратник....

Познавам доста араби и мароканци, и черни африканци - мюсюлмани - всички се радват, че са избягали от този ад, а са мъже!!! Представи си свят, в който си зависим от разни доноси и можеш да завършиш на площада убит с камъни без доказателства, защото си погледнал жената на съседа уж по-така, а после този съсед да вземе вдовицата ти и имотите ти, да изнасили дъщеря ти и я продаде като добиче, каквото е в шариата.

При шариат няма и икономически просперитет, не само, че жените НЕ РАБОТЯТ, защото не знаят дори и да пишат и четат като не са ходили на училище, но и да работят, ще е за жълти стотинки - всички богатства отиват при шейхове и ко. диктатори, докато народът гладува, няма здравно осигуряване, елементарна хигиена.... ЗАТОВА ХОРАТА СА НА ПЛОЩАДИТЕ, НЕ Е ОТ ДОБРО - а Садам пусна и биологично оръжие над други мюсюлмани, защтото не били от правилната секста там - ей това е!!!

Не, благодаря. Дори да бях мъж, не бих искал да живея в мюсюлманска страна, да бъда под стрес кой кога ще ме натопи и ще завърша на стадиона разстрелян (корупцията също е огромна, особено в полиция и съдилища), кой ще отвлече дъщеря ми, кой ще изнасили жена ми (защото не мога да се обърна в полицията, веднага ще я убият с камъни, а да видим като обичаш една жена дали си готов да я видиш разстреляна и убита, защото е била изнасилена от чичо ти), кой ще убие синовете ми на площада.

Не - мерси.
Дори да бях мъж, не искам да имам уж покорна и послушна жена, която вътрешно да ме ненавижда, но от страх да трепери пред мен, защото съм мъж и мога да я бия и убия безнаказано.

ИСЛИАМ - НЕ, БЛАГОДАРЯ.

Това е загубена кауза, а тази религия на злото ще потопи света в кръв и ще бъде унищожена и забравена един ден, а младите още днес искат да я няма и да живеят като нас...

Христос е моят пророк - той ни учи да се обичаме, да прощаваме и да си помагаме - независимо от религия и пол, той е готов да прости дори на развратницата, на убиеца.
Мохамед не може да му бъде брат, защото сам той е бил развратник (имал 4 жени и харем), защото не е учил да се обичаме, да прощаваме и да бъдем толерантни - а да водим джихад с гяурите (всички немюсюлмани) и да бием и убиваме жените, които дори не са човешки същества , според курана.

Затова ислямът е обречен - християните са платили своя кръвен данък, умирали са в името на любовта, не в името на джихада и са готови да го направят пак, за да защитят демокрациите си, правото си да живеят свободни и богати. Прибавете и всички будисти и др. религии и атеистите от Китай до Ню Йорк - да видим кой ще победи във войната с-у терора, тероризма - СРЕЩУ ИСЛИЯМА, РЕЛИГИЯТА НА ЗЛОТО!!!

една ХристиянКА

147.   №145, я отиди да видиш какво става четвъртък и петък в китната островна държавица Бахрейн! Как саудитците прииждат на тумби (САМО МЪЖЕ) и се започва жестоко и безпаметно пиянство, хазарт и разврат и през двата дни, а после си отиват обратно и цяла (ЦЯЛА! ) седмица са ПРИМЕРНИ И ПРАВЕДНИ МЮСУКМАНИ!
И понеже сексът с жена, за която не си женен е забранен, то като отидеш на публичен дом, там временно те развеждат с жените ти и също така временно те ОЖЕНВАТ за проститутката, докато преспиш с нея... после циркът се повтаря, но в обратен ред...
И още нещо - да не правиш престъпления, понеже те е страх да не ти хвръкне главата СЪВСЕМ НЕ Е КАТО да не правиш престъпления, понеже си осъзнат човек, съзнаваш, че престъпленията са отвратително нещо и не би ги правил понеже са в противоречие с твоята същност и са под достойнството ти... Има много голяма разлика, нали?

№144, говорехме не за това, което пише в Корана, а за това, което се случва НА ПРАКТИКА. Нали знаеш - на теория няма разлика между теория и практика, на практика обаче - има!

148.   Дали християнките не режете нещо от душата на дъщерите си като не ги възпитавате на целомъдренст. Извинете просто прочетох за изрязаните клитори на мюсюлманките.

149.   Аз не знам в коя година живееш, но ти си толкова далеч от живота на арабски страни. трябва да знаете, скъпи християнка, че тук жената е човек и със сигурност е по-уважаван. тук животът е по-спокоен. Наистина не съществуват толкова много престъпления.

150.   149, то и през кома нямаше престъпления, ама после се разбра какво е ставало. В една съседна кръчма при скандал се изпотрепа цяло семейство, ама дойде полицията - няма престъпление, нещастен случай....
Ех това е!!!
На моя приятелка баща й задушен в гаража в колата с чичото - явно наказание, защото взел пари на заем и не ги върнал - ИДВА МИЛИЦИЯТА - престъпление няма, нещастен случай.
И в България НЯМА ПРЕСТЪПНОСТ, ДРУГАРИ.

Това е диктатурата - ти си живееш в един стъклен свят до момента, в които теб не те засегне ПРЕСТЪПНОСТТА, КОЯТО Я НЯМАЛО.
Ти какво би направила, ако те изнасили братът на мъжа ти - ще отидеш в полицията ли - НЕ, защото ще завършиш на площада, убита с камъни РАЗВРАТНИЦЕ. Значи всички изнасилвания ги няма, ама това не променя реалността - това е просто нейното прикриване, но престъпленията ги има. НЯМА И ХОМОСЕКСУАЛНИ, НЯМА НАРКОМАНИ, АЛКОХОЛИЦИ...няма, няма, няма - ама всичко има зад дебелите стени на къщите

Колко много престъпления има в напредналия и свободен свят на Запада?
Аз в България например се чувствам прекрасно - не си заключваме вратата даже, но знам, че ако ми се случи все пак нещо - ще имам някаква защита от полицията.
Живяла съм в Централна Европа, все страни почти без престъпност, но там има граждански контрол и знаеш, че статистиката е реална, ТАМ ИМАШ ДЪРЖАВА И ДЪРЖАВНОСТ И НАСЕЛЕНИЕТО Е СВОБОДНО - ако му се нарушават правата, сменя управниците. ИМАШ РАЗДЕЛЯНЕ НА ЦЪРКВА - при шариата нямаш разделяне - а ЦЪРКВАТА ТИ Е ДЪРЖАВА, нямаш конституция, нямаш закони - КОРАНЪТ Е ВСИЧКО И МОЖЕ ДА СИ ГО ВЪРТИШ КАКТО ИСКАШ, да си го тълкуваш както искаш - и да продължиш да убиваш жени, деца и мъже, които не са ти удобни по най-жесток начин без съд и присъда (е, нали ако приеме, че курана не е закон, а книга с истории, каквато по принцип е и Библията, ама не сме я взели за закон и за конституция).

149 да отиде на площада, в момента самите араби са на улицата и искат едно демократично съществуване, справедливост, законност, и край на корупцията!!! ТЕ ИСКАТ ДА ЖИВЕЯТ КАТО НАС, НЕ ОБРАТНОТО.
Западна Европа се задушава с емигранти от арабския свят, аз не съм чула немци, англичани и французи да се блъскат по лодките, за да живеят в Мароко - най-много да се качат на някой самолет и да пуснат някоя бомбица над поредния побъркан диктатор или ислямист, който е тръгнал да убива народа си или да разстрелят американците поредния „правоверен„ (евала на жените му, че практически са завели амитата при това чудовище Бин Гаден, 145 - става дума за същите покорни според теб женички - само им дай автомат и ще те разстрелят с кефче)
с две думи - какво спорим, когато реалността ни казва 100% кой е правият тук, а историята ще го потвърди един ден, когато ШИРИАТИ НЯМА ДА ИМА НИКЪДЕ ПО СВЕТА, така както и комунизмът беше изпратен там, където му е мястото - в списъка с РЕЖИМИ НА ЗЛОТО

една Християнка

151.   За 146 това което го говориш ти няма нищо общо с арабските страни! Примерно Либия с днешните размирици: Кадафи смяташ ли го за мюсюлманин; той е един луд гении; харесва му охолния живот да пие алкохол да се занимава с проститутки и т. н, ако той беше един мюсюлманин нямаше да се случи това, щеше да е справедлив към всички, а не да има големи првърженици, които живеят, като него и други които нямат какво да ядат и живеят в беднотия! Същото се случва и в страни, като Сирия, Йордания ако управляващите им бяха истински мюсюлмани нямаше да ги има тези размирици в тези държави е разрешен алкохола те се отклоняват от шериата, защо например не се случи в някое от 7 те емирства защото там всичко е по шариат алкохол никъде, а по голямата част от населението са чужденци, не съм чул някой да се е оплакал че там му липсва алкохол и т. н. хората си живеят прекрасно, там пустинята беше превърната в рай! Прочетете корана и тогава говорете, такива работи чух от вас и се чудя откъде ги съчинихте, за рязането на клитори и тем подобни. Погледнете истината в очите!

152.   Писнахте ми.. нали знаете, че и прекаления светец и Богу не е драг. Гледайте си в паничките и стига обсъждайте хората. Християнките това пък мюсюлманките онова. Гледайте си децата, научете ги на нещо смислено, а не едните да правят анален секс, че иначе ще ги убият с камъни (нали не мислите, че момчетата ви стоят и те девствени докато се оженят? ), а другите ходят така разголени и накичени, че и тея от магистралата могат да им завидят.

Лола

153.   151 - определено Кадафи е мюсюлманин -обрязан е, има 4 жени и харем, има 40 сина, 100 внука, моли се 5 пъти на ден и живее в бедуйнска палатка - Кадафи е толкова мюсюлманин, колкото Сталин е комунист.
О, може да кажем - ами Сталин не е бил истински комунист, хайде да си направим ком, държава, но това няма да е вярно. Дори диктаторите на нешариатски държави са диктатори-мюсюлмани, а държавите им са мюсюлмански държави и населението е мюсюлманско.

не сме съчинили нищо, а в черна африка

Християнството определено има в Средновековието грехове, които обаче са признати - ние може да кажем, че кръстоносците не са били християни, поне не истински, Борджийте не са били християни, не истински, ВСИЧКИ ПРЕСТЪПНИЦИ не са християни, нали Христос е казал да не правим престъпления, значи те не са християни - съответно престъпност сред християните няма.
Но не го правим - стоим зад греховете си и се молим за прошка и нашият Бог е милостив, но имаме глави на раменете си и имаме СВОБОДНА ВОЛЯ, но като грешим, не значи, че не сме християни. Само добрите са християни - лошите не са, така ли да кажем. Не, и пак не!!!

ОАЕ е превърнало уж пустините в оазиси, докато има петролче. В момента в който светът е исмислил технология и е независим от петрола на арабите тези страни ще станат толкова бени, колкото са били преди - защо?
Ами защото инвестират в глупости като Майбаси от злато, небостъргачи, ски-писти в пустинята, но са си останали прости и мързеливи - наемат чужденци за работата и нямат нито инжинери, нито медици, нищо нямат -само петрол и шепа глупави шейхове, които пилеят за световно.
Какво ще стане след петролните години на тлъстите крави - ами следват безброй години на глад и на война. Не виждам в този район някакво бъдеще

една ХристиянКА

154.   наистина трябва да се чете Корана да се разбере за какво иде реч. Трябва да ви кажа, че моите съседи в Египет са европейци. това, което аз разбирам от начина, по който говори, че има твърде много омраза в сърцето си за християнка. което трябва да знаете, че Бог прости и обича всички хора.

155.   154 И аз казвам, че трябва да се чете Библията, за да разберат мюсюлманите за какво иде реч, ама нито един мюсюлманин не е хукнал да я чете. А колко християни са хукнали да четат и изучават Корана? А да, забравих, тревата в градинката на съседа е по-зелена и ако сте добри, ще получите в рая 70 девственици, ама за цяла вечност 70са малко, като ги минете по веднъж вече не са девственици, и какво правим тогава?

156.   №154, искаш да ни кажеш: "Не гледайте какво правим (какво става в мюсулмаснките държави), и ни слушайте какво во приказваме (какво пише в Корана)! "
Ами като сме ви криви "друговерците" - вземете ни очистете, спретнете там едно джихадче и всичките ви проблеми ще се решат като с вълшебна пръчка! След което започнете да карате арабски коли, да летите на арабски самолети, да ползвате арабски компютри... класиците в литературата и музиката също ще се окажат мюсулмани... Мюсулманин е стъпил пръв и на Луната, да знаете - възседнал летящото килимче на Аладин и силата на Корана...

157.   не, нямам злоба в сърцето си - поне не нарочно, но и не съм монахиня и не живея за религията си, а по принципите й, търся упование в Бога, ще възпитам децата си в християнските ценности и добродетели - в любов към ближния, прошка, но няма да им чета определено курана - книгата на омразата и няма да ги възпитавам в такава криворазбрана религиозна толерантност спрямо тази религия (будизъм и всичко останало, включително природните религии ги уважавам, защото не те учат да мразиш).

Да, живеем заедно с мюсюлманите е едно - аз това цял живот го правя, да ги уважаваме - да, да сме добри съседи - да, да сме добри приятели - да, но НИКОГА, НИКОГА няма да възприема техния начин на живот, ценности и култура и те ще бъдат и за децата ми забранени и има защо.

И моите съседи са европейци, чисти българи на пръв поглед - но зад стените на къщите им си знаят какво се разиграва. Не можеш да отидиш на погребението на съседа си, защото бил мъж, събличат го гол и го хвърлят в гроба, а само мъже могат да бъдат там, ходжата скимтни нещо на турски или арабски и това е. Ако това е мъжа ти, не може да го изпратиш като хората. Нашите съседи си правят и в Обредния дом някакво опело, някакъв ритуал, останал от комунизма, защото им липсва нещо при тази ислиямска церемония. На сватби пък не го и викат този ходжа, като се роди дете също - за какво им е? Изобщо - добре си правят хората.
Не четат Корана, слава Богу и защо не - ще ги мисионирам, ще разказвам за нашия Бог и за Христос и ще се връщат към религията на предците си.
Моите приятелки и много и от момчетата се изнесоха от градчето ни, покръстиха се и живеят там, където никой не ги знае, че са били някога мюсюлмани - НИКОЙ. Едно МОМЧЕ!!! стигна до драстични мерки - продаде къщи, имоти и се изнесе в град като Стара Загора, където никой не го познава, няма и студенти от селото му и изобщо - не иска да говори за тази религия и да има нещо общо с нея, отвратил се е и от мюсюлманките и не иска да се жени за такава жена.

А вие - вие сте тръгнали да търсите „истината„ в курана????

Смях на бучки.

Преди 140 години нашата земя е била за 500 години мюсюлманска държава, ШАРИАТ и ако беше толкова хубаво да не са се освобождавали българите, да не са се оставяли да ги колят, да ги изкормят „правоверните„, а да са си сложили чалмата и сега и ти и аз и всички да сме родени мюсюлмани. Децата на тези, който все пак са избрали религията на злото, се ОТКАЗВАТ ОТ НЕЯ - само в нашата църква тихомълком, тайно се кръстят по десетина човека на седмица. Имаме си и много смирен и добър поп, той чува всеки, помага на всеки. Сам тръгна да си ремонтира църквицата и като видяха мюсюлманите, и те помогнаха и малко по малко, малко по малко.
Да не говорим, че зачитат светци като св. Георги, Мария. Палят свещи в църквата и само се мъчат с противоречия.
Моя позната пък си построи нещо като манастир на Пампорово (св. Панталеймон) - родена мюсюлманка и то строго вярваща. На 15 я женят за братовчед насила, който я бие и няма къде и кой да я защити - родителите и я оставят да се оправя. Тя бяга в друг град с децата си и се развежда.... след година се омъжва пак за мюсюлманин (разводите при тях нищо не значат - като здравей-здрасти направо) - и той я тормози, плаща на лекар да я прати в психиятрия. Тя от тормоз пак бяга в града, намира си работа в строителството, но този я преследва и бие. Всички са се отрекли от нея - грешницата. И така, докато не сънува Дева Мария, отива в църквата и се проска пред олата и плаче с часове, идва попа, повдига я и и казва, че е грешница, но Христос я обича и я е пратил тук....
тя днес е монахиня и сама си е построила манастир, там е изгледала и децата си, преди да се замонаши и е намерила покой.

в една ислиямска държава отдавна да е била убита с камъни.

И не си измислям за обрязването на момичета като им се режат клитор и срамни устни. Арабите вече не го правят, само някои бедуйни и в откъснати места, но черните африканци - ВСЕ МЮСЮЛМАНИ „правоверни„ са си намерили някакво изречение в курана и си оправдават тази стара варварска практика - милиони осакатени жени, особено в Сомалия, Нигерия, Западна Африка, Средна Африка.

Необрязани жени са мръсни и не могат да се омъжат, хваща се 3-годишното момиче, хващат се всички момичета от 3 до 6 г. в селото и в кървав ритуал биват „прочистени„. Родителите са съгласни, защото иначе не може да се омъжи дъщеря им. Който оцелее, много лесно умира при раждане, да не говорим, че раната се зашива и няма от къде да тече менструацията - с две думи - варварство, на което са способни само мюсюлмански безмозъчни същества, които не могат да пишат и да четат, но по цял ден учат на изуст надраскания с арабски букви куран.

Египет живее от туризъм - от построеното от НЕМЮСЮЛМАНИТЕ, от парите на християните-туристи. Да не говорим, че в Египет има 30% християни, а Александрийската патриарша е в Кайро същност и така няма начин християните да не повлияват начина на живот там. Ако изгонят туристите, знаят, че могат да гладуват (нямат и нефтец горките). Ако почнат да правят Шариат, ще се вдигнат милиони християни (ще ги познаеш, защото имат татуйран кръст). Това са едни от най-древните християни, а Александрия е втората след Константинопол патриаршия. Купти се наричат тези християни, вид православни.

И какво - пак стигнахме до това, че там, където държавата, обществото и семейството са организирани спрямо курана има само смърт, война, ужас (виж талибаните).

В конституцията на РБ е записано, че традиционната религия е православното християнство, но тя ви гарантира свобода на вероизповеданието и никой няма да ви убие с камъни, защото сте търсили истина в курана, спокойно. България е демокрация, но се питам какво ли би станало с мен в Иран - колко часа бих живяла там???

Търсете си истината и в сто курана, но не ме занимавайте и не проповядвайте това тук. Ние сме направили преди 130 г. избора си и бабите и дядовците ни са умрели за него, не сте вие да ни разказвате за истината в курана. Безсмислено е. Такава няма, освен за хората, любители на терора, омразата и войната. В Иран, Пакистан и Афганистан има място за вас - давайте, има нужда от пушечно месо за джихада. В рая ви чакат 20 девици и т.н. - алах не е агбар, а осама е при него - може да му метиш една молитвица следващия път като решиш да се дупиш на килимчето.

едан Християнка

158.   Мн грешите! Не мюсюлманите мразят християните, а християните мразят мюсюлманите, за даденото им от госпо, завиждате, че те имали петрол, а вие не! В момента в Дубай има толкова петрол колкото да задоволяват личните си нужди, всичките пари идват от туристите, до 1 година се очаква в абу-даби да се нанесът да живеят около 2 милиона души. За Кадафи нищо не знаете щом казвате, че се моли по 5 пъти на ден, може да има 4 жени но той пие алкохол, една от сестрите в Либия му е била лична масажистка, какви ги говорите! Америка нападаше богатите на петрол държави но тези които не можеха да се защитят, защо не нападнат Иран, защото имат ядрени оръжия и могат да се защитят, един добре начетен човек би трябвало да знае, че такива терористи не съществуват, това се едни обикновенни и невинни хора които са избивани за да получи останалия свят безплатен петрол, американци го разкриха това, казаха истината на света! 2 близнака в Америка не са разрушени от терористи, а са разрушени от вътрешни хора на държавата! Затова ли едно малко българче при прибирането на българите от Либия казваше искам в Либия там ми е по хубаво! Затова ли? Християнството не учи хората на лошо, но как може да вярвате, че сте видели бог? Бог не е човек, никой не го е виждал Христос е пророк не Бог както смятате вие християните, и Дева Мария била божията майка мога да ви кажа, че мн от ходжите са чели библията и за мен не е проблем да я прочета в това няма лошо, но попитай колко българи са влизали в Джамия и колко мюсюлмани са влизали в църква! Даже и мъжете са девствени в арабските страни, , докато не се ожени! А какви мъже християни вземате християнките и какви жени вземат християните от 20 та бройка нагоре и после как да няма изневери? След като той е бил с 20 и някоя от тези жени е била 100% по добра от неговата той продължава да търси по доброто и жената също!

159.   ха, стига бе - християните мразили мюсюлманите, Дубай пращял от петрол.... Иран имал атомна бомба????
Смях на бучки.

Християните не мразим мюсюлманите, не случайно нямаме дума като джихад и не се взривяваме в разни посолсва на Египет например, а ходим там и си даваме парите. Ние уважаваме другите религии, докато някой се взриви в символа на демокрацията ни, докато не вземе за заложник майките ни и не ги взриви, докато не убие невинни туристи в Мароканско кафе, докато ЗАЧИТА останалите хора, включително и жените.

Да, новина - в нашия свят жените са хора, представете си!!!
Те не биват убивани с камъни като загубят девствеността си и не са някакви добичета-крави да им броим бройките.

Аз съм християнка и не познавам 20-годишна с 20 бройки, но и да познавах, нямаше да я убия и да се мисля за нещо повече - Христос обича всичките си деца, щях да поговоря с нея, да я прегърна и да се опитам да я вразумя. Той ни е дал примери - Мария Магдалена, прощава и на убиеца, разпънат на кръста. Ние вярваме в доброто у човека и сме готови да ПРОСТИМ.
Намери ми тази дума ПРОШКА в Курана де??? Няма я!!! Има чест, има запазване на лицето, на честта на семейството, но не и прошка - тя е невъзможна при вас!
ЗАЧИТАТЕ САМО ВОЙНАТА, ЧЕСТТА, АГРЕСИЯТА - ЗАТОВА ТОВА Е ИДЕОЛОГИЯ НА ЗЛОТО, ЕДИНСТВЕНТА, след като умряха националсоциализмът и комунизмът - едиствента НЕХУМАННА идиология днес!!!

Християните се вричат един в друг като двойка - мъж и жена. За нас е изневяра да имаш 4 жени и харем, е - мюсюлманинЪТ не изневерява, разбира се - тези добичета му се полагат и недай си боже да не са девици - на площада и бой-бой-бой до смърт.
О, забравих - това не са човешки същества, а вид животни, които са тук, за да са в служба на мюсюлманинЪТ.

Никой не завижда за петрола на арабите, или развитите индустриални държави са намерили начин да го използват (най-големите петролни компании не са арабски), или са намерили начин да си върнат парите - продават глупави коли-ламарини за милиони на арабите, строят им небостъргачи, идеотски острови-палми, обречени на потъване, взимат им парите като им продават акции и т. н.
Аз не съм чула обаче арабин да направи някаква свястна инвестиция - подиграват им се, защото са прости и пилеят парите си, а всички знаем, че след 20-тина години кладенците са пресъхнали и се питам какво ще правят тогава? Идват на тулпи с 10-те си жени в града ми да се лекуват в болниците и ни шашкат цяло лято с пингвинските си одежди, но си знаем, че ще оставят куп пари, лекарите за всяка дреболия ще им вземат едно малко състояние и ще си отидат.
Е, остават бедните им емигранти, за които няма нали пари от петрол.

Да не говорим, че точно Дубай, които сравнително добре успява да направи някаква политика, точно там работят само чужденци, но всички се присмиват на простотията и МЪРЗЕЛА на арабите, на четенето на курана по цял ден и дупенето по пет пъти.

Хайде, хайде, пак Кадафи не бил мюсюлманин - да не е отлъчен от мюфтията? А, забравих - той май е купил мюфтийството вече. Смешна религия със смешни порядки и начин на живот.
Пил алкохол - че аз всички мюсюлмани, които познавам пият ракия и ядат луканки...
Най-големите пияници са турците и мароканците и арабите, добрали се на някоя лотка до обетованата земя на християните. Те ходят на джамии, дупят се и са добри мюсюлмани като прибиват домочадието в пиянстовото си...
Не може всеки престъпник сега да казваш, че не бил мюсюлманин, пил бира и имал само 5 жени.... хайде-хайде.
И Милошевич е използвал православието за пъклените си планове, не е влизал в църква, ама какво да кажем - е, не беше християнин. Ама милошевич ние си го бомбандирахме и наказахме, не сме го напечатали на плакати и не му се кланяме, а всяка жертва на режима му е призната и документирана....

Иран няма атомна бомба и няма да има, защото „умните„ мюсюлмани една атомна централа не могат да построят - четенето на курана по цял ден си има и недостатъци - нито има достатачно медици, нито инжинери, нито икиномисти или каквото и да е било. Нашите иранци взели компютри на Сименс, сядат амитата и Сименс и им пускат най-страшният хай тек вирус измислян до сега - сега турбини и всичко е леш в Иран. А ако се мерихме по атомни бомби, само Америка и Русия могат да затрият целия свят за секунди, НО НЕ ГО ПРАВЯТ, защото не са толкова прости, а учат хората в университети, не в религиозни училища и не четат по цял ден Библията, а непрекъснато мислят по-нови и съвършенни технологии. Няма да дадат на такава проста фанатизирана мюсюлманска държава като иран да се докопа до атомно оръжие и доста добре се справят.

Не мохамед е дарил петролчето на арабите, а майката - Природа, това са древни органични отпадъци в крайна сметка. Немците измислят двигателя с вътрешно горене, Американците първата поточна линия за коли, британците почват да добиват първи петрол в Азербейджан и правят цяло състояние, а корумпираните местни власти продават всичко на петролните ЗАПАДНИ концерни.

Ако западните рефинерии не направят бензин, иранците нямат бензин, което е сори - абсурд. Да си толкова тъп и мързелив, че да не може да си рефинираш собствения петрол от четене на курани и дупене по джамиите.

Не сме видели Бог, а той прати сина си при нас и го жертва за нас - има разлика. Мария е майката на Христос, девица, а Христос носи божественото, но и човешкото в себе си и също не е безгрешен - съмнява се във вярата си, бори се с изкушенията на плътта и духа.

Както и да е - ние живеем в 21 век и нашата религия се е реформирала от Средновековието и едва ли има на света християнин, който да не разграничава спиритуалното от науката, от логичното, от природните закони, от политиката и държавнсотта.
Затова и сме толерантни към другите религии - религията се приема за нещо лично и непрекосновенно.

НО СВЪРШИХМЕ С ТОЛЕРАНТОНОСТТА КЪМ ИСЛИЯМА, защото няма да ставаме курбан на джихади и луди глави-терористи, чакащи 70 девици в рая (хе хе хе). Няма и да търпим вече в зандия ни двор да бъдат убивани жени с камъни и няма да сме губещите в тази война.

Били девствени мъжете в арабските жени - ти статистика ли им прави. Те ги женят за братовчедка им на 14 и ако не може да го вдигнат на брачната нощ, бащта и ли братята поемат това „задължение„.
Това е фалшив морал.
Да, не пием алкохол, но херойнче може. Смях на бучки.

Аз не мразя мюсюлманите, мразя фалшивите проповедници, които имат нахалството на български да ми проповядват ислиам и да ми агитират за курана - смях и наглост.

Аз не видях да е донесла тази книга 500 години нещо добро на народа ни, не видях да сте построили нещо тук за 500 г., И СЛАВА БОГУ - не оставихте никакви следи, ние стрияхме, учихме се, правихме университети, направихме си официален език и преведохме не само религиозните, но и научните и философски книги на него... вас сякаш ви е нямало - до ден днешен страната ни е пълна с гръцки и римски паментици на културата, но освен 2 джамии, бивши църкви или построени от наши ЕНИЧАРИ, друго не оствихте.
Аз в джамия нямам проблем да влезна, но по моя край даже нямат помещение за жените, те не са предвидени да се занимават с религия - нали са безмозъчни, а в мъжкото отделение няма как да влезна и да оживея.

Църквите ни са отворени за всички, както са отворени и държавите ни и кулутрата ни, но ВЕЧЕ НЕ ЗА ИСЛИЯМА, МНОГО КРЪВ ПРОЛЯХТЕ, ИСКАХТЕ ДЖИХАТ - ИМАТЕ ГО

Християнка

160.   158 не ви завиждаме, просто защото няма за какво. Петрол ли казваш? В америка има петрол, просто на американците им е по-лесно да ползват вашия и като свърши да ви държат под контрол. Казах го преди и пак го казвам. гледай си в твоята паничка. Недейте подхваща политиката, щото там става въпрос за пари и за власт и никога за религия. Гледайте си в паничките и се научете да уважавате околните, това ви липсва в Бг. Уважение...

Лола

161.   за 159 В момента говориш така заради турците! В момента живеем в 21 век, ако не знаеш, май живееш назад във времето! По тези думи които говориш показваш, че все още те страх от турците живеете в страх че пак ще ви нападнат това е било преди 130г вижте вие какво сторихте с помаците преди малко повече от 20г това ли е възпитанието на българина, но все пак тези хора не се страхуват от вас колкото вие от турците! И баща ми и дядо ми и родителите ми са свидетели на това насилие и аз все пак не мразя българите, живея с такива, какви ги говориш, говори истината! Все пак аз съм българин поне за такъв се смятам аз виждам истината и тя е че България е мн по назад от Турция, ако бяха такива насилници за 500г нямаше да остане 1 българин, те са живели и в разбирателсто, м/у българка и турчин е пламвала голяма любов, защо говориш врели некипели. И друго аз живея в България, родния ми език е български, единствената ми прилика с турците е че съм мюсюлманин! В момента гледате турски сапунки и ви кефят, а ми обясняваш м/у турците в българия и турците в турция може би няма никаква прилика, ходила ли си в турция те са едни възпитани хора, дори българско знаме на хотелската си стая да сложиш няма никой да го пипне! Докато тук никога няма да стане, гледайте си живота не гледайте към другите и ще сте по добре и без това те си живеят живота вие си ги хулете но нищо не можете да им сторите! И Америка няма да стигне никога тези емирства само ще гледа може би с възхищение към тях, защото и американците са един възпитан народ! А за политиките няма смисъл да говорим! В момента даже не усещате че България влиза под по лошо робство в това на циганите ще ги храните, пойте кръвта си мешате с тях и няма освобождение освен да се изнесете от България. Пречат ви хора който изобщо нямате връзка с тях. Вярвай затова и човек живее, в момента в българия живеят мн малко вярващи хора може би 10% от населението й. Но не мисля, че мюсюлманите ви пречат. На 2 американски континента няма и 1 милиард души, а в азия и африка живеят над 5 милиарда и стават все повече!

162.   спокойно, не пиша така точно заради турците, имам шанс да не живея отдавна в България и да познавам много мюсюлмани, различни и от турците.

Аз все пак те зачитам като роден мюсюлманин - не си имал избор, нападам търсачита на „истина„ в курана.

Не ни е страх от турците, защото Турция е член на НАТО и така наш съюзник, а за нас религията и държавата са две различни неща - държавната ни политика не бива да е повлияна от религия. Турция, благодарение на Кемал Ататюрк е единствента мен известна минаваща за демократична мюсюлманска държава, но дори и атентатът от 04.05 с-у Ердоган доказва, че това е държава с проблеми.
Имам инвеститор, които не иска да инвестира в граничните ни райони с Турция, заради нестрабилността на тази страна дългосрочно погледнато, което е жалко за нас.

За Възродителния процес ние говорим и нашата държава в ООН се е извинила за това и у нас нямаме закон за защита на нацията, които да ни прави подсъдими, ако критизираме страната си и нацията си. Възродителният процес беше реакцията на една диктатура с-у терористични актове във вагон Майка и дете и на гара Пловдив, където две туркини са се самовзривили. Да напомним, комунистите забраняват не само мюсюлманството, но и християнството и майка не е могла също да изповядва религията си - но не се е взривила на гарата и не е убивала майки с деца.

Съмнявам се обаче, че и една демокрация при такива екстремни и невиждани до тогава самоубийствени атентати, би реагирала много меко.
Иначе поне помаците „намазаха„от цялата тази работа, защото се инвестираха доста пари в рергиона, а българските им имена и до днес им помагат много и познавам много от тях, които под натиск на баби и дядовци си върнаха турските имена, показаха си личните карти и после пак си върнаха българките. Имало е запазани места за тях и турците в най-добрите специалности.... и са се възползвали, слава Богу, защото има голяма разлика м-у нашите турци и тези на Запад, и м-у помаците на моята възраст и тези 20 г. по-стари.

Значи младите ДНЕС си правят своя избор.
Примерът с турските сериали показва само, колко криворазбрано толерантни сме българите - гледаме проводниците на вече отхвърлена култура - модерните жени в тези сериали са натоварени с негативни качества, неверните съпруги убивани (самоубивани), докато любовниците им мъже накрая се женят за добрата девица от съседната къща.
И какво ни възпитават - на отхвърлени вече модели.
Но както и да е.
Уж сте българин, уж говорите на български, но пишете, че сме хранили (в трето число - вие храните) циганите и т. н.
Вярно, не съм фен на циганският начин на живот, но да не забравяме, че половината са „правоверни„ - ами хранете ги вие де. Ако сравним мизерните социални помощи на ромите с държавните субсидии за тютюн, ще видим кой кого храни. Ама както и да е - пак казвам, къде остана религиозният дебат???? А и не може да оставим хора да умират от глад, това е зле за имиджа и ще изгони инвеститорите. А циганите нямат иначе претенции да са велик народ, велика култура и велики изобщо и ако си натискат парцалите, не ме интересуват.

Аз лично имам много приятели турци, нали сме емигранти заедно, но докато ние се интегрираме и пълним университетите, те не могат да научат езика вече трето поколение, не се отказват от турското си гражданство, макар че само дядовците им са родени там, и ги няма в университетите, но пък са много в бюрата за социални помощи. Как става това, че турците все са недоволни, винаги искат и искат и са винаги напълно сигурни, че Турция е най-великата страна, а не искат да живеят там? Как става, че християните винаги навсякъде се интегрираме, а албанци, босняци, косовари, турци и кюрди, иранци, араби и ко. не могат?

Какво му е било лошото на възродителният процес тогава - пратили са ви да си живеете в хубавата велика и модерна Турция, услуга са сторили хората.

На мен ми е все пак интересно, кога в демократичната и свободна уж Турция няма да е подсъдимо да се говори за геноцида към арменците?
Кога там армията ще спре да е на щрек и кога кюрдите ще имат право да си говорят на езика и да са свободни хора....

Африканците ще си умрат от СПИН за съжаление, защото няма куран за тях - те си обичат да се е.. т.
Цялото население на света е в момента 6, 5 милиарда, повечето са в Азия (китайци и други НЕМЮСЮЛМАНИ) и в Южна Америка. Ама това не е важно - важно е кой управлява света и това за радост не е Иран.

Какво мислиш, че тези да кажем 5 милиарда души - немюсюлмани ще се оставят необразованите мюсюлмани да им сложат фереджето? Как мислиш?
Колкото повече се рита, прави се тероризъм, толкова повече немюсюлманите са готови да се жертват за свободата си, за начина си на живот.

Щом едни мирни и прости люде като българите навремето са се оставили да ги колят в името на Мохамед и сами са убивали жени и деца, за да не паднат в ръчичките на „правоверните„, защо мислиш, че войнствени, организирани и богати народи като немци, американци, китайци, англичани ще се оставят????

Бъди си мюсюлманин, но не ми го натрапвай на мен. Не съм толерантна, защото съм видяла религията ти в действие и на мен са ми ревали мюсюлманските ми приятелки, и туркини, и знам какво им е било.
Братовчедка ми кри даже туркиня от семейството й - и защо, защото е решила да отиде да учи и да живее с турчин дори, ама е курва. (нищо, че баща и я е обезчестил) - е, ако разберат, че това ни го е доверила, съвсем ще я убият.

Левски още е вменил идеята за една мултиетническа България, имало е място и за турците у нас, а конституцията винаги е била от най-демократичните, ако е имало проблеми е било през комунизма, но те са изтрепили и половината мое семейство и не сме били мюсюлмани - гнетът е бил посъвместен значи, не е бил етнически.

Страдате турците от грандомания, но повечето се подсмихват само - лошо няма в патриотизма, вярвайте си, че Турция е велика - не ми пречи. Даже за България би било това доста добре, защото щяхме да имаме добър съсед - инвеститор, ама не е така. Дано стане де.
Но с туризъм и шивашка индустрия не се прави икономика - трябва хай тек, трябва инфраструктура, образование, права за малцинства и жени, РАВНОМЕРНО РАЗВИТИЕ навсякъде - много предизвикателства пред Турция. Успех желая, но на турците, не на имамите им....и решението на горните проблеми не е в Корана, а при Кейнс и Аристотел....ама това вече го знаете

една Християнка

163.   162 Според мен не знаеш къде се намираш! Какъв Левски какъв апостол на свободата обесили са го като куче, ако не е била Русия още България да е под робство, просто го казвате тоя ония, когато завършиш право можеш дами разправяш за Левски той е бил една мишка искате да докажете нещо което не сте направили, в историята пишат, ако не са били българите руснаците нямали да успеят, по този начин се изпъквате мн! България в момента е по циганско робство, да и аз се включвам към тези които хранят циганите, в момента е по зле от комунизъм, нямаш избор къде да отидеш тъй като за всичко е нужно пари! Завършил съм във Велингард знаеш ли какво казват някои от по старите хора на града от квартал каменица, че каменчаните са изклали батачани не турците! Те си го признават, скоро имаше спор че даже изкланите са били мн по малко отколкото уж са ги установили! А за арабите ами те са измислили арабските числа без който до никъде нямаше да е стигнал света, защо не смятате с римски числа? Ходила ли си ти в Турция, ами тя ако е пропаднала държава то България каква е? Всеки умен човек които има възможност се изнася от България, до 10г ще стане циганска държава, а ти ми правиш забележки какво как съм писал! Като казват че безработицата е 17% то означава че е 71% прикритие, собствения цар на България дойде взе земите си и си замина за Мадрид, ела да видиш в ст. град колко от момичетата се движат с турци защото имат пари, хубави коли и т. н. Погледнете се! Аз нямам избор да замина иначе с удоволствие бих го направил! В другите страни знаеш ли с какво знаят за България и българите? Вижте в момента колко невинни хора измират заради добрата ви религия за един петрол Америка имала петрол защо тогава гледа все натам? И то убивани невинни мюсюлмани! Ако мюсюлманите не бяха толерантни нямаше в момента да живеят толкова хора от различни религии в емирствата! Каква кръв са пролели мюсюлманите, защото едно време те са били по силни от България завзели са я и така 500г, но не забравяй че България е била и под Византииско робство(200г). Всичко най най се намира там в арабските емирства те имат мъдри управители и затова са толкова напред казах по горе че в Дубай има нефт само за лични нужди, но те изкарват парите си с мъдрост и акъл там не се знае какво е данък, не се плаща ток, вода и т. н никоя държава не може да се сравнява с дубай та камоли България! А колкото до Турция тя е 4 тата световна сила! Не защитавам Турция това просто е истината! Исляма е най-праведната религия! Знаеш ли на Америка колко и пука за България? Даже Обама е мюсюлманин! Например в Китай живеят към 30 милиона мюсюлмани и постоянно се увеличават, в Русия 15 милиона и всяка година милиони хора приемат исляма, те виждат истината, ти си и най-малкия проблем на мюсюлманите няма да ги изплашиш! Иса (Христос) отново ще бъде изпратен от Аллах но вече ще проповядва ислям, той е предпоследня пратеник на Аллах, но Иса не е Бог! Християнството в момента избива невинни жени и деца! Казах го по горе и японците са горили корана но какво им се случи, и всеки техен ден е в страх, защото тегорят божията книга! Мюсюлманите са мн образован и мъдер народ! Гледай предаването Глобусът, ще разбереш доста за арабските държави!

164.   163, тези, които живеят в България трябва да уважават страната, а не после да говорят как с/у тях имало расизъм... Как смееш така да обиждаш Левски? Кой си ти? Не зная как модераторите изобщо са ти пуснали коментара, при все, че съдържа обиди. За съжаление, ако напиша всичко, което мисля за теб, моя няма да го пуснат.

модератор - ние все пак вярваме в свободата на словото, гарантирана от Конституцията на РБ. Господинът има право на свое мнение, той не е използвал нецензурни думи. Е, друг е въпросът, че в една прославяна от него държава, едва ли щеше да е така.... но тук е България, Европейски съюз

165.   Вие също говори лошо за хората и тяхната религия. какво ви дава това право. или може би ти си светец. можете да кажете какво мислите. други хора могат да направят същото. Аз съм съгласен с този човек. ти не знаят много за арабските страни.

166.   163 - разбиваш ме...

За Батак и Осигово стана ясно, че помаците са ги убили, но нека не забравяме, кой ги е предвождал и е организирал тази „правоверна„ акция - ТУРСКИ БАШИБОЗУЦИ!!!
То и поляците, французите, холандците са качвали на влаковете евреи за Аушвиц, но знаем, кой е отговорен за Холокоста и немците не бягат от вината си, но аз не съм чула турчин да говори за етническото прочистване на арменците, за коленето и на мюсюлмани - араби, албанци, дръзнали да възстанат! - само с най-образованите от Истамбул може да се говори изобщо по темата, но са на мнение, че са минали неща... ама за немците с удоволствие говорите какви били расисти, но се редите за социални помощи, платени от тези „расисти„. Но това е друга тема, нали....

Турчине, и моето село за малко да е било изклано от виевци, ПРЕДВОЖДАНИ ОТ ТУРСКИ БАШИБОЗУЦИ - според легендата Дева Мария им се явила и всеки, който минал покрай нея да коли - падал покосен.
Моята теория е друга - просто богатите села в региона са се откупили, платили са където трябва на корумпираните „правоверни„ и са запазили религията си - прави впечатление, че само села с богати селища, с добри гори, имали преди и хиляди овце са били пощадени - Виево например е било винаги бедно село и там са ги потурчили....
Сега да мразним виевци ли - не, разбира се - знаем, кой ги е накарал да ходят да колят, а и са толкова жалки и до днес, че ни е жал и си помагаме кой-каквото може. Знам, че и до днес (то и ти го казваш) внуците на тези хора носят тази вина, но сме им простили - те не са били виновни, че са помъчени и инструментализирани от турците - фанатизирани и пратени да колят жени и деца.

Левски няма защо да бъде осмиван, господин мюсюлманин, защото неговата роля НЕ Е НА ОСВОБОДИТЕЛ толкова, колкото на будител и ФИЛОСОФ. Ние имаме признание към финландци, руснаци и румънци, защото са ни освободили, руснаците са братушки и знаеш сам какво се учи в училище и, че сме благодарни, въпреки че са имали други цели - чисто политически. Обикновените войничета обаче действително са се жертвали за нашата свобода...само фините са 20 000...

Колкото до Левски, Ботев и другите - тяхната роля като мислители и философи и е важна. Е, мъченическата им смрът ги прави още по-ценни, но не това е важното. Заветът на Левски е бил да НЕ КОЛИМ НИКОГО ЗАРАДИ ЕТНОС И РЕЛИГИЯ. Той е знаел, че Освобождението е въпрос на време и е предупредил да се оставят на мира мирните турци, които също са страдали от политиката на Османската империя. Никога българин не е колил и бесил заради религия и етнос, да - за свободата си, да - за да се защитити - да! Имаме вина покрай Възродителния процес, но си я признаваме.

Турците имате големи комплекси. Мислите, че като се критизира държавата ви, етноса ви, начина ви на живот едва ли не човек не ви уважава, имате претенции да сте велики (хе х ехе, четвърта в света сила - без коментар), но не сте и като не искате да дискутирате за проблемите си и да се реформирате - никога няма да бъдете. Благодарение само на Ататюрк и на няколко умни глави в армията, Турция днес я има изобщо, но проблемите са големи (кюрди например).

И ти - чиито предци са останали в земята, потопена в кръв от братята им (аз вярвам, че твоите хора никога не са колили и бесили, иначе няма да са останали) - ти днес имаш нахалството даже да проповядваш етническо прочистване на ромите?

Няма как това да се случи в нашата земя, забрави го. Спасили сме ги при Хитлер, и сега няма да ги убием като сме в ЕС. Българите много обичат да се оплакват, и има защо - те извършват над 70% от престъпленията в страната ни, но ако дадеш дори на най-върлият циганомразец нож, няма да може да заколи и един циганин - такива сме българите, вие турците най-добре го знаете. Ако искаш да живееш сред хора, които могат да направят това деяние - турската армия набира кандидати - отиди да стреляш кюрди във велика Турция.

Но понякога достойството се крие точно в това - понякога е велико да НЕ бъдеш велик. Лесно е да прекършиш врата на по-слабия и простия, трудно е да обърнеш и другата буза, да дадеш ризата си на ближния и да живееш мирно с другите етноси и религии, колкото и да е трудно.
И пак се връщаме на темата Куран vs. Християнство - ами ти си свидетелство, в какво възпитава ислиямът. Без коментар.

една Християнка

167.   Аз познавам араби и познавам арабските страни, като не ви харесва какво четете тук просто подминете, но да обиждате домакина си дори и при вас е голяма обида. Вие сте гости в нашата страна и такива ще си останете и като такива сте длъжни да уважавате тази страна, традициите и вярванията. Никой не пречи на жените ви да ходят забулени (във Франция и Белгия това е между временно забранено), никой не ви пречи на традициите, нито ви забранява да си ходите в джамиите. Какво още искате? Или действате по типичния ваш начин: подай ми пръстче, а аз ще ти отхапя ръката. Съобразявайте се къде се намирате и какво пишете.

Лола

168.   П. П. Не почвайте да ми обяснявайте кой какво казал и бла бла. Гледайте във вашите си панички, дявол да го вземе.

Лола

169.   колкото до финансовия гении на арабите, плуващи в петрол - дават по CNBC точно за Абу Даби - най-нов проект - ще ставали най-добрите във филмовата индурстрия. Някакво синче на шейх решило, че иска да става режисъор.
Журналистката го пита, дали не го е страх, че ще загуби толкова много пари, инвестирайки във филми, когато дори на местния пазар може и да не пробие, защото повече от половината хора са чужденци и не знаят арабски...
Ами - Е, ние в момента нямаме ноу хау в тази индустрия, затова ще си внесем специалисти от Запада.

хе-хе-хе - ей това е - значи още няколко петролни милиончета и милиардчета потичат в посока Запад, мога да се обзаложа, че никога няма да видя в киното филм от Абу Даби.... (демек, пак тъпото шейхско синче пръсна парите от кладенеца на баща си).
Да не говорим, че точно тези синчета завършват Оксфорд с пари, но са за посмешище сред колегите си и само се мисли как да им се вземат парите - а то не е трудно - даже в България потънаха доста арабски пари. Абе - какво да си нарушаваме рахатя, бълха ни ухапала - ще източим малко петрол, си мислят арабите.

След по-малко от 20 г. са пак най-бедните в света, не ми се мисли какви войни и размирици пак ще избухнат между различните им племена - като спрат париците, чужденците се изнасят и да се оправят - да играят голф в пустинята си....

И какво - колкото и да четеш курана, няма да ти каже как да печелиш пари, как да си решиш проблема с водата и няма да те направи работен, като си мързел.

християнката

170.   Живейте с надеждата, че паричките на арабските страни, ще свършат, вашите деца казват искам в Либия там е по хубаво, а за Абу-Даби да не говорим, истината ви боли, за мен е нормално да обидя Левски, ами като половината сте ЦСКА ри и казвате с извинение К. р за Левски какво да кажем а или вие имате това право, слезте на земята дължите свободата си на Русия, във всяка дума за свобода трябва да благославяте нея не Левски. И най-великите спортисти на всички времена са мюсюлмани, живейте с тази надежда, че след 20г ще им свършат парите, а колкото до филмите, в Индия са правени най-добрите филми и то от мюсюлмани, там живеят 160 милиона мюсюлмани, забележете, че всички актьори са с мюсюлмански имена, България никога няма да стигне Индия нормално е де тя е една от най-бързо развиващите се страни в света. Раждайте децата си и им насаждайте умраза мн хитро аз не мразя никой и никоя религия, а и в Библията пише прави добро на врага си но мюсюлманина даже не ви е враг вие просто си го представяте като такъв! И на мен като малък ми е насаждано умраза към турците все пак съм учил в българско училище, докато не видях истината с очите си, с това ли си осмисляте живота като мразите мюсюлманите! Затова и България е една от най-пропадналите държави! Мисленето ви е изкривено, а това за Левски още един път ви повтарям идете да учите право и ще разберете истината за него, не да четете детските истории коита насаждат само умраза към турците, в момента говорите със злоба и тя е забранена в християнството, мн мотиви от които можем да кажем, че вие не сте християни!

171.   Лола, не смятам, че турците специално в България са на гости - живеят си от 600 години у нас, все пак - 500 години са ни управлявали, никакви гости не са. При малко по-малко късмет... кой знае - може би днес ти и аз да се казвайме Фатма и Айше и да бяхме не завършили висшистки, а бременни на тютюневата нива в турска провинция Булгаристан...
Това не го дължим на руснаците, фините и румънците, а по-скоро на самите турци и колкото и да е абсурдно - на курана.
Заради полсовичния си мързел, необразованост и жестокост (джихад), борбите за власт в Истамбул м-у многобройната челяд на Мутадовците и Мохамедовците (убивали братята си и жените на баща си и хвърляйки ги в Черно море ) особено в последните 200 години на робството, Освобожденито е било само въпрос на време.
Строителите, търговците, образованите - изобщо важните хора и чорбаджиите са били християни, докато турските велможи - все с връзки и шуро-бадженащина (не най-способните сред турците) са се ширили в конака с жените си и са яли локум... , пройзведен от някой български занаятчия, разбира се.

Имаме късмет в нещастието си, защото ако ни бяха завладяли австрийците - да сме си забравили и малкото име, език и всичко... А сега - освен два -три конака и две джамии, не може да видиш следи от османлиите...
Да, били сме и 200 г. под византийско робство, ама се питам турците по това време в коя пустиня пасоха лами??? Освен това византийската култура не можеш да я сравниш с лапането на локум и дупенето на килимче и зубренето на курани наизуст...написани на арабски при това...

Просто сме били отслабени отвътре, Византия също, а османските орди са били силни и жестоки по това време - завладели са ни. Но какво направиха като ни завладяха - нито забогатяха, нито злато намериха, нито успяха да ни впрегнат да им работим, нито ни наложиха езика и културата си или религията си, въпреки колениците и бесениците - то това не може да се наложи насила, а по-нисшата кулура НИКОГА не може да се наложи над по-извисената.
Прабългарите като са дошли преди повече от 1400 години не са колили и бесили и не са наложили Тангра за Бог, а са защитили мирните славяни от римляните, намерили са консенсус със старейшините им и са се изпоженили за дъщерите им - взели са езика на славяните... България я има вече 1400 - не винаги най-великата, но я има. Османската империя я няма, а Турция днес е.... да не те засегна пак - но незначителна страна, инструмент на САЩ, концентрирала се в някакви населени с кюрди чукари, чието население прави дънки и обслужва немци и англичани в хотелите... или се реди в социланите служби в ЕС...

Не, нашите турци определено не са гости, но не са и велики завоеватели, а по-скоро... да не те обидя, ще спестя тази дума.

Вие сте се интегрирали, знаете български, благодарение точно на Възродителния процес, който остана в страната получи и място в университетите и според мен сте много по-нормални от колегите ви на Запад, но все пак - имайте право на мнение, но не се надявайте, че ще ни наложите начина си на живот, ще ни накарате да четем курана и да се кланяме на алллах.... не сте го сторили 500 г., няма и сега да стане.
Не сме убивали и няма да убиваме заради етнос и религия - човек не може да избере първото, а второто си е лично негова работа - докато не ми се намеси в моята работа, не се взриви на гарата в Пловдив или във влака Пловдив - София. Тогава се преминава една тънка граница м-у религия и тероризъм и фанатизъм - първата се търпи, последните ТРЯБВА И ЩЕ БЪДАТ УНИЩОЖЕНИ НА ВСЯКА ЦЕНА.

Терор може да сте разпространявали като османлии през Средновековието, но сега свръхсилите са САЩ, Русия, Германия, Англия, Япония, Южна Корея и ко. - ВСЕ НЕМЮСЮЛМАНСКИ СТРАНИ и е просто чисто самоубийство да искаш да ги тероризираш. Турция е избрала да бъде на наша страна, слава Богу - Кемал Ататюрк е велик!

Християнката

101-150 от 420