Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

351-400 от 420

419.   четете превода на корана на български, там ясно и точно е записано правоверните т.е. мюсюлманите да нямат вяра и да не дружат с неправоверни разбирай и християни! Тогава за каква толерантност се говори в исляма? И това сигурно се пее от джамията!!! Не се коментира, това се цитира в корана!!! Защо тогава се увърта, когато има факти?

423.   Не мога да разбера какво толкова й говорите тук. Да, тя се е родила християнка, но чувства исляма като по-близка религия. Много хора са сменили религията си, дори и мюсюлмани са ставали християни, но моля ви не я обвинявайте, нито я обиждайте за решението й. А към теб, мила авторке искам да кажа да не обръщаш толкова много внимание на коментарите им, защото забелязвам, че като четеш обидите им към теб и ти самата се озлобяваш повече и обиждаш. Не си права относно това, което каза за Иисус. Защо мислиш, че той не е съществувал, а боговете в другите религии са били истински хора и по-късно народа ги е възвисил като богове. Не започвай и ти да обиждаш християнството, защото все пак преди години и ти си била християнка, а и все пак родителите ти и приятелят ти са християни и не е много добре да говориш така.
Хора, научете се да бъдете толерантни един към друг, независимо религията, пола, цвета на кожата и т. н. Наистина 500 год. сме били под турско робство (говора за нас християните) и можеше сега да сме дори от Америка по-развита държава. И аз много съжалявам за това, но какво може да се направи? Такива са били времената, затова сега се опитваме да избегнем войните и робствата, въпреки, че в някои държави те все още съществуват.
Успех ти желая мила (надявам се, че нещата с теб са се оправили), а на вас читатели искам да пожелая само едно нещо- усмихвайте се повече и не бъдете злобни! :))

424.   Аз съм християнка и вярвам силно.Имам приятели от турски произход и са много готини хора,не мразя турците, уважавам своята и тяхната култура, да не говорим че болшинството от тях са толкова смесени с населението от завоюваната трапезундска империя и др, че няма почти нищо турско в тях вече.Но факт е че са унищожавали цели култури, много по-значими и издигнати от арабските и т.н Ако бяха ни колонизирали англия или франция,холандия сега на Балканите щяхме да сме по-развити и с обогатена култура :), както и да е. Познавам мюсюлмани които също са много мили и човечни и си ги харесвам, те не се различават от нас християните и не признават забулването и многото жени, за разлика от много народи и общества, в които това е закон и жената едва ли не е робиня и си мисли че ако се забулва е много вярваща и незнам си какво.Лично аз смятам, че Бог обича всички добри хора, независимо от къде са и кои са и каква религия са учени да изповядват. Но има и много гнусни хора ,които претендират че са християни, мюсюлмани, юдеи и все много набожни и използват вярата, за да оправдават себе си и постъпките си! Уважавам и будизма, защото учи на хармония и не е фанатично учение. Но знам,че и исляма и християнството са много изопачавани през вековете в полза на владетели и т.н. Преди да се появи Мохамед , именно християнин мисионер по техните земи е предрекъл на майка му че той има мисия,не мюсюлманин-а християнин!! Не е последния пророк на Бога и и не е Алах и неговия пророк-Алах е имал и ще има много пророци-те са само вестители нищо повече, не са по-специални и духовни от други,защото също допускат грешки. Сам Мохамед е спал с други жени , дори не е можел да пише, не е познавал другите учения.Буда и Исус са били просветени много повече от Мохамед в теорията на вярата и са изследвали нещата, били са и грамотни. Ролята на Мохамед е била да присъедини останалия свят към християнството, а те са изопачили думите му и са ги пренаписали както има е удобно, за да използват учението му за алчните си и военни цели. Забулването, обрязването и многото жени нямат нищо общо с вярата, това са традициите и бита на един народ или народи ,които са били смесени с вярата и се преиначава, че Алах така повелява, не е вярно. Просто на тези хора и народи или племена не им е било удобно да се лишат и да променят начина си на живот, за това преиначават вярата и учението на Мохамед, който иначе е бил добър човек.Та те се били едно невежо бедуинско племе, тръгнало да руши всичко по пътя си, фанатизирано от вече изкревеното учение на Мохамед. Дори варварите са били по цивилизовани. И по 20 пъти на ден да се кланят пак няма да станат много божии ако не се борят със злото в себе си, не толкова с другите , и колкото и да забулват жените си , пак може една покаяла се проститутка да е е по-свята от техните жени, защото и с един поглед да е пожелала друг мъж вече е прегрешила въпреки булото си!! Обрязването пак е обичай пренесен от един народ или племе,даже в някои откъснати от европа места обрязват малки момиченца и ги травмират за цял живот, който се пренася вече с религията, защото така са се слели,че мюсюлманите твърдят че е част от исляма, но не е, имало го е този обичай и преди исляма да се появи. Много често се наблюдава как обичаите и суеверията на един народ се смесват с религията и се предават на другите народи с цел да бъдат обезличени културно и чрез религиите. В голяма степен Корана е пренаписан Стар завет и преповтаря историята и обичаите на Тората .Истинският вярващ мюсюлманин обаче уважава всички хора, защото знае че всички са божии деца както е говорил и Исус. Да той е син на Бога, защото приел да изпълни мисия , която не е знаел като човек дали ще има силите да издържи на изпитанието , а и ние не знаем какви закони действат в другите светове, и какво е било преди да ни има нас. Но факт е ,че като Богочовек-одухотворен от Бога е приел изпитанието да стане жертва и да понесе страдания ,без да е виновен за нищо, това никой не го е направил-нито Мохамед. За това Христос е по-горе от Мохамед,защото показва пътя, но сам казва, че всички ние сме Божии синове, включително и Мохамед и всеки един от нас.Исус е бил знаещ и е познавал естеството на Бог, на него му е било открито, знаел е че има мисия тук и е бил насочван и ръководен от духовния свят. Това, че ние не можем да си обясним защо и как ,не означава че не е било така. Аз например съм напълно склонна да вярвам че е така, както вярвам че и Мохамед е имал мисия и Буда и т.н , все да просветляват закърнелите умове на хората.Бог е един, но кой казва, че сам е създал всичко или че е сам. Троицата е Бог- Син -светия дух -както мъжа, жената, детето. Три Лица са ,но и едно цяло, едно семейство. Но разликата, е че има много християнски и мюсюлмански секти, които вярват че обрязването , многото жени , бурки , т.н и подобни са признак на набожност. При това християнството учи че ние трябва да еволюираме духовно като обновяваме ума си с чисти мисли и приемаме хората с техните избори, учи че вярата идва с избор, а не по принуда и фанатизиране. Жената не е маловажна пред бога а е помощник на мъжа и двамата трябва да се уважават и почитат взаимно и мъжа и жената да си имат по един партнйор, за да имат качествена връзка и да си гледат добре децата. Как един мъж с 10 жени и 10 деца може да изгради любов с някоя от тях или всичките-пълен абсурд. Човек се учи да е верен и да градират двамата партнйори, а не с по 20 едновременно. Мохамед що не е бил с 10 жени и от всяка с по 5 деца ?? И нещата не трябва да стават по традиция или щото мъжа ти няма да те вземе, а с вяра по избор , защото ако не си щастлива и те бие и има още 2 жени и искаш да го напуснеш , какво по-малко божия ли ще си , Имах познат мюсюлманин който казва че мъжете в исляма имали по много жени за да не са самотни жените, леле, и не се здрависвали с жена за да не изпитат похот към нея. Ами че той само като ме е видял вече ме е пожелал!! И такива измислици колкото искаш. До като хриситянсвото учи че всички трябва да се приемаме и да се уважаваме и да си прощаваме, защото всички се изграждаме взаимно и че най-грешния днес мъж или жена утре може да стане най-праведен. Едно от доказателствата е че в християнството има жени преобразени тотално духовно и издигнали се до светици, защото са изменили естеството на духа си и са се обновявали и са правили чудеса, до като исляма не признава, че жена може да е способна на святост-тя е по-нищожна от мъжа и трябва да му гледа децата. За това в християнсвтото за мен е без значение католик, протестант и прочие , мария и другите жени се уважават, защото са били на равно с мъжете по дела и вяра пред света и бог.Къде в исляма има такава почит към жени отдали се толкова много на Алах, дори и да са били проститутки.При това голяма част от ислямския свят е учен на агресия към иноверците, за това макар и да се кланят по 100 пъти и да ходят всяка година в Мека са толкова далеч от Бога. Вярата в Алах не е в тези неща, а във вътрешното преобразяване на човека. И добре, че Турция се отърси с младотурскта революция от този религиозен хомот, който я теглеше назад, иначе още щяха да ходят жените с бурки и да не могат да смятат и четат, дори тогава са били правени опити да се върнат забрадките и всички крайни закони. В крайна сметка Бог е един на всички хора, и всеки избира сам как да стигне до Бог, но голяма заблуда е да си мислиш,че пътя е чрез налагани насила забрани и стари ритуали. Голяма част от мюсюлманите имат неприятно излъчване и несияйна аура,излъчват духовна нечистота, защото вярата им не се основава на любов и вяра, а на забрани и ритуали.Хрисотс учи,че те са без значение и нямат ефект, ако човек няма искрена вяра и любов към другите, за това с него старите закони отпадат,за да приемат пътя на духовното еволюиране чрез любовта, мира, правдата.Човек трябва да има здравословна вяра и да внимава в постъпките си спрямо другите и себе си. Безгрешни няма,но всеки има шанс да стане по-добър, ако иска.На мен за това християнството ми харесва-учи да вярваме в доброто в себе си и другите и че всички сме равни.Много по-толерантно учение е както и будизма впрочем и говори за градация, а не за раболепно спазване на традиции слепешката.

425.   Голяма част от мюсюлманите имат много различна и несияйна аура, излъчват духовна нечистота, за разлика от християни или будисти, които излъчват хармония и вътрешен мир, това е защото много от тях следват закони и ритуали от прастари времена, които нямат нищо общо с Алах, Бог. Стари обичаи, като многото жени, бурките, обрязването, агресията проповядвана агресия към иноверците и са изопачили крайно исляма. Тяхната вяра лежи на забрани и ритуали, налагани насила и фанатично, а не на вяра целяща духовното еволюиране чрез пътя на любовта и мира както учи Християнството. За това и по 100 пъти да се кланят и да ходят целите покрити пак ще са далеч от Бога, и една покаяла се проститутка може да е по-свята от всичките им жени учени да робуват на мъж с много жени. Турция се отърси от религиозното робство, благодарение на младотурската революция, иначе още жените им щяха да носят бурки, забрадки и да не могат да четат и смятат, дори и тогава пак са били правени опити да се върнат тези забрани и жената пак да е потискана. Тяхната религия е толкова изопачена и поробва хората и им пречи да се развиват духовно. Унищожавали са цели култури по-развити от тях, факт е че ако бяха ни колонизирали Англия, Холандия, Франция на Балканите щеше сега да има разцвет и обогатена култура. А не някви невежи бедуини, тръгнали да покоряват света фанатизирани от една изкривена вяра да избиват комплекси. А колкото до Турция, никой не ги мрази, каквото било било, уважаваме се взаимно двете култури, то там са толкова смесени от завладените територии от трапезундската империя и други, че почти нямат нищо турско, само съзнанието им е такова. А колкото до Мохамед, той е бил неграмотен, непросветн, но добър човек, имал е една жена и силно я е обичал, неговата роля е била да присъедини останалия свят към християнския, но след смъртта му всичко е силно изопачено в името на власт и да се запазят старите ритуали. Просто на хората не им е харесвало коренно да променят разбиранията и начина си на живот. Именно християнин мисионер по тези зими е предсказал на майка му че той ще има мисия тук. Не мюсюлманин-а вярващ християнин, който е вярвал силно във възкресението на христос, и че е бил изпратен с цел да приеме изпитанието да стане жертва, за да бъде пример за мнозина че любовта и мира водят към издигане, а не законите без вяра. За това е син на Бога, и сам казва че всички сме божии синове. това че не можем да си обясним как някои неща действат и не ги виждаме, не означава че не е така. Ние и слънцето не знаем как свети и действа но се радваме, че го има. Вярно че има и мн християнски секти и е било изопачавано през вековете от хора, които като бедуините не им харесва да се променят те и променят ученията. Но в същността си Хр-то учи на толерантност и уважение към всички хора и че всеки, дори и най-грешния може да стане светец, до като в исляма няма жени стигнали духовно развитие и да се осветят вътрешно, защото повелява исляма, че жената е робиня на мъжа и трябва да му гледа децата, избора и живота и са в ръцете на мъжа, едва ли не. Жената има толкова права да избира как и къде да живее, колкото и мъжа. Всеки има свой път и право да греши и да се поправи като прецени че е сбъркал. До като в християнския свят има свидетелства на жени водили не особено добър живот, но преобразили се вътрешно само по пътя на вярата. Бог е един а ние хората не можем да го разберем, че той иска да има мир и уважение между всички нас, а не да се избиваме по между си уж щото сме много набожни. Вярата на всеки народ е смесена с неговите обичаи и разбирания, култури и се изменя. Но много народи изостават в духовното си развитие, защото се учат да робуват все още на стари схващания, които не ни помагат да се доближим до Бога, а се опитваме ние да го направим като нас и много деца( момичета, момчета) там страдат, обрязвани и травмирани уж в името на вярата. Ами аз вече си мисля че религиите създават вражда и болка на хората, а вярата в един бог, който проповядва любов, правда и мир е здравословна за всички ни. Защото религията вече не е връзка с бог, а означава уподобяване на бога с човек- хората в това сме превърнали този израз. Вярата означава смислен рационален и добър живот както за нас, така и за другите, ние всички сме свързани искаме или не.

426.   Здравейте! Чета коментарите ви и се чудя... защо бъркате националността с религията? Моето виждане е такова:всички които сте писали, че ако не си християнин-не си българин сте поне 80% неверници, хора които не защитават християнството като религия, а по-скоро вродената ни омраза към Турция която ни е владяла или както си пишеше в историята ни е поробила за период от 500г. ОК, нека бъдем националисти и да уважаваме историята и държавата си, но Българите отдавна сме загърбили религиозните нрави на християнството, едва ли ако беше казала въпросната дама обект на коментари "станах будистка" щяхме да се впечатлим толкова и така жлъчно да коментираме. У нас отдавна са погубени морала и етиката които повелява Християнството да спазваме, отдавна по улиците се разхождат безсрамно млади хора с вулгарен вид и поведение които ние не критикуваме... защо ли? Християнството повелява да бъдем смирени и почтени, да не прелюбодействаме, да не крадем и да не лъжем. В християнството има ред други догми които и половината от вас на половина не спазват... от къде се взехте така набожни се питам? Аз съм Християнка, кръстена съм тайно по време на комунизма когато това беше табу за народа, правеха се кръщенета само в съвета. Нямам намерение да отстъпвам от религията си и много ми се иска всички Българи да бъдем поне малко Християни, за разлика от нас и за наше не "удоволствие" мога да кажа, че в Турция исляма не е бил потъпкван като религия в нито един период от историята им за разлика от периода на комунизъм у нас. Не може да критикувате само.... нека се замислим, колко вярващ народ сме? Към момичето което си е сменило религията:-не открих конкретен въпрос относно постъпката ти, ако те терзае правилно ли си постъпила... ами явно -не, човек който постъпва правилно е обеден в това, щом се колебаеш и се маеш и питаш на подобно място... ти просто не знаеш защо си го направила което е доста зле. Аз съм против снобщината относно вероизповеданието, всеки е свободен да избира какъв да бъде, и всеки който не знае защо е станал или е едикакъв си със сигурност не е в правилната посока. Когато приемеш една религия, ти трябва да си на ясно с нейните канони, ако те не са в разрез с вътрешният ти мир и поглед към света - няма лошо, бъди мюсюлманка и се дръж като такава, жена която е това вероизповедание не би се замислила и за миг и не би споделяла това на подобни места. Когато някой вярва истински в независимо кой Бог той не го афишира по никакъв начин, поне се запознай със съответната религия за да си наясно каква трябва да бъдеш.

428.   не знам защо вие мразите исляма и турците но на вас кой каза че вие сте най правилната религия кой ви каза че турците или пък арабите са зли първо което вие нито сте прочели билията нито корана ако прочетете корана и библията 99% ще схванете темата и другото е че от те я 5 века изминалите 500 години кой каза че ако турците не завладееха българия ще ще да бъде по добра страна кой каза това е вината на властите в българия има далавери които българит сами си пречиняват злоба и бедност и 80%които пишат че в Христиняството и исляма има разлика вярно е има малко разлика както будистие имат малко разлика и юдеистите и така и храстияните имат малко разлика секса в юдеизва християнството исляма и будизма е забранено макар че бюдизма не вярва в бог а врява в буда другото че и трите религии вярват в бог освен будизма и крбуна има в те я три държави и трите са аврамически религии исляма не е терор или друго както вие бочиташе вашата религия и ние обичаме нашата религия тероризма е пречинено от днешните християнски държави сащ защото сащ иска цялата сума на арабите които вземат петрол и християните ако не сте забелязали тормазят исляма но исляма не е тромзил никога християнството вярно е че ние вярваме в исус но като пророк исляма е религия за мир, щедрост, и вяра към бог това е

430.   428- Ама моля ти се.. Какви ги дрънкаш, исляма е религия за мир, щедрост, и вяра към бог :Д не ме расмивай, сатании такива. Имах приятел арабин, от Алжир нищо друго не правеше освен да ме ревнува и да ме бие, откачалки такива..
Следеше всяка моя стъпка, не ми даваше с никого да говоря
Ви е сте мръсни,миризливи,наркомани и побъркани... Едва се отървах от него едва се прибрах в България (това стана в Италия) Карашеме да казвам неща против волята ми, като отказвах и ме биеше.. че, не ми говори глупости и не ми, ги защитавай.. До авторката.. мога само да ти кажа, че си едно нищожество!!!! и ПРЕДАТЕЛКА....

431.   428
Ислам - "мирна религия" ХАХАХАХАХАХА.
Ти или си луд или малоумен. Я виж какъв мир донесоха турците не само на народите от Балканите(500години) ами и югоизточна Италия яко поограбиха. Може да си забравил че курция е мюсюлманска държава.

432.   Ислям е най откачената и мразена от всички нормални хора религия. Простотия като тази може да пусне корени само при невежи и прости хора. Будистите които са най толерантната религия в света започнаха на някои места да ги избиват с тояги като бесни кучета. Будисткия монах който ги водеше каза че го правят защото когато в областа има само няколко мюсюлманина стоят тихо, но когато станат повече се събират на глуници и започват да нападат и убиват хората от всички други религии. Ако отидете на този сайт - Ю тюбе- има доста клипове за това. А тая дето е станала мюсюлманка може би не знае че в мюсюлманските държави се практикува - женското обрязване или имама и приятелите му са забравили да и кажат за това.

433.   428 Никоя друга религия не учи последователите си да препашат колана с бомбите и да се промъкнат между нормални нищо не подозиращи хора и да ги взривят за да убият колкото се може повече от тях. Като избие невините хора и буклука ще умре но щастлив защото алах ще го направи мартир и в мюсюлманския рай веднага ще му даде 72 девственици (не се казва дали ще са момичета или момчета, но предполагам че ще е според предпочитанията на мартира, сигурно ще може и смесено). Ти това за нормално ли го смяташ!? Няма що, много мирна религия!

434.   На тази възраст трудно ще се ожениш в мюсюлмаска държава, защото те предпочитат а се женят за 7 годишни момичета. За тях ти си вече много стара и този който те вземе ще е някой бедняк който е полудял от глад.

435.   434 някой друг виц знаеш ли?

436.   434, не знам за коя държава точно говориш. В арабските и мюсюлмански държави, в които съм живяла, не е имало подобно нещо, инфото ти може да е от някой страхотен роман, най-вероятно от американски автор или филм от американски режисьор и сценарист, нали? По-смешно нещо не бях чувала от твоят коментар...

437.   не знам защо хора дето никога не са имали досеег с арабска страна комеентират и само плюят. ми не са злобни и изтрещяли хората. напълно нормални са разликата е в дреехите и в мисленто много по отворени са

438.   Имал съм много контакти с араби и моите впечатления за тях са много отрицателни. Общо взето не само моето мнение е такова.

440.   Аз съм българка и съм имала много контакти с българи-предимно само с българи и моето мнение за тях е много отрицателно. Общо взето не само моето мнение е такова-навсякъде по света ни мразят, защо ли, може би защото сме по-свестни от арабите, а?? !!

441.   На тебе - Честито ти циганско робство.
А за арабите, ако бяха толкова хубави хора нямаше който и да си е имал работа с тях да ги псува. За да бъде една от думите за ядосан в италианския език "аррабиаре" - арабин, очевидно си има причина. До №440 до колкото разбирам ти не си никаква/ъв българка/ин а по всяка вероятност си някой/я турчин/киня които тук се опитват да промият мозъците на младите хора като им казват не само колко е хубава циганскта релиия и "култура" но и утрепките които я следват.

444.   Аз сам. Християнка омажена сам за мюсилманин до сега нито веднаж не ми е споменал да си сменя религията. според мен не си постапила правилно заштото господ е един но все пак ти имаш палното право да го направиш, аз лично не бих го направила

445.   факт е че ако бяха ни колонизирали Англия, Холандия, Франция на Балканите щеше сега да има разцвет и обогатена култура. А не някви невежи бедуини, тръгнали да покоряват света фанатизирани от една изкривена вяра да избиват комплекси

ГЛУПОСТИ... ако България беше колонизирана от посочените държави българинът щеше да изчезне от земята като нация.. благодарение именно на османците българия се запази като територия и като народ.. никой не и забрани своите обичаи традиции религия навици език.. под османско робство са били повече от 30 народа и никой не се е заличил от лицето на земята.. напротив старите вражди били забравени.. българия преди османците е била под непрестанно разрушение от съседните страни и населението и било едва милион и половина.. именно благодарение на османците на турците българия се е запазила до днешни дни.. рлочетете труда на видния български историк СТОЯН ДИМКОВ

. И. Динков става известен с публичните си неоосманистки позиции и твърденията, че:

„ Османската империя спаси българския народ.
Българското Възраждане е плод на руската пропаганда.

Нашия най-близък приятел е Турция.

Представата за османския период като „робство” се случва заради интересите на Русия.

Евроазиатски съюз ще замени Европейския. [2]

447.   Аз съм християнин и също се моля всеки ден с коленопреклонни и пълни поклони при това от поне две години не слизам под хиляда за ден... напълно те разбирам ала смятам, че не си имала действена вяра във себе си и не си търсила Господа настоятелно като мен, защото искайки накрая Той ми даде и хлопайки ми отвори! Не обръщай внимание на коментарите, по плодовете съди за хората и за религиите и за Бога!

448.   Не зная как роителите ти го приемат, но ако моята дъщеря ни го направи това, ще я изхвърля веднага на улицата, без да ми мигне окото. Мога да приема всяка друга религия за нормална освен мюсюлманството. Не ги слушай какво говорят, а ги гледай какво правят, защото делата им говорят много по добре от думите им. Това е най лицемерната и лукава религия. Само трябва да погледнеш какво проповядват и в същото време какво правят. Резаците са нищо повече от едни откачени хипокрити. Почти всички терористически актове в света са извършвани от мюсюлмани. Погледни историята не само на България, но и на другите балкански държави и ги виж на какво са способни. Пет века турците(мюсюлмани) са грабили и клали с дивашка жестокост тези народи. На края когато успяха да се свободят те бяха напълно ограбени и банкрутирани, като най голямата тесла изядоха България и Македония. Тка че ти сама си направи извода какво точно са те! Съветвам те да влезеш във фейсбук и да напишеш в търсачката"knowledge is power". Нещата които ще видиш там ще ти отворят очите и ще разбереш самата истина.

451.   "Има една единствена религия - Хуманността! "

452.   Аз мога да разбера жените които са родени в мюсюлмански семейства - те просто са нямали никакъв друг избор.
От друга страна, нямам никакво уважение към тези които сами се набутват в такава простотия, която в мозъчното си развитие е заседнала в първобитно общинния строй. За мен те са мозъчно недоразвити олигофрени.

453.   Абе.... то си личи, авторката не е чела нито Библията, нито историята. Че даже може би си го е измислила тва от скука...

457.   Аз знам за исляма, знам за атентатите, които правят и това ми е достатъчно да кажа, че са СВИНЕ

459.   Не мога да разбера едно, защо сте толкова непросветени ВИЕ, които се наричате християни. Исляма няма нищто общо сас турците и с турското робство, така че престанете с тапите коментари и изкарайте фактите

460.   Честито! Лек път към Анадола!

461.   Честито!

463.   Да, религиите не са еднакви. Различни са и са си чиста проба пропаганда. Може би будизма е най-правилната религия, дори не е и религия, а по-скоро философско учение. Аз за това съм атеист.

464.   "никой незнае кой кого е изнудвал за това никой няма вина за случилото се преди 500 год. "
Явно си и неграмотна.. образовай се кое кога се е случило и после говори че не е от значение :)

467.   Мюсюлманството е едно и също със христианството, само че христианството идва от мюсюлманството,и боговете са едни и същи,просто с различни имена и други обичаи :)

468.   Не говорете без да знаете! Много се съмнявам някой от вас да е чел Корана! Мислите си, че вашата религия е най-правилната и само критикувате! Отворете си очите и те бъдете шибани националисти!

Никоя религия не учи на лошо. Това че вие сте егоистични копелета, не означава че сте прави.

Всеки знае, че България не струва и е изостанала от света, а вие казвате, че Саудитска Арабия е назад. Нека сравним двете държави и ще видим дали сте прави.

Знаете си само Васил Левски и някакви войни. Тук не става дума за държави, а за религии!! Всеки има право да избира!

469.   468, не става дума тук за религия или национализъм, а за начин на живот. Имаме конфликт на цивилизации - всички vs. ислияма.
Нямало религия, която учи лошо? Направи си сам труда да прочетеш Корана - нито веднъж я няма думата „прошка“, Мохамен сам е налагал с насилие учението си и е бил голям пълководец, имал е много жени и тем побони, а в Корана директно се подбужда към прочитстване на друговерците (те не са хора по определение, така както и жената е вид добитък). Няма по-изостанала и жестока религия, която не се реформира. Момичетата се абортират преди да се родят или се задушават при раждане, а жените, които раждат момичета ги убиват с камъни, когато ти омръзне една жена я обвиняваш в изневяра и готово - оттърваваш се без да плащаш издръжка.
И докато християнството се е реформирало многократно, и докато ние имаме Новия Завет, в който се премахва стария принция „Око за око, зъб за зъб“ и се изисква от вярващите любов, ПРОШКА, помощ за ближния, при Исляма не само не се премахва този стар принцип, но и се въвежда идеята за насилствено разпространяване на религията.

Саудитска Арабия е изостанала страна, защото няма разделяна не религия от светска държава и се използва право от 1000 години, а жените нямат никакви права.
Богати са само благодарение на петрола си, което е временно явление и ще имплодират, когато им свръши петрола или светът няма нужда от него. Западните страни им плащат с хартийките си за техните ресурси, а те вместо да се образоват, да инвестират в нещо смислено си дават парите за коли и други боклуци - за смях са на всички. Буквално строят пясъчни кули, защото като им свършат парите, всичките им глупави сгради ще се унищожат сами. Няма бизнес практически, които да не е субсидиран с петролни пари.
Малцината, успяли да завършат Оксфорд и други западни университети са си платили за това милиони, но са си останали същите дебили, които биват изцоцквани от западните търговции и чиито жени пазаруват за милиони парцалки, шити в Бангладеш.
Истината е, че западните РАЗВИТИ държави източват Саудитска Арабия и дори им продават оръжие, за да се самоунищожавате мюсюлманите, защото живеете в Средновековието и заплашвате нашия начин на живот.
България не струвала, ама жените в България караме по две коли, камиони, трамваи, кметици сме и министърки, докато в Саудитска Арабия жените са номер 1 по затлъстяване в света и по цял ден нямат друг избор освен да се тъпчат със захаросани плодове и да харчат петролните пари за парцалки, които никога няма къде да облекат.
Не всеки има право да избира - родените мюсюлмани нямат право на избор - ако решат да си сменят религията ще ги убият собствените им родители с камъни.
Дори нашите турци са подобни ненормалници. Имам приятелки туркини, които са си сменили името с българско и живеят под тази нова самоличност в София, за да избягат от собствените си родители.
Има момичета, които се палят в Родопите, за да не ги омъжат насила. Изобщо това е ужасна, жестока към жената и човека като цяло религия - антихуманна религия, античовешки начин на живот и дори мъжете страдат от това.
Послендото хрумване на „напредналите“ мюсюлмани е, че ваксините били отровни и затова в Пакистан е плъзнал детски паралич - просто ги е яд, че лекари са издали Бен Ладен, но не им дреме за всичките мюсюлмански деца, които цял живот са инвалиди заради изкоренена в „ненапредналата“ България болести.
Саудитска Арабия е една от най-отвратителните страни в света и кракът ми не би стъпил там за нищ на света - финансират ИС, но да не забравяме кой им продава оръжията - ислямът е обречен или да се реформира, или да се самоунищожи, а малкото богати държави са станали такива заради петрол или заради подтисничество и експлоатация на собственото си население като Турция. Богати са не повече от 3-5 мюсюлмански държави, а останалите за сметка на това вече са под африканските републики, защото последните растат със 7 % на година, развиват се и вече почват да се оправят, докато мюсюлманите все повече затъвате.
Кой е най-беден дори на Балканите - Косово, Босна и Херцеговина и Албания, а и у нас все районите, където живее мюсюлманско население - ленността, неукостта са номер 1 пречка да постигнат мюсюлманите някакъв елементарен стандарт на живот. Дори циганите-християни са в пъти по-добре финансово от тъй наречените „турски цигани“. Не се говори по темата, но 99% от най-гнусните цигански престъпления у нас се правят именно от турските цигани-мюсюлмани

470.   Хах, мислите си че християните са най праведните хора и не правят грешки. Мислите си, че жената мюсюлманка е някво забулено същество и заради всичките тия филми дет гледате по телевизията си мислите че тя няма живот и веднага определяте исляма като ''ужасна религия''??? От някви филмчета ли ни определихте че сме такива? Поне забрадката показва че имаме морал и достойнство и не живеем за да впечатлим мъжете за да ни дадът по някой лев.. Едно запомнете: Жените мюсюлманки не се продават на първия срещнат.. Както вече казах ние имаме морал ;) Говорите за нас някви безмислици, а всъщност вие сте тези които не мислят с главите си. Пълно е с 15-годишни, които вече са д*хали поне около 7-8 пъти и пишат тук за съвет как да накарат 20-годишния си приятел да ги изч*ка още толкова... И защо изкарвате пак мюсюлманите виновни, мамка му. Стига сте ми дрънкали за изминалите 5 века. А кой, по дяволите, от вас може да ми каже че 100% е сигурен какво са преживели християните под турско робство. 100% ли сте сигурни че това което пише по книжките в библиотеката е вярно. Каква България бе, тва нормална държава ли е? Навсякъде е пълно с пияни цигани- изнасилвачи. Та половината от населението се изсели в Англия, Франция и т. н., те ще ми говорят за ''свята държава''.. Като сте толкова светци защо критикувате хората и ги правите да съжаляват за религията, с която са родени. Боклуци и националисти сте вие така наречените' ''светци'' събрани в цял контейнер наречен 'Бтлгария''.

471.   От 468: 469 - Стига си дрънкал глупости, защото в моите очи си смешен! Опитваш се да омърсиш чиста и свята религия като Исляма! Ти си толкова жалък, всъщност.

С цялото пет метрово обяснение се опитваш да докажеш че Исляма е лоша религия, че насърчава хората да правят злини, да убиват и нараняват. Но според мен тук грешиш! Ако си вярващ християнин, би трябвало да знаеш, че към хората трябва да се отнасяш с уважение, а също така трябва да знаеш, че никоя религия не учи на лошо. Никоя религия не насърчава да убиваш, да нараняваш, в никоя свещена книга не пише това, най-малко в Свещения Коран. Ето на това ни учи Ислямът - да бъдем добри, да не съдим хората, защото това го прави единствено Всевишния, да не убиваме, да не крадем, да не лъжем, да сме толерантни към останалите религии, защото, както казах, никоя религия не учи на лошо. Но ти доказваш, че въобще не вярваш в нищо! Осъждаш, говориш, обвиняваш, без да знаеш нищо! Опетняваш религия, с която не си запознат! Ти твърдиш, че си християнин, но не виня религията ти за твоите глупави думи. Познавам християни, които са далеч по разбрани и толерантни от теб! Това значи, че религиите не са виновни за глупостите, които вършат хората! Всеки човек има мозък, с който да мисли, а ако не го използва, не може да вини религията, която изповядва! А ти го правиш - омърсяваш Исляма, Корана и Пратеника (с. а. с) с глупавите си твърдения, които са лъжа!

Написаното в Корана е на висок стил, защото е написано от Аллах, Всевишния! Това прави съдържанието на Корана неповторимо, но и не чак толкова разбираемо. За това има наука, занимаваща се с тълкуването на Свещения Коран. Не вярвам ти да си изучавал тази наука. Дори и да си чел Корана, не вярвам да си разбрал смисъла на това, което четеш. За това нямаш право да съдиш!

А да не говорим, че замесваш Саудитска Арабия! Всъщност, не мисля, че повечето жени от България ще издържат и един ден, ако отидат в Саудитска Арабия! И знаеш ли защо? Защото са едни парцали и нямат морал! Защото не искат хиджаба да покрива буйните им коси, които мажат с какви ли не бои, за да изглеждат "красиви". Защото не разбират какво е да са ценени и обичани истински, а не да са жени за една нощ. Защото не могат да бъдат смирени, да пазят достойнството и морала си, да не поглеждат чужди мъже и да не се хвърлят в леглото на всеки срещнат, както прави истинската мюсюлманка!

А това, което казваш за стоенето вкъщи - кажи ми, приятелю, тук има ли мъж, който да осигурява прехраната на жена си, докато тя си стои вкъщи? Кажи! Има ли?

Казваш, че жените в България работят, адвокатки са, какво ли не! И какво от това? Да не мислиш, че някой работи за удоволствие? Не, всеки работи за пари! И в България мъжът не изкарва достатъчно пари, за да може жена му да си стои вкъщи, за съжаление! И ако искаш да знаеш - мюсюлманката е много по-уважавана, отколкото всяка друга жена! Говориш само за задълженията й, но не споменаваш правата й, защото не ги знаеш! Не знаеш нищо, но критикуваш! Никой мюсюлманин не би се осмелил да потъпче морала на жената мюсюлманка, защото знае, че това не е правилно! Никой не би се отнесъл неуважително към нея! Жената е издигната на много високо ниво и е улеснена по много начини в Ислямската религия.

А Западния, още "модерния" свят, какво за него? Какво толкова привлекателно има там освен разврат? С какво хората от запада са повече от другите хора? Там жените слагат тонове грим, носят разголени дрехи, само за да покажат "красотата" си, но истината е, че красотата на жената е в духовните й ценности, в морала й, в честта й. Ако тях ги няма - каквито и дрехи да носиш, колкото и да се украсяваш, няма смисъл.

И, да, има разлика между модерните и вярващите хора и мисля, че ти сам я виждаш.

Това ли е лошото - че мъжете гледат жените си, че жените са праведни и не се нахвърлят на всеки срещнат, че покриват местата от тялото си, които трябва да бъдат покрити? ! Това ли е лошото на нашата религия?

Искаш ли да знаеш нещо - не си прав! Не си прав, защото съдиш, без да знаеш! Преди да говориш, помисли! Ако решиш, че ще кажеш нещо лошо, ЗАМЪЛЧИ! И на това също ни учи Исляма!

472.   470, стига се пали, скъпа. Аз съм ходила в доста мюсюлмански държави (Египет, Мароко, ПАКИСТАН) и съм видяла на живо как живеят там жените. Да не говорим, че има страни, в които дори ме е страх да стъпя, защото там жените масово са жертви на изнасилвания и тормоз - Афганистан, Ирак и дори в Иран има места, на които се завличат жени и биват изнасилвани групово - говоря за нормални жени, жени със забрадка и дори традиционно облекло. Колега на съпруга ми е бил свидетел на такова нещо случайно и едвам се е измъкнал - настанала е масова безрецида и масово изнасилване на всичко женско наблизо.

Не ми трябва и да чета книги. Аз съм израстнала с мюсюлмани и приятелките ми са родени мюсюлманки - знам как се отнасяха бащите и братята им с тях и ви знам традициите. Например се доверявате само на майките си, защото е типично жените да си крадете мъже, защото моногамията е мит за вас - жени се мъжът за една, но може да си я върне при родителите и да си вземе по всяко време нова булка с причина и без. Аз като християнка добих достъп до всичките тайни на момичетата, но една с друга не си споделяха. Що за лицемерие е това. Масово освен това бабата тормозеше майките на моите приятелки и тях самите! Унижения и тормоз към младите жени да не говорим по селата колко биват изнасилвани семейно момичетата, а при първата брачна нощ често се изреждат и чичовците, и бащата, и братята на младоженеца.
Моята приятелка Ебру беше изнасилвана от баща си 10 години, но собствената ? майка я обвини, че тя е виновна. Брат ? беше ставал свидетел на издевателствата, но не искаше да свидетелства в нейна полва и я изгониха, когато тя поддаде жалба след поредното изнасилване, защото цял град научил, че не била девствена. Израстна по домове и за какво - защото баща ? се гаври с нея.
Знаете ли какво ще стори майка ми, ако някой ми беше сторил нещо подобно - щеше да го осъди на поне 5 г. затвор, да се разведе и да вземе цялото имущество на насилника, защото има право в такъв случаи.
Жената и момичето нямат никаква защита в мюсюлманските общества не само от мъжете, но и от старите жени.

При християните се женим до живот. Жената е уважавана и е равна на мъжа, а ако мъжът удари или изнасили жена, той лежи в затвора. Ако мъж тормози жена, то тя се развежда и обществото и близките я подкрепят. Жената взима половината имущество при развод. Родители те я подкрепят. Тя взима и децата завинаги, а мъжът е длъжен да плаща. Жената има право да си избира мъжа и най-важното Е ФИНАНСОВО независима, докато вие с вашите кърпи освен дохода от Арабските организации, друг доход нямате.
Дъщерите на колега на баща ми се забулиха, станаха 200 кила и се ожениха за иракчани, които ги е срам да ходят с тях по улицата, защото всички мислят, че те са накрали жените си да ходят като нинджи. Собственият им баща го е срам да ходи с дъщерите си -разбрали, недоразбрали - внимавай да не ти се подаде кичур коса, че заслужаваш по вашите закони изнасилване. Дори учителка това го казва в турско училище на децата - момичета заслужавали изнасилване, защото носили забрадка.
Супер религия за жените, няма що.
Удобна само за мързеливите жени, които си слагат кърпата и чувала и си стоят по цял ден у дома.

Като сте толкова равни, защо мъжете ви продават на пазари за роби? Защо се женят за вас временно, за да си направят кефа и защо женските бебета се абортират (или мислите, че е случайност, че на 130 пакистанци се раждат 100 пакистанки). Много равни, няма що!

473.   171 - стига се пали. Моят мъж изкарва достатачно, за да храни две семейства и ме е хранил 7 години, докато съм си гледала децата, но аз съм учена жена, имам нужда от социални контакти, от общуване и от финансова независимост и не чакам да ме храни мъжът, а ако нещо се случи с него, ще мога и да си изхраня децата, за разлика от мюсюлманката, която става тежест за семейството си и всички живеят в дружна мизерия.
Имаме три деца, между другото и не можем да се оплачем, защото модерните хора живеем в семейството си като равноправни партньори, изкарваме пари с акъл и имаме двоен доход, не единият да тормози другия и само единият да работи, а другият да седи и да си пърди по цял ден върху забратката заради 200-300 лв. от Арабските емирства - същите, които финансират и ИС и не говорете, че нямате общо с тях.
И не го казвам това като християнка, а като МОДЕРЕН ЧОВЕК от 21 век!
Аз разделям религия от светски живот, а вие не.

Не ми трябва да доказвам на какви гнусотии ви учи тази религия - гледай новините за разнообразие.
Кога християнин се взриви в джамия за последно?
Кога християнин закла невинни мюсюлмани ей така - за спорта, защото му се колило и да си направи клипче в тюба, ако не успее да прибере милиони от държавата му за откуп.
Изродът също го забрави - уби цялото си семейство и заколи совствените си деца на улицата пред всички. Това християнин не го е правил още у нас, каквито и престъпления да е имало - на улицата да си заколиш децата и да си запалиш жената, защото не издържала на боя ти. Евала
Атанаска-детеубийцата е родена мюсюлманка-помакиня, но хайде - лудите нямат религия..това да не го заговарям - кръвосмешението не прощава
В Сирия учистихте цял народ изиди, изнасилихте и убихте жените и децата им.
Арменците ги пратихте на разходка из пустинята - 2 мил. мъртви.
Разпъвате християни на кръст и ги палите.
В Египет имам познати християни и живеят под тръни - убиват ги пред и в църквите им. На мюсюлманите някой да е посегнал.
Взривихте гара Пловдив и вагон майка с деца през 80-те, не сме го забравили - пак по религиозни причини, макар че и християнската религия беше забранена под диктаторския режим. Кога християни се взривихме и убихме невинни в името на религията си? НИКОГА.
Не казвам, че отделни християни не могат да бъдат чудовища, но не го правят подбудени от Библията, а от лудост или са си такива хора. В Корана като пише да убиваш в името на религията си, че те чакали 70 девици и като се взривяваш с „Аллах агбар“ на устата, това си е в името на религията и за тази религия. В Новия Завет пише да прощаваш, да обичаш и да делиш с ближния си, да помагаш, независимо от религията и произхода. Христос е разпнат на кръста за избавление на човечеството от греховете му - жертвал се е със смирение. Мохамед ви обещава 70 девици в рая, ако се взривите на някой площад. Христос е простил на убиеца и проститутката - обичай ближния си, така както обичаш себе си.
Мохамед е бил женен за 4 жени, отгоре е имал и харем, проповядвал е да няма никаква прошка и да се налага с меча неговата доктрина. Интересно е все пак пък какво ги чака в рая жената-джихадист - 70 девственика? Браво!

То дори по новините не дават - безинтересно кой къде взривил 50 души, обезглавил 100, отвлякал 500 момичета и ги продал и изасилил. Бокохарам треби половин Африка и защо - да не вземели хората да ходят на училище
В Пакистан Малала я стрелят, само защото ходи на училище.
„Никой мюсюлманин не би се осмелил да потъпче морала на жената мюсюлманка, защото знае, че това не е правилно!“

Ти се шегуваш, що за цинизъм в нашия свят. Чети „Не без дъщеря ми“, чети за обрязванията в Африка и сред арабите, при които се отстраняват на момиченца на 3-4 г. (БЕБЕТА) малките и големи срамни устни клитора, макар че половината умират, а после и доста при раждане - просто добитак е жената.
На какво е научила тази религия племената, които са я приели? На нищо, само по цял ден да се молят и толкоз
Вкара ли хората в училище? НЕ
Очовечи ли арабите и цветнокожите, отказа ли ги от езическите им обичаи? НЕ - напротив иначе нямаше да има обрязване при жените МАСОВО и нямаше да има забрадки и тем подобни предания. Специално обрязването при жената толкова се е харесало на мъжката ви религия, че от местен племенен обичай е станала масова зараза и вече и в арабските страни се прави, както и сред емигрантите в Европа. МАСОВО. Всеки 3 минути по момиче.
Какво е дал Ислиямът на човечеството освен кръв, войни, болка, мъка и страх?
НИЩО.

Особено в 21 век Ислиямът не само за християните, но и за всички останали хора значи само насилие и Средновековни обичаи. Не говоря тук само за християни vs. мюсюлмани - говоря, че цялото човечество е отвратено, а в Япония мюсюлмани не се пускат дори като туристи. Пробвай да кандидатстваш за туристическа виза и пиши, че си мюсюлманин или имай такова име или вид - В ЯПОНИЯ СИ ЗАБРАНЕН да стъпваш. Това са 2/3 от света, които сме ужасени и отвратени.

Не казвам, че християните са безгрешни. Хора има всякакви и сред нас, но като цяло християните поне са се реформирали и не живеят в Средновековието, докато Ислиямът тръгва само назад и от една модрна за ВРЕМЕТО СИ религия е станал заплаха за съвременната цивилизация. И това не си го измислям аз, а е жестоката действителност.

И накрая ще завърша, че аз като християнка мога да стана мюсюлманка и нищо няма да ми се случи, а за обратното хората биват убивани с камъни. Дори да се омъжи момиче без съгласието на баща ? - камъни. Да се омъжиш за човек сунит, а да си шиит и обратното - камъни. Трепете се като мухи и не се сприате. Крещите, че били дискреминирани и глупости, но като имате своя държава - става масов леш - то не ти трябва да ходиш далеч (виж Косово, Босна и Херцеговина). Не зачитате правата на малцинствата в собствените си държави, но християните не можем да кажем нищо в нашите си, за да не сме дискриминирали. В моето училище въведоха първи в страната униформа, защото на една ? хрумнало, че ще идвала със забрадка. Аз имам малко кръстче и не съм го носила в училище от уважение към светската иснтитуция, онази ще носила забрадка. Хайде- на село при тютюна и да те бие мъжът ти....

Не е нужно и да казвам, че от 10 момичета, с които израстнахме заено, 8 се покръстиха и се омъжиха за българи (дори туркините), а останалите две си кръстиха децата с български имена. От покръстените 5 нямат контакт със семейството си, а една го направи като чака да умре баща ? и след като брат ? прие християнството и се ожени за българка.
С две думи - сменянето на религията поне у нас по-скоро е в обратната посока и е възможно, защото сме светска държава, но в мюсюлманските страни е невъзможно човек да си смени религията. Много обаче се правят, че я изповядват. Познавам и хора, които се правят, че са салафисти, просто защото държавата им е такава. Пуснали брадите, но си пият алкохол, хапват си дори свинско и само да надушат жена е тяхна. Що за лицемерие, нямам думи. Има и такива, които кацат с традиционната си пижама на някое европейско летище, а отдолу са тесните дънки - после се събират момчета-араби и са най-големите пияници, най-големите клиенти на публичните домове и цели индустрии има в тази насока, а в това време трите им жени стоят у дома и лапат халвата.

474.   Престанете да говорите някои от вас, че християните нямат морал! Вие колко християни познавате? Аз съм християнка и нито ходя разголена, нито давам поводи да ме свалят разни тъпанари, нито съм готова да скоча в леглото на първия срещнат. Нито пък съм имала 20—30 мъже, както някой от вас имаше наглостта да се изрази! По—спокойно с изразите, че ако имаше начин да разбера кой е писал тия простотии, мога и да го съдя за клевета. Не хулете държавата, която ви храни! На който не му изнася, границата е отворена за всички (християни или мюсюлмани). Ако има разврат, вината за това не е в християнството, а тъкмо в липсата му и в приемането на прекалено светския начин на живот. Никога нито един вярващ християнин няма да тръгне разголен и да дава поводи за съблазън, А че тези, които само се именуват християни, но реално не са, те ще си отговарят пред Бога в Съдния ден (както, разбира се, и всички). Както вие, мюсюлманите, не обичате да вменяват насилие и неправди в религията ви, така и вие недейте вменява разврат на християнството! Обвинявате много хора, че коментират, без да са чели Корана, ами вие чели ли сте Библията и какво знаете за християнството, че се осмелявате да твърдите, че няма логика в Триединството на Бога? Та за Бог няма невъзможни неща, никой не знае свойствата Му. Ако вие не вярвате, това си е ваша работа, но не се нахвърляйте върху християнството, без да го познавате.

475.   Абе аре стига сте се правили на светци! Като си мислите, че християнството е най-правата религия, мислете си! Заблуждавайте се, но не се опитвайте да заблудите и нас! Уверявам ви, няма да успеете да очерните Исляма с глупостите, които дрънкате!

Много жалко, че живеете в такава огромна ЗАБЛУДА!

Ето, момичето е отишло в джамия, послушало е и се е вразумило Тя е тръгнала по правилния път! Това, че на вас не ви изнася да живеете правилно, да пазите честта и морала си, не означава да се опитвате да я разубедите, като й пробутвате лъжи!

476.   Абе хора всеки избира каква религия да изповядва! Защо сте против исляма? Защо? 430 - Защо е предателка, че е избрала религията която иска да изповядва ли? .. Немога да ви разбера вече някоя от религиите учи ли на критикуване на другите религии..? Не! Във книгите пише да се уважават хората от другите религии, да не се критикуват. Абе хора вие нормални ли сте?

477.   473 - Това са секти от хора, които изповядват по по - различен начин религията. Тук видях, някой е писал " мюсюлманството ".. каква е тази религия? Не спорете вече. Говорите празни глупости.

478.   Защо толкова критикувате исляма какво са ви направили хората какво?
Задавате ли си въпроса че хората в Израел и там другите държави където са войните немогат да живеят спокойно. Задавате ли си го този въпрос? Нали християнството учело на добри неща? Християните там убиват мюсюлманите :@ Ее защо ги убиват че са избрали своята релгия :@ Мислите ли че това е правилно това което те правят? Според мен това не е правилно всеки иска да живее спокоен живот. :@ ЖАЛКО.!!

480.   Думата „Ислям“ означава на Арабски „Мир“. Ислямът е Религия, Която е била Низпослана за да Предложи на Хората Живот в Мир и Спокойствие, чрез което се Потвърждава Вечната Милост и Благоволението на Аллах. Аллах Кани Всички Хора да приемат Моралните Повели на Корана като Модел за разпространението на Толерантност, Милост и Благоволение на Този свят. В Аят № 208 на Сурата „Ал-Бакара“ се Повелява следното: „О, Вярващи, Встъпете Всички в Покорството и Не следвайте стъпките на шейтана! Той е ваш явен враг. “ Като следват Моралните Повели на Корана, Хората ще Получат Благоволение и ще са Щастливи. Ислямът е Религия, Която Подкрепя Свободата в Живота, на Идеите и на Мислите. Забранени са Споровете и Конфликтите между Хората, Клеветите, Недоверието и Негативните помисли за Останалите.

484.   475 - никой не казва, че християнството било правилната религия, просто Ислиямът е ГРЕШНАТА.

485.   484 - Ти от къде знаеш, че е ГРЕШНАТА религия..? От къде си толкова сигурна за това? Някой има ли доказателство? Я кажи кой те е създал теб случайно да не си от маймунски произход? К'во се правиш на много разбираща? Като си толкова умна и се мислиш за много вярваща в християнството кажи нещо което правиш или извършваш както трябва?
Ти си нямаш никво понятие от Исляма и си тръгнала да ми казваш, че е грешната религия! ... -_- Жените мюсюлманки имат морал! Миличка ислямът ни учи, че има с
ъществена разлика между Аллах - Създателя и това, което Той е създал. Небето, луната, звездите, хармонията и съвършенството в природата, грацията и красотата на човешкото тяло и певъзходността на човешкия ум, смяната на деня и нощта, смяната на годишните времена, тайната на живота и смъртта - всички тези неща, говорят за нещо, което е по-велико от тях самите.
Ислямът учи, че Аллах винаги присъства. Той не е бил роден и няма нито син, нито дъщеря. Ислямът отрича категорично конспекта за въплъщението, който съществува в Индуизма, Християнството и други религии, защото този конспект слага бариери на конспекта за Бог и разрушава убеждението на вярващите, че Бог притежава динамично съществуване.! А относно Исус (Иса в исляма) е уважаван и почитан като един от големите пратеници и пророци на Аллах. Ислямът забранява пиенето на алкохол, хазарт и ядене на свинско. А при християнството забранено ли е някаква храна като толкова много знаете?

486.   Грешната религия е просто, защото носи само унищожение, мъка, война, поробване, изнасилване и тормоз над жените, геноцид, защото позволява да бъдат обрязвани жени като се инвалидизират за цял живот....ако оцелеят, защото кара хората да не се взривяват и убиват невинни, защото не разделя държавата от религията, забранява образованието на момичетата и като цяло е против светското образование, защото подтиска, защото е една религия на омразата и смъртта, която не познава прошката и толерантността към другите, но изисква от всички останали почит.
И специално за България е донесла само болка, мъка, 500 г. робство и тъмнина, убийства, омраза и до ден днешен ни разделя.

487.   Ислям означавало мир? Гледай ти какъв мир проповядва Ислямска държава в името на Аллах. И с какви очи излизате и пишете, че била мирна религия не знам.

489.   А и забравих. Исус Христос е Божи син. Бог стана плът. Триединство. Бог, Исус и Святи Дух. Стига сте ни мазали очите. Миличка, скъпичка, Исус бил пророк на Аллах. Исус е и пророк, но не на този ви Бог от Корана в името на който убивате невинни хора.

490.   Има само един Бог
-Този, които не лъже, не кара хората да убиват
В името на Алах тия джихадисти убиват много хора, а жените ги използват най-често като черни вдовици
(жени, които са готови да умрат, за да изпълнят "свещената мисия")

492.   И какво му е на свонското месо, че ви забранява някой си да го ядете. Не това което влиза ( храната) в човек го осквернява. Друг е въпроса колко сте лицемерни. С очите си съм виждала на капала чарши, как турци се иблизват, оглеждат и задяват с жени и в следващия момент като завие имама в джамията вадят килимите и почват да се молят.

351-400 от 420