Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

51-100 от 420

58.   Абе момиче, вземи прочети туй-онуй и след това се произнасяй!!! Аз съм абсолютна атеистка (това не ме прави по-малко БЪЛГАРКА) и съм такава по убеждение, което придобих след мнооого нощи четене на коран, Стар е Нов Завет и други подобни. За твое сведение, Иисус не е Бог, а е син на Бога! Твоята религия ме отврати!!! Безкрайно много съжалявам, че има хора като теб, които се водят за Българи!! Докато четох глупавата ти история и още по-глупавите ти, неаргументирани и неграмотни коментари, имах чувството, че костите на Левски и на всичките ни БОРЦИ ПРОТИВ ТУРСКОТО РОБСТВО се преобръщат в гробовете си! Уважавам много християнската религия, защото именно тя е съхранила нацията ни (а и не само нашата), та да съществува и до днес Българската държава, в която, за жалост, се раждат, растат и виреят паразити като теб!! Много съм ядосана, много неща исках да ти кажа, на №30 (Шапка ти свалям, М38!) ме е изпреварил и няма смисъл да пиша неща, които се повтарят, и които няма да "достигнат" до теб!

А.... защо не отидеш да живееш в Турция???

Ж31

59.   Уважаеми, посетители и коментиращи тук. Наистина става ясно, че 98% от вас нямат ни най-малка идея за трите основни монотеистични религии - Юдаизма, Християнството и Исляма. Ще се опитам съвсем накратко и простичко да ви обясня разликата. Юдаизмът не признава Исус изобщо. Ама дето се вика - хич. Юдеите не вярват, че той е роден от непорочна и целомъдрена жена, хулят Мария и твърдят, че Исус се е родил вследствие на
незаконно съвъкупление. Християнството пък го обожествява, нарича майка му Божия майка и го прави част от Троицата - отца, син и свети дух. Да, прави, защото решението за това е взето доста след времето на Исус на един от Вселенските събори. Що се отнася до Исляма - Исус е предпоследният пророк, изпратен от Бог, близо 600 години след него е роден пък и последният - Мохамед. Да, Ислямът уважава и почита Исус /Иса/ като всички останали пророци преди него - Авраам /Ибрахим/, Ной /Нух/, Моисей /Муса/, Соломон /Сюлейман/, Йосиф /Юсуф/ и т. н. и т. н. Разликата идва от факта, че ислямът отрича божествеността на Исус, защото "Аллах не е роден и не може да ражда". За не знаещите - Аллах преведено на български означава просто Богът. Единстветият и Неповторим. По времето на Исус, когато се е говорило арамейски, самият Исус е използавл обръщението Лахи към Бог. Защото Ал лахи /Елоахим на еврейски/ означава Богът. Да издигате вой до небето срещу думата Аллах е все едно да пищите срещу английската дума God. Защото Аллах е всъщност българското и руското Бог, английското God, немското Gott, италианското Dio, испанското Dios или френското Dieu - означава абсолютно едно и също нещо - Богът. С един непоклатим довод Коранът отхвърля и доказва несъстоятелността на приписваната от християните на Исус и Мария божественост - след като и двамата са се
хранели и са чувствали глад и жажда, нима е възможно да са богове?
Впрочем нека сведа до вниманието ви факта, че в Корана има цяла отделна сура /глава/, посветена на дева Мария и Исус - сура "Мириам".
Втората основна разлика идва от това, че Ислямът отрича троицата. И логиката на исляма е желязна - как може Бог да е троен, троичен, разтроен или каквото и да е там? Той е Един единствен и Сам по себе си. Що се отнася за забраните, с които стряскате момичето, ще ви кажа едно - да, свинското е забранено и за християните. И в Библията го пише черно на бяло - "Люде, които непрестанно Ме дразнят в лицето Ми като ядат свинско месо, И държат в съдовете си вариво от нечисти неща" /Исая 65/. В глава тимотей 1 по отношение на облеклото на жените Бог казва: "......жените да украсяват себе си със скромна премяна, със срамежливост и целомъдрие, не с плетена коса и злато или бисери, или скъпи дрехи..."
Специално си направих труда да го потърся, заради вас?. Относно секса - нека да го кажем така - Ислямът е една от малкото религии, в които специално се обръща внимание на секса. В много сури на Корана се говори за важната роля на сексуалността и дори се обяснява как трябва да изглеждат сексуалните отношения в семейството, както и на това, че те трябва да служат за удовлетворяване и на ДВАМАТА партньори - предполагам жените ще ме разберат прекрасно какво искам да кажа:). Друг е въпросът, че според много от вас явно е съвсем нормално да същесвутат неща като например писаните в "хитовия" сайт www.izpoved.com - син спал с майка си, баща бил хвърлил око на дъщеря си, а видиш ли 13-годишното момче от блока си падало по 35-годишна негова комшийка. Всеки един от тези, ако ги питате, ще кажат, че са християни. А дали е така? Да се наливаш до козирката и евентуално /за повече адреналин/ да се сбиеш с друг по-пиян дори и от теб на връх Коледа и Великден....дали е християнско? Моите наблюдения поне са, че след църква на големите християнски празници повечето правят именно това или най-малкото забиват в някоя дискотека или бар....може би за мислят за Исус? Мдааа....такива ми ти работи.
Впрочем, мило момиче, ти, което си приело Исляма, искам да ти кажа и още нещо, което да те накара да проумееш, че си избрала най-вярната и най-полезната религия.
В Библията /Тимотей 2/ пише черно на бяло ето следното:
"Жената да се учи мълчаливо с пълно подчинение. На жената не позволявам да поучава, нито да владее над мъжа, а нека бъде мълчалива. Защото първо Адам беше създаден, а после Ева. И Адам не се излъга, а жената се излъга и падна в грях. Затова тя ще се спаси чрез раждане на деца, ако пребъде във вяра, в любов и в святост с целомъдрие."
В "Еклисиаст" пък пише следното "Всяко зло или закононарушение идва от жената. Грехът започва от жената и заради нея всички ние ще умрем...."
Векове след това италианският теолог /12 век/ Тома Аквински пише: "По отношение на нейната природа жената е непълноценна и презряна, тъй като жизнената сила в семето на мъжа създава един идеален образ от мъжки пол, докато зачеването на момиче произлиаза от недостатък в жизнената сила, или от някои физически неразположения, или дори от външни въздействия."
След 200 години пък немският теолог и духовен баща на протестантската реформация е категоричен за жените, че "ако се разболеят или пък ако умрат, не е от значение. Оставете ги да умират при раждането, те за това са тук."
Ето така Библията и християнството вменяват вина и нищожност на жената.
А как е в Корана?
Коранът не обвинява жената за "падението на мъжа" нито пък нижда бременността и раждането, както наказания заради Евиното вкусване от забраненото дърво. В Корана няма и намек, че първата жена, създадена от Бог, е създание с по-малка стойност от първия мъж Адам.
Коранът разглежда двамата с абсолютно безпристрастие - двамата са еднакво виновни за грехопадението и двамата са еднакво наказани от Аллах с изгонване от Райската градина, и на двамата ще бъде простено, ако се покаят.
Ислямът не гледа на жената и на мъжа като на две различни същества. Свещеният Коран обръща вниманието ни факта, че двете създания са преди всичко Хора и се допълват взаимно. Две тела, една душа. Аллах е създал жената като съпруга за мъжа. Така те не могат един без друг. Те са като две тела с една душа и представляват двете лица на една истина. Всевишният е създал мъжа и жената така, както е създал електрона и протона, положителния и отрицателния полюс и е пожелал тези две създания да се допълват взаимно и да бъдат едно цяло.
Както положителният и отрицателният заряд, електронът и протонът, денят и нощта, слънцето и луната, лятото и зимата имат нужда един от друг, така и Жената и Мъжът се нуждаят един от друг.
Пратеникът на Аллах повелява: "Жените са другата част от мъжката половина". Думата половина означава, че цялото е разделено на две т.е. двете тела образуват едно. От тази гледна точка Жената и Мъжът са две еднакви половини, но никога едната половина не е като другата. Между тях има разлики - физически, душевни и психически, но нито Мъжът превъзхожда Жената, нито Жената – Мъжа.
Относно полигамията - е, само не ми казвайте, че голямата част от съпрузите-християни си нямат по някоя и друга скрита и покрита любовница, НО - тя, милата, няма никакви права, освен късно вечер да бъде заведена в бар или ресторант в някое затънтено място . За разлика от въпросните 4 законни и правоимащи съпруги, които толкова много ви подат очите. Държа обаче да подчертая, че многоженството не е задължително, не е дори и препоръчително. Но да - на мюсюлманите се дава право, ако първата им жена не може примерно да забременее, да си вземат втора, без да изоставят първата. В интерес на истината обаче - почти никой днес не го прави, защото вярвате или не, но мюсюлманите са хора като всички вас, а това означава, че имат 1 сърце, а сърцето, ах, сърцето.....Това е:)
Честито, мойто момиче, преоткрила се мюсюлманка:) Искрено се радвам за теб! Целувки!

П.П. Моля ви не ми отваряйте устата пък за тероризма, терора и насилието, защото не се съмнявайте съм способна да дръпна още една такава тирада за Кръстоносните походи, американо-израелския заговор, пияните "християни", които скапват жените си от физически и емоционален тормоз, и прочее, и прочее. Бъдете щастливи и се усмихвайте повече. Мюсюлманин не означава турчин или арабин, мюсюлманин означава винаги да се усмихваш, въпреки трудностите, с които се сблъскваш,защото всичко е временно, да поздравяваш хората от различните етноси и раси, да приветстваш всички миролюбиво, никога да не си арогантен, да не се самоизтъкваш, да не говориш безсмислени неща, да уважаваш всички християни, без значение как те се отнасят те към теб. Това е така, въпреки че мюсюлманинът не смята Ису (Иса А.С.) за "Спасител".

60.   Мммм...така, така. Да си мюсюлманин не значи че си арабин или турчин. щото ако беше така всички християни трябваше да са българи. Всеки сам избира религията си, а вие само доказвате че сте гола вода по отношение на нея. ре-лиго означава подновявам връзката. става дума за ония горе. той е един. така че....мислете малко

61.   Басииии и фанатичния народ! Кво лошо има жената да приеме квато си иска религия бе! мама му стара хем не знаете, хем говорите. Вземете и двете книги библията и корана навсякъде може да се намерят! Прочетете, сравнене, помислете! Тцъ, тцъ, тцъ....

62.   На всички, който говорите против решението на момичето: изобщо не говорите за религия, а за турци.. момичето не е станала туркиня, няма и как да стане, а е станала мюсулманка! Не само турците са мюсулмани и не само българите са християни, заради историята ни я има тая вражда, но това не означава, че като е мюсулманка е туркиня... и какво против турците???

Почитайте тези, които са дали живота си за правото на българите да са свободни хора, това е много хубаво!!!Но съвсем не означава, че от тогава всичко е същото... питам всички, които говорите против религията заради омразата си точно към турците и най-вече към тези в България- ако се бяхте родили турци и то в България, помислете хубаво и забравете за омразата си.. само си представете, че сте се родили тук и сте турци... как ще се чуствате вие да ви мразят и обиждат само защото такива сте са родили?

Каква вина има човек какъв се ражда... като 500 години сме били под османско робство виновни ли са тези, които сега живеят?Никой сега няма вина за онова време... да мразиш някой, който лично си чул да те кълне, да ти желае злото защото си българин е едно, но за думи и постъпки на отделни хора да мразите цяла нация това е ненормално!Не трябва да е така, защото както турци има, които не са свесни, така и българи както и от всички народностти... просто е страшно грозно... да си горд, че си българин или българка добре, но да са гордееш със себе си, когато на първо място си човек, защото хора са раждаме и хора умираме-това е!Как може да мразите всички турци като това са хора, народност... мрази се личност, човек, който ти е направил нещо лошо... а нали сте много против момичето да изповядва Исляма...само, че тя не просто казва аз съм мюсулманка, а и иска да спава обичаите, да кланя и да се моли, а вие като толкова се биете в гърдите, че сте Християни как изповядвате Християнството?

Колко често ходите на църква? Колко пъти сте постили? Колко от вас почитат коледа даречем като нещо повече от ден за подараци и за ядене и пиене?И не искам отговори, те са си за вас, защото тук всеки ще напише, че много почита всички традиции и често ходи на църква,а все пак 1на от 10те божи заповеди нали е "Не лъжи"...помислете си и ще видим кой ще се засрами!!!

Да видите, че не е до народност, не е до религия, а до човек! Щом иска да изповядва тази религия и още повече щом иска да се моли по 5 пъти на ден значи трябва да я уважавате, защото повечето от вас приемат религията си за даденост "християнин съм/християнка съм" и до там..., а тя не просто казва мюсулманка съм, а и почита традицията на религията, която е избрала.

Лесно е само да кажеш, че си християнин/ка защото си се родил така, но като добри християни престанете с нападките и обидите към всички хора различни от вас... в краина сметка, ако видите няколко бебчета на чно място без да знате, че някое от тях е турче ще се зарадвате на всички, все пак това са дечица няма значение какви са по народност, но тези турци, който са вече големи ги мразите... от какъв зор?Тях сякаш не ги е раждала майка... ако някой от вас му бъде спасен живота от турчин какво ще мислите тогава? Мислите, че няма българи, нуждаещи се от кръводаряване и спасени от турска кръв и обратното? Дано не се случва на никой от вас, не го пожелавам никому, но ако вие изпаднете някога в такова положение може от турска кръв да се спасите, няма как да да избирате!Разберете всички, колко е важно преди сичко да сме хора! Това всичко беше заради отношението ви към турците..., а относно религията, ако сте вникнали в думите ми би трябвало вече да сте разбрали, че всеки може да изповядва каквато поиска и трябва да уважаваме правото на всеки да избира, и да съдим хора поотделно, не под общ знаменател, а като отделни личности и не по народността и религията на човек, а по постъпките му!Религиите учат само на добро, бъдете добри... сектите учат на зло, секитите тълкуващи която и да е религия по лош начин!Но сяка едно религия учи само на добро!

Към авторката: Мила, мога само да уважавам правото ти на избор и да ти кажа, че трябва просто да си добра към сички ;) Желая ти успех в живота и сили, защото ще ти трябват заради мнението на вашите относно решението ти! Успех ;)

63.   Номер 62 - напълно съм съгласен с теб ...А за авторката ще кажа, че щом тя самата е решила това според мен не трябва да се влияе от др. Само гледай да се оправиш с ваще, че за напред ще ти е много трудно без тях, а за 1 религия не може да изгубиш тях.

64.   Както 63, така и аз съм сагласен с 62 /много забвно е да заменяш името на човек с номер :) / и конкретно в случея на авторката, смятам че всеки има право на собствено мнение, не само как да се облича или къде да пазарува, но къде да се кланя и на кого.

Но лично аз съм атеист, и за разлика от всички вярващи (а и някой други атеисти) имам реална представа защо. Нито една религия, не е доказала себеси пред всички както се е доказъла науката. А това как се е доказала тя? - с необурими факти и доказателства. "Неуборими" нещо с което никоя религия не може да се похвали. Имам много неща които мога да кажа на темата "религии" но не е тук мястото.

Нищо, че авроркате едва ли ще прочете това (все пак 9 месеца от "поста" и са минали), бих искал тя да се запита, какво точно се променило в ежедневието й откакто е сменила религията си (разбирасе освен споровете и проблемите относно самата религия). Ако си студентка, не те късат или ти подаряват изпит само зарад религията.

Както сама каза приятелят ти не го интересува дали си християнка, мюсюлманка или марсиянка :) сметката за телефина ти не се намалява заради вярата ти. Едно нещо се е променило, това че сутрин ставаш с мисълта, че си "вярваща". Замисли се дали наистина ВЯРВАШ в която и да е религия и заслужава ли си да си губиш времето за нея. Ако наистина вярваш, тогава наистина си намерила себе си в тази религия, но вярваш ли наистина?

65.   Пак съм аз- 62:)
Към 64: това също е право на избор-да си атеист, да не вярваш в нито 1на религия...чисто и просто право на избор! Както не трябва да се налага на човек каква религия да изповядва, а избора трябва да е личен, така не трябва да се отхвърля и човек, защото не вярва изобщо..предполагам, че на родителите на момичето им е доста гадно и са много обидени, защото те виждат нещата по следния начин- ние сме и дали живот, ние сме я създали, отгледали и тя е родена в християнско семейство!

Така е,Но.. в крайна сметка тя е пораснала поне до такава степен, че да може сама да избере в какво да вярва..и след като решението и е повлияно единствено от това, че е намерила смисъл в Исляма (тя казва във 2рия си коментар, че се е интересувала 1на год. от Исляма) значи има защо да го направи..мисля, че колкото и трудно да им е на родителите и те трябва да я приемат каквато е и да продалжат да я обичат..живота не е толкова дълъг колкото си мислим-просто защото е НЕПРЕДСКАЗУЕМ! Най-важното е да обичаш близките си хора и да си помагате, защото всякакви проблеми има-малки,големи,огромни дори такива който изглеждат непреодолими, но ако имаш хора покрай теб, които те обичат и ти тях ще знаеш, че каквото и да става има кой да мисли за теб,има кой да ти помогне! Мисля, че авторката ще стане много толерантен човек занапред в живота, което е много хубаво..израза "различни хора" много рядко се талкува буквално както трябва да е-Различни (такива които не са като теб) и Хора-просто хора...толкова е просто,нали! И за всеки който чете тези коментари..аз мисля не просто,че е редно, а че е задължително да сме толерантни за да искаме това и от другите(народности и вярващи), за които ние сме РАЗЛИЧНИТЕ ;)

66.   Следя тази история от доста време и най-после чета коментар, който ми харесва, който е адекватен и с който съм на 100% съгласна. Не упреквам вярващите, но са ми малко смешни (извинявам се на всички такива). Аз съм на мнение, че трябва да се вярва на това, което е доказано, което може да се види и усети. И това не е право на избор. А по-скоро реалистично виждане на живота. И все пак не мисля, че някой в този сайт е чел достатъчно литература за която и да е религия... Аз лично съм чела малко относно религии, но ако съпоставя мюсюлманската с християнската, определено бих заложила на първата. В християнството повечето факти са крайно противоречиви...

67.   И пак аз 62:) Ами аз съм християнка, но наследена.. в смилъл, че съм родена в християнско семейство, но също смятам мюсулманската религия за по-правилна.. от гледна точка на това, че Християнството и Исляма започват от 1но и също- Бог! Разликата идва от това, че мюсулманите почитат Исус (Иса) като пророк..те просто не приемат божествеността, коята християните му преписват.. и да, те от своя страна също много почитат Мохамед, като най-великия, НО все пак като пророк! А Християнството обожествява Исус и дори самата религия носи името му.. Интересното е, че много малко хора знаят тези неща.. евала на номер 59.. дръпна страхотно слово за сички ония който мислят, че Аллах е име, а не думата Бог на друг език! И Християнството и Исляма вярват в Бог- един и същ (виж Буда от друга страна е съвсем различно), но тук доста глупости изчетох от доста глупави хора.. глупави, не защото не знаят тези неща, а защото когато не си толкова осведомен е по-добре да не даваш акъл! Мнение секи може да има и да изкаже, но тук бяха много крайни, а дори не се доближават до истината:)

И най-вече повечето коментари бяха на основа етност, а не религия.. е в крайна сметка аз и в 1вия си коментар казах- тя не е и не може да стане туркиня, а е станала мюсулманка.., а и тая омраза към турците е страшно, ама страшно тъпа..значи заради това, което е било някога имат вина и хора родени след толкова много време.. ами аз също съм българка, учила съм история.. да, много сме понесли, ама съм на мнение, че не трябва да се преписва на сегашните поколения...значи турците повечето българи ги мразят, заради Османското робство и постоянно се взират в религията им, въпреки, че наистина 98% не знаят нищо за Исляма, а за християнството пък знаят само имената на големите празници и до там.. но на германците не им се преписва омраза заради Хитлер даречем (просто давам пример..аз лично не мога да мразя цял народ, то си личи и от коментарите ми :) Хитлер милия, като добър християнин толкова добро е строрил за света като цяло, че думи нямам.. и пак не смятам, че такива неща трябва да се преписват на днешните поколение.. съди се по човека!

Много се ядосвам като чета пак старите коментари, а и по темата за българи и турци много се паля.. то уж тука религия обсаждат, но доста от хората се захващат за турците и аз много паля и много, много споря на тая тема:) за религията също, и изобщо за изобра на всеки:) а за атеизма също не съм против..науката си е наука..аз не, че съм много учена, но все пак науката е с необорими факти..тя естесвено не пречи на вярващите:) Важни са постъпките на хората!!!

68.   Честито.

69.   Kакво да ви кажа аз пък съм много объркана приятеля ми е мюсюлманин но аз неискам да си сменям религията.РОДЕНА СЪМ ХРИСТИЯНКА И ТАКАВА ИСКАМ ДА УМРА,само не мога да разбера защо приятеля ми изпоядва такава религия след като майка му е англичанка а баща му италианец,от него знам че дядо му на времето е работил 14 години в саудитска араия и от там е трагнало всичко :(((((((((

70.   Човекът просто е преценил ,че иска да приема исляма. това е. Религията не е по рождение, човек ероден свободен ис ам има право да избере дали да бъде християнин, мюсюлманин, будист или прочее. Впрочем за мъж мюсюлманин със сигурност знам, че спокойно може да се ожени за жена немюсюлманка итя не е длъжна да приеме религията му.

Една от съпругите на Мохамед е била египетска християнка от т.нар. копти исе е казвала Мария. И до днес близо 20% от населението на Египет е християнско. Доколкото знам Мохамед не му е било проблем и тя си останала християнка до края на живота си.

Така че това, че твоят приятел е мюсюлманин изобщо не означава, че ти трябва да си смениш религията. Ако е обратният случай - мъж християнин, жена мюсюлманка, тогава обаче вече е друго. Ако иска да се ожени за нея, той трябва да приеме исляма. Ако не ме бърка паметта наскоро това направи един известен френски футболист. Става дума за Франк Рибери, който заради любовта си към алжирка прие исляма. Ето ти и линк: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-07-19&article=196474

А и друго се сещам - мюсюлманите почитат не само корана, но и библията и евангелието т.е стария и новия завет, признават Исус за пророк - предпоследният преди Мохамед, почитат Адам, Ева, Ной, Аврам, Йсифи всичките, които се сещаш, а освен това и наричат християните и юдеите "хора на книгата". Като се казва неверник при тях става дума за хора извън тези 3 религии, които са взаимосвързани.

Така че не се притеснявай, не виждам къде е проблемът той да е мюсюлманин, а ти си остани християнка до края на дните, просто уважавай религията му, съответно и той твоята.

71.   Много ти благодаря дано наисина да е така понеже аз не бях запозната много с това стига и тои да се съгласи ,ще се радвам много ,благодаря ти Номер 70

72.   Срам сте вие, мили българи, които мразят всички хора, които проповядват друга религия.Вие сте срам!Богохулници.Не разбирате ли, че вярвата е еднаква.Има 1 господ в целият свят.Просто религията е различна.Мюсюлманството е най-хубавата религия.Религия, в която хората уважават Бог.Нито един християнин (почти) не може да стъпи на малкият пръст на почти всеки мюсюлманин.Аз също съм българка сменила религията си!! ;)

73.   Значи доколкото разбрах сте си сменили вярата затова, защото фактът че Иисус е син Божии било 100% заблуда. Че тогава е било просто излишно да ставате мюсюлманка, вие просто сте атейска. И впрочем как стигнахте до този извод, със сигурност не е четейки Корана, където пише, че човека бидейки съсдаден от алах е син божии ;) Или пък сте гледали филма Zeittag където по научен начин са се опитали да обяснят как христианството е некъдърен култ към слънцето. В дешно време общо взето почти всички нови филми пропагандират, че християнството е заблуда, но по некъдърно и лъжливо не е било до Zeittag.

Ей, хора, човешкия ум е изобретателен, ако не иска даден човек да вярва в Бог, който му казва не прави секс когато и с когото ти скимне, а на теб ти се прави, не бъди горделив и надменен ама това ти е начин на живот, прави добро, обичай Бог и ближните си, но ти обичаш само себе си, то тогава все ще си намери нещо за да се самооправдае.
Я ще каже - "Виждал ли си Исус?" (той дори не знае, че се пише със две "и"), ами да брато виждал съм го иди на църква и ти ще го видиш. Как ще го видите като вие не Го търсите? Не само че не го търсите ами го и гоните от вас. Или пък един пич дето раправя из нета, че бил доказал в своя научна статия, че Христос даже не е бил съществувал дори като истроическа личност и никои не може да го успори.

Вярата в че Христос е Бог не е за всеки. Това е най-трудната религия и не всеки може да я проумее затова е и казал Иисус "прославям Те, Отче, Господи на небето и на земята, задето си укрил това от мъдри и разумни, а си го открил на младенци". Сравнявайте религиите, но изпитвайте и сърцето и ума си, дали те са чисти и необременени като на младенците за да могат да видят истината. Иначе нали знаете, ще имаме уши ала няма да чуваме, очи ще имаме ала няма да виждаме...

74.   Абе, номер 73.....хайде моля те първо да си преговориш що е то българска граматика и съответно как се прилага практически същата в писменото слово, пък после идвай и говори, че "вярата, че Христос е Бог не е за всеки".
След това върви си вярвай в каквото поискаш, дори може и да се понапънеш да ни убедиш, че Историята на света и Човека е започнала преди точно, ама тоооочно преди 2009 години. Щото нали по твоята логика, без Господ Бог Исус /пу, пу, пепел ми на устата, прости ми, Боже/ хората 100 000 години ги е нямало, не са живели, не са се развивали, седяли и чакали да се роди Исус, та барем вече да си имат Бог.

Изговорих една камара глупости, но то каквото повикало, такова се обадило. Да ме прощава пророкът Исус и всичките други пророци преди него. Боже, Боже, колко щур и хахав народ по тази земя, Боже....

75.   Да .. младата мюсюлманска религия със силната си пропаганда до тук ни докара..
Живейте в мир със себе си и с околните, иначе заслужава ли си да живеете?

76.   Понеже виждам голяма доза неграмотност в постовете няма да влизам в подробности, защото няма да има смисъл. Само ще кажа, че разликата между християнина и мюсюлманина е че християнина е СПАСЕН :-) и няма да дойде на СЪД.
За останалите важи "...ако не повярвате, че СЪМ това, което казвам, в греховете си ще умрете." За повече инфо Евангелие на Йоан. Прочетете много внимателно твърденията на Исус за себе си. С тези твърдения той може да е богохулник, луд, смахнат, долен лъжец или ..... Самия Бог, но не и снизходителното мюсюлманско определение "велик пророк". Просто няма начин човек на два крака да твърди, че е въплатения Бог и аз да го считам за велик пророк. Или е БОГ или е богохулник. Всеки решава сам какво ще бъде отношението му към Него и от това решение зависи всичко.

77.   Поздрави за постъпката ти! Така като чета постовете отивам и аз към смяна на религията си. По-добре да се смеем на невежеството и нека Бог Ви прости!

78.   Aз съм 77. относно баща ти, това е доста трудно. да промениш нечий виждания или просто да успееш да предадеш своите..както виждаме и от до тук написаното, невежеството винаги е вземало превес. той сигурно се страхува за теб. за това е хубаво да му дадеш повече информация относно исляма и по скоро характеристиките на двете религии..има доста статии из нета..ето един саит за пример http://www.religionfacts.com/
желая ти успех и не се предавай!

79.   Напълно подкрепям казаното от номер 59 и 62

80.   Абе всеки уважаващ родината и себе си българин знае КОЯ РЕЛИГИЯ Е НАЙ-ДОБРАТА,може да прати всички други религий по дяволите,СМЪРТ ЗА ТУРЦИТЕ,РАЖДАМЕ СЕ С ОМРАЗАТА ЗА ТЯХ И ЦЯЛАТА МИ ОМРАЗА СТИГА ДА УБИЕ ВСИЧКИ ИСЛЯМИСТИ И ТУРЦИ,НАЙ-ДОЛНИТЕ СЪЩЕСТВА

81.   N 80 много омраза и злоба лъха от думите ти.
Що така ? Ние да не би да сме пък най-великата
нация? Май си чел историята само в раздел"
Османското робство над България". Я вземи прочети
повечко , барем в тъпата ти глава ,се влее
информация ,за безчинствата и на нашите деди.
А с омразата може да си се родил само ти , не можеш
да говориш от името на цял народ.
Тази омраза обаче ,ще убие само теб.
Запомни ,че християнството отрича омразата , а
проповядва любов и равенство между хората и
различните култури.

82.   Ти "Време разделно" гледала ли си? Изгледай го, легни си и се опитай да спиш спокойно...опитай се. Замисли се коя е твоята страна и кое е нещото, което я е спасило и заради което още я има.

85.   Подкрепаям твурдо номер 80,казва истината!!!

86.   Номер 81, не съди ,че само номер 80 се е родил с омразата. Има и много други като него, а относно теб върви в Турция като не ти изнася, 5 века са ти били малко, май

87.   N 86, виждам, че не падаш по долу от другите расисти.
Аз ще ходя където си искам, това не е твой проблем.
Стига сте проповядвали миналото, аз живея в
настоящето,за разлика от вас. Според просташките ви
съждения, разбирам, 4е трябва да избием де що има
турско. Много сте смешни.Благославям ви по български.

88.   Не бъди толкова елементарна и празнословна :))
Ти си точно расистката. Няма народ без минало,какво означава "живея в настоящето"? Нали произлизаш и ти отнякъде, мюсюлманке? Вече така ще се обръщам към теб

89.   Няма народ без минало, така е.
Но по твоята логика, евреите трябва да мразят и избиват
немците.
Аз не съм расистка, ти си такъв, но не си го признаваш.
Всички хора произлизаме от едно и също място...
Ти сигурно си увреден някъде...
Просто си неофашист .
Не смятам да се занимавам с такива като теб, защото не мога да те нарека човек.
Знаеш къде ще те пратя, приятен ти път ....

90.   Малиииииииии колко си малоумна ,ти си едно същество, което няма представа къде е хаххахах, ти си предателка на народа си, на вярата си, на самата себе си ,вземи си направи един себеанализ

91.   Оставете я бе хора, не виждате ли че изписва 10 реда и накрая нищо не казва, другите, само с 1,2 реда и изразяват себе си, НЕ СЕ ЯДОСВАЙТЕ ЗАРАДИ НЯКОЙ, който отрича и не познава себе си

92.   Според мен Господ е отредил кой с каква религия трябва да се роди

93.   Пък според мен тъкмо заради многото религии Господ всъщност не съществува.

94.   Не съм съгласен отричането на Господ!!!!!!

95.   Не съм съгласна с този извод за религиите и че Господ не съществувал

96.   Коментар към Мартин Карбовски от НоваТв и историята на "Асхе-Христина" и изобщо към толерантността между нас

Всеки сам избира религията си и в какво иска да вярва, това е правото на свободния избор. "Историята на Асхе-Христина показва защо сме християни и каква е разликата между нас и другите. И разликата между нас и другите е, че при другите няма прошка, там трябва отмъщение.” – коментира Карбовски. " Този коментар според мен е погрешен. Не може да се твърди, че една религия е по-добра от друга. Това е религиозна дискриминация и внася разделение между хората. Освободете се от предубежденията си и вижте човека у всеки, без да се интересувате дали е християнин, мюсюлманин, хиндуист, будист или "Свидетел на Йехова". Докато се делим на "българи", "турци", "помаци", или на "християни" и "те, другите", човечеството трудно ще се измъкне от фанатичния си сънен период. Всички религии и вери следват единствения всеопрощаващ Бог, чиито имена народите са нарекли на езика си и са облекли верите си в религии, създаващи различни традиции. Нека забравим за фанатизма и да виждаме душата и Бога у всеки човек и у всяко живо същество. Да не се възгордяваме, защото е голяма гордост да си мислим, че "само ние можем да прощаваме". Мир на всички в тези чисти дни.

97.   96 това е доста политическо коректно твърдение, че няма разлики и на практика не отразява фактическата ситуация, което е пък от своя страна е самозаблуждение и замазване на проблемите!

98.   Хора, съжалявам ако си отклонявам, но прочетох първите коментари и ще се отнася по-скоро до тях.

номер 14 .. "За едни 500 години" .. Да, това са 5 века, 500 години, толкова много поколения са си изживели живота под робство. Да, може би сега България щеше да е на нивото на Западните държави. Да, България сега щеше да е с 500 години напред. НО, да не би ти да мислиш примерно за Цар Симеон и владстването му на 3 морета!? Ти мислиш ли? Нали и тогава той е бил ПОРОБИТЕЛ, нали и тогава е имало народи, които са страдали, макар и за много по-малко години. НО ти НЕ СЕ СЕЩАШ за това. Ние учим, че България тогава е била много велика, 3 морета... Но и турците учат, че 5 века са били страшно велики. Не казвам, че 500 години са малко, но казвам, че ВСИЧКО Е СУБЕКТИВНО. Днешните турци не са тези от преди 300 години. Няма смисъл да продължаваме да живеем в предразсъдъци. А знаете ли какво!? Знаете ли, че Иван Вазов е написал "Немили-недраги", главно защото е ИЗУМЕН, той не е изумен, той е потресен, отвратен от това, че САМО ЗА 10 години Бълагиря забравя да НАРОДНИТЕ ГЕРОИ. Само за 10 години те забравят за робството и продължават да живеят сякаш са ДРУГ НАРОД!!! Може би точно затова България не е "Бяла държава", точно за това не сме на нивото на "Франция".. Бялата държава ... НО НИЕ СМЕ ВИНОВНИ. Хората се оплакват от циганите. Ми че то навсякъде ги има! Обиколила съм, да не кажа целия свят, но мнооогоо, много места. Навсъкяде е СЕЛЯНИЯ. Поне обществото. А това, че училиците са без дупки е отделна тема. Мога да кажа, че Франция е най-добре развитата държава от тази гледна точка. Знаете ли, че ни смятат за трета ръка хора. В Англия ме питаха имаме ли ютии?!?!? Знаете ли?? Питаха ме дали имаме телевизори! Затова не МОЖЕТЕ ДА КАЖЕТЕ, че и турците не са хора. ХОРА СА. И ние сме хора. И в Сомалия са хора. Днешните турци-едни такива мазни, едни такива светкат им очите. И те се опитват, бе хора. И пак казвам ВСИЧКО Е СУБЕКТИВНО! Но въпреки това, който квото иска да ми заправя. Аз от България НЯМА да си тръгна. Не защото съм голямата патриотка, а защото ТУК МИ ХАРЕСВА. Днешните деца и те живеят в огромна заблуда-аз като порасна отивам да живея в Ню Йорк.... Ще дойде време, ще се осъзнаем.

100.   Уважаеми пишещи, защо предимно жените са склонни да сменят религията си? Защо в някой ислямски страни от Близкият Изток е забранено жените да се омъжват не само за друговерци, но и за чужди поданници? Защо в ислямският свят пребиват жени с камъни ако съгрешат? Защо жени като авторката, искат всичко друго, но не и това, което страна като нашата с над 1300г история, култура и православие може да им даде? Защо жени като авторката считат, че като си сменят вярата ще се потопят в щастие? Трябва ли да има още 500г. робство и насилствена ислямизация, за да се спре авантюризмът със смяната на религиозните вероизповедания? А дали авторката не е един добре прикрит мазухист? :-))
Весела Нова Година и приятен ден за всички! :-)

101.   Един човек за да смени своята религия преди всичко трябва да е доста запознат със себе си, с исканията си, с това какво трябва да прави иска да прави, мрази да прави и тн.

За мен лично 20 години е доста незряла възраст така да се каже за да прецениш какъв живот трябва да водиш. Все си мисля, че ако си роден християнин си си такъв до гроб аналогично с др. религии. Момичето явно е гледало доста филми, в които по доста интересен начин се представя тази религия - не само със зверства и убийства, а и с доста екзотика, мистерия и чар и може би това и е направило впечатление.

Тя може би си представя като тоя там филм клонинг .. как мъжа и ще и дава пари злато и бла бла а тя ще танцува примерно по цял ден. Да, всеки има право на избор .. в свободна държава живеем и май тук ни е грешката, че прекрачваме доста Неписани правила.. аз лично от чисто морална гледна точка не мога и никога не бих сменила религията си .. доволна съм, че съм българка, доволна съм, че съм християнка. Никой не искам да съдя строго .. не съм запозната с останалите религии, но мен си ми харесва да си се кръстя всяка вечер .. да си палвам свещичка от време на време и да спазвам някои неща, които не само, че ги има в религията, но и в самият ми начин на мислене. Но реално погледнато не само в исляма има побой малтретиране на жени, строго съдене.

Замислете се, че в България също това е факт за жалост все по-често срещан. и все пак ХОРА ГОРДЕЙТЕ СЕ , ЧЕ СТЕ БЪЛГАРИ.. НЕ ГОВОРЯ ЗА ПОЛИТИКАТА УПРАВЛЕНИЕТО СЕГА ... А САМИЯТ ФАКТ , ЧЕ ИМАМЕ ТОЛКОВА ДЪЛГА И КРАСИВА ИСТОРИЯ, ПРОШАРЕНА С КАКВИ ЛИ НЕ СЪБИТИЯ , ВОЙНСТВЕН НАРОД , КОЙТО НЯКОГА СЕ Е БОРИЛ ЗА СТРАНАТА СИ , КОЙТО Е ТЪРПЯЛ КАКВО ЛИ НЕ ЗА ДА ПРОДЪЛЖИ ДА НИ ИМА И ДНЕС .. НЕ СЕ ОТКАЗВАЙТЕ ОТ РЕЛИГИЯТА СИ НЕ ПОТЪПКВАЙТЕ СВОЕТО СИ ... ОТ СВОЕТО ПО-ХУБАВО НЯМА!!!РЕШЕТЕ ДА ОТДЕЛИТЕ 1 ДЕН ВРЕМЕ И ПОРАЗГЛЕДАЙТЕ РАЗНИ СТАРИ УЧЕБНИЦИ ОСТАНАЛИ ОТ ПРЕДИ ПО ИСТОРИЯ .. ПРИПОМНЕТЕ СИ КАКВО СТЕ УЧИЛИ И СЕ ОТДАЙТЕ НА ЕДНО СЛАВНО ПРИКЛЮЧЕНИЕ И ПЪТУВАНЕ ВЪВ ВРЕМЕТО КАТО СЕ ОПИТАТЕ И ДА СИ ПРЕДСТАВИТЕ КАКВО Е БИЛО НЯКОГА ... ОБИЧАЙТЕ ИСТОРИЯТА .. НЕ Я ПРИЕМАЙТЕ КАТО НЯКОЕ ОТ ТЕЗИ ТАМ ЛИСТЧЕТА , КОИТО РАЗДАВАТ ПО ПОДЛЕЗИТЕ И ПОСЛЕ ЗАХВЪРЛЯТЕ С ЛЕКА РЪКА.. ЗА СЕБЕ СИ ГО НАПРАВЕТЕ.. РАЗБЕРЕТЕ КОЛКО КРАСОТА СЕ КРИЕ И В СТРАНАТА НИ И В РЕЛИГИЯТА НИ ... ПОЗВОЛЕТЕ НА ДУШАТА СИ ДА ПОЛЕТИ НАД НЕЩО , КОЕТО ЗА ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС Е НЕПОЗНАТО ...

102.   прекрасен коментар 101 поздрави

103.   Да 101, и аз съм българка и никога не бих сменила религията си, само страната си.

106.   В момента мюсюлманите управляват света, мн са хората приели исляма да не казвам че всеки ден я приемат стотици хора обаче един мюсюлманин добре запознат с исляма никога няма да приеме християнството обратното е доказано че може да стане! доняколко години мюсюлманите ще наброяват християните и това са фактите попрочетете малко и ще разберете.

107.   №106, май много ни е промит мозъка? А какво ще кажеш за сестра Христина (има и книга за нея), която от мюсулманка с 4 деца приема християнството и със собствени сили построява манастир над Смолян? Има и книга, написана от нея. Прочети я - ще ти е от полза.
А това, че мюсулманите управляват света... хех, по-скоро мият чиниите и правят дюнери и ибрици по Европа и Америка...
Не те знам какви" факти" четеш, но определено си много далеч от истината. Грешка на младостта, вероятно...

108.   Гледай документалния филм каква е истината за падането на двата близнака в Америка как американски учеки доказват че това е вътрешна работа на правителството и изобщо не е свързано с талибаните и с тия терористични групировки измислени от християните даже е споделено че Буш и Бинладен са пили заедно кафе и са били лични приятели, а и всяка година милиони хора приемат исляма като пример са държавите Америка, Русия, Германия, Великобритания и т. н най -богатите хора в света са арабски шейхове най богатата държава в света е Добай и след нея други съседни ислямски държави даже президента на Америка има Барако Хюсеин Обама е полумюсюлманин! А за приемането на християнството не съм казал, че няма такива хора просто съм отбелязал, че един добре запознат човек с исляма никога не би приел християнството! И друго тези над 1, 6 милиарда мюсюлмани изпълняват религията си, 90% от християните отговарят, че не вярват в нищо и са Атеисти затова някои от тях се насочват към исляма!

109.   Знаеш ли, познавам и доста" надъхани" християни като тебе. Нямаш си и на представа колко много си приличате. А най-общото между вас е интелектуалното ви ниво, дезинформираността ви, лековерието с което приемате нещата, и свойството ви да повтаряте като папагали чужди думи и мисли с убеждението за твърди и непоклатими истини...
След като светът доброволно и с такава охота приема (според теб) исляма, просто мирясайте, седнете си на задниците и чакайте - до няколко години всичко що мърда ще е мюсулманин и да видим тогава по какъв признак ще намерите да се разделяме? Може би на левскари и цесекари...
Доколкото до исляма - не е необходимо човек да е" добре информиран" за да вижда положението на жените в мюсулманския свят, или това, че всичко турско, арабско и мюсулманско, което няма нефтен кладенец в задния си двор е хукнало да работи и живее в Западна Европа и Щатите, вместо европейците и американците масово да емигрират към Ориента, привлечени от блясъка на исляма...
Дубай не го гледай - той е най-далече от фундаменталния ислям, дори може да се каже че си е доста светска държава. Има алъш-вериш и офшорки, но си няма производство... Богатите я предпочитат, защото там могат да си скатават и реализират крадените милиони, а не заради величието на исляма.
Я ми кажи някой изтъкнат мюсулмански учен, изследовател, икономист или творец със световна известност и значение от последните 50-100 години? Какво стана с ядрената програма на Иран? Щото европейските и маериканските учени (християни, евреи и атеисти) овладяха атомната енергия преди повече от половин век... Защо турците карат немски и японски коли, а не турски, дубайски или малайзийски? Защо летим с европейски, американски и руски самолети, а не с арабски? Защо Интернет започва съществуването си като връзка между няколко американски университета, а не като обединение на ходжи в Абу Даби? И не ми цитирай, моле те, кои са най-богатите шейхове, защото ако нефтът беше избликнал в Патагония, сега тези шейхове щяха да изглеждат по съвсем различен начин...
Не ставай смешен, приятелю. Не знам кой ти е напълнил главата с тези глупости (особено това за полу-мюсулманина Обама, егати понятието:" полу-мюсулманин"! ), но най-искрено ти пожелавам да достигнеш до момента, в който сам ще ги осъзнаеш и отхвърлиш. За атеиста (в смисъл на дървен материалист) ислямът може и да е крачка напред, но за християнина ислямът е крачка назад... За този пък, който е надживял религиите и двете му изглеждат еднакво смешни... - те са" рецептурници" за хора, които сами не знаят какво да правят, а чакат някой наготово да им каже. Вместо да търсят Божествената същност вътре в себе си и да я проявяват навън в света, те предпочитат сляпо да копират някакви полу-измислени герои като Христос и Мохамед, с надеждата, че един ден ще станат като тях... дръжки!
Няма Рай и Ад - Адът е тук, на Земята. Ако не вярваш, помисли си в каква част от времето си щастлив и доволен от живота си, и в каква си затруднен, угрижен, ядосан, безпаричен, и се терзаеш за глупости от сорта колко процента мюсулманин е Обама, който не е и чувал за тебе...
Та Адът (животът ни на Земята) не е безкрайно и безсмислено наказание, а е нещо като тежка фитнес-тренировка за душите и съзнанията ни.
И знаеш ли колко ще ти дреме кой каква религия изповядва или не изповядва, когато утре тотално прецакаме природата и 90% от населението измре?

110.   Какво им липсва на мюсюлманките липсва им да си лягат с всеки срещнат или им липсва да се събличат и да им се виждат прелестите? Първо приятелю любов не съществува просто има общи интереси какво си мислиш, че на християнките им е позволено да си избират мъжете ще ти дам един пример това е като да отидеш на пазара да пазаруваш зеленчуци и продавача ти дава да си избереш ти каквото си искаш и точно тези където избират вземат наранените или развалени зеленчуци същото е и при жената тя няма амбиция да вземе нещо по хубаво тъкмо обратното има и статистика че красиви жени вземат грозни мъже! За жената е важно да си легне с мъж а не с какъв мъж! Затова не смятам че избирането на жените при мюсюлманите е грешно и неправилно. а колкото до арабите те не работят те са шефовете! този късмет е бил за тях!

111.   До 110:Веднага ти казвам какво им липсва на мюсюлманките, липсва им това да се отнасят с тяк като хора, защото с тях се отнасят като с животни. Това ти го казвам не просто ей така, а поради факта, че съм имала контакт с мюсюлманки и малко или много познавам начина им на мислине. На една жена(истинска жена) не и трябва да си легне просто с мъж, тя избира мъжа с който да си легне ;) И ако ти избираш все развалените плодове и зеленчуци на пазара, проблема си е твой, не включвай всички ни в това. На мен не ми се е случвало да избера развалени и наранени зеленчуци и плодове. Но какво ли говоря, нали съм просто една жена...
Лола

115.   Ами да не се отнасят с тях като с животни? Мъжа и не пие не я удря както при вас даже има случаи в които се стига по далеч например да си избие семейството защото се е напил и не знае какво прави! А и другото повечето жени не можете да бъдете с мъжете които желаете защото те не ви искат мн малко неща се избират в този живот, нахранени са напоени са а да не говорим, че не работят гледат си децата мъжа и си я задоволява. А ти впрочем каква си? за християнка ли се смяташ почти същите работи са забранени и там спорд мен казвате че сте християни за да се различавате от другите ходите по един път годишно в църквата, а мюсюлманите си изпълняват религията. Мн от нещата който са споменати като заповеди в свещените книги са почти еднакви, а да не говорим, че вие 9 от 10 не ги изпълнявате изобщо. А за истинския мъж мога да ти кажа че е съвсем обратното той ляга с която си поиска не която го поиска така, че твойте думи не важат, ако е избрала човек от срещуположния пол то значи изобщо не е мъж т поне не е истински мъж! Всички сочите Америка там всеки ден стават стотици престъпления, а държавите с почти нулева престъпност са мюсюлмански! Аз примерно не лягам с жена която ме е поискала не го приемай като че се хваля просто не ме познаваш!

51-100 от 420