Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

301-350 от 420

354.   Точно защото Господ е един и не е от плът и кръв, Той не може да бъде видян, затова и не може да бъде Исус Христос син господен и да бъде обявяван от хората за Господ! Самият Исус Христос не е искал хората да го смятат за Господ и з анещо по-различно от тях! Господ е един и няма триединства!

355.   От 353

Я ти ми кажи колко чудеса са станали в името на Господа Иисуса Христа? Та те са безчет!

Бог отец е претворил силата си в плът, за да видят, пипнат и чуят словото в плът, за да повярват, ако е сред тях!

Това въплащение на живото слово е Господа Иисуса Христа!

Св. Троица е неделима, тя е съставно единство, и който твърди друго, няма да прокопса, но винаги може да се обърне и да открие истината, ако повярва

Амин!

356.   Амин се казва в края на молитва, а не в края на твоето простосмъртно слово!!

357.   Само едно ще кажа на братята мюсюлмани:

След като вярвате, че Господа Иисуса Христа или Исха Месхи ще съди живи и умрели, тогава четете и спазвайте словото му, записано в Новият Завет на Библията.

Защото апостол Павел е казал, дори ангел небесен да ти се яви от небето и да ти каже нещо друго, освен това, записано в Новият Завет, отхвърли го.

Не както е направил Мохамет, чийто баща е бил християнски свещенник, между другото.

Един малък пример-според Корана ако излъжеш християнин не е грях, а според Библията лъжата си е лъжа, независимо кой лъжеш.

Ето един малък пример кое учение е вярното и угодно Богу!

358.   И за незапознатите Амин значи Край, Казах :)

359.   Само да попитам 355 след като твърди, че чудесата направени от Исус "са безчет" да ми изброи 15, защото в библията са изброени не повече от 6-7.

360.   Кога прочете Коран и научи арабски, за да се изкажеш пак неподготвена? Няма такова нещо като лъжа, която да не е грях в Корана! Моля те не си измисляй глупости, за да злепоставиш Исляма! Всеки има право на личен избор коя вяра да избере--и нека го направи! Ти носиш ли забрадка? Защото според Библията също трябва да си със забрадка, нали знаеш? Има толкова общи неща между двете книги, най-голямата разлика си остава само монотеистичността на Исляма и триединството на християнството. А ти знаеш ли, че Библията е променяна и пренаписвана от хора като теб и мен по начин, такъв, какъвто на тях им е угоден? В такава книга ли вярваш? Написана и измислена от простосмъртни? И непрекъснато изменяна във времето? Аллах да закриля всички вярващи!

361.   Чудесата на Господа Иисуса Христа, Богородичка и светците продължавам и до ден днешен. Стотици са случаите на излекуван рак, шизофрении, безплодие, само с молитви.

Корана е писан от Мохамед, които сам не го спазва. Защото там пише-не нападай и воювай, не мрази. А Мохамед е бил жесток военачалник, зверски избивал сириици, византиици и др. Дори и собствените си братя не е пощадил, като избил до крак две несъгласни с него племена от Мека.

Та за какво говорим. Угодната на Бога вяра е само една и тя е християнството. Не злепоставям нищо. Също и в Талмуда, книгата на юдеите е писано, че ако излъжеш християнин не е грях, така и в Корана. Четете и ще видите. И които не знае, на него ще кажа да не говори глупости.

Триединството в християнството е съставно единство. Християнството също е монотеистично, Бог е един.

Пак казвам, ако искат мюсюлманите да четат словото на Господа Иисус Христос или Иса Месхи, да хванат Новият Завет в ръце.

362.   промит мозък си момиче аз съм християнин но не съм вярващ и въпреки това не бих си сменил религията и за тонове злато защото това е гавра с народа и ти от всички религии си избрала най-мало*мната заради която са загинали толкова много хора а аз ако ти бях баща не само няма да ти дам да се молиш ами ще ти сменя и името просто няма да искам да имам нищо общо с теб помисли какъв срам причиняваш на родителите си М20

363.   Към авторката:Момиче, голяма грешка си напрпавила!!! Не може ей така да си смениш религията, щото си влязла в джамия и си харесала как имама говорил на хората.... ами аз съм влизала в православен храм и съм чувала как отеца говори така и на християните, с любов към вярата, Бога, да правим добро, да бъдем честни със себе си, да обичаме Бога и т. н. говореше с такова смирение.... видяла си ти какво е Християнство!!! Да, има обще неща между двете религии, но и има и разлики, например мюсюлманите отричат СВетата Троица, Христос го смятат за пророк, а не за Божи син... и др. неща.
В по-долните ти постове прочитам много злобни твои коментари, селски изказвания...
Например, ако аз се омъжа за турчин един ден и той да иска да си сменя вярата, никога няма да го направя, колкото и да го обичам. Вярата е нещо свещенно, трябва да се уважава и почита, ние сме от християнски семейства, християнски народ сме и ако не си пазим религията, няма кой друг да го направи, загубили се религията, губим се и като народ!

364.   Към всички коментирали тук имам един въпрос. Абе хора мюсюлмани и християни, вижда, че всеки защитава своята религия, като сте толкова много вярващи, не сте ли се научили от Корана и Библията, че не трябва да се месиш в живота на другите, че трябва да се интересувате само от своите грешки, нищо лошо не е сторило момичето, щом така се чувства по близка към Бог нека бъде мюсюлманка. Най-важното е, че вярва в съществуването на Бог. Какво сте се запалили толкова, знаете само да коментирате, първо възпитайте вашите души. Щом искате да си кажете мнението кажете го 1 път и то уважавайки вижданията на хората. Та вижте каква хубава тема е наложена тук. Темата е Господ, вяра, доброта, чистота СПАСЕНИЕ. Разширихте я темата сякаш става дума за убийство. БОЖЕ ГОСПОДИ!

365.   Тази история е измислена според мен.

Ajna

366.   то и повечето, които коментират тук, също са измислени герои, които живеят в друг свят, а не в глобалния!!!

367.   Към 363 българите като идват на Балканския полуостров да не би да са били християни? Европа им налага религията така, че след като българите са изгубили един път вярата си защо да не го повторят? Замисляй се малко като говориш! Християнството ли те прави българка?

368.   367, Европа налагала религия? Опитай пак, може този път да оцелиш.

369.   367, много си зле с историята. Как са те пуснали да завършиш основно у-ще, не знам. Никой нищо не ни е налагал. Ако не вЕрваш отвори някой учебник за втори клас. Хем не знаеш, хем забележки правиш на другите.
Колкото до вярата на българите се знае за нея дори по-малко и от това има ли извънземни или няма.

370.   369 Не ме учи по история! Завършвам История в СУ и ти ще ми обясняваш глупости от учебниците за 2 ри клас! Замисли се малко на българчетата още от малки им се насажда омразата към турците. Лъжат ги това е бил велик Васил Левски и цар Симеон разказват им приказки в учебниците за 2 ри клас, аз съм научил "истината" като завършиш история в СУ тогава ела и ми обяснява кой бил зле и кой не за хора които изобщо не познаваш и сега не ми събирай вода от 9 дерета за да ми обясняваш. Всичко се знае от тези които се интересуват на 99% от населението на света са с промити мозъци научават истината с голямо закъснение, а други изобщо не я научават!

371.   Правилно, само в СУ се знае истината за българската история!!! Направо невероятна глупост! Явно от там започва промиването на мозъци, както се насажда омраза към турците от малки, сега се насажда и обратното!!!! Университетът е най-подходящото място наистина!

372.   371 Не само в СУ се знае истината, даже всеки завършил ''право'' знае тази истина. Днешно време в България хората даже правата си не знаят та камоли историята! Най-важните събития от историята не знаят и журналистите се подиграват с тях при запитани 10 човека кога България пада по турско робство не знаят, съще така ''Априлското възтание'' и още мн други! По твоята логика, за какво им е на хората да изучават Висша история, да завършват 2 ри клас и всичко приключва, извинявай но не аз съм ги написал тези учебници и не аз съм измислил тази образователна система!

373.   Няма нищо лошо в мюсюлманската религия! Това за секса където сте го записали в наше време не е така! На мюсюлманите вече не им пука кога ще правиш секс и кога не! А и не е много хубаво така да се говори! Ако в Турция се говори така за вас няма ли да ви стане малко неприятно? Ние нищо нямаме против вас! А това че 500 години сте били под турско робство е друг въпрос! Това че преди турците са били жестоки не означава че и сега са! Аз живея в България и съм мюсюлманка и какво да не съм ви изяла? Това че момичето си е поискало така си е нейна работа! Според мен трябва да поговориш с баща си и да решите проблема! Ако не е расист ще те разбере!

374.   Прав е човекът, а и къщата е негова!!!
---------------------------------------------------------
Защо не заминеш за Афганистан, там ще имаш поле за изява!!!

381.   Ха-ха добра нова религия си избрала та даже казваш че проповядвала любов а не нещо лошо ами какво е това джихат

382.   Фанатици! Лесно е да обвиняваме хората за собствените си грешки, а и вие от къде сте сигурни какво се случило преди 500 години? Нещата са толкова преувеличени, че чак ми се гади. Само българите са били под робство... това са били години на войни, на завоевания на територии, нормално е по- силният да поробва слабите, нима и сега хората не правят това. Не ви упреквам, така ви е втълпено от малки че турците са поробители, гадни долни твари- смърт за тях бла бла бла... преди всичко сме хора. Точно заради това ограничено мислене и манталитет държавата ни е на това ниво...

384.   Виждам, че тази тема се води вот доста дълго време. Моето лично мнение е, че най-вероятно, авторката на блога просто е измислила тази нейна история... но да приемен, че е достоверна история. Първо АВТОРКАТА е изключително неграмотна- не може да изписва правилно елементарни думи ( дано за 4 години поне се е научила да пише правилно родния си език-ако още го счита за такъв). Второ, виждам, че е написала няколко последователно коментара, които коренно си противоречат, направо са смешни и банални- явно АВТОРКАТА май въобще не е разбрала какво е направила, пък да не говорим защо го е направила. Трето, вероятно и основно образование горката не е завършила, тъй като няма елементарни познания по История, български език и да не изреждам други предмети, защото вероятно не е достигнала до тях в образованието си. Вероятно в нейното израстване е чула от някъде (вероятно от улицата думата "мюсюлманка" и е решила и тя да стане такава, както всички разбрахме без никаква представа за значението на думата, а пък за самата религия да не говорим). Според мен явно и е харесало да се "кланя"и това е, тъй като такъв прост и необразован човек не може да разбере нищо по умно от едно движение... По принцип не пиша във форуми, но случайно търсих нещо из интернет и попаднах на тази страница... и се разочаровах колко прости и малоумни хора има в България ( дано Авторката да е напуснала страната ни, че един по-малко простак ще е по- добре.

385.   А основни текстове, които са написани неграмотно като горестоящият? Предизвиква само презрение и отчаяние за това накъде върви света.

386.   Няма такава авторка. Пишещият е автор и то неграмотен. Едва ли е завършил и 4 клас. А може да е и чиста провокация от някой току що излюпен ходжа или привърженик на ислюма за да покаже как доброволно млади момичета приемат религията на тероризма, налагана векове с кръв и меч, а сега с бомби и атентати. Честит атентат и у нас - Бургас.

387.   Простете ми невежеството, но на какъв език проповядват в джамиите, та на шата авторка от едно влизане там е разбрала всичко и се е запалила по Аллах?
Дори да е на турски, не е ли някакъв старотурски, който е абсурт нашата християнка да разбира!
Авторке, какво мислиш за камикадзетата? Не ти ли ги похвалиха и тях в джамията?
Тая история смърди!!!

388.   Честит празник Рамадан на авторката. Нека да стигне до края по пътя по който е тръгнала! Аллах здраве и щастие да ти дава!

389.   Това е срам за Българите, и след атентата в Бургас дано е горда с това.

390.   Атентатът в Бургас не е дело на мюсюлмани, а на евреи... с политически цели за започване на война, в която и САЩ ще вземат участие, лошо е, когато не можем да мислим самостоятелно, да виждаме очевидни неща и вярваме на всичко, с което ни пълнят главите нашите телевизии и правителство!!! Виж, това вече е истински срам!!!

391.   Хора, всички се втурнахме да пишем по тази тема, провокирани от събитията в Бургас. Явно всички сме бесни на такива като авторката, но някой загледа ли, че тя е писала преди 4 години и 25 дни!!! Едва ли всичко, което пишем стига до нея. Дайте да си отворим нов блог, защото явно имаме нужда да говорим, а не да изчитаме по 380 коментара, които са от време оно.

392.   Пф ти не си добре :(
В България ли отиде на джамия? Ако да само ще ти кажа, че българските турци не практикуват исляма казваме, че сме мюсюлмани и празнуваме 2 байряма и това е нашето мюсюлманство. А 5 пъти на ден да се молиш това даже не го правят турците от турция. Исляма е една толкова гадна религия че не може да бъде, всичко е първобитно в исляма. Ти си православна християнка и какво по хубаво от това!!! Каква хубава и чиста религия имате вие Българите, да бях и аз като вас но... ех и аз отивам на църква с приятеля си :) но не е едно и също да се родиш такъв.
Според мен грешиш и те съветвам да си помислиш много добре и да вземеш правилното решение тоест да си останеш християнка!
П. С
Много ми е интересно кое толкова ти е харесало в тази джамия - пеенето на ходжата???

393.   Не е ходжа, а е имам, и не пее, а рецитира различни сури от Коран, ти толкова и познаваш и едната и другата религия, та си седната тук акъл да даваш и да се изказваш!!! Аман от професори(офф, май това турска дума беше! )

394.   374, абе не разбрах какво общо има тук Афганистан?
Моля ви се, не бъркайте Иран, Афганистан, Палестина с другите мюсюлмански и арабски страни.
И след като имате толкова негативно мислене за мюсюлманите, защо тогава се изпотрепвате да ходите по екскурзии именно в тези страни.
На авторката ще каза едно Браво.

396.   аз съм по-малка но искам да направя същото
това си е твое решение
искам да ви споделя че всички викат че Господ помага(дрънци помага)всяка вечер се моля и кво че не разбрах
аз също ще си сменя религията и не ми пука какво ще кайе майка ми, защото решението дали ще си сменяме религиите или не си е наше!!!

398.   Първо ще отбележа някои неща, отнасящи се към предишните коментари.
1. Левски е свято име в българската история и нямате право да го скверните. Той е направил неща, които малко съвременни хора биха се осмелили.
2. Това колко са напреднали арабските страни не се дължи на религията. Хората просто са си налягали парцалите когато е трябвало.
3. Много е глупаво да мислиш, че щом се молиш всяка вечер Бог едва ли не ще направи живота ти рай.. Господ дава, но в кошара не вкарва. Казали са го отдавна. Той ти е дал, каквото е намерил за добре.
4. Защо да е абсурдно, че Исус е син на Бог? Случват се всякакви неща. Аз вярвам, въпреки, че не съм го видяла. Всичко идва от вярата.

Сега по темата :
Окей, сменила си си религията. Изборът си е твой. Няма да го критикувам. Искам само да ти кажа, че религията не е основна движеща сила с живота на човек. Независимо дали си християнка, мюсюлманка, будистка и т. н. живота ти ще протича по един и същ начин. Имам приятели мюсюлмани. По нищо не се различават от приятелите ми християни. Религията не определя качествата ти като човек и пътя ти в живота, но въпреки това помисли дали си струва да загърбиш вярата, за която са се борили и загинали хиляди българи?

Just a christian.

401.   към авторкта, здравей историята ти е публикувана отдавна, но надявам се още четеш коментарите, в момента аз също съм на 20 години и смятам да направя същото, много бих се радвала ако мога да се свържа, да говоря с теб, понеже съм на същото мнение и ако може да ми обесниш, как точно да го напрая

403.   И аз си смених религията преди половин година и приех исляма. Знайте, че не сте сами, има много хора, които приемат исляма и в последно време стават все повече и повече. Хубаво е хората, които осъждат която и да е религия да прочетат нещо за нея преди да я критикуват. Прочетете корана от първата до последната страница. Не позволявайте на медиите и на форумите или който и да е било да ви манипулира. Знанието е сила.
А за това, че някой казват, че сме си сменили религията сме предатели и за 500-те години и т. н... Аз по никакъв начин не оправдам гаврите на Османската империя с народа. Имало е брутални случаи и то не само към християни, но и към мюсюлмани в империята. Това е политика - която и война и окупация да вземеш има такива брутални истории. Тези неща религията не ги оправдава. Бог ще ги съди. А за Левски... Той се е борил срещу несправедливостта в империята, а не срещу исляма. Левски ще си остане един от най-големите личности в нашата история. Прекланям му се, защото е бил безстрашен пред несправедливостта. Гордея се с него и с това, че съм Българка.
Мир и любов ви пожелавам на всички. :)

404.   Исляма е най-агресивната религия, тя дели вярващите на правоверни и неверници(неверници сме всички ние, останалите, исляма проповядва и поущрява не зачитане на християнството и другите религии, дори издевателстване и убийство на християни от мюсюлмани според корана не е грях, а похвална постъпка : чети КОРАН, сура 8:
В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния!

Вярващите са онези, които щом бъде споменат Аллах, сърцата им тръпнат, и щом им бъдат четени Неговите знамения, те усилват вярата им, и на своя Господ се уповават;

Твоят Господ разкри на ангелите: “Аз съм с вас. Подкрепяйте вярващите! Ще вселя Аз ужас в сърцата на неверниците. Бийте ги по вратовете, бийте ги по всички крайници! ”

И молитвата им при Дома бе само свирукане и пляскане. “Вкусете мъчението, защото бяхте неверници! ”

Неверниците харчат своите имоти, за да възпират от пътя на Аллах. И ще ги харчат, после те ще са за тях печал, после ще бъдат надвити. Неверниците ще бъдат в Ада събрани

за да отдели Аллах лошия от добрия и да нахвърля лошите един връз друг, и да ги струпа всички, та да ги вкара в Ада. Тези са губещите.

Кажи на неверниците, че ако престанат, ще им се опрости онова, което е било по-рано, а ако упорстват -; известна е вече съдбата на предците

И се сражавайте с тях, докогато не ще има заблуда и религията ще е на Аллах! А престанат ли -; Аллах е зрящ за техните дела.

О, Пророче, Аллах е достатъчен -; за теб и за вярващите, които те следват.

О, Пророче, подбуждай вярващите към сражението! Ако сред вас има двадесет търпеливи, те ще надвият двеста; а ако сред вас има сто, те ще надвият хиляда от неверниците, защото са хора, които не проумяват.

Това е само част от Корана, тази религия не трябва да се
толерира, тя е опасна, не зачитаща другите религии(вярващи). Ние, християните в България сме прекалено толерантни, а мюсюлманите са много нахални, организирани, сплотени и насърчавани от своите духовни и политически ръководители със своите действия отслабват християнството и заличават всичко християнско. Не е далече времето, когато исляма ще е доминираща религия в България, защото Аз, Ти, Ние спим и позволяваме на исляма да превзема България (джамиите са повече от църквите, и продължават да строят джамии, защото ние им позволяваме!! )
ДА ЖИВЕЕ ПРАВОСЛАВНА БЪЛГАРИЯ!!

405.   И какви мюсюлманки станахте??? Шиити или сунити???

406.   Остава да приемеш 100% анален секс и си готова мюсюлманка! Честито!

407.   Има само един праведен Ислям и само една посока в тази религия-има я в Корана. Смятате ли, че шиите са праведни мюсюлмани??? Гледайте ги в youtube какво причиняват на себе си и на децата си, заради фанатичните си вярвания!!! Сунната е истински разказ за живота на Мохамед, в който няма нищо ненормално или изкривено, боя се, че преводите на Корана са изкривени и то нарочно, за да се внуши на всички хора по света омраза към мюсюлманите!!! Поинтересувайте се и ще видите, че Ислямът е най-хуманната и мирна религия!!!

408.   Поздравявам те за това твое решение. Аз също смених религията си. Сега съм мюсюлманка. Изключително красива религия е Исляма. Когато го опознаеш сама ще разбереш това.

409.   Хахаха. Немога да повярвам какви прости хора има в БГ. Незнам дали е някакъв вид провокация или е истина но ако е истина ти си най тъпото парче което може да се появи на бял свят. Християнка, да си смени религията за мюсулманска.Тоя номер върви само при циганите за пари но явно става и с хора с психически отклонение. Мило момиче. Това е най тъпата религия съществувала от създаването на човечеството. Тя обединява само хора от третия свят и бавноразвиващи се азиятци. Няма човек с такава религия в Европа(а ние живеем в Европа), които да може да се интегрира с европейците. Турците са си отделна общност, на която се гледа с презрение, арабите в Франция също. Тези, който са последователи на тази религия първо са най простата част от населението на света и са близо с 200 години назад като манталитет и отношение към живота и хората около тях. Досега не са създали нито един писател или поет(литература=0) а за личност от раздел "създаване на нещо полезно за човечеството"-няма такъв. Все едно слушам човек, който иска да се превърне в маймуна. Ами успех. Добре че несъм на мястото на родителите ти.

410.   Млади хора, четейки тази тема обърнахте ли внимание на правописа на автора(пиша го в мъжки род, защото това не е написано от момиче). Това е чиста провокация, не се връзвайте на тъпите им идиотизми. Това е измислица на някой тъп и неграмотен фес. Вероятно цели да види реакцията на младото християнско поколение родено в България! Така както е написано, като че ли някой шизофреник го е писал.
За да не се връщате в началото, ще Ви обърна внимание на това - "Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е ", друга част от цитат- " и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи " - Момиче, а станала "мюсюлман". Или е проста къдъна, или рязан фес! Не се връзвайте, играят си с Вас. Теглете й(му) една майна и я(го) пращайте да пасе!!!

411.   "403. И аз си смених религията преди половин година и приех исляма. Знайте, че не сте сами, има много хора, които приемат исляма и в последно време стават все повече и повече. " --- Ето я целта на провокацията, опитват се да зарибяват млади и неосъзнати още деца, най вече от цигански произход. Сред българските млади няма тъпи като автора!

412.   Дами и Господа от Сподели. нет. Мисля че е време да спрете темата, или да побликувате коментарите, който неприемат исляма. Внасяте напрежение, като допускате двама човека да манипулират и дразнят българските християни с изказвания, който никой българин не би приел, а и едва ли го интересува. Във всяко общество има негативни отклонения и нискоинтелигентна маса. Ако искате да им слушаме глупостите и да вземем участие, недейте да ни триете коментарите. На мен ми беше изтрит един, който не намирам за обиден а просто изразих мнение. Неприемам исляма и нежелая да контактувам с хора с такава религия. България е еднонационална държава и с ортодоксална християнска религия. Нямам нищо против останалите религиозни течения, но след като пускате такава тема за обсъждане ще позволите коментарите, които неприемат исляма да се побликуват. Много българи имат изключително неправилно разбиране за "демокрация". Карате ни да се чусттваме дискриминирани в собствената си държава а разни етности или религий, се водят с някакви привилегии, не само в такива сайтове а и в самата държава. Пълна смехория. Нека не забравяме историята на България. Нека да не сме слепи и за отношението на цяла европа към исляма. Аз живея в западна държава. И там демокрацията вече неразрешава да се строят джамий, нито разрешава да се финансира разпространението на исляма с каквито и да е инвестиции, в кавито и да е форми.. Всеки европеец е наясно, че хората с тази религия, немогат да се интегрират в каквото и да е демократично общество, защото самата религия не им разрешава да го направят. В Франция и в Германия ги задължиха да си свалят фереджетата. Никой, неможе да ходи на училище забулен или забраден. Единственото, което са им оставили свободно е да се молят на алаха. Или спрете темата или няма да ни триете коментарите. Аз да не съм идиот, да приема нещо, което ще ме върне с 500 години назад. Нека някой от тези, който прокламират за исляма да ми каже какво е дал исляма на света. Аз не съм чул да има и един поет или писател, дали някой е измислил нещо в полза на хората. За какво говориме тогава. Хора без култура, без каквато и да е литература, липса на интелигенция и неадекватно отношение към всички останали религии. Самата им религия непризнава съществуването на другя вяра, като ги насърчава дори и да убиват в името на алаха. Ами неми пука като има нискоинтелигентни отклонения. Не ми пука че някоя гъска, на която никой не би обърнал внимание се е омъжила за арабин. Не ми пука за тях, но ако ме карате да им чета изказванията, ще ми разрешите и на мен да напиша това, което искам всички да прочетат.

415.   Авторке сменила си вярата си от християнска на ислямска. Утре като измислят нова религия без значение как ще я именуват да не забравиш или пропуснеш да си смениш вярата пак. А ти ще го направиш понеже хора като теб сменят вьзгледите си и вярвания според това - кое звучи по правдоподобно или кое е по интересно спрямо отделния човек и характера му. Или си просто жертва на пропагандата на религиите.

Един факт за Бьлгарите - Постоянно намират доказателства за Бьлгарите и произхода ни. През всичките около 4 700 г. за които ни намериха факти и доказателства, че сме имали 12 страни наречени Бьлгария... навсякьде тези които са я основавали са вярвали в Тангра - чиста вяра без религиозни глупости за пророци, фалшиви книги, измислени истории за ад и рай и тн.

Да се вьрнем в историята последователно от днешния ден на зад - пьрво бяха турците дето Екзекутираха всеки Бьлгарин който не приеме исляма. Преди тях са били християните ( в нашия случай Гьрците ) които са Екзекутирали всеки Бьлгарин, който не приеме християнството.

Чудите се защо някой от Бьлгарите си сменят религията от християнин на ислямист - ми отговора е очевиден, ние не вярваме в религии, а в науката. Тангра е определян като бог, но не в смисьла който се взприема в днешни дни. Тангра няма книги икони или каквото и да е било друго, което означава ( поне според мен от това което научих ) че Тангра е символ на Бьлгарската сила на ума, духа и тялото - нещо което липсва в наши дни - мисля се досещате защо.

http://www. protobulgarians. com/ <---- Тук е част от истината за Бьлгарите и Бьлгарската История, цялата истина все още не могат да я открият понеже нямат достатьчно ресурси ( финансова помощ без която е невьзможно да се справят историците и археолозите ).

А хората които управляват страната от дьлги години правят всичко по силите си да изтрият, скрият, заличат или унищожат нашата история и произход.

Чудите се защо има празнина в вас и си сменяте религиите като носни кьрпички? Отговора е както очевиден така и логичен - Ние Бьлгарите нямаме религия, а вяра, нещо което християнството и по кьсно новоизлюпения ислям се опитват да заличат от лицето на Земята.

За да подкрепя заключените си ви давам пример - за последните 100 години над 200 000 000 ( 200 милиона )човека са жертви на религиозните войни между християни и мюсулмани. А от началото на християнството и по кьсно ислямьт цифрата на жертвите на войните между тях са почти 1 000 000 000 ( 1 милиард )... 1 милиард момчета и момичета... 1 милиард - отвличани, изнасилвани, измьчвани, ограбвани и убивани в името на Исус и Алах.

Ние не сме това. Бьлгария е светлина, знание, цивилизация и просперитет - всичко което останалия варварски свят не е.

417.   Според мен си постъпила точно както трябва.
Аллах на арабски език е Бог.
Лимно аз съм мюсюлманин и смятам, че това е най правата вяра.

418.   Изчетох коментарите само до 26 и ми стана ясно и реших повече да не се занимавам. Личи си, че авторката е много проста (не глупава, а проста), защото пише "децки" и много други глупости. Но това е най-малкият проблем, защото простотиите, които пише, с които са й замаили главата, показват, че е от някой изостанал край на България и че е лесна плячка в ръцете на ходжите, които търсят точно такива наивни и лесно податливи хора, които да придърпат. Авторката е решила чрез тази страница да убеждава хората да си сменят религията, като им пусне мухата в главата, само едно съмнение и да започнат да се чудят. Донякъде вина откривам и в семейството й, че не са й показали какво значи християнството, що за религия е, не са я запознали с ценностите, които изповядва християнството, но това не я оневинява!
МИЛИ ХОРА, ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ ПРИЕМАЙТЕ ИСЛЯМА ЗА РЕЛИГИЯ, ЗАЩОТО ТОВА Е РЕЛИГИЯ, КОЯТО УНИЖАВА ХОРАТА!

301-350 от 420