Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!?
Здравейте!

Темата ми е продиктувана от нещо, което забелязвам от дълги години в обществото ни. Твърде много от младите и нетолкова млади българки се считат за много специални и желани от мъжете, докато всъщност изобщо не са такива. Общо казано, от всеки 100 жени, поне 80 се считат за красавици. И тук следва интересното. От всеки 100 жени, мъжете намират за привлекателни около 5, най-много 10 от тях. Мнозинството жени нямат действителна представа за себе си и се самонавиват колко са яки и как имат безброй обожатели, а простичката истина е, че въпросните "обожатели" са всъщност несериозни типажи, жадни да ги понаебат и да минат на следващата.

Въпросът е: Защо тези жени умишлено държат около себе си подобни мъже и не прекратяват общуването си с тях?

Отговорът: Защото без такова мъжко внимание измамното самочувствие на повечето жени ще рухне моментално.

Един съвет към жените: Никога не бъркайте желанието на групичка натегачи да ви изчукат, с истинското внимание и ухажване на сериозния и отговорен мъж!

Имам дългогодишни наблюдения над жените в Западна и Северна Европа и определено си личи как българката се гримира в пъти по-тежко от представителките в другите страни на континента. Къде сполучливо, къде трагикомично, къде откровено изопачаващо и отблъскващо. Защо е целият този стремеж към отчаяно лъжене на мъжкото око? Твърде силни комплекси, или?
Истинското самочувствие на жената си личи тогава, когато тя е без грим, без повдигащ сутиен с подплънки и без скъпи парцалки, т. е. когато мъжете я виждат не в целево изкуствената, а в естествената ѝ форма. Но почти никоя млада българка няма смелостта да се покаже такава, каквато е, защото всеки ден се вижда в огледалото сутрин и е пределно наясно какво представлява в действителност. Да, лесно е да си плеснеш някоя нагласена снимка в Елмаз или Facebook, избрана измежду 200 други, на които не си успяла да замаскираш добре недостатъците си. Гипсираш се с две кила грим, гълташ корема, изпъчваш гръдния кош, извиваш гръбнака, повдигаш гърдите си в сутиена с 5-10 см, правиш редовните патешки джуки и задължително се снимаш по-отгоре, за да създадеш зрителната измама, че брадичката, бузите и талията ти са фино оформени. Разбира се, не забравяш да прекараш снимката през допълнителната фото обработка, на която са способни съвременните телефони. И после трепетно чакаш така жадуваните коментари и свалки от гореспоменатите натегачи, за да влезеш напълно във филма. :)

Една моя позната миналата седмица дори стигна дотам, че на плажа написа с пръст годината 2020 и позира да я заснемат, сочеща надписа, а обяснението ѝ беше, че ще си качи снимката в профила след две години, за да изглежда по-млада. Започнах да се замислям, че тя и на старите си снимки изглежда доста по-млада, отколкото съм я виждал на живо през годините, така че явно и част от тях са били подобни "изчакващи" снимки.

В твърде много профили виждам снимки на жени, които са заснети 10 години по-рано и от километри си личи, че няма как някоя 30-35 годишна жена да има свежа кожа и излъчване на ученичка. А като ги видиш на живо, пред теб се явява някаква отпусната лелка, изглеждаща ускорено състарена и похабена, с бонус 10-20 кила отгоре спрямо снимките. И до какво води цялото това лъжене? Дори и да успее да излъже някои хора, не може да излъже точно себе си. Такъв фалш е смехотворен и се чудя как толкова много жени имат търпението и нервите да си мажат лицата като мумии, да си рисуват нови вежди, да си правят изопачаващи снимки и да се вкарват в някакви измислени филми, след като истината лъсва още в първия момент, когато някой ги види на живо, особено когато са без дрехи и грим (на плажа, в банята, вечер или сутрин след ставане и т. н. ). И после реват, че били зарязани, очаквали едно, а пък мъжете се оказали ебати лъжливите копелета. А кой всъщност е започнал цялата тази целенасочена измама!? Как въобще може да очакват една измама да доведе до нещо положително?

Жалко е, че е твърде малък делът на онези жени, които са все още непринудени, не се стремят да кифлеят, гримират се само с цел фино да подчертаят женствеността си и държат да бъдат възприемани във възможно по-естествения им вид.

Интересно ми е вашето мнение по темата - и на жени, и на мъже. Ще помоля и да се въздържате от нападки към отсрещния пол. Всички знаем, че черни овце има и в двата лагера, но нека се опитаме да водим културно и градивно разискване.

Коментари

1-50 от 397

2.   Има една такава особеност, която жените не могат да проумеят и допуснат. Към истински хубавите, мъжете са по-сдържани и внимателни. Един вид залогът е голям и човекът или смята, че няма шанс да го огрее или ако си мисли че има, внимава да се представи като свестен тип и т.н. да не развали нещата с глупости. Докато при жени, които са на границата "става за 1 път" или направо не става и в същото време се държат самоуверено, голяма част от мъжете подхождат директно, грубо, предизвикателно и всякакви подобни насоки. Принципът е, че ако жената прояви интерес към чукане - тя и да не става, мъжът ще се прецени дали да се жертва или поне да си каже тая ми беше в ръцете. Ако нищо не стане, тя е достатъчно никаква за да го вълнува какво мисли за него. Самозабавление и упражнения. Нещата обаче често стават доста открити и горещи - погледнато отстрани и двамата са готови да се чукат. В крайна сметка слабо привлекателните или направо грозновати жени остават с много погрешна представа, че масово им налитат и ги искат. Не могат да схванат защо е това и колко наистина ги искат или просто се лигавят и забавляват с тях. Естествено ако се поддадат на секс намеците, почти винаги работата става, което само ги убеждава (заблуждава), че владеят положението. Крайният ефект е - красиви жени, често чувстващи се пренебрегнати или избягвани от мъжете (в техните очи) и посредствено хубави, около които постоянно се върти и натиска поне един или няколко колеги, съседи, приятели и др.

Сега ще последва масирано оплюване от женската страна особено от едната категория. Но е добре да се позамислят и осъзнаят реалностите. Отделна тема е взаимното закопаване между жени. Едната си направила прическа или грим, с които е пълна пародия. Но вместо да ѝ кажат, че така не е добре и по-добре да промени нещата, те започват да я хвалят "еее, колко си свежа, колко ти отива". Някои са искрени като просто нямат представа кое се харесва на мъжете. Но често пъти виждат, че прилича на идиотка, но си викат "нека не ти обръщат внимание като си заблудена". Като се получи развитие според първия абзац, тия закопаващите се чудят как тая се направила на идиотка и пак ѝ се натискат.

4.   Не съм много сигурна, че пиша адекватен коментар, но мисля просто да разкажа за себе си и авторът сам да си прецени дали е. И тъй като той спомена млади и не толкова млади българки, аз съм от тези в почти средна възраст. Никога не съм била красива и съм си го знаела. Невисока, с очила. Но мъжете в миналото ми са казвали, че имам излъчване и хубаво тяло. Винаги съм била около 49-53 кг, без да правя диети и сметки какво да ям или не. Даже ме е било яд в млади години, че са гледали повече тялото, отколкото ума ми..
Не съм се гримирала често. До ден днешен не съм се боядисвала. Профил имам, но не го ползвам често-не ми е нужен и се чудя защо всички са забили носове в телефоните си. Аз и смартфон нямам, и не искам.
Не страдам от суета и никога не съм я мислила. С годините спрях и да плащам данък обществено мнение. Който ме иска за каквото и да е, трябва да погледне Отвъд тялото ми. А да оцени характера ми и това, което съм като човек. Имам 2 брака-като с втория ми съпруг над 10 години, с 2 деца, и съм удовлетворена от живота ни. И много щастлива. Други мъже, профили и снимки просто не са ми нужни.
Знам, че не съм млада и красива. И какво, да се обеся ли? Всяка възраст има своята красота.
А интернет профилите имат своята както хубва, така и неприятна страна. Когато се прекалява с нещо, обикновено човек става зависим.

5.   И при нас мъжете е така, малко ли прости тюфлеци с шкембета със свръх самочувствие има... Но и мен ме учудва прекомерната самоувереност у някои хора, особено жени. Намръщени физиономии, кофти погледи, едно такова агресивно отношение. Не знам, може би считат, че като се представят като едва ли не недостъпни и твърде "важни", това ще им качи акциите.... кой знае... Само знам, че лично за мен няма нищо по-привлекателно от една женска усмивка и топло и мило отношение, "ледените кралици" лично мен ме отблъскват

6.   Здравей, ще се постарая да дам точно психологическо обяснение за този феномен. Първопричината се корени в нуждата жената да получава мъжко внимание, тя така се чувства поласкана и се изпълва с увереност. Без такова внимание тя страда психологически и изпада в различни състояние на депресия. Това е ок, това е природно заложено. Проблема идва, че голяма част от жените са опростачени от първо феминистка пропаганда и второ субкултура на миски която всъщност представлява манталитет на проститутки с циничен светоглед и мнение за мъжете и желание да се изтъргуват по най-изгодния начин. Аз съм се чудил защо толкова много жени не разбират любовта а са едни използвачки, но това е защото цялата тази култура на миски и чалга и влиянието което оказват на мирогледа на жените ме е подминало, аз изобщо не се интересувам, не гледам и не чета новини за тях. Обаче вчера се заинтересувах и ми светна какво става, чета и какво пише - статия за известна миска чиито профил в инстаграм бил хакнат, защото тя се хвалела как била спала с някакъв известен егрен и с бившата му си разменяли обиди, после той спал с още няколко и тя се била изложила понеже се снимала в имението му а всъщност се оказало, че била просто поредната и прочие подобни простотии. И ми светна - жените които четат и се интересуват и следват като модел за живот тези миски и подобни копират мисленето и поведението им. На тях им е ясно, че не могат да се мерят с идолите си и ще трябва да са с много по-ниски критерии от тях, но начина им на мислене е същия като тях - циничен, курвенски, търсещ изгодата и т. н. И така те са готови на всичко да подражават на идолите си - чалга звезди и миски и съответно се държат като тях, обличат се като тях, гримират се като тях, имат същото разбиране за живота и т. н. Естествено в клиповете и постовете на миските те се представят за много желани и съответно и подражателките им се смятат за много желани и си правят селфита, гримове, пълнят устните и гърдите си със странни вещества, обличат се сексуално провокиращо и т. н. Общо взето една мимикрия да докарат образ който не е истинския им, но който подражава на "звездите" им. Ако получат внимание пък, съзнанието им се деформира и те развиват освен циничен светоглед и надменност и изкуствено самочувствие.

7.   Харесаха ми разсъжденията ти дойато не стигнах до момента в който жените се снимали 10 г. пo-рано и ги качвали сега. Хаххахахах
Ти серизоно ли си толкова зле?
За филтъри не си ли чувал?

Сега по темата:Аз лично обвинявам чалгата и клиповете, грима, облеклото държанието и текстовете на песните. Тази вълна много "помогна" да се тласне обществото към тази гнусна нагласа-Големи гърди и устни. Грим който на запад ползват за Хелуин и много голям разврат.
А защо се мислят за красавици? Защото всички други морални ценности са забравени. Ако качи снимка как плете-ще има 3 харесвания и куп подигравки. Но виж от дискотеката с разголени дрехи -250 харесвания.
И не малка вина имат мъжете, които винаги биха избрали слабата, кльощавата, облечена секси, бъбрива, освободена и чувстваща се комфортно в кожата си, пред срамежливата къдрокоска с криви зъби, която е облечена семпло и не носи грим не защото рака се харесва а защото не знае как.

8.   Много е важно да имаш високо самочувствие,защото в противен случай хората усещат,че си неуверен и започват да те мачкат.В България жените не се гримират толкова много.В Америка и Западна Европа използват 3 пъти повече грим.Повечето Българки използват спирала,молив за вежди и червило.В Америка-основа за грим,коректор,сенки,фон дьо тен,очна линия,изкуствени мигли,спирала,молив за устни,червило,хайлайтър,пудра... Все още ли си мислиш,че Българските момичета използват много грим?Аз използвам само очна линия и молив за вежди,защото съм руса и иначе веждите ми не се личат чак толкова.На повечето ми снимки съм без грим и в никакъв случай не изпитвам срам,а гордост,защото харесвам външния си вид,без грим лицето ми изглежда по-свежо и сладко.Все пак ми е приятно да гледам видеа за грим и да ги изпробвам,но всичко това го правя с цел забавление,нямам проблем да ходя из града и без грим.Това,което прочетох как някои жени си качват снимки от преди 10 години и лъжат го чувам за първи път и е меко казано абсурдно.Едва ли някой се връзва.Според мен човек трябва да се приема и обича такъв,какъвто е,това е най-важното.Чуждото мнение не трябва да има никакво значение.

Момиче,16

9.   Dirty Daddy обожава такива теми и естествено ще се включи:
Ще започна малко отзад напред: мъжете зреят, а жените вехнат.
Горчивата истина е, че много малко жени в България са в състояние да си осигурят сами нормален живот. Огромната част разчитат на мъжете. Тоест: "заменям междукрачие срещу нормален живот".
Оттам и всичко, което си описал: вярно, някои наистина имат грешна преценка за себе си, това е до време. Причините сам си ги изброил: докато постоянно има кандидати, които искат да ги изчукат и съответно ги глезят и им плащат сметките по чалготеките, каките се чувстват на седмото небе и свикват с мисълта "достатъчно е да си разтворя краката и мога да имам всичко".
Да, ама времето си минава. И стават на 30.
Тогава идват при мен (на 49 съм).
Един вид "последният влак".
Че и последният вагон на последния влак:-)
И започват да ми мрънкат за сериозна връзка, за живеене заедно, за деца итн.
Но изобщо не са разбрали, че срокът на годност им е на изтичане....
Тя: искам дете
Аз: аха, а после?
Тя: после ще пътувам по света
Аз: а детето кой ще го гледа?
Тя: о, аз ще си имам жена за това
И това ми го казва 29 годишна кифла от Горни Богров...
Само дето не каза " приготви се да плащаш всичко това", но се подразбираше:-)
Така че, драги, всичко описано от теб е резултатът на закона за търсенето и предлагането. Докато има балами, които плащат за кифли ще има и кифли, които се кефят и си разтварят краката.... какво по-лесно от това.
Това, което ти прави впечатление е, че гореспоменатите не слизат на земята толкова бързо, колкото би трябвало. Продължават да се мислят за принцеси и чак след време разбират, че принцовете на бял кон само са ги чукали докато са били млади и хубави, а сега вече ги няма....
Тогава изпадат в паника да хванат първия що-годе подходящ льольо, който да им подсигури що-годе нормален живот....
Щото със собствени усилия няма никога да стане...

10.   Щото са жадни за внимание и търсят одобрение, затова го правят. За тяхно съжаление обаче, удовлетворението, което получават от това, е краткотрайно - не след дълго отново започват да изпитват нужда да нахранят крехкото си его и цикълът се повтаря. Само че този номер минава само до определен момент (обикновено до началото на 30-те им). Повечето мъже, от друга страна, търсят вътрешно удовлетворение - като се захванат с нещо, се стремят да бъдат най-добрите в своята сфера на експертиза, независимо дали става дума за кариерно развитие или хоби, второто от които много жени не упражняват, забелязал съм, защото нямат никакви страсти в живота.

11.   Много хора ме смятат за лъчезарно и красиво момиче, със стегнато тяло... Не слагам грим, не се правя на нещо, което не съм и се държа естествено... Макар да не се обличам, като проститутка, знам как да подчертавам формите си, които са доста женствени. От подобно описание на външността ми, предполагам, ще останете с погрешното впечатление, че имам високо самочувствие. Истината е, че е обратното. Просто ви въвеждам в обстановката.
Мъжете винаги са се отнасяли внимателно и мило с мен, отношенито им доста рядко е било "пошло", така да се каже. Но точно поради тази причина, нещата при мен винаги са се случвали много по-бавно от при другите, и търпението ми всеки път е било поставяно на карта. При естествените и хубави момичета/жени, които са привлекателни и притежават харизма, ум и чувство за хумор... Вечно им се налага да чакат. Дори в повечето случаи, те са принудени да направят първата стъпка. Можете ли да ми отговорите... Защо това е така?

12.   Изби си комплексите и яростта браво, и ние читателите какво да направим?

13.   Жена 33 г. Абсолютно съм съгласна с изразеното мнение от автора и коментар номер 1.
По темата мога да кажа, че според мен колкото по-евтино изглеждаш, толкова повече ухажори се намират да ти вдигат самочувствието, ако не друго... Лично аз имам приятелки, които се пудрят прекалено, носят предизвикателно облекло, отстрани ако попиташ един мъж ще каже, че си го търси едва ли не, макар в много от случаите жените просто така се харесват и чувстват добре, мъжкото внимание е просто бонус за егото им. Не ги съдя обаче, всеки избира сам за себе си как да се държи, как да изглежда и на каква цена ще получи нужното внимание. Лошото е, че сякаш мъжете нямат достатъчно самочувствие за да се насочат към жени, които имат класа, които са премерени в грима, облеклото и поведението си, особено ако имат и нужния интелект. Винаги съм се чудила как такива от моите познати седят сами, нямат сериозна връзка и имат проблем да си намерят мъж дори да не е за някаква сериозна връзка. Сякаш мъжете се страхувате от жени, които си знаят цената и са нещо различно от евтиния фалш, който е залял обществото ни в последните години.
Лично за себе си мога да споделя, че съм нормална, добре изглеждаща жена, с добро образование и професия. Не прекалявам нито с грим, нито кифлея... И не мога да кажа, че в момента имам някой, който дори да флиртува с мен. Не получавам неприлични предложения, не ми пращат покани по социалните мрежи, дори гледайки свои колежки и общуването между тях с мъжете, понякога си мисля, че ме избягват... хахаха не се оплаквам, но като всяка една жена ми е приятно да получавам внимание от мъжете, да пофлиртувам с някого и т. н
Но неееее, пълна изолация ;)
И съм се питала кой е виновен в случая - жените, които падат по-ниско от това което са, но са харесвани и търсени или мъжете, които се страхувате от естественото и нямате смелостта и самоувереността да свалите жена, която е различна от масата клонинги ;)
Без лоши чувства към вас мъже, но помислете върху това, че търсенето определя предлагането!

14.   Добре де, че такива съществуват, съществуват... ама аз примерно защо не ги срещам толкова? Никоя от приятелките ми не се мисли за много красива и никоя оттях не носи почти никакъв грим, а за друго да не говорим. И въпреки това са поддържани. Аз самата винаги се старая да съм възможно най-естествена, дори лак не си слагам. Не се смятам за нещо кой знае какво. Съгласна съм, че има такива, каквито ти описваш, но струва ми се, че просто средата ти е напълнена с тях, а не че са толкова много.

15.   За съжаление, повечето от българските мъже са страшно прости и некадърни, нямат никакви умения за общуване, вулгарни са и много са истински грозни. Има много повече красиви българки отколкото българи. Причината е, че дори някои от мъжете да имат симпатични черти междувременно са станали дебели космати или напомпани смотаняци. Просто им липсва култура и нямат никакъв вкус. Нито са научени да се бръснат - не можеш да ги различиш от грозните анадолци, нито са научени на спорт и хигиена. Отвратни са. Поради това четете често отвратителни истории тук на нещастни тормозени женици. Вижте и битовите крими хроники по вестниците. Отврат. Затова и много българки са склонни да се женят за чужденци, което е ужасно, но има причини. Мъжете в България не са научени на уважение към жените. И най-лошото е, че са безкрайно некадърни. Сигурно причините са и в майките им или средата.

16.   Коментар №2 е супер точен. Аз съм нормален грозен и беден тип и винаги съм се чудил как ми се получава с мацки тип фотомодел. И обратното - няколко пъти са ме рязали такива грозотии, че не е за разправяне. Единия път, тъкмо бях на сухо два-три месеца, прежалих се за един тъп и дебел крокозъбел, колкото да не губя тренинг, а тя ме резна все едно е неземна принцеса.
Но го има и моментът, че сексът сближава. Готините и стойностни мацки се държат на положение и нерядко респектират мъжете дотолкова, че си остават стари моми.

17.   Майко мила....
Защо смятате ,че самочувствието на жената в случая трябва да се определя само от начина по който изглежда. Точно защото хората започнаха да отделят прекалено внимание на външността е една от причините за разруха на човек като цяло. Никой няма възможността да избира как да изглежда, а и не е задължен само защото вашите очаквания са различни. На всеки очите гледат различно, но на- болно от цялото това нещо е че се отделя толкова много внимание върху подобни теми. Мъка.. мъка..

18.   Авторът е. Благодаря ви за включването и изложените от вас гледни точки! Наистина интересни и разнообразни мнения, които си струва да се прочетат. :)

Сега ще отговоря на някои от вас:

Номера 2, 4, 5, 6, 9, 10, 13 и 16: Споделям мнението ви напълно! Възможността да преценяваме добре хората отсреща е ключова, също както и да имаме обективна преценка за себе си като личности. При мнозина последното куца сериозно, но за щастие са останали и хора, които не са подвластни на страха от естественото в себе си, имат воля, доблест и не робуват на чуждото мнение.

Номер 7, филтърите за снимките на телефоните са отделна тема, но основното е, че адски голям дял от жените около 30-те и дори малко повече години в профилите си умишлено се показват на снимки, заснети много отдавна - когато са били все още стройни и млади ученички или студентки. Дори ако си направиш една проба и от любопитство си регистрираш профил в страници като Twoo и Badoo, където можеш да виждаш пълния размер на всичките снимки (в Елмаз виждаш само първата снимка голяма, другите са малки, ако не плащаш абонамент за Елмаз Екстра), с лекота ще се увериш в истинността на твърдението ми. :) Гледаш примерно как на няколко снимки е някаква стройна девойка на 18 години (обикновено за първа снимка си слагат най-ранната и сполучлива такава), а на 5-тата снимка виждаш същата жена, но вече на 30-35 години и доста по-отпусната и напълняла, с необичайно силно състарено лице (от прекаляването с грим). И тази абсурдна разлика между снимките им не се дължи на телефонните филтъри, а на умишлената заблуда, която тези жени желаят да създават. И още по-зле е, когато се представят пред теб на снимки като едни, а при срещата на живо все едно виждаш майка им. :) Нормално е тези жени да искат да се получи първоначално внимание и интерес от мъжете към тях, но сами си вкарват автогол, защото накрая горчивата истина не може да се скрие и мъжът остава с усещането, че е бил лъган с умисъл и му е загубено времето. А ние мъжете не обичаме такива игрички. Искаме дадената дума да има покритие, също и да не ни лъжат по толкова безсмислен начин.

Номер 8, няма как да се съглася с теб. Ти самата какъв опит имаш за 16-те си години (даже само допреди няколко години въобще не си се замисляла да наблюдаваш кой има грим и кой не), в колко държави си била и какви са ти впечатленията от челен опит с допира до други култури? Аз съм 2, 5 пъти по-голям от теб и още от 9-годишен пътувам в чужди държави в Европа, САЩ и Азия. В последните 5 години живея периодично в Германия, Швеция и Финландия поради работата ми, а в България си идвам за по няколко месеца да си почина. Сестра ми е омъжена в Италия, работил съм и в Испания и Франция, а в Русия, Украйна, Молдова, Румъния, Естония и още няколко страни на север съм бил по работни пътувания. В Гърция и САЩ съм бил на почивка. За почти 40-те си години имам предостатъчно натрупан опит с жени - и добър, и нетолкова добър. Да, неслучайно споменавам именно "опит с жени", тъй като ти, бидейки 16-годишна ученичка, няма как да изпиташ пряко женското поведение и най-вече старание за представяне в лъжлива светлина с цел създаване на измамно впечатление и "трупане на точки". Твоите приятелки никога няма да тръгнат да се държат към теб или в твое присъствие така, както се държат към някой мъж в преследване на крайната си цел. Никога няма да ти изневерят с други мъже (просто защото нямате връзка мъж-жена), няма да те разиграват и мотаят с малки и големи лъжи и номерца, няма да се опитват да те лъжат как те обичат и използват заради парите ти*, няма да опитват да ти вменяват незаслужена вина с хитро премерена психологическа манипулация и как ти трябва да си стараещата се и силна подкрепа за тях, а те вечно имали правото да са слаби и искащи наготово. Има и още много други различия, но мисля, че схващаш идеята.
Изброявам всичко това, защото ти вероятно също си права от твоята гледна точка, забелязвайки само това, което твоите приятелки показват пред теб, но аз също съм прав, тъй като като мъж съм бил обект на доста театрални изпълнения от женска страна и съм се учил "в движение" как за в бъдеще да предусещам редовните манипулации и да не се занимавам с този тип жени, които ги практикуват като част от ежедневието си.

*Вас пък разни пикльовци на 16-20 години ви мотаят и свалят звезди, че сте най-прекрасните на Света, само и само да се домогнат до заветната ви касичка между краката. Отношение, което никой мъж не показва към другите мъже, но което много мъже показват към много жени.

Номер 11, аз разбирам ясно защо се получава така при теб. Но хубавото на бавно случващите се връзки е това, че повечето мъже "играчи" са първосигнални и нямат нерви да влагат усилия дългосрочно, така че ако до седмица-две не са изчукали обекта на целите си, подвиват опашка и бързат да се пробват при друга. Аз самият съм имал повече успешни и стойностни връзки с класни и амбициозни в работата си жени (две от които сравнително заможни), с които сме изграждали опознаването помежду си доста бавно и с внимателна преценка, отколкото със средна ръка интригантки на дребно (които съм изобличавал в лъжа известно време след началото на театъра им). А евтините кифли винаги съм ги отбягвал, защото са чиста загуба на време.

Номер 12, всички знаем защо се включи с това подмятане - описваш собственото си действие. А ти се замисли: Чии действия са продиктувани от комплекси и страх от чуждото възприятие, ако бъдат показани истинските същност и външност? Кой прикрива фактите с измамно излъчване, дължащо се на тежък грим, подплънки в повдигащите и изопачаващи обема и формите на гърдите сутиени? Кой има крайно погрешна себеоценка и има надуто самочувствие, което може лесно да спадне без изброените похвати за зрителна измама? Прочети и какво отговорих няколко абзаца по-горе на номер 7.

Номер 15, ще се наложи да те поправя за едно: Има много повече тежко гримирани жени, отколкото красиви такива. Нека не бъркаме едното с другото. Много голяма част от тези гримирани жени са далеч от красиви и с не така съхранена кожа, когато са без никакъв грим. Всеки нормален мъж с опит и връзки зад гърба си е наясно с това, защото сутрин се е будил до жена без грим, къпал се е с такава под душа или на плажа. Повечето имаме и сестри, майки, колежки, съученички, съседки и жени роднини, чието излъчване познаваме отлично с и без грим. Мнозина са гледали и снимки и видеа с гримирани жени, които накрая са променени до неузнаваемост. Само напиши в Google "makeup before and after" и ще се убедиш лично на какви зрителни измами (т. е. чисти заблуди) са подложени мъжете. Същинска руска рулетка е и да видиш накрая с колко см ще увиснат гърдите на някоя жена след махането на сутиена ѝ, която ги е навряла там да изглеждат като добре оформени повдигнати топки, докато истината в 90% от случаите е доста по-различна. За нагласените изопачаващи снимки също споменах най-горе в темата и най-лесно те се справят със заснемане по-отвисоко. :) Точно обратният способ (заснемане отблизо и от по-ниско равнище) пък използват в порно филмите, за да създадат усещането, че актрисите имат бразилски дупета и големи гърди, или че актьорите имат патоци като смоци. :)
На фона на всичко изброено, маса жени се зареждат с измамно високо самочувствие в обществото, без на практика да могат да предложат това, за което предявяват.

19.   Абе не знам авторе, аз съм жена и мисля, че ти си от хората, които прекарват прекалено много време в интернет, и то особено в социалните мрежи..
Личен живот нямаш ли?

20.   Не знам дали българките или чужденките се гримират повече, но жените като цяло са луди на тема мода, дрехи, обикаляне на магазини, гримове, а някои стигат дори до пластични операции, слагат си силикон в гърдите, задника, устните, и т. н и т. н. и т. н., няма да ми стигне деня да изброя всички перверзии.
Защо го правят? Защото имат комплекси относно външния си вид и си мислят, че могат да прикрият липсата на увереност като си купят нова парцалка или си сложат тежък грим. Според мен е така, не виждам причина уверен човек да се направи на маймуна. Също както има комплексирани мъже които тръгват на фитнес, блъскат като луди, някои стигат до анаболи и химия, мислейки, че така ще натрупат самочувствие и ще са по-харесвани. Други пък купуват скъпи коли и мислят, че колата ще сваля жените вместо тях. Примери много, но източникът е един - ниско самочувствие, комплекси.
Дано срещна естествена жена която няма нужда от гореизброените глупости и се харесва такава каквато е. Както майка я е родила, дето се казва.

21.   Трудно ще се въздържа да не коментирам и да задам въпроса : Как сложи всички под един знаменател- с високо самочувствие, лъжливо отношение и фейк профили? Има такива жени, които послъгват за външния си вид, докато не ги видиш в действителност, но това и мъжете го правят. А що се отнася до голямата аудитория обожатели, на кой не му харесва да се говори за него или да му галиш егото. Обаче като започнеш да живееш истински със всичките неволи и гнусотии по пътя и гримът се слага, за да не преминават стъпвайки те, а за да те видят и да те отминат.
Ж27

22.   Като цяло жените имат грешна представа за себе си и реалността, не само българките. Това е нужно природно, за да могат да си намерят по-вървежен мъжки. Когато самата жена има свръх-висока самооценка, всички наоколо, освен тези които имат значително по-висок статус от самата нея, са неподходящи. Вижте изследването на OKCupid за attractiveness rating-ите на мъже и жени: Мъжете определят 50% от жените за по-красиви от средното (както се очаква при една нормална дистрибуция). Жените определят само 20% от мъжете за по-красиви от средното (което показва, че жените имат нереална оценка на реалността).

Всъщност, жените никога не са били подлагани на селекция да имат адекватна оценка на реалността. В течения на стотици хиляди години (от появата на първите племена до последните 100-150 години), жените са били крадени, продавани, изнасилвани, пленявани и печелени при битки. Такова нещо като жена да избира мъж в името на романтичната любов почти не е съществувало, било е изключителна рядкост. Най-често бащата е продавал дъщеря си на някой кандидат или тя е била открадвана (както още се прави на много места, например в Казахстан, дори в градовете). При такива отношения между половете, на жените никога, еволюционно погледнато, не им е трябвало да развиват умения за адекватно измерване на реалността. Едва в близките стотина години жените започват да имат значителен избор.

Друго, което влияе, разбира се е как ние българските мъже (в конкретния за страната ни случай) влияеем на женското самочувствие. Масово българският мъж повтаря колко красиви били българските жени. Е като човек обиколил 8 държави мога да кажа, че българката е средна по красота, не е нито неземна красавица, нито грозница. Средна работа, както се очаква общо-взето за една такава страна като нашата, където се срещат най-различни генотипове. Само дето българският мъж, в подмолното си желание да се хареса на българската жена, ѝ повтаря колко е невероятно красива. Което е лъжа. Т. е. мъжете също подхранваме женското свръх-самочувствие чрез лъжи и е добре да спрем.

23.   Защото са толйова неспособни и тъпи, че не могат да изкарват пари с работа... затова. Не могат да се издържат и търсят гостоприемник. Има.. ама за наистина красивите, т. е. 2 процента:)

24.   Много съгласен с Dirty Daddy, с една малка корекция - границата е около 40, а не 30, може би разминаването идва от това, че аз визирам омъжвани и раждали, а той говори за "моми". Нямам опит с момите, никога не са били в менюто ми - Dirty Daddy да ме поправи ако греша.

25.   13, ето аз те забелязах, но какво от това? Бих пофлиртувал с някоя мацка на твоята възраст, но има някакво отчаяние в изказа ти, едва ли не си готова да свалиш гарда само и само да си забелязана от мъжете, но кои мъже, онези същите, които си падат по кифлеещите ти колежки? От такива ли очакваш внимание, тяхното мнение ли ти е важно? Ако те са ти целта аз какво трябва да направя, трябва ли да съм като тях? Баба ми казваше "Не е важно какво са ти казали, а кой ти го е казал! ", ти защо очакваш оценка от флиртаджии, защо очакваш "свиня да разбира от кладенчова вода"?
Първоначално смятах да пофлиртувам с теб (макар и виртуално), но когато прочетох "Без лоши чувства към вас мъже, но помислете върху това, че търсенето определя предлагането! " се отказах, трудно се флиртува с човек, който е предубеден, не знам за другите, но аз нямам време, а и желание да се доказвам на човек, който така или иначе вече е свалил гарда и рано или късно ще кацне на Dirty Daddy или някой като него.

26.   Забелязвам интересна тенденция, която съм наблюдавал в реалния живот, но тук, в анонимните сайтове е доста по-ясно изразена. Става дума за следното: Много голям процент от жените са залитнали в посоката към понятието кифли. Т. е. "Аз съм страхотна, имам най-яката прическа, най-напомпените устни и т. н. И си падам по "лоши момчета". Обичам пичове с татуировки, с мускули, диви, които ако някой ме погледне, скачат да го пребият и т. н. и т. н. И се надсмивам над разни "льольовци" дето не се перчат, не се бият и изобщо са големи смотаняци и се кефя, ако пича с мен ги тормози, защото е много як и може да ги набие... " Общо взето в този дух...
Но от друга страна, забелязвам и друг, вече голям процент от жените, които са в обратната крайност. Т. е. "Красива жена съм, тренирам във фитнеса, почти не нося грим, лак и т. н. защото съм много красива и много мъже ме харесват. И харесвам успели мъже, които да ме гледат в очите, да оценяват огромните ми красота и интелект, а разни "льольовци" да работят за тях и да се припотяват преди деня за заплата, дали "моят мъж" ще бъде благосклонен"
И какво излиза, че независимо, коя с какво парадира, резултатът е един и същ, погледнато малко по мащабно. И двете категории жени търсят мъже, които да са "успели", "богати", "мачкащи разни льольовци" и още куп такива неща. Само че, едните са тип "батки", а другите - тип "бизнесмени". А иначе, женското самочувствие, комплекси и всичко, съпътстващо тези неща и в двата случая са на едни и същи нива. Остава само фактът, че двете категории жени се перзират една - друга.
Не искам да звуча погрешно, нямам нищо против успелите хора - и мъже, и жени. Само искам да обобщя наблюденията си и да подкрепя горещо автора, в твърдението му за нереалните самооценки.
А н. 15 ми е интересно, къде точно е расла и в какви среди. Не е лесно да си изградиш такъв негативен мироглед към мъжете :) И наистина ли смята, че "небългарските" мъже са перфектни, красиви, спортуващи, кавалери, богати и тъпи, както и безумно влюбени във всяка българска жена, независимо дали е проста, ангажирана или каквото и да е там ;)

27.   С какви жени общуваш? ... Ще ти кажа аз защо започнах да се гримирам: защото ми писна да чета и слушам коментари как жена без грим била "неподдържана" (все едно поддръжката е мазане, а не хигиена). Нали живеем в общество, реших да отстъпя:) Започнах да слагам очна линия и леки сенки. Фон дьо тен не притежавам и не искам. Миглите, веждите, косата (до кръста), устните и гърдите са си мои, напълно естествени. Снимки качвам от дъжд на вятър, нямам представа как се работи с фотошоп и т. н., с еднодневки не се разправям и не отговарям на интернет свалячи, защото общуването с тях не ми е нито нужно, нито приятно. Понякога ми става леко обидно, че повечето мъже, включително и някои, които съм харесвала "кълват" на псведо лъскави особи. Аз лично гледам да съм мила и усмихната, да си върша добре работата и да не затъпявам от нечетене и въртене в една и съща област. Мисля, че се класирам повече за "интересна жена" (по силата на заниманията ми), отколкото за първа хубавица, макар че чертите ми са фини и традиционно женствени.

Alpha, ж. 29

28.   Номер 15, не ти ли писна да си пускаш хейта под всяка статия. Разбрахме, че мразиш българите и че само чужденците стават. Ама както от българите, предполагам ще бъдеш отхвърлена и от тях.

29.   Аз имам едно такова социално обяснение на феномена. А именно: отсъствието на истински елит в обществото ни. В нормалната социална йерархия съществуват класи (колкото и да звучи като отживелица); има работническо съсловие, интелигенция, икономически елит, политическа върхушка и аристокрация. Тези, които се намират по-долу в йерархията следват като модел онези, които са по-горе. Например, всеки път, когато британската херцогиня Катрин облече някоя по-засукана рокля, на следващия ден моделът е изкупен до последната бройка. Тук, у нас, ориентирът "горе-долу" е сбъркан тотално. За "горе" се смятат полуграмотните чалга певици, а "долу" е ниско платената жена-учен от БАН. И ето го формирането на визията: да живеят силиконовите джуки и вулгарните бюстиета (символ на висок стандарт), долу семплата пола и скромния грим (еквивалент на бедстващата неудачница). За да не се подведе от тази обща нагласа, една жена трябва да е достатъчно умна, самостоятелна като мислене и да е развила собствения си вкус и мнение. Това обаче, рядко й се случва преди 35-а година. Затова истински елегантните дами в България (ако се загледате! ), са над тази възраст.
И още нещо има. Мъжете, облъчени именно от просташката женска визия, започват да изпитват безпокойство в присъствието на жена, която притежава стил и култура. Без малко да се разминем със съпруга ми по тази причина. Казвал ми е, че дълго време, наблюдавайки ме отстрани, ме е смятал за нещо абсолютно недостъпно и се е чувствал като клет прошляк. Когато споделил с майка си, че е влюбен в мен, свекърва ми рекла: "Ти луд ли си, бре, сине? Та тая жена е класи над тебе, никакъв шанс нямаш! " А целият ми "кусур" е, че дори в ежедневието предпочитам рокли, тези рокли са с класическа кройка и винаги около коляното, нося обувки с тънък ток, гримът ми е почти незабележим и прическата ми е поддържана. Това е всичко, нищо специално, нищо скъпо, нищо, което чак пък да респектира мъжете. Но ето че един от тях се е чувствал точно респектиран.

30.   Ами щом смяташ че българките имаме грешни преценки си търси чужденки. Ти нали си супер пич с правилна преценка за себе си? Или гроздето е кисело? Хахааа

31.   30, де да беше кисело. А всъщност всички станахте меркантилни използвачки, които чакате наготово. Искате равноправие, но искате и мъжа да ви дондурка и угажда.

32.   Номер 13 - проблема е най-вероятно, че не излъчваш достъпност и желание за общуване, флирт и т.н. а "чакаш" нещо да стана е и някой да дойде и да направи всичко. Проблем е и че се възприемаш като знаеща цената си и пак "чакаш" някой да дойде и да я плати. Аз като мъж не харесвам жени с такова "самочувствие", защото те са преценящи, дистанцирани, егоцентрични и нарцистични.

33.   От номер 13 до 25
Пиша за трети път днес, защото не успях да публикувам предишните си коментари...
Първо да започнем от там, че не съм съгласна с изразеното мнение, че поставям хората под общ знаменател. Всичко, което съм казала по този въпрос е извод от мои собствени наблюдения и съвсем не означава, че това важи за всички мъже. Причините да си направя такива заключения е това, че напоследък повсеместно жените от почти всички възрастови групи полагат неимоверни усилията да се впишат в някакви стандарти и да заприличат на излезли от някакъв калъп.
Въпреки че сме всестранно раазвито общество смятам, че в начина ни на мислене все още действа стадния принцип, т. е харесвам това, което другите харесват. Ако проследим модите през годините ще видим, че за период от 50-60години стандартът за женската красота се е променял драстично от една до друга крайност.
А винаги жените са се стремили да са в крак с модните тенденции и да бъдат харесвани от мъжете.
Погледни как изглеждат разни миски, певици и разни други т. н
ВИП персони... Темата е много дъгла и оставям сами да разсъждавате по нея.
Колкото до това, че има съжаление или огорчение в поста ми, до известна степен си прав. Най-точно е разочарование, породено от факта, че в днешно време се залага единствено на външния вид-лице, тяло, дрехи... ит. н, а все по-малко на душевността, на ценностите, на интелекта. Колкото и клиширано да ви прозвучи смятам, че един човек е красив, ако е красив отвътре. Всичко друго е до време, всичко друго е фалш.
Не знам защо си решил и че на всяка цена търся някакъв флирт или че бих свалила гарда". Няма гард, има принципи. ;)
Смятам, че имам реална преценка за себе си и няма защо да си доказвам, че мога да предизвикам голямо внимание.
Всяка жена го може. Всяка има какво да извади на показ. Не това е начина обаче.
Оххх много се отплеснах, имам още много какво да кажа, но няма да има кой да чете ;)
Само една препоръка към всички жени - бъдете себе си, на всяка цена
и една към мъжете - бъдете по-смели и си поставяте високи цели, защото оценката за това какъв е един мъж и колко е мъж е жената, която е избрал до себе си.

34.   Горкия ганьо.. никога няма да го пуснат комплексите. Та защо ганьовчета бедни, грозновати, смръдливи, дебели, кльощави, злобни и глуповати, сте на изчезване? ! Защо избягахме при чужденци и никоя не се прежалва да остане с вас пък камо ли да ви роди дете? ! Защо адимините одобряват коментарите с плюене срещу жените, а другите ги трият? ! Ганьо все повече бива отхвърлян и той все повече си избива комплексите. А ходещите некролози, по-увиснали и от Шар Пей, по-смърдящи и от разлагащ се труп, и по-неадекватни от ленивец, са черешката на тортата, когато говорят как жените вехнели видиш ли... ХоХо Ганьо, Ганьо... появил си се, като беден, грозноват и отхвърлен старец, и като такъв и ще си изчезнеш. Добре, че им дойде акъла на тея жени и ви отебаха пък нека горките ганьовчета си се бият в сланинестите увиснали цици :д:д скоро ще изчезнат и няма да цапат света.
ж21

35.   И за милиарден път ганьовчетата се издадоха колко ги е страх и колко се комплексират от жените... хаха Милите грозновати и глуповати беднячета. Нали виждате фактите и практиката какво показват, колкот и да се напъвате да плюете и да са изкарвате можещи и красавци? ;) България изчезва, българките раждат само на чужденци. хохо :Д

36.   Съгласен с 22, бих добавил само две неща:

- еволюционно погледнато, от мъже се е искало да израсне като мъж, а от жената - веднага щом биологически е израснала като жена, да роди. От мъжът се очаквало да развие качествата, над които е трябвало да работи сам с много пот и кръв - смелост, трудолюбие, прозорливост и т. н. Който е развивал най-добре такива качества, съответно се е оказвал победител в прекия и преносния смисъл и съответно е бил възприеман съзнателно и несъзнателно за годен мъж. От жената не се е очаквало някакво лично усилие в развитие на ума или физиката, по-различно от това за справяне с домакинството. Щом е станела мома, намират й мъж и тя ражда. Това е било нейния изпит да се нарече годна жена.

Но какво се случва в последните десетилетия (което са прашинка за мащабите на еволюцията) - жената не ражда на 16-18, не ражда веднага щом е станала мома. Изискванията към момчето да стане мъж остават, но какви са съвременните изисквания от момичето да стане жена? Няма ясни такива, да не казвам никакви. Превръщането в майка вече е отпаднало като изискване. Изграждане на кариера може би? Ето тук се чупят жестоко нещата. От встъпването в полова зрялост до 30-35 години, на жената не висне някакво ясно социално очакване в какви случаи тя се счита жена. Съответно жената е в позиция да изисква от мъжете, без от нея да се изисква кой знае какво, от гледна точка на социалните норми. Това поставя жените, особено по-простичките в положение на разглезени принцеси - с ясни изисквания към мъжете, без ясни или адекватни изисквания към тях самите. Когато човек е поставен в условия да бъде разглезен, той става такъв. А разглезените хора, задължително имат нереална самооценка.

- в съвременното западно общество е модно човек независимо от пола, да бъде арогантен егоцентрик. Опитайте се да поправите някой направил груба правописна грешка, в което и западно общество да е и гледай какво става... Има едно криворазбрано ценене на индивида над колектива, което е стигнало до гнойното състояние на войнстващ нарцисизъм - всеки смята себе си за непогрешим, никой не търпи и най-малкия намек за критика, дори процесът на учене, който от само себе си изисква непрестанни корекции е извратен, учителят съвсем нежно и отгоре-отгоре поправя учениците, да не би да се засегне някой (най-видимо в преподаването на чужди езици). Замислете се само как в нашия чудесен език нахлу безжценната думичка "хейт" (докато пиша този пост, пред очите ми е правилото на модераторите "Хейтъри не се толерират" :)))) ). Всяко показване на грешка, всеки призив към разум се приема като лична атака, като "хейт"... Никой не иска да чува, че някъде в нещо е сгрешил, нито приема да му се показват грешки; съответно липсва самоанализ, поправяне на поведението, скромност, смирение и т. н. (и пак да обърна внимание какво е пред очите ми: "4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие! " :))))))) ).

37.   До 31: това че виждаш всички жени като меркантилни използвачки си е лично твой проблем. Не се занимавай с жени като не ти изнася. Обърни резбата и бъди хепи, и без това на жените не ни трябва мъж като теб. От н. 30

38.   " Жените определят само 20% от мъжете за по-красиви от средното (което показва, че жените имат нереална оценка на реалността). "
Или показва, че средно мъжете са по-грозни от жените!

39.   Мнозинството хора се разделят в две крайности поради гордостта си. Едните са фокусирани върхи външния вид, защото той им дава чувство за уникалност, надмощние и доминант - примитивна гордост. Другите, изграждайки живота си с други колони, неосъзнато им завиждат и ненавиждат, чакайки търпеливо лимитът да се изчерпа, за да могат да се почувстват крайни победители - отновно примитивна гордост.

Осъзнатите духовно хора не биха осмивали някого поради външния му вид и начин на живот, защото това е падение, те биха му помогнали.

40.   Нямаш думата, номер 31, щом не можеш да ни "дондуркаш и угаждаш". Когато си в състояние да го направиш, тогава се обади, за да получиш едно: "Я се разкарай, че ми закриваш слънцето! "

41.   31, всички ли? Ти познаваш ли всички жени? Това, че ти си избираш боклучливи женки, говори лошо за теб. Повечето мъже си падате по меркантилни изпоюзвачки, а после ревете от тях. Така ще бъде, когато искате жени, които са прецизно нагласени от главата до петите и на които вие дори сте готови да плащате капризите. Повече от очевидно е че на такава единственият приоритет е външният вид, а не връзката им с вас, но вие не зачитате нормалните жени за жени. Ако не беше тъпо, щеше да е смешно.

Black Sabbath

42.   Разликата с мъжете е, че колкото и грозен да е, тюфлек, с шкембе и т. н. мъжът съзнава, че голяма сила му дава портфейла хах. И като го има - има и голяма самочувствие. И жените му връзват

43.   Не само българката. Българинът също масово се мисли за голямата работа и че е едва ли не най-великият. Смее се на чужденците колко са прости, а после се облизва за старите им трошки, които са забравили кога са изхвърлили. Каквато българката, такъв и българина. Затова и една голяма част от интелигентните ни сънародници се изнесоха навън. Просто не можаха да издържат на простотията. Сега нещата, като че ли пак леко взеха да се нормализират. Преди десетина години обаче, дивата селения беше във вихъра си.

44.   Абе номер 16, виждаш ли как съдбата си знае работата и те е оставила на сухо?? !! Оправи ми деня като прочетох как точно в най-сигурния ти момент са те шамаросали с отказа и ти е било гадно! Така ти се пада като искаш да се възползваш от по-скромните момичета които, ти наричаш крокозъбили!! И запомни, че грозни жени няма!!! Има комплексари които не могат да отценят всяка жена! Ние имаме душа чувства и мисли, които вие не искате да видите, защото мислите само къде да си заврете оная си работа. Нали сте големи мъже, защо нямате смелост да ни опознатете??? И като не ви се получи при някоя високомерна кифла търчите веднага при скромните момичета да ви спасяваме. Писнало ми е да ми говорят само за свирки и да ме убеждават да си легнем за една нощ, а никой не дойде да каже: искам връзка с теб и семейство. Страх ви е от обвързване защото искате вечно да сме ви на разположение и да хвърчите от цвят на цвят като свободни ергени докато остареете. И сте много двулични, в една съседна тема всички искате от нас да сме с лак на ноктите на ръцете и краката, но никой мъж досега не се е заглеждал по моите нокти а зяпат в деколтето.

45.   Отговора ми ще бъде кратък. България е бедна държава, за жалост... Бедните хора, в повечето случаи са със ниско интелектуално и духовно ниво. Инстинкта на бедните жени за размножаване и оцеляване ги тласка към... знаете към какво.

46.   Авторе, моля, сподели причината за тази така значима тема. Ще се радвам да разбера, какво е накарало зрял мъж да напише есе на тема "Защо жените в България имат самочувствие, а са грозни и дебели". Като толкова те дразни си изтрий фейсбука, вместо да следиш живо загорелтаците какво коментират под снимките на 10-ина кифли, които ти определи като 80% от българските жени. Странно, но защо ли аз виждам обратното? По улиците, в градския... Момичета с малко грим, а самочувствието без покритие вече е от други фактори. Явно такава ти е средата, авторе. Не се впрягай.

47.   Номер 44 изпъква като сърдита грозотия. Що за глупост е твърдението, че грозни жени нямало? Значи няма и красиви, няма Мис Свят и т. н. 120 кг на 53 години с мустаци, нагла и проста - ами красива жена е, всички се дървят като я видят. Хайде къш в кочината да си покажеш деколтето на шопара.

50.   Не знам за всички мъже, но тези, с които съм имала нещо общо, винаги са си падали по наконтени жени. Даже имам чувството, че няма значение колко реално е красива една жена, а дали е направена да изглежда като мадама. Бившият ми, който уж твърдеше, че не искал такива, ми каза веднъж как щяло да е ако се облека по еди какъв начин и сложа очила и не знам си какво... Друг, с когото дори не бяхме заедно, очевидно беше недоволен, че не се лакирам и дори на едната среща хвана ръката ми да я огледа. А оня предния пък ми стисна бедрото да провери дали имам целулит, беше ми казал и че съм обикновена.. Всичко се оглежда и преценя до най- малкия детайл, и после защо жените се гримират и тн. Ами ето защо- защото такива искате. Повечето жени с удоволствие биха се отказали от целия тормоз да изглеждат по определен начин, но тогава се превръщат в неподдържани и обикновени. А вие искате най-яките мадами бе, гъзарчета.

51.   33, нали щяхме да флиртуваме, а не да философстваме - харесвам мислещи жени, но философстването е запазена територия за мен. На базата на опита си ти казах какво усещам в теб, по-точно в изказа ти - не мога да знам колко и какви са разочарованията ти, но определено си доста разочарована от мъжката част на обкръжението ти. Проявяваш склонност да оправдаеш жените, най-общо казано контещи се, за да привлекат мъжкото внимание, но не искаш да приемеш, че мъжете са ловци и се впечатляват от всичко, което е мръднало в храстите, от всеки звук, от всяка промяна. Не знам доколко е мъдър народът ни, но той е казал, че "Мъжете обичат с очите си, а жените с ушите си. ", ако искаш да чуваш комплименти ще трябва да "напълниш" с нещо мъжките очи, а не уши - другото ще дойде от самосебе си.
Знаех си, че не ме бива във флиртовете, трябваше да ти кажа, че цял живот си мечтая за жена като теб, трябваше да се възхитя от интелекта ти, трябваше да те изслушам, а не да приказвам, ама нали сме само виртуални познати ще ми простиш.
Горе главата, принцове много, ама бели коне не останаха, че за това доставките се бавят.

52.   До номер 50:
Мисля че обяснението е вплетено в изказването ти:
"А вие искате най-яките мадами бе, гъзарчета. "
Ами тези дето не сме гъзарчета? Ние не искаме няй-яките, ние искаме обикновени. Но обикновените искат гъзарчетата. Мечтата на всяка е мъжът да е поддържан: да е обезкосмен, с прическа, с модерни дрехи, да има преса. Тези мъже които обичат да се поддържат естествено държат на поддръжката като цяло и ще я изискват и от жената.
Аз лично гледам само да спортувам, но нямам ръце по 50 см., обичам да ходя с дънки, кецове и тенска, не нося никакви накити, а прически ненавиждам. Можеш ли да познаеш колко женско внимание привличам?
От друга страна аз много се радвам на обикновените жени и това в моите очи е комплимент, а не обида. Харесвам жени, които са облечени прилично, а не такива, на които задниците им ще изпаднат всеки момент (ако ще е гола, да е гола заради мен, не за всички). Маникюра за мен нашепва "50лв. и 2 часа време за глупости", а като видя фондьотен ми се повдига.
Та според мен хората гледат партньора им да обръща толкова внимание на външния вид, колкото и те.

54.   Авторе, ти си казал всичко в темата и в коментара си за жените. Както и Dirty Daddy в неговия коментар. Моето мнение за жените напълно се покрива с вашето, затова аз няма какво да добавя. Но ще отговоря пряко на заглавието на темата ти: "Защо повечето българки имат крайно грешна преценка за себе си!? "
Отговор: Защото повечето българки са крайно глупави.

55.   Да се присъединя и аз към 52 - ти бе номер 50 защо все си с такива "Не знам за всички мъже, но тези, с които съм имала нещо общо, винаги са си падали по наконтени жени. "? Защо си все с гъзарчета като не те кефят? За съжаление ще трябва да цитирам един мъдър Професор (български, не Хамерикански) - "докато има говеда, ще има и касапи". Между другото това твърдение важи и за двата пола.

1-50 от 397