Споделена история от Тинейджърски

Каква сума джобни получавате на ден?
Здравейте, аз съм момиче на 14 и искам да получа мнения от тийнеиджъри на възраст между 14 и 18 някъде... по колко пари джобни получавате на ден, мислите ли че са достатъчни и най-вече стигат ли ви.

Няма да засягам въпроса с това колко вие искате, защото всички знаем че искаме колкото се може повече, но като погледнете адекватно нещата реално мислите ли че ви стигат тези пари, които получавате и са ви достатъчни за нуждите примерно, които имате и само сутрин да речем като тръгвате за училище ли ви дават пари или и когато излизате следобяд с приятели и ако може да кажете на колко сте момиче или момче... просто искам да събера мнения на повече хора тъй като аз все си мисля че не поучавам достатъчно пари и не успяват да ми стигнат, пък като разговарях с мои приятелки те ми казват че получавали по-малко от мен, аз дори съм била получавала много пари и изобщо се чувствам объркана, искам да разбера горе-долу какви пари получават тийнеиджърите на нашата възраст защото ми е неудобно да започна да питам всичките си съученици по колко получават и затова пиша тук...

Коментари

201-250 от 353

218.   Момче на 13, 100 лева на ден. Супер, ревнете ся колкото ви глас държи "Милионерче...", но има и богати хора, ако нямате нищо против. Впрочем, аз не ходя на обществено училище, а на частно. Смятам обаче да постъпя в обществена гимназия, езикова със сигурност. За другото - 100 лева на ден ми стигат, но горе-долу. Баща ми ми превежда по 100 лева всеки ден (той минава през банка много често и превежда за другия ден) във банковата си сметка която аз ползвам. Прави това за да не нося да речем цял джоб пълен със монети и банкноти, в крайна сметка не е приятно за никого, а пък и в магазините те гледат накриво като плащаш със едра банкнота. Все едно ти казват "Добре ве, добре ве, големия милионер аре ся аре ми се махаш от тука!". Затова плащам с карта. Понякога обаче изтеглям дребни от банкомат, защото ако има работа не искам да му звъня да праща някой да ме взима отнякъде а си хващам такси. Най-често след училище посещавам МОЛ-а и се разхождам с приятели. Да, богатите хлапета вървят в мола и се пръскат с шампанско - така си го представете за да ви е по-приятно. Така или иначе и нищо да не си купиш пак ще седнем ей така на приказка някъде и все някой трябва да плати - аз разбира се все играя ролята на младия милионер и плащам всичко. Не, че това ме притеснява, но нали сме голямата работа учим в частно училище могат и те да платят веднъж.
След мола баща ми идва да ме вземе и ме кара на няколко урока подред, след това се връщам вкъщи където подготвям нещата си за следващия ден. Не е много лесно да си богато дете - трябва да поддържаш нивото на такова, а не по цял ден да си ръсиш парите на вятъра. Това всеки ден ми го казва баща ми. Прав е, обаче както гледа поредното тв шоу на скъпата плазма която купи наскоро думите му не хващат много почва. Няма как да кажеш на някой да не си дава парите за нищо щом си си купил телевизор за 20 000 лева.
Радвайте се на това което имате - има богати деца вярвайте ми, но и това си има своите минуси. Аз имам PS3, Xbox 360 и един компютър който сигурно е краден от НАСА, но никога не ги използвам. Не ми остава време.

219.   На мен никога не са ми давали джобни.. не са ми давали пари дори да си купя нещо за ядене в училище. Аз бях единсвения който не закусваше там.

220.   Еми... зависи. Понякога като изръся нашите бая (с по 10лв на ден) се чувствам виновна и решавам, че ще взема 10 лв за цялата седмица (аз не ям сладки и др неща, пия само вода и чай без захар и парите ми не отиват почти за нищо, или ако не ме кефи тва в даскало да изляза да си купя салата). Но понякога 10 лв са ми крайно недостатъчни. Тази седмица (от понеделник до петък, не броя уикенда) едвам изкарах с 20 лв. Ама едвам. А попринцип 10 лв са ми достатъчни. Когато не взимам на седмица си искам за ден. Примерно днес 5, останат ми 1-2 лв, на другия ден 4, после пак 5-6 и т. н. Всеки път различно. Ако нещо остане си го ползвам и събота и неделя.

Тази седмица нз къде ми отидоха парите.. то не бяха сладки неща (които по принцип не ям), черпения в кафета, кафета, чайове, вода, салати, излизане след дскл.... ииииии.... взех 10 лв допълнително от моите спестявания.

Иначе... следно да имам пооо 2-3 лв на ден. А през уикендите - ако излизам взимам около 7 лв с мен, ако остане нещо, ок, ако не... шанс...

221.   Добре де дължа извинения на модераторите разбрах го вече. Сега обещавам няма да публикувам снимки.

Към №218 ама това е най-голямата измислица, която съм чела през живота си. Живота, който описваш изобщо не е на богато хлапе.

Първо не може ти да ползваш банкова сметка няма как просто, знам го, защото баща ми има такава и само той и майка ми си я използват ние не можем, защото с брат ми сме непълнолетни, за това си личи, че си измисляш.

Второ няма начин да ти дават по 100 лева на ден, поради простата причина, че никой родител няма да допусне детето му да се разхожда с толкова пари на училище.

Трето няма как да плащаш ТИ с карта, защото за да я ползваш трябва да си навършил 16 години май не си наясно а така ли е?

Четвърто много смешно няма що спотайваш се в мола, на нас защо не ни остава време при положение, че сме деца от ЗАМОЖНО, АМА МНОГО ЗАМОЖНО семейство а?
Е излизаме, не казвам, че сме като затворници вкъщи, но деня ни не протича така, както ти казваш.

Пето баща ти те кара на няколко урока подред, че защо бе? Аз и брат ми си имаме частен шофьор. Той ни кара на всякъде едва ли татко ти има време да те чака, щом е толкова богат. Баща ми няма грам свободно време през седмицата, а ти... оле не си запознат и си съчиняваш.

Шесто така... плазма за 20 000 лева много добре нашата е толкова. От къде я купихте, защото нашата е от друга страна и по-точно Германия търсихме в България, но бяха боклуци за по 1000лв.

Така.... на последния абзац брат ми много ти смя. А да знаеш случайно, че Наса се намира в Америка, а не в България, тя е организация и моето момче, ако откраднеш нещо от там директно отиваш до живот в затвора, прошка няма и такова като, ама малолетен съм не минава.

Май не си наясно с много неща - тогава не пиши. Когато наистина научиш какво е да си от заможно семейство можеш да напишеш коментар. Убедена съм, че всичко твое е измислица поради простата причина, че ти явно не знаеш, че когато пишеш от един компютър се разбира.

Пич брат ми само хвърли един поглед на коментарите и разбра кой са твой ти си писал коментарите: 218, 213, 212, 209 и 188. И това МОМЕНТАЛНО го разбра. Така, че това е най-голямата причина да не ти вярвам.

Между другото копираш мой думи. Брат не е никак готино не завиждай, ако обичаш. Толкова ли ти е мизерен живота, че се правиш на милионер аз се обзалагам, че на училище ходиш с по 1-2 лева на ден не повече. И нещо друго брат ми ти праща много поздрави с радост ще ти проследи Hash-чето и ще разбере колко си богат.

Лъжата ще си излезе на ясно, ама истината си остава такава. Нека това да ти е за урок другия път мисли преди да пишеш.

Нямаш си на представа как живеят богатите. За Бога аз не уча в частно училище та ти. Ще си мечтаеш просто.

А един много готин въпрос от брат ми. След като не ти остава време да ползваш "това, което имаш" (в кавички, защото го нямаш) тогава защо стоиш сега пред компа и си изредил толкоз коментари и на всичките си пишеш различни години и сума от пари, която получаваш.

Какво да ти кажа за пореден път се убеждаваш, че лъжата излиза рано или късно, за това и не си позволявам да лъжа. Още по-малко пък за живота.

Колкото до мен. Аз не съм казала, че не ми остава време за развлечения. Напротив имам си задълженията, но си излизам с приятели. По принцип тате не ни занимава нас с неговата работа за това не разбирам какво толкова правиш ти, че не ти остава чак време телевизор да гледаш. Брат ми сам иска да му помага, когато е на кеф, за да се учи от малък, след време компанията ще е негова. Аз просто трябва да си науча и след това излизам.

Когато някой е богат не значи, че не му остава свободно време не е така. На нас защо ни остава. Говориш много сега, ама на бас, че ако те питам за някоя държава гък няма да ми кажеш. Ние сме били в МНОГО страни и мога да ти кажа впечатленията си, а ти не, защото лъжеш и знаеш, че лъжеш.

Но за кого го пиша това - та аз съм разглезената принцеса от богато семейство. За Бога просто не си измисляй, ако обичаш.

Към модераторите: Искрени извинения към вас. Радвам се, че не сте одобрили миналите ми два коментара. Но моля ви публикувайте този, защото сериозно вече наистина става много обидно.
Благодаря ви предварително. Между другото сайта ви наистина ми допада много, но имам въпрос към вас.
Защо одобрявате обидни коментари? В смисъл някой хора от сайта си позволяват да ми пишат глупости и това е много гадно наистина не смятам, че така помагат, защото те дори не пишат по темата. Гадно е още по-повече когато казваш истината, а да ти пишат, че лъжеш.
Надявам се, ще ме разберете все пак вие не сте нещо по-различно от мен и аз не съм нещо повече от вас или от някой друг. Все пак ще се радвам, ако дадете отговор на въпроса ми.

Падналото ангелче :*

222.   218 колко време ти отне да го измислиш? ти още нямаш лична карта а да не ти казвам че трябва да имаш мисля че 16 за да имаш банкова сметка

223.   Не разбирам, защо Падналото ангелче във всеки коментар, който дрансе, се хвали с това колко е богато? Понякога си мисля, че е просто трол

По темата: 2-3 лева

224.   до 223 Елементарно - или е изперкала клошарка, или има яко комплекси. Сега ще започне да ме обвинява как завиждам и тем подобни. Само ще и кажа "много ти здраве", защото имам много богати познати и един път не съм чул да казват "аз пък ходих на Карибите и не знам си къде и си купих яхта за 1 млн", а знам, че ги имат тези неща, защото съм ги виждал с очите си. Хората си имат, ама не са комплексари да го повтарят през 5 мин. Така че Ангелчето да ходи да се гръмне.

225.   №224 - само мога да ти кажа, че си много назад със разсъждението на богатите.
Не знам колко са богати твоите познати, но тези, който баща ми познава са на нашето ниво, а някой са и депутати. Винаги когато са идвали у нас (не само по работа, а просто ей така) са ни казвали и какво имат, и какво са си купували. И ние знаем, че го имат, ама те пак ни го казват. За да стане някой известен трябва да разпространявам какво има иначе никой няма да е чувал за него. Типичен пример са рекламите, ако не повтарят през пет минути, колко е хубав продукта им, кой ще им го знае и купува - никой. За това не знам колко са богати познатите ти, но няма начин да са на нашето ниво, защото родителите ми ще ги познават те ги знаят всички богати в България. Само не си измисляй. Тц тц гръмни са ти като имаш мерак.

№223 първо разбери значението на думата трол и тогава говори, поне не си измислям като 224, а говоря верни неща, с факти.

Падналото ангелче :*

226.   от 224 до 225

И ти от къде знаеш, че вашите не ги познават? Как точно го разбра, медиум ли си? Рекламите са, за да продават продукти. Ти като се рекламираш, какво точно продаваш? Тук е анонимен сайт и никой няма да ти върже. Един човек ако е богат е богат за себе си, а не за филан кишията. НИе нито те познаваме, нито знаем дали не лъжеш, нито пък имаме някаква полза от твоите пари, нито ще си купим нещо от теб, най-малкото защот си анонимна. Можеш да се опарвдаваш до утре, но не можеш да изтъкнеш логична причина за парадаирането и самоизтъкването си освен чистата проба комплекси. Само си казвала, че на родителите ти им е през оная работа за теб и това те наранява дълбоко. Явно пък ти така си го избиваш това. Демек ни казваш "моите мама и тате не струват 5 пари като родители ама пък аз имам мн кинти за разлика от вас". Ами дръж си си парите, аз предпочитам родители, ан които мога да се опра. Пък че дрехите не струват 1000 лв, а струват 100 ми е све тая. Те не ми дават по-малко духовност за разлика от незаинтересоваността на родителите ми, на които мога наистина да разчитам, нали се сещаш?

229.   №226 ок, ок спри със завистта. Така аз и за мен съм си богата. Това, че давам примери с нас на определени теми не значи, че се рекламирам, на вас това дали ви дразни мен не ме засяга.

Казах, че родителите ми имат, малко свободно време (главно баща ми, а и майка ми също), а не че не можем да им вярваме и да им се доверим. Напротив не е така за всичко можем да разчитаме на тях, дори за най-малкото и знаем, че ще ни помогнат. Баща ми е излизал от работа заради мен. Винаги когато брат ми или аз му се обадим, дори да е в офиса си пак ни вдига и ни пита какво има, дали не се е случило нещо. Това, че работата му е ангажираща не значи, че не ни обича.

Да бе, от къде го разбра това да не си медиум случайно? За всичко и майка ми е до нас и баща ми. Въпреки, че брат ми е доста дребнав (сърди се за най-малкото) те пак намират начин да му угодят, колкото и да затъват в работа. Били сме богати значи нямаме личен живот така ли? Лъжеш се.

Ами кажи кой са познатите ти и ще питам баща ми дали ги познава. Ама ти си измисляш естествено, че няма да ми кажеш.

Между другото ТИ СИ ЕГОИСТ. Толкова коментари изчетох по мой адрес и такива изпълнени със завист и добронамерени, но по-голяма обида от тази не прочетох. Родителите ми не давали пет пари за мен. Не не ли е срам да ми го кажеш това а? Или си викаш това "а ами тя тая е богата няма чувства дай да си я обиждам". Можеш да говориш каквото искаш за мен, че си измислям (а не е така), че съм тъпа (а не е така), но да кажеш, че нямам родители, на който да разчитам - това преминава всякакви граници вече и аз не смятам да го търпя. Не те ли е срам просто...

По-добри родители от моите НЯМА И НИКОГА НЯМА ДА ИМА. Или те е яд, че аз съм задоволена и материално с пари и духовно с любов. Ами да това рядко се среща - добре дошъл в света на богатите.

Няма да ти пиша вече - край прекалихте просто. Мислех, че сайта е за да се помага на някого, а не за да се коментира семейството му. Аз може да казвам в някой теми, че имам възможности и то големи, ама поне се опитвам и да давам съвет на автора, а вие дори не пишете по темата. На теб ще ти е приятно ли, ако аз ти кажа това: "Ами твоите родители нямат време за теб, не те обичат, не те поглеждат, защото сте богати". Не ми пука, пишете си, оценявайте си, толкова много завиждате просто...

Падналото ангелче :*

230.   момче на 13, по 10 лева на ден

232.   Ангелче, по-добре е наистина да не пишеш повече. Сайта наистина е да се помага, а не да се коментират семействата, както правиш непрекъснато. Сигурен съм, че родителите ти са най-богатите на света и по-добри от тях няма. Така че няма причина да ни убеждаваш повече.

233.   Аз това със завистта никога не съм го харесвала.. меко казано.
Аз не съм от богато семейство. В гимназията учих в областен град, близък до родния ми. Всеки ден пътувах с влака и после с градския транспорт, за да стигна до училище. За влака нашите отделно ми даваха пари да си изкарвам карта. За джобни ми даваха по 2 лв. на ден, от които трябваше да отделям и за градкия транспорт (е, тогава беше първо 10ст. следващата година 20ст., накрая май беше 40ст.) - говоря за периода 2002 - 2007. И се справях с тези пари. Като искам да спестя малко, примерно, ходих пеша от гарата до училище. Или втора смяна не си взимам за ядене - пия само кафе от машината, или сок - все се намира начин и се получават нещата.
Но такъв негативизъм и невротизъм към по - заможните мои връстиници никога не съм проявявала.. не мисля, че е толкова от възпитание, колкото до харакетра ми, до нагласата, която имам към хората в това отношение. Някак винаги съм знаела, че човек трябва да приема хората както с техните минуси така и с техните плюсове. Да, написах го в обратен ред това и не случайно! Защото повечето хора наистина са страшно озлобени и завистливи и не само към хората имащи повече пари, а и изобщо към всеки един който е по - добре от другите в което и да е било отношение.
Това винаги ми е тежало. Много ми се иска начина на мислене на хората да се промени. Да станем по - толерантни и по - позитивни инидивиди. Когато ни е тежко да можем да бъдем над нещатата.. И да продължаваме да опитваме да продължаваме напред в живота си с възможно по - малко негативни емоции.. Изпълни ли се това, тогава успеха ще е гарантиран 100%.
Колко хубаво е казано "Всеки да си гледа в своята чиния." - и което е лошо да се опитва да го коригира, и което е хубаво да го поддържа и развива.
Знам, малко хора ще ме продкрепят, малко ще ме разберат, а нищо чудно да се намерят и такива, които да ми иззлобеят и.т.н.
Просто исках да ви споделя и моя поглед над нещата.

234.   Момиче съм почти на 16. На мен ми дават 5 лв за училище, 5 за излизане само в почивните дни защото нямам време иначе и между 5 и 10 лв за фитнес (зависи от деня. ) иначе ако поискам няма да ми откажат. На мен лично ми стигат, дори ми остават..

235.   229 и тук демонстрира безскрупулният си кариеризъм.
Не се връзвайте на 229! Момичето провокира и подчертава щастливото си ежедневие, което е концентрирано главно в този сайт. Пише неща, за които знае, че ще подразнят една голяма част от пишещите. Щом ги пише съзнателно, значи няма никакво възпитание. Когато мама и татко си клатят краката в някой офис, тя по цял ден се мести с лаптопа от стая в стая. Хвали се под всяка тема, за да нарича хората завистливи и злобни, прави го от скука. Лъже и маже на килограми. Богатите хора рядко се самоизтъкват, но един факт я оправдава - Мъничка и оставена по цял ден в големия и просторен апартамент на таткото й. жалко, че си няма приятелчета, че малко да си починем в сайта. То пък и какви приятелчета да има, всичко около такива хора е върти от парите, от лицемерие и двуличие. Богатите дечица нямат истински приятелчета, а и никой не търпи хваленето им.

236.   Момче на 17 год.
По принцип нашите винаги са ми давали по 2 лв на ден. И много рядко ми дават след училище пари, освен ако аз не си поискам.
Разбира се не ми стигат и затова си намерих начин да си изкарвам мои пари. Прибирам си по 30-40 лв на ден мои лични пари който съм си изкарал. Гледам нашите да не забелязват, че имам толкова пари, че става малко подозрително :D
И да ви кажа пак не стигат :D Преди като чуя 30-40 лв.. Ехееее, а сега нищо не са. Нали знаете, цигари, кафета, таксита, храна, тук-там някоя глезотиика и очудващо колко бързо свършват.

237.   Олее, абе вие чувате ли се въобще? По 10 лева на ден не ви стигат!? Има деца които не са и чували за джобни, а вие сте седнали да мрънкате, че получавате много, много малко пари.... само по 500 лева на месец...
Няма какво повече да кажа, много съм тъжна, че не цените това което имате! :(
Помислете малко, родителите ви дават много повече от тези 10 лв за закуска, за сметки, храна, дрехи.... и тн.

238.   Момче, на 16.
3 лева на ден, от които с 2 пътувам. Остава ми 1 лев, който спестявам.
Родителите ми нямат възможности. Не ми пука. Радвам се, че имам родители, и че съм жив.
Поздрави на материалистите!

239.   Преди да завърша основното, вземах по 5 лева на ден, след 8-ми клас напуснахме България. Cега уча и работя, което си изкарам си е само за мен, не плащам нищо, нито ток, нито вода.

240.   Момче съм на 13 и ми дават по 5 лв на ден което прави за 1 седмица 25 лв. и с тези пари аз си ги събирам и ям в нас преди да тръгна на у-ще и така си събрах пари за Iphone 5s и Ipad mini и така сега събирам за други неща от които се нуждая.

241.   искам да се обърна към номер 221 незнам колко сте заможни но грам не оценявате живота който имате незнам защто се присмивате на другите деца които никога неса виждали 10 лв и незнаят дори каде е мола а и за кредитната карта аз съм бил 8 клас и сам си теглех парите от банкоматът няма значение на колкоси важно е да имаш карта и нейния пин-код и да има пари в нея

а и с твоя брат нешто несте на център телевизор за 20 000 лв никога несам виждал нито чувал

242.   Момче на 18 чета някви глупости как някакви момиченца харчели по 20 лв на ден или по 50 на седмица аз уча и всяка сутрин виждам някви си 2 3 лева за да ходя на училище а за да хода насам на там трябва сам да си осигуря парите за което ми се налага да работя за 20 30 лв скъсвам се от бачкане за да мога по някакъв начин да помогна на моите родители но когато немога да ги изработя наще винаги са на помощт

244.   2лв на ден а някой път и по малко.. малко е едвам ми стигат но какво да направя? наще не са заможни и т. н например 3 лв ще са ми идеални ама нямат възможност да ми дават толкова :(

245.   На мен ми дават по 2лв. ( сандвич) всеки ден без събота и неделя, тоест по 10лв. на седмица. Много рядко излизам през уикенда, даже почти никога. През лятото не ми дават пари, но ако ще излизам някъде (което се случва около 4-5 пъти през цялата ваканция) ми дават около 15лв, ако ходя на кино или, ако някъде на разходка по 10лв. Също през лятото понякога помагам на мама с някои неща и на седмица ми дава по 5лв. В момента си спестявам пари от такива неща и също от рождени дни, празници и т. н. Мога да кажа, че парите, които родители ми ми дават са ми предостатъчни! :)

246.   Аз съм на 15 и получавам по 2000 лева на всеки. 10 месеца но са ми за абсолютно всичко

247.   На мен ми дават от 10 до 12, 50 на седмица всичко на всичко.. ако искам кино или разходка до мола, трябва или да взимам от спестените си пари, или просто да не ходя!

248.   Всеки със възможностите си, някои са богати други не чак толкова. Така че не се подигравайте да не се обърнат нещата :)

249.   На 17 съм, дават ми по 15 лв седмично, с които успявам да купя храна на котката и да спестя останалите, за да си купя нещо или пък за подарък. В училище не си купувам нищо, а допълнителни джобни за кафета, кино и дрешки не съм получавала, може би около 4-5 пъти. Парите ми стигат, особено като прибавим и стипендията и парите, които получавам по празниците (не че са много, по около 50 лв за Коледа и толкова за рождения ден). Във връзка от разстояние съм и единствено там се появяват проблемите - нямам възможност да пътувам при приятеля ми

251.   Аз съм на 14 и получавам по 2 лв. на ден, понякога и повече. Стигат ми, даже са предостатъчни.

252.   На 14 съм. Джобните ми са 2. 50 на ден

253.   На 15, момче. От 12 годишен ми дават по 2лв. на ден(преди това ми даваха по 1), но ми стигат... Почти не харча, вече от спестявания си купих компютър. Да - отиват пари и за цигари, но една кутия ми стига за 2 седмици (пуша много малко). На кино и кафета не ходя по принцип, но ако отида извънредно ми дават отделно от 5 до 8 лева. Стигат ми, и съм благодарен на това което ми дават, защото виждам как някой мои съученици получават по 50ст и дори нямат интернет.

254.   получавам по 2 лева на ден. По-рядко 3 лева ( по 3 пъти в седмицата когато съм втора смяна).

255.   Здравей, момче на 16 години съм. :)
През седмицата, говоря когато съм на училище, ми дават от 5 до 10 лв, и са ми напълно достатъчни, но през събота и неделя ми дават по 20 лв, защото татко е на принципа че аз съм момче и винаги трябва да имам пари в себе си, защото не се знае какво ще стане хаха. :) Но, като бях по-малък родителите ми даваха по 2 лв, винаги съм им бил благодарен, защото всеки един лев които са ми дали, са го спечелили с труд и ми го дават от сърце, аз много уважавам това. Даже имам и по-малка сестричка, която е на 11, на нея и дават по 2 лева, но аз и давам още някое левче отгоре да си има, също и сандвичи си правя, рядко ям от боклуците по лафки, магазинчета и т. н. :)

258.   Паднало Ангелче, знаеш ли как ме дразниш с хвалби те си, никой не те пита, баща ти колко пари има, колко самолета, колко дрехи и т.н. И никъде не съм споменала че си купувам дреха от 1000 лева, май доста си влязла във филма, да нямаш някакви фантазии, или да сънуваш и после да ни занимаваш с тъпотии я се стегни никой не те е питал за почивки за самолети.

Темата е колко джобни получаваме на ден.
И да се изясня казах че ми купуват за по 1000 дрехи а не за хиляда една дреха

260.   Аз съм на 12.. :) Получавам по 2-3 лева на ден и ми стигат, понеже имам карта за автобуса и пътувам безплатно. Нашите не са много богати, но не са и бедни. 10 лева на ден са много според мен! Вярно, и аз харча повече, когато имам пари в себе си, но винаги се контролирам! :) Когато отивам на кино и ми трябват към 10 лева, ми дават 20. :) Никога не съм искала допълнително пари, защото имам брат (2г. ) и знам, че и за него са нужни средства. :) Ако пресметна джобните си картата за автобуса, която си взимам всеки месец, ми дават към 75 или 105 лева на месец. А ако добавим, че понякога са ми давали и 5 лева на ден, даже получавам прекалено много. :)

261.   "Оптимистите знаят 2 и 200! ". Мога и с един лев на ден, и с два, и с пет, дори без пари. Сега съм 13г. и от тази година ми дават 2 лв. на ден (10 лв. за седмица пари за събота и неделя, ако излизам). Дават ми и детските 35 лв. още 5 лв., с които си плащам спорта. 5 лв. от пенсията на баба, 20 от дядо. Но по принцип харча само един лев на ден, другото го спестявам.

262.   Аз съм момче на 15 години. Зависи, от 10 до 20 лева на седмица. Но почти никога не си купувам нещо, винаги ям вкъщи, излиза по-евтино, не се разигравам да ходя да "лафката" или другите места където закусват, пък и е по-здравословнол А като изляза с приятели не харча много много, а за кино ако ходим вземам отделно, понякога дори ми дават повече джобни, и така за 1 учебна година мога да спестя доста пари. Слава Богу не ги пилея за тъпи цигари и алкохол както повечето съученици и познати.

263.   Момче на 16 години: Здравей на мен ми дават по 5 или 10 лева на ден и г/д са ми достатъчни.

264.   Момче на 18 години. Сутринта за училище ми дават 5 лева и вечерта 2-3 около 7-8 лв на ден но повечето пъти или по-малко или повече а събота и неделя по 5 лв на ден, когато излизаме с приятели по заведения или дискотеки 30-40 лв са ми достатъчни. Горе долу 300 лв на месец харча а ако смятам и от машинките стават много повече :Д хахах

265.   Хах еми аз с моите родители измислихме една схема да ми дават джобни всеки месец защото аз мразя всеки ден да ги моля за пари. та те ми дават по 130 лв на месец но 25 отиват за фитнес а аз съм момче на 17 години

266.   Лично аз не получавам нищо.. не че майка ми не ми дава(разведени са с баща ми)но просто с нейната заплата от 300 лева направо ме е срам да ги взема и не го правя въпреки че тя дори ми мрънка че не ги взимам: ) доста егоистично от ваша страна(тези които мрънкат за още) е мислите ли?

267.   Ами, на ден ми дават по три лева. Имам карта за автобуса и не е казано, че трябва да харча всичко. Принципно излизам в петък след училище и така не моля наще за още.

269.   Аз получавам по 5 лева на ден за седмица 25 но може и по вече

270.   Момиче на 15 г. майка ми е зла и ми дава по 1л. на ден и постоянно си намира оправдание да ме накаже без: тел.,ТВ.,комп. и излизане

272.   60-80 лв. на седмица :)

273.   Момиче на 17-70 лв на седмица.Т.е. 10 лв на ден.

274.   Амии аз на 11 (5-ти клас) на мен ми дават по 2 лева на ден стигат ми и даже хартисват.

276.   На мен ми даваха два лева на шестица и никакви други пари освен за кино, кафенета, рожденни дни и т. н. Така ме амбицираха да уча и ето на- сега уча в софийския университет

277.   Аз съм момиче на 13г. :-) Родителите ми ми дават по 4-5 лв дневно като аз трябва да си заделя 1 лев за път и винаги (стига да искам не ям дори) си спестявам ?бели пари за черни дни:-D

278.   Дават ми 300 лв на месец, понякога не ми стигат и моля за още дават ми по още 100 и това е! На 12 съм и с тези паро ходя всяка събота и неделя на екскурзия с приятели иначе наще ми копуват дрехи и всичко.
ББУ

201-250 от 353