Смених си религията - станах мюсюлманка
Аз съм момиче на 20 год. което проблемът ми е че исках да си сменя религията, но родителите ми бяха ужасно против това. Въпреки всичките скандали направих това което ми беше в галавата и смених си религията но проблемит беше сега, че станах мюслюман и исках да се кланя 5 път на ден което това трябва да стане вкъщи а, баща ми не позволява дори да споменавам това в неговата къща. А аз незнам как да ги накарам да възприемат факта.

Коментари

401-420 от 420

496.   За всички слабо запознати с корана за духовно обогатяване моля прочетете
Сура 9:29, 4:102, 4:115;4:137-138, 8:12, 5:33, 47:8
Ако някой намери такива зверства в НОВИЯТ ЗАВЕТ моля публикувайте защото в моята БИБЛИЯ НЕ НАМЕРИХ НИЩО ПОДОБНО а само едно разбрах БОГ Е ЛЮБОВ

497.   496, позволявам си да цитирам тук сурите, които си споменал, защото ме заинтригува и почнах и без това да ги търся, та да спестим врмеме на други интересуващи се

Сура 9:29
Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра -; докато не дадат налога [джизя] безусловно и с покорство

Сура 4:102
И когато си сред вярващите и им водиш молитвата, нека с теб стои група и да вземат своите оръжия. И щом се поклонят в суджуд, част от тях да застанат зад вас. После нека дойде друга група, която още не се е молила, и да извърши молитвата с теб, и да бъде предпазлива, и да вземе оръжията си. Онези, които не повярваха, желаят да нехаете за своите оръжия и вещи, та да се нахвърлят срещу вас отведнъж. И не е прегрешение за вас, ако дъжд ви напакости или сте болни, да положите оръжията си, но бъдете предпазливи. Аллах приготви за неверниците унизително мъчение.

4:115
А който противоречи на Пратеника, след като му се изясни напътствието, и следва друг, а не пътя на вярващите, него ще насочим накъдето сам се е обърнал и ще го изгаряме в Ада. Колко лоша участ е той!

Извести лицемерите, че за тях има болезнено мъчение
за онези, които взимат неверниците за ближни вместо вярващите. Нима у тях търсят мощта? На Аллах е цялата мощ.
8:12
Твоят Господ разкри на ангелите: “Аз съм с вас. Подкрепяйте вярващите! Ще вселя Аз ужас в сърцата на неверниците. Бийте ги по вратовете, бийте ги по всички крайници!”
5:33
Наказанието за онези, които воюват срещу Аллах и Неговия Пратеник, и се стремят към поквара по земята, е да бъдат убити или разпънати, или да се отсекат ръцете и нозете им кръстом, или да бъдат прокудени от земята [им]. Това за тях е позор на този свят, а в отвъдния за тях има огромно мъчение,
47:8
А които не повярват -; гибел за тях! Ще провали Той делата им.

Моят личен извод - не може да има умерени мюсюлмани - или вярваш в това, или не вярваш - не може да си по средата. Това е една религия на насилието.
Знаете ли още, че в Корана няма нито веднъж думата „Прошка“.
Напълно противоположно е на християнството, в което се говори само за прошка, любов, ново начало - в Корана няма прошка не само за неверници, но и за отклонили се от пътя - дори Старият завед (евреи) не е толкова жесток - там се казва Око за око, зъб за зъб, но не и да отидеш и да масакрираш разни хора, защото не са на твоето мнение. Говори се за робство и борба за свободата си (Моисей), но не и да нападаш и убиваш, а в Новия завет дори се говори, че Бог обича всички, включително друговерците (притчи за фарисеи и така нататък). Отделно жената е уважавана и обичана, а за децата е казано, че „тяхно е царството Небесно“, докато при мюсюлманите не е проблем да вържеш бомба за тялото не някое дете или да го съсечеш, защото не е родено в твоята религия.
Нашата история е показателна и не сме си измислили ние робството. Виктор Юго идва като журналист в България след Априлското възстание и описва етническите прочиствания, а Батак е просто един паметник на такова убийство, но не е изключение - и преди Възстанието у нас цели села периодично са съсичани ей така, от нищото - от чиста проба желание за кръв и то оправдано - нали Корана ти е наредил така

507.   Не разбирам какъв ти е проблема. Живеем в свободна държава. Като искаш и будистка стани. Твоя работа. Родителите ти обаче също са си в правото и няма как да ги накараш да харесват решението ти.

508.   Искам да се обърна до 407 и да кажа, че това е Пълна глупост!!! Първо да ти кажа, че си неграмотен и не знаеш нищо за двете религии и второто е, че Християнството се появило много по-рано от мюсюлманството - Християнството е от първи век, докато мюсюлманството се е появило през седми век и няма как да е дало началото на Християнството! мюсюлманството е изградено, като са откраднати неща от Християнството и Юдаизма. Така че драги, неграмотен и прост, това дето си го казал в 407 са пълни глупости!!! Надявам се да си доволен!!!

509.   Искам да кажа относно 407, че Християнството се е появило много по-рано от мюсюлманството, така че няма как Християнството да е произлезло от мюсюлманството! Това дето сте го написали показва колко сте неграмотни, прости и тъпи! Така, че това показва колко сте в час с религиите!

510.   Ти не си добре как може да си смениш религията, добре все някак се приема, че искаш да си я смениш, но от всички религии защо точно реши да станеш мисюлманка. И ако съм на мястото на твойте родители ти вече няма да си моя дъщеря направо ще те изхвърля като мръсно коте и не мразя мисюлманите даже имам такива приятели, но в твоя случай никак не те харесвам.

511.   Ти не си добре как може да си смениш религията, добре все някак се приема, че искаш да си я смениш, но от всички религии защо точно реши да станеш мисюлманка. И ако съм на мястото на твойте родители ти вече няма да си моя дъщеря направо ще те изхвърля като мръсно коте и не мразя мисюлманите даже имам такива приятели, но в твоя случай никак не те харесвам.

512.   Ти не си добре как може да си смениш религията , добре все някак се приема , че искаш да си я смениш , но от всички религии защо точно реши да станеш мисюлманка. И ако съм на мястото на твойте родители ти вече няма да си моя дъщеря направо ще те изхвърля като мръсно коте и не мразя мисюлманите даже имам такива приятели , но в твоя случай никак не те харесвам.

513.   Надявам се авторката на темата да е вече и със забрадка. Успех в твоето ново начинание.

514.   Здравейте! Изчетох доста от коментарите и мисля следното и в двете религии и в християнството и мюсюлманството има страшни глупости измислени от някой, за да манипулират може би с цел хората да спазват определен морал, но вече живеем в 21 и не сме някакви неуки хора, които вярват, че Бог изпраща слънцето, дъжда и т. н има си научни доказателства за почти всичко. Та мисълта ми е че религията на човечеството трябва да се гради върху хуманизъм, любов, добро възпитание и високо образование. Та замислете се някога хората са вярвали в Ра, Тот, Зевс, Хера, Тангра, а сега на днешните хора и е дори смешно, че изобщо хората пррди са вярвали в такива измислици ми подобна е историята с днешните религии и те ще изчезнат някой ден. Единствено не трябва да забравяме, че преди пола, расата, етноса ние всички сме хора и трябва да се уважаваме взаино и да си помагаме не да се караме, коя религия е по-праведна... Вярвам, че има сила, която е по-висша, но тази сила е от самите нас, вътрешна сила просто трябва да я развием никой освен нас самите не ръководи живота ни, ние сме боговете, така да се каже и уважавам всички мнения, но нека мислим на по-високо ниво. Нищо не може спира любовта или приятелството между двама човека още по-малко религия (основно измислици). Мисля, че сме с достатъчно голям потециал да знаем кое е добро и кое лошо, кое трябва да се прави и кое не и няма нужда да четем Библията или Корана или която и да е религиозна книга. И да уточна принципно съм християнка уважавам традициите и обичаите ни, но не съм дълбоко религиозна. Имам приятели мюсюлмани и дори приятелят ми е такъв, важно е отношението и възпитанието, религията според мен е създадена, за да накара хората дс се държат по определен начин и да спазват определени норми на поведение, но пак повтарям вече голяма част от човечеството е стигнало до такова ниво на мислене, че религия не е нужна пък и не е функционална вече никой май не се плаши от божието наказание, с точно то е спирало хората от грехове. Да не забравяме корените си и кой ни е създал и че сме велик и много древен народ, това е важно също за всеки българин. Вярата... не винаги сме били християни, това е нещо преходно сравнение с вечността

515.   ДО НОМЕР 57:
Ти нормален ли си? Как ще е забранено за жени? ! Прочетох толкова много коментари, които накараха кръвта ми да кипи!!!! За Бога, ние уважаваме религията ви, уважавайте и вие нашата! Падате на ниско ниво и давате грешно мнение за християните! Аз съм мюсюлманка и 95% от приятелите ми са християни!!! Нямам никакъв проблем с това! Всеки има право да бъде това което иска!!!! Нямам думи.. това не е само към номер 57 А към всички недодялани простаци, които даже не знаят какво е Коран ( камо ли да го четат), но все пак си имат мнение за религиите. И не мога да разбера какъв ви е проблема с мюсюлманите? Не правят нищо което да ви пречи? !? ! Спрете се вече! Не бъдете такива 'коне с капаци' и погледнете! Образовайте се малко! Не казвам да станете мюсюлмани. Не, в никакъв случай! Просто така както аз съм чела Библията и приемам християните, без да ги съдя, така и вие би трябвало да спрете със злобните и просташки коментари! Това е което мога да кажа!!!

520.   За мен всички ама всички религии са вредни и са създадени за да могат "ПАСТИРИТЕ" да доят и стрижат по лесно стадото. Всичко е абсолютна заблуда и измама за простолюдието и за охолното живеене на избраните.

522.   Туркиня съм.. вярваща в Аллах.. секс преди брак е забранено да! Но аз си го правя вече от три години с приятеля ми и какво? 21 век сме нищо не е както преди! Имам приятелки ТУРКИНИ преспали с целия град.. и пак се омъжват за турчин от ТУРЦИЯ!! Не живеем в Саудитска Арабия или Иран..!!! А и за тероризма терорът няма религия никъде в Корана не пише УБИВАЙТЕ хора!

525.   Мюсюлманството е най лукавата и лицемерна религя в целия свят. Проповядва мир а сее смърт. Техния аллах им казва че ако убиват в негово име, ще ги напави мартири и ще им даде по 72 девствени жени и резака по цял ден да се изпъва на земята, да яде локум и да пие шербет. Всички тези атентати в света се извършват от последователите на исляма. В света има около 1 милиард и 200 милиона мюслмани. По голямата част от тях се водят като умерени мюсюлмани и около 15% до 25% са открито радикални, което е около 180 до 300 милиона, които искат да избият последователите на всички остнали религии и да унищожат съвременната европейска цивилизация като цяло. Идват в Европа за да имат по дбър живот, но след като пристигнат, искат да превърнат новоприелите ги държави в същата лайняна дупка от която пристигат и да живеят така както са си свикнали и като свине на се търкалят в калта. Искат да наложат на хората в държавите в които са нахлули, тяхния си начин на живот и закона шария, според който осъдения/ната трябва да бъдат заровени до кръста в земята и другите хора да хвърлт камни по тях и да ги убият. Това не само в Европа но и останалата част от света се смята за дивашко и варварско. Смо погледнете какво чудо става в Швеция, Норвегия, Германия и в другите държави в които незаконно се набутаха и където изнасилванията се преърнаха в ежедневие. Жената в тази религия няма право нито на глас, нито на мнение. Хвърлят и един черен парцал на главата с две дупки за очите че да не се блъска в хората и камилите и това е нейния живот.
Авторката очевидно е откачена и и харсва да я третират като буклук и втора класа човек, защото ако беше нормална никога не би се набутала в тази помия. На някои хора се оказва че 500 години циганско робство не им стигат и сега исат още.

526.   Така наречените "умерени" мюсюлмани, са по лоши и от радикалните, защото и едните и другите четат от една и съща книга "курана" и вярват в същите неща. От радикалните ще се пазиш, но целта е "умерените" да ги приемеш за нормални и в момента в който се отпуснеш и им повярваш, ще ти забият ножа в гърба.
Когато унищожиха двата небостъргача на Международния търговски център в Ню Йорк, бях в Англия и на другия ден, в Сряда, видях как масово, тези така нречени "умерени" мюсюлмани, колко щастливи и развълнувани бяха. Не трябваше да зная езика им за да разбера за какво говореха с огромно задоволство "АМЕРИКА, АМЕРИКА" и "БУШИ, БУШИ" като в същото веме казваха по телевизията че те "порицават"този варварски акт на насилие.
Кого са тръгнали да залъгват? Те си мислят че ние християните сме прости и лесно можем да бъдем заблудени. Мислят си че нормалните на тази планета, не знаят че ходжите им тъпчат в главите че те са тези които ще управлват света. Пълни палячовци!

532.   Циганите в България, масово стават мюсюлмани. Всеки знае че циганите за пари не само исляма ще приемат, но и децата и майките си продават. Мюсюлманството и циганите вървят и винаги ще вървят ръка за ръка, защото кръвта ги влече и вода не става.

533.   Едно правителство което което взема от Иван за да го даде на Манго, може винаги да разчита на подкрепата на Манго.

535.   Колко много алчни за пари момичета си сменят елигията, а после се молят по телевизии и вестници да ги отърват от съпрузите им. Ислямтт е вредна, човеконенавистна религия, която сее само робство и смърт. Както се вижда е и изостанала с поне 1000 години от нормалния свят. https://iconomicabg.blogspot.com

536.   Не разбирам защо я нападате по този начин? Все едно религията, в която вярвате е правилна. Всеки има право на избор и не сте вие тези, които ще ѝ казвате в какво да вярва и в какво не. Аз лично не вярвам. И още нещо, което искам да кажа е... много хора вярващи ми казват да докажа как еди си кой не съществува в случая Бог, ами тогава те да ми докажат, че съществува!

537.   Интересно ми е днес -15 години по -късно какво ли е станало с авторката.

401-420 от 420