Не иска секс с мен :(
От 4 години живеем заедно. Има ме си детенце и всичко вървеше добре. Преди около година половина секса много се разреди по неизвестни за мен причини. Уж всичко беше наред и се обичах ме, а секса липсваше в живота ни. Винаги е изморен, заспива рано. Помислих, че си има друга, но изобщо не ми е давал поводи за съмнение. Здрав мъж е на 30 години, сигурна съм, че не ми изневерява, щях да го усетя.

Много странна ситуация. Говорили сме много пъти какво се промени, защо. Може би всички двойки минават през такава фаза. Нормално ли е в месеца да сме заедно 4-5 пъти. Май ще си търся любовник. Не издържам повече така.

Коментари

401-450 от 664

419.   Интересна стана темата. И 417 се включи, интересно ще ми е да отговоря нещичко като човек, който е нямал проблемите на авторката с мъжа си.
Първо - то е ясно, че има обстоятелства, но какво от това? Не можем да променим обстоятелствата, но можем да променим себе си и своето си поведение.
Второ - няма да се впускам в подробности, но мога да ти кажа, че обстоятелствата ни разделяха с мъжа ми цели 6-7 г. Това страшно ни сближи, сплоти като двойка, едно станахме направо. И тъй като живеехме с идеята, че времето ни заедно е ограничено, научихме се да се ценим, да живеем тук и сега и да се наслаждаваме на близостта си буквално всяка възможна минутка.
Това е най-големият ми съвет - хора, живейте за мига, живейте така, сякаш утре няма да се видите повече, защото един ден ще се окаже истина.
Ученето, работата, децата - те са много, много важни, но без партньор до себе си, човек е не може да бъде щастлив.
Сексуалността е отражение на нашите отношения като двойка. Тя е много добър индикатор и изобщо не е вярно, че не е било важно. 417 и като мъж ви го е казал - винаги може.
Случвало се е да сме пътували с моя съпруг 12 ч., да сме работили 2-3 ч. след това и вечерта да не можем просто да не се любим. Не можем да заспим без да сме се любили в този ден и дори ме е срам да го призная пред приятелките си - ние имаме 7-8 пъти секс в седмицата, а сме заедно от цели 11 г. Случвало ми се е хората да ни мислят за нова двойка, дори за двойка, която се е запознала в дискотеката. Тайната ми е, че имам невидими антенки и му усещам настроенията и желанията без да говорим и да - аз като жена съм посочващата посоката и в секса и в живота. Непрекъснато се дохождаме, ухажваме, играем с думи
Успех на всички, обичайте се, по-хубаво от това няма!

420.   393, очаквам с нетърпение твоите коментари, зареждат ме с положителна енергия :)
По думите ти разбирам, че ги усещаш нещата :)
Сега стоя си мисля, да се включи някой с брак 10-15 години, имали я още тази страст, това желание, пепрудите в стомаха, адреналина, как поддържате огъня в семейното огнище. Както вече разбрахте, аз си стоя тежко на мястото, не искам да звучи егоцентрично, но знам какво и как съм постигнала, знам на какво съм способна. Не мога да бъда безсилната кошута в ръцете на ловеца. Всичко в живота се постига с кръв и пот не мога всичко да предписвам на мъжа ми, затова, че той не е способен... такава съм. В живота или си хищник или плячка. Аз до сега се справям със всичко САМА, зодия скорпион съм, ако има значение :)Винаги майките на приятелките ми са ме давали за пример, явно обаче не съм...

421.   420- хубаво е, че още пишеш.
За косата - яж задължително хляб или си набави по друг начин Витамин Е. Една моя съученичка правише диети без хляб и ? окапа косата. Почна пак да яде хляб и бавно се възстанови. Дори белият хляб има достатачно от витамина.

За мъжа ти - направи му режим :), не е нормално, млади хора сте!
Съжалявам, че намираш съпруга си за неспособен, но трябва да се научиш да го приемаш такъв. Той няма да се промени вече. Надявам се поне да не е мързелив.

За детето - МНОГО ВАЖНО - подари му огромна плюшена играчка и му обясни, че вече е голямо и ще спи само. Много трудно ще го отучиш! Ако имате възможност му вземи котка или куче, което да спи в стаята му. Аз съм спала като дете с домашна котка и много ме успокояваше и през трудните години на пубера. Никога не съм досаждала на родителите си, макар че те граници не са ни поставяли. Сестра ми обаче досаждаше и за двете ни. По едно време техните отношения се бяха много обтегнали (може би заради това). И днес, когато сестра ми им ходи на гости (омъжена жена), тя спи с майка ми, а баща ми е като изгонен в хола. Не го намирам за нещо хубаво и нормално. Поставете граници.

Не вярвам в Зодии. Аз съм Дева и изобщо не отговарям на описанията, не чета хороскопи и не вярвам просто в това. Мисля, че късният брак при теб действително се е оказал нещо негативно - не можеш да се довериш на мъж, защото си свикнала САМА. Не виждам обаче и 372 да се доверява на способностите на мъжа си - напротив, гледа сама да се оправя във всичко.

Довери се на партньора си, събазни го като жена.
Приятно напълняване иначе... не си мисли, че мъжете по принцип харесват слаби жени. Аз някога бях 57 кг., но не ме забелязваха толкова. Напълнях по едно време с 10 кг., сега съм ги свалила до 60 кг. при 173 см., но днес имам много повече почитатели, отколкото преди, а съм по-възрастна. Иначе не съм се променяла като стил, като прическа, а сега сякаш ме харесват повече мъжете, флиртуват повече, правят ми услуги, знам ли - просто се усеща по-голям интерес, не че ме интересува, най-големият ми почитател ме чака на дивана.

422.   419, едно твое изречение само ме изненада, това, че 7-8 пъти сте правили любов - очаквах да прочета след цифрите, че става въпрос за ден, а то било за около седмица, но на фона на всички коментари определено до колкото си спомням от другите, никоя жена не може да се похвали с такъв резултат, поздравявам те за това, че поддържате огъня буен и силен :))))

420 - ти сигурно си 372, то вече си изгубихме следите, но се радвам, че ти е хубаво да четеш, това което пиша, че извличаш нещо положително от думите ми.
дали да опитам да опиша какво би харесал един мъж в една жена, мъж който повече се впечатлява от излъчването, от колкото от мерки и размери... хайде ще опитам да напиша отново, дано не ми се сърдите жените, но това е моето виждане по въпроса, а виждането ли, ами виждането по въпроса за една жена започва с виждането и като визия, но не визия за голям бюст и дупе и сексапил, ами говорим за естествена красота!
Напудрена и намазана жена с гримове и червила и всякакви подобни, не могат да ми завъртят главата както например би ми я завъртяла жена, прическата на която например е небрежно направена, сякаш вятър е минал през косите и и кичурите и с коса не са като на кукла барби ами правят косата и толкова обемна, че ми се иска да се хвърля в нея сякаш море и да плувам, много харесвам косите, но какво са косите ако под тях не се виждат очите, погледа, изражението на лицето, има ли друга такава пленяваща магия от това жена да те погледне, ако можеш да разчиташ погледи -добре, но ако не... тогава оставаш омагьосан! И стигаме до долната част на лицето, устните, които изговарят думи и даряват целувки... кой мъж не поглежда устните на една жена и не си представя как биха го целували... няма такъв, не изморен, не мързелив, не с бедна фантазия, просто това е въздействието мисля, едва ли има мъж, който да го отрече! Чудно защо последните години стана толкова важно за една жена, която на всяка цена държи да се покаже колко е красива и грациозна, чудно защо е готова и се подлага на какви ли не процедури и операций, само и само да направи нещата по тялото и така сякаш да са като на кукла-перфектни, да ама НЕ, човешкото тяло е жив организъм и нищо и никой не може да му въздейства с цел задържане на определена форма, та какво по-хубаво, какво по-прекрасно има от натуралната красота, че гърдите били малки, ами малките гърди не са ли гърди, гърдите ли са параметъра по който човек избира друг човек, ако човек харесва душевността, то автоматично и гърдите стават харесвани, няма какво да го коментирам. Просто е болезнено, когато човек разбира колко щастие е спестено, защото някой или не иска или не може, а в крайна сметка е могло!!!
Кога ли ще се появи жена, която да каже, че "НЕ ИСКА СЕКС С МЕН" е неправилно написано и трябва да е "НЕ СПИРА ДА ИСКА СЕКС", но тогава пък сигурно щеше да е какафония от оплаквания, че постоянно сексуални нужди трябва да се задоволяват, то май угодия няма....
чакам те 372, чакам те да продължим разговора
лека нощ за сега от мен, до утре :)

423.   Ето тук е проблемът ти №372 "Преди да ме срещне нищо не беше постигнал в живота, а само беше натрупал заеми. " Той преди да те срещне, бил на 25, бил натрупал заеми за кола, ти тогава на 16 какво повече беше постигнала без него в живота си??? Какво беше постижението ти липсата на заем и кола ли? Докато не осъзнаеш, че той е бил по напред от теб, при срещата ви, дори с заем, който успявал да плаща, така ще имаш проблеми.
Съжалявам за резките думи и за трудното раждане, но това е съвет от мен ако искаш го приеми ако искаш подмини, но ако подминеш съветите ще загубиш мъжа си в последствие.

424.   от 419 - благодаря, че продължаваш да пишеш, номер 422. Мъжкото ти мнение е много важно тук, както виждаш. Нашите „постижения“ действително са за седмица. Не намирам, че леглото е Олимпиада - такива са ни просто нуждите. От повече от десетилетие сме заедно, мисля, че не е зле.
Тайната на нашия огън е просто, че не изпускаме случай да сме заедно. Не винаги имаме време и сили за час подготовки, глупости, не винаги изпитвам оргазъм, но не това ми е целта. Обожавам близостта с мъжа си, имам нужда от нея и мо го показвам - в и извън леглото. Понякога пък имам мултиплени оргазми в двуцифрен брой, но не те са ми важните, важен ми е мъжа до мен.
Според мен, много е важно признанието и уважението към мъжа и извън леглото. Това мисля, че липсва в браковете на 372 и 420. Може би мъжете им действително не го заслужават, знам ли - едно знам, един мъж, който се чувства комплексиран спрямо жена си, едва ли има сили и желание да вдигне вечер самолета за жената, към която изпитва комплекси.
Не казвам, че моят мъж е перфектен, напротив. Има чепат характер и един провален брак зад гърба си, не е лесен човек, но гледам да му дам самочувствие и да му показвам желанието и любовта си ежеминутно. Гладен е за внимание направо. Ходи като наперен петел навън, не спирам да го хваля, да му преписвам всякакви успехи. Мисля, че това е част от играта. Инересното е, номер 420, че бившата му жена е много по-слаба от мен, поддържа се с много средства, носът ? например е опериран и перфектен (за разлика от моя кривичък), ходи всяка седмица на фризьор, във фитнеса прекарва половината си ден и т. н., но е бивша и не може да задържи мъж до себе си, в началото всички се мамят по лъскавата опаковка, но тя дълга връзка няма. Защо?
Може би 419 е много, много прав. Няма да повтарям думите му, но мъжът ми е споделял, че се е чувствал смазан, унижен и отблъснат и нежелан в брака си с нея. Нямали са секс с месеци и години, накрая той я е напуснал. Защо?
Кажи н. 419 - кое кара мъж да се разведе - липсата на секс или отношението извън леглото? Интересно ми е.

425.   От 372
Не мога да разбера едно нещо тук, защо просто не си признаем, че едния от двамта е по-добрия във всичко. Защо трябва да издигаме мъжа в пиадестал. А защо не е обратното което пишете вие, защо той не ми предпише неговите заслуги и не ме хвали пред хората и т. н. Интересно ми е да прочета. В нашия брак, може да е всякакъв, но не и със скрито покрито. Аз не съм от тея жени където той да си говори пък ти прави каквото знаеш. Никога не е било при нас, каквото ми е на сърцето, такова на устата. Много открит човек съм и явно ще страдам. Свекървами даже много пъти ми казва, защото знае сина си, мълчи бе и си прави аквото знаеш, пак ще стане на твойта. Еми не мога така. От вашите думи излиза, че само мъжете имат нужда да бъдят лъскаени. Не трябва ли да е обратното. Аз си мисля, че един истински мъж не би позволил на който и да е да го мачка и подронва авторитета му.
Ще се радвам да чуя вашие мнения, надявам се да се обективни.
Все пак съм само на 22 даже ненавършени :) Нали казват не питай старило, а патило.
Специални поздрави на 393, очаквам мъжкото ти мнение :)Изглеждаш зрял и опите мъж, определено не си на моите години.

426.   от 418

Здравейте!

След поредната провалена нощ, сменям тактиката!
Нямам никакви намерения от тук насетне да си искам! Ако той си поиска-ок, няма да му откажа, но аз спирам да поемам каквато и да било инициатива в това отношение! Започна да ми става обидно! Не съм нито престаряла, нито грозна, нито провалена! След като, според него, всичко е наред, не би трябвало да имам основания да се притеснявам. Нямам намерение нито да му се цупя, нито да мрънкам - просто няма да си искам секс.

Детето ми няма проблем да спи само в стаята си - аз съм тази, която я взима при нас, защото имаше нужда от наблюдение докато спи, заради здравословен проблем. Дано изследванията, които ще и правим в средата на следващия месец, покажат подобрение и не се налага повече да спи при нас. Разбира се, по-правилното би било да отивам аз да спя в нейната стая ( има допълнително легло), но не исках да се лиша от присъствието на мъжа ми в леглото... от допира му, пък било то и неволен...

Признание и уважение извън леглото... ами, получава си ги. Няма да седна да изчислявам чий принос за всичко постигнато е по-голям, защото сме се борили рамо до рамо и заедно сме постигнали всичко. Разбира се, не го лишавам от хвалби и повечето са заслужени. Не мисля, че това ни е проблемът.

Снощи пак си поговорихме. Както вече споменах, наскоро преживях една наистина огромна загуба и на моменти се чувствам смазана от болка. Заради детето, най-вече, но и заради мъжа ми, се старая да не показвам мъката си и гледам да се осамотя, за да дам воля на чувствата си, на болката си. Но той винаги разбира... снощи ми каза, че го е страх (!!!! ) да ме докосне, защото съм била много крехка и "мъничка", едва ли не "чуплива". Да, но това се случва през последните 2 месеца, а липсата на секс датира от доста по-отдавна. Нервирах се ( не му го показах) и си обещах да престана с опитите. Ще се "отчитам" тук и ще ви кажа дали тактиката ми ще бъде увенчана с успех!!

427.   418 НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ, моля те - не захвърляй брака си на бунището.
Хубаво сте си поговорили - мисля, че вече разбра, че отслабването ти не е било наложително, напротив. Опитай се да качиш едни 5 кг. ще ти се отразят добре.

Мисля, че НЕ ИСКАШ да видиш обаче, откъде почва всичко - от детето. Голяма грешка е да спи в брачното ви легло, независимо от обстоятелствата. Не знам, каква му е диагнозата, но не познавам лечение, включващо спане с други хора.
Все пак, ако положението е такова, отиди да спиш ти в неговата стая.
Остави спалнята като храм на вашата интимност с мъжа ти. Приспи детето, посети мъжа си в спалнята, после можеш пак да се върнеш при детето си и да го наблюдаваш. Просто вие в момента нямате терен, в който да сте си като двойка заедно. Потърси начин да ти погледа някой детето поне за 1 събота и неделя и се посвети на съпруга си.
Покрай проблемите с детето мисля, че като двойка сте останали настрана. Хубаво е, че си го видяла, но трябва и да действаш. Дори да иска мъжа ти, не може да спи с теб, когато детето е по средата. Мъжте имат най-голяма концентрация на тестостерона в кръвта си сутрин! Той се събужда със сутрешната си ерекция и познай - детето е между вас. На теб пък като жена най-много ти се иска вечер предполагам - отивате да си лягате и кой е в леглото - детето!
Не му е мястото дори на болното дете в леглото на родителите. Точка.

Има двойки с отделни спални, които са щастливи заедно, правят си посещения за секс, а иначе всеки си има своето пространство. На вас може би ви се налага да спите в различни спални, но само така можете да имате секс, замисли се малко - мисля, че и мъжът ти се е откъснал от сексуалното в живота си по принцип. Трябва му пространство и за порно, ако щеш, за мастурбация, място, в което да те гледа гола. Препоръка - сменете вратите на гардероба си в спалнята с огледални или залепете огледала на вратите - не струва много.
Апетитът идва с яденето.
Само когато детето ти е в другата стая, ти ще можеш да посетиш мъжа си да кажем в 1 ч. преди да се събуди детето ви и да се възползваш от сутрешната му ерекция... например ...дори да имаш хубаво и стегнато тяло, каква хвайда, когато не може да го гледа.

428.   До 372 - в случая послушай свекърва си!
Виж, казвам ти - на 22 си и мислиш, че много знаеш, защото си начетена жена, но изглежда не знаеш най-елементарното за междучовешките отношения, за мъжете и жените.
Мъжете имат нужда от признание, най-вече в обществото и от партньорката си пред обществото, така както една жена има нужда от комплименти и внимание. Как би се почувствала, ако си отделила 2 ч. са прическа, ако си тренирала 3 пъти в седмицата, ако се погледнеш в огледалото - красавица, а никой не ти го казва?
Така е и при мъжете с успеха. Може мъжът ти да не е много способен, да не е толкова способен, колкото теб, но ако се старае, редно е да получава признание, вместо забележки. Той много добре знае, че ти си по-способната от вас, това го подтиска и смачква. Ако обаче не получи и признание за своето, това те прави вещица в очите му. Неговите успехи може да ти се струват малки и незначителни, но са успехи - НЕГОВИ УСПЕХИ. Един бушон да ти смени, една крушка да завърти, самият факт, че се прибира у дома след работа - все неща, които заслужават похвала, целувка, внимание от жената. Само така мъжът се чувства мъж и добре в кожата си.
Всеки има нужда да бъде обичан такъв, какъвто е. Ти си амбициозна жена, но мъжът до теб не е. Предполагам, че 50% от разговорите ви са за детето, 30% за сметки и пари и 20% са караници и упреци към него (и към теб).
Кога последно той ти е направил комплимент, ти на него - похвала.
Разбери, обществото мери хората в традиционните им роли, а за мъжа това е успеха, така като за жената е физическата красота.. Хубаво е, че си амбициозна, но понякога на такива хора като теб им е невъзможно да направят крачка назад, за да оставят малко място на партньора си на сцената. Внимавай - такова поведение може да се толерира в училище и в унито, но нито се толерира в социалния живот, нито в брака, НИТО НА РАБОТНОТО МЯСТО, нито сред колеги и роднини.
Перфекционистите и хората, които непрекъснато искат да са правите, знаещите и можещите не само не биват повишавани, но и биват уволнявани, защото нарушават климата във фирмата...и в семейството.
Там не е важно да свириш първа цигулка, а да се получи красив концерт. Внимавай много, защото се мислиш за много напатила, знаеща и можеща, но животът винаги намира механизми да ни покаже, че винаги има повече за патене, знаене и можене, особено, когато си в самото му начало.
Писах и горе - липсата на желание на единия или двамата партньора за секс е началото на края на брака. Може да стане след 1 г., след 1 м., след 1 седмица, дори след 10 г., но едно да знаеш - бракът ти няма да оцелее, ако не промениш нещо.
П.П. добър пример отново е мъжа ми - в първия си брак е бил подтискан, жертва на нападки, упреци, омаскаряван в обществото като лош баща и съпруг. Не е нужно да казвам, че и секс не е имало с години.
В нашия брак той е най-най, любимият зет, баща, съпруг, пръв в работата, пръв сред приятелите ни - „Ех, извади късмет с мъжа ти“, „Ех, къде го намери този“, става дума за един човек, който едва ли се е променил на зряла възраст - просто аз забелязвам всяка сменена крушка, всеки лев, който донася вкъщи и не спирам да го хваля пред хората и на саме. Оставила съм му например личните му сметки /за разлика от първата му жена/, той ми оставя пари кеш за семейството, аз го целувам, благодаря му, вдигам голяма дандания (имаме си ритуал), казвам на децата „Тати ти купи това и онова“, разказвам на приятелки „Тези обувки са от мъжа ми“...и на него му прави кеф. Оставям го да плаща ВИНАГИ сметката в ресторанта, да оставя голям бакшиш на симпатични сервитьорки, но си знам, че съм напазарувала сутринта за 100-150 лв.
Да не мислите, че обувките са от него, между другото? Аз парите, които ми е дал сутринга съм ги дала за ток...Жената трябва да е тарикат, това е положението. По-лесно е да си главата на семейството, трудно е да си шията, но от опит ви казвам - хвалете мъжа си за всеки хляб, който ви донесе у дома и ще почне да ви носи саламчета. Хвалете го за всеки неуспешен опит в леглото и ще се стане истински тигър. Мъжете са прости, праволинейни хора, жените сме сложните и се терзаем за глупави и прости неща! Думите не струват пари, но могат да творят чудеса. Казвайте на партньора си, че е чудесен, успял и ще го повярва и ще стане такъв, мачкайте го и го упреквайте и ще стане такъв, какъвто не го искате.
Как мислите от един провален мъж, съпруг, баща става успял шеф, съпруг и най-добрият зет, баща и изобщо? От жената зависи 51% от успеха на един мъж. Жените винаги сме управлявали разумно и в сянка. Мишел Обама например е такава жена, какво мислите, че Барак управлява Америка ли?

429.   до 372 от 393...
стига с това кой какви хвалби заслужава и кой има нужда да бъде бутан напред защото не може сам, всеки може толкова колкото си може, другия е за това, за да му помага, както и той да получава помощ.... вярно, някои хора умишлено не си дават зор, защото разчитат именно на това, че другия ще свърши тяхната работа, но тези хора не ги броим, това е встрани от въпроса....
Сега като се замисля и като прочетох и останалите два коментара след твоя, да те питам за мъжа ти, той някога показвал ли е, казвал ли е, ставало ли е дума за това колко е голямо въображението му, фантазията му, защото ако се окаже, че не са големи тези му дадености да си представя разни неща, да вижда понякога и изкривено, това оказва влияние в сексуалния живот, определено в секса трябва ново и ново нещо да се вкарва, ако не всеки път то поне през веднъж, но еднообразие и липса на нещо ново и приятно, кой иска такъв секс... но и зависи дали повече обича самия секс като секс или се впечатлява също и от еротиката, защото определено мъжката работа не може да бъде готова без да се почувства възбуда, а възбудата идва от еротиката, леко леко загатване за сладки страсти и хоп, готови за подвиг. Казват, че порното било пошло и нищо интересно не предлагало, но смея да си позволя да кажа, че според мен не е така, има доста филми, които могат да покажат различни неща, които пък да помогнат в реалния живот....
372, недей да си мислиш, че съм много по-голям от теб защото всъщност съм на 29, ти си по-голяма от мен, защото си създала семейство, майка си, ... това е моят критерий за голям човек, израстнал в живота, аз съм много малък ;)
Казваш зрял и опитен, това е така, имам някакви мнения по разни житейски въпроси, защото може би попивам информация от останалите, гледам какви грешки правят, гледам как решават проблемите си и цялата тази информация я преработвам и я подготвям във вариант в който аз да извлека най-положителното, в смисъл да не правя грешки, които знам, че рано или късно водят до негативни последици.... с една дума съм много далеч от рисковите неща и само при добре премерен риск бих се впуснал в нещо, независимо какво... дори и при липса на секс при мен, не бих скочил надолу с главата ако някоя жена ме притисне в ъгъла и каже, че иска тук и сега ****
между другото вие жените май не осъзнавате, че мъжа може да издържа много по-дълго без секс от една жена, не че не го иска, просто възможността понякога сам да се задоволява му позволява да пропуска секса с жената, не за друго, а защото явно е нямало възможност да са заедно точно когато му се иска, а след като веднъж вече е свършил, то после желанието спада в пъти. Но това са си мои теорий, както и теорията, че един мъж може да задоволява една жена не само с онази си работа, но и по много други начини, но.... различни мъже, различни начини на секс, а както за съжаление разбирам трябва да добавя и МНОГО МЪЖЕ, МНОГО НЕИСКАЩИ СЕКС... каква ирония само, как човек си мисли, че четейки за проблемите на другите, стига до мисълта, че не може да му се случи защото разбираш ли няма как, но явно не е така, та сигурно и аз бих понамалил темпото ако имах жена и всеки ден правим секс, но едва ли бих я карал да се чувства чак толкова огорчена от това, че не правим секс, а начина по който бих и подсказал, че няма да има такова огорчение е нощно време да я притискам към себе си и просто да правя така, че да чувства ръцете ми, че секса не е само между краката...
372 кога за последно те е прегърнал и те е целунал?
кога те е милвал, кога просто ти е правил масаж, за да те накара да се отпуснеш заради преумората с детето и училището?
страхувам се само, че може би ще отговориш, че не помниш кога е било за последно, но.... това не трябва да ти попречи да го накараш да го направи, ако трябва изнуди го макар и на сила просто да те размачка по раменете, да те погали по гърба, ходилата, импровизирай нещо, а когато започне да те докосва опитай се да усетиш начина му на докосване, има ли в него онази нежност, която да ти подскаже, че все пак има огън, давай, действай :)

430.   до 428!!! ТИ МЕ РАЗБИ, така директно да кажеш, че мъжете сме ПРОСТИ И ПРАВОЛИНЕЙНИ, благодаря за комплиментите, хубаво е поне, че все още имам собствено мнение и преценка и единствено само прочетох коментара ти, без да попия нещо от него, е като изключим признанието за мъжете!
Аз мислех, че това дали е мъж или жена един човек, то ако няма чувство за отговорност, и то не само към себе си, ако няма доброта и всякакви други такива положителни качества, то тогава какъв човек е това.... пари за ток, пари за ботуши, играчки за децата, къщи, вили и могили.... що за човек е този, който се влияе от материалното?
Като мъж много повече ще се впечатля, ще ми омекнат и ръце и крака ако например за мой празник жена ми вместо да ми подарява часовник за 500 лева просто седне в скута ми и до като ме гледа в очите ми честити, какво по-хубаво от това да чуя нейния глас, да усетя нейното докосване като подарък!!!
Днес така, утре иначе, времето минава и човек един ден се събужда с мисълта колко е щастлив, колко му е хубаво от това щастие, но изведнъж живота решава да се намеси и го прерязва толкова лошо, че и "най-добрия хирург" не може да зашие раните, а за жалост такива рани променят човек и той от праволинеен и прост става много криволинеен и умен и хитър и просто нещата се променят, фактически човек се променя ежедневно, но ако все пак в ДНК-то му е записано да е човек, то със сигурност някъде там в решетката се крие и генома на обичтта, следователно няма как да спре да обича, дори секса да го е изморил от време на време, ... и за да не философствам още, защото е излишно, още веднъж искам да ти благодаря 428 за комплимента, че съм прост и праволинеен, специални поздрави от 393 си спечели

431.   до 393 - много си обидчив, но не си ме разбрал правилно.
Имах предвид, че мъжете казвате и чувате, каквото ви казват и каквото казвате, жените много мислим, много въртим и си правим живота сложен.
Казах го действително като комплимент. Работя цял ден с мъже - каквото им се каже, това разбират, това правят. И у дома мъжът си е такъв. При жените не е така. Ние често търсим под вола теле и се губим в думите си, в мислите си, правим си живота сложен, когато той е много простичък, както сам го описа в пост 430. Понякога смисълът и разковничето са в простите неща и е много по-трудно, по-голямо достойно човек да бъде прост и праволинеен като антипод на сложен и криволинеен, не като антипод на учен и креативен.
„Блаженни са простите духум“, пише и в Библията.
Един човек, който не може да се наслади на простичките неща в живота, не може да оцени и часовник за 50 000 лв.
Една жена, която не може да оцени една завъртяна крушка от съпруга си, няма да види и големите неща, които той прави за нея и за семейството си, от тук идват и проблемите в двойката, които се отразяват в проблеми в леглото и секса.
Ако жените бяхме повече прости и повече праволинейни, щяхме да си спестим много мъки и терзания!

Една проста и праволинейна жена

432.   Здравей, 427

благодаря ти И за този коментар.
Значи, може би не съм го написала правилно, но малката не спи винаги при нас - само, когато се притеснявам за криза, а при една такава, щяхме да я загубим. Именно докато спеше. И въпреки това си права, осъзнавам го-трябва аз да спя в нейната стая. Но станалото-станало. Друго, което искам да спомена е, че 16 месеца малката спеше САМО в стаята си, никога не я бях взимала при нас....
Както и да е... ще видим какво ще покаже времето.

Виждам, че се води и разгорещена дискусия относно заслугите за постиженията в брака..
Какви пиедестали? Нещо не разбирам... бракът да не е съревнование? Кой дава/прави повече от двамата??? Че в такъв случай защо да са заедно? Нека се справя всеки самостоятелно и за себе си. Поне аз така мисля.
И аз не вярвам в зодиите. И двамата с мъжа ми сме риби.. и сме толкова различни! За сметка на това, пък, се допълваме перфектно! Образуваме едно цяло, едно по-добро, от половинките си, цяло. Хвалим се един друг, поощряваме се, признаваме си заслугите, но в никакъв случай не се съревноваваме!
Детето ми има прекрасен баща-най-добрият, който би могло да има!
Имам прекрасен мъж, работлив, мил, внимателен, грижовен, всеотдаен и... Асексуален.

Е, явно, че пълно щастие няма....

433.   Един мъж спре ли веднъж да се възбужда от една жена, независимо по какви причини, обратния процес е почти невъзможен. За съжаление го разбрах по трудния начин - с години мисли, разсъждения, угризения и пр. като подобните, изписани по-горе.
Жените също могат да се самозадоволяват, аз поне го правех много редовно.
Сега... ами направих го с друг, и не, не е по-хубаво, отколкото със съпруга ми, но другия мъж е тук и сега, той е този, който ме гушка, той е този, който ще го направи и 3 пъти за вечер заради мен (е, и на него му харесва).
Колкото продължи, толкова, наслаждавам се на момента, живота е кратък.
За протокола - 16 години брак, 2 деца и мъж, който не ме докосва от години, не се караме, нямаме проблеми.

434.   393, благодарая за съветите :)Пораждаш голямо любопитство в мен...
Така по темата, щом казвате още от тази вечер сменям поведението си, няколко пъти съм се опитвала да го похваля, но не излиа т устата ми, защото си мисля, че той ще разбере че хитрувам и е изкуствено. Относно ласки отдавна няма. в нашето семейство има един по-голям проблем и от секса АЗ никога при никакви обстоятелства не мога да съм по-изморена от него. Говорили сме защо няма комплименти и т. н казва, че такъв му е характера. Казвал ми е преди, че сърцето ми е от камък, че ме е видял да трепвам само когато съм видяла сина ми за първи път. Но за мен си аз не съм таква, даже мисля, че съм много емоционална. Иначе винаги сме се отнасяли с нежни думи помежду се, но без лигавщини. Явно греша някъде вкъщи съм обикновенна съпруга, навън съм забавната, красивата, очарователна, душата на компанията. Имам много приятели и съм сигурна, че ако им кажа че не получвам секс, ще е като удар с мокър парцал...

418 иаз предприех тази тактика преди време, резулатат никаъв, дано ти се увенчаеш с успех.

Малко извън темата, днес се чувствам много секси незнам защо, косата-днес е като течно злато обожавам я. Днес се усмихвам много и всички го забелезват. Днес съм щастлива без кой знае акква причина, и ако днес не го прелъстя, е незнам когаааааа
Тази вечер ще действам според вашите съвети.. ако се получи ще почерпя :)

435.   Пак от 372
Хора, пак ми резна крилцата.
Преди малко говорихме по телефона, ще цитирам разговора:
Той-гледай вечерята да е готова като се прибера, че съм много гладен.
Аз. че кога не е била
Той Добре, че днес има мач и ще го гледам
Аз Еее пак няма да си легнем заедно
Той-Еми ако ме изчакаш до 11
Аз Нали знаеш, че утре ще предтавям мн важен проект в университета, искам да съм свежа сутринта
Той Добре няма проблем
Аз Има пак няма да сме заедно и тази вечер, но ти си гледай мача
Той ее стига де знаеш, че не е така
Аз Абе човек ти си фригиден, как издържаш над 10 дена без секс
Той Смеесе, а пък ти мила си нимфоманка пак се смее
Той-Айде оставям те, че имам работа
Аз пак исках да го резна ама както ме посъветвахте бях мека.
Синът ми днес ще е при баба, защото се налага мн. рано да изляза от нас. Но не съм оптимист да се случи нещо.
Ще приготвя много вкусна вечеря с бяло вино, пък квото стане....

436.   до 433
ПОЗДРАВЛЕНИЯ за това, което си направила, за да изживееш моментите от живота, което ти липсват, по начин по който няма да усетиш липсата им

372 направо ме шашна, така изведнъж да те налегне такова хубаво усещане за нещата от живота, че да се появи усмивка на лицето ти, да се чувстваш добре, въпроса е само... каква ли е причината за това :), може би наистина сякаш си заложила всичко на ролетката и най-вече мисля, че течното злато най-после ще успее да подкупи онзи човечец, който преди време така се е радвал на това злато между пръстите на ръцете си, кой не би се радвал, да прелива злато в ръцете му, за щастие твоето злато е по-скъпо и хубаво от истинското, онова твърдото и студеното ;)
момента в който разкриваш, че някой е казал, че сърцето ти е от камък, още повече твоят мъж, да го пропуснем, че явно е било казано без да се мисли, а за тази вечер... какво ли да ти пожелая, пожелание за това да изиграете и двете полувремена на пълни обороти и ако през първото се надлъгвате кой да възбуди повече другия, то през второто да се открие резултата и това да е началото на едни хубави срещи на терена (леглото) за вас ;)
.... ех, обаче как пък ме раздразни мен с това течно злато, до като вие играете, дано пък аз имам късмета да посънувам малко именно това твое течно злато ;)

437.   От 431 до 372

И моят гледа мач, но в хола. Аз имам да довършвам малко работа и съм на компа.
Нашият разговор
Той - остани деее...
Аз - не, имам работа, мачове не гледам, до после... днес няма свирка
Той - моляяя ти се деее.
Аз - Ок, но в полувремето, когато си легнем за мен.
Той - дадено
Аз останах, докато почне мача, сега довършвам работата, в полувремето ще има „свирка“ и час по-късно нещичко за мен...
Обикновенно гледаме заедно мача (аз четейки книга при това), но гушнати. Полувремето винаги мърсуваме, случвало ни се е на Европейското и по време на мача при включен ТВ. Интересно става, когато ударят гол... Утре заминавам в командировка и нямам как... няма да мога и да пише тук, хора. Много ми е интересно, дали 372 ще успее.
Стискам палци...
Съвет за тази вечер - когато се върне от мач, гледай да си приспала детето и просто му свали панталона и деиствай. Не планирай много. Няма мъж, който ще устой на една хубава свирка.
Апетитът идва с яденето!
Освободи го задължително от всеки натиск да ти достави удоволствие т.е. в мъжкия мозък - да има оргазми. Просто го награбваш, възбуждаш и, ако трябва - яздиш.
Чао, че ме вика...

438.   372, стига се тюхка, явно човека обича да прави така, че до последно надеждата в теб да остава, че може би ще има любов. Няма да коментирам за мача и за вечерята дали да е готова или не, защото то е ясно, че не могат да се мерят със секса, а дори ми се струва, че каква по-добра храна от секса. със сигурност един хубав секс след повече от 10 дни пауза би ти се отразил много положително, на презентацията в университета би си проличало, повярвай ми, но....
погледни какво е написала №433, кажи какво мислиш ти, как оценяваш такова положение?
от 393 поздрави и успех утре в училище, почти съм сигурен, че ще се представиш повече от чудесно :)
лека нощ

439.   438, не съм 372, но мисля, че пътят на 433 е най-лесният. Всеки може да си намери любовник, когато у дома сексът не върви, въпросът е - ами после?
Какво правим, когато се появят чувства, привързаност?
372 е взела своето решение за живота. Тя смята себе си за много способна жена, защо трябва да се отказва, нали във всичко е успяла за сега, защо с мъжа си да не успее.
Той, любовникът е най-лесен, но това е капитулация за мен. Такъв брак не заслужава да бъде спасяван.
Мисля, че една жена може да се бори за мъжа си, включително да го съблазни отново, но трябва по-различна нагласа, най-вече жената трябва сама да желае мъжа си, а това няма как да стане, когато го смята вътрешно за баламурник и по-малко от нея.
Мъжете също си намират любовници, нека не го забравяме и направо става манджа с грозде - това семейство ли е? По-добре да се разделят двама хора, всеки да тръгне по своя си път с обща грижа за децата. Кой крив-кой прав - не е важно.
Аз силно вярвам, че човек държи съдбата си в своите ръце. Ако човек промени поведението си и отношението си спрямо хората, и те ще променят своето спрямо него.

Успешна седмица от мен, аз заминавам

440.   Аз съм 433, жената с любовника :)
Не, не е най-лесно да си намериш любовник, най-лесно е да се правят класификации. Защо мислите, че не съм се борила? Темата е доста стара, писала съм тук преди години, само че аз моята "борба" не можах да я спечеля... затова от все сърце пожелавам на новопишещите тук да имат по-голям успех от мен. Без лоши чуства, наистина ви го пожелавам.
Само ще добавя, че моя т. нар. любовник е едва втория мъж с който съм имала интимни отношения, винаги съм била само със съпруга ми и никак, ама никак не ми беше лесно да стигна до тук. По днешните критерии съм направо супер задръстена.
Така че не съдете толкова бързо, защото не се знае колко от вас също ще стигнат до там, макар и да не го осъзнават още.

441.   от 372 така да се отчета
Секса вече не е мираж, както гласи една култува реплика. Ноо кво да ви кажа, той се прибра, изкъпа се, излезна от банята в ми каза айде събличай се. Не му мислех много естествено, обаче останах разочароване. Беше просто едно "клатене" докато започне тъпия мач, поне да го бях прави по време, че Ники Михайлов ми е слабост хаххахаха.
Днес съм много тъжна, не можах да се представя на 100% в университета, не съм доволна от себе си болно ми е... многооо

442.   Пак от 372
393 питаш ме какво мисля за мнението на 433. Ами нямам нищо против и аз да го разбера по трудния нячин това, че мъжа един път изгубил интерес не го възвръща. И без тва всичко става по трудния начин в моя живот. Яд ме е много за снощи, имам чувстовото, че само отби номера, незнам вече. Днес тва ми е най-малкия проблем както писах и по-горе. Сигурна съм, че няма да разбере и тази моя мъка. Аз всичко изживявам много лично. За снощи пак-имах такъв хубав "план" вкусна вечеря, хубаво вино, нежност, ласки, разбира се пак стана по неговия начин... май тярбваше да откажа. Не си струваше секса и без друго, нямаше любовна игра, нямаше нищо. Аз също бях другаде, витаех някъде и много трудно стигнах до "края". Но на гладния и трохите му се струва обяд, нали. Пак е нещо нали така, да не се оплаквам много. Направих опит за 2ри път след мача, но е по вероятно да има иззвънземни, отколкото аз да бъда ощастливена 2 пъти за една нощ. Така този план претърпя провал, следващите 3-4 дена съм 1000000% сигурна, че няма дори да ме докосне. Няма да се отказвам, ще действам по друг начин. Искате ли да ви издам една тайна-в този сайт започнах да пиша, защото това беше пак един мой "план", бях оставила първото ми мнение отворено на лаптопа, съпруга да го прочете и да се жегне -е не подейства.
393 я сподели какво сънува снощи :)

443.   №372 отъпканата ливада не цъфти при първото поливане! Тъпкала си го с години, днес му обу панталона и искаш да е мъж с мъжете, няма как.

444.   до 372 от 393...
ти като го видя да се прибира, успя ли да усетиш в какво настроение е, бързал е да се прибере защото е гладен, защото почва мача или защото ти си му подсказала, че имаш нужда от ласки?
Като прочетох в Е-мейла си за това, че някой е написал нов коментар и прочетох част от първото ти изречение... с такова желание и надежда и любопитство забързах да отида на тази страница за да прочета целия ти коментар, а сега ме заболя, защото вчера беше заредена с такова настроение, просто дори и през едни буквички с които описваше се долавяше твоята положителна енергия, а думичката днес която използва "клатене" - разбива всичко на пух и прах!!! Може би толкова си го искала, че е успял да те заблуди, че ще бъде нещо топло и хубаво, не знам как си се оставила, но.... на всичко отгоре днес не си имала 100% успех в училище, , като добавим и тъгата, напарво ако знаех къде живееш идвах и те открадвах, честно!
Най-малкото, за да опитам да ти разсея тъгата и да се появи твоята усмивка, онази с която си двигателя на компанията от пирятели.... , цял ден си мислех за течното злато, а сега вечерта като прочетох и ме обля хладна вълна, толкова ме е яд на твоя съпруг, че така е постъпил, че.... ох, скапана работа!!!
ПРЕГРЪДКИ МНОГО ТИ ИЗПРАЩАМ

445.   до 372.... какво сънувах ли, ами много исках да е това течно злато за което така хубаво описа вчера, че май от много желание нищо не се получи със съня, но си го обяснявам единствено с това, че при теб е станало така и за това и с моя сън по същия начин!
Споко, не те обвинявам, напротив, сега се чудя какви съвети да ти препоръчам, за да се получи най-после, но изпадам в дупка, зациклям, много труден случай ще излезе твоя мъж, непонятно за мен като мъж как така може да има такива мъже, да избягват или да претупват секса....
за тази нощ ще опитам да се настроя така, че да вземеш да се появиш в съня ми и там да си поприказваме повече, пък и аз да ти кажа някои неща, хайде, пожелавам ти лека нощ и утре чакам да прочета, че си се чувствала по-добре :)
Хайде идвай, че затварям очи ;)

446.   443, защо така грубо.
Ние с него сме говорили много пъти сериозно, не само за темата 'Секс", не съм долавяла такива сигнали, че се държа така с него. А хрумвало ли ви е, че на някой може да му харесва един вид "да го водят за носа", колкото и грубо да звучи, просто леко да го побутват в живота, може така да се чувства по-сигурен знам ли.
Въпрос към дамите:
Ако обичате мъжете си, но не получавате необходимите нежност и ласки, ще "залитнете ли" към някой мъж, който ви връща онези чувства и емоции, който сте имали в началото. Някъде чета из темите, че винаги първите месеца всичко е розово и прекрасно. Спомням си за нашето начало -бях толкова щастлива, но сигурно е била детска радост. Най-после да жиеея с мъж, да излизаме по ресторанти, подаръци, смс посреднощ, изненади, беше хубаво... всичко се промени когато станахме семейство. Аз ли го промених незнам, в началото мн трудно се справях с бебето и ученето, отделно имах много задравословни проблеми и всеки месец бях на консултации в София И всичко това се отрази на психиката ми малко или много. Когато бях 10 клас няма да забравя, бяхме клас само момичета, класната даваше на всяка една от нас книга със заглавие"Любовта тряе 3 години". Аз не я прочетох тогава бях срещнала него, имах я любовта тук и сега, какво ме интересуваше тази книга... Сега искам да прочета "Какво се случва след 3 години брак".
393, ще се радвам да разбера повече подробности за теб :)
Относно това мое злато, недей го сънува, че виж какво правя с мъжете хаххахахах. Иначе аз обожавам косата си, грижа се много за нея-ще ти издавам как изглежда, като вълните в морето, но с цвета на изгрева, да тя е слънцето в мен :)

447.   пак от 372
Снощи излизах с приятелки, подейства ми много добре. Не съм от хората който слушат този жанр, но тази песен направо ми докосна сърцето, мисля, че думите са много подходящи за тази тема, така че се чувствайте поздравени :http://www. youtube. com/watch? v=HdNopmqWyy0
Изслушайте я, ще ви хареса :)

448.   Аз съм на 63г. От 49 години не съм правила секс, защото съм била дебела и той се отделели в отделна стая. От начало ми беше много мъчно, защото си живеехме много добре а сега въбще не ме закача живеем си като брат и сестра. тЕЖИ МИ ТОВА И ЧЕСНО ДА СИ КАЖА ПОНЯКОГА МНОГО ВИ СЕ ИСКА НО НЯМА ДА ГО МОЛЯ. ТАКЪВ Е ЖИВОТА.

449.   до 372 от 393....
уж разговора изглежда лесен, безмного неясни неща, но явно не е така, под повърхността се крият много потънали въпросителни!!!
Защо не иска да правите секс редовно? Защо не те ласкае и кара да се чувстваш удовлетворена от цялото му отношение към теб? Колко всъщност те обича и какво би направил, за да не разбере един ден, че друг ти е дал това, което той е спрял да дава? Какъв е смисъла да обичаш някого, да се жертваш за него във всяко едно отношение ако той не заслужава това, ако той не е способен да отвръща също с толкова голяма обич? Замисляла ли си се колко време можеш да издържиш така, да опитваш да искаш да отвориш обичтта на любимия човек, а той да не поддава...? много въпроси има за разрешаване, но факта, че струните от китарата на Орхан Мурад са изсвирили мелодията и той е изпял песента ОБИЧАМ ТЕ ОЩЕ и това те е трогнало толкова силно ми подсказва, а и както ти самата си казвала, че много го обичаш, което пък на мен ми подсказва, че остава и той нещо да вземе да се трогне и да започне и той да те обича също толкова много, въпроса е какво би го трогнало!? !? !?
Помисли и ми кажи, а за мен, какво да ти кажа за мен, това което липсва на теб липсва и на мен, но ти все пак не си сама, до като при мен не е така, само се страхувам от пренасищане на несподелена обич да не се получи обратния ефект и просто да изчезне тази обич, да изветрее и от елексир на обичтта да се превърне в обикновена вода :(
моля ти се да не опитваш да ме откъснеш от мислите ми за течното злато, много е хубаво поне за въображението, да се опитва да си създаде идеалния образ на това за което си мисли, а аз от онзи ден доста златисти коси съм си представял, но смея да кажа, че още не съм видял в представите си онази, истински златната, която щом видя да кажа с въздишка, че е твоята :)
много обичам косите на една жена, споко, не е защото съм чел приказката за Рапунцел, просто косата на жената е като обвивка на душата и, така си мисля
поздравявам те с тази песен -

http://www. youtube. com/watch? v=0DZ7so-_cPw

по-точно ти я използвай, за да поздравиш мъжа си, пусни му я специално и ако трябва го завържи да стои на едно място до като я изслуша, дори не казвай нищо, просто го помоли да я изслуша заради теб, не казвай нищо, просто поискай от него да я чуе.... ако човека не се трогне, не само от тази песен, ако не се трогне от усилията ти да запазиш семейството ви, ако не се сети, че той също трябва да полага усилия в тази насока... според мен, колкото и да не искам да го казвам, просто явно от това, което е бил преди и което е сега, промяната не е лесно осъществима и ти ще си пред тежък избор дали да избираш да продължаваш да се опитваш да разпалиш огъня, или просто да го запалиш на друго място огнището
МНОГО СИЛНО ТЕ ПРЕГРЪЩАМ 372

450.   От 372, до 393
Много работиш, цял ден те чакам да пишеш :)))))
Мисля, че тази песен е по-подходяща:
http://www. youtube. com/watch? v=GUOui6--OP4
Въпросите найстина са много, а ние все повече ги отбягваме...
Приемам прегръдките и без това само синът ми ме прегръща... и ми се усмихва и ми се радва, и много обича да си играе с косата ми. После пак ще пиша повече, че майчинските и домакинските задължения ме очакват
393 специален поздрав за теб:
http://www. youtube. com/watch? v=VzTmkxE7-68

451.   Здравейте, :)

При мен нещата претърпяха голям обрат.

Снощи с мъжа ми се скарахме ужасно. Беше си направо грандиозен скандал. Нищо лично-във връзка с работата се скарахме. Няма да навлизам в подробности, само ще кажа, че скандалът завърши с най-страхотния секс от мноооого време насам. След това, в леглото си говорихме и го попитах винаги ли трябва да се караме, за да имаме такъв секс... (по-скоро, за да имаме ИЗОБЩО секс). Той нищо не отговори, просто хвана ръката ми, започна да ме целува по върховете на пръстите и така, докато не обходи с устни цялото ми тяло. Повторихме. И аз, нали съм си гадна, му зададох отново същия въпрос. Той ми обясни, че в началото на сексуалния ни застой просто е бил наистина много стресиран ( имаше защо), а след това, покрай проблемите с детето и загубата в семейството ми, си е мислел, че АЗ не искам. Нервирах се много, защото това е някакъв смешен отговор... питах го дали когато, едва ли не го умолявах да се любим, пак си е мислел, че не искам. Каза ми, че не бил сигурен дали НИСТИНА искам, или после ще съжалявам...

Още съм като гръмната от този отговор... Обясних му, че сексът ми помага да се разтоваря и ми помага да съм по-стабилна емоционално. Каза, че сега-да, сега съм готова наистина. Ще видим, времето ще покаже дали и каква доза истина има в отговора му, при все, че досега повод за липса на доверие не ми е давал...

Това от мен, за сега..

Успех на 372, на "едно сърце, което все за теб тъгува" ;)

393, мерси, че ми напомни тази прекрасна песен на Лили!

452.   Пак съм 372
Ох при сериозните ни разговори с моя съпруг, защо не е нежен, янма ласки, комплименти-казва такъв ми е характера. Понякога има тъпи оправдания сега съм пил и не ми се прави секс, е това най -много ме вбесявааа или ми казва, защото много крещиш, викам има една приказка-една жена която стене нощем, денем не креши. А когато се скараме стават грандиозни скандали мале мале незнам комшиите как не викат полиция, после той инат, аз горда. Относно проблема със секса сме го обсъждали с наши много близки приятели и те му обясняват, че не нормално, ако има проблем да посети специалист мъжа все казва еее "Купи си най-хубавата кола от всички, но така й не можа да се научиш да я караш.... "
Иначе като семейство, който и да питаш ще ти каже-няма такова откачено семейство. Караме ли се по-добре да не си наблизо, става страшно. Првили сме заедно много глупости, в добрия смисъл. Майка ми горката и побеля косата от нас. Разберете много жертвах за този брак, отказах се от всичко, както казват всички от най-хубавите години, съгласих се да живея по-бедно, толкова много компромиси. Сега не мога да захвърля всичко с лека ръка, още повече заради детето.
Много пъти съм се опитвла да го накарал да ревнува, но без резултат....

453.   372 какво приготви за вечеря, харесва ли ястията, които приготвяш твоето момче, голямото имам предвид... дали обича сладко, от него по-лесно се получава желанието за любов ;)
Благодаря ти за музикалния поздрав... музиката също е проводник на чувства, да не кажа един от големите, но все пак човек трябва да има вградена антена, за да долавя тези музикални сигнали, за да може да ги почувства... колко е чувствителен твоя мъж, попийва ли си, някога бил ли е груб, ох, не знам какво да питам вече за него, за да си изградя някаква представа що за човек е, но изречението ти, че само малкия те прегръща вкъщи въобще не звучи добре :(
хайде свършвай по-бързо къщните работи, сложи юнака ти да нанка и после ако имаш време и сили за компютъра пиши, аз ще хвърлям по едно око тук за твои коментари
поздрави за теб и твоя мъж с...

http://www. youtube. com/watch? v=QHtcEBqpKq4

454.   от 372
Относно готвенето, той ми е казвал, че много вкусно готвя, а и не само той. Аз обичам да готвя и го правя всеки ден, с много желание и любов. Сладко много обича и аз се старая да има вкъщи, аз не обичам изобщо.
Снощи беше мн. интересна вечер. Бяхме си полегнали тримата пред тв и слушахме много красиви песни, много тежки балади, с по чаша бяло вино. Той каза какво не бих дал да се върне онова време когато бях колкото теб. Той много обича да разказва за казармата и за времето от 18 до 25. На мен ми стана още по-гадно, той е имал такива хубави години, аз никога няма да се докосна до това. Завиждам му много за тези безгрижни години с приятелите му. По неговите думи така му в добре в момента, изпран, изгладен, нахранен, по неговите думи тази честота на секса му е достатъчна, каза ми ако ти не викаш и крещиш, ще е пълна щастие. Но той не може да разбере, че за да е всичко така както го заварва вкъщи, аз цял ден не подвивам крак. Питам защо си мислиш, че ти винаги си по-изморения и по -стресирания. Аз като не ходя на работа не съм... Оставам винаги недооценена, той като вижда, че всичко правя с лекота, мисли, че ми е много лесно и нямам нужда от почивка и разбиране. Много пъти сме го обсъждали, но той е като кон с капаци.

455.   До 419 всичко много хубаво, но понякога просто не се получава, колкото и да се стараеш.
Тогава няма значение колко ще се стараеш, колко ще съблазняваш, ще обясняваш и закачаш.
Идва моментът в който, когато вече си опитал ВСИЧКО, направил си всичко по силите си, чакал си всичкото време което си бил способен, търпял си до предела си незаинтересоваността на половинката си, просто няма какво да направиш повече.
Понякога, след като наистина си опитал, остава единствено да вдигнеш ръце и да се откажеш.
Съжалявам че при мен се получи така, надявам се вашите случаи да завършат по-добре.

456.   за всички жени, които се замислят дали да не потърсят ласки и нежност от друг мъж, а не този за когото са омъжени.... препоръчвам да изгледате филма, който е на линка

http://www. imdb. com/media/rm384147200/tt0250797

не винаги вината за западане на отношенията е в мъжа, понякога и жената прави неща, които водят към пропадане! Нагледния пример е показан във филма.

372 - къде си? Липсва ми общуването стеб, какво става, как се чувстваш? Прегръдки от мен, с надежда скоро да се появиш отново :*

457.   Този филм е много хубав, но няма много общо с темата тук - тази жена изневерява не защото и липсват ласки вкъщи. Все пак аз също го препоръчвам, добър филм, а и Р. Гиър играе ролята си много добре.
До 455 - и аз смятам така, понякога каквото и да направиш, не става и не става.
За готвенето - смятам, че колкото повече глезиш един мъж с това, толкова повече ще започне да те възприема като майка си, а не като жена. Това си е мое мнение, аз лично не бих го направила. Разбира се има и изключения, но аз лично предпочитам да ме признават за други неща, а не за домакинстването. Откакто го карам по-леко с готвенето, чистенето и т. н. ми се отвори време и изчетох тонове литература - за мен доста по-полезно, отколкото всичко вкъщи да е по конец. Може да не съм най-добрата домакиня, но живея в добра хармония със себе си. Мисля дори да се запиша да поуча още малко, въпреки годините ми.

458.   От 372
Здравейте.
При мен положението е същото, последния секс беше преди 6 дни. В момента нямам сили да се занимавам с това, други неща са ми на дневен ред. В момента не пиша, защото нямам какво да кажа. Нещо се чувствам объркана от всичко. Може би влагам прекалено много в това. Може би трябва да си живеем така, както до сега и да се примиря със секса на 10 дни веднъж и аз незнам, иначе сякаш другите неща вървят. В момента имаме малко проблеми извън семейството и много не мога да съм обективна, защо няма секс. Разбира се, че проблемите в секса не може да идват само от едната половинка, поне аз така ги виждам нещата.

459.   До 372 - върнах се от командировка и със съжаление чета, че нещата не се развиват добре.
Какво мога да ти кажа - остави времето да покаже, но според мен е трябвало по-рано да осъзнаеш, че ти младост като на другите няма да имаш. Избрала си да бъдеш майка и съпруга, т. е. да не подвиваш крак цял ден, какъв ти е проблемът в това отношение? Всяко действие, всяко решение си имат предимства (имаш си детенце) и недостатаци (нямаш нормална младост, не можеш да се отдадеш изцяло на учене, да пътуваш, да правиш практики, Еразмус-и)
Колкото до секса - ами май е най-добре да инвестираш в мощен и добър вибратор. Ще се успокоиш, ще спреш да викаш толкова и може би мъжът ти ще се върне при теб. Незадоволената жена не е приятна компания за никого. Където е текло, пак ще тече, но човек трябва да е търпелив и да търси по-скоро себе си, отколото да се надява, че другите ще се променят, ще го оценят и ще го на...
Сама твърдиш, че нямаш нужда от мъжа си в много отношения, че си по-добрата, по-оправната, умната и по-по, защо ти е в секса? Ами можеш и сама. И без това само така ще останеш вярна на себе си, нали?

460.   459, да отдавна знам, че няма да я има "тази младост", но понякога много ми натежава и просто го споделих. Мисля, че всички тук ще се съгласят, че има огромна разлика в това да се "обслужваш сам" и да те "обслужва" някой друг.
"Сама твърдиш, че нямаш нужда от мъжа си в много отношения, че си по-добрата, по-оправната, умната и по-по, защо ти е в секса"
Може да съм по-добра, но не искам да съм сама. В една връзка винаги има доминиращ, нали? ! Да нещата не вървят добре в секса, и се питам да влагам ли толкова много енергия и сили, когато другите неща са наред. Или мислите, че това е невъзможно секса да куца, а всичко др. е наред. И аз незнам... незнам.
от 372
Между другото има мн интересна темата, въпрос към мъжете дали харесват жените си след 3 год, щ. съжителство, жалко е да прочета, че повече отговарят отрицателно, днес се зачетах....

461.   372 - глупаво е да четеш теми, които потвърждават страховете ти, особено е глупаво да четеш теми за омръзване и глупости на твоята възраст.
Аз съм от десет години със съпруга си и имаме кажи-речи ежедневно секс. Не е това причината. Има и хора, които след 2 седмици си „омръзват“ и тръгват отново на лов да кажем.
Според мен просто трябва или да отстъпиш малко назад, за да има място и за мъжа ти на сцената, или да си купиш вибратор с надеждата, че ще опознаеш по-добре тялото си, нуждите си и фантазиите си, ще се успокоиш като задоволена жена и ще станеш по-интересна за съпруга си. Като цяло не си мисли, че времето, в което си с него е твърде голямо. Достатачно сте млади за 3 развода и още 4 брака. Ще минат десетилетия и сама ще стигнеш до някои изводи в живота, но тогава ще е прекалено късно... живей тук и сега.
Аз лично съм наясно, че няма действия и решения в живота на един човек без последици. Не може хем да искаш да играеш главната роля, хем да чакаш статистът да ти свърши работа в леглото. Мисля, че за мъжа ти си отдавна даденост, отдавна нежелана, но с предимства - удобно е да се живурка с теб, но не и да се живее.
Сега може и да си няма любовница, но според мен е само въпрос на време. И за теб важи същото и като цяло ще завършите най-вероятно като повечето подобни семейства, които бързат да взимат всичко от живота.
Виновни и вина няма - просто се случва.
Живей и ще видиш, бъди играч, не жертва, но семейство се прави с двама главни актьори и място за статисти няма

462.   461, много крайно мение имате.
Щом не иска да живее с мен, а само да живурка, защо прави планове за наше жилище и още 1 детенце...
Тук започнах да пиша, но май ще спра... защото чета повече негативни коментари. Ако исках някой да ми каже, че за мъжа ми съм даденост и с брака ми е свършено, щях да споделя с някой злобен човечец! Щом вие сте живели, врели и кипели-посъветвайте ме вместо да правите предсказание за бъдещето. Знам, че може би съм една идея по-амбициозна, но така се успява в живота, с амбици, идеи, постижения.

463.   Не знам за вас, но откакто аз спрях да отдавам такова значение на липсата на секс, нещата коренно се ромениха. Да, истина е, че не ме задоволиха обясненията на мъжа ми, но важен е крайният резултат. А той е 8 пъти за 5 дни.. и съм доволна!

от 451

464.   372 - не отричам, че мнението ми е крайно, аз не пиша тук, за да се харесам на аудиторията, но бъди сигурна - то е искренно и не е изказано със злоба, напротив - с цел да ти бъде добър съвет.
Виж, животът понякога е много по-сложен отколкото човек си представя. Самата ти като жена усещаш, че нещо не е наред, но си се концентрирала изцяло върху другите (мъжа си и неговите негативни качества), върху обстоятелствата, върху несъществуващи неща (бъдещето), мнението на хората и така нататък....
Чета ти от много време историята. Погледни се в огледалото - външно и вътрешно, вземи лист и се опиши, опознай се.
За мен ти си човек-перфекционист. Искаш всичко, което започнеш да става така, както го искаш. Искаш да си успяла в очите на другите, да се доказваш. Прочети всички характеристики на човека перфекционист и ще се припознаеш 100%....
В психологическата литература перфекционизмът е...симптом на психологическо разстройство. В твоя случай мисля, че ти си просто човек, който иска да контролира всичко в живота си. Да контролира всичко и всички. Защо го правиш? - Мисля, че имаш силна нужда от сигурност в живота. По една или друга причина в моналото си нямала тази сигурност и си решила да си я осигуриш сама. Нуждата да контролираш е израз на нуждата да ти е сигурно, а възможността ти да контролираш е единствената ти сигурност, че ще е сигурно. Затова си и претоварена с дейности, които съвсем спокойно можеш да делегираш на други.
Прочети малко литература, нали си начетена - анализирай се. Къде е проблемът?
Къде си поставила границите между себе си и другите.

Липсата на желание към теб от страна на съпруга ти пък най-вероятно е отражение на неговата нужда да се предпази от твоят начин да контролираш. Неговата реакция е отговор на твоето поведение. Ревизирай поведението си и в леглото, и в отношението си към него като човек.
Съпругът ти е с теб също от желание за сигурност, с това са свързани и плановете му да имате второ дете. То е просто инструмент да те задържи и да запази брака си, защото - бъди сигурна - той за разлика от теб знае, какво иска.
Не му е лошо. Има всичко, ти решаваш много от неговите проблеми и задължения. Сексът сигурно си намира сам или с друга жена, но останалите неща само ти си в състояние да му дадеш.
Може би не съм била права - пасвате си перфектно по някакъв абсурден начин. Подобни бракове, базиращи се на взаимен интерес и симбиоза същност надживяват браковете по любов. Връзките, които ви свързват са по-силни от любовната, по-устоичиви на времето. Друг е въпросът, дали човек може да бъде щастлив по този начин, дали създава щастливи хора.
Сексът - да, той не е важен за някои хора, но не мислиш ли, че мъж, който люби, обича една жена, има нужда да бъде интимен с нея?
В случая мисля, че сексуалният ти живот...липсата му е прекрасно отражение на отношенията във вашия брак - един вид лакмус за романтична любов...или липсата на такава.
Позволи ми да ти дам съвет - без любов животът не си заслужава. Сама ще го разбереш, ще си намериш любовник (по подобие на мъжа си), ще почнат едни драми, едни чудесии. Много внимателно си помисли преди да създадеш второ дете с този мъж.
А до колко си успяла в живота и до колко не с твоите методи - това ще покаже времето. Силно вярвам, че успяваш в решаване на проблемите, но човек е успял не когато има проблеми, а когато е успял да няма такива.
Замисли се над думите ми внимателно и търси ключа към самопознанието.

465.   464
Ето малко предистория.
Като малко живех в семейство с много проблеми. Баща ми много пиеше, с майка ми все бягахме посред нощите по приятели... и после пак се връщахме. Панаири, скандали.. няма да се впускам в подробности, но тя беше готова на всичко за този човек, дори да пренебрегне децата си. Сестра ми се роди аз бях 6 клас, те заминаха на гурбет, аз я гледах заедно с баба ми. Зарекох се никога да не се превърна в слаба и уязвима жена, като нея. Нямах търпение да завърша и да се махна от нас... Проблемите с бащата ми продължават и до днес.... "Изкривена" съм от малка, без да го правя нарочна, се мъча аз доминирам. Аз да контролирам нещата, за да не се обърка нещо. Искам всичко да е сигурно, изпипано, да стане както е планувано. Живота много пъти ми показа, че не мога да го контролирам. Просто не мога да бъда "слабата" и "безпомощната", "уязвимата"...

466.   372 - ами мисля, че се съгласи, че проблемът е твоя перфекционизъм. Набери в Гугъл „Перфекционизъм болест“ и сама ще прочетеш много за този проблем.
Иначе - съжалявам за детството ти, но от доста годинки си омъжена жена, не прочетох мъжа ти да е алкохолик и т. н.
Мисля, че е време да промениш поведението си, философията си за живота според условията днес и сега - не миналото, не бъдещето - днес и сега са важните.
Всички имаме иначе съдба и свои собствен кръст. Не си мисли, че твоята съдба е нещо изключително рядко, особено сред децата, растли през 90-те. И моето семейство беше подобно, но ние не сме нашите родители! Виж, без да искаш застрашаваш брака си - с поведение, с начин на живот, с убежденията си.
Пребори се с перфекционизма си и с желанието си за контрол, довери се на мъжа си и му върни част от товара, който един семеен баща ТРЯБВА да носи. Сексът ще дойде, когато се успокоиш, когато намалеят скандалите, когато имаш време и възможност да си обърнеш внимание като жена.
Успех и пак ти казвам - успехът не се крие в решаването на проблеми, а в това да мислиш бързо и да не позволяваш проблемите да завладеят живота ти.
Не създавай второ дете, преди да си убедена, че с мъжа ви ви свързва повече от дълг, ежедневие и общо живуркане в смисъл - удобно, но жалко съществуване, в които никой няма желанието да направи първата крачка за истински живот.
Приеми, че понякога не всичко зависи от нас. Един провален брак не значи провален живот.

467.   Ще се представя като Соня, защото тук с тези поредни номера е много объркващо и безлично. Ето, преди минута отново бях отхвърлена - "Не ми е добре" - беше коментарът, с който приключи поредният ми опит за близост. Е, че кога ли ти е било добре? Вчера като се напи на сватбата, всичко беше идеално, нали? Тъпото, мили хора, знаете ли кое е? Че искаме дете. А той живее с някаква идеализирана представа, че като го вкара на 14-ия ден от цикъла ми и всичко ще стане като по учебник. Обяснявам аз, че не съм крава за разплод, но няма кой да слуша. Вече 3 години живеем в подобни разговори, преминаващи редовно към скандали. Нито дете, нито физическа близост. Всеки път, когато се погрижа перфектно за себе си - от и до, а и да не съм се "изпипала", правя стъпки за съблазняване на собствения ми съпруг и всеки път е пълен хикс, резултат няма. Като някоя к**** се чувствам, която само си проси...

468.   ПЪЛЕН ХАОС,нормално ли е след като целодневно сме подложени на стрес и всякакви други подобни смущения за всеки един от нас,нормално ли е да има нещо нормално,ами мисля НЕ,НЕ Е НОРМАЛНО,следователно и секса няма как да е нормален,но въпреки всичко като мъж едва ли бих подминал онова хубаво усещане,че жена ми ме желае ,не бих я отблъснал за нищо на света!
Единия от двамата винаги обича повече,винаги има по-големи чувства към другия,но какво да се прави,понякога просто хората се събират без да се познават добре,тогава вече се появяват разминаванията в характери и други основни черти човешки,което рано или късно води до нетърпимост и край на отношенията....
Соня-с този мъж такива премеждия,с друг,ще бъде нещо друго,но може и да не е премеждие,а точно това,което цял живот си мечтала!

401-450 от 664