Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

801-850 от 1096

826.   Послепис до 823. Забравих да напиша, че е възможен и Ебщайн-бар вирус. Болест на целувката, при децата инфекциозна мононуклеоза. Който е доста неприятен, но преминава и не е фатален за бялата раса. Казахте, че имате дете, то прекарвало ли е инфекциозна мононуклеоза?

827.   № 823 съм. Не детето ми не е прекарвало такова нещо. Ще пусна и за това изследване. В момента съм с детето ми в болница, че той е с бронхеолит. Аз съм пак със сополи, кашлица от време и ме дразни гърлото. Всеки месец се разболявам. Даже в момента ми се гади ими е зле. Много странно, но го забелязвам вече 3-ти месец, че преди цикъл се разболявам и докато съм цикъл ми е много лошо.

828.   Здравейте 827. това не е странно. Когато се разбъркват хормоните има и лек спад на имунитетът. Пиете ли си желязото и провали ли сте някакви имуностимулатори, витамини и неща които да засилят имунната ви система.

829.   Здравейте и от мен,
Ето и моята дълга история: изкарах един много тежък грип около средата на февруари, пих антибиотик и Тамифлу, след което започнаха моите мъки. Появи ми се една болка ниско в дясно, в корема /както и отзад на кръста, стрелкаща болка от време на време/. Не мога да определя, но мисля че тази болка я имаше преди грипа. Съмнения за апандисит и какво ли още не, посещавах хирурзи, гастроентеролог /дори колоноскопия ми правиха/, гинеколог, еднокринолог, УНГ. Правих много и какви ли не изследвания, 3-4 пъти пълна кръвна картина - всичко в норма, ехографски изследвания, рентген бял дроб, ЯМР, но аз се чувствах отпаднала, ставаше ми лошо - изтръпваха ми ръцете и краката, чувствах се като натровена. Говореше за вегетативна дистония. Изведнъж болката в корема изчезна от само себе си... Появи се болка в ставите и то по-точно не знам дали в ставите или в мускулите и сухожилията. Болка силно казано, срелкащи бодежни усещания и то от време на време. Появи се и една субфебрилна температура, която засякох случайно преди 1 месец я имам до ден днешен около 36. 8-37. 2 /усещам я през по-голямата част от деня, не е постоянна/. Сутрин нямам, след това се покачва до около 36, 8-37, 2, вечер спада. Има и дни, в които я няма. В общи линии сега температурата ме мъчи, болките чат пат в ставите и мускулите и това че се чувствам като пред разболявне/или болна от настинка и грип. Сутрин като стана в повечето случаи се чувствам като пребита.
Отидох и на ревматолог при великия проф. Рашков в реваматологията на Урвич. Правих имунологични изследвания - АНА скрининга ми беше с граничен титър, а от АНА профила само Анти дсДНК телата бяха отново гранични. Направиха ми и капиляроскопия, заключиха че има данни за синдром на Рейно.
Проф. Рашков не ми обърна особено внимание, не съм сигурна и дали разбра добре какви са всичките ми оплаквания и добре проследи историята на заболяването, но бързо заключи, че това води до съмнение за субклиничен лупус. Накара ме да си направя лупус банд тест, който беше отрицателен. Въпреки всичко, заради граничните стойности на антителата, синдрома Рейно и пръснатите артралгии, веднага "сложи" диагнозата и ми назначи лечение с резохин, което много ме фрапира. Все още не съм започнала да го пия и в момента в общи линии се чудя какво да правя... Чета че това лекарство е доста токсично и трудно се понася от повечето хора...
Разбрах също и че болестта лупус, доста трудно и дълго се диагностицира, за това съм и толкова объркана.
Нямам загуба на апетит, даже напротив, като че ли даже ми е увеличен.
Преди 3 години ми откриха пролактином, след последния ЯМР, лекарите са на мнение че значително е намалял /въпреки че след последния контрол на пролактина ми беше със завишени стойности и започнах да пия отново достинекс/. След диагнозата под въпрос лупус го спрях, защото ми казаха че е противопосазан при това заболяване.
Пропуснах да кажа, че никога не съм имала неистови силни болки в стави и мускули, нито ми се е налагало да пия обезболяващи. Ходя на работа, но чувствам непрекъснат дискомфорт и се чувствам като болна.
Отгоре на всичко, имам и един зъб който ме мъчи, един мъдрец, който е израснал напълно, но венеца около него доста ми се възпалява и ме боли. Правих панорамна снимка на зъбите, няма нищо обезпокоително според моя стоматолог. Той е на мнение че мъдреца трябва да се извади, но на мен не ми се рискува точно сега, когато съм в такова неустановено състояние.
От какво може да е тази температура? Чета страшни неща из интернет... Интересува ме при онкологичните заболявания температурата постоянна ли е и възможно ли е някакъв сериозен проблем да не се хване с ПКК?

Побъркала съм се вече и не знам какво да правя. Моля за помощ!

830.   Здравейте 829., тъй като изследванията за лупус не са категорични. За синдромът на рейно дали имате рязко изменение цвета на кожата на пръстите на ръцете? Изследвани ли сте РА за ревматоиден артрит.
Правили ли сте изследвания за други инфекциозни заболявания които могат да имат същите симптоми, като хламидия /и двата вида/, манту за туберкулоза, вирусни инфекции. Могат да протичат вяло и без изменения във кръвната картина. Хламидията пък може да причини синдром на райтер. А туберкулозата може да имитира всички други болести включително лупус. При инфекции АНА/антинуклеарни антитела/ може да имат нисък титър, но да не е автоимунно заболяване, а инфекция.
Имате ли някакви други оплаквания, кожни промени или друго-опишете всичко странно? И наследствени предпоставки за някакво заболяване- във родът? Работите ли със вредни вещества?

Температурата ви може да е от основното заболяване както и от въпросният мъдрец. Не е ясно за сега, но зъбът ще трябва да извадите.
За рак е прекалено рано да се мисли.

832.   Здравейте,
Аз съм 829, благодаря за отговора!
Започвам подред: нямам никакви симптоми за Рейно от характерните, даже в най-големия студ зимата ходя без ръкавици. Никога не съм имала побеляване и посиняване на ръцете. Случвало ми се е да побеляват и стават много студени само при силно напрежение и притеснение.
Данните за синдрома се установи само от една капиляроскопия, според много лекари това нищо не означава...
Какво е изследването за РА, изследване на ревма фактор ли?
Правих изследване само на хламадия чрез цервикален секрет - отрицатален е... Какъв е другия вид и какво изследване трябва да направя /въпреки че вероятността да имам хламидия изключвам напълно/. За туберколоза не съм правила тест, доколкото знам мантуто вече не се прави и е остарял и неточен като метод /може и да бъркам/? Какви други инфекзиозни заболявания визирате? Не съм правила тест за лаймска болест например, защото смятам че е изключено да имам...
Какви изследвания още ме съветвате да направя?
Нямам никаква обременост в рода, нито работя с опасни вещества.
Друго странно при мен няма - историята наистина е дълга и малко хаотично съм разпръснала всичко, но е това... Всичко започна с един зъб, който ми правиха, направиха ми го, но после започна много да ме боли, както и мъдреца до него. Оказа се че е направен добре и проблема е от венеца при мъдреца, правиха ми промивка, всичко отшумя. После започнах да усещам тъпа едноминутна появяваща се болка отзад в кръста /чудих се дали не е дискова херния/... След това започна и онзи грип с който започнах в предния пост. Изкарах го, но не се почувствах оздравяла и възстановена. Ставаше ми лошо, изтръпваха ми краката и ръцете, изпитвах нещо като паника да не отида на работа и там да припадна. Чувствах се като натровена, същевременно ме болеше и ниско в дясно. Както казах тези неща отминаха, но сега температурата ме мъчи и като цяло апатията, нямам желание да излизам, като че ли нямам сили. Доста лекари говорят за фибромиалгия, синдром на хроничната умора, сега съм пред дилема дали да не започна да пия антидепресант.
Лупуса за мен също е спорна диагноза, за това се чудя дали да започвам лечение.
Както казах температурата не е постоянна - през по-голямата част от деня я усещам, сутрин я няма. Освен това мисля че я имам от около месец, а преди това, когато състоянието ми беше най-тежко нямах...
Казвате, че за рак е рано да се мисли? Т. е. и това е възможно, а сега нещо се заражда?
Не разбирам, но три месеца не мога да разбера какво ми е и вече полудявам само при мисълта за изследвания, лекари, болници и т. н.
Какво е тази болест, която се развива толкова бавно и няма никаква промяна:(
Благодаря много за помощта и всякаква насока!

833.   Здравейте 832, заредете се със търпение, три месеца не са нищо. Поставянето на диагноза се проточва дълго време. Свършили сте доста работа, но има още какво да свършите. Има много болести които се развиват бавно във времето.
На първо място искам да знам бъбреците ви как са, дали сте ги изследвали?
Кръвната ви захар във норма ли е?
Този мъдрец за вадене ли е, какво казва стоматологът?

Под РА имах предвид точно ревматоиден артрит.
Хламидиите са два вида - трахоматис и хламидия пнеумония-кръвни изследвания ИгМ/или ИгА/.
Мантуто е единствената диагностика за ТБ. И тя е само 30%. И е от значение как ще се направи, дали ампулата е съхранявана правилно, кога е произведен и т. н. Аз предпочитам да дам някой лев на сестрата и да ми извади прясна ампула... ако ме разбирате.
За туберкулоза няма 100% диагностика. Другите кръвни изследвания са търговски неща, но не са медицина. Не се лъжете изобщо и СЗО е дало предупреждения за това.
За рейно при фас не виждам симптоматика и вероятно нямате Рейно.
Не мога да кажа нищо за сега. Симптомите които описвате са прекалено малко за да ви дам някаква насока. Има много болести като примери - ТБ, хламидия, токсоплазмоза, ревматоиден артрит, ебащайн бар, цитомегало вирус, бъбречни болести, качване на захарта след ядене- скрит диабет, лаймска болест, микоплазма -уреаплазма и тн.
Фибромиалгията до днес е понятие със много неизвестни - може да пробвате със леки успокоителни като валериан или деанксит да видите как ще се почуствате - те са безобидни и няма да ви навредят.

Основният въпрос е температурата от зъбът ли е или не е. Казахте, че са ви казали че е за вадене после обратното. Мъдреците са такива зъби, че често след порастването направо са си за вадене.

Ако може да опишете повече оплаквания, дори незначителни неща като промени във апетита, жаждата, теглото, кожни изменения, въпросният грип също, често или малко уриниране и т. н. всичко което се сетите. Всяка подробност е важна.
За момента не мога да преценя и да ви кажа нищо конкретно.

834.   Здравейте. На 27 г. съм. Имам темература вече 6месеца, която достига до 37. 7. Когато легна моментално спада до 36. 9-37. 1, но щом се раздвижа веднага се покачва 37. 2 - 37. 7 досега съм изследвал ЕБВ. ЦМВ. ТБ. ЯМР. СУЕ. ЦРП. РЕНТГЕНОГРАФИЯ. ЗЪБИ. СЛИВИЦИ. ЕХОГРАФ. TSH. СТЕРИЛНА УРИНА. ANA. ANCA. QFGOLD. ПЪЛНА КРЪВНА. ПАРАЗИТИ. HIV.. за тези се сещам.. нямам никакви оплаквания, освен че Т ме прави на парцал и не се чувствам работоспособен
Моля помогнете

835.   Здравейте 834, трябва да опишете повече подробности. Как започна всичко, някакви др. симптоми/промени/, наследствени болести, допир със животни, респективно кърлежи. Промени във апетит, тегло, кожа, изпотявания? Работа- вредни вещества? Хронични заболявания? Как се движи темпер. във денонощието?

Бъбреците и белият дроб как са? Зъбите, гърлото как са?

Така описано може да е всичко, няма как да ви помогна без всички подробности. Между другото квантиферона не е гаранция - по скоро манту.

836.   Здравейте, много моля за съвет на къде да се насоча и какви изследвания да си направя. Да започна отначало. Преди около месец усетих че са ми е подути лимфните възли, по един от двете страни под челюстта, повече десния. Личния ми лекар, според който никога нищо ми няма не ми назначи никакви иследвания, каза, ако Имам някой развален зъб може да е от него. Имах такъв, и то развален и счупен от години, но не ме болеше. Отидох на зъболекар, направиха ми снимка и се оказа, че имал инфекция навътре във венеца и корените и е за вадене. Извадиха го много , чупеше се на парчета, имах няколко ранички по венеца в следствие на трудното вадене и от външната страна ожулване до устната. Изписаха ми и витамин В комплекс, и Аулин за болките. Пиех си ги на 12 часа. На следващия ден на мястото на раничките в устата бяха станали афти, а от външната страна херпес. Не можех да ям нормално. Лимфните възли продължаваха да ме болят, за това отидох на образна диагностика. Лекарят каза, че са реактивно уголемени в следствие на инфекцията от зъба, десния лимфен възел с големина 15/9 мм. Според него ми трябвал по- силен антибиотик. Веднага след това отидох при зъболекаря,казах му всичко това и той прецени, че не ми трябва антибиотик повече и да го спра, намаза ми афтите с някакво лекарство, каза че раната зараства нормално. Минаха няколко дни от тогава, лимфните възли не ме болят вече, смалили са се малко, афтите почнаха да заздравяват, все още усещам леека болка във венеца и е подут от външната страна, не знам дали е нормално 8 дни след екстракцията на зъба. Също така 3 дни поред като ходих по голяма нужда имах нещо като бяло парченце желе, не във, а отделено от изпражненията. Доста се стреснах и направих един разтоварващ ден само на вода, на следващия ден само плодове и зеленчуци, и тази сутрин нямаше такова нещо в тоалетната. Отделно си взех Ехинацея за подсилване на имунната система и аптекарката ми каза, че афтите се причиняват от някаква гъбичка, да отида да си направя изследвания. А афти ми излизаха доста често и преди ваденето на зъба. И сега съществения въпрос - от както ми извадиха зъба всеки ден имам температура 37,3 - 37,5. Нямам представа от какво може да е, дали от зъба, дали нещо свързано с тези афти и наистина е някаква губичка, дали с тази слуз, или всичко е взаимно свързано. Моля насочете ме какви изследвания да си пусна, защото личния ми лекар не ме взима насериозно.

837.   Здравейте 836, първо да изясним нещата. Какъв антибиотик и колко време го пихте? Каква е температурата и как се движи през денят и ноща - усещате ли я и как се чувствате? Афтите от кога, колко често, колко време, какво количество?
Лимфните възли меки или твърди са, само от едната страна ли са увеличени или от двете?
Имате ли хронични заболявания /например диабет/ или други наследствени болести/включително автоимунни/?
Правили ли сте изследвания за Ебщайн Бар - вирус?
Опишете всичко което ви се види странно или не типично за вас.

838.   Да допълня и как са сливиците,синусите,има ли снимка на зъбите?

839.   Аз съм 836. Изписаха ми Оспамокс, пих го 4 дена. Лимфните възли са от двете страни, но този от страната на зъба е по-голям, не мога да определя мек ли е или твърд, по-скоро твърд. Афтите от 1 месец да кажем, преди да ми извадят зъба, по една, но често, през няколко дни. Температурата я имам сутрин и вечер, но вчера примерно нямах сутринта и през деня, вечерта беше 37,1 и сега също е толкова. Усещам я само като парене на клепачите. Нямам хронични заболявания и не ми е правено такова изследване. Венеца все още е леко подут и усещам лека болка понякога в лимфния възел и също в ухото, това от страната на извадения зъб. Има и друго нещо, което не знам дали е свързано - вчера прокървих в началото леко, днес вече се усили като цикъл, но въпроса е, че пия противозачатъчни и съм по средата на опаковката, а и последния ми цикъл беше на 21.07. Днес имам записан час за гинеколог. Снимка има само на зъба, който извадиха. За сливиците и синусите не знам, не съм ходила на УНГ, не ме болят или нещо такова. На 22 години съм, ако има значение.

840.   Здравейте 839, това че имате добро общо състояние и добре.Не се касае за някакво сериозно заболяване.По скоро за фокална инфекция или херпесен вирус.
Според мен първо трябва да направите панорамна снимка на зъбите.Често под стари корени могат да се образуват кисти.Също така имате ли мъдреци които могат допълнително да влошат нещата?
Може да отидете да видите дясното ухо и гърлото дали там няма някаква инфекция.

Възможно е и да е съвпаднало по време зъбът със херпес вирусна инфекция - Ебщайн бар,херпес симплекс,много рядко цитомегало вирус.Вижте ако имате приятел -партньор дали той не е боледувал някога от афти,херпеси и т.н.Може да е носител и да си го предавате -болест на целувката.
Основният въпрос е докато взимахте антибиотикът имахте ли температура? Ако е да може да е вирус,ако пък темп. е спаднала вероятно е бактериална инфекция.
Гинекологът откри ли нещо?Ако не е открил може да е хормонално разстройство не само от половите хормони,но и от щитовидната жлеза която е във близост до проблемните ви места.

И последно имате ли някакви кожни изменения или обриви?

841.   Моля Ви за мнение по моя проблем! Аз съм жена на 35г., от седмица имам температура 37-37, 2, която вдигам предимно вечер, а вчера постоянно. Това ме притеснява-каква може да е причината? ! Преди месец имах преждевременно раждане с последвал кюртаж, антибиотично лечение, Достинекс за потискане на кърмата(тя изобщо не тръгна, нямам проблеми с гърдите), нормално кръвотечение до 10 ден, нямам силни болки или необичайно течение, на първия преглед(узи) след 14 ден аг лекарката ми каза, че всичко е нормално, все още нямам цикъл. Възможно ли е температурата да е свързана с това или с някакво усложнение(възпаление)? Направих изследвания: Урина Oтн. тегло/Specific gravity 1. 015 1. 000 - 1. 030 pH 6 4. 5-8. 5 Белтък урина/Protein /-/ отр /-/ отр Глюкоза/Glucose /-/ отр /-/ отр Кетони/Ketones /-/ отр /-/ отр Билирубин/Billirubin /-/ отр /-/ отр Уробилиноген/Urobillinogen неувеличен Кръв/Blood /-/ отр /-/ отр Седимент 2-3 leuc ПККWBC/левкоцитен брой/ 6. 9 10^9L 3. 5-10. 5 RBC/еритроцитен брой/ 3. 73 10^12/L М 4. 6 - 86. 2; Ж 4. 2 - 5. 4 HGB/хемаглобин/ 124 g/L M 140-180 Ж 120-160 Htc/хематокрит/ 0. 357 L/L М 0. 40-0. 54; жени 0. 37-0. 47 MCV/среден обем на еритроцита/ 95. 7 fl 82-98 MCH/средно хемаглобиново съдърж. в еритроцита/ 33. 2 pg 28. 0-33. 0 MCHC/средна хемаглобинова конц. в еритроцита/ 347 g/L 330-350 PLT/тромбоцитен брой/ 217 10^9/L 140 - 440 СУЕ/ERS 11 mm/h М 0 до 12; Ж 0 до 20 Урея/Urea 1. 83 mmol/l 2. 8 - 7. 2 Креатинин/Creatinine 58. 6 ц mol/l М до 50г 74 - 110; над 50г 72 - 127, Ж 58 -96 ASAT(GOT) 17. 5 U/l мъже до 35; жени до 31; 15-60 ALAT(GPT) 15. 7 U/l мъже до 45, жени до 34 Желязо/Iron 10. 4 mol/l М 12. 5-32. 2; Ж 10. 7-32. 2;Според мен не говорят за наличието на възпаления или инфекции, но... Откриха ми и песъчинки в бъбрека и пия Неоренал за изхвърлянето им от 2 седмици, дали това може да е евентуалната причина за тази температура? ! Като цяло се чувствам добре, освен лека тежест понякога ниско вдясно(десният бъбрек е с песъчинките) и леко замайване при рязко ставане. Рядко имам лека болка(по-скоро дискомфорт)в дясно подребрие-преди 6 месеца ме прегледа гастроентеролог и според него нямам проблем. Правени са ми изследвания за хламидии, уреа и микоплазма, цитомегало вирус и токсоплазмоза преди година-отрицателни. Хив, сифилис и хепатит В преди месец-също отрицателни. Какви специалисти да посетя и изследвания да направя? !

842.   Здравейте 841, болките във дясно може да са проектирани от бъбрека. Чернодробните ензими са добре. Но, не виждам ГГТ - да проверите жлъчката и тя е във дясно. Имате ли понякога горчив вкус във устата или някакво гадене?
Замайването при ставане е възможно да е от ниско кръвно налягане - как ви е кръвното?
Все пак може да вземете микробиологичен секрет от влагалището/ цервикалния канал/ да не би там да има някоя бактерийка.
Във тази връзка раждахте ли във старите АГ- та или във нова клиника - имам предвид редовният стафилокок във тези отделения.
Стерилна урина пускали ли сте?
Също така добро общо състояние и ниска вечерна температура е характерно за зъбни инфекции - там трябва да проверите.

И последно как сте със сливиците, синусите - УНГ?

843.   Здравейте от 841.Днес бях при личния си лекар, според нея тази температура била нормална(в това топло време и след раждане/кюртаж),но си взех направление за гинеколог и гастроентеролог-ще пиша след прегледите и евентуалните изследвания дали там има проблем.А относно жлъчката-понякога ме наболява дясното подребрие и бях на преглед преди 6 месеца, но според лекаря всичко беше наред(отдаде го на бремеността, въпреки, че оплакваниятя ми бяха от преди това).Кръвното ми е нормално,гърлото много леко зачервено, не съм била на УНГ, тък като не съм имала такива оплаквания. Раждането беше в нова клиника, но преди това имах анаеробна инфекция на влагалището(резултата излезе след изписването ми от болницата и не е лекувана)-"Анаеробна флора-Bacteriodes, Prevotella, масово левкоцити, единични лактобацили, грам - бактерии, грам коки-бактериална вагиноза, не се изолира патогенна аеробна флора, кандида и т.вагиналис".
Стоматологичен преглед ми бе извършен преди месец, не бяха открити проблеми, но забелязах едно леко и неболезнено подуване от вътрешната страна на венеца-дали да отида пак на преглед или да си направя снимка(панорамна)?Не съм пускала стерилна урина,мислих, че ако при нормалната всичко е наред, не се налага.Благодаря отново!

844.   Д-р Ив. П. Уважаема 841, акушер-гинеколог и ущи-нос гърло.

845.   Някой ходил ли е на термовизионен т. нар. топлинен скенер за уточнявоне на причината за субфебрилната си температура? Доволни ли сте т. е има ли смисъл от това изследване? . Моля за мнение на хора, които са го изпробвали!

846.   Здравейте 845, аха ходили сме. Много зависи от гледащият дали е добър.... Може да се открият, евентуално само някакви причини на определени органи. Общи ендокринологични, вирусни или бактериални инфекции не могат да се видят. Вероятността е 50 на 50%. 50% успеваемост само ако, , гледащият'' е много добър.
Няма гаранция, но може да опитате.

847.   Да, предполагам, че много зависи от "гледащия', дали има добър такъв и в друг град, освен в София? В интернет има информация за такъв скенер и в Стара Загора(по-близо ми е), пише, че те консултира лекар вътрешни болести-някой да има впечетление?

848.   Здравейте и от мен! И аз съм във вашия отбор. Всичко започна преди четири години. Чувствах се уморена и отпаднала и предимно вечер ми ставаше студено. Пийвах нещо топло и се оправях. Да но мина време и всеки ден започна да ме втриса. Бях бременна. През цялата бременност температурата ми беше 37,2 - 37,4. В деня на раждането се разболях от грип и вдигнах 40 градуса температура. Личният лекар не ме лекува. Отрече да е грип, било от гърдите. Гърлото ме болеше, кашлях малко и имах висока температура. Постепенно се закрепих до толкова, че температурата ми спадна до гореописаната субфебрилна. С всеки ден все по-уморена се чувствах. Започнах да правя изследвания - ПКК - отлична, урина - отлична. Утайка - 36! Пих широкоспектърен антибиотик и се оправих за седмица. Но после старата песен на нов глас. И така в продължение на 2 години. За тези две години на два пъти температурата стигаше 40 градуса без да съм болна.
Изведнъж - дали от някакъв антибиотик или от хомеопатията, която ползвах, всичко спря. Две години бях добре. Но ... преди месец и половина - два всичко започна отново.
Сега изброявам какви изследвания съм правила:
ПКК, утайка, урина - идеални.
ТСХ - в норма
Хламидия, микоплазма, уреаплазма, ХИВ - отрицателни
Микробиология на нос, гърло, гинекологично - чисти
Цитонамазка - 2 група
Скенер на епифарингс и синуси - нищо притеснително
УНГ - хроничен фарингит - боли ме към носа, не точно гърлото
От ляво ноздрата ми е запушена - вижда се уголемена лигавица - не се променя при ползване на капки за нос
Ехокардиография, ехография на бъбреци - без проблеми
Психолог - казва, че е изключено да е на нервна почва
Токсоплазмоза - като бременна - положителна. Личния лекар каза, че съм имала контакт с болестта, но сега няма да е активна. Не съм пускала пак. Не знам стара или нова инфекция се изследва при бременност.
В последно време имам болки във врата - ошипяване, доказано от невролог. Имам слабост в ръцете и понякога в краката. Често съм уморена.
Контакт с птици и животни нямам. Хронични болести - фарингит.
Апетит имам, налага се да се ограничавам, за да съм във форма.
Рентген на бял дроб - добър. Сега пуша, преди не пушех. Значи не е от цигарите.
Чудя се дали да се тествам за туберкулоза, цитомегаловирус, Ебщайн-Бар, токсоплазмоза. Не мисля, че отговарям на симптомите им, но ...
Съжалявам, стана много дълго. Ще се радвам на предложения.
П.П. В момента взимам изопринозин.

849.   Здравейте, д-ре!
Бихте ли погледнали изследванията ми, моля!
Направени са седмица след прием на антибиотик амоксиклав 1000 / за 10 дена /. Причината беше, че имах температура / до 38, 2 / и силно подути сливици. И ужасно, брутално главоболие.
Нямам проблеми със зъбите, щитовидната жлеза, а пробите от гърлото ми бяха абсолютно чисти.( ? ) / повторих ги, пак бяха чисти / Въпреки това, АЗ настоях за антибиотик, защото това продължава от януари месец. А болката в главата ме убива. След антибиотика нищо не се промени.
Моля Ви, насочете ме нанякъде. Може ли да е някаква мигрена? Ето изследванията след антибиотика!
WBC / левкоцити брой / 11.5 10^9/l 3.5 - 10.5
RBC / еритроцити брой / 4.37 10^12/l Мъже 4.5-6.5; Жени 3.9-5.9; Деца 4.0-6.2
HGB / хемоглобин / 149 g/l Мъже 130-180; Жени 120-160; Деца 105-145
HCT / хематокрит / 0.412 l/l Мъже 0.40-0.55; Жени 0.37-0.47; Деца 0.30-0.50
MCV / среден еритроцитен обем / 94.3 fl 78 - 105
MCH /средно съдърж. на хемоглобина в 1 еритроцит/ 34.1 pg 25 - 35
MCHC /средна конц. на хемоглобина в еритроцитите/ 362 g/l 310 - 370
PLT / тромбоцити / 310 10^9/l 150 - 450
LYM% /лимфоцити % / 0.430
MXD% / базофили, еозинофили и моноцити % / 0.086
NEUT% / неутрофили % / 0.484
LYM# / лимфоцити абс.стойност / 4.9 10^9/l Мъже 0.8 - 2.7 ; Жени 0.9 - 2.8
MXD# /базофили, еозинофили и моноцити абс.стойност 1.0 10^9/l Мъже 0.1 - 1.5 ; Жени 0.1 - 1.6
NEUT# / / неутрофили абс.стойност / 5.6 10^9/l Мъже 1.2 - 5.3 ; Жени 1.6 - 6.9
RDW-CV 0.144 l/l
PDW 9.9 fl 9.4 - 18.1
MPV / среден тромбоцитен обем / 8.7 fl 8.1 - 12.4
Диференциална кръвна картина * Профил Виж по-долу
St 0.10 0.03 - 0.06
Sg 0.51 0.51 - 0.67
Mo 0.01 0.04 - 0.08
Eo 0.01 0.02 - 0.04
Ba 0.00 0.00 - 0.01
Lym 0.37 0.22 - 0.40

На 30години съм, жена, нямам никакви здравословни проблеми. Теглото ми е малко поднормено, но винаги е било така, защото спортувам много. Иначе се храня много здравословно.

Благодаря Ви!
С уважение - Ирена!

850.   Здравейте 848, слагайте някакви инициали за да не става объркване.

Защо е PAP II и преди колко време е правен - има ли цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки), херпес вирус? Препоръка: ако измененията са ясно изразени, може да се направи терапия на възпалението или хормонална терапия и обстоен преглед на шийката на матката.

Температурата движи ли се през деня и ноща и как?
Очевидно ви втриса когато падне и предполагам, че се движи. умората. Съмнявам се за Туберкулоза, която не е във белият дроб. Имате ли обилни изпотявания когато спите? Лимфните възли във какво състояние са?

Също така има ли автоимунни или ревматологични заболявания във близките ви роднини. Във тази връзка правили ли сте AST и какво каза УНГ защо носът ви е така и сливиците извадени ли са?

851.   Здравейте 849, моля , да сложите някакви инициали.

На тези резултати имате ли референтните стойности?
LYM% /лимфоцити % / 0.430
MXD% / базофили, еозинофили и моноцити % / 0.086
NEUT% / неутрофили % / 0.484

Въпросното гърло сега във какво състояние е? Сливиците ви за вадене ли са или са нормални?
И при вас може да направите AST - антистрептолизинов титър . След прекарана инфекция на гърлото може да е завишен което да доведе до ревматологично заболяване.

Виждам раздвижване на моноцитите и лимфоцитите във кръвната ви картина - лимфните възли как са?

Как се движи температурата ви и какво е общото ви състояние - как се чуствате?

Дали микробиологията от гърлото / и, или носът нямам представа/ е взета и направена правилно във сигурна лаборатория?

852.   От 849 ( Инициали - Ир.К )
Благодаря Ви за включването, д-ре!
За съжаление, не знам референтните стойности на тези изследвания. Лабораторията не ги е дала никъде.
Относно сливиците - никой не ми е казал, че са за вадене. ( До този момент, не съм имала проблеми с тях ) Нямат никакви изменения ( зачервяване или бели петна ), просто са подути. И двете, но лявата много. Чак ми притиска увулата и имам усещането за постоянно дразнене. Но не и болка. Болката, която усещам е в главата. Но това е перманентна, ужасна болка. Не е от кръвно, защото го мерих няколко пъти и беше напълно нормално.
Температурата е много особена. Защото е на ' пристъпи '. Примерно - две седмици нямам, после две седмици е почти постоянна. ( Но моята не е точно субфебрилна, а е към 38,0 - 38, 2 или поне тогава я усещам и измервам. Не я меря постоянно. )
Лимфен възел имам под мишницата - измерен е на ехография, като 6/18мм при едно контролно изследване за киста миналата година на гърдата. Пише, че е с бенигнен вид ( каквото и да означава това ). Не ме боли и аз лично не мога да го усетя на допир.
За микробиологията на гърлото - пусках в две РАЗЛИЧНИ лаборатории, защото бях сигурна, че имам някаква бактерия или гъбичка в гърлото.
Но пък странно, дори след антибиотика - всичко си е същото. А много разчитах на него.
Честно казано, за мен основният проблем е главоболието. / Другото е някак, между другото. Неприятно е, но се търпи. / И моля, да ми кажете, какъв лекар може да констатира - дали това е някаква мигрена? Или какви изследвания, трябва да си направя?
Благодаря Ви!

Ир.К

853.   Здравейте Ир. К, значи правилно се ориентирам до тук.
Да има проблем със сливиците /лимфоидна тъкан/и лимфните възли. Това че не ви болят не означава че на са болни и че главата не ви боли по тази причина. Един антибиотик за няколко дена не винаги променя нещата.
Следователно нещо има там. Причини - защитна реакция към инфекция /вирус/ или заболяване на лимфната система, възможно и автоимунен процес.
Препоръчвам консултация със УНГ / имате ли синузит? /, оглед със ехограф /като за начало/ на лимфните възли под мишниците. челюстта, около ушни, под ключични, слабинни. За бронхо - лимфните трябва скенер тях по натам ако се наложи.
Кръвно изследване AST - антистрептолизинов титър. И евентуално Антинуклеарни антитела ако има промени във лимфните възли.
Може и хематолог да огледа моноцитно, лимфоцитните ви показатели.
Мерете температурата как се движи със колко ставате по кое време се качва пада.

Как е белият дроб - имате ли представа?
Имате ли сърбежи по тялото, кожни изменения, изпотявания или друго не типично - помислете?
Не ми отговорихте как се чувствате - добре и работоспособна или неработоспособна?

Ако само главоболието ви тревожи можете да отидете на невролог да направите ЯМР на главата и енцифалограма/ ЕЕГ/. Не очаквам да излезе нещо там. За мен главоболието ви е на друга основа, нещата са свързани.

Ако опишете повече за състоянието си и ми отговаряте на въпросите ще мога да ви помогна повече. Иначе ме карате да гадая, което няма как да стане.

854.   Здравейте, аз съм 848, слагам инициали АБВ.
Отговарям на въпросите ви:

Защо е PAP II и преди колко време е правен - има ли цервицит (възпаление на шийката на матката) и / или метаплазия (доброкачествено преобразуване на клетки), херпес вирус?

Цитонамазката винаги ми е била 2 група. Няма изменение на клетките, гледаха ме и с колпоскоп. Херпеси ми излизат често на устните. Вагинални не съм имала никога.

Температурата движи ли се през деня и ноща и как?

Рядко сутрин ми е студено. Обикновено Започва да се покачва към обяд и следобяд. Вечер рядко имам. През нощта няма.

Очевидно ви втриса когато падне и предполагам, че се движи. умората.

Да. Започват едни тръпки и тогава започвам да се потя и усещам, че пада. Спадне ли все едно нищо не е било.

Съмнявам се за Туберкулоза, която не е във белият дроб. Имате ли обилни изпотявания когато спите? Лимфните възли във какво състояние са?

Когато ме боли гърлото ми се подува лимфен възел в ляво, но когато спре да ме боли и той спада. Възли други нямам.
Не се потя, когато спя, освен ако не е страшна жега.

Също така има ли автоимунни или ревматологични заболявания във близките ви роднини. Във тази връзка правили ли сте AST и какво каза УНГ защо носът ви е така и сливиците извадени ли са?

Баба ми има коксартроза. АСТ и Ц реактивен протеин - в норма.
Сливиците ми са извадени през 2005г.
УНГ специалистите не ми дадоха обяснение защо според тях носа ми е така. Изписаха ми виброцил. Когато го слагам усещам болка, щипане навътре в носа, посока гърлото.
Имам панорамна снимка и на зъбите, в добро състояние са.
Имам секрет, който се стича от носа към гърлото. Рядко сутрин секрета излиза на вън. Когато се издухам е бистър и обилен. Но се случва рядко.

Личния лекар може ли да ме изследва за туберкулоза?
Според вас това може ли да е някаква алергия?

Имам ошипяване във врата, имам слабост в ръцете, особено лявата. Нощем понякога се будя от болки в нея. Случвало се е 3-4 пъти. Боли ме и плешката от ляво.

Ето какво пише в листа от невролога:
Доплерова сонография АКИ декстра = синистра-нормална хемодинамика на кръвен ток, АВ-декстра=снн, ТДС-АСМ декстра=снн запазен кръвен ток, без данни за стенози и аневризми.
Вертебрален синдром на ниво шиен отдел. Коренчев по С6, 7, 8 двустранно с хипестезия и отслабени бицепсови рефлекси.

Резултат от скенера при УНГ:
КТ на синуси:
Липсват данни за възпалителни промени на околоносните кухини. Хипертрофия на лигавицата на носните конхи с лека девиация на септум нази наляво. Интактни меки тъкани на епифаринкса.

855.   До Ир.К забравих да питам как е зрението? При проблем там също може да има упорито главоболие.

856.   Здравейте АБВ, виждам че сте интелигентен човек и сте направили много изследвания. Но случаят ви е доста заплетен.

Имате хипертрофичен ринит от това е и стичането на секретът във гърлото и ноздрата. Това вече е хронично състояние. Въпросният Виброцил се поставя само 1 седмица след това има обратен ефект. Лигавицата изтънява, подпухва отделя повече секрет/защитава се/. Ако го ползвате непрекъснато влошавате състоянието си.Трябва да го спрете. Може да ползвате солев разтвор/ натриев хлорат,морска сол/ или нещо друго природно /има и капки/ без лекарство във него. И то сами за отпушване и само при нужда.
Ошипяването на врата вероятно е причина за притискане на нерви по дължината на ръката ви.Там има 3 нерва и затова ви боли - ЕМГ /електромиография/ може да се направи за да се установи как реагират нервите, кои са и колко са засегнати. Брахиалният плексус очевидно е инервиран и затова са болките. Общото ви състояние допълнително усилва нещата и влияе на нервите.

Сега и по основният проблем по малко вероятен е Ебщайн бар, но не е невъзможен.Може във Вирусология да се пуснат изследвания - кръвни. Те се заплащат не са по здравна каса /цитомегаловирусът е по често при деца, рядко при възрастни/.

Болестта ви е доста скрита което ме навежда по скоро на туберкулоза.Имате доста от симптомите.
Направете манту, но задължително помолете личният лекар , НЕ ходете във диспансерът. Знаете ли инструкциите при мантуто?
За съжаление това е само 30% диагностика,останалите се гадаят по симптомите и действието на лекарствата.До сега не е измислена 100% диагностика на ТБ. Не се лъжете по кръвните тестове само са скъпи,но не са верни.
ТБ е изключително трудна за диагностика и лечение.Трябва да сте търпелива ще мислим по въпросът. Има и едни други показатели на фагоцитозата във имунологията ако трябва ще видим и тях. Но нека първо да пробваме със манту.

Също така трябва да огледате състоянието на лимфните възли под мишница , под челюстни, подключични,около слабините /може би повече във ляво/. Може да не са болни, но състоянието им / калцирани сраснали,малки,твърди като мъниста/ може да покаже дали има ТБ. Под мишницата колко е голям възелът и мек или твърд,подвижен, неподвижен е на пипане?

Също дали имате някакви промени във зрението?

Трябва да наблюдавате когато се изпотите във коя част на тялото ви изпотяването е най силно и най не типично за вас - там е туберкулозата.Стига да успеете да го различите.
ТБ започва първо със умора която лека по лека се задълбочава, чак по късно се появява температурата и се разгръщат другите симптоми.Пак бавно и един по един. Появяват се на тази основа и вторични инфекции , които се диагностицират и лекуват. Но ТБ остава скрита и може се развива със години. Може да премине във спяща - латентна форма и после пак да се събуди/ при здрава имунна система/. Може да не даде никакви знаци във кръвната картина поне първите години.След това се наблюдава спад на лимфоцитите и моноцитите - част от фагоцитите умират , някаква анемия - само това.

Доста мислих по вашият проблем. За алергия със такава температура и умора е нетипично. Предполагам,че не работите със вредни вещества,нямате астма и тн.

857.   допълнение към АБВ, мислих и за автоимунните болести. Те са много и не виждам точна картина за някое от тях. Обикновено има кожни, ставни и др. органни промени. Изследванията също са много и скъпи - определени антитела за всяко заболяване.

Все пак има един вариант казват се антинуклеарни антитела - АNA /ANA скрининг/ - взима се кръв. Те се покачват при автоимунни заболявания във 70-80% от тях. Могат да имат нисък титър и при инфекция. Едно такова изследване може да даде някаква яснота дали се касае за инфекция или за автоимунно заболяване. При нисък титър ще се ориентираме към инфекция, но ако титърът е много висок ще търсим друго.

858.   Здравейте, др. Ив. П.! Аз съм АБВ. Благодаря за обърнатото внимание!
Първо да отговоря на въпросите ви.
Лимфни възли не напипах никъде по тялото си.
Потя се, когато е много топло и когато свалям температурата. Не мисля, че се потя прекомерно. А когато се изпотявам, най-много се потя на главата. Косата ми става мокра от към тила и в областта на слепоочията.
Не работя с вредни вещества, нямам астма нито каквито и да било други заболявания. Само хроничния фарингит.

Преди два часа си направих МАНТУ по ваша препоръка. В петък ще ходя да го отчитат.
Тогава ще пусна и АНА скрининг. В книжката, която ми дадоха пише АНА детект. Предполагам, че това е изследването. Ако пробата МАНТУ е положителна ще ви пиша още в петък, ако не - ще чакам резултата от АНА и ще пиша тогава, за да не спамя излишно тук.
Благодаря за помощта!

859.   АБВ
Ана - отрицателна. Под 1 - отр. Моето е 0, 2.
Манту - 2мм - отрицателно.

860.   Д-р Ив. П. Уважаема АБВ, единствено под № 844 съм изразил мнение. Всички останали коментари не са мои. Успех!

861.   Здравейте абв, само да уточня че сме двама др. Ив. П. - АГ и аз. Засега предпочитам да помагам анонимно. Целта е да мога да предпазя пациента от недумислиците във здравната ни система за която лекарите нямат право да говорят и са със вързани ръце за много неща.

Според АНА не е автоимунно. По надолу писах че отрицателното манту не изключва ТБ. Но, трябваше да се опита. 2 мм е изключително малко. Възможно е да има не достатъчна защитна реакция поради ред причини. Т. е. 2мм също не е нормално, макар че се отчита като отрицателно. При личният лекар ли го правихте?
Кажете как се държа мантуто през двата дни на 24 час имаше ли увеличение и какво? И после на 48 час? Петното плътно ли беше или само червенина?

Също така имате ли някакви усещания във носоглътката, вратна и тилна област - не е нужно да е болка, може да е дразнене, дискомфорт, сърбеж и т. н.

862.   До АБВ, да питам още забелязали ли сте някакво дрезгавеене или промяна на гласът?

863.   Нищо лично, но според мен над 90% от пишещите тук страдат от хипохондрия или друго нервно заболяване и дори нямат представа за нормалната нива на температурата в човешкото тяло, а половината или всички „симптоми“ са на нервна почва.
Моля, потребителят, който твърди, че е лекар (нищо лично, но не можем да сме сигурни в това) поне да напише ЯСНО И ТОЧНО, за НОРМАЛНИТЕ нива на температурата в човешкото тяло и задължително да упомене начина на измерване.
Нека спомене и също за НОРМАЛНОТО функциониране на различните органи в тялото и прати веднага хората с нервни проблеми при специалист, защото явно му вярват. Не злоупотребявайте с доверието на тези хора и не ги пращайте по разни безмислени и скъпи изследвания, когато няколко сеанса при психолог биха решили евтино за тях и за обществото всичко.
Благодаря

864.   АБВ
До 863 - когато температурата не се усеща, тогава е нормална. Когато се усеща и на човек му е лошо от нея - тогава не е нормална. Аз НЕ меря температурата си. ВЕЧЕ не. Няма смисъл.
Малко се обърках с лекарите тук.
Извинявам се, д-р Ив. П.
До другия лекар:
В първите 24 часа се получи малко зачервяване и едва забележима точица в средата на зачервяването. На 48 час зачервяването беше малко в повече, а точицата беше 2мм. и беше едва забележима. Не стоеше нито грапаво, нито по-особено. Просто малко по-различно от зачервяването около него.
Писала съм, че имам шипове, съответно често ми се схваща врата, главата ме боли понякога в тилната област.
Промяна в гласа нямам. Когато викам или говоря в продължение на много време усещам леко дразнене в задната част на гърлото, посока нагоре. Имам доброкачествена киста на гърлото, която се намира... как да го обясня... на петлето. Просто си виси. Не се променя, не се зачервява, не ме дразни по никакъв начин. Там е от детството ми.
Изключено е да имам туберкулоза.
Съмнявам се за алергия, която ми докарва задната хрема. А задната хрема да дразни гърлото ми, което е с хроничен фарингит. Дали разсъждавам правилно - не знам. Благодаря!

865.   До АБВ

„До 863 - когато температурата не се усеща, тогава е нормална. Когато се усеща и на човек му е лошо от нея - тогава не е нормална. Аз НЕ меря температурата си. ВЕЧЕ не. Няма смисъл“

Ами вие за мен сте нервно болен човек. Потърсете психиатър! Ненормалната температура, разбира се се ИЗМЕРВА, всичко останало е НЕРВНО т. е. психическо заболяване - обърнете се към съответния специалист, нищо лошо няма, това също са лекари-психиатъри и са учили медицина, ще могат да ви помогнат реално, защото може би сте досадна тук, но тежко и горко на близките на хипохондрик - казва ви го напълно добронамерено, нищо лично, но имам в семейството нервно болни хора и с десетилетия лекуват „болести“, които не съществуват - баба ми е на 92 г. и от поне 60 г. има „сърце“, „пневмония“ и всяка година минава на разноски на обществото пълен скенер и лекарите многократно са ? предлагали да участва в научни изследвания като много възрастен човек, който е ПЕРФЕКТНО ЗДРАВ, с перфектно кръвно и всичко останало, но психиката я мъчи страшно и защото не се лекува от малка е в тежест на близките си - болна уж, ама надживя всички, включително и внуци и правнуци, като вид вампир е - хората се притесняват и грижат непрекъснато за нея, докато сами не се гътнат от истински болести.

866.   До 863, това е ваше мнение. Вече го разбрахме. Има си невролози и психиатри за тази работа, който иска може да отиде. Хубаво щеше да е ако всичко се лекува със успокоителни... Обаче не винаги е така.

867.   Здравейте АБВ, за носът имате /Хипертрофия на лигавицата на носните конхи с лека девиация на септум нази наляво. / Хипертрофичен, вазомоторен ринит. От там е секретът много хора го имат както и фарингитът. Но това са хронични състояния които нямат такава симптоматика.

Състоянието ви по мое мнение не е типично за алергия. Ако ви тревожи има начини да се разбере. Имуноглобулин - Е, ако е завишен имате алергия и обратното ако е във норма нямате алергия. Прием на качествен Антихистаминов препарат - имате подобрение или няма такова. И разбира се консултация със алерголог.

Също така има изследване при което се вкарва камера /сонда - риноскопия/ през носът и се оглежда цялата носоглътка, може да се вземе и материал ако се види нещо съмнително.
Мислих и за ревматологично заболяване, но не виждам точна клинична картина за него.

Що се касае за Туберкулозата имам наблюдения над пациенти със извън белодробна такава. Също какво се прави и какво медикаменти се използват във чужбина и у нас. Няма нищо общо. Тук ще се сблъскате със пълно не разбиране относно дългото протичане на извън белодробната форма. И да ще я отхвърлят на моментът. Ако ви интересува мога да обясня и защо се случва. Вината е във системата, не във лекарите.

Много добре помня за болките във ръката и ошипяването. Това е част от симптоматиката- ТБ бактерии отделят токсини. Във фазите на интоксцикация се обострят костно ставни заболявания. Най вече нервните влакна- плексити, дископатии, дискови хернии, радикулити. Възможни са и промени във очните нерви. Характерно е, че не се повлияват достатъчно от терапията със нестероидни и кортикостероидни препарати. Също така има втрисане, изпотяване, субфебрилна температура, тежка умора и непрекъсната нужда от сън, която се задълбочава със времето.
При млад човек и силна имунна система може да се развива със години. Симптомите да се разгръщат изключително бавно и променливо според борбата на макроорганизма със микроорганозма. Ето защо може да липсват част от симптомите, които да се развият във следващите години. Това което липсва при вас са нощните изпотявания и отслабването на кг. Само тези два симптома, които не е изключено по нататък да се развият.
Когато сте вдигали 40 градуса температура вероятно е имало втора инфекция или вирус. ТБ се намесва във имунната система намалява фагоцитите, част от които измират във борбата със нея. По този начин става предразположеност към други вируси и бактерии.

ТБ е най старият бактерий, който е мутирал и успява да се скрие да имитира други болести и да не се влияе от конвенционалните антибиотици. Много често има грешни диагнози на тази основа.

Видях че сте направили доста изследвания и сте отхвърлили почти всички други диагнози. Затова не мога да отхвърля така лесно туберкулозата. Очевидно във първата фаза на тб- интоксикация.

Мога да напиша цял учебник по темата ако има интерес и да обясня много неща.

Кажете ми цялото червено петно на мантуто колко см. беше на 24час и на 48 час. Не гледайте само във средата при убождането. Тези 2мм само във средата ли бяха, покрай тях имаше ли червено петно и колко? Къде го правихте и кой го отчете? Проблемът е че мантуто има виражи и трябва да се тълкува. не е точна наука и не е 100% диагностика. Много зависи от алергичната реакция/ защитата / на индивида както и от качеството и съхранението на туберкулинът.

868.   Здравейте, докторе. На първо място искам да изкажа огромното си възхищение от Вашите коментари и съвети. Радвам се, че има хора като Вас - отзивчиви и готови да помогнат. Ето, че и аз имам нужда от съвет, защото съм страшно отчаяна. Всичко започна преди месец, бяхме на ресторант и вечеряхме ( или аз определям тази вечер като началото ). След тази вечер цяла нощ имах невероятно разстройство, бях постоянно в тоалетната ( такова нещо не ми се беше случвало ), изпотявах се и така. На другия ден нямах никакъв апетит, беше ми отпаднало. Отидох при личния лекар, който ми изписа пробиотик и толкова. След няколко дни усетих парене, докато уринирам. Понеже нямах възможност да отида при лекаря, той ми "изписа" антибиотик по телефона. (Да, знам колко безумно звучи) - "Нолицин", изпих си кротко антибиотика и това беше. Обаче проблемът е, че имах температура около 36, 7 - 36, 8 (което според него не е никаква температура, но аз я усещам, разбирате ли, не се чувствам комфортно с нея). Сега е време за малко лирическо отклонение - само, който ме познава може да каже колко емоционална личност съм аз. Изключително чувствителна и емоционална, влияеща се от какви ли не неща. Започнах да се ровя в интернет и да чета какви ли не неща, поставих си страшни диагнози и буквално за няколко дни не бях същия човек. Вече го няма свежото и радващо се на живота момиче, няма я усмивката, а за смеха - да не говорим. Не обръщам внимание на никого, а съм се вторачила в проблема и съм забравила как се живее пълноценно. Вероятно това също има някакво значение. Получавах от време на време тъпи болки ниско вдясно. Мнооого рядко се случваше това и отминава за няколко секунди. Реших отново да отида при личния, който като видя как ми треперят ръцете ( защото вече те, наистина, треперят, страшно съм притеснена) ми изписа успокоителни на билкова основа. На своя глава отидох и си направих ПКК, стерилна урина, нормална урина, Ц- реактивен протеин ( 1- отрицателен) , СУЕ - 5, AST - 127, 2 (което се води отрицателно ). Посетих гинеколога, който ми взе цитономазка и микробиология. Каза, че нямам някакво възпаление на яйчниците и тн. От микробиологията се изолира бета хеамолитичен стрептокок група "Б", изписа ми "Далацин Ц", глобули и така. Проблемът е обаче, че температурата си стои. Не знам дали има някаква закономерност, но забелязах, че по време на цикъл е по - ниска, а след като свърши кръвотечението си е 37. Не се качва над това почти никога. Обикновено варира до 37. Напоследък обаче усещам странен мириз на изпражненията ми, самите те изглеждат странно ( цветът си е същият, но сякаш има някакви нишки по тях, не мога да го определя - не става въпрос за кръв, със същия цвят са си ), ходя си до тоалетна редовно, без диария, без запек. Но ми е отпаднало, усещам сухота в устата си.. И за капак - нямам мира, никакво спокойствие, постоянно съм притеснена и вглъбена в това. Моля Ви, дайте ми съвет. С най - голямо уважение и благодарност : Ралица - 20 г.

869.   Д-р Ив. П. до Ралица/868 /.Уважаема ,насочете се и към гастроентеролог за консултация.

870.   Здравейте 868, първо спрете да четете явно не е за вас и сте склонни към хипохондрия. И спокойно не е страшно, няма да умрете. Нещо дребно е и по скоро дискомфорт, не е сериозна болест.
Прекарали сте някакъв гастроентерит. Може да е от бактерия, но по вероятно от вирус защото имате и други оплаквания във тази насока. Преминало е но още не сте се възстановили напълно. От антибиотикът имате лека дисбактериоза във червата и трябва време да се възстанови чревната флора и лигавица. Един месец не е нищо. Има доста вируси при които възстановяването отнема повече време.

Може да посетите Гастроентеролог, да ви прегледа и да ви даде съвети. Или ако прецени да пусне секрет от изпражненията.

Болката долу във дясно имате ли я още, каква е и как протича?

871.   Здравейте. Благодаря и на двама Ви за компетентните отговори и съвети. Болката се появява по - рядко, пия сега пробиотик и "ензим форте" - изписан от личния лекар и мисля, че нещата са по - добре в тази насока. Но температурата си стои, направих отново ПКК ДКК, АСАТ, АЛАТ и ГГТ и нищо - всичко си изглежда да е нормално. А аз не се чувствам така - слабост в мускулите, ту ми е много горещо, ту - не. Ръцете ми треперят, изпотяват се сякаш. Вярно е, че съм емоционален човек, но толкова ли да влияе всичко това - не знам. И да се извиня за неграмотно написаното - мириС ( не обичам неграмотни коментари, от бързане или от притеснение). Не мога да повярвам, че точно тук е мястото, където човек може да намери компетентно мнение и отговор. Благодаря Ви за това, че сте отделили време да ми обърнете внимание и да прочетете всичко това. С уважение : Ралица

872.   Здравейте Ралица, както писах ако болката във дясно остане посетете гастроентеролог да опипа апендиксът / ако не е изваден разбира се/. Относно изпотяването, треперенето и слабостта имате ли и други оплаквания? Например променен апетит, промяна във килограмите, цикълът редовен ли е? И всичко за което се сетите.

873.   Здравейте, апетит нямам почти никакъв, но се опитвам да се храня. Проблеми с цикъла не съм има никога, освен, че е обилен, доста. Понякога усещам как ми парят чак ушите (колкото и налудничево да звучи ). Ставайки сутрин, положението е най - зле - отпадналост и слабост, като цяло. Тогава е и къркоренето на червата и най - вече треперенето на ръцете. В началото, когато започна всичко, имах няколко нощни изпотявания - 2 дни, но пиех и антибиотик, изчезнаха. Спя спокойно, без оплаквания. Не ме сърби никъде по тялото, не ме и боли, освен тази отпадналост и това с ушите, понякога отпред главата ме боли и очите ми са някак по - зачервени. ( нося лещи). Като цяло, нямам тонус, сили. Не знам колко Ви ориентирах и помогнах. Дайте ми съвет, ако обичате, какво да изследвам и накъде да се насоча. Благодаря. С уважение : Ралица.

874.   Д-р Ив .П. Уважаема г-це, Ралица.Винаги пиша ,поставяйки инициалите си.Вече Ви дадох мнението си под № 869.Вероятно сте с гастроентероколит от вирусен тип.Гастроентеролог-с УЗД ,изследвания по негова преценка.Разбира се изключване на хроничен апендицит от хирург,но едва ли това ще е причина.Невролог.По отношение на мензеса -колко дни трае и през какъв интервал.Но това също едва ли има връзка с оплакванията Ви.

875.   Здравейте, Ралица и двамата пишем едно и също. Посетете Гастроентеролог. И аз мисля че е малко вероятно да е апендицит. Гастроентероколитът е по вероятен.
Относно другите симптоми не виждам място за притеснение. Възможно е във резултат на вирусът и рязката смяна на времето/сезонът/ сутрин да имате някаква промяна във кръвното налягане. От там слабостта и др. симптоми. Не е нещо притеснително. Пиете ли кафе сутрин?

876.   Леле, каква дълга тема. Много съчувствам на всички, които в последните години са писали тук за мъките си със субфебрилитета и благодаря на тези, които са се включвали със съвети. Тъй като и аз съм от вашия отбор, ще ме извините за дългото писание, което следва. Първо малко предистория - от 16 годишна правех някакви стомашни кризи, които като станах на 20 се оказаха жлъчни (пълна жлъчка с камъни). На 22-3 лекарите ме убедиха да извадя жлъчката, но кризите станаха по-зле. Половин година по-късно след поредна такава криза се предположи, че съм със запушен канал и направихме ERCP с папилотомия (срязване на сфинктера на жлъчния канал). Направих панкреатит. Възстанових се, но кризите продължиха. Януари 2013 при поредна криза влязох пак в болница за три-четири дена. В деня щом ме изписаха спуках киста на яйчника и пак влязох в друга болница (само на медикаментозно лечение бях). С излизането установих, че правя температура 37. 5 в следобедните часове. Това продължава и до днес (повече от година и половина). В началото отидох на 1-2 лекаря, но те казаха, че няма обективна причина за субфебрилитета и да спра да меря. Аз спрях и дори забравих за температурата, но следобед ми ставаше зле, втрисаше ме, потях се... (просто не си давах сметка, че продължавам да правя температура). Лека-полека развих хронично стомашно разтройство и почти всяка сутрин повръщах жлъчка. След 2-3 месеца вече се чувствах ужасно, осъзнах, че си поддържам температурата и изобщо не съм спирала. Тогава тръгнах отново по лекари и проверих всичко - кръвни показатели, гастроскопия, колоноскопия, ендокринологични изследвания, паразити, микробиология от гърло, нос, репродуктивни органи, зъби... изобщо - всичко. Никакъв проблем никъде. Единствено положителен квантиферонов тест и манту, но лекарите казаха, че става дума за латентна инфекция, която не дава симптоматика. Също така през тази година левкоцитите ми са под нормата - от 3. 2 до 4. 1 вървят (нормата на лабораторията е 4. 5 ако не се лъжа), но това е някакво незначително отклонение. Единствено, може би, има значение, че като гледах кръвни изследвания от преди 2-3-4 години абсолютно никога не съм имала левкоцити под 6 (ако това би могло да е показателно за нещо изобщо). И това е. Всеки лекар твърди, че проблемът не може да е от неговата област и че ако температурата беше от възпаление, щеше да има повишен CRP (моят в повечето ми изследвания е нормален) и да не се притеснявам, нищо ми няма. Аз обаче вече близо 2 години съм с тази температура, която варира между 37. 3 - 37. 8 следобед, втрисания, изпотявания, постоянно разстроен стомах, ускорен пулс, безобразна отпадналост, отслабнала съм с около 10-12 килограма. Сигурна съм, че причината е някаква банална (както каза един лекар "Еее, цяла година си така, ако беше нещо страшно, вече да си е проличало. "), но много ми се иска да я намеря, защото съм на 27 и ми се ще да се чувствам като себе си, а не като парцал. Честно казано вече от близо половин година отказвам да ходя по лекари, защото не ме приемат сериозно, което не ми допада особено. Чакам да ми мине от само себе си и бях убедена, че ако се абстрахирам просто ще отзвучи... но нещо не ми се получава :( Честно казано, не знам дали тук ще намеря решение на проблема, но поне знам, че има хора, които биха разбрали как се чувствам. Поздрави на всички и се надявам, че всеки от вас ще се чувства и ще бъде здрав.

801-850 от 1096