Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

751-800 от 1096

772.   Дано скоро да установят какво е и да имаш подобрение.

773.   Във връзка със дробът и сърцето- питайте и за БТР-белодробна тромбоемболия. За цитомегаловирусът предполагам, че имате положителен резултат от вирусулогично изследване. Но обикновено този вирус е при деца заради по слабата имунна система. Когато е при възрастен се търси предпоставка за спад във имунната система на фона на който да се развие този вирус. Може да е паразитоза, диабет, инфекция и т. н.
Имайте предвид, че у нас лаймската болест все още не е добре изучена и лекарите трудно се справят със нея и симптомите и особено във стара форма на болестта. Много от пациентите търсят помощ във чужбина, събират се във групи и се самолекуват. Имуно блота не е панацея-прочетете във нета за променливите резултати. Да не говорим, че при стара форма на болестта изобщо не се позитивира, само за прясна форма и то чак след 26 ден от заразяването.

774.   благодаря на всички за подкрепата. много е лошо да не знаеш с какво се бориш..
тук в пловдив в болницата като находки има цитомегалов., епщ. бар, утайка 40 и малко еритроцити в урината, които след това се оправили казаха... и на сърцето екстрасистоли и разни такива неща, но на ехограф е добре.
наливаха ми 7 дена ганцикловир. ефект-0

не съм доктор, немога сам да го разплета.. за лаймска проф. Стойчева от инфекциозна отрече категорично. ако негативен имуниблот и мнение на инфекционист не са достатъчни съм просто безсилен... в София като звънях ме насочиха пак към нея.. сега последно ще ходя в София във военна, в пулмология, защото и на бял дроб се вижда нещо като интерстц. пневмония а и само там намерихме косвена връзка а пък те обещаха да направят консултации с другите отделения. отделно сме пуснали още изследвания за разни други паразитози и инфекции. Ще поседя във военна някой друг ден, ще видя какво ще кажат и ако нищо не открият ще избера една схема антибиотик и ще го пия. дали доксициклин, дали широкоспектърен цефалосспорин 3-поколение незнам има различни мнения... с това се изчерпват всички идеи...

775.   Здравей 774, това че има два вируса които се развиват при деца или при слаба имунна система говори, че има нещо което отслабва имунната система. Като основно -първично заболяване. А, тези вируси вече са вторична инфекция. Сянката във белият дроб- много ме съмнява каква е. Да не би да е някаква форма на туберкулоза-/примерно/ на фона на която да се развиват други инфекции и за това да не може да се хване краят. Ако ще ходите във София във военна болница -вижте и във белодробна болница СВ. София. Тя е към медицинска академия. Александровска-Пак е близо до военна болница/ откъм гърбът на Военна болница/ И там има много добри белодробни специалисти и туб. диспансер.

776.   774 съм... значи досега всички доктори казват че няма данни за инфекция.. значи може да не е инфекция а някаква отрова, токсин... в пловдив ми вдигат ръце в токсикологията.. там само на носилка се влиза... всичко започна с това ухапване/убождане, което е много странно: видях само капка кръв една такава рядка като размесена с лимфа или отрова?? ... , не се поду /някое животно хапе ли така? /, или пък някой/нещо да ме е убол с нещо? ;... после взе да ми изтръпва крака, стана кръвоизлив 5-6 см около дупката и после започнаха всички сърдечни, мускулни, ставни, грипоподобни, очни и проблеми със съня и съзнанието. минали са 40 дена от тогава.

777.   Здравей 774, странно е това което са ви казали. Имате ускорена утайка, температура, интоксикация. Ако не е инфекция или вирус или въпросните спирохети... Доколкото разбирам не знаят какво да ви правят и гледат да ви изпишат, т. е. няма инфекция и не сте за тях. Пуснаха ли чернодробни ензими и креатинин, относително тегло урина-след като има еритроцити във урината? Сянката във белите дробове също е странна. Ухапването твърде вероятно да е от кърлеж, така както описвате петното и симптомите. Спирохетите, могат да премажат имунната система и да се появят още инфекции. Там има всички симптоми които описвате включително и проблеми със паметта и главата. Лаймската болест и туберкулозата могат да смачкат имунната система, но ТБ се развива по бавничко във времето. Така, че твърде вероятно е да са лайми които са смазали имунитета във резултат на което сте развили вирусите и белодробната инфекция. До скоро си писах със пациент който дълго време се лекува от лаймска. При това е обиколил всички възможни лекари. Но, не е могъл да намери отговори. Симптомите му са като при вас, лекува се със рифампицин, доксациклин и като опит е установил, че дифлуканът също действа добре. Не знайно защо, но във по -големи дози дифлуканът действа. За съжаление няма как във този форум да оставя имейлът му за да обмените опит.
По въпросът за токсините, да токсини отделят голяма част от бактериите/тб/ и лаймите, получава се обща интоксикация, която няма връзка със някакво отравяне. Тя е от самият причинител-той отделя токсини-точно тази интоксикация е болката и чувството за отравяне, замъгленото зрение и съзнание. При такава форма токсиколозите нищо не знаят и не могат да ви помогнат, излишно е да хабите нерви и време.
Вижте във гугъл по изображения има снимки на петната след ухапвания от кърлеж, разгледайте ги и сравнете вашето петно със картинките дали е било подобно.
Аз ще пиша на болният от лаймска ако желае да се включи във форумът за да ви каже някои неща от препатил човек.

778.   Уважаеми 774, преди 20 дни Ви писах, че е необходимо да се изключи ухапване от кърлеж и МАРСИЛСКА ТРЕСКА. При Вас насочеността е непрекъснато към лаймска.

779.   марсилска пуснахме, отрицателно е

781.   Привет на всички! За много години, желая Ви здраве, щастие и късмет през 2014. И най-вече - успех в борбата с коварната, субфебрилна температура. Излишно е да отбелязвам, че и аз спадам в тази графа - температура около 37, 2-37, 4. На 34 години съм, от София. По принцип съм много жизнен човек. Спортувам много. Навярно, скоро ще ми се отрази и на тренировките, защото Температурата я поддържам от около две години. Допреди една година, нещата бяха поносими, нямаше сериозна промяна в жизнеността ми. Но... преди един месец имах силни болки в областта на гърба. Навярно е възпален нерв, ще си направя ядрен резонанс. Освен температурата, гърлото ми е леко зачервено. Било е червено и друг път през този двугодишен период. През първата година си направих изследвания за хламидия, СПИН, трихомони. Белите дробове ги изключих като причинител също. Ходих и на нефролог - няма проблем с бъбреците. Усещам, че има някакъв скрит гад в организма ми, който тлее и ми нанася щети. Предполагам, че е на бактериологична основа. Навярно при болките в гърба, имунната система е била отслабена и субфебрилната температура пак се активира. Искам да помоля за съвети за изследвания, които да си направя. Възнамерявам в най-скоро време да ида на ендокринолог. Дайте идеи, ще съм Ви благодарен. Възможно ли е гърлото да е свързано, т. е. да е причинител. Какво друго да си изследвам?

П. С. След два месеца прегледи, лекар ми каза, че температурата била на нервна почва, със съвет да спра да я меря. Ок, послушах доктора. Спрях да я меря. Да, ама не както казваше Петко Бучаров. И ако тогава, наистина имаше възможност проблемът ми да бъде на нервна почва, то сега вече съм сигурен, че температурата ми се дължи на друго. Съвет да се спре да се мери температурата не е сериозен. Съвет даден от безсилие, невъзможност да се сложи диагноза. Аз много години наред имах температура около 36, 7. Сега почти нон стоп ми е над 37. 37, 3-37, 4. Кажете ми какви билки за имунната системи сте пили, които дават добър резултат. Помагайте, очаквам съвети, за което предварително благодаря!

782.   Ако някой може да изброи видовете изследвания, които да се направят за субвебрилна температура, ще му бъда много благодарен. Ако бъдат и подредени в нисходящ ред - от най-възможни до по-малко възможни ще бъде супер. Предварително Ви благодаря!

783.   Здравейте 781, ходихте ли на унг- пуснахте ли посявка от гърлото/носът/? Има вариант там да се е заселила някаква бактерия, която да се разсейва по лимфен и кръвен път и на други места във тялото. Това е единият вариант.
Като втори вариант -може да се предположи Туберкулоза, която очевидно не е във белият дроб. Питайте дали на рентгеновата снимка/белодробната/ има Калцификатиили някакви или други уплътнения. Опипайте и лимфните възли, дали са меки, твърди като мъниста и т. н. какви са?
Ако правите Манту помолете личният лекар, Не във диспансерът.
Относно болките-може да направите една рентгенова снимка като по бърз и евтин вариант на първо време да видите какво е положението-вариантите са много-от дискова херния до възпаление.
Има и вариант за Ебщайн-бар вирус, но той за толкова време обикновено минава и е детска инфекция. Когато се разболее възрастен се търси нещо друго което подкопава имунната система. Като стафилокок, туберкулоза, хепатит и т. н. много са болестите.
Това са само предположения, разбира се. Трябва да опишете подробно всички симптоми, всичко което ви се види странно/дори обриви/. Във кръвната картина има ли нещо? Имате ли хронични заболявания? Допир до животни и природа? Хапал ли ви е кърлеж? Наследствени заболявания и т. н. -всичко което се сетите.

784.   Здравейте 782, няма такъв вариант, може да е всичко, болестите и иследванията са хиляди. Трябва да опишете подробно симптомте, времето, възраст състояние, наследствени /хронични/заболявания-при всеки човек е различно. Като правило се почва от бял дроб и бъбреци и се продължава нататък със всичко възможно от главата до петите. Без точно описание никой не може да ви насочи към каквото и да било.

785.   Здравей 774, 777, какво става със вас?
Сетих се за Ку -треска -дали са ви изследвали до този момент за нея?

786.   Здравейте, аз съм на 40
и искам да споделя проблемът ми с температурата.
От януари 2013 започнах с температура 37, 1. Моят личен лекар ми даде направление за изследване на кръвта-уж нямаше нищо, но температурата продължи така 3 месеца. Март ми се появи цирей, който почти месец ме тормози преди да избие. След него до септември ми излязоха още три близо до първия-накрая не издържах и отидох на хирург. Оперираха го, казаха, че е стафилокок -възпаление на фурункулата на косъма, но не ми изписаха лечение, нито взеха секрет за да го изследват и да ми назначат лечение.
От началото на декември пак съм с температура, но 37, 2.
Пак кръвни картини, гърлени секрети/храчки/-никакъв резултат. Всичко е нормално. Но температурата ми скочи към края на месеца 37, 4, а от три дни е вече 37, 6.
По-малката температура я усещах като парене на очите-постоянно ми се спеше. Но тази по-високата ме прави на парцал-тресе ме-пия нурофен, после пък се изпотявам.
И така какви кръвни изследвания трябва да си направя за да видя дали стафилококът е още в мен?
Имам установен хроничен бронхит.
Два месеца преди да започна да вдигам температура ми направиха операция на гърдата- отстраниха две доброкачествени туморчета. /Може ли от операцията да ме заразиха с този стафилокок? /

787.   Здравейте 786, трябват повече подробности. Как се движи температурата през денонощието? Пада ли от нурофена, парацетамола и т. н.? Циреите по коя част на тялото бяха? Има ли и други някакви обриви? Имате ли нощни изпотявания? Във моментът белият дроб как е? Сливиците и синусите ви също дали са нормални или има хронични заболявания при тях? Хистологията на туморчетата какво показа-какъв вид са?

Дали са ви заразили със нещо във хирургията, може да са ви заразили със всичко или да не са. Пишете подробности, за да може да измисля някакви насоки.
По въпроса за Стафилокока писах доста по назад във темата-прочетете го да не се повтарям.

788.   Д-р Ив. П . до 786 Уважаема г-жо,скенер.

789.   Здравейте, аз съм номер 786-казвам се Данаила.
От 8 дни съм на антибиотик CEFIZIL за бронхити/въпреки, че на слушалки докторът ми не чува нищо/, но тази температура от 37, 6 падна. Лошото е че късния следобед имам 37, 1. Благодаря за съвета-след като ми свърши лечението с антибиотика ще отида на скенер.
Цириите ми бяха на седалището. На петия ден от антибиотика пак имах мъничка пъпчица пак до старото място.

791.   774 съм, ? 777 благодаря за мнението.. асат, алат и кретинин бяха добре... относителното тегло някой коментира че е малко ниско-1015.... А за тая лаймска болест какво да направя друго. проф. Стойчева след имуноблот (-) изпратен в София се подписа че нямам. Аз пих 2 седмци доксицикин, не че имаше ефект. Лежах в окръжна болница. След куп изследвания най вече инфекциозни и всякакви кръвни, електролити кфк, ревм. фактори, на холтер - 1200 екстрасистоли /24 часа... задънена улица.. В момента водещи оплаквания са страхотна хронична умора, невъзможност за дълбок сън /задрямвам и сънувам но съм почти в съзнание/.... изтръпват си периодично ръце, крака за малко и се оправя после... невролози - 2-ма... НЕ предложиха еег, емг... опитах и с психиатри, пробваха няколко схеми... нищо не може да ми оправи съня и умората.. страничните ефекти ги понасям много зле... само по зле става... общо взето никой не се заема да установи какво е.. от психо лекарствата най сериозно пих тритико-месец и нещо... страхотни болки в очите от него, полза не... и го спрях... вече всичко ми е в мъгла, аз от 3 месеца нямам нормален сън... ако някой случайно реши да ми спасява живота трябва да е скоро че така няма да изкарам още много.. ама нямам вече идеи къде да го търся... почти съм се предал

792.   Здравейте 791. 774 , Какво стана със температурата,остана ли или изчезна след антибиотика?Сърцето и белият дроб във норма ли са-там казаха ли нещо,нали имахте и някакви белодробни засенчвания?
При повечето кърлежо предавани болести има и промяна във чернодробната или белодробната функция.Ако при вас не е така и доксациклинът не е имал никакъв ефект,може да няма връзка със ухапването.Или да са се натрупали няколко неща.Инфекция/вирус/ нещо друго.На този етап си мисля за Ендокардит,но там би трябвало да са ви гледали при положение,че има екстрасистоли.Белият дроб също е свързан със сърцето-там не ми е ясно какво стана със засенчването?

Правя аналогия и със Тиреотоксикоза,/може и друго във хипофиза/ освен изтръпването има ли треперене на ръцете,намирате ли някаква промяна във очите,трудно преглъщане?Една хиперфункция на щитовидната жлеза инфекция /или вирус/ би обяснила всички симптоми.
Във тази връзка,антибиотиците и ганцикловирът помогнаха ли за температурата и част от симптомите или не?

793.   Здравейте 789, щом антибиотикът помага, не се притеснявайте. Може да има някаква инфекция, обостряне на бронхитът която вероятно ще излекувате. Щом не е изолиран стафилокок от носоглътката вероятно не е това и не са ви заразили. Циреите са били само като козметичен дефект. Изчакайте действието на антибиотикът, понякога се налагат и два антибиотика един след друг и всичко минава. Има доста зимни вируси които биха могли да доведат до обостряне на хроничният бронхит. Не бързайте да се тревожите със сериозни заболявания.

794.   Здравейте 792, 774 съм.. Температура има понякога до 37,4 понякога няма..В болницата докато я следяха почти никога нямаше.Сега я измерих-37,2... Сърцето е гледано на ехограф, кардиограма и няма изменения. От холтера Не могат да обяснят екстрасистолите и тахикардията. За засенчванията рентгенолога каза интерстециална пневмония а след него двама пулмолози казаха че не е нищо.функционалната диагностика дето се духа в една тръба е добре.асат алат и в урината креатниин и там каквото са гледали бяха добре.TSH -1,2,двата ft3, ft4 в норма поне според 2-ма доктори.ганцикловира не усетих промяна освен че ми беше по зле докато ми го наливаха.нямам трудно преглъщане, треперене не съм забелязал, нито невролозите...сега ще ходя на диагностика на съня и на още 1 невролог... за вируси - освен че бяха се вдигнали ебщайн бар и цитомегаловируса, за което ми наливаха ганцикловир, е пускано изсл. за арбовируси - (-)

797.   Здравейте 794, значи не е щитовидна. Малко е странно при вас. Имате два вируса и тази темп., умора са нещо нормално при тях. Минават за около повече от година. Във тази връзка изписаха ли ви Ацик и имуностимулатори?
Тук остава и въпросът какво е станало със имунната ви система за да се заразите със тези вируси. Дали е имало и трети вирус който е преминал, но е предизвикал усложнения. Това вероятно няма да разберем- /някакъв огнищен миокардит който не се вижда на образната диагностика/.
Озадачава ме безсънието, екстрасистолите, изтръпването.
Може би трябва да се помисли за автоимунно заболяване- някаква колагеноза, дерматомиозит, нещо по сериозно от РА което би се отключило от такова вирусно натоварване. Дали имате някакви наследствени предпоставки за такова нещо? Спомням си, че във началото имаше кожни изменения от спукани капиляри. Сега как е кожата има ли все още от капилярите? Сърдечни ензими дали са ви пускали като изследване?
Другото което мисля са лимфни възли- те имат ли някакви изменения, някакви нощни изпотявания?

798.   Здравейте, казвам се Михаил и имам субфебрилна температура до 37 градуса само през деня, а вечер спада до 36.6 от 4 години.
Температурата се покачва особено, когато съм в много топла стая, например. Тогава стига и до 37.4 и започвам много да се потя.

Утре отивам за изследване на щитовидната жлеза.
Също така се оказа се че имам повишен кортизол.

799.   Здравейте, 794 съм... и благодаря. Имуностимулатори не са ми изписали. Какво например? Този миокардит къде и на какво да отида да го търсят? Гледаха ме 2-ма кардиолози и казаха че не виждат изменения. Тези ензими как се казват, освен да си пусна сам. Наследствено нямам нищо сАмо язваджии имаме никой не е имал нищо. за автоимунни какво се пуска? ревматолога нищо не каза да
пусна освен кфк и фосфатаза. и са ок, суе от вчера-4... капилярите си седят, както и се образуват кафеникави петънца като бенки. Лимфни възли не са се
подували нито нощтни изпотявания. ДАже напротив, нещо не се потя напоследък. Даже на фитнес бях и едвам едвам почти никакво изпотяване а ще се пръсна от жега. И ставите ми много пукат

800.   Здравейте, 794 съм... и благодаря. Имуностимулатори не са ми изписали. Какво например? Този миокардит къде и на какво да отида да го търсят? Гледаха ме 2-ма кардиолози и казаха че не виждат изменения. Тези ензими как се казват, освен да си пусна сам. Наследствено нямам нищо сАмо язваджии имаме никой не е имал нищо. за автоимунни какво се пуска? ревматолога нищо не каза да
пусна освен кфк и фосфатаза. и са ок, суе от вчера-4... капилярите си седят, както и се образуват кафеникави петънца като бенки. Лимфни възли не са се подували нито нощтни изпотявания. ДАже напротив, нещо не се потя напоследък. Даже на фитнес бях и едвам едвам почти никакво изпотяване а ще се пръсна от жега.

801.   Здравейте 799, обикновено при херпесни вируси се изписва Ацик -ацикловир и някакъв имуностимулатор обикновено изопринозин, но аз лично не го харесвам. Предпочитам Рибомунил. Може нещо друго от общите имуностимулатори. Добър ефект дава и пиенето на вит. Ц заедно със цинк/не български/-ефектът е бавен/пие се със месеци/ но има имуноподсилващо действие. Може и комбинация от основните антиоксиданти и цинк.
За сърдечните ензими ето инфо:
Изследването на ензимите на сърцето включва изследване в кръвта на ензима креатин фосфокиназа (креатинкиназа, CPK, CK) и протеина тропонин (TnI, TnT). Ниски нива на този ензим и протеин се откриват нормално в кръвта. При увреждане на сърдечния мускул, както е при инфаркт на сърцето се увреждат мускулните клетки на сърцето и в кръвта се освобождават от клетките креатин фосфокиназа и тропонин, което води до повишаване на нивата им в кръвта.

Ето и за миокардитът, ако е малък може да не се види на ехография и да премине от антибиотиците.

Протичането на миокардита е много разнообразно – от безсимптомно при леки огнищни миокардити до мълниеносно протичане при дифузни тежки форми. Болните имат неспецифични оплаквания – отпадналост, лесна уморяемост, субфебрилитет, изпотяване, сърцебиене, тежест в сърдечната област. Тези симптоми най-често се явяват 2-3 седмици след прекарана инфекция. При клинично изявените форми най-честият симптом е болката, израз на миокардна некроза или на съпътстващ перикардит. Могат да настъпят прояви на застойна сърдечна недостатъчност – задух, ортопнея, пристъпен нощен задух (кардиална астма). Възможни са всички видове ритъмни и проводни нарушения. Най-често се срещат синусова тахикардия, екстрасистоли, АV блок, ляв и десен бедрен блок и др.
Болни с тежко миокардно увреждане могат да имат бледа кожа на лицето, цианоза по устните, учестен пулс, разширени сърдечни граници.
При аускултация се установява: тахикардия, приглушен първи тон (Т1), може да има протодиастолен (Т3), по-рядко пресистолен (Т4) галопен ритъм. На сърдечния връх се чува систолен шум, израз на левокамерна дилатация и релативна митрална инсуфициенция. При сърдечна недостатъчност се чуват дребни влажни хрипове в белодробните основи.
Протичане: Миокардитът често остава неоткрит поради припокриване на симптомите от основното заболяване и изчезването им с лечението му.

Много от автоимунните болести започват със безсъние, лесна податливост на инфекции. Ревматолозите би трябвало да знаят, но по добре е да се обърнете към ДОБЪР имунолог. Там болестите са много, изследват се антитела за всяка. Най лесният и евтин начин е да се пуснат Антинуклеарни антитела-АНА. Ако са със висок титър тогава се търси болестта. Ако са със нисък титър 1: 20 те са нормални при инфекции.
Опишете по добре капилярите и петната- по кои части на тялото са как са групирани, петната отделно от капилярите ли са? Много ав. имунни болести/СЕЛ/ имат и кожни изяви.
По принцип е добре да се консултирате със имунолог, защото нещо куца във имунната ви система.

802.   799, забравих да ви попитам имате ли някакъв проблем със сливиците? Докато пиехте доксациклинът температурата не спадаше ли, никакво подобрение ли нямаше върху симптомите? Все още се съмнявам за лаймска, вижте какво стана със Гого от Тоника, и при него е започнало със изтръпване на краката. Толкова много лекари от различни държави да не разберат, че има грешна диагноза. Странно, но е факт. Не мога да свържа изтръпването със екстрасистолите и безсънието. Нещо ми убягва, във началото имаше много симптоми, даже припадахте. Сега щом сте на фитнес значи трябва да има някакво подобрение. На фитнесът не получавате ли тахикардия при натоварване? Приемате ли някакви добавки ацетил-Л-карнитин, глутамат, аминокиселини или др. които могат да вдигнат ацетилхолинът или допаминът или други невротрансмисери? Съ космите по тялото какво стана?
Инф. не е подробна и се обърквам, но мисля че сте малко по добре от преди лечението.

803.   Здравейте, Михаил добре е да изследвате и щитовиданата и хипофизата те са свързани и преди лечението трябва да сте наясно. Много често при повишен кортизол има и някакъв друг дефицит на жлезите със вътрешна секреция. Половите хормони също имат пряка връзка със жлезите. Задължително е да направите някаква образна диагностика на надбъбреците, въпросът е да откриете причината за производството на по-голямо количество кортизол.

За всички ще е интересно да споделите по подробно как се чувствахте, какви симптоми имахте. Как се развиват при вас нещата със изследванията и т. н.

804.   786-Данаила. Десет дневния курс с антибиотика свърши, температурата падна, но само седмица от тогава и аз пак съм с температура-37, 3 цял ден.
Взех направление за пулмолог, защото само той може да даде направление за скенер.

805.   Здравейте,
На 39 год. съм и при мен всичко започна преди 3 месеца.
Имах контакт с една кака. 11 дена по-късно (през които нямам никакви оплаквания), сутринта се събуждам с температура 37. 1-37. 2, болки в тестисите и парене в члена, червено гърло с гнойна ангина, променен вкус в устата. След 2 дена отивам на дермато-венеролог и той ми взе уретрален секрет, като ми каза, че вижда само кандида, а няма нито гонорея, нито трихомони. Изписа ми за гъбите нещо за мазане и през седмица по 1 хапче, общо 4 седмици. Да, обаче слабините ме болят, както и гърлото, температура и прочее, и аз отивам при личната лекарка. Изписа ми цероксим 5 дена - без полза. В устата се появиха кръвоизливи по лигавицата под езика и имаше малко кръв. Аз отивам пак при дермато-венеролога и той ми изписва севпотек - 5 дена. Като почнах да го пия, веднага ми минаха болките в тестисите и члена. 2 дена след като спрях - отново се върнаха болките. Освен това - сърбеж по кожата навсякъде по тялото, болка дълбоко в едната буза на дупето, както и температура 37. 1 всеки ден следобед до вечерта и ме боли гърлото. Дадох гърлен секрет - s. aurelis candida-масово. Търпях, търпях, па накрая на своя глава изпих наведнъж 2 гр. сумамед/азитромицин и почнах да си го пия всеки ден. 1 месец след въпросния полов контакт ми се появиха конюнктивити в двете очи. Дадох да ми изследват очен секрет, но изглежда заради антибиотика беше отрицателен. Ходих на очен лекар, тя каза че имам конюктивит, който хронифицира и ми изписа vegamox, със съмнения за хламидия. След още 2 дена ходих при уролог - той като разбра, че сам съм си изписал сумамед, одобри го и ми каза да го пия общо 10 дена, заедно с тамсол. Гледа ме на ехограф - увеличена простата, стеатоза на черен дроб. Забравих да посоча че имах 44 мм камък в жлъчката (от една година го знам и се канех да се оперирам). От сумамеда болките в слабините малко намаляха и около 7-8 ден отново се засилиха. Междувременно пускам стерилна урина и еякулат - нищо, както и уретрален секрет, от уретралния секрет излиза e. faecalis. На 10-ти ден отивам отново при уролога и той ми изписва левофлоксацин 10 дена. Без полза. Наклая пак ходих при него, и той ми изписва Панцеф 5 дена и ми казва, ако и той не помогне за уро-инфекцията, да ме вкара в болница и да ме лекува със сериозни антибиотици - аугментин венозно и др. Не се стигна дотам, защото междувременно направих тежки жлъчни кризи и след 1 седмица ме оперираха по спешност лапароскопски, като ми отстраниха жлъчката, която била възпалена и направила нещо като перитонит. Такава беше и диагнозата: Peritonitis localis, Empyema vesice fellae. Cholecystectomia.
Междувременно ми вливаха венозно в болницата: Ser. gl. 5%, Hartmann, Efloran и Cefazolin по схема, Analgin, Tramalgin. Докато бях в болницата, не ме боляха въобще слабините. След като ми изписаха, два дена по-късно се върнаха болките в тестисите и члена. Отидох на дермато-венеролог и под микроскоп тя видя в еякулата масово трихомони да "щъкат", както и разни бактерии и левкоцити. Изписа ми фасижин еднократно 4 таблитки, след това 10 дена флажил вибрамицин(доксициклин) по 1 таблетка 3 пъти на ден през 8 часа, след което отново 4 таблетки фасижин и отново при нея на преглед. Този път под микроскопа от еякулата видя само 3-4 трихомона на зрително поле и левкоцити, както и бактерии. Каза, че няма причина да ме болят топките и слабините и не съм вече за антибиотик. Пак ми изписа по 4 таблетки фасижин през 3 дена. Докато пиех фасижина болките в тестисите и слабините изчезнаха, но към края пак се появиха. Сега в момента си ме болят и вече не знам какво да правя и къде да се дяна. През целите три месеца, независимо какви антибиотици пих, почти всеки ден вдигах T 36. 9-37. 1. Последните 2-3 седмици постоянно имам температура 37. 1. И през поне последните 2. 5 месеца ме боли областта точно под долния ръб на ребрата - и отляво и отдясно. Междувременно преди 2 месеца кожата ми стана една такава суха и започна да ме сърби, а по лицето направо пари и ме смъди. Пари и ме смъди и вътрешната (в устата) страна на устната. Вкуса в устата ми е променен. Напоследък ми горчи, дори когато пия вода. Кожата на лицето ми, която винаги е била гладка, през последните 3 месеца се възпали и набразди, пявиха се множество бръчки и неравности, както и множество пъпки по долната част на брадата. В момента е зачервена по брадата и леко възпалена.
През цялото това време пусках изследвания: 3 пъти (заради това че не беше изтекъл прозоречния период) за HIV, сифилис и хламидия трахоматис - и трите теста отрицателни. Асат, Алат и ГГТ - в нормата, с изключение на вчера, когато спрямо преди месец като се изследвах, се бяха удвоили - на горната граница АЛАТ 38, ГГТ 51. Поне 3 пъти (последния тест го пуснах вчера) за хепатит B HbsAg - отрицателни. Също 2-3 теста за хепатит С - отрицателни, от които PCR-тест - също отрицателен.

806.   Здравейте 805, имате ли проблеми със сливиците -тонзилит също и синузит - УНГ - гледал ли ви е?
Кръвната захар във норма ли е?
Правили ли сте манту?
Сърбежите по тялото постоянни ли са, ако е така опипайте лимфните си възли около слабините, под челюстта и под мищниците-кажете как ги намирате, кави са. Във кръвната картина има ли увеличени левкоцити, лимфоцити, Суе, Ео или друго?

807.   Здравейте,

Аз съм номер 805.
На вашите въпроси: УНГ не ме е гледал все още.
От повече от година кръвната захар ми е гранична - стои 6. 0
От време на време и по 5. 7 отчитам. Баба ми беше диабетичка, баща ми също е от поне 30 години.
Манту ми направиха преди 2 месеца - излезе 6 мм, т. е. благоприятен резултат. Но го правиха в една лаборатория, не знам дали е абсолютно меродавен резултата.
От лимфни възли въобще не разбирам. Нито ги знам къде точно се намират, нито това, което напипвам, какво трябва да е. Карал съм доктори да ме преглеждат - до ден днешен никой не ми е пипнал лимфните възли.
Кръвните ми изследвания не са при мен, но доколкото се сещам, нямам някакви увеличени или пък намалени
левкоцити, лимфоцити, Eo и др. Имах увеличени моноцити преди операцията на жлъчката, вероятно резултат от възпалението на жлъчката. Сега си правих тая седмица нови изследвания - моноцитите бяха в норма.
Преди 4 месеца и насетне, допреди операцията, СУЕ-то беше 22 мм. Тази седмица - 13 мм.
Освен това пуснах и следните изследвания преди операцията:
- Херпес-вируси 1 и 2 - отрицателен
- Хламидия Трахоматис: IgM IgG - отриц.
- цитомегаловирус IgM - отриц., IgG - полож.
- инфекц. мононуклеоза - IgM - отриц., IgG - полож.
- ехинококоза - отриц.
- Хепатити В и С - отриц.
- ХИВ 1/2 - отриц.
- Васерман / RPR - отриц.
- CRP-отриц. (странно - това изследване ми го направиха 2 седмици преди да почнат жлъчните кризи и по това време жлъчката вече може да е била пробита, а изследването е отрицателно).
- Туберколоза IgM
Много от горните изследвания съм ги правил поне по 3-4 пъти и в различни лаборатории.
Естествено при много от тях прозоречния период не беше изтекъл, затова ти ги пускам отново и отново - напр. хепатитите, HIV, васерман, хламидиите (последните ги пускам защото в ХЕИ ги правят безплатно заедно с ХИВ и сифилис).
Хламидиите обаче досега съм изследвал само трахоматис.
Не съм изследвал пнеумония или пък някои от останалите.
Вчера пуснах: хламидия пнеумония IgA IgG, микоплазма хоминис, уреаплазма уреалитикус, но още не са готови.
До момента положителни са само следните находки:
- 12 дена след контакта - от уретрален секрет - кандида албиканс. Венерологът беше категопичен, че няма гонорея или пък трихомони.
- около месец след контакта - от гърлен секрет - s. aurelis и кандида - масово;
- около месец и половина от контакта - от уретрален секрет e. faecalis; в еякулата и урината нямаше нищо намерено.
- 2 месеца след контакта - венероложката откри трихомони в еякулата (под микроскоп), както и много бактерии (но не можа да ги идентифицира какви са), както и левкоцити.

Това е засега. От 10 дена вече не пия нищо и болката в слабините и тестисите вече не се трае. Сега чакам да миннат още няколко дена да станат 2 седмици, откакто не съм пил антибиотик и ще ходя в Геника, София, да си пусна всякакви микробиологични изследвания.

Моля да ми кажете за еякулата достатъчни ли са 3 дена въздържание, или трябва 5?

Поздрави.

808.   Здравейте, 799 съм, Благодаря. Доксициклина като го пих не усетих разлика. Температурата се вдига когато си иска и рядко - до 37, 2-5... В болницата от 10 измервания само 1 беше се вдигнала.. А В Болницата наистина бях съвсем зле от ганцикловира който ми наливаха вероятно.. тогава неможех да отида до репа за вестник... За лаймска какво да направя повече - имуноблота ми е от софия от центъра по паразитни болести и е (-), пуснах си пак в Пловдив в Sinwest елайза - igg: Anti Borrelia Ig G/ELISA/ Лаймска болест/ 0. 22 < 0. 8 /-/отр; 0. 8- 1. 1сива зона;> 1. 1 пол.
Пих и доксициклин... Какво бих могъл да направя в тая посока още, от инфекциите професорката се подписа че нямам лаймска. За фитнеса - аз бях само 1 за проба и беше мъка.. вдигам пулс да до 140 ама аз съвсем леки упражнения правих, немога да вдигна и 1/2 от колкото преди. Не пия добавки освен че сега пробвам с неолексан. 801, Капилярите са долу на глезените, няколко по малки по корема, врата, на единия пръст над нокътя.. Петната като бенки са навсякъде -крака, ръце, корем... Не са заедно капилярите и петната, а петната са някои единични, тук там са на групи по 2-3 сравнително близо... Иначе още немога да кача 5 етажа - силно намален мускулен тонус лесно схващане и мускулна треска от нищо... ставите пукат все повече, като разхлабени са.. леко ме опъват но повече пукат отколкото да болят.. Със съня е същата история - лягам, заспивам и се полусъбуждам след няколко часа и оставам в едно сомнолентно състояние - хем сънувам хем разсъждавам и примерно ако си погледна часовника си оставам в това състояние. съзнанието и вниманието са ми пак замъглени - като на много преуморен човек... на другата сутрин ставам все едно не съм спал, последните 3 месеца все едно не съм лягал - като 1 ден са ми... забравям, немога да реша елементарни задачи и ме стяга много странно главата, не е болка а е подобно на това което чувствах когато преди години имах сътресение. Като изследвания нови съм правил скенер на мозък - няма изменения, кръвно газов анализ - всичко в норма.. от 1 седмица и нещо като колит се появи - хапна малко и после цял ден ми се гади леко, все едно ми е храната в гърлото и ми тежи и се подувам, газове.. кфк пусках и е в норма... алкохол немога да пия - от буквално 1 глътка така ме тряска че трябва да легна и ставам съвсем неадекватен, все едно съм изпил много... няколкото антидепресанта с които се опитаха да ме лекуват уж от депресия не ми понасят - ставам като надрусан, залитам, най много издържах тритико - 1, 5 месеца от което пък ме боляха очите и неможех да фокусирам текст..

809.   Здравейте 808, гастро проблемите вероятно са от триптофанът. Не знам защо го взимате едва ли сте толкова депресиран. Относно съня- обикновените сънотворни/зопиклон, дормикум/ и т. н. са по добрият вариант. Серотонинът /норадреналинът/има пряка връзка към допамина и др. невротрансмисери което не е добре при положение, че имате проблеми със сърдечният ритъм. Обикновено се изписва на възрастни хора при които нивата на серотонин са изчерпани. При млади хора не виждам смисъл от такива експерименти.
За кожните промени е добре да посетите лекар да огледа и бенко подобните петна. Трябва да се видят, какъв цвят са имат ли неравни крайща и т. н.
За лаймската, тя не се лекува както другите инфекции. Пиенето на антибиотика може да продължи със години. Не може да очаквате всички симптоми да изчезнат за 2 седмици доксациклин. Може само малка част от тях. Според мен имате много ясна симптоматика на лаймска болест включително и неврологичните симптоми. От самото начало от петното/кожното/ и досега. Проблемът е че не се е позитивирал тестът. Но тестовете са относителни 60-70 %. Наличието на Ебщайн бар или друга инфекция може да промени резултатите.

Ето един сайт във който всичко е обяснено много подробно, но не мога да сложа линк затова ще копи-пействам текстът. Вие го копирайте сложете го във гугъл и ще намерите сайтът.

Какво влияе на тестовете
Причини, поради които не може да бъдете в състояние да си направите тест или защо резултатите не могат да бъдат полезни включват:
• Имате вирусна инфекция, като Епщайн-Бар вирус или HIV.
• Ако имате друго бактериална инфекция, като например сифилис.
• Ако имате високи нива на липиди.

Какво да помислите
• Може да се окаже трудно да се каже дали имате Лаймска болест. Грешните положителни и грешните отрицателни резултати от тестовете за Лаймска болест са често срещани. Много хора не правят антитела срещу бактерии на Лаймска болест в продължение на 8 седмици след заразяването.
• Когато ELISA тест е положителен, обикновено се прави Western blot тест, за да се потвърди диагнозата на Лаймска болест.
• Лекарите често не разчитат само на резултатите от теста, когато препоръчват лечение на лице, което може да има Лаймска болест. Лечението често се основава на симптомите на едно лице, време на годината, наличие на ухапване от кърлеж, както и други рискови фактори за Лаймска болест.
• Намиране на антитела срещу бактериите, които причиняват Лаймска болест не винаги означава, че една активна инфекция от Лаймска болест причиняват Вашите симптоми. Това означава само, че сте били заразен с Лаймска болест, но не се знае дали сега или в миналото.

810.   Ето и линкът ако го публикуват.

http://laimskabolest.ovo.bg/

811.   Здравейте 807, дотук виждам, че сте имали прекарана инфекция от ебщайн бар и цитомегаловирус. Възможно е имунитетът след тези вируси да е бил подтиснат и да се е развила бактериална инфекция, както и гъбична. Оперативната намеса също е отслабила имунитетът.

Прави ми впечатление увеличената простата. Имате ли някаква форма на простатит?

Във гърлото пък имате SA което не е никак просто за лечение, много е упорито. Затова ви питах за УНГ -трябва да видите сливиците във какво състояние са, както и синусите.

Във връзка със кожните промени, очевидно има някакви токсини които тялото ви не успява да преработи и се отделят хистаминиподобни вещества които предизвикават сърбежи изтъняване и тн. Във тази връзка трябва да прегледате и бъбреците и стерилна урина. Пъпките по брадата и зачервяването на лицето са във резултат на стафилокока/стрептококът/ който имате във гърлото.

Изчакайте резултатите за уреаплазмата/микоплазмата да видите дали няма да излезе нещо и там.

Виждам колко много антибиотици сте приемали и нещо венерическо би трябвало да се е излекувало. Може и да няма връзка със сексуалният ви контакт, а със прекараните вируси/ операция/.

812.   до номер 805. Имах рисков контакт с едно животно преди 3 години и оттогава съм с температура 37 градуаса. Обикаляла съм по лекари и резултатът е нулев. Пиши какво става с теб, ако имаш някакво подобрение

813.   Аз съм номер 798, Михаил.

Това са ми резултатите на щитовидната жлеза и кортизол.

Test (profile) name Result Measurement Reference values
FT3 ( free Т3) 3. 140 pg/ml 2. 02 - 4. 43
FT4( free Т4) 1. 520 ng/dl 0. 93 - 1. 7
TSH 0. 909 uIU/ml 0. 27 - 4. 20
Cortizol - 8:00 /Eclia/ 23. 64 ug/dl 6. 2 - 19. 4
Cortizol - 16:00 /Eclia/ 10. 49 ug/dl 2. 3 - 11. 9

Дали може да става въпрос за хипертиреодизъм?

814.   Моля за съвет: При температура 37 градуса / почти целодневно/ и окапване на косата може ли да се мисли за рак? Личния ми лекар не разбра от какво е и ме отпрати да си ходя. Жена съм на 34 години, моля за съвет.

815.   Здравейте 814, правили ли сте някакви изследвания, кръвна картина, урина или други?
Не е задължително да е рак, на първо време вижте щитовидната жлеза-ендокринолог. Също така имате ли някакъв достъп със тежки метали, работите ли във рентгенология или нещо във връзка със радиационно излъчване. Трябва да опишете по подробно състоянието си, всички симптоми, дори дребни неща като промяна във теглото, апетитът, жаждата, кожни изменения и т. н. всичко има значение. Имате ли някакви хронични заболявания, наследствена предразположеност и др. Как се движи темп. през деня, спада ли, по кое време повлиява ли се от антипиретици? Косата какво имате пред вид под окапване- как пада малко, много на петна или общо. От кога започна всичко и т. н.
Така без подробности и със две изречения няма как да се прецени.

816.   Пртевени са ми изследвания на щитовидната жлеза, всичко е нормално. Не работя, температурата не ми го позволява. Постоянно ми е лошо, усеща се темепературата, която е 37 през целия ден. Въобще не спада. Не се влияе от лекарства, пила съм най-различни - не помага. Напълняла съм с 10кг за 4 години откакто съм болна, от скоро нямам никакъв апетит. Почти не се храня. Косата ми пада общо, може да се каже че доста пада. Така съм вече 4-та година. Гинекологично имам паренета, които не минават. Обикаляла съм по лекари /гинеколози/, изписват глобули или някакви лекарства, но съм на същото положение. Втора пап група бях преди 2 години. Превени са ми изследвания за микоплазма, уреаплазва и хламидия. Хламидията преди две години излезна положителна, пила съм сумамед за нея. Сега всичко е нормално, отрицателни са тестовете.

817.   Здравейте, пиша тук с надежда някой да ми даде съвет още какви изсследвания да си направя. Аз съм на 33 год, казвам се Ева. В началото на януари изкарах ларингит и във връзка с това започнах да си меря температурата, оказа се, че поддържам 37. 2-37. 3. В продължение на два месеца си направих следните изследвания: двукратна ПКК, АСАТ/АЛАТ, С-реактивен протеин, урокултура, снимка на бял дроб, ТБ Спот тест, вагинален и цервикален секрет, изследване за хламидии, носен и гърлен секрет, както и посещение при стоматолог. /не съм правила панорамна снимка нза зъбите/. От всички изследвания се оказа, че единственото отклонение, което имам е находка на стафилококус ауреус в гърлото. По това време-в края на февруари температурата ми за около седмица се движише м/у 36. 5-36. 8. За стафилокока ми изписаха Азитрокс, 500 по 1x24, за три дни. Започвайки Азитрокса настинах и в следващите дни, докато го приемах температурата ми започна плавно да се покачва на 37, 37. 1, 37. 2- първоначално вдигах на обяд и следобяд си падаше, но седмица по-късно започнах да я поддържам отново. Сега поддържам 37. 2-37. 3, само ве4ерно време пада и за разлика от преди, когато вечер падаше до 36. 5, сега пада най-много до 36. 8-36. 9. Видях по-нагор, че се пита за домашни любимци-имам заек. Надявам се, някой да ми даде идея какво още да изследвам.

818.   Здравейте 816, така написано не ми става много ясно. Темп. ви е ниска/гранична/ не би трябвало да я усещате толкова силно. Щом сте неработоспособна очевидно има и още нещо. Причините могат да са много ето някои от тях. Проблеми със щитовидната жлеза, анемия, диабет, възпаление на яйчниците, венерически заболявания, бронхопневмония, увеличение на надбъбречната жлеза, нива на естроген и тестостерон/андостендион/, интоксикация от бактерии или тежки метали.

Изникват някои въпроси:

1. Не е ясно каква ви е гинекологичната диагноза има ли възпаление и метаплазия на шийката на матката и каква ви е диагнозата за да ви дават таблетки и глобули? Има ли проблеми със цикълът?
Би трябвало да повторите цитонамазката. Преди 2 години е стара информация, трябва да се види сега дали има изменения.

2. Хемоглобинът и желязото във норма ли са? /някакви отклонения във кръвната картина също?
3. кръвната захар във норма ли е?
4. има ли някакви други ендокринологични проблеми?
5. Белият дроб как е? Хламидия пнеумония -евентуално. Манту за всеки случай.
6. Бъбреците и черният дроб във норма ли са?
7. Зъбен статус?
8. Сега не работите, но преди да започне всичко сте работили. Там има ли ли сте контакт със някакво лъчение, или други вещества които могат да са оказали влияние.

819.   Здравейте 817, стафилокок /предполагам ЕСА/ не се лекува за три дена, точно обратното за три дена може да се обостри. Стафилококовото носителство изобщо не е безобидна работа. Особено при жени поради ежемесечните хормонални дисбаланси, раждания аборти, когато спада имунитетът. Стафилококът у нас е чест гост на хирургии и родилни отделения. Някои от носителите му си го носят още от бебета. Други от хирургична интервенция. Патогенът е много упорит и се налага продължително лечение до отрицателни посевки. Това което е във гърлото може да е също във синусите и зъбите. Там е добре да проверите синусите и зъбите със панорамна снимка. За съжаление във БГ няма конкретно лечение за това.
По надолу сме писали за това прочетете диалогът от номер 664. със В. Г. - подобен на вашият проблем. Ще ви се изяснят доста неща.

820.   Здравейте, започнах да чета коментарите от самото начало на темата, още преди близо 5 години. Установявам, че наистина е доста трудно да се даде правилна диагноза и лечение, както и че доста хора страдат от този проблем. Радвам се обаче, че има толкова съпричастни, солидарни и отзивчиви хора като вас.
Аз съм жена на 48 години /в менопауза съм/. Поддържам субфебрилна температура 37. 2 - 37. 4 вече половин година. Най-често се появява следобедите. Полазват ме тръпки по гърба, топли и студени вълни и треска. Понякога усещам лицето си горещо, а температурата в тези моменти е 37.
Мисля, че съм направила почти всички възможни изследвания, вкл. и изброените в многобройните коментари тук. Кръвна картина, Зъбен статус, Т спот тест, Манту, хормони, креатин -фосфо кинеза, ензими, хематологично изследване, тестове за алергии.... НИЩО...
Оперирана съм от рак на щитовидната жлеза преди 10 години. Щит. жлеза ми е изцяло премахната и съм на заместваща терапия с Л-тироксин.
Ходих на ирисова диагностика и от там получих диагноза - разстроена вегетативна нервна система.
Възможно ли е в това да се корени постоянното вдигане на температура?
Има ли някой от вас, който е открил решение на своя проблем?
Благодаря предварително!
М. Андреева

821.   Здравейте М. Андреева, възможно е да имате такива прояви от вегетативната нервна система. Може да пробвате със някакви успокоителни във след обедните часове да видите как ще се почуствате. Но, остава въпросът защо вег. ви нервна система реагира така.
Преживяли ли сте голям стрес?
Прекара ли ли сте тежка инфекция?
Нивата на Л-тироксин следите ли ги как са-възможно е предозиране или недостиг? Нивата на естроген /менопаузата/ и Л-тироксин трябва да се движат заедно. По малко естроген повече Л-тироксин и обратното-имайте предвид, че системата е динамична. Може да се наложи регулиране на дозите. Също така има след обеден ритъм на оплакванията и е добре да се проверят и нивата на Кортизол как се движат.
Във този смисъл възможно е ендокринологични проблеми да се отразяват на вегетативната нервна система - има ли други симптоми/оплаквания/?

822.   Здравейте на всички. И аз се присъединявам към вас. Януари месец случайно се хванах, че имам температура 37. Реших, че може да е ХИВ. Търсих ХИВ симптоми и освен температурата пишеше, че може да имам увеличени шийни лимфни възли. И взех, че си напипах. Ама си казах, че нещо пкихясвам и реших да не се занимавам. Началото на февруари се разболях. Личната ми каза бронхит и естествено антибиотик ми изписа. И пак започнах с меренето на температурата. Ректално най често 37. 5/6 ми даваше, а орално 37. 2/3 Побърках се и се убедих, че е ХИВ. Ходих в столичното РЗИ и правих тест. Обясних на жената от там, че преди 6 месеца съм имала рисков контакт и според нея е най добре бърз тест да направя. Беше отрицателен. Попитах я дали има смисъл да правя и венозен. Тя каза, че не. 6 месеца били достатъчен период и ако имало нещо щяло да си проличи. Същия ден правих снимка на бял дроб. Само по усилен рисунък излезе. Успокоих се и така. Обаче март покрай детето ми и аз пак се разболях. Кашлица. И се започна с температурата пак. Мерене, мерене по цял ден. Бях при личаната лекарка на майка ми, която е фтизиатър. Според нея нещо от фарингита кашлям. Пак антибиотик, но лимфите и температурата не се влияеха от антибиотика. Вцзех, че отхрачих малко кръв. В туб диспансера бях. Там пак ми правиха снимка. Пак излезе усилен рисунък според лекаря от цигарите. Манту и храчка дадох. И двете отрицателни. Обаче температурата си седи. Лимфите също. Махнах цигарите и сутрешната кашлица изчезна. Забравих да спомена, че от декември съм с хрема. Ту се появява ту изчезва. Началото на този месец бях при личната ми лекарка. Казах и е още продължавам да поддържам температура и за лимфните възли. Тя ги опипа и каза, че не вижда да са увеличени по злокачествен начин. Все пак ми даде направление за хематолог. Отидох и и казах на хематоложката, че с тези лимфни възли и субфебрилната температура най вероятно имам лимфом. Тя отвърна, че без биопсия няма как да стане. Но първо ще търсим проблема на други места. Направи ми ПКК диференциално броене и още други показатели. Левкоцити 6, 5, утайка - 7, ц-реактивен протеин 0. 7 при норна по малко от 5. Тези АСАТ и АЛАТ в норма. Фибриноген - ОК. Само хемоглобина и желязото ми бяха малко в долна граница. Бях при УНГ и му казах за лимфите и според него е напълно нормално да ги имам тези лимфи там на врата понеже имам възпаление и ми е алергизирана носоглътката. Изписа ми капки по порчка и Аериус. Та според него лимфните възли могат да си седят така и 3-4 години. Видях ги хематоложката изследванията. Според нея са ОК. Изписяа ми желязо и другия месец пак на изследвания. И да си следя възлите. Снощи обаче си опипах и намерих и още един лимфен възел от ляво на шията. Другите 2 са ми от дясно много се изплаших. Вчер се бях нервирала за едно нещо и крещях, плаках, скубах си косата. Изведнъж пламнах цялата. Мерих си ректално температурата до 37. 9 ми стигна. Пих нурофен. По принцип моята темперантура сутрин е 36. 5/6/7 След около час след ставането започва да се вдига. И от 13ч. примерно като я меря аксиларно с живачен термометър по 8-9 мин ми е 37. 1 С друг живачен меря в ректума 37, 5/6/7. А с електронен като меря в устата 37. 2/3 и тащка по цял ден. Няма спадане тая пушщина. Иначе яко не мисля, че имам температура се чувствам добре. Единствено като се прибирам някъде отвън се чувствам по загрята. Иммам апетит. Обаче см в депресия. Само се ровя в нета, търся диагнози и си мисля най лошото. Прави ми впечетление, че като се прибера някъде отвън ми е по висока ректалната температура- С лед час спада с до 0. 2-0. 3 десети. Не знам защо така. Направих си сега експеримент. Преди час мерих ректално 37. 7 и орално 37. 2л Не бях обядвала още и пих парацетамол. Сега пак меря ректално 37. 6 е какво е това чудо да не иска да спада. Добре се чувствам в момента. Само ми се спи, но е нормално, защото аз вече и съня си разбих. Будя се нощем и запомчвам да мисля за болести и температулри.

Друго, което искам да отбележа е, е съм подложена на стрес. Септември 2013г. детето ми тръгна на тгрдина и е все болен. Даже и в момента е болен. Много нерви троша с неговото разболяване. Преди Нова година ме съкратха от работа. Доста тежко го изживях. Плакх сигурно 2 дни. Самотен родител съм. Нямам мъж до себе си. Секс не правя от лятото. Отделно със семейството ми сме в чести дразги. Преди да си я хвана тази температура и да се появи това всичко огромен гняв имах към всички около мен. Вечно бях ядосана. Сега пък съм много уплашена от тези болести.

Нямам и 30 години и мисля, че скоро ще умра. Много се притеснявам за всичко. Само чета за болести и по цял ден си меря тъпат температура. Моля Ви кажете ми какви изследвания още да си направя. Много съм зле.

823.   Здравейте на всички. И аз се присъединявам към вас. Януари месец случайно се хванах, че имам температура 37. Реших, че може да е ХИВ. Търсих ХИВ симптоми и освен температурата пишеше, че може да имам увеличени шийни лимфни възли. И взех, че си напипах. Ама си казах, че нещо пкихясвам и реших да не се занимавам. Началото на февруари се разболях. Личната ми каза бронхит и естествено антибиотик ми изписа. И пак започнах с меренето на температурата. Ректално най често 37. 5/6 ми даваше, а орално 37. 2/3 Побърках се и се убедих, че е ХИВ. Ходих в столичното РЗИ и правих тест. Обясних на жената от там, че преди 6 месеца съм имала рисков контакт и според нея е най добре бърз тест да направя. Беше отрицателен. Попитах я дали има смисъл да правя и венозен. Тя каза, че не. 6 месеца били достатъчен период и ако имало нещо щяло да си проличи. Същия ден правих снимка на бял дроб. Само по усилен рисунък излезе. Успокоих се и така. Обаче март покрай детето ми и аз пак се разболях. Кашлица. И се започна с температурата пак. Мерене, мерене по цял ден. Бях при личаната лекарка на майка ми, която е фтизиатър. Според нея нещо от фарингита кашлям. Пак антибиотик, но лимфите и температурата не се влияеха от антибиотика. Вцзех, че отхрачих малко кръв. В туб диспансера бях. Там пак ми правиха снимка. Пак излезе усилен рисунък според лекаря от цигарите. Манту и храчка дадох. И двете отрицателни. Обаче температурата си седи. Лимфите също. Махнах цигарите и сутрешната кашлица изчезна. Забравих да спомена, че от декември съм с хрема. Ту се появява ту изчезва. Началото на този месец бях при личната ми лекарка. Казах и е още продължавам да поддържам температура и за лимфните възли. Тя ги опипа и каза, че не вижда да са увеличени по злокачествен начин. Все пак ми даде направление за хематолог. Отидох и и казах на хематоложката, че с тези лимфни възли и субфебрилната температура най вероятно имам лимфом. Тя отвърна, че без биопсия няма как да стане. Но първо ще търсим проблема на други места. Направи ми ПКК диференциално броене и още други показатели. Левкоцити 6, 5, утайка - 7, ц-реактивен протеин 0. 7 при норна по малко от 5. Тези АСАТ и АЛАТ в норма. Фибриноген - ОК. Само хемоглобина и желязото ми бяха малко в долна граница. Бях при УНГ и му казах за лимфите и според него е напълно нормално да ги имам тези лимфи там на врата понеже имам възпаление и ми е алергизирана носоглътката. Изписа ми капки по порчка и Аериус. Та според него лимфните възли могат да си седят така и 3-4 години. Видях ги хематоложката изследванията. Според нея са ОК. Изписяа ми желязо и другия месец пак на изследвания. И да си следя възлите. Снощи обаче си опипах и намерих и още един лимфен възел от ляво на шията. Другите 2 са ми от дясно много се изплаших. Вчер се бях нервирала за едно нещо и крещях, плаках, скубах си косата. Изведнъж пламнах цялата. Мерих си ректално температурата до 37. 9 ми стигна. Пих нурофен. По принцип моята темперантура сутрин е 36. 5/6/7 След около час след ставането започва да се вдига. И от 13ч. примерно като я меря аксиларно с живачен термометър по 8-9 мин ми е 37. 1 С друг живачен меря в ректума 37, 5/6/7. А с електронен като меря в устата 37. 2/3 и тащка по цял ден. Няма спадане тая пушщина. Иначе яко не мисля, че имам температура се чувствам добре. Единствено като се прибирам някъде отвън се чувствам по загрята. Иммам апетит. Обаче см в депресия. Само се ровя в нета, търся диагнози и си мисля най лошото. Прави ми впечетление, че като се прибера някъде отвън ми е по висока ректалната температура- С лед час спада с до 0. 2-0. 3 десети. Не знам защо така. Направих си сега експеримент. Преди час мерих ректално 37. 7 и орално 37. 2л Не бях обядвала още и пих парацетамол. Сега пак меря ректално 37. 6 е какво е това чудо да не иска да спада. Добре се чувствам в момента. Само ми се спи, но е нормално, защото аз вече и съня си разбих. Будя се нощем и запомчвам да мисля за болести и температулри.

Друго, което искам да отбележа е, е съм подложена на стрес. Септември 2013г. детето ми тръгна на тгрдина и е все болен. Даже и в момента е болен. Много нерви троша с неговото разболяване. Преди Нова година ме съкратха от работа. Доста тежко го изживях. Плакх сигурно 2 дни. Самотен родител съм. Нямам мъж до себе си. Секс не правя от лятото. Отделно със семейството ми сме в чести дразги. Преди да си я хвана тази температура и да се появи това всичко огромен гняв имах към всички около мен. Вечно бях ядосана. Сега пък съм много уплашена от тези болести.

Нямам и 30 години и мисля, че скоро ще умра. Много се притеснявам за всичко. Само чета за болести и по цял ден си меря тъпат температура. Моля Ви кажете ми какви изследвания още да си направя. Много

824.   Номер 821, за мен страдаш на нервна почва. Намери някой да ти гледа децата и щом имаш здравни осигуровки, потърси клиника за депресии. Помагат много! Скапал ти се е организма от притеснения и глупости. Ако не искаш да ходиш в клиника, дай децата да ги гледа бащата или баба и отивай при приятелка някъде, по възможност на село, на планина или море и цял ден спане и почивка.
СПРИ ДА СИ МЕРИШ ТЕМПЕРАТУРАТА, ДА ХОДИШ ПО ЛЕКАРИ и дай възможност на организма ти да се регенерира за едни 6 м. спокойствие - спане, здравословна храна и разходки.
В момента си вредна и за детето. По-добре да са 6 м. в институция или приемно семейство, вместо да те гледат как се разпадаш. Най-добре е да отидеш някъде с детето - пак на село, ако е възможно, където да си починете.
Задължително си отпочини, защото и работа не можеш да намериш така.
На есен хвани и ваксинирай себе си и детето си против грип, защото тези грипове много отслабват организма и накаря се развиват какви ли не болести.
Нямаш някаква застрашаваща здравето ти супер температура, остави тялото ти да се бори, но му осигури ПОЧИВКА И СПОКОЙСТВИЕ и вместо за лекари си давай парите за хубава храна и почивка.

825.   Здравейте 823, излишно си внушавате все лоши болести. Ако имахте нещо от споменатите болести щяхте да имате влошено общо състояние, втрисане изпотяване, тежка умора, за лимфом и сърбежи по тялото. Всичко това щеше да има отражение във кръвната ви картина, а тя си е наред. При вас не виждам такива тревожни неща каквито си ги мислите, нямате симптоми за това. Успокойте се малко, прекалено сте уплашена и със нестабилна нервна система. Разбира се може да има някаква малка инфекция във УНГ от която да се увеличават лимфните възли. Но не е нищо фатално или животозастрашаващо.
Предполагам, че във носоглътката ви има някаква бактерийка. Добре е да пуснете микробиологично изследване от носът и гърлото да видите дали там няма да излезе нещо и ако е така към какви антибиотици е чувствително. Сутрин на гладно без да сте пили, яли нищо, без да сте си мили зъбите и духали носът. Може да проверите и зъбите, възможно е и там да има нещо. Един неправилно направен зъб може да даде такива оплаквания без да е фатално.
Нещо дребно е и излишно се тревожите, забравете тези мисли за смърт и фатални болести-само си внушавате. Като сте по нервна и тревожна изпивайте по някое валерианче /нещо леко успокоително/ за да се отпуснете.

751-800 от 1096