Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

701-750 от 1096

720.   Здравейте, Д-р Ив. П аз съм Сиси. Тази хемокултура, трябва ли да постъпя в болница ли за да ми я направят. И към кое отделение да се обърна? При трикратна хемокултура ще се разбере ли със сигурност имам ли х. сепсис или не е задължително? Благодаря.

721.   Уважаема г-жо Сиси, съберете финала на 682 и 706, добавете между тях латинското име от 704 и ще получите отговор на въпросите, които задавате в 693. А не отлагайте при посещението си в София, да се консултирате с хабилитирано лице от Майчин дом и, ако Ви предложат хоспитализация и изследвания, приемете ги. Невъзможно е да бъда по-ясен. Да се надяваме, че сега вече ще намерите правилното решение.

722.   Г-жо Сиси, коригирайте поведението си и го направете по-активно като същевременно съберете финала- латиница на 687 и латиницата на 704, и след тях поставите цифрите на 706. Получавате отговори на зададените от Вас въпроси. Седмицата върви и Ви е необходима квалифицирана помощ, такава ще намерите в Майчин дом - София. Абстрахирайте се от написаното в 721. Целият форум се стреми да Ви помогне.

723.   Здравейте, Д-р Ив. П. аз съм Сиси. Д-р Peshev не успях да открия в Хасково, но Д-р Стоев да, предстои ми преглед. Исках да попитам нещо много важно на, което никой не ми отговаря. С трикратна хемокултура със сигурност ли ще покаже наличие на инфекция? И задължително ли трябва да остана в болница, защото имам позната, която работи в микробиология, а въпроса ми е през какъв интервал от време трябва да се вземе кръв с две думи, ако се договоря с нея може ли тя, да ми я направи. Благодаря. Поздрави.

724.   Уважаема г-жо Сиси, прочетете внимателно 722 и ще разберете, че този, когото търсите и не намирате трябва да бъде сглобен от 722. Д-р Iv. P.

725.   Здравейте.
От 2 месеца поддържам температура, която варира постоянно от 36, 7 до 37, 5. Когато започне да се покачва много рязко получавам сърцебиене и имам чувството, че ще припадна. Усещам я, когато започне да се покачва. Правих си изследвания - руе-то беше в норма, щитовидната жлеза - също, . панорамната снимка на зъбите - също, ходих и на ехограф - всичко беше добре. Единствено имам завишени левкоцити на изследванията на кръвта, а в урината левкоцитите са 2но над нормата - 8, а еритоцитите са много. Тази температура ще ме побърка. Чувствам се отпаднала, разсеяна, не мога да върша нищо като хората, ставам без желание сутрин вече. Личната лекарка ми предписа Таваник, защото като видя как са ми завишени левкоцитите и еритоцитите си помисли, че може да има някаква пикочна инфекция. Почти го изпих вече, но вместо да ми стане по- добре, ми става по- зле- температурата ми остава висока повече време откакто го пия, вместо да се понижава. Правила съм си и експерименти измеря я един път - 37, след 10 минути пак я меря - 36, 7, след 10 минути пак- 37, 2. Какво може да предизвиква такава температура? Първият път като ми се появи имах много ускорен пулс, за около 2 часа, а температурата се покачи до 38, но това беше преди 2 месеца. Бях и на кардиолог - казаха ми, че нямам проблеми със сърцето като ми направиха кардиограма. Ако някой е имал такъв проблем, моля да сподели как го е излекувал, или ако някой има предположение, моля да ме посъветва на какво може да се дължи всичко това.

726.   Здравей 725, по описанието може да са много неща.Но, на първо четене според мен трябва да посетите добър Хематолог .Има вероятност за хематологично заболяване например -полицитемия .
Добре е също така да посетите Нефролог и да видите и Белият дроб как е.

Дайте малко повече информация за изследванията които сте правили и симптомите които усещате-например сърбеж,зачервявания.Имате ли хронични заболявания.Роднини със наследствени заболявания.Приемали ли сте някакви медикаменти.Имате ли досег със животни и природа.Каква възраст сте.Наскоро прекарани заболявания,хирургични интервенции. И всичко за което се сетите.

727.   Д-р Ив. П. Уважаема 725 ,посетете неФролог и неВролог.

728.   Дъщеря ми има същият проблем и не знам към какъв доктор да се обърна!Моля отговорете ми

729.   Здравейте 728, няма определен доктор за такова нещо. Може да е всичко-всяка болест, именно затова е трудна диагнозата. Започва се от личният лекар и се минава през много специалисти. Разбира се трябва добре да се описват симптомите и др. неща.

730.   От авторката на 725-
Към д-р Ив. П. - доколкото съм запозната нефролога може да ми прегледа бъбреците. Нали пих Таваник за тях и ходих на ехограф. Нужно ли е при това положение да се обърна и към такъв лекар? Пак за нефролога - правиха ми снимка на белите дробове, описанието под нея гласеше - без особености.
До номер 726- амиосвен гореспоменатите изследвания, ще ми правят и за автоимунни заболявания и туберколоза утре. Нямам сърбеж или зачервявания, но вчера ми стана пак много гадно- температурата ми се повиши за много кратко време стигна до 37, 5 имах учестен пулс до 130 удара в минута, при положение, че пия Верапамил от 40 мг. Последния кардиолог, при когото бях като видя снимката на белите дробове ми каза, че имам хроничен бронхит, другите лекари като са я виждали не са казвали подобно нещо. За роднините - не съм много сигурна - майка ми има проблеми със ставите и с белите дробове. Баба ми беше прекарала 2 инфаркта и 2 инсулта, не знам колко са наследствени тези неща, простете ми за невежеството. Не съм приемала никакви медикаменти преди да започна да вдигам температура и да имам сърцебиене. Не съм имала допир до животни и природа, или поне не повече от по принцип. На 21 години съм, не беше скоро последния път, когато боледувах, даже не помня кога точно беше, може би зимата някъде, а проблемите са ми от 2 месеца. Не са ми и оперирали от нищо -никога. Бях и на гинеколог - каза ми, че съм гинекологично здрава. От вчера, когато получих пак високата температура и сърцебиенето - започнах да имам болки в сърдечната област и между гърдите, както и не знам дали си въобразявам, но малко и в белите дробове и гръбнака. Не се сещам за друго...

731.   Здравейте 730, .
Малко объркано пишете, но да видим какво се разбира до тук.
Значи задължително хематолог да видим какво ще каже за високите еритроцити и левкоцити. Трябва да пусне още изследвания във връзка със тях. Високите нива на еритроцити могат да претоварват съдовата система и да имате такива усещания. Това е само предположение засега.
Може да се пусне и едно изследване за ТБ, но там има и други симптоми които засега не са описани при вас.
Имате ли увеличени лимфни възли?
Авто имунните болест са много, не знам за кои точно говорите-някакви съдови или други?
Казвате, че баба ви има инферкти и инсулти, на каква основа са - във връзка със белодробна емболия, съсирването на кръвта, сърдечни болести и др.?
Майка ви има белодробен и ставен проблем-, но какъв - не разбирам?

От изследванията ви да разбирам ли, че сте ходили при ендокринолог и сте отхвърлили щитовидна жлеза и надбъбречни жлези/кортизол, адреналин/, паращитовидни жлези/паратхормон/?
От НеФрологът пуснати ли са показатели като креатинин, ренин, електролити и др. за да се види бъбречната функция?

Пишете много общо и няма как да се ориентирам. Не само аз, но и лекарите. Кръвна картина има от 5 и 55 показателят-кои са изследвани при вас не се знае. Забравете общи понятия като например-, , проблем със белият дроб" - кажете точно какъв е проблемът. Не си помагате когато обяснявате общо, само може да се гадае и със години да се правят изследвания наслуки.

Засега изчакайте изследванията на Хематологът, от там нататък ще се види каква ще е насоката към коя система или диагноза.
Вариантите са много, ще стане бавничко. Заредете се със търпение и продължавайте да търсите докато откриете къде точно е проблемът.

732.   От авторката на 730-
Нямам увеличени лимфни възли, или поне така каза инфекциониста. Ами за автоимунните не знам - пуснаха ми изследвания и за 2 от тях, ще си чакам скоро резултатите. Не знам от какво точно бяха провокирани инафарктите при баба ми, съжалява, тя не е измежду живите от отдавна. Майка ми има ХОП и за ставите не съм сигурна, нещо като изтъняване. Не съм ходила на ендокринолог, но личната ми лекарка ми пусна изследване на хормона TSH, който беше в нормата и реши, че тъй като е в нормата, нямам проблеми с щитовидната жлеза. За бъбреците съм пила Таваник, а на ехографа нищо не се показа, че и8ма проблеми. Показатели като креатинин, ренин, електролити никой не ми е пускал, само еритоцити и левкоцити в урината, които не бяха много добре и затова пих Таваник. На кръвта са ми изследвани само левкоцитите, които бяха завишени, друго не...

733.   Пак от авторката на 730-
Имам и още един въпрос - правих си снимка на белите дробове, казаха ми, че си личи че съм пушач, (пушех доста години) но снимката е без особености. Въпроса ми е - възможно ли е да имам сърцебиене, температура и да ми се гади, защото пуших много време (не пуша от 3 седмици вече, но симптомите ми продължават)?

734.   Здравей 730, тези завишени левкоцити и еритроцити само във урината ли са? Заблудих се защото мислех, че са във кръвта и затова ви изпратих при хематолог. Явно не съм ви разбрал. (Левкоцитите във кръвта означават възпалителен процес). Ако са само във урината Л Ер. положението е различно. Тогава е задължително да посетите нефролог и уролог, както и да ви пуснат креатинин и електролити, ренин може и чернодробни ензими.
Пускали ли сте стерилна урина, ако ли не ще е добре да пуснете, като прочетете изискванията при взимането и-така ако има някоя бактерия във урината ще се види каква е.
Усещанията във сърцето много често се дължат на щитовидна жлеза, също и на хипералдостерон, надбъбреци също могат да дадат такива оплаквания.
Само едно тсх нищо не означва, има и Т3, Т4-антитела, оглежда се жлезата на ехограф за изменения. Има и други жлези със вътрешна секреция.
Очевидно има някакъв възпалителен процес /възможно е -бъбречен, урологичен- от там и температурата/на който таваника не е повлиял изобщо.
Правиха ли ви Манту или още не са ви правили?
По въпросът за спирането на цигарите, ако се спрат рязко цигарите се нарушава цялата химия във тялото. По този механизъм могат дори след месеци и години да се отключат автоимунни болести, нарушения на жлезите със вътрешна секреция, проблеми със кръвоносните съдове и респективно сърцето. Саркоидоза, крон, улцерозен колит и куп други болести. Нагледах се на такива пациенти. Цигарите трябва да се спират постепенно за да може тялото да се приспособи към промяната. Минималният срок е три месеца.
Може да имате сърдечно съдови усещания във връзка със спирането на цигарите.

Но, чак температура от спирането на цигарите е трудно да имате, освен ако не се е отключила друга болест.

735.   Послепис:
изследване за Уреаплазма/микоплазма/ - много е разпространено, особено сред млади хора.
Също да споменем и хламидията.

736.   От 730 до 734-
Ами в урината левкоцитите бяха 7-8 при 4-5 нормално, а в кръвта бяха 9, 7 (леко завишени). Еритоцити ми изследваха само в урината (стерилна урина дадох). Креатинин, електролити, ренин, и чернодробни ензими - тези ги чувам за първи път, а никой лекар ми е казал, че трябва и те да се правят. Урина, както споменах вече, пусках даже 2 пъти, стерилна и 2та пъти, 2рия път беше с много завишени левкоцити и еритоцити и белтък, а чвия път имаше също следи от белтък. Ами, относно TSH, като лекарите видяха, че е в норма, изключиха проблема с щитовидната жлеза из цяло и не са ме пращали за други изследвания за хормони. Манту ми правиха - то беше 10 милиметра (в нормата). А относно цигарите първият път като получих сърцебиене, температура и мускулите ми се отпуснаха, още си пушех. След това в продължение на месец и седмица някъде ги намалях цигарите и чак тогава ги спрях. А правиха ми и изследвания за 2 автоимунни болести - AST и Ревма фактор (WS), казаха ми, че са в нормата. От седмица, след като един ден имах през цялото време сърцебиене и температура 37, 5, започнах да усещам тъпа болка в белите дробове и тежест в гърдите. Както вече казах - снимката ми на белите дробове е без особености. Имам направление от личната лекарка за София и имам познати в Трета градска болница. Дано там резберат от какво са провокирани проблемите ми.

737.   Здравейте 730, сега ми се изясниха нещата. Това което са ви пуснали е ревма фактор -за ревматизъм и антистрептолизинов титър за стрептококова инфекция. Това по скоро е за болки във ставите и носителство на стрептокок който може да повлияе на ставите и сърдечният мускул. Това не изчерпва другите мускулни болести. Изследванията са ви доста непълни, общо взето гледат да си спестят изследвания.
Може да пуснете едно изследване за уреаплазма за всеки случай, да видите дали там няма да изникне нещо. След като във стерилната урина няма бактерии, но има левк., еритр., белтък- това навежда на мисълта за бъбречно -урологична инфекция. Креатинина е за бъбречната функция, ако е във норма значи там всичко е наред. Електролитите са водно солевият баланс- в смисъл доколко се преработват /натрий, калий, хром и др. / изхвърлят или остават във кръвта. ако и там всичко е наред и са във норма значи няма проблем със бъбречната функция и респективно черният дроб. Защото примерно една малка промяна във калият веднага би се отразила на сърцето. Нещата са свързани. Само така може да знаете дали имате правилна бъбречна функция.

Тези отпускания на мускулите как точно протичат, и със? И сърцето също е мускул-напишете точно какво усещате и за колко време-може и да е свързано със мускулите, тогава се правят много специализирани изследвания във тази насока.

738.   Послепис :Как са кръвното ви налягане и пулсът като нормално състояние и по време когато имате сърцебиене?

739.   Ами, пулсът е около 130, а кръвното 140 на 90, когато имам сърцебиене, а когато нямам кръвното е 100 на 60, а пулсът до 90, преди да започне да ми става лошо не съм си мерила пулса и не знам колко ми е бил.

740.   Към номер 737 -
Ами, значи като започва да ми става гадно всичко протича така - Както си седя изпитвам това чувство, когато например човек става рязко от стола, слухът ми намалява за момент, причернява ми пред очите, облива ме топла вълна. След това започва сърцебиенето с пулс до 130 напоследък, 1вият път като ми стана така пулсът беше до 180. След това започват да ме обливат топли и студени вълни и ако си премеря температурата разбирам, че се е покачила до 37, 5 за много кратко време. Усещам как мускулите ми започват да се отпускат и става невъзможно да изкача дори няколко стълби, защото не ме държат краката и имам чувството, че ще припадна. Продължава около 2-3 часа това състояние. Повтаря се 1-2 пъти в седмицата, пия Верапамил от 80 мг, който не ми помага, когато съм в такова състояние. През останалото време от седмицата си поддържам температура 37, 1-2, нямам много силно сърцебиене, но си усещам сърцето или ако направя най- незначителна физическа дейност, като например да се протегна за бутилка вода за няколко секунди се появява малко сърцебиене. Последния път като ми лошо (с много сърцебиене и температура), това продължи повече от 3 часа - някъде около 8 часа и оттогава започнах да усещам тежест в гърдите и болка в белите дробове, без да кашлям, а и преди не съм кашляла.

741.   А, забравих да спомена, че и ми се гади много от време на време, но без повръщания.

742.   Здравейте 730, ще се опитам да ви обясня логиката на нещата според мен. Пристъпите ви са провокирани от рязко покачване на кръвното налягане. Очевидно по принцип сте със ниско кръвно налягане и рязката промяна до стойностите които казвате води до гадене, причерняване, слабост, сърцебиене-високият пулс и всички симптоми които описвате. Казано по просто рязко качвате кръвното. Млад човек сте, сърцето ви е здраво, също и кръвоносните съдове. Въпросът е кое причинява тези скокове на кръвното налягане. Причините могат да са много, но наличието на темп. говори, че вероятно е някаква инфекция. При високо кръвно първото което се гледа след сърцето са бъбреците. Те имат пряка връзка със кръвното налягане. При вас има такива индикации затова е необходимо да се консултирате със нефролог, който да назначи допълнителни изследвания.
Следващото са белите дробове, не винаги там нещата протичат със кашлица. Една белодробна емболия, хламидия пнеумония, микоплазма и т. н могат да протекат и без кашлица. Във тази връзка каква е болката която имате и колко време?
Мисля, че не трябва да отлагате прегледът при нефролог като му обясните всичко подробно.

743.   Ами, гледаха ми бъбреците на ехограф и казаха, че всичко е наред с тях. Не кашлям, най- много 1 пъти на ден, което предполагам, че се дължи на спирането от цигарите. Ами, болката в дробовете не е остра, а тъпа и почти постоянна, особено ако съм легнала. Усещам и тежест в гърдите от седмица и половина вече.

744.   Здравейте 730, това, че са ви гледали бъбреците означава, че отвън изглеждат нормално т. е. нямат изменения които да са видими. Но дали функционират правилно или имат скрита инфекция/например микоплазма/-това на ехограф не може да се види. Бъбреците са много фина материя и затова за тях има отделни специалисти които разбират от тази материя. Не знам защо разчитате само на мнението на личният лекар, за такова нещо трябва тесен специалист. Факт е, че във урината има неща които Не трябва да са там. Само един ехограф нищо не означава.
За белите дробове, ако има някаква емболия това на рентген не може да се види, трябва и да ви преслушат на слушалка. Има бронхити които могат да протекат във скрита форма. Бял дроб-сърце имат пряка връзка.
За уреаплазмата, микоплазмата, хламидия пнеумония и трахоматис вече писах по нагоре-това са все инфекции които могат да протичат скрито. При такива неща се пият специализирани серии от антибиотици. Със един таваник за няколко дена нищо не става.

745.   От авторката на 730 - към 744
Относно отпускането на мускулите- то вече се появява и когато температурата ми е 37, усещам слабост в тях, нещо като мравучкане отдолу на стъпалата и петите, които също усещам много отпуснати, усещам и отпуснатост в краката (около коленете), става ми трудно да вървя. Проблемите със сърцебиенето, температурата, гаденето, и онези пристъпи, ако мога така да ги нарека, когато сърцебиенето, температурата и другите неща, които съм писала по- нагоре се усилват, още са налице. Ходих в 3-та градска болница, там ми гледаха щитовидната жлеза на ехограф и във вторник имам час при кардиолог. Много се колебая дали да отида там или да говоря с един познат лекар в Сити Центъра.
Ами, разчитам на мнението на личния лекар, който и ми предписа Таваника като ми видя изследванията, защото не желае да ми дава направления, а аз нямам възможност да си плащам постоянно частни прегледи.. На слушалка са ме слушали инфекционист, кардиолог и отново личната лекарка, гледали са ми снимката и казват, че всичко е ок. Не може ли някой да ми каже болница в София, където могат да ми направят всевъзможните изследвания, защото имам направление за столицата, скоро изтича, а аз още не съм си решила проблема.

746.   Слабостта във мускулите и подсичането на краката ви е от резките промени във кръвното налягане.
Здравната ни система е много зле, и се пускат много малко изследвания.Ако не сте упорита и не настоявате няма да ви дадат направления.Вие имате право на такива искайте си ги и бъдете настоятелна.Не е работа наличният лекар да се прави на НеФролог- изобщо няма такова право,нито да ви предписва антибиотик за бъбреци.Това се предписва от специалист-виждате колко е несериозно отношението.ИМАТЕ ПРАВО-ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА И НАСТОЯВАЙТЕ.Ако трябва се обърнете към министерството по здравеопазването или асоциация за защита правата на пациентите - личната лекарка няма право да ви отказва направление.Ако вие не си искате няма кой да ви го даде.Разберете трябва ви много добър Нефролог.Ако той прецени може да ви приеме за няколко дни /3дена/във нефрология за да имат възможността да ви направят всички изследвания.

За болница /ще ви разочаровам/ която да ви направи всички изследвания - няма такава и затова е толкова трудно откриването на диагнозата.
Изследванията за уреаплазма/микоплазма и хламидия не се поемат от здравна каса,освен ако не сте лежащо болен-приет във болница.

747.   Здравейте. Моля за помощ и съвет. Случая е следния: 36 г. съм, мъж, 176 см 83 кг. Преди около месец ме ухапа нещо, което не видях какво е. Беше на закрито в кафене и бях с дълъг панталон. Само усетих нещо и като вдигнах крачола, отпред на глезена имаше малка точка кръв и лека болка. Не обърнах внимание. След 1-2 дена започна кръвоизлив около ухапаното, първо капиляри после стана синъо -червен кръвоизлив около 6-7 см. Имаше и болка и леко схващане по протежение на мускула надолу към петата. Много се притесних какво ме е ухапало. Отидох на кожен. Там ми изписаха оспексин, антихистаминов препарат и локален кортикостероид. Изпих си антибиотика, петното взе да изчезва, за 1 седмица горе долу се изчисти. И когато почти беше изчезнало започна едно прескачане на сърцето и стягане, ускорен пулс отпадналост, прилошаване. Прескачането на сърцето го видях и на домашен апарат за кръвно, който издава звук на всеки удар и като ми прескочи апарата мълчи а и на вената няма удар.. т. е не е само чувство за прескачане а си пропуска удар. Отидох на познат кардиолог, кардиограмата - нормална. Точно тогава не прескочи. И така няколко пъти. Пуснах кръвна картина, даже 2 през 1 седмица -
кр. картина: 24. 10. 2013 г
Хемоглобин 156 g/l М (140 - 180); Ж (120- 160)
Еритроцити 4. 64 T/l М (4. 50 -6. 00); Ж (4. 20 - 5. 40)
Левкоцити 12 G/l 4. 0 - 10. 0
Хематокрит 0. 454 l/l М (0. 40 - 0. 54); Ж(0. 36 - 0. 47)
Тромбоцити 206 G/l 150 - 450
MCV 98. 0 fl М (85 - 89); Ж (82 - 92)
MCH 33. 7 pg 26 - 31
MCHC 343. 0 g/l М (295 - 345); Ж (320 - 360)
RDW 13. 2 % 11. 5 - 14. 5
PCT 1. 440 l/l 0. 2 - 4. 5
MPV 7. 0 fl 7. 2 - 11. 5
PDW 16. 6 % 15. 5 - 30. 5
NEU 8. 98 10e9/L 2. 0 - 6. 9
LYM 2. 41 10e9/L 0. 6 - 3. 4
MONO 0. 547 10e9/L 0. 0 - 0. 9
EOS 0. 011 10e9/L 0. 0 - 0. 7
BASO 0. 057 10e9/L 0. 0 - 0. 2
NEU % 74. 8 % 37 - 80
LYM % 20. 1 % 10 - 50
MONO % 4. 56 % 0 - 12
EOS % 0. 092 % 0 - 7
BASO % 0. 473 % 0 - 2. 5
СУЕ 4 mm/h М (0 - 10); Ж (0 - 12)
С- реактивен протеин 3 /-/ ОТРИЦАТЕЛЕН mg/l 0 - 6
---------------------------------
седмица след това пуснах 2-ра и левкоцитите бяха паднали
------------------------------
Щитовидна жлеза:3. 11. 2013 г.
------------------------------
FT3 3. 150 pg/ml 2. 02 - 4. 43
FT4 1. 550 ng/dl 0. 93 - 1. 7
TSH 0. 928 uIU/ml 0. 27 - 4. 20

преди седмица пуснах пак TSH и беше 1. 25
биохимия и урина сутрин на гладно : 20. 11. 2013 г.
--------------------------
Глюкоза 5. 06 mmol/l
АСАТ 17. 55 U/I
АЛАТ 18. 89
урина:
Седимент ед. левкоцита, слуз
Белтък, Билирубин, Захар, Кетони, Кръв, Нитрити, : ( - ) Отрицателен
Уробилиноген: Неувеличен
Рh - 6. 0
Относително тегло 1015
Бях на инфекционист 2 седмици след случая, каза че нищо ми няма но пуснахме Лаймска антитела. Едното казаха че било на гранична стойност. МИналата седмица пуснах пак, imunoblot, чакам го другата седмица да излезе,
Междувременно още на 2-3 седмица след случая бях на психиатър защото общото мнение беше че е паническо разстройство сърдечна невроза.
Първо ми изписаха ксанакс ксетанор който не ми понесе - съвсем ми прилоша, с едно стягане в главата и горе долу по това време ми се счупи съня.
В смисъл уморен съм, лягам и като надрусан. Само подобие на дрямка хем сънувам хем съм в съзнание и разсъждавам и се въртя и помня всяка минута или не се унасям изобщо.
Без приспивателно/зопиклон/ съм в съзнание нон стоп.
Ксетанора се мъчих 1 седмица и го спрях. Втори психиатър: триттико 75 мг. Пия го от 2 седмици и освен странични ефекти полза няма. Стр. ефекти са много гадно стягане в главата и очите, замаяност и почнаха да ми падат космите по тялото. Последната седмица имам грипоподобни симптоми и субф. температура - до 37, 6
Накратко в момента имам следните оплаквания:
-безсъние - не съм спал от 1 месец вече. пия 1/2 зопиклон /вече 1 месец го пия/ и имам 4-5 часа жалко подобие на сън но си помня сънищата
-прескачане на сърцето и стягане.
-ускорен пулс. под 100 рядко пада. Кръвно -120-130/ 80. Пулса се вдига до 130 понякога и в покой.
-проблеми с паметта и вниманието - като свръхпреуморен човек, на автопилот. Незнам как не съм катастрофирал още.
-грипоподобни симптоми субфебр. темп. - следобед и вечер., запушен нос, гърло
-намален мускулен тонус
- сърцебиене при най малко усилие - 2 етажа стълби и ще ми изфръкне сърцето
- едно много гадно стягане в главата все едно съм на някакъв наркотик/незнам какъв не съм експерт., което май стана от тритико-то
- появи се/преди 3 седмици/ една миризма на тялото сладко-кисела/на застояло. Най -се усеща на краката но и под мишници и навсякъде, даже пръстите като си помириша я усещам. Мога да я сравня с миризмата на кир под ноктите на краката или като изтискаш инфектирана киста. Нещо такова.
- опадат/лесно се скубят космите по тялото. Психиатъра каза че е от тритикото и можело да спре.
Сега пия триттико 75 мг вечер, зопиклон 1/2 преди лягане., мента глог и валерян.
Пуснах си и посявка гърлен секрет и хемокултура евентуално системна кандидоза да търся. Чакам ги лаймската да излязат тая седмица.
Мисля да си пусна и крвна захар-профил когато мога че останах и без пари а и на работа трябва да се ходи.
Мислих си и за токсоплазмоза.
------------------------------
Извинявам се за дългия роман но съм зле, отчаян и незнам какво да правя. Не вярвам че е всичко от нерви. Много е, страшно е и няма светъл период дори секунда.
Дано някой помогне с идея/съвет. От Пловдив съм, мерси предварително

748.   Здравейте 747, много добре сте постъпили и изследванията които сте направили са били необходими. Възможно е да е било инфекция със съчетание със нещо друго. Хубаво е да изчакате лаймската болест. Ето какво ми направи впечатление във изследванията ви засега със малки промени явно сте във началото на нещо.

1. MSV-леко завишен обем на еритроцитите, MCH (средна хемоглобинова концентрация в еритроцита завишена.

2. леко завошени NEU 8. 98 10e9/L 2. 0 - 6. 9 -, ниски Еозинофилни гранулоцити (ЕОS) при много заболявания инефекции, стрес, но и при синдром на кушинг.

3. урина- ПХ - към алкална и относително тегло точно на границата за нефролитиаза и-
При стойности под 1015 на относителното тегло на урината се приема, че бъбреците не концентрират добре, състоянието се нарича хипостенурия, а при стойности под 1010 – изостенурия (състояние, при което бъбреците не разреждат, не концентрират, а урината става изотонична с кръвната плазма).

4. ТСХ - клони към хипертиоридизъм, доста е ниско за годините ви-нещо му влияе -може и друг ендокринологичен проблем или инфекция.

От симптомите:
1. Безсъние- възможни са промени във кортизоловите нива, стероиден диабет кушинг-връзка Хипофиза/главоболие/-надбъбреци -бъбреци. Също и промени във сърдечният ритъм на тази основа, мускулна слабост, главоболие.
Всички видове диабет, безвкусен, захарен, стероиден могат да доведат до промени във миризмата на тялото и податливост към всякакви инфекции, трудно зарастващи рани и т. н.
2. опадането на космите също освен на лекарството може да се дължи и на намаляване на гонадите. Което пък има връзка със другите жлези със вътрешна секреция.

3. На такава основа може да се развие всяка една инфек. или кандидоза която да доведе до температура.

4. това което пиете изобщо не ми харесва във вашият случай. Нещата са много прости ако имате невроза и приемате успокоителни след 1 седмица нещата ще се подобрят, ако нямате такава е обратното. Безсмислено е да се тъпчете със тях.
Зопиклонът добре-все пак трябва да спите и има полза, но за триттикотто съм твърдо против. Има страшно много странични ефекти. Отворете и прочетете за хипотензията, бради-тахикардията и ефектът на бъбреците, безсънието, токсичността.

Изобщо какви са симптомите от както го пиете? Възможно ли е част от тях да са от него?
Мисля, че един обикновен лексотан или деанксит би ви се отразил много по добре и е по леко като медикамент-не е токсично. Нямате толкова сериозен психичен проблем като биполярност, шизофрения за да се тъпчете със това нещо и да поемате рисковете от усложнения.

За зах. диабет ако не можете да направите профил. Може да изядете нещо сладко, въглехидратно и след един час да си пуснете кръвна захар. Не е сигурно, но ще добиете представа колко скача /или е нормална/захарта ви след ядене - именно това понякога остава скрито.
Според мен ви трябва много добър ендрокринолог/андролог/ и да изчакате лаймската. Също да видите как ще се чувствате без триттикотто.

Имате ли във родът си хора със хронични заболявания които може да са наследствени-помислете?

749.   Д-р Ив.П. до 747.Уважаеми ,ако решите ,направете консултация с проф.д-р Мариана Стойчева-зав. Инфекциозна клиника към ВМИ -Пловдив-бул." Пещерско шосе " 66,за изключване ухапване от кърлеж - марсилска треска.Последната се лекува с Ципрофлоксацин/ Ципробай /.

750.   Благодаря за съветите. Д-р Ив. П, Аз бях май точно при проф. Стойчева. Говорихме за Лаймска само и това пуснахме. За друго каза че нямам клиника.. А като седна да чета сам - има толкова много болести от насекоми... и много ме е яд че не помня за коя четох - ама точно всичко съвпадаше и не мога дас намеря статията:грипоподобни симптоми, сърдечни оплаквания, интоксикация, отпадналост, напрежение в очите, мушици и други аномалии със периферното зрение, най вече кардиологични и нервни оплаквания /от вчера ме мравучка и се схваща нерв/мускул? на лявата буза и под окото.. това се появи скоро а сутринта бях на очен и каза че нищо не вижда нередно. и други мускули имат спазми чат пат, трепкат.
.
748, благодаря... в рода нямаме нито диабетици нито някой с жлезата проблеми е имал.. Баща ми имаше рак на деб. черво ама го оправиха.. и той се храни нездравословно.. Друг не е имал нищо... От както пия тритикото е опадането на космите май и едно стягане в главата и съм като надрусан.
Значи като излезе Лаймската остава ендокринолог, но аз съм сигурен че е от ухапването... Не може толкова неща на куп да съвпаднат.. точно след ухапването....
И за миризмата да не говорим. Просто усещам как нещо ме трови отвътре. Краката ми се вмирисват за 2 часа а преди не беше така.
Ох ще откача вече. Така няма да изкарам дълго.
Незнам какво да пусна като изсл....
Освен да ида до София до нац. център за заразни и паразитни болести ей така на късмет... незнам при кой и дали има смисъл... в Пловдив в инфекциите явно немогат да ми помогнат повече от това.. Искам да намеря някой стар добър и опитен доктор който да ми каже пусни тия 5 неща, да го открием и да го утрепем... ама незнам къде и при кой

751.   Благодаря за съветите. Д-р Ив. П, Аз бях май точно при проф. Стойчева. Говорихме за Лаймска само и това пуснахме. За друго каза че нямам клиника.. А като седна да чета сам - има толкова много болести от насекоми... и много ме е яд че не помня за коя четох - ама точно всичко съвпадаше и не мога дас намеря статията:грипоподобни симптоми, сърдечни оплаквания, интоксикация, отпадналост, напрежение в очите, мушици и други аномалии със периферното зрение, най вече кардиологични и нервни оплаквания /от вчера ме мравучка и се схваща нерв/мускул? на лявата буза и под окото.. това се появи скоро а сутринта бях на очен и каза че нищо не вижда нередно. и други мускули имат спазми чат пат, трепкат.
.
748, благодаря... в рода нямаме нито диабетици нито някой с жлезата проблеми е имал.. Баща ми имаше рак на деб. черво ама го оправиха.. и той се храни нездравословно.. Друг не е имал нищо... От както пия тритикото е опадането на космите май и едно стягане в главата и съм като надрусан.
Значи като излезе Лаймската остава ендокринолог, но аз съм сигурен че е от ухапването... Не може толкова неща на куп да съвпаднат.. точно след ухапването....
И за миризмата да не говорим. Просто усещам как нещо ме трови отвътре. Краката ми се вмирисват за 2 часа а преди не беше така.
Ох ще откача вече. Така няма да изкарам дълго.
Незнам какво да пусна като изсл....
Освен да ида до София до нац. център за заразни и паразитни болести ей така на късмет... незнам при кой и дали има смисъл... в Пловдив в инфекциите явно немогат да ми помогнат повече от това.. Искам да намеря някой стар добър и опитен доктор който да ми каже пусни тия 5 неща, да го открием и да го утрепем... ама незнам къде и при кой

752.   Благодаря за подкрепата и съветите. Д-р Ив. П.. аз бях точно при доцентката и освен лаймска друго не каза...
748, благодаря.. тритикото го свързвам с едно стягане в главата, замаяност и съм като надрусан и това с по- лесното опадане на космите. Миризмата си е от преди това, но се усили. А в рода нямаме нито диабетици нито някой с жлезите да е имал проблем... Единствено баща ми имаше рак на д. черво ама сега е ок вече много години си е жив и здрав.... Та, общо взето само се появяват нови оплаквания без нищо да се оправи. Последно са тези схващания на мускули/нерви? и аномалиите с очите/периферното зрение, все едно минава нещо като си преместя погледа по бързо. И не като нормалните петна които всеки ги има, а по- силно. Сега чакам лаймска, холтер, хемокултура и утре може да отида да си пусна гл. хемоглобин, пкк дкк.. и една посявка от носа, че и там нещо се случва.. а токсоплазмоза или нещо подобно може ли да е? Аз го свързвам изцяло с ухапването обаче. Всичко започна 2 дена след това.. А и си имаше голям кръволизив около него. И капка кръв в момента на ухапване от нещото, каквото и да е било.. След това започна сърцето, прилошаването, миризмата, безсънието и другото.

753.   .. забравих да кажа че и много повече от обикновено ми пукат ставите, особено на десния крак, който ми е като леко схванат/възпален...? И ме болят и се схващат мускули без да съм ги натоварил.. Или пък ме боли без да съм го удрял.. И са с намален тонус. Ако миналия месец можех да направя 30 лицеви без да издъхна, сега мога 5 и край и ще ми изхвръхне сърцето..

754.   ... пак съм аз, 751, 753.. тази сутрин припаднах... а през нощта се събудих няколко пъти от изтръпвания и обезкървяване в ръката, без да съм я натиснал.... незнам какво да правя и къде да ходя и какво да пускам вече.... моля помогнете със съвет

755.   Здравейте 754, имате симптоми на пренасяни от кърлеж болести включително невропатията.Петното след ухапването също навежда на този извод.Тези тестове за лаймска колко дни след ухапването и взимането на антибиотика ги правихте?Може да се ограничи резултатът преди появата на антитела.Тестовете са доста относителни-имайте го предвид.Как се чувствахте по време на антибиотика?Ако е кърлежова инфекция е възможно подобрение при приемът-основно на доксациклин или др. широкоспектърен антибиотик.
След ухапването правиха ли ви Тетанус- би трябвало?
Същият ден или около кафето дали е имало тревни площи,бездомни кучета,вода или нещо такова,топло ли беше времето?До момента не знаем какво ви е ухапало-кърлеж,тигров комар,бълха,дървеница,паяк.Опитайте да си спомните същият ден къде сте ходили и каква беше обстановката около кафето.Ако сте минавали през тревни площи /около този ден/може и да е бил кърлеж-само като пример го давам.
Ако така или иначе пускате ПКК-пуснете и електролити за всеки случай.

Кръвоизливът около петното каква форма имаше?Имаше ли мишено подобна структура-петно,светла кръгла част и пак кръг от възпалена кожа?

756.   До 747.След като Вашият въпрос не може да бъде решен до момента ,потърсете помощ на по-високо ниво,ако имате възможност.

757.   ...747 съм пак... ами elisa за лаймска пуснах на втората или третата седмица, след като си бях изпил антибиотика... като започна всичко вече беше минал антибиотика/оспексин/ и петното беше взело да се разнася...imuniblot за лаймска пуснах на около 4-тата седмица и го чакам другата седмица.тетанус не ми направиха.кафето е точно до голям парк/на тепето..топло беше времето..преди кафето пренасях един стар диван, но не усетих нищо. усетих точно като ставах от кафенето и си вдигнах крачола и видях капка кръв, видя ми се светла и разредена..
пкк дкк от днес. 29.11:
Пълна Кръвна Картина * Профил Виж по-долу
Хемоглобин 155 g/l М (140 - 180); Ж (120- 160)
Еритроцити 4.74 T/l М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40)
Левкоцити 5.61 G/l 4.0 - 10.0
Хематокрит 0.470 l/l М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47)
Тромбоцити 202 G/l 150 - 450
MCV 99.2 fl М (85 - 89); Ж (82 - 92)
MCH 32.7 pg 26 - 31
MCHC 330.0 g/l М (295 - 345); Ж (320 - 360)
RDW 12.8 % 11.5 - 14.5
PCT 2.200 l/l 0.2 - 4.5
MPV 11.1 fl 7.2 - 11.5
PDW 13.0 % 15.5 - 30.5
СУЕ 6 mm/h М (0 - 10); Ж (0 - 12)
Глюкоза 5.18 mmol/l 3.0 - 6.0
Желязо 14.45 umol/l М (12 - 28); Ж (8 - 26)
СПИН ( HIV 1/2 ) * Профил Виж по-долу
HIV 1/2 стойност 0.275 S/CO (<0,9-Отр.)(0.9-1.0-Сива зона);(>1.0-Пол.)
HIV 1/2 интерпретация ОТРИЦАТЕЛЕН

също така ми се пукат разни капиляри по лицето и в носа. и като забърша с кърпа в носа, по нея
остава кафяво понякога с черни като съсиреци едни.
въпросната сладко кисела миризма се засилва..усеща се по краката и кожните гънки най вече но дори и на пръстите на ръката.. кръвоизлива беше елипсовидно неправилно петно надолу по крака.
мишена не видях.
756, къде да търся помощ от по високо ниво и от какъв специалист? в инфекциозна нищо повече не могат да ми кажат, нито личната нито невролози 2-ма...в софия звънях в националния център по вирусни и паразитни и казаха да си ходя в пловдив, нямало какво да ми кажат повече..

759.   ...747 съм пак... ами elisa за лаймска пуснах на втората или третата седмица, след като си бях изпил антибиотика... като започна всичко вече беше минал антибиотика/оспексин/ и петното беше взело да се разнася...imuniblot за лаймска пуснах на около 4-тата седмица и го чакам другата седмица.тетанус не ми направиха.кафето е точно до голям парк/на тепето..топло беше времето..преди кафето пренасях един стар диван, но не усетих нищо. усетих точно като ставах от кафенето и си вдигнах крачола и видях капка кръв, видя ми се светла и разредена..
пкк дкк от днес. 29.11:
Пълна Кръвна Картина * Профил Виж по-долу
Хемоглобин 155 g/l М (140 - 180); Ж (120- 160)
Еритроцити 4.74 T/l М (4.50 -6.00); Ж (4.20 - 5.40)
Левкоцити 5.61 G/l 4.0 - 10.0
Хематокрит 0.470 l/l М (0.40 - 0.54); Ж(0.36 - 0.47)
Тромбоцити 202 G/l 150 - 450
MCV 99.2 fl М (85 - 89); Ж (82 - 92)
MCH 32.7 pg 26 - 31
MCHC 330.0 g/l М (295 - 345); Ж (320 - 360)
RDW 12.8 % 11.5 - 14.5
PCT 2.200 l/l 0.2 - 4.5
MPV 11.1 fl 7.2 - 11.5
PDW 13.0 % 15.5 - 30.5
СУЕ 6 mm/h М (0 - 10); Ж (0 - 12)
Глюкоза 5.18 mmol/l 3.0 - 6.0
Желязо 14.45 umol/l М (12 - 28); Ж (8 - 26)
СПИН ( HIV 1/2 ) * Профил Виж по-долу
HIV 1/2 стойност 0.275 S/CO (<0,9-Отр.)(0.9-1.0-Сива зона);(>1.0-Пол.)
HIV 1/2 интерпретация ОТРИЦАТЕЛЕН

също така ми се пукат разни капиляри по лицето и в носа. и като забърша с кърпа в носа, по нея
остава кафяво понякога с черни като съсиреци едни.
въпросната сладко кисела миризма се засилва..усеща се по краката и кожните гънки най вече но дори и на пръстите на ръката.. кръвоизлива беше елипсовидно неправилно петно надолу по крака.
мишена не видях.
Също така имам и проблеми със зрението. Лека болка и напрежение в очите, невъзможност за дълго четене и съсредоточаване и движещи се обекти при преместване на погледа. Очния не откри нищо нередно.
Също и проблеми с паметта и съсредоточаването...
756, къде да търся помощ от по високо ниво и от какъв специалист? в инфекциозна нищо повече не могат да ми кажат, нито личната нито невролози 2-ма...в софия звънях в националния център по вирусни и паразитни и казаха да си ходя в пловдив, нямало какво да ми кажат повече..

760.   Уважаеми 756, вече Ви насочих, за изключване на кърлежова марсилска треска. При нея се взима кръв и се изпраща за изследване, преди в София. Под № 756 Ви написах какво е следващото ми мнение. Написах Ви и как се лекува марсилска треска, ако се окаже, че е тя и не е дала трайни увреждания върху определени органи. Не губете време. Не изпробвайте сам едно или друго лечение, плод на индивидуални изживявания от други личности.. Действайте максимално бързо и на максимално високо ниво.

761.   Здравейте 757, иследванията които сте правили сега са абсолютно излишни-пак са същите. При изследването за лаймска болест има инкубационен период във който да се появят антитела - след 26-29 ден от ухапването. Антибиотикът също дава отклонения във изследването, така че има вероятност да е недействителен резултатът или граничен както писахте по горе. Със тези капиляри има възможност за марсилска треска също. Може да сте ухапан по рано през деня, но инсектите изпускат вещество със като упойка и ухапването не се усеща. Чак когато се насмучат и паднат тогава може да усетите болка, сърбеж и т. н. И понеже е под крачолът може от тревна площ да ви е ухапало и да не сте го усетили. Чак във кафето когато е паднал, тогава сте усетили. Всичко това се лекува със антибиотици и по най бързият начин. Ако нямате алергии вземете си немски доксациклин. Консултирайте се със личният лекар ако нямате друг под ръка и започвайте лечение. През това време ще си чакате лаймската и ще потърсите по добър инфекционист, може и паразитолог за да се консултирате за продължаващо лечение. То ще е дълго със серии от антибиотици.

Не чакайте!

762.   Относно миризмата виж това:
http://www.coyimed.com/bg/681.html
Някакъв превод е, ама ще го разбереш.

764.   До Д-р Ив. П Искам да попитам дали може да ми дадете скайп или поща където да пиша?

Модератор: Напомняме, че в сайта не е допустима размяната на лични и контактни данни. Следователно, коментар съдържащ такива, няма да бъде одобрен.

765.   Д-р Ив. П. до 764. Уважаема/ми, моля Ви напишете име и за какво се касае. Знаете правилата, а и уважаемата Редакция ги е отбелязала. Не зная защо е необходимо пишещите да спазват анонимност, имам предвид тези, които са с оплаквания. По обясними причини, аз от 3 години не давам скайп или поща. Напишете ми, моля Ви, кой сте, ако сте писал, под кой номер сте, за да се ориентирам по-добре.

766.   До 759, най добре е да настоявате да ви приемат във болница-примерно във инфекциозно отделение. За да сте под лекарски контрол и да ви влеят венозни антибиотици. Имате право да искате прием, състоянието ви е тежко.

767.   Не бях запознат с правилата. Извинявам се.

768.   Д-р Ив. П. до 767. Ако сте 764, моля прочетете 765 и решете да пишете, или не. По възможност по-бързо. Това, което Ви интересува, за състоянието Ви, е подобно на жена, на която съм дал насоки.

769.   759 съм.. след първите положителни изледвания елиза , от софия имуноблот за лаймска е отрицателен и пр. стойчева от инфекциозна отхвърли лаймска, за друго не каза да има съмнения. в момента съм в окръжна болница, тук казват че е цитомегаловирус. 3-ти ден ми вливат ганцикловир.... суе е ускорено, пуснаха и за трихинелоза, листерия и още някакъв паразит, друго не излезе.. от холтера писаха екстрасистоли и още нещо а на кардио ехограф. пък казаха че ми е здраво сърцето...
.. засега подобрение няма. 200 м. да повървя и сърцебиене, прилошаване, омекват ми краката и мускулна слабост и схващане и изтръпване.. продължават да ми се пукат капиляри-имама поне на 20 места червени паяжини. ставите пукат много-всички. само да мръдна и пука отвсякъде. очите ме болят и ми е трудно да фокусирам текст
и има много и тъмни плуващи обекти.. а ако се напрегна да чета ме болят повече, такова все едно очните мускули не ме слушат и снежинки виждамимам и тежест в гърдите и дроба, все едно е запушен и немога да го разгрърна докрай.... космите ми падат по лесно, най вече по тялото... безсънието си остава... поусънно състояние със сънища, но съм в съзнание... уморен съм много... май ще се мре...

770.   759 съм.. след първите положителни изледвания елиза , от софия имуноблот за лаймска е отрицателен и пр. стойчева от инфекциозна отхвърли лаймска, за друго не каза да има съмнения. в момента съм в окръжна болница, тук казват че е цитомегаловирус. 3-ти ден ми вливат ганцикловир.... суе е ускорено, пуснаха и за трихинелоза, листерия и още някакъв паразит, друго не излезе.. от холтера писаха екстрасистоли и още нещо а на кардио ехограф. пък казаха че ми е здраво сърцето...
.. засега подобрение няма. 200 м. да повървя и сърцебиене, прилошаване, омекват ми краката и мускулна слабост и схващане и изтръпване.. продължават да ми се пукат капиляри-имама поне на 20 места червени паяжини. ставите пукат много-всички. само да мръдна и пука отвсякъде. очите ме болят и ми е трудно да фокусирам текст
и има много и тъмни плуващи обекти.. а ако се напрегна да чета ме болят повече, такова все едно очните мускули не ме слушат и снежинки виждамимам и тежест в гърдите и дроба, все едно е запушен и немога да го разгрърна докрай.... космите ми падат по лесно, най вече по тялото... безсънието си остава... поусънно състояние със сънища, но съм в съзнание... уморен съм много... май ще се мре...

771.   Няма да мрете, дръжте се. все пак сте във болница. Във връзка със капилярите - питайте да ви изследват черният дроб /чернодробни ензими/- да не се окаже някой такъв вирус. За пукането на ставите- пикочна киселина. За нивата на кортизол във връзка със безсънието вече писах по нагоре.
А, имуноблота за лаймска не е гаранция много зависи колко време е минало от ухапването/пиенето на антибиотик също/ за да може имунната система да образува антитела. Тези антитела да се отчетат на изследването. Относително е самото изследване, не разчитайте твърде много на него. За сметка на това е доста скъпо, но няма гаранция, че е вярно. Може да видите още една елайза какви стойности ще даде.

701-750 от 1096