Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

951-1000 от 1096

980.   Мили хора, аз се бях шашнала преди месеци заради такава температура. Ходих по лекари, излседваха ме, куп страхотии ми наговориха. Температурата ми мина сам самичка, 3 месеца ме държа. Просто започнах да ходя на йога. Спортувайте и внимавайте как се храните, ще сте изненадани как разни прблеми и проблемчета сами се разрешават, просто защото тялото само започва да се възстановява. Желая на всички успех, разбирам тревогата ви! Движете се!

981.   От АПК до 979. Живея на 10 км от Пловдив. В последните месеци зачестиха доста тези инфекции уши-нос-гърло, а за ден -два слиза надолу и се налага антибиотик... според личния лекар. Той ме лекува в момента, защото не може постоянно да ми дава направления за УНГ. А биограма няма естествено. Януари пак заради такава инфекция пуснах гърлен секрет и нищо не се изолира... от ухото не е взиман. Как въобще може да се докаже ТБ след като кръвни изследвания и манту не са много надеждни?? Дали може да ми препоръчате добър УНГ или друг специалист в Пловдив, който да вземе предвид цялата картинка, а да не лекува "на парче", защото все на такива попадам и като започна да описвам ситуацията ме гледат с досада и ме изпращат набързо с поредната рецепта. Благодаря!

982.   Здравейте АПК, мисля че в сливиците ви има хронична инфекция - хроничен тонзилит. Между сливиците и ушите има каналче по което инфекцията може да се пренесе. Тук УНГ трябва да огледа големината и формата на сливиците. Ако инфекцията е хронична и не може да се излекува ще трябва да извадите сливиците. В противен случай те непрекъснато ще се инфектират, ще инфектират и ушите, както и в посока белите дробове. Също така може да се получи висок антистрептолизинов титър, да се развие ревматизъм и неговите усложнения. Т. е полза от сливиците няма да има, а вредите ще бъдат много.
Относно ТБ областите на заразяване са 1 -Област Враца, 2 - Брацигово, 3- Видин, 4- Монтана, 5 - Пазарджик, 6 - пловдив, 7- София, 8 -Габрово, 9 Кюстендил. Във вашата област особено Брацигово и ромската махала има много висока заболяваемост. След Враца е втора по ТБ.
За ТБ няма 100 % диагностика. Трябва да видите в ПКК левкограмата - интересува ме нивото на неутрофили, лимфоцити и моноцити. Както и еозинофили. Ако лим. и моноцитите са в норма може да се направи Манту. То е 30% диагностика и да се надяваме, че при вас ще сработи. Важно е къде го правите - една ампула е за 5 човека- кога е отворена, как е съхранявана/ на тъмно и хладно/, от кога е партидата и срокът на годност.
Ако нивата на лим. и мон. са ниски е възможно тестовете да излязат фалшиво отрицателни защото имунитетът е подтиснат. Другият вариант е да се изпробват за няколко дни лекарства които действат само на ТБ бактерият и ако имат действие и вие имате подобрение то вероятно това е ТБ. Ето някои симптоми на ТБ - започва с умора, тя се увеличава, появявата се силни изпотявания по време на сън, има чести настинки и вирусни инфекции. По късно се появява темп. за нея е характерно, че се движи нагоре надолу - има втрисания. Появява се грипоподобен синдром - болки в мускулите, костите и т. н. Увредено общо състояния. Могат да се появят странни алергии, може да пада кръвното налягане- да се сближават границите, да има ненормален пулс в покой и движение. Също така има белези на интоксикация - ТБ бакт. изпуска токсини.
Симптомите могат да варират при различните хора.

При вас има такова нещо. Затова се съмнявам за това. Ако беше само тонзилитът общото състояние не би се увредило така. От сливиците може да имате темп., и инфекции но общото състояние трябва да остане по - стабилно. Нужно е да се разграничат двете картини.

При вас ме притеснява, че не знаем какво е състоянието на дебелото черво - надявам се да е обикновен колит. Добре е това да се изясни.
Не мога да ви дам лекар който да ви свърши цялостна работа. Диагностиката е много труден процес и се изисква голяма упоритост и обикаляна по лекари. Няма такъв един лекар който да направи това което искате. Може да опитате в Пловдив - например в Св. Георги - отделение по вътрешни болести.

Дадох ви, основните насоки започнете с ПКК с левкограма, вижте сливиците за вадене ли са и продължете нататък.

983.   Благодаря, 982! Сливиците ми са извадени преди 25 години.... продължавам с изследванията. Като напредна достатъчно пак ще пиша. Желая Ви здраве!

984.   Здр-те 977. Основният проблем за температурата не е сливиците. Още я имам всеки ден, обаче последните 2-3 дни забелязах нещо ново. След като се сабудя сутрин 8-9 часа и си лежа в леглото като например гледам телевизия, температурата не се вдига и сърцето ми бие нормано. Пробвах го 5-6 часа и температурата си е 36, 6. Не е нужно дори да спя, за да я свалям или да нямам, а просто да си почивам. След като стана и почна да върша и правя дори най-малкото нещо сърцето започва да ми бие по-бързо и усещам как започвам да я вдигам. Мисля да го споделя на личния лекар, защото това ми се вижда нещо, което може само да помогне. Вие какво мислите? Благодаря ви!
П. П. Иначе сливиците са ми Ок, не ме болят.

985.   Здравейте и аз имам такава температура 37, 2 отидох на лекар тя ми каза че е нормална температура но ми предпзиса антибиотик зинат почнах да го пия и получих алергичен ринит.. след това отидох на унг, взеха ми носен секрет и започнах леченое с анти хистамини после се пооправих но температирата ми беше същата и я усещам като усилна болка в главата.. След това болката се усили и не можех да спя. Нямам гадене нито ме боли главата като се навеждам, нито гърлото ме боли. ц реактивния е леко повишен 5. 17 иначе кръвните изследвания хемоглобина и хематокрита са леко намалени както и mcv, mch. Бях на невролог и ми казаха ако искам мога да постъпя в болница за да ми направят лумбална пункция.

987.   Здравейте! При мен проблемът е следният: през месец март 2013 г. внезапно получих симптоми на цистит- чести позиви за уриниране, болезнено уриниране, само няколко капки и кръв в урината. Всичко обаче отшумя за няколко часа/ изпих само една таблетка нош- па/. След няколко дни направих изследване на урината- белтък, 7-8 еритроцита/ при норма 1 / и 10- 12 левкоцита при норма 4 на поле/.При ехографско изследване се установи леко удебелена стена на пикочния мехур. Същата ситуация се повтори и през месец май. Този път се изолираха и единични бактерии в урината. Изписаха ми ципрофлоксацин. След лечението- единични еритроцити и 2-4 левкоцита. Няколко месеца по- късно получих болки при уриниране, които продължиха няколко дни, но не знам защо, не им обърнах внимание. След около година/ ноември 2014/ отново болезнено уриниране- откри се в стерилна урина saprofyticus 10 *5. Отмина без лечение. Оттогава не съм имала никакви проблеми, но при изследванията на урина винаги има еритроцити над нормата. Ехография и скенер на бъбреци- всичко е нормално. Ехография на пикочен мехур- б.о. На последното ехографско изследване обаче се видяха песъчинки в единия бъбрек, незнам откога са. Правиха ми и венозна урография- пикочен мехур-с резки и гладки очертания, без дефекти в изпълването и по контура.Бъбреци- всичко е нормално.Стерилна урина- чиста, левкоцити- в норма. Кръвна картина- увеличено СУЕ, от години е така. С хашимото съм и възпален седалищен нерв от дискова херния, възможно ли е да е от това? CRP- в норма. На какво може да се дължи това количество еритроцити над нормата/ 6-8 до 10-12/.Нямам в момента парне, блоки, често уриниране и пр. Благодаря Ви предварително!

988.   Здравейте 987, правили ли сте Уреаплазма - микоплазма?
Хашимото и нервът нямат отношение.

989.   от 987
Не не съм, на 43 години съм с две големи деца, нормално забременяване, нормално протекли бременности, нямам аборти, възможно ли е да имам тези бактерии?

991.   Здравейте, пиша отново за тази субфебрилна температура. Единственния симптом, който успях да установя е, че тя се предизвиква от движения и то от най-елементарните като ходене или каквото и да е движение и правене освен леженето. Когато си лежа я свалям. Какъв специалист трябва да посетя и за какво ли може да се има в предвид? Бях писал под номер 940, 943, 949

992.   Здравейте 991, за съжаление нямам идея какво може да е. По принцип е нормално пулсът, кръвното, темп. да имат различни стойности в покой и в движение. Да мерите кръвното и пулсът, бъбреците как са и някакви ревматологични заболявания, антистрептолизинов титър. Но, само налучквам защото така описани симптомите не ми говорят нищо.

993.   Здравейте 992. Това е единственния симптом, който успях да установя за тези почти 2 години. Преди ви казвах че от МукоМакс свалях температурата не е било така. Тогава просто бях постоянно на легло заради пневмонията и лежах и затова съм нямал. Какъв специалист да търся ревматолог или травматолог? Дали пък фитнесът и многоте натоварванията не са предизвикали нещо на двигателната система, а не самата добавка?

994.   Не мога да кажа нищо по тези симптоми. Нямам представа какви са били натоварванията. Но е нормално да има разлика 1-2 градуса в темп при покой и движение.

995.   Здравейте 994. Когато се събудя и си лежа в леглото температурата ми е 36, 4. След като стана и отида до магазина например тя вече се покачва и става 37, 1. Разликата между покой и движение става 7 десети и то без да съм вършил натоварващи движения за организма като тичане, спортуване или каквото и да било по-сериозно натоварване. Мисля да посетя ревматолог и да му кажа тези неща. Преди седмица правих ПКК и чернодробни, отново всички показатели в кръвта са в нормите си. Мисля, че е нещо свързано с опорно-двигателната система, а доколкото разбрах за нея трябва да посетя ревматолог?

996.   П. П. към 994:
В този ред на мисли с тези симптоми, може ли отново да се касае за влияние не ЕПВ?

997.   996, може.

998.   На мене температурата ми е с 2 градуса по-ниска от нормалното, и за това постоянно пия горещи чайове, постоянно краката ми са в леген с гореща вода, освен ако не ходя някъде... Пълно тегло. Много ми е студено и ме втриса непрекъснато. Ако има някой да ми заръча нещо, ще се радвам да го чуя.

999.   Здравейте 998, има много хора с по ниска темп.. 2 градуса не е повод да ви втриса. Трябва да опишете още от кога, как, колко. Някакви заболявания освен вегетативната ви дистония. Пол, кръвно, години и т. н. Употреба на лекарства или друго?

1000.   здравейте, от около 1 месец през 3-4 дни вечер има температура 37. 1 до 37. 4, меря си я и анално 37, 6 до 37, 8
постояно ме болят раменете и врата, ръцете от лактите надоло и краката от колянета надоло

1001.   Здравейте 1000, малко сте описали. Имате ли роднини с ревматологични заболявания или диабет? Захарта и щит. жлеза как са? Зъбите и унг как са?

1002.   Здравейте, от 3 месеца и аз имам такава температура. (отпадналост, главоболие)Откриха ми първо стафилококи в гърлото, но имам и хронични сливици, след приема на 2 антибиотика ми се махнаха тези бактерии, но уви след това ми откриха и стрептококи, пак пих антибиотици и след последни секрет, пак излязоха стрептококите(бета кемолитични), а уж пих антибиотик на който са чувствителни. Температурата ми е постоянна от сутрин, когато се събудя, до вечерта докато си легна. Лекарят УНГ каза, че сливиците трябва да се махнат, щом имам толкова често микроби. Видно са доста големи, но нямат гной, имам някои бели мехурчета и на гърлото имам пъпка, освен в някой джоб да имам инфекция. Направих си изследване за Ебщайн Бар но е отрицателен само казаха че имам антитела за Цитомегаловирус и ми пуснаха допълнителни изследвания да видят по точно. Имам няколко въпроса: първият е дали тези инфекции могат да бъдат от този вирус или са от сливиците, искам да ги махна тъй като ме боли и сърцето и сигурно е от тях.. Вторият ми въпрос е дали мога да пия фариностим, респивак и изупринозин(по някаква схема) или да пия антибиотик за тези гадни бактерии от които явно не минават с антибиотици. Последният ми въпрос е дали трябва да изчакам да ми махнат сливиците и тогава да пия имуностимулаторите, тъй като лекарят ще ми назначи по ранан дата. Много ще съм благодарна ако някой отговори. : )

1003.   Здравейте 1002, сливиците със сигурност са за вадене. Защо не сте ги извадили по рано като само ще ви мъчат и донесат увреждания. Говорете с хирурга дали да пиете антибиотик преди, по време и след операцията. Той най - добре ще ви каже. Към ц. вирусът имате антитела, което означава че може някога да сте го имали или да го имате в момента. Къде са в Иг М или ИгГ? Не е ясно. Изчакайте изследванията. Първо махнете сливиците и после ще мислите за имуностимулатори.

1004.   Здравейте отново (1002) Има само антитела за отминала инфекция (64) (Дали е нужно да се пие изопринузин по натам? )Иначе не сме ги махнали, защото никой нищо не казва.. То сумати кардиолози минахме, докато лекарката ни се чатна че може да е станало огнище. След като обиколихме 3 доктора унг те все ми казват търсете друга причина за температурата си, но от сливици такава температура не може да има... (видимо сте здрава, живейте си живота)Но как човек да си живее живота с това непрестанно главоболие и отпадналост. Наще ми викат като спящата принцеса и ме мислят за мързелива. Последният доктор каза, че е възможно от тях и че трябва да се махнат, но уви излезе в отпуска и човек се чуди какво да прави вече, а ме е срам да искам направления от личната (и без това едвам ми ги дава) явно ще чакам да дойде. Мама сега ми даде антиботик(мед сестра е) доксициклин(чувствителни) първите 3 дни нямах температура и после пак се качи, преди от цероксима също беше така но от левор, аугментина, зинат, авелокс (този щеше да ме убие не го пийте! ) имах тем, мн странно. Та се надявам да ми се махнат сливиците и всичко да мине, ако не пак ще ви пиша! Мерси за бързият отговор : ) И съжалявам за дългия пост!

1005.   Здравейте 1004. след многото антибиотици вероятно бактериите стават устойчиви. Споменахте упорити стрептококи. Изследвали ли сте А- ЕС - ТЕ - антистрептолизинов титър? Може да доведе до ревматологични заболявания, които се отразяват на сърцето. Там ревма фактор - правен ли е? Не се притеснявайте за талоните искайте си талон за тонзилектомия и хич да не ви пука. Имате огромна нужда от добър хирург то сега - зимното време е рисково, както и лятното. Пролет и есен е подходящото време за вадена на сливиците. Колкото по бързо махнете това инфекциозно огнище от тялото си, толкова по добре за вас.

1006.   Здравейте. От 2 месеца имам температура 37-37, 5. Вдигам я малко след ставане сутрин и вечерно време спада. Имам 3 уголемени, неболезнени лимфни възела в ингвиналнита област. Най-големият е с размери 5-8 мм. Имам и болки в корема и в таза. В началото на декември ходих на гинеколог- направи ми цитонамазка- резултат 2А и колпоскопия ( по мое настояване) и всичко е нормално. Микробиологията ми показа бактериална вагиноза, за която проведох лечение с Клиндамицин. Следващите две контролни микробиологии показаха 1-ва степен на влагалищна чистотa. Прегледаха ме заради болките в корема- матката и яйчниците са добре. С палпация опипа от лявата страна където е болката- заключението беше, че болката е "много високо, за да е гинекологична". Пусна ми изследване за хламидия на цервикален секрет- отрицателно. Заради лимфните възли ходих на хематолог. Правени са ми 3 ПКК, с ДКК, СУЕ и CRP- всички изследвания са ми в норма и няма индикации за инфекции. Правена ми е биохимия и там всичко беше наред. Изписа ми Азитрокс 500 - 5 дни, по време на приема температурата ми леко се покачи. Загуба на тегло нямам. Но аз тежа 46 кг при ръст 162 см. Хематологът каза, че няма индикации за лимфоми и предполага, че възлите са увеличени вследствие на бактериалната вагиноза и просто спадат по-бавно. Препоръча да ги следим и да ходя на контролни прегледи ако видимо не спаднат. АНА- скринингът ми показа граничен резултат, заради което ме пратиха на ревматолог. След прегледът заключението беше, че няма индикации за системни заболявания, нито за артрит. Болката в таза, според ревматолога не е от ставите, а по-скоро от връзките. Днес си пуснах и кръвни тестове за хламидия Igg и Iga по препоръка на личният ми лекар. Имам и направление за гастроентеролог заради болката. А да правени са ми и изследвания за епщайн бар, токсоплазмоза и цитомегаловиус - всички отрицателни. След всички изследвания и лекарства до днешна дата нямам никакво подобрение. Вече не знам къде и при кой да отида.

1007.   Здравейте 1006, урологичната ви система как е? Уреаплазма- микоплазма правени ли са? Има ли другаде увеличени лимфни възли и как ги намирате - меки и подвижни или твърди и по сраснали? Имате ли нощни изпотявания, втрисания, умора или някакви др. оплаквания? Какво е общото ви състояние- работоспособна ли сте или не? Правилно е да се прегледате при гастроентеролог за да се видят и там как са нещата. Правилно е и да се провери за хламидии.

1008.   Здравейте, преди седем месеца установих, че поддържам субфебрилна телесна температура 37, 0 - 37, 5 предимно в следобетните часове. Изследванията, които съм правила са много и всичките са нормални. Правих си и скенер с контраст на цяло тяло. Откриха ми два лимфни възела в дясно в основата на врата до ключицата с размери 7мм х4мм и 2, 5мм х 3мм. Ходих при петима хематолога и всичките казват, че не ги притесняват и че били с нормални размери. Лошото е, че температурата продължава и това ми съсипа психиката. Има ли някой лекар, който би се наел да разгледа всички изследвания и да ме консултира? Моля ви за помощ. с. о.

1009.   Здравейте и аз от около 20 дена насам се озовах в числото на субфербилната „треска“, ако мога така да се изразя.
Всичко започна в един следобед , както си вървях по улицата и почувствах замайване в главата, което стана внезапно беше различно от всичко, което познавам, като неразположение на главата.
Принудих се да спра и да седна за малко на една пейка, както и да е добрах се до колата и се прибрах по най-бързият начин у нас.
Чувствах някакво замайване, придружено с нещо, като отпадналост и някакъв страх, това отмина след около час и аз се успокоих, но на другият ден това се повтори вече с по-дълга продължителност.
И в крайна сметка, това зачести и аз в последствие установих, че това усещане се влияе от промяната на телесната ми температура.
Значи тя сутрин е предимно нормална 36, 3 и се чувствам напълно нормално , но около 11 часа на обяд се вдига до 37, 2 понякога до 37, 4 градуса и при вдигането и чувствам това неразположение, което се характеризира със стягане в главата, като чели нося много тясна шапка и придружено със замайване.
В това състояние се чувствам отпаднал без сила и желание да стоя изправен и ми трябва голямо усилие да се концентрирам за да свърша нещо.
Месец преди да се случи това изкарах нещо, като грип от който още имам някаква кашлица.
Преди седмица отидох при личния казах за симптомите ми и тя ме прати за снимка бял дроб.
Оказа се, че всичко е наред, дадох и кръв която също се оказа добре, но въпреки това личната ми изписа Зинат 500, който пия вече 5 ден , по добре съм с кашлицата , но температурата почти не се повлия, както и придружаващата я болка в главата плюс замайването и отпадналостта.

Моля за помощ, или някакъв отговор на симптомите ми, ако е възможно!

1012.   Здравейте, моята сага с температура 37. 2-4 е от 1 месец. Първоначално всичко започна като настинка, в последствие ми се появиха леки болки в гърдите, което ме накара да си направя снимка. оказа се, че имам бронхит. Лекувах се с два антибиотика. След тях температурата отшумя за ден два и в последствие отново се появи, отидох на втора снимка и след това на пулмулог. Неговото становище беше, че симптомите ми не се дължат на белодробно заболяване. Три седмици след антибиотиците си направих изследвания - ПКК, ДКК, СУЕ, С - реактивен протеин, урина и хормони Т4 и TSH. Резултатите: завишени лимфоцити, ниски неутрофилни левкоцити, завишена утайка. Хормона TSH ми е 4. 086, което го дава в граница, но за мониторира на терапия. Всичко останало е в норма.
Моля ви дайте ми съвет на какви лекари да ходя, защото явно имам някакъв възпалителен процес.

1015.   Д-р Ив. П. до 1012. Уважаема/ми, моля Ви да уточните от какъв пол сте и ходили ли сте при нефролог.

1018.   До 1012: Здравейте, жена съм. На нефролог не съм ходила, тъй като нямам никакви оплаквания. Изследванията на урината са ми идеални - нямам нито бактерии, нито песачинки. Към момента единствените ми оплаквания са температурата и лека болка в гърдите. Започвам да си мисля, че пулмолога не е бил прав, тъй като двете ми рентгенови снимки бяха направени от двама рентгенолога, становището и на двамата беше бронхит. Ще се радвам да споделите и Вашето мнение. Благодаря!

1019.   Д-р Ив. П. до 1012. Уважаема, може би имате мен предвид? Ако е така, бих Ви препоръчал консултация с пулмолог, с оглед изключване на туберкулоза и на ото-рино-фаринголог/ УНГ /.

1020.   До 1019 - Д-р Ив. П. : Здравейте! Благодаря Ви за бързия отговор! Да, Вас имах предвид в предния си коментар, но съм объркала номера на коментара :) Сега по темата: Още преди да видя Вашата препоръка имах направление за УНГ. Междувременно бях решила да се пробвам първо с малко народна медицина (ако случайно бронхитът не е бил изчистен). Правих си инхалации с чесън и с борови иглички; пих и продължавам да пия прополис; ядох нарязан лук с мед по няколко пъти на ден; правих си компреси; пих сироп за отхрачване. Всичко това в продължение на 4 дни. Като цяло не ми се появи кой знае какво отхрачване, да не кажа никакво и симптомите ми останаха. Записах си час при УНГ. Резултатът от прегледа е, че нямам никакви проблеми, единствено лека секреция от носа в гърлото (което се дължи на моите процедури). Според докторката нямам за какво да се притеснявам, просто по-трудно ми отшумявал вируса. Предписа ми витамини за засилване на организма и малко пръскала за гърло и нос с цел да се махне изцяло секрецията. Каза да се успокоя, тъй като нервите и притесненията ми вредят (което е вярно, но трудно за изпълнение). Относно другата Ви препоръка - за пулмолог - засенчвания, характерни за туберкулоза не се виждат на нито една от снимките ми, не съм имала контакт със заразени, нямам никаква кашлица, нито храчки. По-скоро ме притеснява този хормон TSH, тъй като където и да прочетох за него, стойности като моята - 4. 086 - се водят високи. Дали има вариант неправилно работеща щитовидна жлеза да се проявява по подобен начин? Тук може би ще е хубаво да уточня промяна в състоянието ми. Тази болка в гърдите, която имам, не се влияе от дишането ми и напоследък тя поотшумя, но се замести с едно странно свиване в гърлото, сякаш нещо ме притиска или ми е заседнало. Може би една консултация с ендокринолог няма да ми е излишна. Вие какво ще кажете? Благодаря, още веднъж!

1021.   Здравейте 1020, вървите към хипотиреоидизъм. Той може да се отключи от инфекцията, която сте прекарали. Може да има стягане в гърлото и др. Да, може да има такива симптоми. Трябва да прегледате жлезата и да пуснете нейните хормони и антитела.

1022.   До 1019-Д-р Ив. П. Уважаема, най-вероятно се касае за инфекциозен процес. Прочетете хипотиреоидоза и ще видите, че нормално е до 4. Най-вероятно е хроничен бронхит, който се е обострил. Имате ли направени антибиограми?

1023.   Аз съм човекът от 1009 пост, казвам се Г. М. , мъж съм, на 50 години съм и все още имам същия проблем с моята температура вече 40 дни.
Сутрин нямам, но около 11 часа сутринта я вдигам и така я държа до 11 часа вечерта и след това тя пада до нормани те граници от 36, 3.

Ако трябва да се кара с години така направо ще се побъркам.

1027.   Здравейте! И аз имам нужда от помощ. Вече около 4 години откакто забелязах, че и аз съм със субфебрилитет. В редките случай когато съм имала възможност да я меря сутрин, е била около 36. 6, но след обяд започва да се покачва на 37 и много често 37. 2 и 3. Миналото лято ми махнаха сливиците, защото имах повишено АСТ. Пак ми е повишено.. Зъбите ми са в перфектно състояние. На гинеколог ходя редовно-в момента съм с кандида, но не вярвам темп. да е от нея, защото доскоро нямах гъбички. По принцип съм анемична, но не вярвам да е и от това, защото има случаи когато хемоглобина ми е ок, а темп. си я има пак. През 2000-та година имах повишена дейност на щитовидната жлеза. Лекувах се 6 месеца и от тогава съм в ремисия-значи не е и от това. Имам и инсулинова резистентност-не я лекувам, но ми казаха, че няма връзка. От няколко години ме боли едното ухо. Оказа се, че проблема не е в ухото а най-вероятно в темпоромандибуларната става. Вече не обръщам внимание на болката, но и това няма връзка с темперарурата. Имам андрогенен косопад, имам себореен дерматит.. Май ви изброих всичките си болежки. Правили са ми какви ли не изследвания и никой не знае причината за темп. Последно един професор ми каза да не обръщам внимание. Как да не обръщам като я усещам? Отчаяна съм.. Не знам какво да правя и къде да търся причината... Моля за съвет..

1028.   Здравейте отново. Пропуснах да ви кажа, че съм със ускорен пулс. Кардиологът ми каза, че е на нервна почва.

1029.   1027-1028, послушай последното мнение на професора кардиолога и потърси качествен психолог. Според мен при теб всичко е на нервна почва - тоест имаш невроза някаква хипохондрия. Лекувай си душата - телесните признаци са само симптоми на една болна психика

1032.   1029, аз също допускам, че може да е хипохондрия, но все си казвам "ами ако е нещо друго" и започвам да се чудя и да се притеснявам и да търся причината за температурата. Винаги съм била със студени ръце и крака, а откакто съм със субфебрилитет съм все топла. Всеки до, който се опра го забелязва. И се въртя в един кръг. А добър психолог в моя град няма...
П. С. Искаше ми се да чуя и мнението на доктора.

1033.   Здравейте 1028-1027, при вас е голяма каша и първо да уточним информацията.
1- Години, ръст, тегло. AST колко преди, колко сега?
2- Уточнете какво чуствате когато имате, нямате температура - какво означава усещам я? Общото състояние какво е? Повлиява ли се от лекарства или не?
3-Зъбния статус уточнен ли е с панорамна снимка или е само външен преглед? Имате ли мъдреци? Имате ли синузит?
4- Какъв е проблемът в темпоромандибуларната става? Болката в ухото и ставата - кога, колко, каква? Болки в други стави, сутрешна скобваност?
5- Проблемът със сливиците колко годишна давност има?
6- Лимфни възли, слюнчени жлези в УНГ област как са и правена ли е кръвна картина.
7 - имате ли някакъв метаболитен синдром? От колко време е инсулиновата резистентност? Предишни проблеми с яйчниците? Андрогени изследвани ли са? Има ли промяна в жажадата, апетита, килограмите, кожата и др.
8-Гъбичната инфекция само вагинална ли е или има и по други места?
9. Какво се случи преди 4 години - някаква настинка, стрес, вирус или друго? Промяна във външната среда - работа, живеене, пътуване в чужбина, допир до животни, ухапвания от насекоми - кърлежи, бълхи и т. н. всякакви симптоми и всичко което ви се виджда странно. Наследствени заболявания по близка родствена линия?

До тук се съмнявам за някаква остатъчна инфекция в областта на УНГ. Тъй като сливиците са извадени късно е възможно да се е заселил някакъв патогенен микроорганизъм- стафилокок- стрептокок в останалите тъкани и да имате хронично носителство. Някога пускали ли сте микробиологична посявка от УНГ област?
Положително AST в резултат на дългогодишна инфекция на сливиците, болки в ставите - възможен ревматизъм или ревматологично заболяване. Имате ли в родствената линия такава наследствена предразположеност.
От страна на Ендокринолоичната система очевидно също има някакъв проблем. Завишени андрогени, които водят до понижени естрогени. От там себореен дерматит и андрогенна алопеция. Инсулинова резистентност - нелекувана с продължителна давност може да се развие като проблем с кръвната захар. Скрит след ядене или видим на гладно. От това произтичат чести гъбични инфекции, трудно зарастващи рани, чернодробна стеатоза и т. н.
Също така нямам представа другите органи при вас как са - бял, черен дроб, стомах, черва, урологична система и т. н.
Във връзка с генекологината кандида - има ли някакъв проблем с урологичната система?

1035.   Здравейте 1033! На 38 г. съм, висока около 175 см., тежа около 80 кг.
AST -то ми е около 250. Веднъж личния ми лекар ми изписа противовъзпалителни и падна под 200, но като мине малко време, пак си отива на същата стойност. Зъбите ми са ок. Преди няколко години ми правиха една малка операцийка-цепеха ми костта за да ми извадят мъдреца. Редовно ходя на преглед. Преди 3 години правих снимка на цялата уста. Тези дни си направих пак снимка, но още не съм я занесла на стоматолога да я види. Относно темпоромандибуларната става-преди около 4-5 години, една сутрин не можех да си отворя устата. Пих лекарства, ходих на физиотерапии и се оправих. Нямах болка. Болката е в ухото. Поносима е, но като започне е постоянна и дразни. Може да ме боли примерно 2 дни и после 2-3 седмици да не ме боли. Всеки път е различно. Както вече писах, ухото ми е напълно здраво и болката не е сигурно откъде точно идва. Цялата ушна мида боли и изпъкналата част на ухото. Сливиците ми ги махнаха миналото лято и то не, защото боледувах. Рядко са ме боляли сливиците-махнаха ми ги, защото се съмняваха, че болката в ухото и температурата може да са от някаква стрептококова инфекция от там. Посявка помня, че ми взимаха веднъж и имаше стафилококи. Инсулиновата резистентност официално си я имам от около 4-5 години, а от кога е в действителност, незнам. Кръвната ми захар си беше ок, но аз настоявах да ми изследват серумния инсулин и така я открихме. Нея съм я оставила настрана за сега. Гъбички освен вагинални, не знам дали имам другаде.. Имам съмнения за нокътя на палеца на единия крак, но не съм ходила на лекар. (личния ми лекар е вдигнал ръце от мен и имайки предвид ограниченията в направленията се старая да не досаждам много). А температурата си я усещам. Усещам бузите се топли, усещам цялото си тяло топло и не ми е приятно.
И ако някой може да ми каже със сигурност, че това не е проблем, може би ще се отпусна и няма да обръщам внимание на всичко това. Но понеже всеки е на различно мнение, аз се притеснявам и продължавам да търся причините и затъвам все повече и повече....

1036.   Здравейте 1035, опитвам се да ви помогна. Но, вие не давате конкретна и точна информация по която да направя изводи. Всички въпроси които задавам са за да отхвърля или приема дадена диагноза. Вредите си като давате разхвърляна, без хронология и като общи понятия информация защото и изводите ще бъдат невъзможни и грешни. Нямам кристална топка и не мога да гадая нито аз, нито лекарите. Така можем да се разпитваме до безкрайност. Старая се да сглобя цялата хронология на събитията, но изрази, , преди време", , , , , лекарства, , и т. н. не ми помагат. Също така изникват куп въпроси от написаните ви обяснения.
1. Така и не разбрах точната диагноза за темпоромандибуларната ви става. , , Противовъзпалителни" т. е. какви, табл. инж. - колко време, имаше ли промяна в темпер. и състоянието.
2. Стафилокок - какъв щам? Лекуван ли е с нещо?
3. Въпросният мъдрец преди колко време от коя страна/ тази при болното ухо или от другата - снимките носени ли са при лицевочелюстен хирург или само при стоматолог?
4, Ухото преглеждано ли е с апаратчета с аудиология, отоневролог за ушен нерв или е правен само външен обикновен преглед? Има ли оплаквания от нос - синуси?
5. Гъбичките с какво и колко време ги лекувате?

Всичките ми по долни въпроси са за да преценя за куп заболявания като микоплазма, уреаплазма, хламидия - 2 вида, ревматолог. заболявания, вируси, херпес и др. вируси и т. н. много са.

До тук мога да направя само някои по конкретни предположения.
Възможно е да имате Стафилокок и хронично носителство в УНГ област. Това се пропуска от БГ лекарите - нямат точна методика, достатъчно познания и лекарства в тази област.
По принцип здрави сливици не се вадят. Извадените сливици без упорито лечение - не означават край на проблемът. УНГ са свързани - между гърлото и ухото има тънко каналче през което може да се пренася инфекция. Инфекция в носът се стича в гърлото и т. н. По назад в този форум може да прочетете- има написано за точно такъв проблем и стафилокок.
Имунната ви система е държала патогенът под контрол до момента в който са се намесили повече ендокринологични и метаболитни проблеми. Всички тези колебания водят след себе си колебания в имунната ви система. Това пречи да се държи и контролира стафилококът през цялото време. Метаболитните проблеми не са причина, но помагат за влошаване на заболяването като подронват имунната ви система.
До този момент предвид AST - спад при противовъзпалителни не мога да изключа ревматологично или костно заболяване. Нека първо да видя точната ви диагноза- обяснения и тогава да преценя.
Редно е да се направи и нов профил с натоварване като се проследи и захарта и инсулинът - подозирам някакво раздвижване в тези показатели. Някаква диета в тази връзка правили ли сте?
Понятието, , нервна почва" - 4 години за мен звучи много несериозно... Коя нервна система, има куп химически вещества, хормони, неврологични болести и т. н. какво точно е заболяванто на нервната система - не се знае. Все едно да се каже инфекциозна почва, ама каква инфекция и как да се лекува - няма отговори.
Ако се има пред вид стрес и дистрес, то тогава какъв е тоя стрес 4 години.. няма никаква логика - не живеете във военна зона. Ето защо понятието, , нервна почва" лично за мен е ненормално.
Лесно е да се установи взимат се няколко дни леки успокоителни като валериан, деанксит, лексотан и ако няма подобрение в температурата то следователно не е нервна почва.

1038.   Здравейте, писала съм под номера 1012, 1018, 1020. За периода от тогава до сега, продължавам да имам температура. Пусках си общо три пъти ПКК. От всеки резултат съм с ниски нива на неутрофилни левкоцити (малко под нормата, както в %, така и в абсолютна стойност), леко повишени лимфоцити (само в % отношение), останалите стойности са в граници. Утайката ми премина през стойности 34, 26, 30 при граница до 25. Пускала съм си С-реактивен протеин - отрицателен; анти-стрептолизинов титър - отрицателен; гърлен секрет - номална бактериална флора, candida spp. отр. ; EBV IgG и EVB IgM - отрицателни; всички хормони и антитела на щитовидната жлежа - TSH (изследван три пъти, премина през стойности 4. 086, 3. 69 и 3. 8), MAT(изследван два пъти, резултат >1000), TAT<20, останалите са в граница. Консултирах се с ендокринолог, след второто изследване. На база изследванията и ехография на жлезата установи, че имам тирeоидит на Хашимото. Предписа ми лечение с еутирокс и селен. На третото изследване резултатите бяха подобни. Посетих друг ендокринолог. Становището за Хашимото беше потвърдено(отново на база изследвания и ехография), но лечението спряно, тъй като към момента нямам планове за бремонност. Според вторият ендокринолог, температурата ми се дължи на някакъв засегнат център в мозъка и щяла сама да отшуми. По принцип се доверих на мнението му относно жлезата, тъй като е доказан специалист в областта, но тази температура ме притеснява и не мога просто така да спра да търся причината за нея.
Общото ми състояние като цяло е добро, но имунната ми система е отслабена, леко да ме духне вятъра и се чувствам така сякаш съм настинала. Пия витамини комплекс за стимулиране на имунната система, пия и глог, мента и валериан. Температурата ми се качва сутрин малко след ставане и спада късно вечер. Не се влияе от никакви лекарства, предназначени за свалянето й.
Трите ми изследвания на кръвта са правени през месец. Урина съм изследвала само веднъж, тъй като резултатите бяха в норма.
Възнамерявам в близкия месец да си пусна контролни изследвания на TSH (по препоръка на ендокринолога), отделно от това мисля да пусна и ASAT, ALAT и антитела към хеликобактер пилори. Бихте ли ми препоръчали и нещо друго, което да изследвам и което може да е причина за температурата ми.

1039.   Здравейте, писала съм под номера 1012, 1018, 1020. За периода от тогава до сега, продължавам да имам температура. Пусках си общо три пъти ПКК. От всеки резултат съм с ниски нива на неутрофилни левкоцити (малко под нормата, както в %, така и в абсолютна стойност), леко повишени лимфоцити (само в % отношение), останалите стойности са в граници. Утайката ми премина през стойности 34, 26, 30 при граница до 25. Пускала съм си С-реактивен протеин - отрицателен; анти-стрептолизинов титър - отрицателен; гърлен секрет - номална бактериална флора, candida spp. отр.; EBV IgG и EVB IgM - отрицателни; всички хормони и антитела на щитовидната жлежа - TSH (изследван три пъти, премина през стойности 4.086, 3.69 и 3.8), MAT(изследван два пъти, резултат >1000), TAT<20, останалите са в граница. Консултирах се с ендокринолог, след второто изследване. На база изследванията и ехография на жлезата установи, че имам тироидит на Хашимото. Предписа ми лечение с еутирокс и селен. На третото изследване резултатите бяха подобни. Посетих друг ендокринолог. Становището за Хашимото беше потвърдено(отново на база изследвания и ехография), но лечението спряно, тъй като към момента нямам планове за бремонност. Според вторият ендокринолог, температурата ми се дължи на някакъв засегнат център в мозъка и щяла сама да отшуми. По принцип се доверих на мнението му относно жлезата, тъй като е доказан специалист в областта, но тази температура ме притеснява и не мога просто така да спра да търся причината за нея.
Общото ми състояние като цяло е добро, но имунната ми система е отслабена, леко да ме духне вятъра и се чувствам така сякаш съм настинала. Пия витамини комплекс за стимулиране на имунната система, пия и глог, мента и валериан. Температурата ми се качва сутрин малко след ставане и спада късно вечер. Не се влияе от никакви лекарства, предназначени за свалянето й.
Трите ми изследвания на кръвта са правени през месец. Урина съм изследвала само веднъж, тъй като резултатите бяха в норма.
Възнамерявам в близкия месец да си пусна контролни изследвания на TSH (по препоръка на ендокринолога), отделно от това мисля да пусна и ASAT, ALAT и антитела към хеликобактер пилори. Бихте ли ми препоръчали и нещо друго, което да изследвам и което може да е причина за температурата ми.

1040.   До 1036
Аз съм 1035. Благодаря ти за вниманието. Ще се опитам да отговоря на въпросите ти. Диагнозата ми за ставата е начална артроза. Не съм пила никакви лекарства за това. Казаха ми, че не е нещо страшно и мога само някаква хранителна добавка да взема. (не съм я вземала). Стафилококите бяха открити преди да ми извадят сливиците още т. е. преди миналото лято. Мисля, че пих някакъв антибиотик за това, но не съм сигурна. Мъдреца, който ми оперираха е наистина от страната на ухото. Ухото ме болеше още преди операцията обаче. След това снимката я видя не опериращия, а стоматолога ми и ме увери, че всичко е минало ок. Ухото ми е гледано само с външен преглед във София, Пловдив, Стара Загора. Всички са единодушни, че е здраво и болката не е в компетенцията на уши нос гърло специалист. Гъбичките ми ги откриха наскоро. Забравих името на таблетките, които използвах вагинално(по съвет на лекаря) и някакъв крем-зелаин мисля, че беше. Не мисля, че температурата е от гъбичките, защото гъбичките са отскоро, а температурата вече от доста време.

1041.   1035 съм пак. Само да допълня-правили са ми и снимка на синусите и всичко е ок. На носа имам леко изкривена носна преграда. Ревма фактора ми е ок. Ревматолога ми беше пуснал изследвания от, които разбрах това. Съмняваше се за лупус, но нямам. При тези изследвания АСТ-то ми е само това, което не е в норма.

1042.   Здравейте имам субфебрилна температура от 1 година. Не се влияе от лекарства, а само ми пречи. Имам постоянно главоболие, отпадналост. Всичките изследвания са ми правени само имам положителен ана тест 1:320, но допълнителният тест е отрицателен за някакви автоимунни заболявания, имаше съмнение за лупус, което още ме съмнява, заради червените ми бузи и фоточувствителността, но от ревматологията нищо не ми казват. Ц реактивният ми протеин е малко висок, но спада тъй като прия НСПВС и спада. Левкоцитите са ми малко високи 10. 5. Преди имах анемия, но я излекувах. Та вече не знам какво да правя.

1043.   Здравейте!
От две години имам почти постоянна температура 37, 2. Като ви чета, смятам, че може би не съм минала през всички възможни изследвания, скенери и процедури. Може действително да ми има нещо. Но проблемът се отключи след тежка вирусна инфекция, много стоене на едно място вкъщи и за капак лични проблеми от трагичен характер. От там нататък се чувствах като парцал, не можех да дишам, потях се навън, температура, пулс, ужас... Накратко, започнах един много заседнал живот, за да избегна дискомфорта. Сега откривам за себе си, че движението ми е било малко, социалните контакти, изобщо ритъма на живот, примесен с определена доза депресивно настроение. При физическа активност, температурата ми се нормализира. Но не говорим за отиване до магазина или миене на чинии, истинско постоянно движение. Така че, съветвам ви първо да погледнете начина си на живот, наред с тичането по лекари, повечето незаинтересовани. Причина винаги има.

1044.   Здравейте 1038, моля, сложете някакви инициали.
Разбира се, че имате отслабена имунна система поради неутропенията. Имате данни за някаква инфекция. Съмнявам се нещо тлеещо в белят ви дроб. Хламидия Пнеумония, Псиатики, Микоплазма - в този смисъл - интересува ви ИгМ или ИгА. Не може да се изключи и туберкулоза, тя е изключително сложна в различни форми и прояви. Не е само белодробна форма има ТБ форми в цялото тяло. Липсата на белодробни засенчвания не означава липса на ТБ. Често в началото се появява хронична умора, която се задълбочава с времето.
При Хашимото и без бременност е необходима хормоно- заместителна терапия.
Пътували ли сте извън България, имате ли допир до животни и птици. Хапал ли ви е кърлеж, бълхи или друго?
Температурата през деня движи ли се или се качва до едно ниво и после пада? Имате ли изпотявания, втрисания или друго? Какви антибиотици и колко време пихте за бронхита? .

951-1000 от 1096