Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

901-950 от 1096

928.   Здравейте 927, ще ви обясня по подробно за да не се обърквате. Е. -Бар е херпесен вирус и от него най-често боледуват децата заради по -слабата имунна система. Протича с инфекциозна мононуклеоза. При възрастни заразяването става след спад в имунната система. Т. е. може да има друг причинител, който намалява имунитетът. При възрастни протичането варира от безсимптомно протичане до лека умора и темп. 37, 2 и до по тежка умора и подобни на мононуклеоза симптоми. Има много вариации и не е задължителна да има увеличени лимфни възли и т. н.
Преди години лечението се провеждаше със споменатите от мен препарати и имаше ефект. От няколко години на пациентите им се казва, че няма лечение и щели да са така цял живот... Логичното е че херпесните вируси персистират дълго време и понякога цял живот. Тук има разлика къде е в ИгГ/стара инфекция/ или в ИгМ. / настояща инфекция/.

Наличието на пол. ИгМ показва активна инфекция. Дали вирусът се с, , Събудил" или има прясна зараза няма значение - той е активен.
От самото начало се опитвам да ви разпитам за подробностите за да разбера - има ли друга инфекция.
Оказа се, че сте имали атипична пневмония / микоплазма/ което е различно. Вирусологът ви е изпратил на уролог за да види дали няма и микоплазма-уреаплазма в урологичната система.
При това положение е логично да се направят изследвания са хламидия пнеумониа. Тя се лекува по дълго време с пулсово взимане / прием 10 дни- 20дни почивка и отново- до 6 месеца/ на антибиотици. Най - често макролиди/ азитримицин/. И хламидия п. и микоплазма п. могат да персистират дълго време и да причинят симптоми като вашите. Тогава се налага по упорито и дълго лечение още след излизането от болницата.
Ц- реактивният протеин може да си го видите, но не виждам с какво ще помогне и със какво ще навреди Изопринозинът.

929.   Здравейте 928, Благодаря за разяснението за Епщайн Бар Вирус. Днес бяха готови резултатите от излседванията за Хламидия и Микоплазма пневмония - отрицателни са. Вчера направих още една урина седимент - единствено еритроцити 3-4 показа резултата. Температурата и умората все още продължава.. Дали няма да е най-добре да направя PCR тест? Ако вируса е активен какъв специалист ми трябва - вирусолог, имунолог, инфекционнист или хематолог. И къде найстина мога да намеря такива, който да ми помогнат. Как мога да се свържа с вас, че в сайта всичко това става доста бавно.
Благодаря ви :)

930.   Здравейте 929, форумът е анонимен и не мога да оставя никакви кординати.
Ще се опитам да ви помогна от тук. Трябва да ми дадете повече информация ако желаете. Мога да се опирам само на факти. Общи обяснения не вършат работа, всички детайли са важни. Когато питам нещо е защото имам предвид друго нещо, а не от любопитсво. Ако нямам конкретни отговори не мога да направя изводи. Не си помагате като карате лекарите да гадаят. Това са най - трудно откриваемите диагнози.
Озадачи ме, че при Микомаксът темп. е спаднала. Може ли повече информация. Имате ли изследвания за някакви микози/дрожди/? Назначиха ли ви ги или сам си ги пихте? Колко време ги пихте и как се чувствахте през това време? Кръвната захар в норма ли е? Хапан ли сте от кърлеж? В момента имате ли някаква кандидоза / бял, кремав налеп по лигавиците/?

931.   Здравейте 930, имах предвид че цялата процедура тук e доста бавна с отговорите. Можете да ме потърсите на имейл адреса ми **********@abv.bg, за да бъде по-лесна комуникацията.
Нямам правени изследвания за микози и дрожди.
Относно Микамакса, той ми беше назначен след като ме изписаха от болницата с пневмонията заради антибиотиците, да не се обазува от тях гъбична инфекция. Пиех ги към 10-15 дни. И в определените дни, когато трябва да се пият нямах температура и се чувствах супер. Кръвната захар, както и пълната кръвна картина, всички стойности са добре в границите им. Не съм хапан от кърлеж никога. За лигавиците немога да ви отговоря, тъй като не съм запознат с тях и нищо не ми говори. :(

/Модератор7 - Контактна информация не публикуваме.

932.   Здравейте 930, Микомамза ми беше изписан от болницата след пневмонията, за да не бъдат образувани гъбични инфекций от антибиотиците. Пиех към 15 дни, като в дните в който ги вземах нямах температура. Чувствах се перфектно. Нямам правени изследвания за дрожди и не съм хапан от кърлеж. Нямам никакви налепи.

933.   Здравейте 932, не рзбирам... Микомаксът по колко мг и каква схема го пихте- има няколко схеми? През всичките 15 дена ли нямахте темп.? Какво означава супер- нямахте умора и темп. или друго?
Лигавици имате в устата и гърлото, половите органи - огледайте ги за налепи и някакъв дискомфорт? От страна на стомашно- чревният тракт имаате ли някакви оплаквани като киселини, оригване и тн.?

Както писах такива диагнози са най- трудните и отнемат време. Не очаквайте, че някой ще може да ви постави диагноза на бързо. Когато не обяснявате както трябва също се бавите и се налучква. Питах ви няколко пъти какво наложи промяната в начина ви на живот? Т. е има ли някакво напълняване/отслабване/ промени в апетитът, жаждата, отказване от вредни навици и тн. всичко друго.

934.   Здравейте 933, Микомакса го пиех през 3 дни по една таблетка или 500 или 1000мг не съм сигурен. И точно в този ден, в който го пиех нямах температура съответно и умора, бях си все едно нищо ми няма. Нямам налепи и дискомфорт в местата за който попитахте. Стомашно чревния тракт също нямам никакви симптоми до сега. Какво наложи промяна на живота ми? Промяната се оказа, започването да ходя фитнес, просто ми хареса и реших да тренирам като хоби. Разбрах, че за да постигна високи резултати (покачване на мускулна маса)трябва да се храня с колкото се може повече здравословни храни и за максимален ефект да си гупя добавка, която да подпомага всичко това.Към 20-тия ден се появи температурата и съответно и умората, която вече не ми даваше никаква сила и желание за тренировки и спрях. В този тренировъчен период на 2 пъти се будя рано сутрин в 7-8 часа с болки точно под гърдите - като парене. След изпиване на чаша вода или сок болката изчезва, имах чувството че пия елексир.

935.   Здравейте 934, флуконазолът дейстав на гъбички и дрожди. Предимно кандида. Логично е, че след като симптомите затихват след микомаксът е възможно да се касае за гъбична инфекция. Паренето зад гръдната кост са киселини и рефлукс / връщане на стомашни киселини/ по време на сън. Т. е. вероятен гастрит и възможност за гъбите.
Кава беше промяната в диетата ви и каква точно добавка пиехте?
Също така и факторите от външната среда - имате ли някакъв досег със субстанции като мухъл и плесени?

936.   Здравейте 935, Промяната в диетата ми беше, че почти спрях да ям свинско месо и повече наблегнах на пилешкото за да не качвам мазнини, а чиста мускулна маса. Сутрин взимах доста често овесени ядки.Преди тренировка си взимах по 2-3 яйца или извара със хранителната добавка за да ми осигурят енергията за тренировката. Това е добавката - http://www.silabg.com/bg/13525-MEX-Size-Max-15-Lbs-.html. Не съм имал досега досег със мухъл и плесени. Вирусоложката ми беше каза да не го пия изопринозина, но аз видях че от него ми се отваря апетит и дори покачвам килограми и отново си го купих и почнах да го пия (3-ти ден) Цинк, Вит. А,Б,Ц,Е, пък и както вие казахте не видам с какво ще навреди.

937.   П. П. Прочетох за гъбичните инфекций и пише, че симптомите са зачервяване на областта на половия член, увеличено количество белезникав секрет по члена, сърбеж, поява на обрив по главичката на половия член. По главичката в центъра където излиза урината от ляво и от дясно имам като бели точици, като от ляво почти нямах а сега са повече. Казах и на уролога за тях, той нищо не каза, т. е. че е незначително. Те са от както се помня.

938.   Здравейте 937, това по членът не е това което търсите. Гъбите са няколко вида. Обитават топли и влажни места. Стомашно чревният тракт също така. Обикновено се изявяват при спад в имунната система и употреба на антибиотици. В този смисъл моето мнение е, че ожете спокойно да пиете Изопринозинът и дори да го увеличите на 3 по 2 табл. дневно. Цинкът и витамините са добър вариант. Трябва им време ефектът е след 25- 30дни и до три месеца се постига трайна устойчивост на вируси и др. Цинкът е хубаво да е отделно за да може в началото да взимате по 2-3 табл. После може да се намалят на 1-2 дневно. Когато настинете може да вдигнете отново цинкът за няколко дни. Другите витамини е добре да не са разтворими, а на капсули. Тях си ги взимате както си е написано. Само добавяте цинкът. За себе си употребявам Цинк на Валмарк и триовит. Но, вие може да си изберете и други, но качествени производители.

Имам теория какво може да се е получило. Добавката която сте пили основната съставака е от житни култури. По тези култури се срещат плесени, гъби и дрожди/ напр. аспергилос/, които отделят микотоксини. тези микотоксини в ниски дози не са опасни при хора и добитък. при завишени нива са безсимптомни. Но увреждат имунитетът и се равиват всякави вируси и микози. При свинете често е микоплазма пнеумоние. Преди да се косумират би трябвало да се обеззаразяват или да имат термична обработка. Зависи и в какъв климат са отглеждани и съхранявани - при влажни и топли климати има по голяма заразеност на храните.
Производителят и пакетирането на тази добавка не са ясни. Води се в щатите, но май е в Полша или Чехия... Може и само пликовете да са щатски или обратното. В този смисъл е въжможно да има някава хранителна замърсеност в нишестената субстанция.
Фитнес залите са места в които на малко място се отделят много човешки течности и метаболити. Вентилацията / климатиците/ или липсата на такава също помагат за разпространението на всичко. Сблъсквайки се с това заниженият имунитет може да развият един куп инфекции.

Според мен засега стимулирайте имунната система по описаният начин. По късно ако се наложи може да помислим нова за схема с Флуконазол. Хранителните добавки не са непременно здравословни и безопасни. Те са индустрия за милиарди и трябва да се внимава - фитнес добавките са най- опасните. Протеиновата диета може да увреди бъбреците и трябва да е умерена. Добавки /протеинови/се взимат чак когато се качат физическите натоварвания до високи нива - тогава имат ефект. В началото и при леки натоварвания е безсмислено - няколко витамина и някоя аминокиселина са достатъчни.

939.   Здравейте 938, Всички изброени от мен неща са на капсули - Вит. А, Б комплекс, Ц, и Е. Цинкът също той е на валмаркс. Пия от всичките по една капусла на ден. Изопринозина го пия 3х1, към 11:30/15:00/20:30. Твърде рано е да искам какъвто и да било ефект както казахте, трябва време, а и ще започна 3х2 Изопринозин. Има ли някакъв вариант чрез тестове или изследвания да се потвърди, че вируса е активен и ми влияе?

940.   Здравейте 939, бъркате понятията. Вирус си имате - Е. Бар. Има разлика между вируси, бактерии и гъбички. Става въпрос за леко завишени нива на микотоксини в хранителни субстанции от житни култури. Те се изследват от агенциите по храните и във фуражите. Има стотици гъби, дрожди и плесени и стотици микотоксини и комбинациите им. Откриването им в ниски нива е почти невъзможно и е със специални апаратури.
При вас няма как да се открият. Ако имахте някакви налепи можеше да се вземе посявка за микробиологично изследване - но, няма такива.
При здрав, млад човек с нормална имунна система, която за няколко дена се срива и заразява с два причинителят. Също и не стандартното действие на микомаксът. Не мога да си обясня по друг начин този факт , освен с нещо което сте приели и е предизвикало последиците. Последващото третиране с антибиотици също е подронило имунитетът и е спомогнало за вируси и гъби.
Мисля че засега е добре да оставим имунната ви система да се съвземе и да укрепне . Взимайте си изопринозинът/ нали нямате тежки алергии и автоимунни заболявания/. Цинкът може да го увеличите на 2-3 табл. на ден. Това че имате повече апетит е добър знак, след месец ще видим как се чуствате и тогава ще преценим ситуацията.

941.   Здравейте 940, Благодаря, ви за вашата компетентност, мога да ви кажа, че за тази година и половина, никой не ми обърна такова внимание като вас. Една година трябваше да мине, за да разбера, че този леко завишен пролактин не е причината за моето състояние. В началото след като се появи температурата съм изпил 2 антибиотика, първият не го помня който ми беше изписан, а вторият Клацар-антибиотик който винаги ме е оправял и излекувал. След като и той не подейства след това какво ли не съм като Магнезий, Сержанор, Бифовал, Цитросепт, Триовит, (Алое Вера, Селен, Невен-за пролактина, който въощбе не е било нужно да пия) и като прибавим след това и Биозин изписани от билкаря. Какви ли не изследвания и само този Епщайн Бар показа положителен, но никой така и до днес не ми е поставил диагноза? Изпил съм сумати неща, който въобще не са ми били нужни и вече честно казано не вярвам, че тази температура и умора ще изчезне, дали въощбе е от този Епщайн Бар, как мога да знам, че имунитета ми е занижен, изследвания? Един вид искам нещо, което да потвърди със сигурност, че е от това и пия тези неща с целта да се оправя-диагноза, как мога да се сдобия с такава? Този изопринозин колко време да го пия, кога да почивам и кога да увелича дозата на 3х2? Дотук съм го пил към 12-15 дни. Относно намаленото либидо-уролога ми написа една рецепта за левитра, ако ми потрябва, но страх ме е да взимам такива неща, твърде съм млад, а и основния проблем не е в това, този проблем се появява от температурата и умората, вечер е ок. Някакви други съвети, който да допринасят за процеса, някакви храни, течности и всичко друго което би се отразило добре. Благодаря ви.

942.   П. П От днес започнах да усещам болки в корема и бъбреците, нормално ли е? И да пия ли нещо за тях или трябва да държа?

943.   Здравейте 942, Изопринозинът се пие 20 дена след това се почива и следващият месец пак се пие 20 дена - спред състоянието се преценява колко да продължи лечението.

Болките в стомаха и бъбреците са притеснителни. Могат да са страничен ефект от лекарството. Но, могат да са в резултат на настинка или хранене. Сигурни ли сте, че са точно бъбреци - къде е болката и с каква интензивност?
Може да пуснете изследвания - креатинин, урея, пикочна киселина и Суе. Досега изследвани ли са бъбреците? Може да вземете нош па или бусколизин.
Ако болката се засили ще трябва да спрете Изопринозинът.
Храненето трябва да е пълноценно - да има от всичко по малко. Няма конкретни диети или нещо което да ви се даде и да помогне.
Диагнозата при вас е изключително трудна. Няма достатъчно симптоми за конкретно заболяване.
Повишеният пролактин е причина за намаленото либидо и лека сънливост. Е. Барът е причина за ниската темп. и умора. Има единствено напрегнат имунитет.
Имунитетът се проверява от имунолози - пускат се изследвания за Т и В клетъчният имунитет, фагоцитоза, имуноглобулини. Това са скъпи тестове и трябва да се правят без да сте взимали Изопринозин или след като сте го спряли.

Казвате че кръвната картина е наред - тук мога само да предполагам ПКК - 22 показатела, чер. дроб, глюкоза. И после какви други показатели са пуснати или не са пуснати нямам представа - бъбречната функция проверявана ли е? Урина стерилна пускана ли е?
Обясненията ви са объркващи.

944.   Здравейте 943, Казвате че Изопринозина се пие според състоянието, - състояние, което си е все същото. Следващият месец ако прожълца да го пия, че се натрупат към 23-24 дена почивка, което ми се вижда много. Имах болки един ден да, но мисля че е от факта защото не бях приемал достатъчно вода, сега нямам болки и мога да продължа да пия Изопринозин. Изследвани са бъбреците Да и нищо не е открито. Пълна кръвна картина съм направил няколко пъти в рамките на година и половина и всички показатели са в норма, стерила урина -нямам бактерия. и урина седимент също съм правил и показателите в нея са по 1-2 на поле. Глюкоза 5, 34(3. 3-62) / Креатинин 83, 05(52-127) ASAT(GOT) 35, 62(до37), ALAT(GPT) 24, 74(до42) GGT 21, 44 (11-61) Тестостерон - 21, 30 (0, 98-27, 8)TSH - многобройни излседвания съм правил и са в норма например 1, 34 (0, 27-4, 20) Относно намаленото либидо аз този завишен пролактин най-вероятно го имам от доста години, само че сега е установен, но преди никога не съм имал такива проблеми. Той е 100-150 единици завишен, не е хиляди. След месец отново ще го проверя профилактично. Когато нямам температура либидото веднага се променя. Общувах с един човек, който каза че е имал същото нещо, но той както ми го обясни е бил много зле, едвам е ставал до банята, лежал е по цял ден, не се е хранил тъй като храненето му изисквало енергия - само вафли. Свалил 25-30кг. Ходил къде ли не по доктори, професори, болници дори министерство на здравеопазването да му дадат направление за чужбина, но нищо не се получило. Сподели ми, че след 4-5 години се е възтановил на 40% от силите си, но сега вируса му бил засегнал бъбреците и с тях имал доста проблеми. Мен това много ме притесни, но моето състояние не е толкова тежко, дали би могло да стане нещо подобно, какво мога да очаквам от този вирус, найстина ли е толкова опасен и как би могло да се предотврати нещо такова. Аз силно се надявам, че Изопринозина, Цинкът и витамините ще ми помогнат, защото явно това е последното нещо, което може да има ефект. Първите месеци в промененото ми състояние, температурата се сваляше един един парацетамакс или аналгин, сега не иска дори и при прирмане на двоина доза, цял ден си стой и няма сваляне, което е ужасно.

945.   Здравейте 944, изопринозинът се пие 20 дена - 10-12 дена почивка и пак се пие 20 дена. Може да продължи до 6 месеца. В почивката може да вземете Ацик 1 таблетка (200 mg ацикловир) 5 пъти дневно през интервал от 4 часа. Лечението трябва да продължи 7 -10 дни. Писах по надолу. Периодично се следи чернодробна, бъбречна функция и елекртолити - калий, натрий.
От витамините вит А трябва да е водоразтворим за да може да се приема за неограничен срок.
След 6 месеца ако се налага може да се взима друг имуностимулатор. Преценява се според това как се повлиявате.

Това е лечението няма друго измислено.

Състоянието ви не опасно няма да ви убие. Тежките последици от вирусът са валидни за жълтата раса. За вас няма нищо страшно. Мъчително е но, не е страшно. Всичко е индивидуално не може да съдите според някой друг. Препаратите ще ускорят процесът на оздравяване в рамките на година - година и половина.
Успокойте се и не изпадайте в паника има много по страшни болести.
Разпитвах ви за пролактиномът тъй като е хормоно продуциращ и има вариант да са подтиснати или увеличени други хормони - др. гонади, над бъбреци и т. н.. Но, при вас не откривам /напр. пробл. с теглото, кръвното, апетит, жажда и тн. / които да насочат към друго ендокринологично заболяване.
Също така няма симптоми за др. инфекция. Ако имаше нещо притеснително трябва да има много повече симптоми. Всичко до тук отговаря на Е. Бар вирусът.

946.   Здравейте 945, определено се чувствам по-зле, когато не пия препаратите. От утре пак започвам да ги пия, но дали да оставя изопринозина 3х1 или да увелича на 3х2.

949.   Здравейте 945, онзи ден реших да потичам малко да видя как ще ми се отрази. Извода беше, че доста се изморих, все едно въздух не ми стигаше и доста се загрях. След като се прибрах температурата ми се беше повишила с цели 3 десети на 37, 4. Дали би ми се отразително тичането положително, тъй като знам, че то е доста полезно? Изглежда, че най-малкото натоварване ми покачва температурата - това от вируса ли е? В аптеката ми казаха, че няма водоразтворим витамин А? Благодаря ви.

950.   КММ Здравейте и от мен! Дъщеря ми ( 3г; 17кг; 103см ) от 8 месеца (може и повече) вдига температура до 37. 5 най-често 37. 2-3. Температурата започва да качва сутрин след сън, след като заспи на обяд се изпотява в повечето случаи (лице, тил, ключици), сваля я до 36. 3 и след това по същия начин до вечерта. От известно време преглъща често (може би 2 месеца), хърка докато спи (поне от година и половина), понякога казва, че я боли челото, в някои дни се оригва често и по 2 месеца Гастротус без ефект. Пила е Изопринузин поне месец, че и повече. Биозин е пила също месец, сега пие Имуносупорт и коластра. Развива се повече от нормално за възрастта си, изключително енергична е, лекарите твърдят, че е хиперактивна. Не е ходила на ясла и детска градина, не я водя и по детски кътове. От 0-2години изкара няколко ангини 4 може би, един бронхо спазъм и един бронхиолит. От 2-3г Ешерихия коли в урината и една хрема. Тази година януари и февруари изкара чревен вирус, стафилокок ауреус(гърлото), след това пневмония, после стрептокок пневмония(без симптоми в гърлото) и бронхит, вследствие на което изпи 6 антибиотика, един от които венозен в болница заради пневмонията. Докато приемаше антибиотиците нямаше температура по 1-2 дни само, през останалото време си вдигаше отново до 37. 3. Изследванията, които сме правили (всички на своя глава, понеже лекарите казват, че няма от какво да се притесняваме и не ни насочват никъде) до момента са ПКК и всякакви пълни макси пакети на лабораториите, Диференциално броене, СУЕ, ЦРП неколкократно (последно вчера), цитомегаловирус IGg 106 положителен - IGm отрицателен, епщайн-бар вирус, куантиферонен тест за туберкулоза, токсоплазмоза, обикновена урина и урокултура поне по 10 пъти, копрокултура, носен и гърлен секрет, рентгенова снимка на бял дроб, антистрептолизинов титър, ревма фактор, хемокултура, снимка на синуси (дано не изпускам нещо). Освен IGg Цитоломегало вируса всичко останало е отрицателно и в норма. Консултирали сме се с поне 7 специалиста УНГ, единият от които беше категоричен, че има трета сливица за махане, 2-ма след него отрекоха, а един каза, че не е толкова голяма, но ако хъркането продължава въпреки чистенето на носа и едни капки може да се махне; гледана е на ехограф 3 пъти, нефролог, пулмолог, алерголог. Правени са й изследвания и рентгенова снимка в детска клиника в Германия заради тази температура, но какви точно не знам понеже не говоря особено езика, първо кръв и урина, после обширни кръвни изследвания и някакви вируси, всички от които перфектни (това е което ни казаха там). Та всички тези изследвания са повече от перфектни и в норма, както и навсякъде твърдят, че е напълно здраво дете. Като изключим обикновената урина от вчера с 7-8левкоцита и 10-15 еритроцита, но утре ще пускам нова на няколко места, както и урокултура, понеже се съмнявам, че е замърсена (взех я на място в лабораторията и аз незнам защо), но се е случвало да получаваме резултати като масово бактерии, левкоцити, еритроцити, кетамин, кристали, а същия ден в други 2 лаборатории и консултация с нефролог перфектна урина и резултати, няма и никакви признаци за нещо урологично поне за в момента. Има и географски език(ако има значение). Извинявам се за дългия и хаотичен пост, надявам се да разберете всичко, което съм написала и ще се радвам, ако отговорите и ме насочите къде да търся евентуална причина за температурата. Чувствам се ужасно от мисълта, че може да пропускам нещо важно, няма и ден без да полудявам от притеснение и не мога да се примиря, че това си е нейната температура, както твърдят всички.

951.   Здравейте 949, нормално е при физически усилия когато се раздвижи кръвообръщението темп. да се качи 2-3 десети. При вас тя е 37,1 и затова се качва до 37,4. Ако е 36,6 ще стане до 36,9 и няма да е темп. Няма нищо притеснително.
Мастно разтворимият вит А може да се приема за кратки периоди от време заради черният дроб. Другата форма на вит А която може да се приема дълго време е под формата на Б - каротин /?-каротин (провитамин А) / . Чудно ,че в аптеката не знаят.

952.   Здравейте 950, труден случай в е вашият. Прави сте за уроизследванията често се замърсяват. Направили сте много, но изникват още въпроси.
Какво стана с ауреусът? Темп. и изпотяването и нощно време ли е така? По подробно за нейният географски език - има ли някакви налепи, усещания - Б12 пускан ли е?
Гастроентеролог гледал ли я е възможно ли е да има някаква непоносимост към глутен или лактоза. Взимани ли са фекални проби за паразити?
Също така всичко се върти около лицево челюстната и гръдната област. Третата сливица е загадка вероятно има някакъв зачатък на такава - там може да се направи риноскопия и да се огледа цялата носоглътка. В тази област има лимфни възли, слюнчени жлези, щитовидна жлеза / как е с апетитът и теглото/, и тимусна жлеза. Възможно е след прекараните инфекции да има някакъв проблем в жлезите - тук помислете за евентуална наследствена предразположеност.
Имате ли предства какви антибиотици е приемала за да разграничим на какво действат и кое да се отхвърли като диагноза.
След раждането била ли е ваксинирана с БЦЖ?

953.   Здравейте 951, от снощи имам страшни болки в гърлото - ената сливица. Ужасно е, немога да ям, немога да преглъщам - нищо немога. Правих гаргара със сода, ракиен компрес, смуках бонбони Golia, пръсках с Тантум Верде и ефекта е никакъв. Температурата ми е 38,5 до 38,8, дали пък неможе да говорим за инфекциозна мононуклеоза, Лошото е, че днеска е 1-ви май и няма доктори :( Какво бихте ми препоръчали, Благодаря ви :)

954.   КММ Здравейте! Пуснахме 2 урини след това и в седимент имаше само урати, всичко друго отрицателно. Гледаха я на ехограф пак, не се вижда абсолютно нищо притеснително. Гърлен и носен секрет от сряда - чисти. Температурата, когато и да заспи изчезва и след сън започва да се покачва постепенно. Изпотяването е на моменти, т. е. не всеки път, когато спи се поти. Вчера вечерта в будно състояние също нямаше температура(случва се изключително рядко). За географския език - получават се червени петънца по него, като се започне с едно две малки и така се разрастват и след това изчезват от само себе си. Обикновено се случва, когато е болна, но понякога се появяват и когато е здрава. Б12 не е пускан, понеже не знам за какво е и за пръв път чувам за него. Гастроентеролог я е гледал преди 2 дни и се разбрахме да правим изследване с бариева каша заради преглъщането. За поносимост към лактоза и глутен никой не е отварял темата, но ако съм права не се наддава добре, ако има проблем с глутена, а тя се храни нормално и е повече от добре с тегло и ръст(напълно в нормите). Вземани са проби за паразити няколко пъти и те са чисти. Проверявана е за лимфни възли от доста лекари, казват че няма такива. За наследствена предразположеност просто, колкото и да мисля няма от къде да има нещо. Ваксинирана е с всички ваксини за възрастта си Ротарикс. Има и белег на рамото. Относно антибиотиците заради чревната инфекция пи Седакс, после се разболя започна с Аугментин, но се усложни изписаха Зинат и той не действаше, след това в болницата и слагаха Цефотаксим. След седмица за бронхита изписаха Зинат по антибиограмата за стрептокока, но ставаше по-зле и пи някакъв приготвен в аптека антибиотик Тубоцин, ако не се лъжа и от него се оправи. Относно третата сливица от няколко дни отново не хърка докато спи, възможно ли е да хърка на алергична основа? Това е всичко, за което се сещам. Благодаря за отговора!

955.   Здравейте 953, вероятно имате Ангина врезултат на настинка или вирус. Така протича с висока темп. и е много неприятна. Не е задължжително да е инфекциозна момнонуклеоза - там освен гърлото има подуване на лимфните възли и областта на вратът. продължавайте да мажете и да жабурите както и тантум верде. Ако до 3-4 дена не мине тогава става бактериална и ще трябва да се използва антибиотик. В понеделник пуснете микробиологична посявка за да се види има ли някакъв причинител и към какво е чуствителен. Сутрин без да сте пили и яли нищо и без да сте си мили зъбите или плакнали устата или да сте използвали препарати, сода и т. н.. Каквото правите докато си легнете при ставането преди посявката е важно да не правите горните действия. УНГ също може да ви пусне посявка. Ако премине до 3-4 дена вероятно е вирус и тогава не се използват антибиотици.

956.   Здравейте 954. КММ, При хиперактивните деца често не се знае кога са уморени. Когато станат раздразнителни кисели и дори проклети това е начинът да се разбере, че са уморени или не са добре. Притеснява ме не високата, а ниската температура - често ли пада на 36, 3 или по надолу- това трябва да го следите. Там има ли някакви симптоми като втрисане или чувство на студ? Влияе ли и външната температура - топло, студено?
Географският език може да е физиологична особеност, но може да се свърже с заболявания като глосит, възпалени зъби или недостиг на вит. В12, фолиева киселина и др. Както и с някои автоимунни заболявания лихен и др.
Хъркането, оригването може да се причини от проблеми в носоглътката. Но може да бъде и от щитовидна или тимусна/ много е важна при децата/ жлеза - всичко което е по пътя на трахеята. За тези жлези имате ли някаква информация?
Лимфните възли само ги опипваха или са гледани на ехограф?
При непоносимост към лактоза или глутен след хранене има повече подуване на коремът, оригване и метеоризъм/шум в червата/ - тя има ли такива оплаквания?
Дотук знаем, че е приемала аминогликозидни и цефалоспоринови антибиотици които не действат.
Учуди ме Тубоцинът той действа на ТБ, лаймска болест, стрептокок, стафилококос ауреус, някои хламидии и орнитози, бабезиози и др. по специфични болести. Учудващо е, че антибиотиците по антибиограмата не са дали ефект и вероятно причината за бронхитът не е бил този стрептокок в гърлото.
Колко време пихте Тубоцинът, веднага ли се повлия - спадна ли темпер., имаше ли изпотяване и какво стана след като го спряхте? След колко време се появи темп. и др. симптоми?
Тук също има противоречия в медицината относно връзката на БЦЖ ваксинация и квантиферонов тест. Може да има грешни резултати- шансът е 50 на 50 за вярно и грешно. Самата имунизация предполага, че не бива да боледува, но всяко нещо има изключения.
На ретгеновата снимка какво казаха че се вижда само бронхит имаше ли калцификати или друго /както на белият дроб така и на тимусът/?
Помислете къде сте пътували? Хапана ли е от кърлежи, бълхи или нещо друго? Имала ли е допир с животни или птици?

Направете изследването с бариевата каша и питайте лекарят за лактозна и глутенова непоносимист.

957.   KMM Здравейте отново! Забравих да попитам на какво може да се дължи болката в главата сутрин? Казва, че я боли челото. Възможно ли е да е от много сън? След като стане не споменава да я боли нещо

958.   Здравейте 955, болките в гърлото продължаваха и неможех дори да се храня от болки при преглъщане. Препаратите за гърло явно нямаха ефект, затова се наложи да започна антибиотик - Оспамокс на 2 пъти по 1000. Още на следващия ден, болките затихнаха, а днес още повече. По странното, е че в тези 2 дни нямам и субфербилната температура, което е много очудващо..? Само да вметна, че съм спрял изопринозина от започването на болките в гърлото. Ще видя утре как ще се чувствам, дано да нямам температура и да спра напълно изопринозина с останалоте препарати за Епщайн Бар. Но ми е изключително странно, как едва ли не една такава тежка ангина, може да се окаже благоприятна за мен и да ме оправи от проблема, който изпитвам от над година и половина. :O

959.   Здравейте. Казвам се АПК, на 37г. И аз като повечето тук търся причината за моята температура.
Всичко започна през април 2011, когато се лекувах от пневмония. Личната лекарка ми изписа Зинат и обичайните сиропи за кашлица и витамини, но общото ми състояние не се подобряваше и влязох в болница. Последваха Аугментин, Клацид, Доксициклин, Амоксиклав, Таваник, Медоцеф, Амикацин и накрая Тамифлу. Всичко това го изпих за 4 седмици, като в крайна сметка пневмонията отстъпи, но от болницата си излязох с температура 37. 5, която ме мъчи и до днес. Сутрин я няма, но към 9-10 часа започва бавно да се вдига, като пикът е 37, 5 по обяд и докъм 5-6часа стои толкова, а после до 8 вечерта е станала отново нормална. За тези 4 години през няколко месеца се появиха нови симптоми... постоянната умора, сънливост в
средата на деня, нощни обилни изпотявания по торса и шията, тръпки по тялото и втрисания, болки в ставите, гръбнака и кръста, ребрата и гръдната
кост, сутрешна скованост, постоянен задух и нехарактерни за мен чести инфекции на горни и долни дихателни пътища, а и постоянни запек или диария, придружени от болки в долната лява част на дебелото черво. Черешката на тортата са сериозни проблеми с паметта и говора. Изследванията
до този момент не са дали никакви сериозни отклонения от нормата и аз съм объркана с какво да продължа напред. Това конкретно свърших дотук:
1. Инфекционист-2011г открит бета хемолитичен стрептокок в гърлото и лекуван с Аугментин. До днес имам 3 посявки от гърлото и повече не се изолира никакъв патоген.
2. Ревматолог-ANA-(-), Antids DNA-(-), AntiSm/RNP-(-), AntiSSA-(-), WR-1:8, СУЕ-34мм, хламидия IgG( ), a директния тест (вагинален секрет) е отрицателен. Рентген и ямр на торакален отдел показа начална остеохондроза и остеофитоза, а на таза кондензиращ сакроилеит. Засега отхърлиха Лупус и Бехтерев, както и РА.
3. Ендокринолог-от 20 години имам възли на щитовидната жлеза, но никога не е имало отклонения в хормоните. Редовно ги проследявам, дори тази година и биопсия правиха на 3 от тях, отново без отклонения в хистологията и стойностите на FT3, FT4, TSH и антитела.
4. Гинеколог-втора група на цитонамаската и б. о всичко останало-преглед, ехограф и микробиология.
5. Кардиолог-ехо и кардиография без отклонения
6. Зъболекар-панорамна снимка и два извадени мъдреца(за всеки случай ги махнах)
7. УНГ-не видя проблем, освен хроничен фаренгит
8. Гастроентеролог-колоноскопия(2011г) с отстранен полип 4мм
9. Пулмолог-личния ми лекар е пулмолог-фтизиатър и заради силния задух ми прави спирометрия веднъж в годината. Освен, че имам удължено
издишване и "неспецифична хиперреактивност на бронхиалното дърво" друго не открива като сериозна причина на общото ми състояние. Снимката
на белия дроб е без особености.
10. Хематолог-пълни изследвания, (но през 2011 и не знам дали да не направя нови)отново не се засече никакъв проблем
Прочетох всички писали преди мен и виждам неща, които могат още да се проверят, но ще помоля лекарите да ми дадат конкретни насоки с какво
точно да продължа, защото не искам да изнервям личния лекар с хаотични изследвания. Той официално ми заяви, че температурата ми е
"вегетативна" и каквото и да изследвам, нищо няма да излезе. Дано да е прав, но докато има неща, които не съм проверила, няма да съм спокойна.
Благодаря на лекарите тук, които се ангажират с такива неясни състояния като "субфебрилна температура", защото много от нас са в безизходица
и всяка помощ е добре дошла.

960.   Здравейте 957. KMM не мога да кажа от какво е болката в главата след като няма синузит, може да е от всичко. Идеята е да разсъждаваме и да се опитаме да разберем какво става. Дотук можем да отхвърлим баналните и по обикновените инфекции. Търсим нещо по рядко и необичайно. Например не е пила Макролиди/азитромоцин/ т. е не могат да се отхвърлят всички микоплазми, орнитози и хламидии. Рифампицинът също там трябва да ми разкажете по подробно. Също и възпаление на щитовидна или тимусна жлеза.
Наблюдавайте дали темп. се качва след хранене или не зависи от хранненето. Сутрин като стане първо закусва и след това има темп. или няма значение. Така ще отхвърлим някаква хранителна непоносимост.

961.   Здравейте 958, трябваше първо да пуснете микроб. посявка и после да пиете антибиотик. Сега вече няма как да разберете кава бактерия може да е била в гърлото ви. Дано след като спрете антибиотика всичко да е наред.

962.   Здравейте АПК, има няколко варианта. Това са Chlamydophilla pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Орнитоза, Туберкулоза извън белодробна. Бруцелоза, Лаймска болест. Всички тези общи и бавни инфекции могат да дадат вашите оплаквания както от бронхите така и от ставите и да имитират други болести включително неврологични. Изследванията ви са стари необходими са нови ПКК, СУЕ, пик. киселина. Има ли някаква промяна в лимфните възли? Имате ли допир с животни, природа, пътували ли сте някъде? Имате ли някаква наследствена предразположеност/ виждам такава за дегенеративна Артроза/. Антинуклеарните антитела в норма ли са /- тук далакът за него има ли нформация/? Полипът тогава е премахнат, но сега каво е състоянието на червата, има ли възможност пак да се появят полипи? След отстраняването на полипът имаше ли подобрение в дебелото черво или не? Според мен трябва профилактично да правите Ректоскопия след като веднъж е намерем полип.
Пишете всичко за което се сетите и ви се вижда странно.

963.   Послепис към АПК, пропуснах и тропонеми. Какъв е проблемът с паметта и говора? Може ли по точно описание.

964.   Здравейте 961. Много ме болеше гърлото - 2 дни нищо не ме облекчи. За посявката бях чувал от свако ми, че си беше правил, но резултатите му бяха казали, че излизат след няколко дни, което значеше, че още няколко дни трябва да се мъча и да не мога да се храня и да сваля килограми. Направих както ми каза лекарката в бърза помощ - ако до два дни няма никакъв ефект от препаратите - антибиотик. След първото хапче на следващия ден усетих подобрението и така гърлото почна да се лекува и да ми минава. Днес изпих и последното хапче от оспамокса и болки в гърлото нямам. Да премина на основния проблем субфебрилната температура и умората, а именно при острите болки в гърлото температурата 2 дни беше 38,6 до 38,8. След като изпих антибиотика 2 дни имах 36,5, на третия ден имах 37,3 и сега 3 дни също нямам температура. Чувствам се супер, няма я умората, няма я отпадналоста, няма го намаленото либидо, все едно съм нов човек. Купих си немските витамини на Допелхерц А-Я (едни червени),който пия всеки ден. Силно се надявам всичко да е отминало и да бъде забравено, защото 1 година и 6-7 месеца, само аз си знам какво съм изпитал и дано никой да не го изпитва. Какво ли може да се е получило, ей така да изчезне тази температура? От нищо непредизвиканите болки в гърлото? - вируса да е минал в бактериална инфекция? Или пък приема на тези добри немски витамини?

965.   Здравейте, 962. Аз съм АПК и много ви благодаря, че коментирате моя случай. Последните ми изследвания са от януари тази година, а именно левк. 4, 6/еритр. 4, 0/хемогл. 129, 0/MCV 89, 6/креатинин 68, 7/урея 5, 3/пик. к-на 289, 8/общ белтък 68, 3/албумин 45, 9/асат 16/алат 8/лдл 2, 00/HDL 1, 78. За урината имам ph-6, 0/ белтък (-)/уроб. неув. /бил. (-)/захар (-)/кетотела (-)
СУЕ 5. АНА/-/, двДНК/-/. Моля да ми напишете конкретно какво точно да изследвам за Chlamydophilla pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Орнитоза, Туберкулоза извън белодробна. Бруцелоза, Лаймска болест. Кои са най-меродавните тестове за Лаймска болест и Туберкулоза, като се има предвид, че търсим хронична форма. Защо изключвате белодробната туберкулоза и тестовете за нея и извънбелодробната различни ли са?
Нямам увеличени лимфни възли. Живея на село, личен контакт с животни нямам, но по улицата редовно се засичам с крави и овце. Живяла съм в Испания преди 8г, не съм излизала в чужбина оттогава. За артрозата може би сте прав, майка ми има шипове по гръбнака от млада възраст.
Имам една постоянна тежест и тъпа болка в дясното подребрие, но лекарят каза, че е гастритна болка, защото с жлъчката, черния дроб, бъбреците и далака не се установи проблем на ехографа. Искам да проверя бъбреците по-сериозно за някаква инфекция. Какво ще ми препоръчате, за да ги отхвърля като причина, защото досега не съм имала проблем с тях и освен един-два пъти урина, друго не съм изследвала?
Колоноскопията я направих без повод, просто ровех навсякъде заради температурата. Полипът го махнаха тогава, а проблемите с болките и диарията дойдоха година след това. Не бяха много навити да ми правят пак такова изследване, защото било синдром на дразнимото черво, нямам фамилна полипоза и всеки втори бил с полипи в червото и не настоявах повече, а може би трябва. Ректоскопия равно ли е колоноскопия? И ако го направя може ли да се засече паразитоза на червото(пуснах фецес преди месец, но нищо не излезе), пропускливост, колит(улцерозен? )?
Проблемите са с краткосрочната памет. Започвам да казвам нещо и забравям какво точно мислех преди 10 сек. Тръгвам за някъде и изчезва целта на това действие... Докато обяснявам нещо основни думи и предмети забравям(дори гледайки предмет, за който говоря, не мога да се сетя името му), а говора ми става накъсан, започвам да заменям букви от думите с други и се получава пелтечене.
Последно ще добавя странните неща, които не ми се връзват с нищо. Обилен косопад, постоянно боцкане в лявото ухо и гърлото(зимата си е направо болка), хлътнали тъпанчета на двете уши, плътен бял налеп по езика-правих посявка за кандида и пак нищо, стрелкащи болки по ставите, без да са червени или оточни, усещане за "парване" като от медуза по краката, миналата година имах суха кашлица 6 мес. - не се повлия от Амоксиклав, сиропи, Вентолин и Фликсотид за 3 мес., просто сама изчезна като се стопли трайно времето. Тази година постоянно имам усещането, че съм на крачка от повторение, въпреки, че вече мина зимата, но това парене и дразнене в трахеята периодично ме кара да се прокашлям.
Спирам с оплакванията, извинете, че стана дълго.
Още веднъж благодаря за вниманието! Желая ви здраве!

966.   Здравейте 964, вирусът преминава за около година и половина. Тук все пак сте пили биозин и изопринозин. За витамините вече писах какви да са. Но щом сте си избрали други добре. Очевидно е имало и допълнителна инфекция в гърлото. Не расъждавате правилно посявката става за няколко дена. Пускате я в понеделник сутринта и след нея/пак в понеделник сутринта/ си пиете антибиотик докато чакате резултатът. Накрая ще знаете каква е причината и към какви антибиотици е чувствителен причинителят. Така след 3-4 дни ще имате предтава дали да се смени антибиотикът и как да продължи лечението.
Сега вече няма как да имате представа с какво се борите.

967.   Здравейте 966. Днес отново се събудих с болки този път в другата сливица и температура 37, 2. Легнах след обед да поспя да направя експеримент дали температурата ще спадне от съня както в последната година и половина, но Не тя не спадна. Това още повече ме кара да си мисля, че температурата е от инфекцията в гърлото, а онази субфебрилна е изчезнала. Утре отново ще отида на личния лекар и ще се консултирам с него дали да направим микробиологическа посяка и какво да правим. Явно инфекцията е недоизлекувана и времето в което съм пил антибиотика е малко - 6-7 дни. Знам, че гърлото ще се оправи и ще ми мине то не ме безпокой толкова - колкото онази субфебрилна температура. Тя е мъката за мен. Дано да изчезне след тази инфекция в сливицте, както беше за около седмица.

968.   Послепис към 966 - Обърках в момента температурата ми е 37, 7, а не 37, 2, която вече не трябва да е субфебрилна.

969.   Здравейте АПК, от кръвната ви картина не виждам левкограма - еоз., баз., мон., лимф. и т. н. Те са важни за определяне на паразитози, ТБ и т. н.
Не мога да отхвърля Туберкулоза независимо къде се намира в тялото. За нея би могло да се направи Манту - там е 30% диагностиката. Ако имате добър личен лекар по добре го направете при него. В диспансерът не се знае как са съхранявани ампулите, от кога са , кога са отваряни и т. н. При личният лекар шансът е по добър.
За лаймската болест - хапана ли сте някога от кърлеж, бълхи или друго?
Това, че живеете на село има значение тъй като е има възможст за всякакъв вид зоонози, пситикози, бруцелоза, паразитози и т. н. Трябва да попитам дали сте имали случаи да консумирате домашно месо / или дивеч/ алангле- недобре изпечено, непреварявано прясно мляко или друга храна в този смисъл? Еозинофилите в левкограмата могат да покажат за паразитози и някои алергии.
Лимфните възли трябва да са меки, подвижни и да се напипват трудно - такива ли са?
Бъбреците могат да се проверят като пуснете стерилна урина за да се види за някакви бактерии.
В дясното подребрие има освен черният дроб и завой на дебелото черво. След като веднъж ви е отстраняван полип трябва през периоди от време да се прави - по долу имах предвид колоноскопия. Тя може да различи и др. заболявания като болест на Крон, Улцерозен колит и др. Имате оплаквания от дебелото черво и е нужно да го проверите - в най- добрият случай ще е обикновен колит.

Проблемите са паметта и говорът може да се дължат на много неща от обща инфекция до МС. Тях трябва да ги прегледа Невролог за да прецени редица нервни рефлекси характерни за редица заболявания и ако се наложи ЕЕГ.
Косопадът може също да се причини от гореспоменатите от мен инфекции, както и от ендокринологичен характер. Понякога има покашляне и от щитовидната жлеза, която се намира по пътя на трахеята. Щитовидната жлеза се влошава през зимата, при топло и слънчево време се подобрява. Но, може и от белите дробове - от кога ви е последната рентгенова снимка?
Всички споменати по горе инфекции и др. могат да предизвикат общ интоксикационен синдром който води до неврологични, ставни и др. оплаквания.
При повечето автоимунни заболявания най- често има високи нива на антинуклеарни антитела и има увеличение на далакът. При вас АНА е отрицателен затова се съмнявам че се касае за такова заболяване.

970.   Здравейте 967, не сте се доизлекувал от ангината. Антибиотикът очевидно е действал, но вероятно не е приеман достъчно време или е слаб за тази инфекция. Проблемът е, че сега и да пуснете микробиологична посявка няма да излезе нищо защото вече сте я третирали с антибиотик. Трябва да минат - три седмици от спирането на антибиотикът за да вземете посявка с верен резултат. Сега вече може само да се налучква какво да пиете. Трябва да посетите УНГ, който да огледа добре сливиците, да каже в какво състояние са и да ви даде съвет.

971.   Здравейте 970. Личният лекар ми каза, че ангината е недойзлекувана и ми предписа Левокса 500 на 24 часа със Хексоралетен за смучене. Като да отида в петък да ме види как съм. Имат ефект изписаните неща - гърлото спря да ме боли обаче субфебрилната температура отново я има :( Тъкмо мислех, че се е изчезнала или се е повлияла по някакъв начин, но уви - пак я има. И все си мисля, че ако бях пил оспамокса не 6 дни, а 10 щеше да изчезне напълно. Отново почват отчаянията и дълбоките размисли как изчезна за една седмица? Този оспамокс определено си мисля, че повлия по някакъв начин. Дали след месец ако продължава така да не опитам отново с него?

972.   Здравейте 970, съмнявам се, че флуорохинолон ще помогне. За съжаление сега можете само да налучквате кой антибиотик ще сработи. Никой не може да ви отговори с точност. По надолу писах за УНГ- наскоро имаше вирус който протича с ангина и усложнения и УНГ би трябвало да знае и да има наблюдения върху пациенти. В такива случаи аз обикновено ползвам антибиотици имащи още една съставка, която предотвратява резистентност.

973.   Здравейте 970, Правилно се съмнявате. И до днес имам бели налепи по сливиците. Нямам болки, че да немога да се храня, но болки има. Два антибиотика изпих Оспамокс и Левокса и не ми минава. Утре ще пойскам направление от личния лекар за УНГ. Относно субфебрилната температура много съм объркан. Понякога я има, понякога не. Понякога я усещам - понякога не. Доста пъти имам 36, 9 и като, че ли е на гарницата да се повиши. Забелязвам. 37, 1 също както и това, че постоянно ми се спи след обед. Дали е възможно тази субфебрилна температура да е от сливиците? Има ли логика след сън тя да спада и след това отново да се повишава?

974.   Здравейте, 969. АПК съм. Благодаря ви за помощта. Моля да погледнете какво съм решила да изследвам и да добавите или махнете излишното според вас.
-СУЕ, ПКК, ДКК, ХИВ/СПИН, СИФИЛИС, ТОКСОПЛАЗМА - IgG/IgM, БРУЦЕЛОЗА, ОРНИТОЗА, ЛАЙМСКА БОЛЕСТ- IgG/IgM... за нея друго може ли да се изследва?
- Chlamydophilla pneumoniae- IgG/IgM ендоцервикален ДНК тест
- Mycoplasma pneumoniae -IgG/IgM уреаплазма (цервикален и днк ще е нужно ли или само от кръв? )
-манту за ТБ и тук нещо друго може ли да се пусне?
Снимката на белия дроб е от есента... нищо не видяха на нея. Не съм хапана от кърлеж или не съм разбрала, но бълхи са ме хапали доста. Месо домашно ям, но винаги е добре опечено(само свинско), мляко домашно -не. Птици нямаме.
Искам да ви попитам за мнението ви за биорезонансната диагностика. Дали би помогнала в случая или поне за разни паразитози, комбинирано с лабораторните изследвания?
Ще направя и контролна колоноскопия. Това засега пък нататък ще видя как ще продължа.
Благодаря ви.

975.   Здравейте 972. И този антибиотик Левокса не помогна, затова си взех направление за УНГ. Отидох в Окръжна болница при доктор Николова тя ми каза, че налепите са почти изчезнали. Предписа ми Broncho-Vaxom - 10 дни пия, 20 почивам и така 3 пъти. Също така ми каза, че сливиците са хронична инфекция, доста са големи. Пуснахме проба за гърлен секрет. Попитах я дали е възможно тази температура да е от сливиците, тя каза че е възможно, защото например вчера и онзи ден доста ме болеше и имах 37,5. Днес съвсем леко ме боли и имам 36.8.

976.   Здравейте АПК, не знам защо нямам съобщения в пощата както обикновено. Сега погледнах и видях ,че има писано по темата.
За микоплазма и хламидия пнеумония трябва само кръв. Церевикалният секрет е за други неща. В ПКК задължително с левкограма. Биорезонансната диагностика едва ли ще помогне за общи инфекциии, мисля че няма смисъл да си давате парите.
Все пак опипайте лимфните възли около шията, под челюстта, ключиците и слабините. Трябва да са меки, подвижни колкото бобено зърно. Да ги намирате трудно. Ако са като мъниста по твърди това вече е изменение - проверете. Нощните изпотявания, умората и темп. са доста характерни за ТБ.
Когато имате болка в ушите има ли някакво подуване или др. усещания около ушите и зад тях ?
Колоноскопията задължително е добре да се направи за да се отхвърли най - лошият вариант. Ако взимате някаква проба хистология - настоявайте да я пратят за ТБ.Това се прави изключително рядко и често има грешни диагнози.

977.   Здравейте 975, възможно е темп. да е от сливиците. За съжаление ако инфекцията е хронична и не успеете да я излекувате ще се наложи да извадите сливиците. В такъв случай ползите от тях ще са по малки от вредите които могат да нанесат. Би трябвало УНГ да ви е казал за такъв вариант.

978.   Към 976 от АПК. Здравейте! Имах насрочена колоноскопия за 02. 06, но се отложи заради сериозна кашлица и заради нова инфекция в гърлото и ухото. Пия Амоксиклав. Забелязала съм, че при най-малкото течение или вятър започва виене на свят и болка в костта зад ушите-точно в основата на черепа. За лимфните възли... единствените уголемени са под челюстта, неболезнени и леко твърди, но УНГ каза, че са атрофирали заради чести инфекции и няма да си върнат обичайния размер. Ще продължа с изследванията като се оправя от тази инфекция. Това, което ме притеснява е, че вече няма пик и спад в температурата както преди, а от 2 месеца е постоянно повишена 24 часа-37, 3-37, 5.

979.   Здравейте АПК, каква е тази кашлица? УНГ - нямат ли диагноза- антибиотикът според биограма ли го пиете / посевки от ухото и гърлото/? Щом ви се вие свят отоневролог гледал ли вие ? Тези лимфни възли може да са от стара инфекция, но може да са симптом на ТБ - там се откриват такива капсулирани, калцирани лимфни възли. В този смисъл питам за кашлицата. Също така ТБ бактерий намалява фагоцитозата и води до подтискане на имунитетът. Което от своя страна води до натрупване на допълнителни инфекции, които се откриват и лекуват лесно. Но първата инфекция остава скрита. Ако в момента имате остра инфекция е нормално темп да стои постоянна.
От коя област на България сте - има цели области обхванати от ТБ , особено в близост на ромските махали.

901-950 от 1096