Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

1-50 от 501

1.   Симптомите са като на грип. Може да се появят и след години. Зависи кога ще ти падне имунитета и ще се разболееш от СПИН. Може да си ХИВ позитивна дълго време и да не се разболееш. Може цял живот да си изкараш и само да пръскаш ХИВ наляво и надясно. Ако се появят симптоми, до два месеца ще си пътник. Иди се изследвай. Ако си ХИВ позитивна и се хване навреме, може да изкараш с лекарства доста дълго време. Три месеца след като се заразиш, изследванията ще са 100% сигурни.
С две думи - иди на лекар и не се прави на малко дете! Това си е сериозна работа.

Вероятността да се се заразила е доста малка, но това не трябва да те успокоява.

2.   А ако имаш СПИН не ти ли е съвестно да го разнасяш насам-натам? Ами ако имаш СПИН и се изчукаш със синът ми без презерватив, не че той е 100 % гаранция? Ще те убия!

3.   Нали знаеш, че тестовете за спина са безплатни. Ако се разбере по-рано е по-добре, ще се пазиш и имаш шанс да доживееш да направят лекарство за спина преди да си се качила на небето. ПАЗИ И ДРУГИТЕ!!! А теста може да се окаже и отрицателен :) тогава ще дишаш спокойно. аправи си теста веднага. Желая ти да си здрава!

4.   Не слушай никой и си направи едно изследване за твое успокоение. Ако някой те съди за нещо, да знае че на всеки може да се случи да се съмнява или да се зарази. Пожелавам ти отрицателен да е резултата и след това- УМНАТА.

5.   къде може да се направи такъв тест?

6.   Във всеки град има кабинети за безплатни и анонимни тестове за СПИН! И аз си правих и аз умрях от страх но всичко е наред за щастие и много се успокоих заедно с това безплатно ми направиха изследване за хепатит В и С и сифилис! Жените които работят там са страшно мили и внимателни! Ако си от София аз лично ходих в клиниката в студентски град до УНСС, стаята е №15 на 1вия етаж мога да ти гарантирам там че отношението към теб ще е уникално такова каквото го заслужаваш, няма от какво да се притесняваш! Колкото по рано толкова по добре!

7.   Странно - от самия СПИН страх няма, но от тест за СПИН има.

8.   Тестове се правят в Кабинет за анонимно и безплатно
консултиране и изследване за СПИН (КАБКИС) напишете това в www.google.com гугъл и ще ви излязат адресите за всеки град! В тези кабинети работят професионалисти и знаят как да се отнасят с хората!

9.   Тест може да се направи във всяка лаборатория не повече от 15-20лв, има и безплатни казват се центрове за сексуално здраве! Иди, знам за хора които живея десетки години, други които са само носители, но няма опасност за тях и пиши какво става с теб! Споко, хора с диагноза рак умират от катастрофа. Споко, кофтито на СПИН е че е срамна болест, иначе си е чист рак, но пък що трябва да го раздухваш, просто пази партньора и непременно го предупреди де! И вибратора върши работа!
УСПЕХ и дано грешиш! А вие които четете, му мислете! Носете си презервативи, поне от СПИН може да се пазим, ако от рак не!

10.   Искам да попитам след колко време се появяват симптомите? Всички на куп ли се появяват? И ако се появят месец след акта дали 100% си ХИВ позитивен?

11.   Ами, при всеки се проявява различно, някои хора не знаят зя болестта си близо 10 год. При други може да се прояви 5 години по-късно, при трети тип хора може и за една. Съветвам те да отидеш на лекар, защото колкото по рано се открие заразата толкова по-добре. Ти може да си само носител (ако си болен, де), не се притеснявай. Ако си просто носитер с подходящи лечения и поддръжки можеш никога да не се разболееш.

12.   Не се плашете хора .. аз като четох насам натам щях да умра от страх!

13.   Aко отида na изследвания 4 5 дни след рисков полов акт моше ли да разбера дали сам болен от някоя венериюеска болест (без наюение каква) :?
Благода ря ВИ предватително.

14.   Направих си тест 2 седмеци след ресковия контакт , това досттатачно време ли е,за да се успокоя?

15.   Не, не е достатъчно.Всичко е индивидуално,според организма...при някои се проявява сле години. Зависи от много неща.
Сиво

16.   Правих секс без презерватив много пъти и не с когото трябва! много е възможно да имам ХИВ УЖАСЯВАМ СЕ ОТ МИСЪЛТА

17.   Щом се ужасяваш се изследвай. И спри с безразборния секс. За малко удоволствие не си струва да се мре...
Даже аз сега ще отида да си направя изследване за да съм спокоен за себе си и за хората около мен.

18.   Много ме е страх,карам някакъв грип ,но след като прочетох някой неща ,си мисля за Хив.Рано ли е да отида да си направя тест,ако са минали само 20 дни от акта?

19.   СПИН има така наречения прозоречен период, който трае до 3 месеца след акта. Ако си направиш теста преди да са изтекли може да си болна, но вирусът да не бъде засечен. Така че изчакай 3 месеца и тогава отиди да си го направиш.

20.   Преди 2 дни правих секс без презерватив с рисков партньор, а днес имам болки в гарлото и температура. Кажете възможно ли е да е СПИН и да се проявят толкова бързо симптомите :( МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ, Благодаря

24.   Може ли да имаш СПИН ако не си имал полов или друг вид контакт с болен? Симптомите на СПИН са: кашлица, лилави петна по кожата, бърза умора, потене нощем...
Мисля, че тези симптоми се появяват след доста време. Направете си тест преди да пострадат и други хора, защото СПИН- ът не се лекува, но може да бъде ''спрян''

25.   Ето симтомите на вирусът СПИН висока температура,
възпалено гърло,
кожен обрив,
гадене и повръщане,
липса на апетит,
диария,
отпадналост и умора,
главоболие,
болки в мускулите и ставите и подуване на шийните лимфни възли.

* кашлица и недостиг на въздух
* припадъци и загуба на координация
* болезненео и трудно преглъщане
* объркване и лесно забравяне
* тежка и постоянна диария
* трайно повишена темпеартура
* отслабване и загуба на зрението
* гадене, болки в корема и повръщане
* отслабване на тегло и силно изразена умора
* тежко главоболие и скованост във врата
* кома
и мене доста ме е страх, защото главата ме боли, гади ми се, и нямам апетит !

26.   Номер 25 и други, които са написали по-горе, че ги е страх - това е параноя. Същите тези симптоми се отнасят за много други болести, при това много по-малко сериозни от СПИН. Изследвайте се все пак, щом имате съмнения, но преди да сте се убедили в едно или друго, не си внушавайте, че сте болни.

Номер 24 - най-често заразяването става по полов път. Може да стане и при преливане на кръв, или използването на една и съща спринцовка върху повече от един човек (като един от тях носител на вируса, разбира се), но според мен това в 21 век е много, много малко вероятно. Пък и не сме в Африка в крайна сметка.

П.П. Предава се и от дете на майка, но в случая на автора и на коментиралите едва ли става дума за това.

27.   бих искал да попитам всяка година през зимата ми се появява обрив по гарба а лятото изчезват да ли е вазможно да е хив ели срин :( да ли да се иследвам че преди години имах рисков начин на живот

29.   Мързи ме да ти обяснявам... ходи на изследване :)^^^

30.   Направиха ми операция по това време ме изследваха и за спин, откриха ми минимално количество антитела в кръвта.

От тогава ме изследваха няколко пъти през няколко месеца и не откриват вирус на ХИВ. Източиха ми кръвта и не откриват и не откриват.
Полудял съм! Много пъти си мисля да си сложа край на живота-та това живот ли е?!
Когато за първи път ми казаха, не бяха сигурни. Щях да полудея, идваше ми да се самоубия.
После след второто изследване, което беше и по-обстойно (абе изследваха всичко което може да се изследва, за да открият този пусти да опустее вирус), но него го няма само проклетите антитела си стоят там и не мърдат. Нито се покачват, нито намаляват!
Та сега не знам какво да правя и питам доктора "докторе сега кажи ми аз болен ли съм или не?", а той ми казва "не си , а защо тези антитела са там и аз не знам".
Та мили приятели кажете ми някой, ако може да ми обясни, какво е това чудо?
Не съм имал контакти със случайни партньори -даже с никакви, защото аз съм семеен. Партньорката ми е сериозен и отговорен човек.
А, щях да пропусна да ви кажа-при нея теста е напълно отрицателен!
Абе щура работа! Какво да правя не знам.
Зпочнах да развивам параноя, непрекъснато се опипвам за увеличени лимфни възли, при най малкото покашляне изпадам в паника.
Не знам какво да правяяяяяяяяяяя!
ПОМОЩ, дайте ми съвет!

31.   Англичанин чудодейно се излекува от СПИН
Гражданин на Великобритания внезапно се излекува от СПИН без лекарска помощ. Това съобщение беше публикувано в неделя на сайта на британския таблоид News of the World.

По информация на изданието, 25-годишният лондончанин Андрю Стимпсън през 2002 година е правил тест за СПИН и резултатът е бил положителен.

При повторен тест обаче станало ясно, че младежът е съвършено здрав. За периода от поставянето на диагнозата за смъртоносното заболяване до “ пълното излекуване", Андрю Стимпсън не е получавал никакво лечение против СПИН.

След повторния анализ Стимпсън е поискал от медиците компенсация за грешната диагноза, която му е нанесла сериозна морална травма. Лекарите обаче му обяснили, че процедурата на изследването е била изпълнена по всички правила и грешка не може да има.

Отделът на Националната служба за здравеопазване в британската столица в Челси и Уестминстър, където е било направено изследването на Стимпсън, е предложил на младежа да направи още един допълнителен тест в близко време.

“ 34.9 млн души в света са болни от СПИН и аз съм единственият, който можа да контролира вируса, да оживее и да се избави от него”- каза Андрю Стимпсън- За мен това е просто невероятно.”

Според медиците, съобщения за “ изцеление” от СПИН са постъпвали и по-рано от Африка, но е било трудно да се проверят.

Специалистът по СПИН Патрик Диксън от международната група Acet смята, че случаят Стимпсън може да се окаже пробив в борбата с неизлечимата болест. “ Възможно е вътре в неговата имунна система да се крие ключът, който да ни помогне да изработим ваксина против СПИН”, каза Диксън

32.   Имам въпрос ако си имал рисков контакт от които са минали 2 3 години и през това време се прекарал грип настинка ,та въпрос ми е ако си хив позитивен дали пак ще протича така лесно ката при здрав човекA и дали се открива хив спин при Пълна кръвна картина след 2 3 години ?

33.   при пълна кръвна картина мисля,че не се открива.иначе нямаше да има спецялни иследвания,и то доста от тях анонимни за спин,настинката и грипа не са симптоми,просто заразяваики се с тях един болен от спин по трудно се преборва с тях и е по предразположен към честото боледуване заради отслабващата му имуна система,но това може да се случи и на всеки да боледува често,така че само по тези признаци едва ли можеш да разбереш дали сизаразен.и тъй като понякога един заразен може и да няма такива признаци с години,и все пак да е носител на болеста май за сега наи сигорния начин е теста за спин.

34.   незнам зашто но от толкова фором дето четох за хив спин вече незнам на какво да вярвам :s20: едни пишат че при полов контакт е по трудно друг обратното а трети съвсем друго едни че при ПКК ще покаже ако има нешто а други не И как може да си болен без да знаеш като те хване грип настинка и си ХИВ позитивен как ще ти мине лесно като имуната система ти отслабва еи това неми става ясно :s01:

35.   ами ако години си само носител и хив не се развие веднага при теб,имуната ти система не е отслабнала защото до момента си само носител и разпространител,никога не се знае кога ще започне да се развива,и затова често се хваща в късни фази,ако се чака на симптомите.

36.   Израелски учени направиха пробив при борбата със СПИН
Израелски учени обявиха, че в лабораторни условия са успели да унищожат клетки, инфектирани с вируса на СПИН, без да навредят на здравите клетки, пише израелският вестник „Аарец".

Изследователи от Еврейския университет в Ерусалим заявиха, че са изготвили лечебен метод на базата на пептиди, който се състои в саморазрушаването на инфектираните с ХИВ клетки. Две седмици след унищожаването си болните клетки все още не са били възстановени, което дава надежда, че са премахнати завинаги.

37.   някой да познава човек болен и починал от спин или с положителен тест за СПИН!!! аз не !!! това е измислица на компаниийте за презервативи !!!

38.   страх ме е … когато нямам някой път моя самобръсначка използвам на други което е моя грешка знам… било то на брат ми или на баща ми … когато ги използвам винаги се случва да се порежа и да изтече много кръв..въпросат мни е може ли да съм лепнала някоя болест :( и ако да какв и след колко врем мога да проверя дали съм болна

39.   Лек срещу СПИН? Може би
Сегашните методи за лечение на СПИН всъщност не лекуват, а само забавят заболяването. Учените обаче са открили нов метод, чрез който директно атакуват само HIV-заранетие клетки, като ги елиминират изцяло.
HIV вирусът работи като вкарва своето ДНК в здравите клетки. По този начин той унищожава клетката и продължава да се възпроизвежда. Изследователите обаче са намерили начин как да предотвратят процеса. Посредством инжектирането на специални пептиди, наречени „mix”те блокират възпроизводството на вируса.Това е възможно чрез самите пептиди, които стимулират заразената клетка, в частност процесите на възпроизвеждане и живот – интеграза. По този начин те задействат механизъм на самоунищожение на вече заразената клетка. Така, тя не може да се възпроизвежда и да заразява други клетки. Това, от своя страна, води до ограничаване, а в последствие и до премахване на вируса от организма, тъй като той не може да се възпроизвежда повече.

40.   Здравейте!Искам да попитам нещо. Преди една седмица правих секс с пр-ля си и на другия ден гърлото ме болеше. Мина ми след 1-2 дни, но още съм хремава вече 2-ра седмица. Въпроса ми е дали може да съм хив позитивна? М/у другото той ми е 1-я, както и аз на него. Не сме имали интимни контакти с други хора. Без презерватив не сме го правили. Но сме се "лизкали"... Благодаря предварително!

41.   аз също си напраяих иследване за спин но не съм праил с никого секс или нещо такова просто санувах такива неща и почнах да се притеснявам и след 4-5 месеца след притеснението реших да си направя иследване за спин зада може да се успокоя и отидох до една лаборатория казах че искам иследване за спин , имало нов медот ми казаха че може да ми вземат кръв от пръста не от вената и взеха ми от пръста кръв и ми казаха да дойда да си ги взема след 2 часа отидох тръгнах си и след време отидох да си ги взема и бяха готови и ми казаха,че не съм-отрицателни са :)

42.   според вас в обикновенна лаборатория може ли да покажат правилно резултаите от иследване за СПИН, или трябва да се иде в специален център за това нещо :)

43.   ако мъжът се е пипал по половите органи и след това е пипал женските, може ли да се предаде по този начин? без полов контакт

44.   мисля , че не , но не съм 100 % сигорен :) допитай се до някой

45.   43 Ако ти си серопозитивен и отговориш на моя коментар, дали ще се заразя и аз? :))

46.   Правих си тест в поликлиниката в студ. град в София.Теста слава богу е отрицателен, но ме притесни друго нещо.Иглата, която ме боцнаха не беше изолирана в наилоново пликче.Не беше обикновенна игла а приличаше на пластмасова втулка и не се виждаше острата част.Мога ли да съм спокоен?

47.   До 46. може да си спокоен, това са игли-ланцети за еднократна употреба. Имат предпазител, който се сваля преди употреба. Скритата игла вътре може да се изтреля само веднъж. Повтрона употреба е невъзможна.
Поискай следващия път да ти покажат как дейстават.

48.   Хора, искам да ви питам когато се извърши акта и двамата са девствени, но са го направили без презерватив, има ли опастност някой от тях да се е заразил от другия партньор
(направих го преди 2 дни, а днес ми са подути сливиците - трябва ли да се притеснявам ? )

49.   ами щом казваш че сте детсвени и никой от вас не е праил нещо няма начин да сте заразени със хив но хив се предава по няколко начина не само от полов контакт но и от преливане на кръв обици татус и такива неща някои от вас ако има обици или татус но както казваш ти че сте дествени няма опастност според мен само казавам и подчератавам според мен !!! да не се ислъже някой да се подведе тъка че за твое успокоение иди си направи иследвания за хив в анонимните и безпалтни кабинети но нека да е минало 3 месеца след половиа контакт зада покаже точно иследването това е според мен надявям се да ти няма нищо и успех и умната :)

50.   а докато за сливиците може да е настинка или нещо друго нямащо общо със хив :) но направете си иследване зада сте сигорни :) и двамата ако може защото ако ти си направиш иследване ще покаже само твоят хив статус :) и не означава че ако ти си здрав паптниорат ти и той е здрав.. успех :)

51.   От известно време го правя с човек на когото вярвам. Казват,че ако го правиш само с 1 човек,тогава няма опасност да се заразиш от СПИН. Дори да няма тази болест,възможно ли е да се появи в един от нас ?
Имаме си доверие и знаем,че не сме били болни преди контакта!
Моля за отговор,понеже ми е малко притеснено...

52.   да се появи тази болест просто тъка няма как да стане може да се заразиш но не и да се образува от теб ако двамата сте здрави няма поводи за притеснение за тези сливици където са ти били подути става от много неща нямашти общо със хив но зада се успокоите се направете иследване но не мисля че има повот за притеснение щом казваш че не сте били заразени преди това

53.   Номер "52" благодаря за отговора! Значи няма повод за притеснение. Предполагам няма да има и проблем,ако продължа със същия човек като знаем,че няма страшно и сме здрави.
Иначе не съм аз със сливиците,от друг човек е коментара.

54.   еми аз не разбирам много от хив знам ама не съм сигорен за това но мисля че това което казах е тъка ако нещо е неясно попитай някой от ваште или някои друг ас сам само на 16 и не мисля че знам много тъкаче допитайте се до някого за неясните вапроси иначе може да съм дал грешна информация :)

1-50 от 501