Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

51-100 от 501

55.   какви са първите симптоми след заразяване с хив вируса и след колко време се проявяват

56.   периодът на първите две до четири седмици след заразяването с ХИВ. Симптоми са налице при около 50-70% от заразените. Оплакванията са неспецифични и често наподобяват тези на грипа: висока температура, главоболие, болки в мускулите и ставите, отпадналост, гадене, повръщане, диария, увеличени лимфни възли, възможно е поява на несърбящ бързопреходен обрив по тялото. Продължителността на този период е около 1 месец.

57.   Преди месец и 1 седмица имах полов контакт с рисков пратньор. От 2 седмици съм болен, кашлица, храчки и сополи. Нямам отпадналост или губене на апетит. Нито обриви. Възможно ли е да съм болен, днес мисля да си направя тест, много съм притеснен :(((

58.   Тъка Тест не си прави веднага защото няма да покаже нищо изчакаи 3 месеца зада може да се образуват анти-тела и да може теста да ги засече след 3-тия месец е 100 % сигорно че няма опастност но педи този период ше покаже отрицателно но въпреки това да си заразен тъка че изчакай 3 месеца за 100 % сигорност в резълтатите

59.   Забраих да кажа! периодът на първите две до четири седмици след заразяването с ХИВ. Симптоми са налице при около 50-70% от заразените. Оплакванията са неспецифични и често наподобяват тези на грипа: висока температура, главоболие, болки в мускулите и ставите, отпадналост, гадене, повръщане, диария, увеличени лимфни възли, възможно е

60.   при теб рисковия полов контакт е бил преди 1 месец и1 седмица не може да имаш симтоми след месец те се появяват от 2 до 4 седмици ако е заразен някой но за твое успокоение направи си тест на 3-тия месец както ти казах в КАБКИС

61.   ами теста си го направи, никога не се знае, кой партниор е рисков, гадно но факт. за да си спокоен лошо няма да го направиш, а колкото до настинката нея можеш да я имаш и без да си болен, както и ако си болен. дано да се притесняваш напразно успех... ... ... ... ... ... ... симба

62.   иследването си го направи след 3 месеца !!!!! пак ти казвам днес няма да покаже нищо !!!! ако след 3-тия месец ти е отирицателен тогава може да си спокоен но преди да са минали 3 месеца няма смисал да ги правиш

63.   Вчера ходих да си правя тест и там ми казаха точно така да дойда след третия месец. Казаха ми че мога и сега да си направя но и да покаже отрицателен може да съм заразен. Вчера случайно ми писа този човек с който имах полов контакт и мисля да изляза с него и да си поговоря и да го помоля за тази услуга. Да отидем двамата и да си направи тест пред мен, за да съм напълно сигурен. Аз вече нямам нищо общо с него, одрязал съм всякакви връзки с него. Тук, от 1 седмица всеки ден когато ме боли нещо си мисля за това и имам чувството че ще полудея. Казал съм само на 2-ма мои приятели и те ме подкрепят. Постоянно ми казват че си въобръзявам че това е просто нормален грип, апък и е напълно възможно. Доста познати в момента са болни. Единия ден е 20 градуса а на следващия 5. Дано да си въобръзявам. Не мога да чакам 3 месеца. Ще полудея толкова време, всеки ден си мисля за това. За 3 месеца ще ми побелей косата :X:X :(((((

64.   не се притеснявай и аз трябва да си правя тест Юни месец и аз съм болен настина и аз си мисля че е ХИВ ама зада е ХИВ трябва да имаш висока температура втрисане болки в статите корема гадене и още други неща на 16 години ама съм чел доста ако имаш skype dai si go tam 6te pogovorq s tebe :)

65.   но недей да се притеснява няма смисал вярвай че всичко ще е ок :)

66.   хора, стига се панирайте!!! Направо сте издивяли, гледам. Малко късничко, според мен - вече от поне 25 години светът знае за тази болест и се пази - вие сега сте се сетили!
Както и да е.
1. От СПИН не се лекува, това е вярно, но в момента има медикаменти, които могат да те поддържат с десетилетия. Тези медикаменти се дават на болните и в България, живееш си толкова, колкото би живял и без СПИН, но си има странични действия и понякога си неработоспособен, иначе - всичко е ОК.
2. В България е страшно малка вероятността да се заразиш от СПИН, регистрираните са не повече от 2500, да те се регистрират вече, защото медикаментите са скъпи, а им позволяват да живеят.
3. Да, има хиляди хора, които не са регистрирани, нямат СПИН, а са „само„ ХИВ - позитивни и могат да ви заразят. Ей това е страшното и с половото си поведение може да сте се превърнали в един от тях.

Какво да правя?

НИКОГА не правете секс без презерватив. Любопитното е, че макар и теоретично възможно, практически не е известен случай на заболял от фелацио.
Особено опасно е правенето на секс без презерватив за жените и за хомосексуалистите. В спермата на мъжа има с пъти повече вируси от във вагиналните секрети на жената. ако имате вагинален контакт с ХИВ - позитивна жена вероятността да се заразите е „само„ 20%. Но според мен, това е достатачно висока вероятност, за да се пази човек.
При жените е опасно да спят с ХИВ–позитивен, над 80% вероятност имат от заразяване, затова 100% не бива да рискуват.
Най-застрашени са хомосексуалните мъже, защото извършват анален полов контакт - кръвтта и спермата са двете течности, идеални за пренасяне на ХИВ - вируса, а и при анален контакт е много вероятно да се получи нараняване на стената на червото и ако сте без презерватив 100% заразяване. Това е и причината първо болестта да избухне сред хомосексуалните мъже.

Ако имам съмнение?

1. не се панирайте, живейте си като до сега. НЕ ПРАВЕТЕ СЕКС БЕЗ КОНДОМ, ЗА ДА НЕ ЗАСТРАШИТЕ ДРУГИТЕ!!! Мислете върху поведението си и дали си е заслужавало притеснението. Нека това ви е за урок. Имате 3 месеца, за да мислите.
2. След 3 месеца направете тест. Тестът открива антителата с-у ХИВ, а на тях им е нужно това време, за да се образуват.Значи вие днес може да се заразите, но тялото ви има нужда от време, за да пройзведе антителата.

от едно момиче, което не е правило никога секс без презерватив....

67.   на третия месец ако покаже отрицателно 100 % ли е сигорно ?

68.   Аз съм този който постна 57 и 63. Значи това момиче 2 поста преди този е писала следното.

66. "ако имате вагинален контакт с ХИВ - позитивна жена вероятността да се заразите е „само„ 20%. "

... това истина ли е и възможно ли е да съм заразен ако съм и го топнал за 10 секунди и след това съм го извадил сложил съм си презерватив и съм продължил акта, защото точно така стана. Много се притеснявам, защото сега от 2 дена имам и температура. :( Сега почнах антибйотици и ще ги пия 3-4 дена :((( страшно много се притеснявам ;(((

69.   тогава шанса е доста минимале,а докато за симптомите те не се появяват след 2 дни а от 2 до 4 седмици преди това не може да имаш симптоми свързани със ХИВ твоито е настина ся има вирус 99 % съм сиг че ти е вирус симптомите са налице след 2 седмици на татъка и са висока температура гадене повръщане болки в мускилите и ставите и силно главоболие може и лилави петна по тялото които изчезват бързо по рано от 2 седмици просто няма как да е от ХИВ твоито е настинка гаранциа !! но като дойде време си направи ислевания и като се прибереш 1 нещо което искаме да кажеш е че са отрицателни макар че съм 99 % сиг. че не съ заразен защото тъка е мн малук шанса ако тя е заразена !

70.   но си ги направи за твое успокоение зада не се притесняваш за по-нататъка :)

71.   az su6to iskam da napi6a ne6to po temata.muja mi e HIV pozitiven az sym napulno zdrava.bolen e ve4e 3-ta godina samo na vitamini e i kletkite mu sa mnogo visoki 4uvstva se otli4no pulnee i nqma nikakvi simptomi.s tova pismo iskam da kaja , 4e vsi4ko zavisi ot 4oveka kak e nastroen i 4e trqbva da se vqrva i vsi4ko 6te e nared i vlo6eniq nqma da ima.a i da se nadqvame,4e mnogo skoro 6te se poqvi ne6to koeto 6te lekuva zavinagi tozi virus

73.   Искам да попитам каква е вероятността за заразяване от хив от орален секс?

74.   зависи в гледна точка според мен 50 % ако човека е заразен и правите орална любов ако имаш рани в устната кухина тогава е висок % на заразяване

75.   ако болен от спин прави орална любов със здрав човек има ли опасност да предаде вируса?

76.   да как да няма разбиеасе че има

77.   вирусолог ми е казвал, че е нищожна вероятността да се предаде хив чрез орален секс

78.   Преди един месец правех секс с елитна проститутка, всичко си беше наред докато не се скъса кондома, не повече от 2-3 мин да съм бил без кондом, има ли някаква опасност?

79.   Здравей ! номер 77 може да е нищожна но зависи ако имаш ранички в устната кухина е голям шанса за заразяване ! Здравей ! номер 78 какво да кажа и да и не ако не е заразена няма страшно ако е заразена е малка според мен вероятноста но ако се притесняваш сле 3 месеца отиди в КАБКИС :)

80.   да, има логика в това, което казваш,номер 79, но това значи ли тогава, че ако двамата имат ранички в устите могат да се заразят при целувка?навсякъде пише, че с целувка не става, но ето начин.

81.   Здравей номер 80. ами според мен зависи ако тази раничка еп ресна и има кръв както някой си гризат кожичките тъка мисля че може иначе по другйя начин е малка вероятноста

82.   но не съм сигорен !

83.   Много ми е любопитно колко хора използват презерватив при орален секс? Вие самите използвате ли - ако сте жена - слагате ли на партньора презерватив, ако сте мъж - слагате ли си презерватив? Изключвам проституиращите, там това е задължително.

84.   Аз съм жена и държа на презерватива при орална любов, защото мразя да гълтам.

85.   Здравейте... ью сащо иман рисков сексуален контакт без презерватив преди 24 дена и много се притеснявам нямям някакви оплавания, обаче просто ме е страх и се притеснявам ужасно ... и пари нямям за преглед ... Благодаря

86.   до 85. изследването за полово предавани болести не е „преглед„. СПИН се изследва в бившите ХЕИ-та, струва към 10 лв. Има и организации, които го правят безплатно. Но не СПИН е проблемът, все пак е малко вероятно да го пипнеш в България и ако контактът ти е бил с жена вагинално е също малка вероятността, защото вирусът се съдържа в малки количества в женския секрет, но в много големи в кръвтта и мъжката сперма. Според мен ти ако продължаваш така да живееш ще си лептнеш не по-малко страшни венерически заболявания, от които също се умира. Аз бих си направил на твое място след 2 месеца СПИН тест, а в момента бих наблюдавал внимателно тялото си и бих се изследвал за другите болести и преди всичко бих ползвал презерватив в бъдеще

87.   до 86 Ами аз си направих преглед за сифилис... ходих на гинеколог той ме прегледа и каза, че няма нищо , но за се успокоя да си направя изследвания и за спин... сега имам чувството , че почнах да се разболявам носът ми май се запушва и май почва да ме боли гърлото.. така ме е страх , що се отнася до начина ми на живот това беше единичен случай... никога нямя да се повтори дори мисля, че въобще не искам да правя секс... сега ще треперя от страх и ще ми излезе през носа много глулаво от моя страна, ... аз сам омъжена .. вече спах сас съпруга си... господ да го пази направо нямам думи, пари може и да намеря по ме притеснява, че сам от малъг град Ловеч и имам чувството, че всички ще разберат

88.   не се притеснявай всичко ще е ок :) направи си тест и отиди в КАБКИС с дигната глава зада видят там че нямаш страх от това нещо и като ти съобщят резултатът със сигорност ще е отрицателен :) а докато за запушването на носа и гърлото вече е много късно за ХИВ не може да са симптоми на ХИВ те се появяват от 2 до 4 седмици след това симтпми на ХИВ не може да имаш Настинала си :)

90.   до 88 благодаря ти много за подкрепата, да си жив/а и здрав/а ... твоите думи са балсам за очите ми, но все пак до последния ден на четвъртата седмица ... има още 2 дена дълбоко в себе си и аз мисля, че не може да имам тая гадост, но страхът ме е сграбчил яко за съжаление не намерих КАБКИС в ловеч и тука чета, че резултатите са най - сигурни след 3я месец, мисля да отида тогава...

91.   аз сам номер 88 и аз чакам да минат 3 месеца зада се иследвам това ще стане Юни месец но няма да се притесняваш аз не се притеснявам много защото вярвам че всичко ще е ок,и мерси за пожеланието и ти да си жива и здрава господ да ти даде от тези 2 неща :)

92.   Здравейте! Преди около 2 седмици правих секс. Момичето беше девствено но все пак използвах презерватив. Опасявам се, че може да съм заразен с вируса на ХИВ, защото оралната любов беше без кондом. Момичето, както казах, беше девствено, а и половият контакт не трая повече от 5 минути. Възможно ли е да сум заразен с вируса на ХИВ? Притеснен съм, защото започнах да кашлям и кихам. Температура нямам за сега. До колкото знам, майка й не е ХИВ позитивна, което значи че болестта не може да се е предала от майка на бебе. Момичето ми каза че не е позитивно, но едва ли си е правила тест. Ще се радвам ако някой отговори на въпроса ми по-горе (:

Благодаря!

17 м.

93.   здравейте... искам да попитам възможно ли е тези симптоми да се появят последния или предпоследния ден на 7-та седмица

94.   до 88 пак де притеснявам... едно топче ми се поду от дясно встрани на врата... може ли тия симптоми д се появат точно последния ден от 7 -та седмица

95.   аз съм номер 90 обърках се в предния си коментар /мисля, че още не е публикуван/ исках да попитам понеже симптомите се проявяват от 2 до4 -та седмица 4 по 7 28 дни, а възможно ли е да се появят на 27или 28 ден излезе ми днес едно топче отдясно на врата на жилата, дали е симптом много ме е страх

96.   до 88 аз съм 90 ами запуши ми се носа... страх ме е... възможно ли е да се появиха симптомите точно последния ден от периода благодаря предварително

97.   аз сам номер 88 не вярвам като дойде време иследвай се зада си сигорна :) номер 95 1 симптом не е ХИВ според мен и вече е късно да се появяват :)

98.   до 88 ох пак много ти благодаря , успокоих се малко... , ама и носа ми се опитва да се запуши и гърлото малко ме дразни ще се побъркам вече само за симптоми си мисля, да опустеят дано в дън земя да изчезнат

99.   до 88 пак съм аз и имам 37 градуса темп, досаждам вече благодаря

100.   пак сам номер 88 :д не се притеснявай 37 градуса температура не е харектерно за ХИВ трябва да е висока температура и да имаш други симптоми а симпромите на хив са : Висока температура, болки в гърлото и ставите, гадене, повръщане, диария, повишени лимфни възли :) до номер 99. имала ли си рисков контакт?

101.   @ 88 :D:D Симптомите на първичната HIV инфекция наподобяват тези на грипа или на инфекциозната мононуклеоза (това става често рпчина за поставянето на такава диагноза при търсене на лекарска помощ в този ранен стадий): висока температура, възпалено гърло, кожен обрив, гадене и повръщане, липса на апетит, диария, отпадналост и умора, главоболие, болки в мускулите и ставите и подуване на шийните лимфни възли.

103.   преди неколко месеца си направих татус имали вероятност от там да хавана spin?

104.   до 88 пак съм аз съм 98 вече съм сигурна, че нямам тая гадост, но защо ме е страх все пак могат да се прояват тия симптоми и от последния ден нататък дано нямам де... ти имаше ли някакви симптоми... всичко ще е наред ... нещо нямаме здрави сме

105.   При инфекция с ХИВ може да няма никакви симптоми. Единственият сигурен начин за да разбере човек ХИВ-статуса си е да си направи тест за ХИВ месец и половина след рисковия контакт.

107.   Тъкмо се успокоих малко , че нямам симптоми и прочетох , че при някои хора не се появявват никакви ... ще се побъркам направо

108.   искам да попитам чета в няколко статии 3 или 4 за симптомите на спин и във всичките различно прочетох, че се проявяват от няколко дена до няколко месеца!? , от 2 до 4 седмици и от 10 дена до 7 седмици, в едната статия пише, че в 80-90% от заразените се проявяват, в другата пише, че в половината от заразените се проявяват... , може ли да ми кажете периода , защото при мен мина вече един месец от рисковия контакт, който имах... и от вчера нещо настинах ли не знам, носът ми леко се запуши, гърлото ме дразни, май се измарям и ми е отпаднало, едно лимфно възелче ми се е подуло отстрани на шията темп нямам засега /да чукна на дърво /, но ме е страх

51-100 от 501