Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

401-450 от 1096

412.   До Христо Ч. Здравейте,тази темперетура 36 гр. не е нормална,даже е по опасана от 37- и нещо.Ако продължи да пада или се задържи на 36 градуса не е лошо да спрете антибиотика.Възможно е да има обратен ефект или някаква непоносимост към него.По принцип правилото при субфебрилитет е да се види първо бял дроб и бъбреци.При вас ако в урината креатинина, лев.,еритр., са в норма е малка вероятността да имате проблем с бъбреците.Можете да направите и една ехография за всеки случай.Урината не е лошо да е стерилна там показателите са доста по точни и може да се направи и посявка.Честото ви уриниране вероятно е свързано с антибиотика.
В белият ви дроб има ли калцификати?Това се смята за нормално и се спестява от обясненията ,но има значение за диагнозата.
Мисля ,че щитовидната жлеза може да е проблемът.Какъв вид е кистата,явно имате Хашимото щом Мат е увеличен.Показателите на ТSH са относителни в различните лаборатории в зависимост от възрастта ви.Много хора си патят от това.Ето линк към подобна тема:

http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=732

В София в ендокринологията има много добър лекар който може да ви постави точна диагноза и да направи тънкоиглена биопсия ако това се налага/по здравна каса/.Казвам го от личен опит.
Според мен има нещо в щитовидната ви жлеза което не е наред.Възможно е и обща интоксикация от нещо да и се отразява.

Като първа стъпка щом темперетурата ви пада на 36 градуса /Ако е под тях още по лошо/спрете антибиотика иначе може да се влошите за няколко дена.

Това разбира се е само мое мнение!

413.   Здравейте, и благодаря за коментарите.

Д-р Ив. П. - не пуша, алкохол не съм консумирал от доста време, а и все пак съм на антибиотици. Не знам дали споменах, но си изследвах урина, и ми казаха, че няма нещо необичайно. Все пак да кажа, че това изследване си го направих сам, т.е. не ми е назначено от GP, съответно лекар не го е гледал.

№ 412 - искам да поясня, че 36 градуса съм измервал само сутрин веднага след като се събудя (докато още съм в леглото). През деня никога не ми е достигала по-малко от 36,5.

Иначе, малко ъпдейт за състоянието ми. Снимката на белия дроб не случайно съм я сложил в предния си коментар, ето давам линк отново: http://ickata.net/hristo-snimka-bqldrob.jpg . Една моя близка лекарка-анестезиолог, която живее извън България, я погледна и според нея на снимката се вижда "начална двустранна пневмония". Според нея е вирусна и се дължи на прекаран грип - често срещано явление.

Въпросът е, защо трима други български лекари не виждат нищо притеснително на тази снимка? Моля за коментар.

В събота (19 май) се чувствах много добре, целия ден. Мерих температура няколко пъти - всеки път беше под 37 градуса. Реших, че най-после започвам да оздравявам. Но уви - вчера и днес (понеделник, 21 май) продължавам да не се чувствам добре. Днес мерих 37.3 сутринта и преди малко. Не съм спирал антибиотика! Днес ми е седми ден.

Не знам дали е от значение за диагнозата, но да спомена, че от няколко дни не спя добре. Будя се по няколко пъти, а като се събудя в 5 сутринта и вече не мога да заспя. Може би се дължи на това, че вече психясвам, но никак не ми е приятно да не знам какво ми има.

Моля за съвет.

414.   Д-р Ив. П. до Христо Ч. Уважаеми, добре би било да се консултирате с пулмолог, евентуално нова графия и с нефролог. Трабва да се изключи и пситакоза, орнитоза -имате ли някакви представители на пернатия род в къщи-папагал, гълъби, пиленца.... При някои заболявания добри резултати се получават от тетрациклинови препарати, но преди всичко уточняване на диагнозата. И никакво самолечение.

415.   Здр. баба ми беше около 2 седмици в болницата с постоянна температура около 37, 7 а вечер се повишаваше. Те нямаха и представа как да я лекуват, защото след всяко лечение се влошаваше. Изписаха я от терапията във Варна без да има подобрение с думите, че е живяла 11 години на легло с тежък инсулт а в други случеи хората живеели окло 2, 3 години и ни предопредиха да чакаме най-лошото. Взех от познати една торба с различни билки и правех чай в който слагах 5 вида мед правех и компреси с оцет, хлебна сода, както и някои други процедури и днес вече няма температура, но е слабо активна, отпаднала и рядко приказва. Сега се чудя как да процедирам за да живне малко и да не се повтори мистериозната температура.

416.   Здравейте! От може би 1г. поддържам субфебрилна Т. Надвечер, около 19-20 часа температурата ми се покачва до към 37,2 - 37,8. Втриса ме, носа ми се запушва. Гърлото ме боли от години ... Коментара на лекарите е - хроничен фарингит и нищо по въпроса. Урина и кръвна картина - чудесни. Обаче ... когато започна всичко вдигах 40гр. температура, утайката беше висока. Бих антибиотик и всичко беше добре после. Преди две седмици пак пуснах кръвна картина и урина - идеални са. Хормоните на щитовидната жлеза - чудесни. Микробиология на секрети от носа и гърлото - чудесни. Гинекологично - нищо особено. Започнах да покашлям след една атака на гърлото и ми спира дишането за секунда. След сироп за кашлица спря да ми спира въздуха. В момента пия Ципрофлоксацин - вече 2 дни. Всяка вечер започва втрисане и вдигам Т. Имам си симптоми все едно съм настинала. А през деня съм ок. Какво може да е това!?

417.   Д-р Ив. П до ХХ хромозома № 416. Изключете : алергия, силно кисели храни и течности, херпес, гъбички, пушене, аспирин, астма, сърце, хроничен бронхит, алкохол, кръвна захар-ниско ниво, туберкулоза. Имате ли птици в къщи - орнитоза, пситакоза, Ку-треска.

418.   Здравей 416, по признаците и вдигането на темперетурата вечер вероятно е инфекция. Може би трябва да провериш и зъбите. За кисти и скрити инфекции- панорамна снимка.

419.   Благодаря ви много за бързия отговор!!! Моля ви, дайте ми жокер освен да проверя зъбите, какви други изследвания да направя? Моля ви, моля ви... Пример - изследване за... , изследване за...
И да се оплача пак, вчеря бях на УНГ, пак ми излезна с диагнозата - хроничен фарингит, дърпа ми езика и ме гледа, каза, че няма нищо страшно. А това гърло не спира да ме дразни, вече не мога да повишавам тон дори. Препоръча ми да отида на гинеколог - ама каква инфекция там да изследвам!? Оф, извинявам се за объркания пост, но тъкмо се зарадвах, че вчера не ме е втрисало и днес още на обяд започна... :-(

420.   Ох, сложно е това което искате. Търси се наслуки като се започва от бял дроб и бъбреци и следва всичко каквото ви дойде на акъла.

Всеки лекар ви препраща при друг. Но не виждам как Гинекологично ще ви боли гърло. Просто лекарят не е открил нищо, не е имало какво да ви каже и понеже сте жена ви е изпратил на гинеколог.

Опишете какви други симптоми имате например умора, болки, хапал ли ви е кърлеж и всичко което се сетите. Имате ли диабетици във родата или такива с автоимунни болести. Домашни любимци. Възможно ли е да имате ХООБ или Астма. На колко години сте. Има ли вредности там където работите. Може да е фактор от средата. Имате ли силни нощни изпотявания?

Нещата са много. Но няма как иначе да се каже нещо определено. За зъбите писах защото там е характерна вечерната темперетура без проява във изследванията. Когато се инервира костта на определени зъби може да се усеща като болки в гърлото. Понякога има кисти които са в меката тъкан не болят и не се усещат. Могат да се открият само с панорамна снимка. Те са бели с кръгла форма. Понякога може определен зъб да се инфектира без да боли той, а болката да се проектира някъде. В този смисъл имате ли мъдреци и в какво състояние са?

421.   Д-р Ив. П. Уважаема 416, напишете моля Ви някакви инициали. Спомена се вече за панорамна снимка. Много по-точни са сегментите, разбира се при определена насоченост след панорамната, а най. често трябва да се търси възпалителен процес в 7-ми и 8-ми зъб на долната челюст, от страната където чувствате болка, предполагам, че не е двустранна. В краен случай се прави в УНГ - стационарно отделение под обща наркоза интубация и се оглежда добре добре фаринкс и под него. Ако се изключи субфебрилна температура от зъбен и нео -процес, потърсете хибитан концентрат, поставяте 8-10 капки в половин литрово шише от бира, разклащате добре и правите гаргара на 2-3 часа - 10 дни. Трайността на разтвора е 24 часа. Хибитан може да има в хирургично или АГ отделения-операционни, концентрат-розов цвят.

422.   Много, много съм благодарна, че ми обръщате внимание!
Бял дроб и бъбреци са гледани през 2008 год., когато започнах да се чувствам уморена. Все ми се спеше, чувствах се отпаднала и нямах сили някак ... казано по-просто, сякаш ме мързи да правя каквото и да било. Кърлеж не ме е хапал, нито каквото и да било друго същество. Скоро не съм се удряла, но имам много инциденти с удари в главата като дете. Нямам домашни любимци, изследвана съм за токсоплазмоза. Нямам нощни изпотявания. Автоимунни болести в родата май нямаме. Дядо ми е боледувал от белите дробове - набирали са вода, всъщност от това и почина. Диабет нямаме, а и съм изследвана. ТSH - в норма. Къвното ми е 110/70. Понякога е малко по-ниско, но не ми пречи. Не страдам от главоболие.

1.През 2008г. при рутинна кардиограма ми казаха, че имам удължен QT интервал. Ходих на ехокардиография - първия лекар каза, че вижда пролапс на митралната клапа, други двама казаха, че няма такова нещо. Слагаха ми холтер, сърцето не излиза от ритъм, но е имало тахикардия.

2. Имам хроничен фарингит, извадени са ми сливиците през 2004г. Микробиология на гърлото - чиста. В носа - златист стафилокок, който бил нормален обитател и не го бяха вписали като патоген.

3. Гинекологично съм правила възпаления, които съм лекувала и в момента нямам проблеми.

4. Мъдреци - 3бр. - двата са с пломби, а третия е много, много развален ... :-((( Значи ще действам по него.

5. Имам болки в краката и таза. Преди години имах високо АСТ, но не помня дали съм пила лекарства - явно това е другото, което трябва да изследвам.
Ами май това е всичко, за което се сещам. Значи имам два основни проблема, които ме тревожат - умората и болките в гърлото, които не минават.
Сега се сещам, че има и друго странно нещо. Аз никога не съм имала пъпки по лицето, дори и впубертета. Имах и гъста, дълга коса. От 2007г. косата започна да капе и в момента е на половина от това, което беше преди. А от ДЯСНАТА страна на лицето ми излизат големи гнойни пъпки ... странно ...
П.П. В момента кърмя.

424.   До 422 здравей.
Митралната клапа да не ви тревожи явно е само козметичен дефект. Само при големи физически натоварвания/тренировки/може да я усетите.
Високото АСТ може да означава 2 неща - ревматизъм и стафилококово/стрептококово/ носителство. Не е лошо да повториш изследването. Във родилният дом може да си се сдобила със допълнителен стафилокок който е предпоставка за гнойни инфекции. Възможно е от дясната страна където са пъпките да е инфекцията на зъбите/челюстта/ и те да са израз точно на нея.
Като се навържат симптомите вадени сливици сърце пол. АСТ има вероятност от ревматизъм. Болките в краката може да са от него. Особено ако се засилват при студено време/зимата/ от течение също. Или се подобряват от топлото време.
Предполагам че са две неща инфекция във челюстта
и отделно някаква форма на ревматизъм.
Дясното ухо също трябва да се провери възможно е инфекцията да се върти между челюстта и ухото и пъпките да са израз на това.
Почнете първо със зъбите ухото. След това ревматолог.
Разбира се това са само предположения докато не се направят прегледите няма как да се твърди със сигурност.

425.   Нямате представа колко съм ви благодарна за обърнатото внимание!!!
Още от тази седмица започвам да проверявам АСТ, зъболекар и свестен УНГ. После ще ви пиша за резултатите. Моля ви, дайте ми и други координати, на които мога да се свържа с вас ако е удобно. Пощата ми е ...........
П.П. Започнах гаргара с цитросепт /май трябва и да го пия, ще взема да си разтварям/ и шуслерова сол №3. Леко живнах. :-)))

426.   Повишавам телесна температура всеки месец точно след овулация, някъде от 15 ти ден на цикъла до 37, 5/телесна/. После спада с цикъла и така до следващата овулация. Гинеколозите казват, че е нормално и да спра да я меря. Някои жени имали повече женски хормони. Така си живея. Не ми е лошо, нищо не усещам/открих това веднъж когато имах хрема много отдавна/. Има ли някой като мен?

427.   Здравей те. Ще се опитам да съм максимално кратък макар, че има доста за разказване. При мен пробламът не е свързан със завишена температура, но за известно време (около 6 месеца) имах температура от 37. 4-38. 1. Преди година и половина след случайна връзка със чернокожа от Южна Африка (и повреда в предпазното средство) се стигна до мойте проблеми. около 10-12 дена след това започнаха грипоподобни симптоми. Температура 37. 4-37. 9, задух, болки в гърдите, в гърлото, мускулни болки, ставни болки -предимно сутрин, отпадналост, обилно потене през ноща, загуба на апетит, на тегло -около 10 кг. за месец, побеляване на езика и вътрешната страна на бузите и небцето, подуване сущо така на езика със отпечатъци от зъбите по него, силно чувствителни венци на долните зъби, подути лимфни възли под челюата, по шията, под мишниците и в областта на слабините.

Също така обриви (нещо като лишей) под очите, и зачервяване на тялото със малки пъпчици(от кръста нагоре -ярко червен, рубинен цвят) и една малка зона на гърба, на нивото на сърцето чувствителна при докосване и с постоянно чувство за сърбеж. Всичко това се случва в рамките на седмица от началото на първите прояви. След около месец всичко отмина (без белия език), но на 3-я месец отново имах грипоподобни симптоми болки в гърдите и тн. И се почна и моето обикаляне по доктори. Очаквах ХИВ инфекция, но от тога до сега съм си правил 4 във РИОКОЗ и 2 пъти съм си првил тестове в други лабораторий. Правени са ми изследвания за хепатит Б, Ц за сифилис, хламидий (по 2 пъти през 6 месеца) и нищо. Всичко е отрицателно. Всички симптоми с изключение на белия език и чувството за сърбеж на гърба, изчезнаха.

Всички изследвания съм ги правил на своя глава, понеже според JP-то ми няма нищо. Прати ме на изледвания (кръв и урина) и след като и занесох резултатите ми каза, че съм здрав и не вижда проблеми ми би една ваксина против Тетанус (понеже съм подлежал на ваксинация) и ме прати по живо-по здрво да си ходя. Така и не разбрах какво ми е. Сега, прочитайки всички побликаций в този форум мисля да си направя изследване за Херпес, стига да има такива. Ако някой има идея какво още да направя, нека помогне. Успех на всички! Георги.

428.   427 Прилича на Мононуклеоза или Цитомегаловирус. Прилича и на някое кръвно заболяване, но са нужни повече изследвания при хематолог и имунолог. Те лекарите винаги казват -абе нищо ти няма. Ама не винаги е така. Намерете свестен лекар, който да ви обърне внимание, ако оплакванията продължат. Желая ви успех!

429.   Леле какво е това чудо...! Като чета симптомите направо се ошашавих. Май за нашите географски ширини тази болест не е позната. Може би ви трябва лекар тропически болести или да прочетете за тях в гугъл. Може и паразитоза да е. Има и симптоми на туберкулоза. Може и да е комбинация от няколко болести в този смисъл. В Африка имат много паразитози които засягат белите дробове. Белият език може да е от гъбична инфекция в резултат на отслабена имунна система от основното заболяване.
А, за джипитата всички знаем, че нищо ни няма по принцип. Не разчитайте на тях!

430.   послепис:Георги, трябва да пуснете микробиологично изследване на гърлен секрет. Сутрин на гладно без да сте си мили зъбите и без да сте пили и яли нищо. Възможно е някакъв вид гъбички да са масова инвазия. Може да са инфектирали белият дроб и др. части от тялото.
Имате ли диабет или някакво друго хронично заболяване?
Изследванията за Спин след няколко месеца ще трябва да ги повторите. Инкубационният период е половин - една година и опасността още не е преминала.
Африканците имат имунитет срещу техните болести, но за европейците са силно заразни.

431.   Благодаря за съветите. Преровил съм всичко свъзано със симптомите, който ми се проявиха. Всичко на Български, Руски и Английси. Основните ми съмнения бяха за ХИВ инфекция, Хепатит Б и вероятно хламидий ( четох някъде, че хламидийте увреждат зрението. ) Прочитайки отново преддната ми публикация видях, не съм споменал това. След случката, рязко ми се влоши и зрението. Отначало усещах парене и сухота в очите, после погледа ми се замъгли. От близо всичко ми е размазано.

Спецялно за ХИВ/СПИН съм изчел всичко из нета. (ако някой се интерсува има доста информация на български -aidsbg. info ) Четах, че за иследвания за антитела трябва да минал минимум 1 месец, а най-добре е 3. Правиха ми на 4-я, 7-я, на 12-я и около 2 месеца след това, понеже си подновянах медицинското за работа, а там са включени хив, васерман и хепатит Б и Ц. Ходил ссъм и при една приятелка която работи в кръвен център, оказа се че съм рядка кръвна група А2 (-). Според изследванията който правят на кръводарители ми каза, че съм чист. Даже ми предложи да стана кръводарител. Казах и, че имам сънения и отказах. Това беше на 7-я месец. Както казах, подновявах си медицинското. И там всичко е в ред. Работя извън България. А след като ми свърши отпуска се върнах на работа, но ново правило според местните законите трябва да ми бъде издадено медицинско от даржавата в която работя. Така че, правих отново. Няма нищо общо с това от България. 3 часа прегледи. Резултатите -нормални, но спрепоръки да посетя очен лекар.

Мисля, че нямам проблеми със зъбите. Имам само 2 пломби, но и през зъболекар ще мина. Още веднъж ви благодаря за съветите. Георги

432.   Здравейте! /Аз съм тази с температурата и гърлото :-)))/ При мен се оказаха гъбички. На микробиологията излезнаха Candida pss - това обаче ме озадачава ... не е уточнен вида на кандидата ... От лабораторията ми казаха, че са се съмнявали за пневмококи, но са излезнали кандида. Между другото, гаргарата с цитросепт ми помага много. Преди няколко месеца се наложи да пия 10 дни ципрофлоксацин, може би това е отключило гъбичките. Сега обаче съм в чуденка дали да се пробвам да ги моря с цитросепта или да отида на УНГ да ми изпише нещо ...

433.   до 432. Според мен най добрият вариант е Флуконазол има го с най различни търговски наименования. Дифлукан е най скъпият и най качественият вариант. Пие се няколко дни табл. от 50мг. и после по една седмично от 150 мг. Ако е лека форма може 2 седмици по една таблетка от 150 мг. Убива гъбички и дрожди във цялото тяло.
Сигурни ли сте че кандидата е само във гърлото? Може да се е разпространила по всички лигавици. За да имате темперетура от гъбички значи инвазията им е доста по сериозна. Или пък във имунитетът ви нещо куца. В такъв случай само със гаргари няма да стане. Не се знае защо сте пили антибиотика и дали сте се излекували, Дали темперетурата е от гъбичките или от нещо друго?

434.   Георги, трябва ви добър очен лекар. Херпес зостер може да засегне очите, също и туберкулоза но при нея става по бавно и уврежданията са във зрителният нерв. За Ебщайн Бар нещата не са съвсем ясни, но като херпесен вирус е възможно. Може пък контактът ви с африканката да е само съвпадение и да няма общо със болестта ви.
Желая ви успех и бързо оздравяване!

435.   Здравейте, моля ви за помощ!!!!
Знаете ли специалист който да разбира от туберкулоза и нейното лечение. Но не за класическата форма, а за нетипична и извън белодробна форма на туберкулоза. Имам нужда от спешна консултация, но няма кой да ми помогне, всички лекари като чуят че не е класика и не могат да изолират причинителя вдигат рамена и не разбират.
Моля ви, ако някой има информация за добър, , Туберколозен, , специалист. За София по възможност, но може и за провинцията ако е добър ще пътувам до там.
Ако някой е чувал за някакви групи за взаимопомощ също.
Предварително благодаря на всички които могат да ми помогнат!

436.   Здравейте пак! Аз съм 423 :-))) Антибиотика го пих заради гинекологичен проблем, който в последствие се оказа, че алергия и е нямало нужда да го пия. Сама съм си виновна, преди време направих същата реакция от този препарат за интимна хигиена, но съм забравила за това и пак купих същия... След 10 дни антибиотик Ципрофлоксацин нищо чудно да са се завъдили гъбите ... А иначе аз ще повторя скоро гърления секрет в друга лаборатория, за да видя дали ще се потвърди същия резултат ...

Докато чакам обаче правя гаргари и пия цитросепта /биоцитрин взех днес/. А това с имунитета ... тъй като не можах да сваля бързо килограмите от бременността и няма как да спортувам /имам херния/ намалих малко храната. Да обаче детето не спи добре нощно време, а денем ходим на разходки, не пия и достатъчно течности, а кърмя ... нищо чудно да съм се изтощила нещо ... Сега наблегнах на храната, вземам шуслерови соли - №3 и №5, пия бирена мая. Личния лекар каза, че не приличам на човек с изтощен имунитет ... Тази седмица ще ходя на УНГ отново!

437.   Здравей, 423 то гъбички след антибиотика са възможни но чак да имате темперетура от тях не е нормално. Трябва да е голяма гъбична инвазия за да имате темперетура. От обикновени гъбички след антиб. не се вдига темперетура.
В този смисъл имате ли проблени със кръвната захар/диабет/?
И тия лични лекари със този номер-Добре изглеждате, нищо ви няма. Направо са ми писнали. Как се определя имунен статус по симпатия не мога да разбера. Излиза че половината пациенти се разхождат и чакат с часове пред кабинета за да си платят 2, 90 и да чуят че нищо им няма защото добре изглеждат....
Това е несериозно отношение и на такъв лекар не може да се има доверие!

438.   Аз съм 423! Нямам диабет, нямам никакви заболявания. Всичко започна с раждането. Два дни по-късно започнах да вдигам висока температура. Затихна. Болеше ме и гърлото. Мина. След известно време всеки ден вечер започваше да ми става студено и вдигах 37 - 37, 4 до 37, 5 най-много. Последва няколко дни 40градуса. Утайката беше 34. Левкоцитите 11. Пих широкоспектърен антибиотик и мина. Няколко месеца по-късно аз пак съм със субфебрилна температура и гърло, което не боли ужасно силно, но боли. Утайка 7, левкоцити - 10. Нямам диабет, хормоните са ми в идеалната норма, анемия нямам, всички изследвания са ок. По някое време, обикновено след обяд започва да ми става студено, носа ми се запушва и започвам да се чувствам все едно съм настинала. След около 30 мин. обикновено се стоплям, изпотявам се и край!!! Все едно нищо не е било!!! Периодично се чувствам изморена - така се чувствам всъщност от малка. Но ако реша да тичам, мога да тичам с километри, мога да се натоварвам и ще издържа завидно много... В четвъртък или петък съм на УНГ за гърлото, ще видя да пусна микробиология и на носа, и на гърлото отново. Преди време ми бяха казвали, че имам киста в гърлото, но къде е, каква е... от тогава не са ми казвали нищо, само, че имам хроничен фарингит...

439.   Д-р Ив. П. до 436. Изключете гъбична инфекция от чревен произход Подобна бе причина за смъртта на Дим Дуков. Гастроентеролог.

441.   До 423 възможно е в родилното да са ви наградили със стафилокок както става много често във БГ родилните домове. Стафилококът да е отслабил имунитета ви и в резултат да имате по упорита гъбична инфекция. В предишният си пост се опитах да обясня, че гъбичките след антибиотик са по всички лигавици/включително вагинални/ и че като си промивате гърлото не можете да промените нищо. Не виждам как една таблетка флуконазол 150мг. за 5-6 лева може да ви навреди във вашият случай/това се прави след всеки продължителен прием на антибиотик/. Би трябвало да се прегледате и при гинеколог също посявка. Защото проблемът ви идва след раждането.
Кистата във гърлото също трябва да си проверите възможно е да е нараснала, усложнила или изчезнала.

442.   Докторе, аз съм 423, това за гастроентеролога за мен ли се отнася, защото сте написал моя номер!? А после в следващия пост обаче пак се отнася за мен... явно първия не е за мен, нали? !

443.   Д-р Ив. П. Уважаема 423, винаги поставям инициалите си, за разлика от 90 % от участниците във форума. Отнася се за Вас. Колкото за използването на Дифлукан - лекарствено средство у нас от 90-тте години, би следвало да приемате след консултация, по мое мнение, с гастроентеролог. Най-важна е точната диагноза. Лечението е последващо действие. Успех!

444.   Извинявам се за пропуска си. Н.Ф. са моите инициали. Благодаря ви, че ме насочихте. Не съм искала, но явно много досадих с моите писания. Причината е, че съм кърмачка и притесненията ми са свързани с това, че не мога да отбия детето в момента, за да се лекувам. Надявам се да не ме застигне съдбата на Дим Дуков /лека му пръст/. Надявам се, че ще успея да излекувам болното си гърло и следобедите вече няма да имам 37,1 температура. Надявам се да стана пълноценна майка на детето си и да не се налага да спирам с кърменето. Това с гъбичната инфекция на Дим Дуков, който почина направо ме срина и психически. Но все пак много ви благодаря за съветите, много ценни са мен. Пожелавам ви здраве и все така да помагате на хора в нужда!

445.   Ами, нали червата също имат лигавица. Затова написах по всички лигавици- където има топли и влажни места. Може би не се изразявам точно или не знам....

446.   Д-р Ив. П до Н. Ф. Уважаема г-жо, опитайте се едновременнос останалите мерки да намерите от хирургическо или АГ отделение, ако има останал хибитан -концентрат. той е розов на цвят. В бирено шише се капват 8-10 капки и се долива вода. Правят се гаргари на 2-3 часа за 7-10 дни. Трайността на приготвения разтвор е около 24 часа. Това би елиминирало бактериална инфекция. Как раждахне -по нормален механизъм или чрез секцио. Ако е второто, трябва да се изключи и аднексиална причина / на тръби и яйчници/. УЗД и гинекологичен преглед. Посявки и антибиограми на вагинален секрет. Утайката Ви е над допустимата нормална -повишена, левкоцитите / в зависимост от референтните стойности на лабораторията, които винаги трябва да отразявате / е възможно да са леко увеличени. консултирайте се и с педиатър, ако детето е малко, с микропедиатър, да продължавате ли лактацията или с изписан от гинеколог бромокриптин или швейцарския парлодел, да я прекратите. Накрая - моля Ви, винаги когато пишете резултати, отразявайте и референтните стойности на лабораторията, в която правите изследванията.

447.   Отново съм 435.
Търся все още специалист по туберкулоза на лимфни възли.

Моля за помощ!
Някой боледувал ли е от същото? Може ли да сподели опита си? Ако знаете и някакви групи за взаимопомощ за ТБЦ?

Не съм от малцинствена или рискова група/пиша това защото болестта се свързва със тази група/.
Имам усложнения във процеса на лечение и никой не може да ми обясни защо е така и какво да правя.
Надявам се някой да отговори!

448.   Д-р Ив. П. до 435. Моля Ви поставяйте име или инициали. Пловдив- Клиника по пулмология -доц. - д- Ходжев, бул. В. Априлов- Старото ВМИ - Пловдив.

449.   Здравейте на всички! изчетох търпеливо всички коментари до момента и реших да споделя за своя проблем!
Аз сам жена на 23г. миналото лято прекарах летен грип разстройство и повръщане, тогава забелязах че поддържам субфебрилна 37. 2! тогава си направих изследвания кръв, урина, снимка на бял дроб и посещение при инфекционист, преглед на ватрешнокоремните органи. Оказа се че при всички тези изследвания всичко си беше наред, за това спрях да си меря температурата. Но около преди месец както си стоях спокойно усетих че горя, примерих ти Т. беше 37. 4 от тогава забелязвам че поддържам отново температура, придружена с парене в очите, лека отпадналост, стидени крака и ръце, изпотяване, интересното е че температурата вечер спада до 36. 7! Направих си кръв и урина отново и кръвен тест за хламидия! Резултатите до момента са добри теста е отрицателен. Този път съм решила твърдо да открия причината за тази температура но сам много притеснена, и ми минават лоши мисли през главата, а няма с кого да споделя за това реших да пиша във вашият форум! Благодаря предварително!

450.   Аз съм 435. Благодаря, ви Д-р Ив. П, за медицинските специалисти които ми препоръчахте.

451.   Здравейте 449, това са най трудните случаи. И намирането на диагноза си е ходене по мъките. Във този форум почти всички сме минали или минаваме по този път. Липсата на диагноза понякога е по лошо от най страшната диагноза. Не се отчайвайте ами се запасете със търпение и започвайте да търсите.
На първо четене, никой не може да каже какво ви е. Опитайте се да опишете по подробно симптомите. Как се движи температурата, постоянна ли е по кое време на денонощието спада, за колко време. Имате ли някакви други, , странни "оплаквания. Какви хронични болести имате или нямате. Имате ли домашни любимци или гледате ли животни. Хапал ли ви е кърлеж. В рода също дали имате някакви наследствени заболявания. Имате ли нощни /силни/ изпотявания. проблеми със теглото, със зъбите, синузити, тонзилити, отити, стомашно-чревни, гинекологични или всякакви други проблеми за които се сетите.
Като опишете по подробно може някой да има идея или пък д-р Ив. П. да ви насочи какво да търсите. Все пак много хора мислят по добре от един човек.

452.   Д-р Ив. П до 449. Уважаема, изследвахте ли билирубин, АСАТ, АЛАТ /чернодробни проби /, креатинин, пикочна киселина, алкална фосфатаза. ГГТ, амилаза, С-реактивен протеин, отглеждате ли домашни животни, в това число и птици. Зъби и синуси -максиларни и фронтален-при УНГ, гинекологичен преглед, за изключване на параметрит и аднексит- с видеозон. Имате ли спирала. Ревматолог и кардиолог. Консултация с пулмолог, за изключване на туберкулозен процес. Станаха доста. Но всяко едно от тези заболявания може да стои в етиологията на описаните от Вас симптоми.

453.   Аз съм 449. Да правих си изследвания за АСАТ, и АЛАТ. Нямам проблем със синуси или със зъбите. Не отглеждам домашни животни. Ходих на гинеколог и там всичко е нормално, ходих на кардиолог също всичко е наред. Нямам хронични заболявания. Сега ми предстои ходене на Ревматолог. Температурата ми варира от 37. 00 до 37. 2 а вечер спада както споменах вече нищо не ме боли, имам само парене в очите и ми е топличко! Вечер не се потя но за сметка на това през деня се изпотявам доста, което не беше така преди. Искам да си направя по задълбочени изследвания но личният ми лекар не ми дава направления защото според него явно не е сериозен проблема. Заредила съм се с търпение но дано скоро установя причината!

454.   Д-р Ив. П до ХХ 449 Нефролог -за изключване на бъбречно заболяване и ендокринолог за щитовидната жлеза. Колко килограма сте и с какъв ръст. Имате ли животни в къщи. Понякога е възможно да се заразите дори и от пиленца и лечението приключва бързо с простия тетрациклинов препарат-доксициклин.

455.   А, през деня работите ли нещо от което да имате контакт със вредности или алергени? Дали може да е нещо от външната среда. Също така дали сте променяли козметика или препарати някакви? Помислете.

456.   От 449 - 46кг. ръст 158. Ходих на вътрешни болести гледаха ми щитовидната жлеза, не ми пуснаха изследване на хормони защото функционирала нормално. Правих изследване за ЕБВ - отрицателно е. Не не отглеждаме никакви животни. По принцип знам че имам пясъци в бъбреците но казват че не е възможно толкова време да поддържам температура от тях! Благодаря за насоката ще отида и на нефролог!

457.   Д-р Ив. П. до 456 На щитовидната жлеза трябва да се изследва TSH

458.   Д-р Ив. П до 456. След като е отхвърлена инфекциозна мононуклеоза, обърнете внимание и на сърцето си. нефролог и кардиолог. Урина, при променени албумин и седимент- посявки.

459.   На кардиолог ходих, каза че сърцето ми е добре! ще посетя и нефролог! Благодаря за насоката!

460.   Здравейте,
Пиша по повод на моя син, който е на 24 г. Температурата преди около 35 дни му е била завишена над 38 градуса грипоподобни симптоми. И до днес, обаче температурата е 37.1 -37.2 , рядко до 37.4. Обикновенно следобед.
В началото е имал хрема, сега само зачервено гърло.
Имаше и отклонения в кръвната картина, но последното изследване е в норма.

Общия му вид е по скоро блед и не е мното енергичен.
От изследвания - чакаме резултат от манту, хламидия пневмоне /само за този вид е преценила лекарката/ и Епщай бар.
Лекарства - 3 последователни антибиотика с известно прекъсване.
Той сматау чи само като си помисли за термометъра и вече вдига температурата.

Към пишещите тук - засега само споделям нашия случай и при развитие ще Ви информирам.
Към д-р Ив.П. - бих Ви изпратила повече детайли, ако проявите любезността да разгледате случая. Благодаря Ви предварително.

461.   Здравейте, аз съм Н.Ф. отново! В крайна сметка след лутане по лекари, вчера посетих класически хомеопат. Даде ми лекарство, което се надявам да си свърши работата. Скоро ще пиша за резултати. Успех на всички!

462.   Д-р Ив. П, Здравейте, Аз съм мъж на 36 години, преди месец получих лека болка над зърното в определена точка. Отидох на хирург и ми препоръча мамограф. Отидох на мамограф и ми намериха само гинекомастия, нищо друго за щастие, но на следващтия ден ме заболяха подмишниците лека парене, след няколко дни отидох при личния, и не ми отговори комкретно.... може би невралгия. След няколко дни паренето слезна на доло към свивките на ръцете.. предмишниците... Аз реших да отида на Хематолог, изследванията там ПКК И ДКК И ФИБРОГЕН ПИКОЧНА КИСИЛИНА LDH алкална фосфотазаи бета2 микроглобулин всичко е в норма. После отидох и на невролог казаха да пия невробех и нещо за успокоение като рижотрил и нишо , но паренето продължава. Моляви даите ми съвет какво да направя или да не се претеснявам и да не обръщтам повече внимание.

463.   Д-р Ив П. към 460. УНГ / уши, нос, гърло / -специалист. Хемоглобин, СУЕ, левкоцити. Кои антибиотици е пил синът Ви и по колко дни. От кого са изписани. Пи ли витамини от А-Я. Какви са изследванията на урината и как е с бъбреците и сърцето. Това е като начало.

401-450 от 1096