Споделена история от Здраве

Субфебрилна температура
Помощ!

От година и нещо поддържам субфебрилна температура - 37.0 - 37.2
Чувствам постоянна отпадналост, слабост. Изследвания са ми правени, нищо.

Има ли други хора с този проблем ? Има ли хора, които са го разрешили ???

Благодаря предварително за коментарите.

Коментари

451-500 от 1096

464.   Д-р Ив П до 462. Невролог - ДОБЪР със снимка на шийните прешлени. РиВотрил се изписва само със зелена рецерта и може да се приема в два вида таблетки -от 1 милиграм и от 2 милиграма. Допустимата максимална доза е 8 милиграма в денонощие, но това става по преценка на невролог или психиатър. Ако пушите и употребявате повече от 2 бири дневно -спрете/ две бири ги равнете на съответното количество вино или концентрат /. Ако карате кола, се помъчете да се движите повече. Къде живеете.

465.   До 464Д-р Ив. П Не пия не пуша. Ривотрила ми е. от. 0, 5 рия по две половинки на ден... снимка ми е правена наред е живея в Пловдив

466.   Д-р Ив. П. до 465. Преглед при д-р Бодуров -за гърдите.

467.   Здравейте, аз съм Н.Ф.
Докторе, защо не ви послушах в самото начало, когато писах!?!?!? Днес направих панорамна снимка на зъбите си - не знам как да стане да я видите ... май не може!? Оказа се, че /простете, вероятно описанието ми няма да е точно, но .../ синусите са ми много надолу, сериозен синузит и още нещо, което е странно за мен - от едната страна зъбите са ми вътре в самия синус ... Имам зъб, умъртвен, който го затварят, започва да "чука" и го отварят - тогава съм ок. Затворен ми е от 2г. и от тогава съм така зле. Този зъб също е в този синус. От другата страна положението е малко по-зле, защото лявата половина на главата ме боли, както и челото. Тръгвам към личния лекар, моля ви, посъветвайте ме къде да ида, какво да правя и на кой да се доверя! БЛАГОДАРЯ ВИ!!!
П.П. Божеее, колко ли бактерии има в синусите заради гнойта!?

468.   Д-р Ив. П. до Н. Ф. Къде живеете. Насочете се към Лицево-челюстна хирургия. Пишете какво сте направили.

469.   Здравейте, Н. Ф. аз не съм лекар, но след дългогодишно ходене по лекари и неясни диагнози изчетох много.. много учебници по медицина. В повечето случаи си помогнах накрая сама. Затова се опитвам да помогна доколкото мога на подобни случаи защото знам колко е голямо страданието. Разбира се доктор ИВ. П. е дипломиран, практикуващ и по точно от мен би могъл да определи нещата. В горните постове писах за зъбите, защото на тях често не се обръща внимание. Виж този линк там има доста информация може да се насочиш.

http://www.maxillofacial-bg.com/

Тук искам да се обърна към всички - При вечерно покачване на температурата и неясна треска и втрисане винаги проверявайте зъбите/респективно синусите/, но със снимка. Отвън стоматологът може да не открива нищо. Ще си спестите много!

При туберкулоза и лаймска болест температурата е от сутринта т. е. събуждате се със нея. През деня се качва и пада в смисъл непостоянна е т. нар. свещ-образен характер-варира от 37 до 38, 5 градуса и непрекъснато се движи.. Характерно е че не се повлиява от антипиретици. За двете болести няма 100% диагностика.
При другите инфекции в повечето случаи темп. се появява и стои на едно почти ниво докато спадне-антипиретиците влияят поне в началото докато не се привикне към тях.. Там няма такива големи амплитуди както при ТБЦ и лаймска болест.

Надявам се да съм била полезна.

470.   Н. Ф.
Значи, за съжаление, нямам диагноза отново. Съмненията за синузит и зъби не се потвърдиха. Синусите са чисти, само някакво запушване в носа от ляво се вижда.
Честно да си кажа, вече си мисля, че имам някаква алергия. Нямам идея обаче как да разбера от какво е. Няма как и да си направя тест, защото кърмя. Пак удрям на камък. :-(

471.   Горните зъби влизат ли във синусите или не влизат? Това няма как да се сбърка от снимката. Този зъб - проблемният отвориха ли го или не са го отворили, нали ви болеше главата, зъбът ви чукаше? Сега няма нищо, не разбирам. Синусите са чисти значи Окей, ама какво става със въпросните зъби?

472.   Д-р Ив. П. до Н. Ф. Уважаема г-жо, това, което сте написали под № 467 и написаното под № 470 са в противоречие. В първото пишете, че зъбите на панорамната снимка са в синусите / максиларните /, а във втората интерпретация излиза, че синусите са чисти. Тогава минете през УНГ / уши -нос-гърло / и правете това, което Ви се назначи. Потърсете хибитан -розов на цвят концентрат, 10 капки в шише от бира -500 мл. , разбълниквате и правите гаргара 4 пъти дневно, поставяте по няколко капки във всяка ноздра. За да се лекувате, трябва написаното да е прецизно. От колко време кърмите и как сте с наддаване на детето. То на колко месеца е. Колко килограма е родено и от какъв пол е. Консултирайте се с педиатър или още по-добре с микропедиатър за него. А Вие прецизирайте това което се описва в лекарските заключения и не изпадайте в паника. Още веднаж Ви призовавам да прочетете написаното под № 467 и № 470 и ще откриете огромна разлика, а при нея никой не може да постави точна диагноза.

473.   Н. Ф.
Съжалявам, не съм се изразила ясно. Да, зъбите са в синусите. А написах, че са чисти, защото така ми казаха - че няма синузит, няма течност вътре в тях /или с каквото се пълнят при синузит/ Иначе зъбите са вътре в синуса.
Детето си наддава чудесно, на 1г. и 9м е. До този момент не се е разболявал от нищо - абсолютно нищо. Храни се добре, спи добре, проходи на 11м., говори. Има 16 зъба.
Ще взема хабитан, още утре започвам да търся.
Нова посявка имам - носен и гърлен секрет - чисти. Рентгеновата снимка от днес на синусите е хубава - няма секрет. Гинекологично - здрава. Правени са ми цитонамазка, микробиология, хламидии, уреплазми, микоплазми - всичко е наред. Нямам оплаквания.
Като бременна и като родилка имах грип и не са ме лекували. Започвам да си мисля, че това чудо е отражение от грипа. Шестото ми чувство ми говори, че ми трябва един курс с антибиотик, не ми се смейте, моля ви!
Да отговоря - детето се роди 3650гр., 52см. Изплака си веднага, до 5-ия си месец е бил само на кърма. Момче е. Захранено, силно и голямо момче е, дори изглежда по-голям.

474.   Зъбът е отворен, не ме боли. Вчера УНГ ми напипа следните точки, които се оказаха болезнени - на скулата под лявото око, от вътрешната част на лявото око горе при веждата и долу под ухото. Обясни ми, че това е възпаление на нерв, което се получава при простуда.
От снимката на зъбите казаха, че няма нищо обезпокоително, което да доведе до тази температура.

475.   Д-р Ив П. до Н. Ф. Уважаема г-жо, 1 дето Ви е на 1 г. и 9 месеца, според написаното, храни се добре, проходило е на 11 месеца, има 12 зъба - защо още го кърмите / 470 /. Ако зъбът Ви е отворен, докъде, това може да създава комуникация със синуса. Отново Ви напомням -консултация с Лицево-Челюстна хирургия, за изключване на проникваща в синуса инфекция от устната кухина. Съответно лечение.

476.   Благодаря ви, следващата ми стъпка ще бъде посещение в лицево-челюстна хирургия!

477.   При отворен зъб имате ли температура?

478.   Н. Ф.
Да, имам температура. Вчера ходих да го промиват. Зъболекарката каза два пъти в седмицата да ходя на промивка. Каза, че на памука има гной. Аз усещам лош мирис от този зъб. Ето, вчера го промиха, днес вече усещам миризмата. Зъболекарката също усети. Иначе на панорамната снимка не казаха да се вижда нещо странно с този зъб, освен това, че корена му е в синуса, де...

479.   Абцеси и кисти на горни зъби които са на милиметри от синусите са изключително опасни. Защото има възможност гнойта да тръгне по синусите и да се наложи тежка лицево -челюстна операция. Трябва да се вадят зъби и кисти от изключително добър лицево челюстен хирург за да не стане фал при самото вадене и да тръгне гнойта по синусите. При абцеси е необходимо да се пие антибиотик имащ отношение към челюстта /не всички антиб. се ползват във стоматологията/. Също така има опасност гнойта да се набие във порестите кухини на костите на челюстта и да се развие остеомиелит. Което е много сериозен проблем.
При вас още повече, че има пряка връзка със синуса. Това е опасно и не бива да си играете. Като има гной дадоха ли ви антибиотик? Трябва да потърсите, не само стоматолог но и такъв със специалност по лицево-челюстна хирургия. За съжаление ще се наложи да извадите този зъб, но само при специалист на който може да имате доверие-лицево челюстен хирург-стоматолог. Явно при този зъб има нещо което не се вижда на снимката например разцепен корен и др.
Не е нормално да е затворен преди две години и сега наново да има гной при отварянето. Това е сериозен проблем консултирайте се със добър хирург-стоматолог. И щом има гнило и гной задължително е Антибиотик-преди, по време и след ваденето на зъбът.
Желая ви успех!

480.   Н. Ф.
Посещение при УНГ - съмнява се за микроемболия след като й казах, че съм ходила да тичам и след 200м. съм получила силна болка в областта на шията и гърдите. Настоя да пия аспирин един месец. В този момент аспирин не мога да пия.
Иначе имам нов симптом - ребрата от ляво са ми подути. Не ме болят. Случайно видях. Надявам се, че е от ритниците на детето сутрин - точно там ме нацелва. Но ако не е...
За сега зъболекарите казват, че тази температура не е от зъбите.
Чудя се дали когато изследвах носен секрет и казаха, че има стафилокок, но е нормален обитател, не сгрешиха, тези хора!? Ами ако не е нормален!? Може би нова посявка ще даде яснота по въпроса.

481.   Аз също поддържам вече година субфебрилна температура до 37. 5, но не всеки ден. Повишава се предимно вечер към 21ч. до към 24ч. и след това спада. Не ме втриса, нямам оплаквания. Измерих я случайно преди около година. Най високи стойности достига преди цикъл, но след това също понякога имам. Вчера ми установиха, че сливиците са ми за вадене. А аз не правя чести гнойни ангини, но сливиците са срастнали и на дупки. Преди време бяха изолирали бета хемолитичен стрептокок от група А. Лекувах го с антибиотик. На 39 съм и ме е страх да предприема такава операция. Незнам какво да правя!
Невена

482.   Д-р Ив. П. до Невена. По принцип във втората фаза на цикъла температурата се повишава с 3-5 десети, но не и до субфебрилна/ не отбелязвате стойностите /Ако е необходимо предприемете тонзилектомия / вадене на сливиците / При липса на хроничен възпалителен процес от страна на зъби, яйчници и бъбреци, те могат да са причина.

483.   Благодаря за отговора на Д-р Ив. П. Наистина във втората част цикъла се повишава до 37, 5. Посещавала съм ендокринолог и гинеколог с преглед и вагинален и коремен ехограф и цитонамазка, но там не откриха нищо обезпокоително. От бъбреци нямам оплаквания за сега /посявка на урина е стерилна/. Стоматолог скоро не съм посещавала, но смятам да направя панорамна снимка. Вече съм доста отчаяна и притеснена и си мисля за много лоши диагнози.

484.   Днес изследвах креатинин стойността му е 108 при норма в лабораторията до 106. Явно нещо с бъбреците не е наред. Ще посетя нефролог. Невена

485.   Бих искала и аз да споделя моя проблем, става въпрос за майка ми, преди 6 години получи хеморагичен инсулт, след това вътрешна хидроцефалия, но всичко премина и до преди месец беше в прилично състояние, за положението и. Започна да вдига температура от 37. 2-37. 8, направихме кръвна картина, утайка и урина-всичко е наред, след това ми казаха да я заведа на невролог да не е нещо централно и там нищо. Сега не знам къде да я заведа защото всеки ми казва че не знае каква може да е причината. Тя е на 50 години, други оплаквания няма не я боли нищо, не повръща, храни се, просто като вдигне темп. е много отпаднала след това е добре, вдига я през различно време от денонощието. Към какъв специалист да се обърна, моля за съвет

486.   Д-р Ив. П. до 485. Добре би било да консултирате майка Ви с еднокринолог, за изследване функцията на хипофизата - хормонално и скенерно изследване, по негова преценка.

487.   Здравейте! Искам да споделя своя проблем ако може някой да помогне със съвет много ще съм благодарна четох почти всичко писано по-горе за субфебрилна температура. При мен това започна преди около 4 години болеще ме гърлото, имах лека хрема и т-ра около 37. 6 личния лекар ми изписа антибиотик но след това около 2-3 месеца имах 37. 2 прединмо след обяд правиха ми ПКК, на тубдиспансер ходих манту, снимка на дробове всичко беше ОК, но температурата си я имах. След около 3 месеца тя отшумя до това лято, когато май месец започнах да имам болки ляво в кръста, а преди това имах коремни болки ниско долу в ляво, ходих на гинеколог каза че на ехографа всичко е нормално да пия повечко спазмалгон. Сега пак отвреме на време имам болки в кръста и корема от лявата страна, а температура 37. 2. Сутрин като се събудя т-рата е 36. 8 към 10 часа се качва на 37. 2 така стои докато заспа. Правих си ПКК, ехография на коремни органи. Там всичко е нормално. Личния лекар ми каза че може би сам се простудила и да е от бъбреците изписа Зинат пих го 5 дена но нямаше никакъв ефект през това време постянно ме болеше кръста отляво температурата спадна за около 10 дни след това пак 37. 2, иначе не се чувствам отпаднала, но когато сам с тази т-ра бузите ми горят. Един от докторите ми каза да не си меря температурата вече, но дори да не я меря аз я усещам.
Вече не знам какво да правя, моля ви дайте ми съвет

488.   № 487 Пуснете си и една стерилна урина за посявка. Също така и някои имунологични проби. Възможно е след тази вирусна инфекция преди 4 години /може да е била Мононуклеоза, цитомегаловирус и подобни/ и това да е довело до срив в имунитета ви.

489.   Здравейте 487, прилича на бъбречни колики според мястото и зоните на Хед. Най добре е да влезете за три дена във гастроентерология да ви направят всички възможни изследвания( ехограф, гастроскопия, ректоскопия, за крон, глутеинова ентеропатия и т. н те си знаят) защото болката може да се проектира и от други органи. Задължително посетете Нефролог. Имате ли птозиран ляв бъбрек? И пуснете трикратна стерилна урина. Също така имате ли във родът автоимунни болести? Ако е нещо сериозно досега щяхте да чувствате умора и неразположение. Вероятно е някакъв малък хроничен възпалителен процес. За всеки случай направете и панорамна снимка на зъбите. Защото не се знае дали температурата не е от едно нещо, а болката от друго.

490.   Лелее, колко много хора имало като мен! ... Много е кофти тази температура наистина! Постоянно ти се спи от нея. Понякога даже ти се вие свят, дори в леглото. Така съм вече от 2009 година. Странното е при мен, че на периоди изчезва за по 2-3 месеца и пак започват мъките. И аз ходих на изследвания. Остават ми някои от по-известните - при ревматолог и скенер, доколкото разбрах трябва и за лимфон при онколог. Мисля си иначе дали е възможно някои жени да са по-чувствителни и към дрожди, тъй нар. гъбички и да се повишава температурата от тях. Все пак си е вид инфекция.

491.   Д-р Ив. П. До 487. Контрастна снимка на бъбреци и уретери.

492.   487 съм.
Благодаря на 488 и 489 за бързия отговор ще си пусна първо стерилна урина трикратна, ако там не излезе нищо ще направя и другите. Иначе прозиран ляв бъбрек нямам поне аз не знам последно август правих ехография на коремни органи, но аз исках по-внимателно да се видят бъбреците. Доктора каза че всичко е наред, но на този ехограф не се виждало ако има възпаление, а после разбрах, че ако има пясъчинки също не се виждало. Трябвало да друг ехограф, някакъв по специален. Дали може тази температура да е от пясък в бъбреците. А както казвате 489 може пък да е друг орган, а болката да е там около бъбреците. Дано не е нещо злокачествено. Като излезнат резултатите от урината пак ще пиша. Така ако има някой със подобен проблем ще може да се ориентира какво да изследва

493.   Аз съм № 488 и съм със същия проблем от една година. Къде ли не бях на преглед. Сега ми предстоят изследвания на АНА/антинуклеарни антитела/ това е изследване за Лупус/автоимунно заболяване/ и подобни. Имам консултация също и с инфекционист и не съм се изследвала също за туберкулоза. Иначе всички други като ендокринолог, хематолог, гинеколог, нефролог съм минала. Откриха ми хроничен тонзилит и сливиците ми са вадене. Може би е от това температурата, но не съм се решила на операция все още, защото съм на 39 години и малко се страхувам. Може да си пуснете също и ТАТ И МАТ/антитела към щитовидната жлеза/. Това се сещам за момента. Дано скоро открием причината за тази мистериозна температура!

494.   Аз съм 487 Благодаря много на Д-р Ив П. след изследванията ще си направя и цветна снимка както ме посъветвахте.

Благодаря и на 488. Ако изключим бъбреците ще премина вече към щитовидната жлеза. Иначе аз нямам сливици. Извадиха ми ги като бях на 10 год. Много боледувах и прединмо от сливици имах проблем. Сега нямам но винаги когато се разболея ме боли гърлото. При вас пък ако т-рата е от тях вече вие ще си решите дали да ги вадите

495.   Отново съм Н. Ф. Започнах лечение на прословутия зъб. Надявам се да се закрепи положението. Да кажа на всички - хора, дори да не ви боли някой зъб, ако усещате дори и лек лош мирис - вероятността проблемите ви да са от него, са големи. Аз имах пъпки по лицето от около 4 - 5 години. Сега с лечението на същия зъб не ми е излезнала нито една. А като добавим и това, че корена на болния зъб е в синуса, картинката става много красива. :-(
Обаче не мога да разбера, докторе - не трябва ли да пия антибиотик за инфекцията? Хубаво, лекува се зъба, но все още вдигам температура като мине повече време от промивката. Дали да не сменя зъболекаря?

496.   495 - не сменяй зъболекаря! Аз имах гранолом дори и искаха да ми изваждат зъба, консултирала съм се с много зъболекари в страната, после в чужбина и намерих зъболекарка, която ми излекува зъба и сега съм добре. Минах през много дълго лечние, но съм била търпелива и съм се доверявала. Изобщо, че се е навил някой да ти лекува такъв зъб е достатачно, за да му се довериш. Моето лечение траеше 6 м. В крайна сметка обаче щях да го изкарам и да го заменя с имплант, ако не се беше получило. Корена на болен зъб може да се махне оперативно, няма ли в твоя град стоматологична болница? Поинтересувай се от тази тема.

497.   Д-р Ив. П. до Н. Ф. Уважаема г-жо, вече Ви писах -само Лицево-челюстна хирургия, а не при индивидуално практикуващ стоматолог. Възможно е да се наложи оперативна намеса, която може да се проведе единствено в квалифицирано заведение, след съответна подготовка и постоперативно антибиотично лечение. Ако е необходимо ще се направи посявка и антибиограма, предварително.

498.   Подкрепям доктор Ив. П. Вие не сте за обикновен стоматолог. По нагоре и аз ви писах за лицево челюстен хирург и за антибиотик. Аз не бих рискувала да затворя такъв зъб. Дори след лечението и затварянето му пак може да направи абцес. И тогава инфекцията да е още по страшна. Доколкото разбирам е преден зъб но има начини да се замести след като се извади, защото рискувате много тежка лицево - челюстна инфекция. Рисковете са повече от ползите.

499.   Н. Ф.
Благодаря ви, мили хора. За да ида обаче ще ми трябват доста парички като гледам сайта на лицево-челюстна в Пловдив. Мислех за ВМА. Може ли някой да ме ориентира къде е най-добре да отида и дали е скъпа тази услуга?
Оставям си имейла:
....
Модератор - не публикуваме контактна информация!

500.   Д-р Ив. П. Ако София Ви е по близо, Н. Ф. , опитайте.

501.   Аз съм от София и ходих във един кабинет на много добри специалисти завършили във чужбина със нови технологии. За консултация не взимат пари, но обективно могат да ви кажат какво може да се направи и колко би ви струвало. Може да идете на консултация тъй като там имат екип от Ортодонт- лицево челюстен хирург-имплантолог-парадонтолог. Понеже модераторът ще изтрие линка - напишете във гугъл Въжаров стоматолог и веднага ще ви излезе сайтът. За консултация не взимат пари кабинетът се намира близо до, , Попа" от към Патриарх Евтимий.
http://www. adentalcenter. eu/about1. html

За Пловдив нямам представа къде да отидете, но за консултация обикновено не се взимат пари. Така, че можете да се консултирате на няколко места и после да решите на кого да се доверите и колко ще ви струва.

502.   Д-р Ив. П. до Н. Ф. Уважаема г-жо, не губете време и не се доверявайте на мнения, които често са субективни, споменават за финансова необремененост, базирани на информация от лаици. Не случайно Ви насочих не към Вашата първоначална ориентация, а към София - ВМА. Проф. Тонев държи на изключително високото реноме на тази болница, а възможно е лечението Ви да е безплатно там.

503.   Н. Ф.
др Ив. П. , точно там ще отида в края на месеца. Стискайте ми палци, ще пиша задължително! Дано да ми обърнат внимание, че досега все луда ме изкарваха, ама ето на... от немарливост към зъбите до къде стигнах... Най-лошото е, че на снимката не се вижда проблем с прословутия зъб. Дори в последно време не ме боли. Само отвратителната миризма. И въпреки лечението, на всяко посещение като го отворят мирише много лошо. Сега моята зъболекарка каза, че му слага някакъв калциев препарат. И да допълня друго нещо. Завчера ми отвори друг зъб. Уверявах я, че главата ме боли от него, че ме боли от сладко, а тя казва - не, не може, зъба е мъртъв, от сладко не може. 10 мин. я молих и накрая го отвори - като бръкна с иглата в един от каналите полудях от болка... Какво да ви кажа, явно зъбите ми са недолекувани.... Между другото, от както ми лекуват зъба гърлото не ме е боляло нито един ден!!! Какви ли бактерии са живуркали там...
Не знам как ще ви се отблагодаря за търпението, докторе. Не ме изоставихте, въпреки че се лутах в толкова много посоки. Е, поне знам, че физически съм напълно здрав човек, толкова изследвания си направих. Как мога да се свържа с вас лично?

Модератор - не публикуваме контактни данни.

504.   Н. Ф. - Хвани си смени стоматолога и си оправи всички зъби. Въпросният болен зъб с корен, където не му е мястото е за вадене. Има качествени импланти, които ще ви решат проблема. До сега сигурно сте изхарчили няколко хиляди по лекари, един имплант струва 1500 лв. Имам чувството, че просто копнееш за внимание и сигурно семейството ти и лекарите са вдигнали ръце от теб.
Аман вече от твоите „патила“. Проблемът ти е банален и ежедневен, ако тръгнат всички като теб...

505.   Здравейте Н. Ф. важното е, че помогнахме да се открие проблемът ви. От вас зависи как ще го решите. Направете си една консултация във ВМА - не вярвам да ви вземат пари за нея и планирайте ваденето. Явно стоматологът до тук е бил не добър и във умъртвеният зъб е останало парче корен който е загнил.
Май ще трябва да проверите всички зъби които са правени от въпросният стоматолог, че може да има и други грешки. Болката във гърлото е била проектирана от зъбът ви затова сега не ви боли гърло.

Желая ви успех!

506.   504, може би сте прав! В страха си от това, което ми се случва, може би съм прекалявала. Съжалявам и се извинявам на всички, които станаха свидетели на патилата ми. Наистина копнеех за внимание, борех се за внимание и го получих - благодаря още веднъж на др Ив. П. Да сте жив и здрав! Моето място вече не е при "субфебрилна температура".
П. П. 504, не е хубаво да се нараняват хората. Има лабилни, които приемат тежко подобни укори. Слава богу, аз съм имунизирана срещу това. Успех и на вас!

507.   Здравейте, Д-р Ив. П.! Нуждая се от консултация относно дискутирания проблем с температурата. Става въпрос за дъщеря ми, която е на 22 години. От няколко месеца не можем да намерим решение на проблема. Моля, ако Ви е възможно да осъществим връзка, е-mai адреса ми е ............ Благодаря Ви предварително!

Модератор: Не публикуваме лични данни.

508.   Д-р Ив. П. до 507. Уважаема г-жо, моля Ви поставете инициали и опишете накратко проблема. Ще се постарая да Ви дам насоки, в рамките на възможностите си.

509.   Здравейте Д-р Ив. П., казвам се В. Славова. От юни месец температурата и започна да се повишава, сутрин се събужда с 37, до вечерта е 37, 3, а от няколко дни стига да 37, 5. Изпитва постоянно неразположение, отпадналост, умора, тежест в очните дъна, главоболие, понякога сърцебиене, чувство за нереалност и световъртеж. При заспиване се стряска от това усещане и има още по-силен световъртеж. Направихме много изследвания, ПКК, диференциално броене, чернодробни, TSH, всичко това по няколко пъти през няколко седмици, консултации с кардиолог, гинеколог, уролог. През лятото правихме рентген на бял дроб и я лекуваха от вирусна пневмония, за която имаше противоречиви мнения от рентгенолози и лекари. Едни казваха, категорично, че има такава, други, че няма. Въпреки всичко проведохме лечение с антибиотици - венозно и перорално. Температурата въобще не се повлия от това лечение. Правихме няколко пъти микробиология на урина, вагинален секрет и не бяха открити никакви бактерии. Преди месец отново направихме микробиологично изследване на урината и откриха E. coli. Последва лечение с антибиотик, в момента продължава с нитроксолин, казаха да го приема в продължение на месец, по една капсула дневно. Преди 15 дни личният ни лекар попита дали приема хормонални лекарства, тя от около 9 месеца приема противозачатъчни, Диане 35, по лекарско предписание, което не бе свързано с нищо друго освен с проблеми с кожата, лека форма на акне, повлия се добре в това отношение, но мисля, че проблемите и започнаха известно време след като започна да го приема. Посъветваха ни да го спре, защото било възможно да поддържа температура от натрупването на хормони. Не ги приема вече 15 дни, и през това време само за около 5, 6 дни свали температурата. От 4 дни пак се започна и дори е по-висока от тази, която поддържаше да скоро - 37, 4 - 37, 5. Моля ви дайте ми насоки какви специалисти още да търсим и какво да изследваме. Благодаря Ви!

510.   Направете консултация с ревматолог и изследвания за автоимунни заболявания, които той най- вероятно ще назначи. Най -малкото ANA скрининг! Количество белтък в урината за 24 часа. Успех!
Ваня

511.   Здравейте, В. Славова дъщеря ви има ли калцификати във белият дроб, или лимфни възли? Има ли обилни нощни изпотявания? Как се движи температурата и в смисъл променя ли се два часа 37, 5 следващите два -три часа 37, 00 после пак различно.. или стои горе долу на едни и същи градуси през целият ден? Има ли периоди на втрисане? Дали е ходила някъде във природата където се срещат кърлежи, може да не е забелязала или дори да е било преди много време Кои антибиотици сте използвали досега или поне от каква група са били? Макролиди, цефалоспорини, аминоглюкозиди, беталактамни, хинолони и т. н. Също така докато сте се лекували поставяни ли са и инжекции Метилпреднизолон /орбазон/, Дипрофост или някакъв друг кортикостероид и как се повлия от тях? Ползвали ли сте Нестероидни противовъзпалителни и имаше ли ефект? Температурата повлиява ли се от антипиретици или не се повлиява изобщо?
Някакви други оплаквания дори да ви се виждат незначителни, може да насочат. Въпросите са много, но са изключително важни без подробностите може само да се гадае.

512.   От В. Славова. Здравейте, освен спорната пневмония, която лекувахме, не са ми казвали за други прооблеми в белите дробове. Няма обилни изпотявания през нощта. Температурата понякога се променя, но най-често е в диапазон от 37 по обяд, до 37,2, 3 вечер, забелязала съм, че късно вечер около 24ч температурата сама спада. Не се влияе от аналгин. Периоди на втрисане няма, само студени крайници когато имат температура. Антибиотиците, които последно са предписани са Сумамед, венозния не помня, но мога да проверя допълнително. Преди две седмици приемаше Нолицин - 7 дни, след изследване на стерилна урина и антибиограма /след изолирана бактерия E.coli/в момента е с Нитроксолин. Относно въпроса Ви дали е излизала сред природата, да случвало се е , но не често, в тази посока въобще не съм мислила до сега. Как може да се установи евентуално ухапване от кърлеж след голям период от време? Относно Нестероидните средства -да, не бих казала, че прекалено често се налага, но при настинки използва парацетамол или Нурофен, всеки поотделно разбира се, защото зная, че не се комбинират. Понякога оплакванията и са доста различни и не мога да намеря връзка между тях. Казвала съм за тях на лекарите най-подробно, но казват, че не успяват да навържат нещата, били хаотични. Има бодежи в сърдечната област, болки в корема през последната седмица- на спазми, но не постоянно, често получава такива веднага след хранене, след това отшумяват. Наскоро имаше и вирусна инфекция с диария и повръщане. Взимаше пробиотик . В общи линии това са оплакванията.

513.   От В. Славова. Забравих да напиша, че никога не се е налагало лечение с Метилпреднизолон или други кортикостероиди. Ако е по - удобно бих предоставила скайп, не зная дали ще бъде одобрено от модератора, на за всеки случай: ***

модератор: Съжалявам, но не е позволено

451-500 от 1096